КПК

Показати повну версію : Догодовування малятка

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13

Анута
08.04.2011, 13:22
Власне, прислухалася і прийшла до вас - запитати!
вас також запитали:
чи годуєте грудьми і чому так рано вводите догодовування?

mindsight
08.04.2011, 13:29
чи годуєте грудьми і чому так рано вводите догодовування?
Не годую. Тому так рано і ввожу. Схоже на логічний висновок, правда? Поради ви почали давати не дочекавшись моєї відповіді. То до чого вона вам зараз?

In4a
08.04.2011, 15:20
З ложечки ми чудово п`ємо водичку, ще з двох місяців.
Нашо?
Організм засвоїв яблуко чудово, жодних реакцій -
Ага, жодних, окрім
Допхалася до блювотного позиву.
Що робити? Чекати?
Почитайте більше про догодовування маляти.
Тимофій взагалі до 7 міс. нічого не пробував. Потім до 1,2 року "їв" 1 шматочок чогось в день, що поміщався між моїми великим та вказівним пальцем. Родичі казали, що так він ніколи не навчиться їсти. Зараз їсть - за вухами трещить. Куди поспішати?..
-------------
Не годую.
А... Дочитала тепер... Ну тут не можу нічого радити...

mindsight
08.04.2011, 17:42
А... Дочитала тепер... Ну тут не можу нічого радити...
Так до чого тоді все написане вище? Щоб продемонструвати стратегічну позицію?

---------- Додано в 17:42 ---------- Попередній допис був написаний в 17:25 ----------

Я в шоці вже 10 хвилин сиджу
Ви бережіть себе. Не варто так хвилюватися. Раджу шклянку холодної води.

Анута
08.04.2011, 17:42
Так до чого тоді все написане вище? Щоб зберегти стратегічну позицію?
спокійніше, будь-ласка ;)

їй намагалася запхати крапельку
чайна ложка це трошки
чайна ложка і крапелька то трохи різні міри об"єму.

Схоже на логічний висновок, правда?
телепатичними здібностями не володію, тому і питаюсь.
якщо у вас все так чудово з логікою, то зв"яжіть у ланцюжок те, що якщо у дитини блювотний позив значить їй то рано або не смакує. Дитина повинна хотіти їсти, а не напихати її мов гуску! якщо їй то не смакує, то пробуйте щось інше. Якщо ж блювотний позив був визваний наявністю ложки в роті, то дозвольте дитині брати їжу руками і їсти самостійно (точніше облизувати руки).

останнім часом облюбувала фразу Комаровського: мама ж мусить щось робити інакше її совість замучить що вона погана мама ;)
Розслабтесь і дитина вам підкаже що їй направду треба. Їжте самі, а їй не пропонуйте і в якийсь момент вона сама потягнеться.

mindsight
08.04.2011, 17:53
Спекла яблуко. В перший день підтрушувалась та кривилась. В другий навчилася зціплювати ясна. На третій ложку яблука я їла сама, на очах в малечі, їй намагалася запхати крапельку. Очі витріщені, як сказати хоче: "Так це все ж таки їда, а не г...?". Але не їсть! Допхалася до блювотного позиву.
Організм засвоїв яблуко чудово, жодних реакцій - ні кишківника, ні алергічних.
Що робити? Чекати? Міняти на овочі? Не можу визначитися, допоможіть, будьласка...
Тут за змістом зрозуміло, ніби, що з яблуком експерименти закінчені?

---------- Додано в 17:47 ---------- Попередній допис був написаний в 17:45 ----------

чайна ложка і крапелька то трохи різні міри об"єму.
А для того щоб в сумі вийшла чайна ложка, треба дати по крапельці. Не сподівалася стати корисною у таких загальновідомих речах.

---------- Додано в 17:49 ---------- Попередній допис був написаний в 17:47 ----------

З ложечки ми чудово п`ємо водичку, ще з двох місяців.
Який може бути блювотний позив на ложечку при такому досвіді?

---------- Додано в 17:50 ---------- Попередній допис був написаний в 17:49 ----------

спокійніше, будь-ласка
Я зрозуміла, що Ви не телепат. Психотерапевт, певно?

---------- Додано в 17:53 ---------- Попередній допис був написаний в 17:50 ----------

Їжте самі, а їй не пропонуйте і в якийсь момент вона сама потягнеться
Там в першій цитаті цього поста, вдруге вже не буду... Бачите, чорним по білому, українською мовою: "Ложку яблука я їла сама"

Анута
08.04.2011, 18:00
хочете прискіпуватись до слів?

Тоді процитую вас і себе
ложку яблука я їла сама, на очах в малечі, їй намагалася запхати крапельку. Очі витріщені, як сказати хоче: "Так це все ж таки їда, а не г...?". Але не їсть! Допхалася до блювотного позиву

Їжте самі, а їй не пропонуйте і в якийсь момент вона сама потягнеться

різницю в написаному бачите?

Який може бути блювотний позив на ложечку при такому досвіді?
звідки я можу знати куди ви ту ложечку з ваших же слів "допхали"? може якраз притисли язичок трохи що і сповокувало позив.

вибачайте, далі з дискусії вибуваю. Пробувала з вами говорити спокійно та адекватно, ви чіпляєтесь до слів і ведете себе агресивно.

kljysochka
08.04.2011, 22:58
mindsight Не годую. Тому так рано і ввожу
дітям на штучному харчуванні прикорм вводиться з такого ж віку як і тих що на гв, або на півмісяця швидше.
Ще маю питання: чи можна давати йогурт вже?
якщо самі робите, то давайте біфівіт, а магазинний я б не ризикувала!

Natalochka
11.04.2011, 10:09
Вирішила малому сир давати, хочу сьогодні попробувати перший раз. З якого молока ви діткам робите сир? Я на перший раз взяла дитяче молочко в скляній пляшці "Злагода". Як думаєте з Молокії можна?

Malyatko
11.04.2011, 14:46
Свекруха вже дістала, коли-коли вже прикорм, щодня одне і те саме.....Малий вже активно цікавиться їжею, бачить як їм, то очі за ложкою бігають, а як тільки підношу в жарт до нього, то зразу рот відкриває, а забираю - то скривиться чуть не плаче, можу інколи в ложку націдити свого, то потім її забрати важко так вже тримає в роті, в руці зціпить ))) "Мама" нещодавно дала бублик посмоктати, то я як забрала в дитини була істерика....
Він нормально наїдається грудним, може не їсти і не хотіти 3-3,5 год. Думала,якщо починати щось вводити, то що ж зараз в такий період корисного є, навіть не знаю.....Свекруха вже сирочком з коров"ячого молока "марить" і дістає тим...,бо треба кальцій:suicide:
Може ваш мудрий досвід порадить щось .... давати чи таки ще ні

Анута
11.04.2011, 15:37
Може ваш мудрий досвід порадить щось
почитайте ось цю (http://posydenky.com/showthread.php?t=41882) тему. Може вам такий підхід стане до вподоби ;)

Олюська
14.04.2011, 19:17
Дівчатка, хтось практикує давати дитині чорнослив і курагу? Сусідка варить свому малому, перемелює в блендері і дає до каші, а я подумала, що до нашого одноманітного меню можна було б щось додати, але в "не сезон" нема що додавати.
І ще одне: хто як відігріває сир? нам ще рано, але поки маю вільну хвилю, то почитаю

jalla
14.04.2011, 19:42
Може ваш мудрий досвід порадить щось .... давати чи таки ще ні
З власного досвіду можу порадити тільки те, що я почала догодовувати з 6-и місяців, а вашому вже 6 минуло. Якщо дитина повністю на ГВ, то після пів року варто вводити прикорм Ну, вийнятком може бути лиш якщо дитина сама відмовляється щось пробувати. Тоді треба зачекати. А ви самі пишете, що дитина починає цікавитися їжею.
Думала,якщо починати щось вводити, то що ж зараз в такий період корисного є
Я починала з яблука. Спочатку крапельками капала тільки сік, а вже потім давала потерте. Багато мамочок починають з запеченого яблучка. Теж можна спробувати. Потім варила овочеве пюре. Правда спочатку всі компоненти потрібно дати спробувати дитині окремо, а тільки потім змішувати. Бульба, морква, капуста, буряк і. т.д. Ну, і кашки. Вони всі корисні незалежно від пори року.

veronka
14.04.2011, 20:27
хтось практикує давати дитині чорнослив і курагу?
в основному додаю до компотів, або якщо у малої підозрюю запор))) файно помагає))

Олюська
14.04.2011, 23:55
в основному додаю до компотів, або якщо у малої підозрюю запор))) файно помагає))
Та в нас якраз є проблема зі закрепами, але мене цікавить власне до каші перемелені, бо треба чимось кашу засолодити:), а то весь час ябко та й ябко:girl_crazy:

jalla
15.04.2011, 00:08
але мене цікавить власне до каші перемелені, бо треба чимось кашу засолодити
Щось так спало на думку що оті магазинні дитчі каші, чи пюре з додаванням чорносливу, кураги і ще всякого різного, вони призначаються прямо з 4-х місяців. Знадчить напевно все-таки можна. Хоча, хто його знає чи ті домішки насправді там є. Особисто ніколи нічого такого не купувала. А чорнослив, чи курагу в чистому вигляді думаю можна спробувати. Доречі ви подали мені ідею. А то дійсно яблуко та й яблоуко))
Дівчата, ще хочу з вами порадитися в якому віці можна вводити своїм діткам печінку. Знайомий у якого я беру малому м"ясо вже по сто раз перепитує, чи буду брати печінку. А я щось гублюся, не знаю. Малому за три дні буде рік.

kvVItKA
15.04.2011, 00:19
в основному додаю до компотів,
я також. Варю компот, то швидше узвар : родзинки+чорнослив+можу кинути курагу. Чорнослив малий з"їдає з задоволенням.

Зануда
15.04.2011, 01:14
Варю компот,
П"є? Бо ми всю їжу молоком запиваємо маминим і я якось за пиття у формі компотів не думала.

Victi
15.04.2011, 01:21
А ми десь з місяців 9-10 компотики пити почали. Але нечасто. Лише тоді коли малеча мене з склянкою побачить :).
А щодо сухофруктів, то з місяців 10 ми їмо (точніше пробуємо потрішки) вівсянку з вареними сухофруктами - смакота. Або солодкий рис з яблучком і ізюмом декілька раз їли. Сухофрукти я в блендері подрібнюю, а тоді варю.

natorella
15.04.2011, 07:51
в нас якраз є проблема зі закрепами, але мене цікавить власне до каші перемелені, бо треба чимось кашу засолодити
ти педприкорм не пробувала?
ми всю їжу молоком запиваємо маминим і я якось за пиття у формі компотів не думала
а якшо йде запивання і дитина не тягнеться до посуди з компотом (а при тому ти п*єш). то запивайте
саша перший раз шось крім ГМ випив аж після року
ніяких закрепів

Анута
15.04.2011, 08:32
Ми курагу їмо як смаколик-перекус :)
Як і інші фрукти-сухофрукти

Олюська
15.04.2011, 09:32
ти педприкорм не пробувала?
Наталь, не пробувала, хоча як сказати: коли сама їм, а мала зі мною і заглядає мені в рот, то я даю їй лизнути ложку і від вівсянки, і від сиру домашнього, і навіть тефтельку парову пробувати на язик. Тобто, в нас, напевно, щось змішане виходить. А взагалі не є вона в мене хтозна яка цицькова, на відміну від старшої, і не вельми добре набирає вагу, тому їмо кашу і яблуко

Girljanda
15.04.2011, 13:55
додаю до компотів, або якщо у малої підозрюю запор))) файно помагає))
Курага і чорнослив дійсно файно помагає, тому не треба багато і часто давати дитині, а то потім не будете встигати памперси міняти.

---------- Додано в 13:55 ---------- Попередній допис був написаний в 13:53 ----------

але мене цікавить власне до каші перемелені,
А ви можете спочатку зварити з кураги компот, а потім ту саму курагу дати дитині до каші, я так і робила.

olerusya
15.04.2011, 14:42
Почула вчора від сусідки що їй казала педіатр що не можна дитині кожен день давати домашній сир! а я даю!, бо це єдиний кисломолочний продукт, який мала їсть! що скажете на це, може є в тих словах щось правдиве?

kvVItKA
15.04.2011, 15:43
П"є? Бо ми всю їжу молоком запиваємо маминим і я якось за пиття у формі компотів не думала
П"є:girl_yes: узвар дуже любить (та й я його постійно п"ю, в нас вдома практично завжди наварений), компот з яблука тільки пару разів варила,бо смакує менше, воду теж п"є, чайочки п"є.
Молочком їжу дуже рідко запиває (хоч він крім циці рідко-мало що їсть:girl_crazy:)
В ресторані запхати цицю вже йому практично нереально,відвертається і вимагає або щось з столу, або пиття, при тому голосно коментує "ням-ням-ням"

Girljanda
18.04.2011, 13:59
їй казала педіатр що не можна дитині кожен день давати домашній сир! а я даю!, бо це єдиний кисломолочний продукт, який мала їсть! що скажете на це, може є в тих словах щось правдиве?
Як на мене, то один і той самий продукт кожен день - це занадто. Просто через якийсь час сир прїсться дитині, і вона навіть не захоче дивитися на нього.А те, що вона не хоче більше ніяких кисломолочних продуктів з часом пройде і буде "уплітати" за 2 щоки :nyam1:

olerusya
18.04.2011, 14:20
Просто через якийсь час сир прїсться дитині, і вона навіть не захоче дивитися на нього
ну незнаю... вже більше року ми їмо кожного дня сир - і дитині завжди подобається! я ж не даю на сніданок, обід і вечерю один сир! він у нас йде як вечеря, але мусить бути однорідної консистенції, ніяких грудочок! - відразу плює, і з фруктами. а консистенція має бути як густа сметана - доця їсть з задоволенням, то чому я маю ій не давати...?:confused:

SoLana
18.04.2011, 14:50
Просто через якийсь час сир прїсться дитині Та ну... а чого циця не проїдається? вона ж бо нон-стоп...в мене наприклад. Я теж даю кожен день сир, в малої кальцію малувато, погано засвоюється.

---------- Додано в 14:50 ---------- Попередній допис був написаний в 14:41 ----------

Можливо з часом, коли раціон урізноманітниться, то мабуть і не потрібно кожен день давати...

Vika
18.04.2011, 14:55
я давала сир також щодня десь напротязі року, мала його просто обожнювала ( з бананом, яблуком,якоюсь ягідкою). доки в один прекрасний момент вона перестала його їсти взагалі, надоїв. не їла десь напротязі 2 років.цього разу вже так робити не буду.

Girljanda
18.04.2011, 15:01
а чого циця не проїдається? вона ж бо нон-стоп...
Не до порівняння мамине молоко і інші продукти. Ви б ще про воду згадали! Просто самі спробуйте їсти якийсь продукт кожен день (навіть найулюбленіший з часом проїсться).

Vika
18.04.2011, 15:07
груди для дитини це щось значно більше ніж просто їда. тому і не проїдаються:girl_yes:

SoLana
18.04.2011, 15:10
Ну... може.. Не спорю.. Але в мого малого не проїлася каша, от в нього улюблена вівсянка і кожен день топче, хоч знаю шо її кожен день незя, а він топче, не хоче зранку нічого іншого.

мамочка
18.04.2011, 15:23
не можна дитині кожен день давати домашній сир
я теж даю щодня домашній сир в кількості 1 ст.л. і не більше.
колись чула що сир - це велике навантаження на дитячі нирки і дятям до року можна не більше 50 гр в день, але підтвердження не знайшла.

і ще: я помітила що малий не любить рідких зуп, каш. Йому всього 6,5 місяців, а їжу їсть тільки густу (як перевертаю тарілку то "зупа-пюре" не падає). Як тільки трохи рідше - то відразу плюється

jalla
18.04.2011, 15:53
казала педіатр що не можна дитині кожен день давати домашній сир!
Ну, та чого не можна. Дуже корисний продукт, а тим більше якщо дитині смакує. Ми їмо по 50 гр сиру кожен день, думаю можна буде вже потрошки дозу збільшувати. Любить дитина, хай їсть на здоров"ячко.

Natalochka
19.04.2011, 00:43
Ми їмо по 50 гр сиру кожен день
Перепрошую за трохи дурне запитання. 50 гр це скільки?
Сьогодні малий з"їв 2 столові ложки сиру трошки з бананом. Перший раз давала сам сир, потім з печеним яблуком, але дуже не хотів, а от з бананом нам пішло. От думаю що цього достатьо, не буду збільшувати порцію. Нам 7,5 міс. , сир їмо тиждень, думаю тепер 2 дні перерву зробити щоб не проївся.

jalla
19.04.2011, 01:30
Перепрошую за трохи дурне запитання. 50 гр це скільки?
Приблизно дві столові ложки.

Natalochka
29.04.2011, 11:57
Їсть в мене дитина сир, правда не 2 столові ложки, то нам смакувало поки було щось нове, але принаймі 1 з"їдає, але тільки з бананом :) Я так по ньому бачу що з бананом з"їсть все що завгодно :) Пробували ми зупку з кроликом - 2 дні смакував і гарно відкривав ротик, на третій проїлося і знову не хоче. Сашко хоче постійно щось нове, але де то його взяти і боюся так давати що раз нові продукти ... бачу що буде їсти як його мама з татом в дитинстві (мене годували часто на вулиці і тішились якщо взагалі щось пробувала, чоловіка так само) :)

Олюська
12.06.2011, 20:21
Люди, що ви додаєте дитині до каші? Поки були яблука, ми їли всі каші (вівсяну, кукурудзяну,рисову та гречану) з печеним яблуком - йшло на ура. А тепер яблука закінчились і не знаю, що додати, щоб дитині смакувало. Варила курагу, але багато кураги не дасиш, а якщо мало дати, то не буде смачне. грудне молоко не засолоджує настільки, щоб дитині смакувало. Нині з того всього зробила цукровий сироп і влила трошки сиропу. нам 10міс.

---------- Додано в 19:19 ---------- Попередній допис був написаний в 18:46 ----------

улюблена вівсянка і кожен день топче, хоч знаю шо її кожен день незя
А чому вівсянку не можна щодня?

---------- Додано в 19:21 ---------- Попередній допис був написаний в 19:19 ----------

дітям до року можна не більше 50 гр в день
Відколи перевелись яблука, нам сир з бананом тільки і смакує. І їсть більше ніж 2 ст.лож. Мабуть, треба обмежити трошки

Олюська
13.06.2011, 14:06
І ще одне питаннячко: а квасне молоко 10-місячній дитині можна до картопельки дати?

veronka
13.06.2011, 14:28
як є "своя" полуниця, суниця - додавайте (спершу спробуйте дати 1 шматочок і дивитесь чи нема алергії), банани, родзинки, курага. Моя доня не любить солодкі каші і тому їсть з твердим сиром, салом (ну то вже її "мулька" давно) тощо.

Олюська
13.06.2011, 23:46
На суницю/полуницю трошки була висипка на дупці і плечиках, але по дрібочці даю й надалі. Коротше, все одно багато не дасиш, так щоб каша була солодка.

HOPIC
14.06.2011, 01:09
А чому вівсянку не можна щодня?
для початку, вівсянка вимиває калій з організму і ще декілька мікроелементів, тому її радять їсти з сухофруктами, де власне багато калію

Олюська
14.06.2011, 12:05
тому її радять їсти з сухофруктами, де власне багато калію
Зараз так і їмо, з курагою:)

Nata
14.06.2011, 12:27
грудне молоко не засолоджує настільки, щоб дитині смакувало
А мусить бути солока каша? Дарка наминає рис із морквою і зеленим горошком, гречку з кроликом, ну вівсянку із родзинками любить, а суницю\полуницю\черешню їсть так, без каші добре.

Malyatko
24.06.2011, 22:20
Моя малеча їсть супи, каші, жовток і компоти коли хоче ,вже всі домашні "підказалки" дістають ,щоб робила сирочок, начиталась про шкоду коров"ячого молока і не знаю, що маю робити.......може коли робиться сир воно вже не таке шкідливе чи як? , може хто підкажіть будь ласка.....

Agrafka
30.06.2011, 18:28
Моїй Софійці вже 6 місяців і 10 днів. Поки ми тільки на ГВ, але хочу спробувати дати щось додатково. Мама на городі вже зібрала свою морковку і картопельку без всяких там нітратів і пестицидів, то почну з цього.

Але не знаю скільки давати пюрешки і наскільки рідкою вона має бути як для дитини, яка є тільки на ГВ і нічого ще не пробувала. Підкажіть будь-ласка. Дякую.

kljysochka
01.07.2011, 00:41
скільки давати пюрешки і наскільки рідкою вона має бути
починати всеодно будете з півчайної ложечки, а далі потрохи збільшувати разову дозу і за тиждень, 10 днів довести до гр 100-150. але то все дуже відносно! раджу пробувати кілька овочів по черзі і потім міксувати такі зупки( кабачки+бульба, бульба+морква, брокколі +кабак+ бульба і т.д.) а педприкорму спробувати не хочете?

hrystusja
01.07.2011, 01:18
може коли робиться сир воно вже не таке шкідливе чи як?
Мені колись радили сир робити з пастеризованого молока і пастеризованої сметани. Такий сир ніби не шкідливий, бо має менший відсоток жирності.
Але я сир роблю з кефіру Молокія-смакота!!!! Сама його їм)

Agrafka
01.07.2011, 04:21
а педприкорму спробувати не хочете?

Я про це лише сьогодні прішки прочитала. Зараз дізнаюся більше. Я не проти, лиш би на користь все було.

Пупсик
01.07.2011, 09:07
колись радили сир робити з пастеризованого молока і пастеризованої сметани. Такий сир ніби не шкідливий, бо має менший відсоток жирності.
Щось не можу зрозуміти яке відношення пастеризація має до зміни жирності.
Пастеризація — одноразове нагрівання рідин (здебільшого харчових продуктів) до температури, яка нижче за температуру кипіння на нетривалий час (від секунди до 30 хвилин), з метою знищення бактерій, що знаходяться в цих рідинах.

hrystusja
01.07.2011, 11:23
Щось не можу зрозуміти яке відношення пастеризація має до зміни жирності.
Я просто порівнювала пастеризоване молоко і домашнє (наприклад куплене на базарі), пастеризоване на скільки мені відомо є менш жирним.

Promesse
01.07.2011, 12:44
Дівчатка, підкажіть як кабачок готувати малявці. Десь тут точно читала, але не можу тепер знайти :girl_mad:

Girljanda
01.07.2011, 12:58
порівнювала пастеризоване молоко і домашнє
Домашнє в будь-якому випадку жирніше за магазинне, навіть непастеризоване.

---------- Додано в 12:58 ---------- Попередній допис був написаний в 12:50 ----------

підкажіть як кабачок готувати малявці.
Ось декілька рецептів:
Продукты для пюре из овощей “Кабачковый рай”:
кабачок – 1 шт.,
картофель – 2 шт.,
оливковое масло – 1 чайная ложка
Приготовление пюре :
1) Взять картофель и кабачок; помыть, очистить от кожуры, ещё раз помыть и нарезать мелкими кубиками.
2) Положить подготовленные овощи (пункт 1) в кастрюлю с кипящей водой; варить до готовности на среднем огне примерно 20 минут.
3) Измельчить овощи (пункт 2) с помощью блендера.
4) Готовое пюре заправить оливковым маслом
Кабачок вымыть под проточной водой, снять кожицу и удалить семена, нарезать кубиками 1х1 см и отварить в пароварке в течение 7 минут либо на медленном огне в кастрюльке на протяжении 5-6 минут после того, как вода начнет кипеть.
Сваренный кабачок измельчить в сите либо в блендере, влить молоко или смесь, перемешать и прогреть еще в течение 2 минут.
капуста-1/4 качана
корень сельдерея
лавровый лист

Сварить овощной бульон:
В кастрюлю с водой положить корень сельдерея, морковь, капусту, лавровый лист. Варить 1 час. Отваренные овощи вытащить из бульона.

Бульон заправить:
Кабачок очистить, порезать кубиками,положить в бульон. Поварить до готовности. Затем кабачок измельчить блендером.

Готовый суп при подаче на стол заправить сметаной. При желании в суп добавить зелень укропа и гренки.

Natalochka
01.07.2011, 19:16
Цікаво чи ще в когось є такі ж проблеми з їдженням як в нас?
Нам майже 10 місяців але малий надалі відмовляється їсти. Їмо лише сир (деколи з кефіром), пару видів каш (вівсяна, кукрудзяна і рисова), чуть-чуть фруктів і все. Ніяких овочів навіть пробувати не хоче. Пробувала дати кабачок - закатав істерику. В каші я постійно даю фрукти або просто банан, тільки тоді він трошки їсть.
Мені не потрібно щоб він їв порцію, цілком влаштовує що ми повністю на ГВ але дивно що навіть не цікаво йому. Ніяким м"яском чи ще чимось його не заманиш. Не знаю чи це нормально, враховуючи що у нас вже 7 зубів і він вже досить непогано вчиться жувати, хліб, печиво, бублики, сухарики, деколи даю кусочок пожувати що сама їм. Постійно при ньому їм, хвалю яка їда добра, як смачно.
З питтям така ж проблема - не п"є, єдине як було дуже жарко то раз чи два зі стаканчика попив. Закриває рот руками, крутить головою і все.
Я розумію що то треба перечекати але коли він зацікавиться дорослою їжею? В когось ще так дитина поводиться?

StarKa
05.07.2011, 18:24
тут (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41882&highlight=%EF%E5%E4%EF%F0%E8%EA%EE%F0%EC)
почитайте може ще

Natalochka
05.07.2011, 23:35
Про пед прикорм читала, пробую даю малому що їм сама. Але повністю переходити на пед прикорм не хочу, не моє.

Agrafka
12.07.2011, 00:01
Я почала з морквяного соку. Спершу по 5 капельок, далі збільшила до чайної ложки. Все добре, алергії не було. Сьогодні почала давати картопляне пюре. Теж все ок.

Agrafka
12.07.2011, 23:38
Сьогодні прочитала, що картопляне пюре є заважким для шлунку шестимісячної дитини. Овочеві пюре рекомендують починати з моркви, кабачка, цвітної капусти, гарбуза.

Чи починав хтось із картопельки? Яка реакція була у Вас?

Girljanda
13.07.2011, 12:37
Чи починав хтось із картопельки?
Ми починали з картопельки, бо була зима, тому купувати кабачки чи цвітну капусту невідомого походження не було ні найменшого бажання. Ніяких реакцій не було, нічого поганого, все гуд.

Agrafka
13.07.2011, 23:05
Сьогодні до картоплі та моркви у ту зупку додала кабачок. Малечі сподобалось. Завтра планую дати цибульку. Подивлюся як то буде...

Agrafka
15.07.2011, 01:12
Сьогодні дала малечі печене яблучко ( паперівку). Воно трохи кисленьке було. Ми з чоловіком давно так не реготали. Софійка так кривилась від нового смаку, так наче їй лимон дали. Але не випльовувала і від наступної ложки не відмовлялася. Видко сподобалося.

Януся
15.07.2011, 12:30
дівчата, а ваші лялі як в спеку їдять? Я хвилююсь, бо доня їсть добре лише вранці і ввечері, вдень від обіду і полуденку відмовляється, максимум подзьобає ягоди, вкусить яблуко чи банан ну і циця. Свекруха дістала, що дитині зупу і м'ясо треба. Ми на педприкормі, напихати їжею я Янусю не буду, їсть те, що хоче. Чи це погано?

Nastynya
15.07.2011, 13:06
та ми самі в спеку погано їмо, зато пьє багацько і я так само, я думаю, так у багатьох...

Пупсик
15.07.2011, 13:07
А ви в таку спеку дуже хочете їсти? А коли вас заставляють їсти - в вас прокидається апетит? Думаю ви самі знаєте відповіді на ці запитання. Тим більше, що завжди є циця

Natalochka
15.07.2011, 14:42
Я в таку спеку навіть не пробую нагодувати, їмо тільки цицю і п"ємо трошки, єдине трошки снідали сиром вчора і сьогодні. Нам 10 місяців.

Agrafka
25.07.2011, 00:45
Моїй доні сім місяців. Чи можна давати їй сир? А також, коли вводити м`яско?

jalla
25.07.2011, 10:03
Моїй доні сім місяців. Чи можна давати їй сир? А також, коли вводити м`яско?
Я сир почала давати приблизно в такому віці, але починала з дуже маленьких доз.
М"яско десь біля восьми.

Agrafka
25.07.2011, 22:34
Сьогодні дала четвертинку жовтка, але оскільки я його потовкла в зупку, а зупку мала всю не з`їла, то скільки скоштувала жовтка я не знаю. Поки все добре. Щось мала не в захваті від того догодовування.

А до якого часу їду для малят не можна солити та цукрувати?

jalla
26.07.2011, 10:43
А до якого часу їду для малят не можна солити та цукрувати?
А чого не можна? Можна, просто чуть-чуть для смаку на початку.
Щось мала не в захваті від того догодовування.
Може через те їй їжа і не смакує. Попробуйте давати трошки солі/цукру.

olegignatenko
28.07.2011, 02:00
Не сваріть сильно-але в мене запитання-доці вже 6 місяців-треба прикорм-бачу тут майже всі починають з овочів,а як готуєте-в пароварці,чи просто звичайно!!!Я щось того прикорму боюся-переживаю,чи правильно все зроблю!!!Ще запитання-чи треба нам водичка,якщо ми на ГВ і плануєм ще довго так залишатись!!!Дякую!!

kljysochka
28.07.2011, 13:54
як готуєте-в пароварці,чи просто звичайно!!!Я щось того прикорму боюся-переживаю,чи правильно все зроблю!!!Ще запитання-чи треба нам водичка,якщо ми на ГВ і плануєм ще довго так залишатись!!!Дякую!!
можна в банячку, можна в пароварці, але потім розімнете і розведете до рідкішої консистенції відваром. ви водичку можете запропонувати в ложечці. я думаю відмовится, і не біда:) даєте ж цицю!

Agrafka
28.07.2011, 20:31
Ще запитання-чи треба нам водичка,якщо ми на ГВ і плануєм ще довго так залишатись!!!Дякую!!

Я почала давати переварену водичку коли спека почалася. Просто Молочко з циці не рятувало. Мала втрачала багато вологи, бо дуже жвава. Але водичку я даю або з ложечки, або з горнятка, або з баночки-пийки з однією дирочкою.

Agrafka
29.07.2011, 23:37
Софійці 7 місяців. Я хочу давати їй сир. Якщо хтось робив сир сам, то підкажіть, Ви молоко парили перед тим як сквашувати і відігрівати сир, чи робили із сирого молока?

Alonka
29.07.2011, 23:49
Я десь підгледіла такий рецепт, так і робила в пропорції десь 1:1 (спочатку 100гр на 100, потім по мірі запросу збільшувала).
В кипляче молоко вливала кисле(кефір) мішала і виключала, потім ставила на водяну баню десь на 20 хв, щоб сироводко відійшла, тоді на марлю. Сирок виходить не кислий і м'якої консистенції, головне не перегріти. З появою пароварки робила те саме в ній. Тепер просто кефір з молоком змішую і в пароварку.

SoLana
30.07.2011, 00:08
Якщо хтось робив сир сам, то підкажіть, Ви молоко парили Особисто я не парю молока, даю сире, щоб скисало. Якщо маєте "правєрєну корову":girl_wink:, то я б Вам не радила парити.

Vika
10.09.2011, 11:13
нам свекор приніс з городу такі гарненькі, маленькі кабачки. скоро будем їх гамати.
а прикорм краще давати перед цицею, чи між годуванням?

jalla
10.09.2011, 11:55
а прикорм краще давати перед цицею, чи між годуванням?
Я давала перед, коли тільки починала вводити прикорм.:girl_bye:

Magnolia
10.09.2011, 14:09
а прикорм краще давати перед цицею, чи між годуванням
Нам перед цицею не дуже виходило.Спочатку мусила бути циця, потім смакувала прикормом, а тоді знов циця. Зараз вже можна зразу з прикорму починати

Orman
10.09.2011, 15:24
Софійці 7 місяців. Я хочу давати їй сир. Якщо хтось робив сир сам, то підкажіть, Ви молоко парили перед тим як сквашувати і відігрівати сир, чи робили із сирого молока?

просто квасите, потім відігріваєте на ледве теплому вогні, відціджуєте в марлі (щоб хоч через ніч повисів сир) та й вже. Ніколи не давала жодних кефірів чи чогось такого. Сир як золото виходить.

Мар'яся
10.09.2011, 15:33
Ніколи не давала жодних кефірів чи чогось такого. Сир як золото виходить.

100%. Мене так мама вчила так сир робити і так моя баба в селі робить все життя, аж тут взнала, що ще й кефіри додають і т.д. Сир дуже добрий виходить і просто дуже.

Magnolia
10.09.2011, 21:42
просто квасите, потім відігріваєте на ледве теплому вогні, відціджуєте в марлі
І я так само роблю, правда, поки що ще вчуся, бо часом сир сухуватий виходить, але донечці подобається. Спочатку я навіть здивувалася, що десь із 100-200 г молока вийшла, приблизно, 1 чайна ложка сиру. І скільки то того молока треба наквасити, щоб грудка сиру вийщла? (хіба може я щось погано наміряла?)

Galya
10.09.2011, 21:45
Сир дуже добрий виходить і просто дуже
Добрий то добрий, але не дуже скоро. Я колись (коли таким ше бавилась, роки 4 тому:)) робила так: молоко закипає, кладеться туди ложка сметани і через 20-30с. виключається - на ситко і готовий сирок. Правда, на смак не те зовсім, "творожок" виходить, сметанний смак. Зато швидко.

Vika
10.09.2011, 23:00
і я так робила, виходив дуже ніжний сирочок, для найменших те що треба . ще додавала до нього банан чи якісь ягоди. малій подобалося.

Magnolia
10.09.2011, 23:43
і я так робила, виходив дуже ніжний сирочок
А в яких пропорціях робиться такий сирок?

Vika
10.09.2011, 23:56
якщо чесно навіть і не пам"ятаю. приблизно грам 100-150 молока і як починає закипати кидала десь 2-3 ложки сметани. і десь через пів хв виключала, пам"ятаю що воно не мало кипіти, а сирочок збирався зверху, на вигляд поймете що готове. потім на ситечко чи марлю щоб стекло. мені так дільничий педіатр радила, може і ваша знає точніші пропорції.

nalia
11.09.2011, 00:12
сметани.
А я давала кефір(100 молока,50 кефіра)

Orman
12.09.2011, 13:00
І скільки то того молока треба наквасити, щоб грудка сиру вийщла?

Багато :) з мілілітрами нема шо бавитись, тільки з літрами.

але не дуже скоро

а ми нікуди не спішимо :)

SoLana
12.09.2011, 14:20
Сир як золото виходить І + всі вітаміни збережені, і скисає молоко природнім способом, бо кефір, якщо магазинний, то там вже йде закваска, а яка вона???

---------- Додано в 14:20 ---------- Попередній допис був написаний в 14:16 ----------

І скільки то того молока треба наквасити, щоб грудка сиру вийщла?
починайте з літри, я наприклад роблю для всіх , то з 3-х літрів молока, виходить приблизно десь - 500 г сиру

Agrafka
03.10.2011, 14:11
Дівчата, підкажіть. Скільки часу має пройти між годуванням зупкою і годуванням грудьми? У всіх джерелах читаю, що відразу після їжі бажано дитину прикласти до грудей. Але якщо у зупці є наприклад м`яско, як воно себе поведе у шлунку разом із молоком, нехай навіть грудним? Якщо у мене є сумнів стосовно сумісності продуктів, то я стараюсь почекати хоча б пів години, але доця інколи чекати не хоче і вимагає вже цицю. Буду вдячна за відповідь.

Klava
03.10.2011, 14:31
А чому це м'яско може бути несумісне з молоком? Ви взагалі про педприкорм щоcь чули/читали? Материнське молоко сумісне з УСІМА продуктами. Тому я б на вашому місці не парилась дурницями. Дитина краще знає що їй треба :girl_wink:

Usmishka
03.10.2011, 14:38
А моє улюблене мясо - тушене в молоці, і нічого не стається)

vernata
09.10.2011, 23:00
Я їла банан, тримала Настю на руках, вона так жалібно дивилась, я дала, вона його облизувала, ручками собі в ротик пхала. Маємо перший прикорм в неповних чотири місяці :)

Vika
10.10.2011, 12:34
дівчата а коли ви давали м"яско, олію і творог. бо я вже нічого не пам"ятаю. зараз їмо овочеві різні п"юре, печені яблука і трошки кашку.

jalla
10.10.2011, 12:47
дівчата а коли ви давали м"яско, олію і творог. бо я вже нічого не пам"ятаю.
В районі семи-восьми місяців вводила поступово.
Правда олію давала тільки оливкову. Знаю що ще є якась спеціальна дитяча, але ми її не пробували.

DiZett
13.10.2011, 11:41
Ця тема мене також, дуже цікавить, але лише почала вивчати, бо доці лише 4 м. Але хочу поділитися (може не в тему) - читала і чула рекомендують малечі давати пюре з овочів, з різних капуст. Будьте обережні з БРОКОЛІ. Мейже вся на ринку- привозна з Польщі. Сестра там у парниках працювала - це жахлива хімія! На днях коліжанку відмовляла малій це давати і заморожувати.

masaryk
23.10.2011, 20:19
Порадьте, як краще варити кукурудзяну кашу для малятка 6-7 міс.

AlbinaK
31.10.2011, 21:47
А моєму синочку броколі не сподобалися, брюсельська та кабачок так само, а от пюрешку з картоплі, моркви та цвітної капусти їсть нормально. Ще подобається печене яблуко з грушею або гарбузом. Банан один раз попробував, скривився(хоча він на нові продукти так часто реагує, але їсть далі) і більше не захотів, навіть з яблучком. Сир роблю сама з молока чи кефіра, але малому він не дуже подобається, навіть з фруктами, хоча я давала його тільки пару разів, може потім розпробує :) От збираюся потроху вводити жовточок, а місяців з 8 мяско(крілика або телятину). Рибку вже пізніше ближче до року. а забула пробував ще печенько дитяче, правда більше кидав ніж їв. От думаю вже від блендера потороху відмовлятися. Маємо вже 2 зубчики :)

evgenka
01.11.2011, 13:56
А моєму синочку броколі не сподобалися, брюсельська та кабачок так само

В скільки ви починали пригодовування? В 6 місяців чи трохи раніше? Бо вже стільки всього спробували
Сьогодні вперше спробували трохи яблучка, очі були по п*ять копійок, за 4-5 днів спробуємо броколі, а там буде видно.

хельга
01.11.2011, 14:24
Сьогодні дала Тимоші ложечку яблучного соку. Вже з 4 місяців активно проявляв інтерес до їжі. Я біля нього не могла спокійно їсти, пити, таким жалісливим поглядом спостерігав. На днях дала посмоктати шматок яблука - стільки радості було! І сьогодні дуже зрадів тій одній ложечці і не розумів чому так мало.

algo
01.11.2011, 14:43
І я пару раз давала пробувати компотик, але з чашки.

evgenka
01.11.2011, 16:49
Сьогодні дала Тимоші ложечку яблучного соку.
хоч кожна мама більш знає свою дитину, та взагалі то сік давати так рано не радять (дуже важкі оті кислоти для дитячого шлунку, в чистому вигляді не дай Боже може призвести до блювання, наприклад в Німечині взагалі його розводять 1:1), починають скорше з пюре або компоту

хельга
01.11.2011, 20:16
хоч кожна мама більш знає свою дитину, та взагалі то сік давати так рано не радять (дуже важкі оті кислоти для дитячого шлунку, в чистому вигляді не дай Боже може призвести до блювання, наприклад в Німечині взагалі його розводять 1:1), починають скорше з пюре або компоту
Малий не блював і нормально себе почуває. Я натерла яблуко і дала разом з м'якоттю. Але от думаю, чи то краще починати з п'юре печеного яблука?

veronka
01.11.2011, 22:03
однозначно краще з печеного яблука, потім пюре, сік дітям дають розбавлений навпіл кипяченою водою досиь довго, до року/півтора

jalla
01.11.2011, 22:12
однозначно краще з печеного яблука, потім пюре, сік дітям дають розбавлений навпіл кипяченою водою досиь довго, до року/півтора
А мій печених яблук як не їв, так і до цих пір не їсть, тому ми починали з сирого. Соки майже ніколи не розводила, душила в соковижималці і потрохи давала. Він не любитель пиття, тому п"є зовсім чуть-чуть ще й до тепер.))

veronka
01.11.2011, 22:33
нам трохи простіше було, в нас був педприкорм)) тому чеез місяць-два після початку його мала вже їла майже все з мого раціону))

Fleshka
01.11.2011, 23:57
сік дітям дають розбавлений навпіл кипяченою водою досиь довго, до року/півтора
ато й довше...
я от Роману на днях вирішила поменшу концентрацію зробити, мали два дні розладу шлунку....
Якщо дитина алергетик або має проблеми з кишківником, або хочаб натяки на то, як мій Рома, то з тим взагалі треба пообережніше, чим пізніше - тим краще.

Іруня
02.11.2011, 08:34
сік дітям дають розбавлений навпіл кипяченою водою досиь довго, до року/півтора
Я би навіть сказала, що починати давати сік, а особливо яблучний, треба мінімум з року!
Сок — очень тяжелый продукт, в котором много агрессивных фруктовых кислот, минеральных солей и сахара. Раннее введение соков в прикорм заглушает аппетит у ребенка и может снизить количество молока у матери.

Соки — продукт аллергенный, причем может давать значительно задержанную реакцию. Бывает, что через месяц после введения сока в прикорм появляется диатез "непонятно на что, ничего нового не давали".

Сок раздражает незрелый ЖКТ ребенка, последствиями чего могут быть гастрит, панкреатит, возрастает вероятность возникновения проблем с поджелудочной железой, почками.
http://www.babyeda.ru/articles.html?id=60

bilo4ka
03.11.2011, 13:23
Я би навіть сказала, що починати давати сік, а особливо яблучний, треба мінімум з року!
хоча наші вумні медики радять його давати з 4 міс. :unknown:
Прочитала в якійсь книжці, якщо ви вважаєте, що ваші дитині бракує вітамінів, зїжте яблуко самі. ( Це якщо дитина на ГВ)

AlbinaK
04.11.2011, 11:29
Я так само ще сік не давала і не планую до року, починали з печеного яблука(терте раз дала пізніше вже і малому не сподобалось). А пити він в мене не хоче взагалі, тільки мамине молочко, пробувала варити компотики з солодких яблук(без цукру), водичку і навіть чай купила, думал може буде пити, але мамине молочко йому смачніше набагато :)
В скільки ви починали пригодовування? В 6 місяців чи трохи раніше?
Трохи раніше, десь в 5міс і тиждень. Він почав на дорослу їжу заглядатися ще з 3-4 міс, особливо, коли сестричка їла.
А от малій вводила прикорм по тодішніх нормах(майже 7 років тому) з 3,5міс з яблучного соку як раз. Тільки він малій не дуже сподобався і я почала варити компотики з яблук і овочеву зупку.

bilo4ka
04.11.2011, 18:36
Нарахунок , що дитині їсти давати це зрозумуло, а що ви пити даєете своїм діткам? Водичку, компотик (знаю багато мам варять компотики з яблук і фруктів і кожного дня дають їх діткам, якби я так пила то вже через тиждень мала б проблеми зі шлунком), чайок? і як часто давати дитині?

Мар'яся
04.11.2011, 18:40
якби я так пила то вже через тиждень мала б проблеми зі шлунком

а чого? що не так в компотах свіжозварених? Я просто п"ю багато років щодня свіжозварений компот, тому цікаво стало.

bilo4ka
04.11.2011, 18:51
Я просто п"ю багато років щодня якщо зварити і зразу випити , то може нічого, а якщо цілий день провозити в пляшечці, то він має властивість підкисати:morning1: Ну мова не іде про узвар

Мар'яся
04.11.2011, 18:59
а якщо цілий день провозити в пляшечці,

А для чого возити в пляшечці, так ще й щодня і такій малій дитині. Ну, я розумію, там десь колись коли дуже треба, та й то. Я почала брати з собою, якщо ми десь йшли надовго в спеку, в пляшку компот (а частіше просто воду) вже аж цього літа.

jalla
04.11.2011, 19:07
якщо зварити і зразу випити , то може нічого, а якщо цілий день провозити в пляшечці, то він має властивість підкисати
Я компоти тримаю в холодильнику і підігріваю по мірі потреби.
В віці твого малюка доречі, так і не знаю як його звати))) я давала соки, переважно яблучний, розведені водою, але багато хто тут протів давання сочків дітям раннього віку, тому запевняти не буду що то є правильно. Ще ми мали закручений сироп зі смородини, то я розводила водою і він трошки пив. Але наголошую, моя дитина до цих пір не любитель пиття, коли йому треба попити, то переважно вимагає цицю, тому зараз не морочу собі голови, кожного дня варю компот для нас всіх і він разом з нами п"є.

bilo4ka
04.11.2011, 19:17
А для чого возити в пляшечці, так ще й щодня і такій малій дитині. Ну, я розумію, там десь колись коли дуже треба, та й то. Я почала брати з собою, якщо ми десь йшли надовго в спеку, в пляшку компот (а частіше просто воду) вже аж цього літа.
Що і хотіла почути) Просто знаю таких мам, що з тим компотиком з 5 міс (як виповнилося дитині) носятьс,. і запавняють, що дитина пити хоче і що там багато вітамінів. От я замислилася, невже я така погана мама, що дитині тільки циьку даю)

доречі, так і не знаю як його звати))) Марко

jalla
04.11.2011, 19:23
От я замислилася, невже я така погана мама, що дитині тільки циьку даю)
Нє, я тоже така.)))
А що я зроблю як він пити не хоче. Може навіть грам 50 приблизно в день випити і все.
Є багато діток на ГВ які мало п"ють, тому заморочуватись тим нема потреби. Не хоче, знадчить йому не треба.

Lenorchik
08.11.2011, 14:28
А що я зроблю як він пити не хоче.
І в мене така ситуація. Я знаю, що пити йому треба давати, тут вже не справа у всяких особистих міркуваннях, просто маємо деякі проблеми зі здоров"ям і малому треба час від часу здавати кров з вени на аналіз, а кров густа страшно, бо він мало вживає рідини, циця не допомагає у цій ситуації, тому пропоную йому чайок, водичку, бо це катування і мене, і його, коли ту кров цідять...Але як його привчити пити більше???

DiZett
10.11.2011, 14:00
Чи можна почати пригодовування з молочної кашки гречаної? Нам лікар порекомендувала, бо за останній місяць мала майже не набрала ваги (нам 5м). Ми ще нічого не пробували, бо я планувала тільки з шести місяців яблучко починати.

GalkaSv
12.11.2011, 23:11
Чи можна почати пригодовування з молочної кашки гречаної? Нам лікар порекомендувала, бо за останній місяць мала майже не набрала ваги (нам 5м).

Не факт, що від тієї кашки, дитинка набере більше ваги, ви на ГВ, то не переживайте за вагу, буде 6 місяців, тоді починайте давати прикорм.ми свій прикорм починали в 6 місяців з овочів, яблучка не давала

хельга
17.11.2011, 14:57
З якого віку можна давати банан? Їла я банан, а Тимофій так на мене дивився, я дала йому полизати, то він так присмоктався як до циці і був дуже задоволений. І яблуко в мене з рук вириває, має 2 зубчика, то як терткою гриз яблуко.
Думала ввести прикорм після 6 місяців, але дуже цікавиться їжею, в рот дивиться, ротом повторює жувальні рухи, коли я їм дивиться на мене і робить ротиком як рибка. Давала вже печене яблуко, відварену моркву і гарбуза. Гарбуз йому дуже смакує. І ще давала трохо юшки з вівсянки, яку їла я, це йому теж дуже посмакувало.
Чи можна починати прикорм з вівсяної каші?

Щось я ніц не памятаю як Данилові вводила прикорм :girl_flirt:

Nana11
17.11.2011, 17:44
якого віку можна давати банан?
маю знайомого гарного педіатра, яка радила не спішити з бананами, бо все ж таки то не наш продукт і везуть його з далеку, невідомо шо можна занести, або припікати його (але він тоді стає зовсім не смачний). Не хочу Вас лякати але наша сусідка так в 9 місяців занесла малому шось (не памятаю точну назву вже) шо дитина мала страшний понос, рвоту і температуру і лежала в інфекційній лікарні.
Тому як на мене краще гамцяти гарбуз і яблучка:girl_bye:

jalla
17.11.2011, 18:25
Тому як на мене краще гамцяти гарбуз і яблучка
І бажано дочекатись для того діла хоча би до шести місяців.:girl_wink:

Nana11
17.11.2011, 21:45
І бажано дочекатись для того діла хоча би до шести місяців.
Ну по лінійєчці Хельги 5 місяців і 29 днів думаю то вже нормально, ніде не написано шо треба чекати саме 6 місяців, це ж індивідуальний вік і приблизний, думаю тиждень туда, тиждень сюда не мають такого великого значення. Я ж не своїй в 3 місяці гарбуз чи яблуко збираюся давати:girl_bye:

Lapatulya
18.11.2011, 14:18
Не знаю чи це проблема, чи то я собі фантазую. Нам вже 7 місяців, годую грудьми. З 6 місяців почала вводити прикорм, але ми абсолютно нічого не хочемо їсти 2-3 ложки, якщо запхаю, то то супер, а потім все цицею заїдаєм. На рахунок пиття, то літом пила нормально, а зараз взагалі не хоче. Ходили важитись набрали тільки 350г., кажуть догудовувати кашою, почала давати на ніч вівсянку пару днів їла, вчора і позавчора гречану ні грама, зато цицю супер.

хельга
18.11.2011, 14:30
В нас прикорм наразі чисто символічний, знайомство з продуктами. Якщо буде дві чайні ложки відсили... Якщо б не інтерес дитини до їжі я б ще зачекала. І звичайно прикорм ще не заміняє жодного годування груддю.

In4a
18.11.2011, 14:32
чи це проблема, чи то я собі фантазую
Думаю, що фантазуєте)
Нераз вже писала, мій Тимофій до 8 чи навіть до 9 місяців взагалі нічого, крім циці не їв, не хотів, я пропонувала, але не наполягала. Більш-менш став їсти після року, а пити взагалі нічого не пив десь до 1,5 року.

Zhaba
24.11.2011, 17:30
Як навчити малюка їсти з ложечки? Може є якісь способи? Моє чудо не наїдається штучним молоком, хоч зїдає по 200 грам за раз, а якесь харчування (пюре, гречану кашку спеціальну) відмовляється їсти. Кричить дико і ревить. Знаю, що в 4 місяці ще досить рано догодовувати, але від такої порції молока росте пузо і маля мучиться.

masaryk
02.12.2011, 11:29
Підкажіть хто може, будь-ласка.
Нам 7,5. Їмо тільки кашу (рис, вівсянка), з яблуком та гарбузом - до 50 г. Овочі ... ну чомусь зовсім не йдуть. Картопля з морквою, гарбузом - як чайну ложку з'їмо, це вже свято для мами. Ясно, що не напихаю, бо ми на ГВ. Пед. догодовування само по собі нам не дуже підходить, бо ми мініатюрні зовсім і в останні місяці набираємо по 100 гр.

Так от питання:
1. Овочі продовжувати готувати і сподіватися, що почне їсти чи зробити перерву (на скільки).
2. Що ще можна дати з такого калорійного, і що діткам, зазвичай подобається.

Наперед дякую.

Suzi
02.12.2011, 11:42
ніде не написано шо треба чекати саме 6 місяців
Якраз в протоколаз МОЗ і пишуть про повні 6 місяців. Тиждень назад може спричинити зрив шкт.

algo
06.12.2011, 18:05
Дівчата, як щодо перепелиних яєць? звичайні ми гамаємо з мамою, але вичитала що ці корисні дуже.

SoLana
06.12.2011, 18:29
як щодо перепелиних яєць?
ще краще. Вони в основному не викликають алергію. Хтось мені казав, що діткам, правда трошки старшим, після року, роблять такий коктель - сік і яйця перепелині сирі.

LiliyaGal
08.12.2011, 13:15
Дівчата, багато хто писав про каші, як Ви їх готуєте? чи купуєте магазинні і водою розводите? чи можна малечі майже 7 міс давати кашу на молоці (магазинному) 1:1 з водою?

olena
08.12.2011, 14:34
чи можна малечі майже 7 міс давати кашу на молоці
А ви на грудному вигодовуванні? І чому так спішите давати молоко? Якщо ви тільки починаєте вводити каші , то краще безмолочні.
Особисто я спеціально дитині каші не варю, їсть ті, які їм я.
Якщо вам такий варіант не підходить, то перемеліть в блендері будь-яку крупу і зваріть кашу самі, бо , як на мене , це все ж кращий варіант, ніж каша з пакета.

smilee
08.12.2011, 14:43
Я синулі вирала кашки на коровячому молоці з 8 м, на козячому з 10 м. Гамаємо гарно ніяких відхилень немали

Oks@nk@
09.12.2011, 22:08
Дівчата, а хтось своїм діткам давав м"яско перепілки? Зі скількох місяців його можна давати?

LiliyaGal
13.12.2011, 18:04
А ви на грудному вигодовуванні? І чому так спішите давати молоко? Якщо ви тільки починаєте вводити каші , то краще безмолочні.
Особисто я спеціально дитині каші не варю, їсть ті, які їм я.
Якщо вам такий варіант не підходить, то перемеліть в блендері будь-яку крупу і зваріть кашу самі, бо , як на мене , це все ж кращий варіант, ніж каша з пакета.
Так на Гв цілком і повністю. На вечір молока не хватає (щоб я не робила, відповідну тему прочитала...), мала нервується, смокче від приливу до приливу, і спати вкладається о першій ночі. Тому хочу давати прикорм, а з коровячим молоком ми не спішим, давала кашки безмолочні. тому й питала про розбавлене з водою молоко для приготування каш.

masaryk
16.12.2011, 14:35
А коли молоко вводити рекомендують? Чула, що після року. А до того безмолочні? Чи якщо дитина не алергик, то можна і раніше? Чи немає потреби, якщо на ГВ? З іншого боку у невеликих кількостях можна і до року - пише у вимогах ВООЗ. Чи краще кисломолочне? Чи молоко можна тільки дитяче, 3,2%, типу "Злагода"? Знайома на суміші каші варить... , каже що мала від того добре вагу набирає. А я якось не бачу потреби суміш вводити, як до 8 місяців прекрасно без неї обходились. Одним словом, вже зовсім заплуталась з тим молоком і тими кашами. Може хтось є компетентний у цьому питанні...

Kotice
17.12.2011, 23:24
Мамочки, порадьте, будь ласка. Ми на сумішах сидимо, алергіки сильні, почали вводити прикорм, як радять в 5 місяців, спробували гречку (2 ложки в день в суміш) та супчик-пюре з картопельки та капустки (цвітної), ще й яблучко на пару. Морква дає алергійку..... ( ВЛасне, що хочу запитатися, ті зто починав прикорм в зимовий період - що далі давали, бо зараз з овочами туго, а з літа намороженого нема, малий хорів, якось пропустила :( ЧИ давали Ви ті пюре Хіповські чи інших марок?
І ще, малий зовсім не хоче пити, а я читала, що штучникам треба принаймні 100 мл води на день... Компотиків та соків давати якось не хочеться ще, думається, що рано.....
Загалом малий їсть зі смаком, дуже тішиться, пюрка і ябко тріскає, що за вухами тріщить))))
Дякую))))

smilee
19.12.2011, 23:34
Я малюку давала пюрешки від GERBER (прикорм припав на весну)починала з персика, груші, гарбуз зяблуком - чорнослив. З овочів цвітна капуста, броколі, буряк, картопелька. Ми були на змішаному годуванні, то водичку теж не пив, купувала чай від BEBIVITи розчинний фруктовий))

---------- Додано в 23:34 ---------- Попередній допис був написаний в 23:28 ----------

А коли молоко вводити рекомендують?
після 3 років) але я кашки варила з 8 м, козяче молоко ввела з 9 м. Розводжу з водичкою на око)) бо жирне дуже.

хельга
20.12.2011, 00:58
Дівчата, як щодо перепелиних яєць? звичайні ми гамаємо з мамою, але вичитала що ці корисні дуже.
Перепелині дуже добрі для діток, бо в них не може розвинутись сальмонельоз.

Virginia
10.01.2012, 18:55
Дівчата, а хтось пробував ніблер. Я купила і ще не давала малій! Що туди класти? В якому вигляді?
http://i069.radikal.ru/1201/ed/b0133284dccc.jpg

natorella
10.01.2012, 19:08
Я купила і ще не давала малій
стісняюсь спрасіть - нафіга?

Virginia
10.01.2012, 19:12
стісняюсь спрасіть - нафіга?

для разнообразія...:)
А якщо серйозно, то хз. Може їй сподобається яблучко посмоктати через ту сіточку.

хельга
11.01.2012, 14:15
А в мене щось з тим догодовуванням не вдається - малий ніц не хоче їсти. Даю шматок яблучка, сухарик, печенько - це гризе собі тихенько. А основне циця, циця і ще раз циця...

zetta
11.01.2012, 15:58
в нас основне то циця. Але раз в день маєм один прикорм (каші, риба, кролик, супчик, овочі, сир) і крім того фрукти ті шо зараз є, і наморозила в холодильнику , дуже подобається їй клубніка і чорниця... дякувати Богу реакцій не маємо. Сухарі перестала пробувати і не любить картоплю ) соків не даю, хіба часом водички. І не перетираю, просто малими кусниками вона собі далі дає раду.

natorella
11.01.2012, 17:22
якщо серйозно, то хз. Може їй сподобається яблучко посмоктати через ту сіточку
дитина має вивчати їжу не тільки на смак, а й на дотик, на вигляд
а шо ти малій пропонуєш кавалок пластмаси з сіточкою, яка має смак яблука???

Halina
11.01.2012, 20:57
Дівчата, а хтось пробував ніблер.

Я не те що негативно ставлюсь, просто не розумію для чого він. То як на мене гарна реклама і все. Бо яке то відчуття-сприйняття фруктів коли вони в тій сіточці. Як на мене то краще не давати ніж давати в тій сіточці. Якщо взяти яблуко то його і так можна дати (дати лизнути, натерти, ложечкою пошкребти чи ін.). А якщо брати малину-ожину щоб ті кісточки не попали то і змісту не має, бо то ще дитині і так не можна.

дитина має вивчати їжу не тільки на смак, а й на дотик, на вигляд

Я теж такої думки.

Я раніше коли на кухні щось робила і щоб малу в той час чимось зацікавити давала їй в руки яблуко. Вона собі його тримала, роздивлялась. А потім пару раз давала на язик попробувати (ложечкою трішки пошкребла). А вчора мию посуду, мала капризує і думаю дам її потримати яблуко. А вона побачила яблуко і вже руки до нього не тягнуться, а зразу відкриває ротик щоб її дати. Я була така здивована що уже запам'ятала, що то можна їсти і я її маю дати, а сама тримати не хоче.

Strekoza
14.01.2012, 19:11
крім того фрукти ті шо зараз є, і наморозила в холодильнику , дуже подобається їй клубніка і чорниця.

Zetta, а скільки Вашій малечі?
Нашому синочку завтра 7 місяців. Їмо гречку, яблучко (і сире, і печене), гарбузове пюре. Зрозуміло, що основна їжа - то циця, але і від прикорму не відмовляється. Перші рази взагалі їв з таким задоволенням, що мої мама і баба, які не могли пережити, що дитина до 6 міс. тільки на ГВ, нарешті втішились - не буде хлопчик голодувати :) Зараз їсть вже не так жадібно, але і не відмовляється.

Також маю наморожені ягоди - чорницю, малину, полуницю. З якого віку можна? І в якому вигляді?

А, і ще п"єм компот із сушені, по чуть-чуть. З горнятка на разі не дуже виходить, даю з ложечки. Єдине, що не засмакувало -морквяний сік, випльовував. Колись був на кухні, я чистила моркву, дуже зацікавився, то дала цілу морквину полизати - раз лизнув і викинув, видно, морква йому не пасує :) Яблучко і бублик гризе, правда, треба пильнувати, бо відкусує одним зубчиком, який тільки прорізується, добрячі куски яблука.

zetta
14.01.2012, 19:25
Zetta, а скільки Вашій малечі?
7міс і 14 днів як бути точною.
ми десь з місяця 4 тут лизнули, там лизнули.. але маєм старшу сестричку яка радо ділилась всім чим жує в планні "полизання" реацій не було ніяких. так воно й тянулось до міс 6го. але ми їмо всі разом, ну і дитина так знайомилась з харчами... їжу я завжди недосолюю, майже все тушковане або на пару, тож спеціально і не варю. Так і почали прикормлюватись, животик не болів, випорожнення нормальні, висипань теж нема... але без фанатизму, от вчора їй засмакувала форелька червона то їла, а як не хочечи хоче тільки фрукти то будь ласка.
На молоці ше нічого не давала, тай не бачу в тому потреб.
наморожені ягоди - чорницю, малину, полуницю. З якого віку можна? І в якому вигляді?
кому як, даю сирим, кімнатної температури, часом з домашнім сиром змішую.
бо відкусує одним зубчиком
моя відкушує без зубів , я пильную але вже навчилась ті кусочки плювати, або перетирає в ротику як шось мяке.

Lapatulya
16.01.2012, 16:38
Дівчата, а хтось пробував ніблер
Ми пробували. Загалом задоволена, яблуко терте взагалі не хоче, якщо даю куском давиться, а там повністю з`їдає.

---------- Додано в 16:38 ---------- Попередній допис був написаний в 16:34 ----------

А в мене щось з тим догодовуванням не вдається - малий ніц не хоче їсти
В нас та сама ситуація, каші взагалі ніякі не їсть, овочеві і фруктові пюре пару ложок в день і сир, а решту циця.

Virginia
18.01.2012, 08:46
В моїй книжці про ГВ пише, що кисломолочні продукти можна давати, приблизно, з року. А всі мої знайомі дають сирок вже з 7-8 місяців. Як правильно? Сир -це теж що і коровяче молоко?

Nastylove
18.01.2012, 15:16
кисломолочні продукти можна давати, приблизно, з року
Я певно так і буду десь з рочку давати, бо була реакція на молочко(коли я пила його). Навіть, виробники на сирках, кефірчиках пишуть "з 8 місяців". Значить десь з рочку можна дати.
Дівчатка, маю таке питання, як ваші дітки реагують на банан? З якого віку давали?
Вчора дала буквально ложечку чайну, а сьогодні в калі непереварені волокна. Яблучко печене сприймає нормально.

Artemida
18.01.2012, 15:23
як ваші дітки реагують на банан? З якого віку давали?

Ну і нащо тобі (тобто дитині) той банан? Починати фруктовий прикорм треба з рідних фруктів (те саме яблучко наприклад). Я банан давала вже після року про трошечки до сиру, щоб солодкий був (замість цукру). А взагалі мій Артем до семи місяців гамав тільки цицю. Все решта випльовував. А вже з восьмого місяця почали трошки овочів давати. Далі були кашки, а потім вже фрукти.

Nastylove
18.01.2012, 15:39
Да я, Маш, так і даю овочі (ріденький супчик), їсть його добре - подобається. І яблучко печене їмо, але зараз почав від нього відвертатись - не хоче, то наш добрий тато вирішив меню дитинці урізноманітнити і поділився бананом, він його посмоктав-посмоктав та трошечки собі там з"їв не більше чайної ложечки, і ось результат!
Да зарано ще нам фрукти, то мама "погарячилась". Зла на себе!:girl_mad:

Artemida
18.01.2012, 15:45
тато вирішив меню дитинці урізноманітнити

Можна гарбуз давати (печений чи на пару). Він дуже корисний і наш, рідний. Я робила пюре з печеного яблучка і гарбуза (ну як не хоче, то можна трохи банана для підсолоджування), але то вже десь ближче до року.

Hanny
18.01.2012, 16:46
в калі непереварені волокна.
а дайте моркву сиру погризти, то цілі кавалки виходять, то не є реакція!!!
Софійці дала банан певно в 9-10 місяців, нічого її не турбувало, хоча до 6-ти місяців коли я їла банани в доні болів животик!!!

Virginia
18.01.2012, 17:12
Якби я сама виростила банани, то давала б, а так боюсь. Поки є свої овочі-фрукти то даю тільки їх. Вже їмо кабачок, цвітну капусту, моркву, картоплю, яблучно печене і трошки сирого, а сьогодні спробували гарбуз. На всі продукти реагує нормально і гпрно какає (особливо після моркви:girl_crazy:)

Nastylove
18.01.2012, 19:41
трошки сирого
Virginia, а як ви даєте сире яблучко, цілий шматок чи перетираєте? Боюсь я якось давати цілим шматком, щоб не відгриз шматочок та не подавився!

panikvarts
18.01.2012, 19:47
Боюсь я якось давати цілим шматком, щоб не відгриз шматочок та не подавився
Я даю. Вчиться гризти, відкушувати. Як відкусить великий кусочок - витягаю пальцем з рота. Головне пильнувати, коли їсть.

Nimfa
19.01.2012, 00:08
а як ви даєте сире яблучко, цілий шматок чи перетираєте
а я даю ціле, почищене, то мала вчепиться в нього двома своїми нижніми зубками і шкребе собі, а якщо відкушує шматок, то сама випльовує, хоча пильнувати треба обов’язково,бо з ложки яблуко взагалі не хоче і печене теж не хоче їсти, а так вона у тому сама бере участь, тримає ручками-то тоді подобається.

Natalya
19.01.2012, 10:43
Нам через 5 днів пів року, а я щось як вперше... З чого починати? У сина вага була на рівні середньої, то починали з овочів, а донечка маленька - 6100. Теж з овочів починати чи з кашки?..

Virginia
19.01.2012, 10:45
Virginia, а як ви даєте сире яблучко,
я шкрябаю ложечкою по яблучку і так даю. Але помітила, що мала то яблучко зригує.

Strekoza
19.01.2012, 15:20
Дівчатка, маю таке питання, як ваші дітки реагують на банан? З якого віку давали?

Я банан теж дала раз - синочок дуже зацікавився, коли їла сама, присмоктався, засмакувало. Але більше не даю -так як
Якби я сама виростила банани, то давала б, а так боюсь
І так, як вже писалось - неперетравлені волокна -то нічого страшного.

Яблуко сире даю і шматком, і тру на терку (як на деруни) - поки маємо домашні смачні солодкі яблука, терте зїдає ціле. Також деколи додаю морквяний сік до того яблучка - бо сам морвкяний не хоче пити.

Сир наразі не планую давати, вже ближче до року.

Гарбуз варю шматками, блендерую разом з печеним яблуком. Правда, вже закінчився запас, давала морожений, трохи гірчить.

---------- Додано в 15:20 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ----------

Virginia, а кабачок і цвітну капусту маєте літні запаси, заморожені? Бо я щось пропустила, не наморозила.

Natalya, в нашого малого вага була нормальна на момент введення прикорму. Я спочатку давала пеечне яблуко, тоді гарбуз, а далі гречку.
Варила, тоді блендерила. Пробувала сама - каша була дуже гливка. Зараз блендерую з печеним яблуком - дитина їсть з задоволенням, яблучко солодке. А взагалі то складно почати з прикормом, далі піде легше :)

masaryk
19.01.2012, 19:07
З якого віку можна давати хліб? Скоринку і мякіть.

napoleona
30.01.2012, 16:04
поясніть мені:
ми коли вечеряємо, обідаємо... просто якісь фрукти їмо, то дитина на нас так дивиться голодними очима, дуже крутить язиком і виділяється багато слини, а ще коли тримаючи її на руках щось їсти, то зразу вириває з рук, вона розуміє що то можна зїсти?

panikvarts
30.01.2012, 16:31
дитина на нас так дивиться голодними очима
Точно голодними? Чи, може, цікавими?

виділяється багато слини
Зуби не лізуть?

зразу вириває з рук, вона розуміє що то можна зїсти?
Думаю, ні. Зарано ще якось. Швидше за все дитині просто цікаво, що робить тато/мама, що в них у руках. У такому віці діти все привласнюють собі, все тянуть до себе, до рота, особливо хочеться саме те, що в когось у руках. А коли у вас у руках що-небудь інше (цяцька, ручка, телефон) - дитина ж до того тягнеться чи ні?

napoleona
30.01.2012, 16:40
Точно голодними?
та ясно, що цікавими, то я шутя
Зуби не лізуть?
не лізуть
дитина ж до того тягнеться чи ні?
тягнеться, але не так активно і не з такими криками:)
то так смішно виглядає: дуже крутить язиком, слина тече і вона підкрикує

Haidee
30.01.2012, 17:05
то так смішно виглядає: дуже крутить язиком, слина тече і вона підкрикує
А ше плямкає губами і ногами тупоче там, де лежить:)
Я дала яблуко полизати, Юстя поводилася з ним, як з іграшкою, облизувала, товкла ним, але спроб власне їсти не робила. Думаю, то поки просто цікавість. Вона ще може в тарілку до мене залізти, як не додивлюся, але спроб згамати впольоване не робить:)

napoleona
30.01.2012, 17:07
Я дала яблуко полизати,
і я дала, але печене, то вона відкусила такий добрий шматок, просто воно досить м"яке було, а як я забрала з рота то такі були плачі
А ше плямкає губами і ногами тупоче там, де лежить
так так

Haidee
30.01.2012, 17:19
Ну не знаю. Я хочу педприкорм, і взагалі думаю, що то ще рано. Тим більше, в нас три зуби під верхом, поносить трохи... Хай молоком поки живе, тим більше, що той інтерес до їжі поки не є аж такий сильний. До речі, коли вона аж дуже злосно реагує на те, що я їм, даю ложку чи горня побавитися. Заспокоюється.

napoleona
30.01.2012, 17:23
думаю, що то ще рано
і я так думаю, ще нічо не вводжу просто було цікава думка когось
ніде навіть не їдем до родини, бо як побачать ту картину, то обвязково захочутть її нагодувати:)

Nana11
30.01.2012, 17:59
а як я забрала з рота то такі були плачі
Ясно шо плачі, бо яблучко ж смачне, а іграшка не смачна. Це думаю дитина дуже добре розуміє. В нас таке було і є. Зараз вже коли не витримую даю їй сухар посмоктати(правда ми троха старші за вас) то видерти його не можливо.
Нам майже 6.Думаю завтра-післязавтра прикорм вводити почучуть.

Lithium
30.01.2012, 19:50
ам майже 6.
А ми гамаємо печене яблучко і дуже то нам подобається.

AlbinaK
31.01.2012, 16:14
Ми вже багато всього гамцяємо: овочі, фрукти по сезону, мяско(переважно телятина, крілик деколи, щось він малому не так смакує), кефірчик деколи трохи(без ентузіазму), сир(так само трохи до фруктів можу додати, роблю сама), кашки(гречка, рис, вівсянка, кукурудзяна).
Були недавно в гостях в коліжанки(вона трохи старша, має вже дорослих діток та і медик до всього), то вона почала мене "виховувати", що малий непівголодний(незважаючи на його пристойну вагу та зріст :)), що в такому віці дитина має їсти пракично все і щоб я менше давала груди(малий їх дуууже любить :)) а більше вдень "дорослої" їжі і обовязколо пити давати. Малий практично не п"є, крім циці. А що я маю йому то пиття заливати, як він не хоче? Я вже і компотики з яблук та сушки варила(без цукру) і чайочки пробувала, сік ще не даю. ну не хоче дитина пити. та і 3-4 рази в день їсти крім ГВ я вважаю не є мало. Чи я не все ж не права? В кого дітки такого віку як ми(майже 10міс), що ще даєте їсти? В нас меню приблизно таке: вночі їсть часто(3-5р), без того ніяк :) Встає досить пізно коло 10, їсть маму, потім 12-13 обід(мясна або овочева зупка), 16-16,30 фрукти, фрукти з сиром, 18,30-19 кефірчик, печенько, може яблучко чи шкірку пожувати ще :) 21-21,30 кашка з фруктами(деколи без) перед сном ще мусить маму поїсти, ну і серед дня так само. Якщо не хоче кефір даю кашку раніше. Рибу та печінку поки ще не давала. А в вас яке меню?

Котя
31.01.2012, 16:54
та і 3-4 рази в день їсти крім ГВ я вважаю не є мало. Чи я не все ж не права?
Я вважаю, що це абсолютно нормально:confused:. І меню у Вас досить повноцінне і різноманітне. В принципі в багатьох книжках написано, що після 7 місяців, дитині їсть вдень 3-4 рази.
Ми зранку їмо фруктову кашку, в обід м"ясне овочеве пюре, год.17-18 перекушує фруктами, або фруктовими пюре, вечером якась молочна злакова кашка, деколи можем обійтись без фруктових перекусів.

Virginia
31.01.2012, 19:25
А які фрукти ви даєте малюкам? Бо я поки тільки яблучко даю.

Halina
01.02.2012, 19:15
даю їй сухар посмоктати(правда ми троха старші за вас) то видерти його не можливо.

А той сухар не розмокає/ламається чи ви на пару секунд даєте?
У нас така ситуація з бубликами. Я собі беру такі маленькі (Малютка), то мала як взяла в рот то очі такі стали великі круглі від задоволення чи то від смаку чи скоріше від того що ясна ним добре потерти. Я ледь забрала, то було крику не знала як заспокоїти. А потім пізніше носила на руках і вона як угледіла на столі ті бублики, руки тягнуться і в крик що не даю. Я б дала щоб вона трішки посмоктала та боюсь що він розламається.

Ніколь
01.02.2012, 19:47
Я б дала щоб вона трішки посмоктала та боюсь що він розламається
Ти бери такі звичайні, ті що чуть більшого розміру і грубші - вони не такі крихкі і не ламаються, а смокчуться пречудово.

Suzi
02.02.2012, 09:55
вона трохи старша, має вже дорослих діток та і медик до всього), то вона почала мене "виховувати", що малий непівголодний(незважаючи на його пристойну вагу та зріст ), що в такому віці дитина має їсти пракично все і щоб я менше давала груди(малий їх дуууже любить ) а більше вдень "дорослої" їжі і обовязколо пити давати.
Спитайте чи вона знає про рекомендації ВОЗ про те, що в 1 рік ГВ має бути не менше 75 % раціону дитини?

SoLana
02.02.2012, 10:10
що в 1 рік ГВ має бути не менше 75 % раціону дитини?
І взагалі є така практика виключно ГВ до року:girl_wink:

AlbinaK
02.02.2012, 12:13
що в 1 рік ГВ має бути не менше 75 % раціону дитини
В нас приблизно так і виходить :) Вчора наприклад не хотілося йому їсти, з 4 годувань з"їв тільки одне, решта по 1-2 ложки, але своє добрав цицею :)
Я ще розумію, якби дитина так вже дуже просила "дорослу" їжу, бо буває, так що зїсть та просить ще, ну а як не хоче, не запихати ж силою ;) Я категорично проти насильного годування. В мене і старша, може взяти і пару добавок, а може і першу порцію не зїсти

Котя
02.02.2012, 13:14
А які фрукти ви даєте малюкам
Я теж в основному даю яблуко, два рази вже давала яблуко з грушою.
Я б дала щоб вона трішки посмоктала та боюсь що він розламається.
У мене так малий подавився кусочком яблука, що я тоді пережила:scare:, у мене реально був шок, тоді якийсь час взагалі не давала нічого гризти. Але він так це діло любить , що моя сестра подарувала мені ось таку штуку
http://s018.radikal.ru/i514/1202/44/2c0a01386696.jpg

В цю сіточку, що на фото можна класти любі кусочки фруктів, печива, овочі . Дитина собі смокче і має радість, а мама не переживає, що дитина подавиться:girl_smile:

kati
02.02.2012, 13:36
А які фрукти ви даєте малюкам?
яблука, банан-зі свіжих
суниці,малина, полуниця-морожена
і баночні любі-найбільше любим груші і фруктовий десерт хіпп

оо,забула про мандарини, то наша слабість

Котя
02.02.2012, 13:55
оо,забула про мандарини, то наша слабість

А я чомусь боюсь давати, всетаки це цитрусові:girl_in_dreams:

algo
02.02.2012, 14:09
А ми цитрусові любимо дуже!особливо мандаринки. не даю лиш грейпфрута, бо після нього прищики були. а лимони, апельсини, мандарини на ура! пробували вже хурму, гранат, ківі. Ну і яблука, груші, банани.

madchen
02.02.2012, 15:01
А я чомусь боюсь давати, всетаки це цитрусові
я теж боялась давати цитрусові до року, так як в малого після трьох місяців до семи була харчова алергія. зараз їмо все і тттт нічого не висипає. а мандарини, то теж наша мегаслабість:)

Nana11
02.02.2012, 17:10
А той сухар не розмокає/ламається чи ви на пару секунд даєте?
Бери отакі як пише Ніколь:
и бери такі звичайні, ті що чуть більшого розміру і грубші - вони не такі крихкі і не ламаються, а смокчуться пречудово.
самі звичайні сухарі тільки свіжі шоб були, вони тверді, не кришаться і не ламаються і довго їх треба посмоктати шоб розмокли.:y: Малютка і всякі дитячі сухарі-печенька для цього діла не підходять.

masaryk
03.02.2012, 20:11
ось таку штуку
Де продається така штука для фруктів з сіточкою?

Corena
04.02.2012, 23:09
так як маленькій вже скоро піврочку, я вже починаю думати що і до чого. і от мене цікавить таке питання. щоб давати дитині кашку, наприклад рисову, то треба, щоб вона була однорідна ріденька. купувати готові суміші щось я не настроєна, вони з цукром, та й взагалі, насправді не відомо з чого. так от, як краще: помолоти крупу перед варінням (тоді скільки часу варити таку кашу)? чи блендерувати готову (але щось мені здається, що буде гливка)?

kati
05.02.2012, 00:32
Я готую рисові( і не тільки) пластівці. Швидко варяться і непотрібно потім блендерити

VERO
05.02.2012, 03:21
помолоти крупу перед варінням (тоді скільки часу варити таку кашу)?
Я так старшому варила і планую молодшій. Молола на кавомолці. Спочатку дуже дрібно , як муку. Варила, по часу, як манку. З часом залишала більші неперемелені крупинки. Варила на воді і коли остивала, добавляла грудне молоко. Потім різні каші разом змішувала. Якщо любив гречку, а вівсянку не дуже, то до гречки досипала трошечки вівсяної. Постійно кашка мала різний смак. Синок каші дуже любить і досі.

Котя
05.02.2012, 14:08
Де продається така штука для фруктів з сіточкою?
Мені ту штуку подарила сестра, але думаю що є в дитячих магазинах, або в інтернеті пошукайте продукцію "Детский мир".

Pulupjak
05.02.2012, 14:32
Рибу та печінку поки ще не давала
Я теж ще недавала, нам тоже 10 міс., практично такеж меню......, хочу починати рибку давати ,але ще незнаю з якої краще починаим.........

apelsyn
05.02.2012, 17:01
Corena не вийшло процитувати готові каші є і без цукру. Просто на склад треба дивитись..

Corena
05.02.2012, 17:30
готові каші є і без цукру. Просто на склад треба дивитись..
безмолочні? мене конкретно безмолочні кашки цікавлять. а якого виробника?

Nastylove
05.02.2012, 18:33
І безмолочні є. Я брала Хіпп гречану і Малютка рисову, то вони безмолочні і не містять ні цукру, ні замінників цукру.

Надя К.
05.02.2012, 19:12
хочу починати рибку давати ,але ще незнаю з якої краще починаим.
Ми вже рибку давно їмо. Купую тріску, вона без такого рибного запаху і не кістлява.

На рахунок каш. Купую від Нестле.

Nana11
06.02.2012, 09:48
Я брала Хіпп гречану і Малютка рисову, то вони безмолочні і не містять ні цукру, ні замінників цукру.
Але мені цікаво чому ж вони тоді солодкі?:) Бо купила малій рисову безмолочну Нестле, а вона солодкувата, ну явно не така як просто рис....думаю буду таки вбільшості сама на кофемолці перемелювати...

Osya
06.02.2012, 10:07
Рисова безмолочка від Hipp зовсім не солодка, дуже нейтральна, взагалі ніяка, така як прости рис.

Nastylove
06.02.2012, 12:17
Але мені цікаво чому ж вони тоді солодкі?
Я їх пробувала, зовсім не солодкі, цукор не відчувається. Дитину годую, а сама певно б таке не їла:girl_crazy:, прісно мені дуже, тому малому додаю в кашку ложечку фруктового пюре (але теж обов"язково без цукру) - набагато смачніше!
рисову безмолочну Нестле
На рахунок Нестле, мені педіатр казала, що вони солодкуваті (не знаю за рахунок чого), діти іх більше люблять, але вона не радить її брати. Поки що подобається мені Хіпп і Малютка, остання дешевша і по граммам трошки більша.

Halina
06.02.2012, 21:04
безмолочні? мене конкретно безмолочні кашки цікавлять. а якого виробника?

Так є безмолочні. Майже всі виробники дитячого харчування мають каші молочні, безмолочні, гіпоалергенні (з плодами ріжкового дерева), каші з фруктами.

Я брала Хіпп гречану і Малютка рисову, то вони безмолочні і не містять ні цукру, ні замінників цукру.

Я теж брала Хіпп гречану.

Я їх пробувала, зовсім не солодкі, цукор не відчувається. Дитину годую, а сама певно б таке не їла, прісно мені дуже, тому малому додаю в кашку ложечку фруктового пюре (але теж обов"язково без цукру) - набагато смачніше!

Я теж пробувала, прісні на смак і ні цукру, ні солі не відчутно. Оскільки ми тільки починаємо знайомитись з кашею то пюре фруктове чи фруктів поки не додаю. А залишок собі досолюю і їм.

Nastylove
07.02.2012, 00:03
А залишок собі досолюю і їм
Теж правильно! Чого добру пропадати!:girl_wink:

masaryk
07.02.2012, 18:39
Я спершу перетерала через сито, причому навіть корисний коричневий рис, адже на початках тої каші потрібно зовсім мало (навіть не блендернеш). Потім потрохи додавала "недотертого рису", що на ситі залишався зверху, щоб звикав до потрібної консистенції.
Так само інші пластівці ("Нордік"). Десь у вісім, може вісім з половиною, ми вже їли звичайну кашу з пластівців Нордік (будь-яку, в т.ч міксувала різні пластівці), зварену на воді, з додаванням гарбуза чи яблука.

Corena
08.02.2012, 14:23
тільки що дивилась каші: малиш безмолочні - з цукровою пудрою, нестле безмолочні - з цукром, ще якісь baby теж з цукром. взяла гречану безмолочну хіпп, але й ціна на неї відрізняється суттєво.

Virginia
08.02.2012, 14:36
взяла гречану безмолочну хіпп, але й ціна на неї відрізняється суттєво.

І ми сьогодні її купили:) А ще купилидві фрутові пюрешки: яблуко-груша і яблуко-банан. Нажаль, домашні заморозки вже закінчились і мала їсть хіба картопельку, морковку, гарбуз, мяско і яблучко. Ще сьогодні додала капусту.

Corena
08.02.2012, 14:38
І ми сьогодні її купили А ще купилидві фрутові пюрешки: яблуко-груша і яблуко-банан. Нажаль, домашні заморозки вже закінчились і мала їсть хіба картопельку, морковку, гарбуз, мяско і яблучко. Ще сьогодні додала капусту.
вже м"яско? а яке? і коли почали вводити? як на вік вашої доні, то ви вже дуже багато всього спробували.

Virginia
08.02.2012, 14:51
як на вік вашої доні, то ви вже дуже багато всього спробували.

Почали з кабачка, потім цвітна капуста, потім морква, картопля, гарбуз. Тоді ввели (десь 2 тижні тому) м"ясо кроляче, потім півника, також давала телятину, але вона мені не пішла (так смердить мені, шо я навіть малу годувати не можу). Сьогодні дала капусту до пюрешки з картоплі і моркви. Всі продукти, які даю виключно домашні (власні, не базарно-домашні). А ще забула написати, про яблука, даємо кожен день, теж домашні.

хельга
08.02.2012, 15:02
А мій і надалі нічого їсти не хоче. І як же мені його навчити їсти, примушувати не хочу. Максимально, що з'їдає, це натерта четвертинка яблука. Іншу їжу або тільки обережно куштує, або з'їдає кофейну ложечку. Надалі гризе сухарі і печенька. Не їсть ні окремо приготовану їжу, ні з моєї тарілки.

Nastylove
08.02.2012, 15:08
А я м"яско трохи пізніше планую давати, десь через два тижні. А ми починали з зупки (картопля + морква), потім поступово додавала цибулю, гарбуз, кабачок, капуста броколі та цвітна, все наморожене з літану, крім цибулі звичайно:girl_crazy:. Їмо гречану кашку, рисову тільки почала вводити, ще дуже любимо пюрешки: яблуко, груша, в планах абрикос та персик покупні, бо розморожені фрукти зовсім не те. Пюрешку даю зранку грам 50 і ввечері пару ложечок до кашки.

Virginia
08.02.2012, 15:11
потім поступово додавала цибулю,

ооо... гарна ідея, а то я вже не могла придумати, що ще такого додати.

Corena
08.02.2012, 15:18
в планах абрикос та персик
не хочете почекати сезону на ці ягоди? я би боялась зараз навіть сама таке їсти.

Virginia
08.02.2012, 15:20
не хочете почекати сезону на ці ягоди? я би боялась зараз навіть сама таке їсти.

Думаю малось на увазі баночне пюре:)

natorella
08.02.2012, 15:22
як же мені його навчити їсти,
а сам не навчиться?

Nastylove
08.02.2012, 15:31
Думаю малось на увазі баночне пюре
Саме це і малось на увазі:girl_claping:
Свіжі, магазинні фрукти навіть і не думаю купляти.

ооо... гарна ідея, а то я вже не могла придумати, що ще такого додати
спробуйте, мому малому дуже смакує, вона значно покращує смак зупки.

Дівчатка а ви олійку додаете до зупки, пюре? Я даю оливкову extra virgin спеціальну для діток.

Strekoza
08.02.2012, 15:42
яблука, банан-зі свіжих
суниці,малина, полуниця-морожена

Kati, ще у Вас запитаю - в якому вигляді даєте морожені ягоди?

Corena
08.02.2012, 15:46
Думаю малось на увазі баночне пюре
ну, я тільки починати збираюсь, тому не дивуйтесь моїм запитанням :). у світі дитячого харчування я ще зовсім не розбираюсь.

Люша
08.02.2012, 16:16
а поясніть "незнайці" - от почну я в 6 місяців овочі-фрукти - це зрозуміло, а каші - це як? безмолочні купляти чи молочні? на своєму молоці я точно не зможу - бо не цідиться з мене ні краплі майже. То що робити з кашами? Поясніть мені, тупенькій ))))

natorella
08.02.2012, 16:26
почну я в 6 місяців овочі-фрукти - це зрозуміло
а чого зрозуміло? з фруктів не радять починати вопшето
краще з овочів. а кашу можна просто варити - молоком і так зап*є

Nastylove
08.02.2012, 16:28
безмолочні купляти чи молочні?
Я беру безмолочні, молочні не радять все через ту ж алегрію. Розвожу кип"яченою водичкою в пропорціях вказаних на пачці і все. Своє молочко не додаю, через ту ж проблему
бо не цідиться з мене ні краплі майже

молоком і так зап*є
це точно!
Ми хоч і їмо, як на мене вже багато чого, але циця після того всього прикорму - то святе!
Єдине, що мене турбує, то що зовсім мало п"є (пару ложек)(маю на увазі водичку). Певно вистачає мого молочка напитися
...але ж кажуть, з введенням прикорму треба обов"язково поїти дитинку..

Котя
08.02.2012, 16:30
Я даю оливкову extra virgin спеціальну для діток.
Я теж даю пару крапель оливкової, але звичайну.
То що робити з кашами?
Почніть з безмолочних і просто після трапези давайте запивати грудьми:d23:, а молочну вже трохи пізніше давайте.

Люша
08.02.2012, 16:37
з фруктів не радять починати вопшето
ні, мені зрозуміло ))) тому й написала овочів, а потім через дефіс фруктів :), а не навпаки.
З кашами зрозуміла, дякую, і згадала про компот :), а компот коли?

zetta
08.02.2012, 16:49
надалі нічого їсти не хоче
думаю то донього прийде само)
моя після того як 3 дні була температура перестала їсти, то я і не наполягаю. Але дивлюсь вона за компанію зі старшою по трохи знову починає їсти...і вже має свої смаки )

хельга
08.02.2012, 17:09
а сам не навчиться?
Може і навчиться. Ставлю перед ним тарілку, то колупається там потихеньку, але до рота не бере. Все безрезультатно, надалі обмежуємось чайною ложкою. Проте все навколо в їжі. А ще... всяку там дрібноту, що не вслідкую після Данилка, папірчики всякі, що на підлозі знайде - ото відразу до рота. За туалетним папером взагалі плаче. Щось смаки в мого дитяті непонятні...

natorella
08.02.2012, 17:12
Ставлю перед ним тарілку, то колупається там потихеньку
посадіть на коліна,к оли самі їсте - най з вами їсть
про папір - то улюблена їжа багатьох дітей

хельга
08.02.2012, 17:18
посадіть на коліна,к оли самі їсте - най з вами їсть
про папір - то улюблена їжа багатьох дітей
Різні варіанти пробую і такі варіанти є, але основна його мета, коли бачить тарілку - перевернути її.
От на циці висів би цілодобово.

natorella
08.02.2012, 17:38
основна його мета, коли бачить тарілку - перевернути її.
значить не давайте
а ви коли почали догодовувати? і з чого? як?

Halina
08.02.2012, 18:17
з фруктів не радять починати вопшето
краще з овочів. а кашу можна просто варити - молоком і так зап*є

А ми овочів не захотіли. Пробували і гарбуз,і моркву,і картоплю. Не хотіла то я і не даю ще, бо поки тільки знайомимось з іншою їжею. А попробувала яблуко і так мала хоче що вирішили знайомитись з фруктами. Так що фрукти то для нас нямка (в межах розумного). Пробували уже яблуко, грушку, абрикос і сливку. І кашу безмолочну гречану пробуємо, то поки подобається.

хельга
08.02.2012, 18:46
значить не давайте
а ви коли почали догодовувати? і з чого? як?

Почала догодовувати без тижня 6 місяців, бо просто ліз в мою тарілку з вівсянкою. Трохи давала на кінчику ложки юшку з вівсянки. Потім печене яблуко, але не довго. Почала давати гарбуза, моркву, картоплю. Починав їсти ці овочі добре. От буквально місяць півтори, а потім перестав. Пробувала каші, безмолочні і на своєму молоці - ніц. Таке враження, що він не розуміє, що інша їжа крім молока теж для втамування голоду.

Usmishka
08.02.2012, 19:17
Різні варіанти пробую і такі варіанти є, але основна його мета, коли бачить тарілку - перевернути її.
От на циці висів би цілодобово.
Ха, ми не одні, не їмо нічого категорично, все окрім їди пхаємо до рота, тарілки просто перекидаємо. пару раз мій чай хіба сьорбнула і все, а, і сьогодні пару крупинок гречки таки зїла - прогрес. :)

natorella
08.02.2012, 19:44
ми овочів не захотіли. Пробували і гарбуз,і моркву,і картоплю. Не хотіла то я і не даю ще, бо поки тільки знайомимось з іншою їжею. А попробувала яблуко і так мала хоче що вирішили знайомитись з фруктами. Так що фрукти то для нас нямка (в межах розумного). Пробували уже яблуко, грушку, абрикос і сливку. І кашу безмолочну гречану пробуємо, то поки подобається
а ви на ГВ чи ШВ?

Halina
08.02.2012, 20:40
а ви на ГВ чи ШВ?

Ми на ГВ. Циця для нас то все і навіть більше. А вночі то не випускає практично цілу ніч.

veronka
08.02.2012, 22:29
ги, моя в 7,5 тільки зацікавилася їжею (до того тільки гв, і не тому, що я така вредіна, а тому, що їй сам процес був нецікавий і я не хотіла силувати - типу, ну ж треба в 6 місяців кашку з гарбуза і печене ябко давати і все тут), мали педприкорм з того часу, зате зараз, ттт, їсть усе без винятку))

Strekoza
09.02.2012, 13:49
..але ж кажуть, з введенням прикорму треба обов"язково поїти дитинку..
хто каже?
Не беріть до голови. Мій малий п'є компот з сушки, небагато, я пропоную, але не наполягаю. А деколи взагалі забуваю дати, нічо страшного - циця ж під рукою завжди)

AlbinaK
10.02.2012, 11:04
Не беріть до голови. Мій малий п'є компот з сушки, небагато, я пропоную, але не наполягаю.
Я так само, хоча мені так само люблять промивати мізки, що треба поїти. А як якщо не хоче? В мене малий наприклад п"є тільки з поїльничка або горнятка, тобто як не хоче то ніяк :)
Ми вже спробували перший раз рибку, брала річкову(карпа), варила, вибирала кістки, потім перемелювала.
Кашу варю переважно з пласківців, тільки рис круглий, що гарно розварюється, бо пласківців не знайшла. Найбільше малий любить вівсянку з чорницями(нова улюблена страва!), щоб кашка була солодша(деколи малий не хоче їсти пісну), даю або трошки банана або солодкого яблучка, тоді вона солодка :)
от зараз хочу печінку давати, але сумніваюся яку! Говяжу?
В мене малий любить каші, зупки та мяско, а от самі фрукти та кисломолочні продукти не дуже.

Nastylove
10.02.2012, 11:18
Говяжу?
Мені здається краще курячу, чи індичу, вони як на мене ніжніші, для себе зажди їх беру.

marianast
10.02.2012, 11:52
зараз хочу печінку давати,
А я б з печінкою взагалі не спішила, зважаючи на те, що вона виконує функцію фільтра і на те чим зараз худобу і птицю годують... Нашо воно дитині так рано?

masaryk
11.02.2012, 21:54
я б з печінкою взагалі не спішила

згодна на всі 100

apelsyn
15.02.2012, 19:37
Нам сьогодні рівно пів рочку і ми пробували цвітну капусту (вирішили почати з педіатричного прикорму). Їв з задоволенням, причмокував, відкривав рот до ложки. Питання такі:1. якщо вводити перші овочі, то всі рекомендують цвітну капусту або броколлі або кабачок. Капуста є своя, кабачків нема, а броколлі хімарна з супермаркета не внушає довіри.. Чи можна буде додати до капусти картопельку чи моркву замість несезонних овочів? Чи як поступити?
2.Порцію прикорму збільшувати до заміни цілого годування? Скільки це, приблизно? В мене приливна лактація і я поняття не маю скільки він з"їдає за раз, ні разу не сціджувалась..
3. Ну даю овочі, даю, збільшую порцію, а коли давати щось інше (каші чи фрукти)?
Дівчата, допоможіть, бо голова пухне.. Або дайте якесь посилання з толковою схемою першого прикорму..
О, забула спитати, а як з питтям? Скільки допоювати і що давати?

natorella
15.02.2012, 19:52
допоможіть, бо голова пухне.
оно тобі треба паритись ? почитай про педагогічний - там прощє

cjomcjomka
15.02.2012, 20:27
Чи можна буде додати до капусти картопельку чи моркву замість несезонних овочів
ми почали з картопельки і моркви - своїх.

Nastylove
15.02.2012, 23:10
1. якщо вводити перші овочі, то всі рекомендують цвітну капусту або броколлі або кабачок.
Даєте, те що є. Почали з цвітної капусти, значить десь тиждень капусточка потім поступово вводите нові продукти, картопля, морква, цибуля, гарбуз (не частіше 1 овоч в 3 дні, щоб прослідкувати реакцію).
Порцію прикорму збільшувати до заміни цілого годування?
Це вже від Вашого бажання залежить, я не хочу замінювати, тому даю зупки не більше 100-120 мл, хоча малий й більше не з"їдає, починає крутитися, піднімає мені футболку, запити ж треба:d25:

Скільки це, приблизно?
Десь читала, що до рочку в діток об"єм 1 прийому їжі десь 150 мл. Не знаю чи правда!

3. Ну даю овочі, даю, збільшую порцію, а коли давати щось інше (каші чи фрукти)?
Десь через місяць я почала давати фрукти (пюре). З ними кашку.

Даю чайок хіпповський, але мій п"є погано, вистачає йому мого молочка. Ви пропонуйте, а там подивитесь.
Успіхів!

Suzi
16.02.2012, 09:32
Нам сьогодні рівно пів рочку
А решту ознак готовності є?

Vika
16.02.2012, 09:39
дівчатка, в кого дітки нашого віку, поділіться своїм меню.
ми їмо майже те ж саме що в 8 місяців.ще даю 1-2 рази в тиждень домашній йогурт і творог.
здавали кров, гемоглубін 92. лікарка радила більше м"яса давати.
а печінку даєте?

Corena
16.02.2012, 14:40
люди, яка ж я лінива до того діла! :girl_blush2:. як то було добре тих півроку, не тре було варити, пекти, калатати, терти спеціально по півложки :wacko1:!

Natalya
16.02.2012, 20:28
калатати, терти спеціально по півложки
Намолола на кавомолці гречки і рису, варю по ложечці в день. (нам 6,5 міс)

Corena
16.02.2012, 20:42
Намолола на кавомолці гречки і рису, варю по ложечці в день. (нам 6,5 міс)
в чому вам вдається зварити таку кількість кашки :)?

Natalya
16.02.2012, 20:46
в чому вам вдається зварити таку кількість кашки ?
У турці :) Правда, кашка в мене поки що на початках рідка досить. Виходить може 2 ст.ложки.

Corena
16.02.2012, 21:05
У турці Правда, кашка в мене поки що на початках рідка досить. Виходить може 2 ст.ложки.
ух ти! я б і не додумалась до такого. :)
а як ваша дитина кашку їсть? саменьку? смакує? бо моя лялька щось без ентузіазму гречану пробувала.

Halina
16.02.2012, 21:11
Порцію прикорму збільшувати до заміни цілого годування? Скільки це, приблизно?

В журналах пишуть що треба керуватись формулою (n*10, де n кількість місяців) тоді ця порція не пошкодить. Тобто на наш вік (вік наших дітей) то є 60 гр. Ми вже з'їдаємо 60 гр пюре фруктового але то нам годування не заміняє. Ми спочатку молоко, потім їмо пюре і знову гарно їмо молоко.

Дівчата, допоможіть, бо голова пухне.. Або дайте якесь посилання з толковою схемою першого прикорму..

Для кожного та толкова схема то толкова для іншого ні. Я собі такі схеми з журналів повирізувала і трохи на них спираюсь в нашому прикормі. В одній з схем пише що мета для дітей до 1 року не нагодувати дитину а познайомити з іншої їжею крім молока.

Ну даю овочі, даю, збільшую порцію, а коли давати щось інше (каші чи фрукти)?
Переважно рекомендують 2 тижні на адаптацію одного овоча/фрукта, одним словом продукту.

То вже треба дивитись по дитинці але якщо вона часто прикладається до грудей то скоріш за все не захоче пити. Можете попробувати. Ми п'ємо чай з фенхелю бебівіти але не часто, часом 2 рази в тиждень, часом 3 то вже дивлюсь по дитині.

як то було добре тих півроку, не тре було варити, пекти, калатати, терти спеціально по півложки
Ага. Я уже казала чоловіку, що для приготування 3 ложок пюре я більше посуди використала ніж готую для нас. В тому варити, в тому перетерте, в тому зблендерити, в те перекласти, з тої посуди давати і т.д.

nattsol
16.02.2012, 21:21
як то було добре тих півроку, не тре було варити, пекти, калатати, терти спеціально по півложки
приєднуйтесь до педприкормщиків ;)