КПК

Показати повну версію : Догодовування малятка

Сторінки : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

Jarina
11.06.2009, 11:01
Я вводити прикорм (десь в 7 місяців в нас ця справа пішла) починала з кашок (гречки, ячмінної), капусти (1 маленький листочок), петрушки, спочатку один вид їжі, а потім то все в зупку давала і перетирала. Картопельку теж пробувала, але маленьку від неї сипало, незважаючи на те. що картопля домашня і вимочувала її 1-2 год. Далі пішла морква, вівсянка і т. д. Тепер ще маленька їсть молоду яловичину, перепілок домашніх (дуже їх любить) і помаленьку починаємо давати рибу, але вона не всяку хоче. Карася їла гарно, а днями спробувала дати їй хека, не захотіла їсти. А ще дуже любить полуницю, даю їй по кілька штук, спочатку дуже боялась, але ттт. А сьогодні вперше сунички зїла.

ви давали білокачанної листок???? таку капусту рекомендують після року!!!!
якщо почати з каш, то вводьте спочатку каші, перерва між кожним новим продуктом 2-3 дні! А потім овочі. Все гомогенне! ні в якому разі не давайте все нараз. Бо може посипати і не будете знати від чого.
Капусти для року для дітей - цвітна, брюсельська, савойська.
а рибу вводять в 10 міс.! і лише морську-океанічну! лосось,хек, масляну можна.

DolceVita
11.06.2009, 11:32
Починають всі з печеного яблучка,потім кашки,а потім картопелька. Але цю нову не рекомендувала б! Ми починали весною тому стару.
А овочі всі треба відмочуватиоднозначно!!!!! Крім тих що самі виростили

Jarina
11.06.2009, 12:27
кашки вводять першими при недобирання ваги! В усіх інших випадках - овочі!
а яблучко, особливо зараз, взагалі краще не давати. Де ви найдете домашнє? А то підсипане, невідомо звідки привезене - отрава! навіть печене.

Natalya
11.06.2009, 13:54
...з картоплі ніхто не починає перший прикорм!
...
до речі, не бачу нічого такого злого в тому, що вводити прикорм в 5, з хвостиком місяців! якщо є перший зубчик, інр
терес до їжі, дитина майже сидить, то чому ні? в нас так було. в 5,5 міс. були виключно на ГВ, почали з печеного яблучка і все люкс! досі цицю їмо і все решта!
Починають всі з печеного яблучка,потім кашки,а потім картопелька.
Дівчата, а чому так категорично по "ніхто" і "всі"? Ми почали з картоплі (точніше з відвару), а печене яблучко їли десь через кілька тижнів і то всього 3 рази. Правда, прикорм почали в 6 міс. і у нас теж все ОК :).
ви давали білокачанної листок???? таку капусту рекомендують після року!!!!
Ми давали і успішно даємо. Бо вирішили, що краще давати свою білокачанну, ніж купувати в лютому в магазині не відомо чим обприскану іншу.

Irus'ka
11.06.2009, 14:09
Жодної категоричності! Просто є загальні рекомендації по вводі пригодовування,і Jarina Вам їх чітко вказала. Справа ваша чи їх притримуватись. Та й основна сучасна тенденція в догляді за дітьми зараз індивідуальність спрямована лише на відчуття дитини з опорою на рекомендації фахівців.

Jarina
11.06.2009, 14:56
білокачанна капуста дуууже важка для маленьких діток! тому її бажано відкласти.
А на рахунок яблучка- ми теж почали з нього, але то було зимою, коли ще мали свої, домашні.
на рахунок відварів - це одна з методик прикорму.....але її зараз рідко радять-рекомендують. Краще зразу пюре.

Юкола
15.06.2009, 10:51
Дівчата, питання про рибу. Нам вже 10, тому планую вводити.
Як ви її готуєте?
М"ясо я, на приклад, коли варю, то 2 рази зливаю.
Як бути з рибою? Білу морську навевно ж буду купувати морожену. Розморозити її, помити - і що далі?
Просто варити у воді чи у парвоарці?

Особисто ви яку рибу вводили першою?

Моє чудо м"ясо не їсть, тому на рибу в мене великі сподівання.

Lesunya
15.06.2009, 12:09
Краще у пароварці:) А далі відділяю м'ясо від костей і додаю картоплю чи гречку, чи щось інше та й у блендер (ми ще зубів немаємо, тому роблю однорідне пюре). Першим вводили лосося.

natorella
15.06.2009, 12:47
я купую хокі - варю на пару
а потім даю “пластівці” - риба після варки розділяється на такі пластинки)
але в нас педагогічний - тому і не мішаю в блендері, бо все жує сам

Natalya
15.06.2009, 14:17
... та й у блендер (ми ще зубів немаємо, тому роблю однорідне пюре)...
Lesunya, я вже раніше писала нашу історію з блендером і жуванням :scare:. Не важливо, що у вас немає ще зубів (у нас їх теж ще немає), починайте вчити дитину жувати, відмовляючись від блендера.

DolceVita
16.06.2009, 11:50
Ми починали приклрм в 6 місяців. Збиваю блендером.але з кожним разом все гірше і гірше)))) Щоб попадалися крупинки. Бо в коліжанки сину 1,3 і якщо попадеться крупинка вирве все що їв ще зранку!
А жувати дітки вміють і без зубів! В них чешуться ясна і вони їжою собі роблять масаж!

Usmishka
16.06.2009, 12:08
А в нас жування-то процес вибірковий, останнім часом навчилась випихати щось більше язиком, або надкусити та витягнути руками-і то наче гра, бо не надто систематично. Я сама за те жування переживаю, бо коли щось тягне з моєї тарілки, то нормально, а коли садиш годувати чимось її -то хоч з хати тікай, взагалі, в нас процес споживання їжі-каторга від народження.

Lesunya
16.06.2009, 13:09
Ми починали приклрм в 6 місяців. Збиваю блендером.але з кожним разом все гірше і гірше)))) Щоб попадалися крупинки. Бо в коліжанки сину 1,3 і якщо попадеться крупинка вирве все що їв ще зранку!
А жувати дітки вміють і без зубів! В них чешуться ясна і вони їжою собі роблять масаж!

Та я стараюсь давати щось менш подрібнене, але поки що доця тільки тим давиться:( Кусочками може їсти тільки банан, бо він швидко розмокає в ротику

Лільосик
16.06.2009, 14:34
Я своїй донечці почала давати печене яблучко з 3-ьох місяців,ну не кожен день,але не перетирала,їсть з задоволенням!А зараз почала давати навар з супчику,спочатку з картошечки і морквочки,а сьогодні з картошечки,морквочки,габузика і брюсельки,і гілочку кропу,получається навар,пила аж ротик відкривала!!!А десь через місяць планую давати пюрешки овочеві з тої ж картошечки,морквочки,гарбузика,брюсельки,і що буде на городі.

Jarina
16.06.2009, 14:56
Я своїй донечці почала давати печене яблучко з 3-ьох місяців,ну не кожен день,але не перетирала,їсть з задоволенням!А зараз почала давати навар з супчику,спочатку з картошечки і морквочки,а сьогодні з картошечки,морквочки,габузика і брюсельки,і гілочку кропу,получається навар,пила аж ротик відкривала!!!А десь через місяць планую давати пюрешки овочеві з тої ж картошечки,морквочки,гарбузика,брюсельки,і що буде на городі.

а ви на штучному? якщо на ГВ, то вам до прикорму мінімум 2 місяці!!!!

Олюська
16.06.2009, 16:12
Дівчата, як часто можна давати діткам сунички? А то вчора коліжанка казала, що кожен день не мож, треба робити перерву: день їсти, день перерва або три дні їсти, три дні перерва

olja_zaj
16.06.2009, 17:47
Дівчата, як часто можна давати діткам сунички? А то вчора коліжанка казала, що кожен день не мож, треба робити перерву: день їсти, день перерва або три дні їсти, три дні перерва

Олюська я даю,майже кожен день,але зовсім потроху.

Зорянівонька
16.06.2009, 18:34
І ми вже по кілька суничок на день їмо. Ніби все ок.

Олюська
16.06.2009, 20:17
Ну ми не по декілкьа, а вже так штук по 10-15 в день з'їдаєм. Може забагато?

Jarina
16.06.2009, 23:16

я малій теж даю так. А ввечері ще й до сирочку. Якщо все добре, то чому б ні? Без фанатизму,звичайно!

Knopka
17.06.2009, 00:37

І я так даю, поки що ніби все нормально, хоча моя мацьопа схильна до алергії. Але щоправда вона їсть сунички не щодня, а кілька разів на тиждень. А сьогодні ми вперше чорницю на базарі купили, я дві ягідки дала спробувати. Зїла із задоволенням. :girl_smile:

Nery
17.06.2009, 11:09
Мамочки, поможіть! В мене синочок - 4 місяці 12 днів, годую тільки грудьми, але останннім часо таке враження, що недоїдає, і вночі почав вставати часто (минулого місяця вставав вже тільки раз!). Годую вдень кожні 2 години, і вночі так само виходить. Пробувала "задурювати" дурачком, може думаю, просо посмоктати щось хочеться - так ні, плаче, і їсть з задоволенням.
Чи не означає це, що йому вже пора давати прикорм? Хотілося би до 6 місяців дотягти тільки на ГВ...

Зорянівонька
17.06.2009, 11:58
Nery, я би радила просто частішегодувати- він же росте! А то що частіше просинається вночі то ніби нормально. Мій як народився, то раз вставав, а зараз 5 приблизно. Хоч і їсть ого-го скільки всього вже.

Olenkaaa
17.06.2009, 12:16
в нього мабуть перші зубки почали лізти і мучать його :) то нормально

Lesunya
17.06.2009, 12:38
Приєднаюсь до мамочок, які радять частіше годувати:) Ми теж пережили такий період, але нічого - все минулося. До речі, доця і зараз разів 2 вночі встає погамати цицю і знову засинає - я вже звикла і, якщо вона раптом спить всю ніч, то я точно просинаюсь "за графіком" для годування:)

Usmishka
17.06.2009, 12:44
В нас хоч і не грудне, але ми з чоловіком як солдати встаємо в 2 і 6 ранку, а вона може і проспати :)
Коли ж були на ГВ (нічному:)), то могло від 4 до 8 разів.

Adriasia
17.06.2009, 12:54
за відсутності яблук нормальних кормлю Яну ... бананами. завтра пробуватиму дати ложку пюрешки :)

Xomka
17.06.2009, 15:24
Мамочки, поможіть! В мене синочок - 4 місяці 12 днів, годую тільки грудьми, але останннім часо таке враження, що недоїдає, і вночі почав вставати часто (минулого місяця вставав вже тільки раз!). Годую вдень кожні 2 години, і вночі так само виходить. Пробувала "задурювати" дурачком, може думаю, просо посмоктати щось хочеться - так ні, плаче, і їсть з задоволенням.
Чи не означає це, що йому вже пора давати прикорм? Хотілося би до 6 місяців дотягти тільки на ГВ...

Взагалі-то вночі, а точніше з 3 до 8 ранку дитинка повинна їсти 2-3 рази і це прямо впливає на вироблення молочка. Так що коли така маленька дитинка встає один раз, то це дуже мало, він росте і йому треба гамати, крім того молочко швидко переробляється дитячим організмом і йому необхідно знову поїсти. А нічні вставання ще будуть мінятись тисячу разів, особливо як зубки будуть рости, або животик боліти, або присниться щось після емоційного дня... причин багато. Настройтесь що так має бути, а якщо вам здається що кількість молочка зменшується то зверніться в гілочку про ГВ, бо на мою думку у вас є деякі пробіли в цій області:girl_cool:
Ми наприклад тільки місяць назад почали один раз просинатись вночі, десь біля 3, а потім в районі 6 може й кожні пів-години вставати до 8-пів9
І ще: така поведінка вашого синочка точно не означає що йому пора давати прикорм.

Nery
17.06.2009, 19:09
Дякую за поради :), мені вставати вночі зовсім неважко, єдине за що я переживала- це що малюк не наїдається. А тепер мені буде спокійніше, може й дійсно скоро зубки почнуться - то він і посмоктати шось частіше хоче, і поїсти:)
Xomka, чесно- думала, що знаю практично все про ГВ:xaxa:, ще й подругам багато що радила - бо дехто з них досі слухається мам і свекрух, дає дітям з перших днів воду кип"ячену, чаї, молоко коров"яче пити, прикорм вводять з 2-х місяців...Але як то кажуть - вік живи, вік вчись:girl_smile:

Nery
17.06.2009, 19:14
На рахунок кількості молочка забула написати - його є достатньо, навіть багато буває, думала, може неситне просто.

Xomka
17.06.2009, 21:57
Nery! Якщо достатньо молочка то це чудово:girl_claping: Просто годуйте малого так часто як він просить і не заморочуйтесь:girl_smile: бо дійсно є дітки які всю ніч сплять, або прокидаються один раз за ніч, але це мізерний відсоток, переважна більшість дітей прокидаються поїсти кілька раз за ніч. А молочко ваше точно ситне, взагалі мамине молочко має такий склад і таку жирність, як потрібно дитинці, просто воно затримується в шлуночку дитини лише біля 20хв, бо дуже добре перетравлюється, на відміну від штучних кашок, які перетравлюються довше.

І по темі)))Ми вчора спробували пюре картопляне з молочком коровячим нарешті))) Висипу ніби й не було, але чомусь сьогодні (через цілу добу) пронос:girl_cray: От і заморочуюсь, через молоко чи ні:girl_crazy:

natorella
17.06.2009, 23:03
за відсутності яблук нормальних кормлю Яну ... бананами. завтра пробуватиму дати ложку пюрешки :)

нафіга??????????:girl_devil:

Ніколь
18.06.2009, 00:04
А ми вже їмо пюрешкі фруктові (яблучні або яблучко-бананчик) і овочеві супчики(картопелька+морквочка+цвітна капуста+кабачок) то все блендернути..... мала лопає за обидві щоки.

natorella
18.06.2009, 00:33
то все блендернути..... мала лопає за обидві щоки.

нафіга????

Ніколь
18.06.2009, 00:40
нафіга????
вашій реакції не дивуюсь...
але дискутувати не збираюсь :girl_smile:

Ніка
18.06.2009, 00:53
А ми вже їмо пюрешкі фруктові (яблучні або яблучко-бананчик) і овочеві супчики(картопелька+морквочка+цвітна капуста+кабачок) то все блендернути..... мала лопає за обидві щоки.

оскільки тільки повернулась на форум, не буду критикувати, просто напишу - не варто перегодовувати зараз!!! хай їсть цицю, а все життя попереду - ще встигне все спробувати!!! а зараз просто освоювати нові смаки! так сказати, виховувати в дитині гурмана! :girl_smile:

Usmishka
18.06.2009, 08:27
А ми і сьогодні зі смаком рідко що їмо, хіба би з маминої тарілки швиденько -нема в неї на то часу і особливого бажання. Але то ще пів біди, бо коли в мене закінчувалось молоко і в мене не було виходу то все починати давати (нам було 7 і пів) - то вона і дивитись на то все не хотіла.
В мене взагалі ніжне відношення до тітей в яких нормальний апетит та бажання смакувати, нам "это не понять" :)

Lesunya
18.06.2009, 12:08

ооот, а ви переживали, що вона не їсть...:girl_wink: значить, всьому свій час

Tereza
18.06.2009, 17:08
а скажіть, будь-ласка, як часто можна давати сир і в якій кількості?

Мому синочку дуже треба кальцію, бо кісточки "хрумтять" і я крім того, що звичайно сама п"ю молоко і їм сир щоранку, почала і Сашику давати сирок щодня.

Tanju
18.06.2009, 17:57

І ми так само. Малій дуже подобається фруктове пюре з яблука і банана, а от овочеве -коли як. Іноді плюється , а іноді їсть їз задоволенням!
А ще ми гризем бублики і сухарики-теж повний восторг!

Knopka
18.06.2009, 20:52

Мому синочку дуже треба кальцію, бо кісточки "хрумтять" і я крім того, що звичайно сама п"ю молоко і їм сир щоранку, почала і Сашику давати сирок щодня.

Якщо ви ще годуєте, то дитинка кальцій бере з вашого молочка. Але якщо хочете чи є потреба, то думаю, можете давати ще, хоча педіатри кажуть не щодня давати, але то таке, якщо дитина із задоволенням їсть, то трохи можня і щодня. Моя раніше сиру взгалі не хотіла, поки я при ній не стала йогоїсти. Тепер разом нямаєм, з маминої тарілки:girl_smile:

Якщо ви ще годуєте, то дитинка кальцій бере з вашого молочка. Але якщо хочете чи є потреба, то думаю, можете давати ще, хоча педіатри кажуть не щодня давати, але то таке, якщо дитина із задоволенням їсть, то трохи можня і щодня. Моя раніше сиру взгалі не хотіла, поки я при ній не стала йогоїсти. Тепер разом нямаєм, з маминої тарілки:girl_smile:

Xomka
18.06.2009, 23:10
І ми так само. Малій дуже подобається фруктове пюре з яблука і банана, а от овочеве -коли як. Іноді плюється , а іноді їсть їз задоволенням!
А ще ми гризем бублики і сухарики-теж повний восторг!

Фруктові пюре, булики і сухарики - солодкі і смачніші за овочеві пюре, саме тому радять починати з овочевих, щоб дитинка не відмовлялась потім від овочів взагалі.

Педіатри не радять давати щодня сирок, бо він важко і довго у діток перетравлюється. І бажано давати в другій половині дня, тоді кальцій краще засвоюється організмом. Кальцію також є багато в зелені, здається в шалфеї... ну це треба пошукати в інтернеті, мені зараз лінь, але точно є багато зелених овочів чи листочків в яких кальцію також дуже багато. Або напишіть ПП Лебідці, вона у нас вегетаріанка, думаю підкаже вам в яких овочах є багато кальцію.

Юкола
27.06.2009, 10:26
Читала поради головного дитячого гастроентеролога, так він радить з 9 міс. давати сирок щодня, 50 гр + щодня кефірчик.

А взагалі, скільки лікарів, стільки й думок.

Дівчата, підкажіть, де на Сихові, окрім ВАМу, можна купити молоко і кефір "Злагода"?
Я живу біля Шувару, і до Ваму мені далеко. А от останні 2 дні туди приходила, а Злагоду їм не привозили.

Adriasia
28.06.2009, 14:25
Дівчата моя мама намагається ввести дитині в раціон молоко коров*яче. Чи можна моїй масі молоко? Головним аргументом мами є шо я з чотирьох місяців молоко їла і вот жива і не вмерла, а я вот свою дитину мурдую.
Мама каже шо тра помолоти гречки залити то тим молоком і тим кормити дитину. Гречана каша то єдине шо моя Яся не зригує. Ми купували таку в пакетику, то їй вона подобається.
Так ось, чи можна коров*яче молоко дитині у п*ять місяців?

cherepashka
28.06.2009, 14:30
Адріасю,коров'яче молоко сучасні педіатри не радять діткам до року-воно зовсім не таке,як мамине молочко і важко перетравлюється.З того,що я читала,найкраще молоко вводити після року і то,спочатку розбавлене водичкою.Я своїй малій почала робити кашки на розведеному молоці десь місяць тому.Так після тижня таких кашок у неї болів животик.Зараз обходимось без молока.

Jarina
29.06.2009, 12:09
Дівчата моя мама намагається ввести дитині в раціон молоко коров*яче. Чи можна моїй масі молоко? Головним аргументом мами є шо я з чотирьох місяців молоко їла і вот жива і не вмерла, а я вот свою дитину мурдую.
Мама каже шо тра помолоти гречки залити то тим молоком і тим кормити дитину. Гречана каша то єдине шо моя Яся не зригує. Ми купували таку в пакетику, то їй вона подобається.
та певно що НІ!!!! то колись так годували, бо ніхто нічого не знав і не хотів знати. дітям молоко (крім маминого) до року не можна! Якщо мама так сильно хоче "догодити" внучці, то хай на суміші ліпше ту кашу зварить!

natorella
29.06.2009, 13:42
Дівчата моя мама намагається ввести дитині в раціон молоко коров*яче.
.....

я не поняла - ти чим займаєшся шо дитину твоя мама годує???????????
якби мені хтось отак навіть намагався - то певно пив би сам теє молоко до кінця життя
а може зразу і хлібчика з салом дати? то тоже корисно:girl_devil:
ти би краще лактацію встановила нормально і не мордувала дитину до місяців 7. а то вже каші, молоко, банани.....

а взагалі я хворію - тому так зло виражаюсь

Adriasia
29.06.2009, 14:12
а взагалі я хворію
Виздоровлюй Наталочко.
Вот і я хорію і знову "присіла" на уколи і таблєтки... мала після мого молока ні жива ні мертва... певно в молоко тай потряпляє шось ото те тископонижаюче :( ... і будь тут мудра...
Звісно що я б молока дати не дала. Просто хтіла аби мамі отут ту сторінку відкрити і дати почитати шо люди кажут. Для мої єдна моя думка то є маловаторитетне базікання, а коли ше хтось шось скаже, то вже можня прислухатися, бо "люди кажут"
Дякую ВАМ.

natorella
29.06.2009, 14:32
Просто хтіла аби мамі отут ту сторінку відкрити і дати почитати шо люди кажут.

я не думаю шо твоїй мамі слова із компутера дуже поможуть:girl_cool:
але дивись як знаєш
просто кожен раз одне і те саме - мама дає суміш, мама нге дає слінг,мама дає молоко
а ти де????????????
таке враження шо дитину ти родила мамі, і мама сама буде все вирішувати
вибач ше раз за різкість - але тобі треба більше зайнятись дитиною, не дозволяти мамі керувати вашим зв’язком, не слухати її порад. ти сказала шо молока не можна - значить не можна. чого ти оправдовуєшся перед нею. відкрий сторінку з порадами будь-якого педіатра - там написано. тикни то їй в носа. то лікарі радять - авторитету більше

natusik
29.06.2009, 14:34
воно досить сильно алергізує дитину(адже все ж таки призначене для теляти а не для дитинки) тому люба навіть сама дешева суміш це набагато краще.Я своїм почала давати десь після року

Shura
03.07.2009, 17:04
Моїй донечці 6.5 місяців крім мого молока нічого не хоче їсти. Пробувала і овочі і кашку (розводила своїм молоком), і дитячі печеньки, все плює. Дуже переживаю, бо набрала за останній місяць лише 300г. Може хтось порадить як заставити таку маленьку дитину їсти?

odree
03.07.2009, 17:10
Моїй донечці 6.5 місяців крім мого молока нічого не хоче їсти. Пробувала і овочі і кашку (розводила своїм молоком), і дитячі печеньки, все плює. Дуже переживаю, бо набрала за останній місяць лише 300г. Може хтось порадить як заставити таку маленьку дитину їсти?

але ж цицю добре їсть? то може просто ще не готова? почитайте добре, тут багато про це писали. гляньте тему про педприкорм

Nata
03.07.2009, 17:51
Може хтось порадить як заставити таку маленьку дитину їсти?

Та ми тут півторарічних не можемо заставити їсти :) Якщо дитина нормально цицяється то не морочіть собі голови.

Аня
03.07.2009, 19:00

Щось Ви вже так багато всього пробували. Головне,що дитина набирає вагу,а не скільки набирає. Вона зразу і не буде багато їсти - ложку-дві. Може вона тому і вередує,що Ви намагаєтесь Заставити, а їй зараз треба просто попробувати.

Спробуйте відварити овочі у пароварці - так вони смачніші. А кашки які берете? Бо моя дитина не хотіла готових. А тільки звичайні я варила на воді,потім додавала своє молоко і молола в блендері

Jarina
04.07.2009, 00:14

ви ще зважте на теперішню погоду:girl_sad:, може через спеку?
зробіть перерву 3-4дні і спробуйте все спочатку....зранку кашку, ми з гречки почали (1-2ложечки), добавте молочка свого і по чуть-чуть діло піде:girl_smile: головне не заставляти-силувати!!!!
а після 6-ти міс. дітки набирають максимум 500-600 г, так що не переймайтеся, годуйте цицьою і все буде ОК!

Shura
07.07.2009, 14:43
Дякую всім хто відповів!
Почала їсти дуже рідку гречку з пляшечки (до того пробувала давати ложкою), розвожу своїм молоком, але більше ніж 60г ще не їла, потім запиває молочком.

cherepashka
07.07.2009, 14:57
Shura,моя малявка прикорм почала більш-менш їсти після 7 місяців.Точніше навіть не їсти,а пробувати,основне харчування в неї ще до минулого місяця була циця.Зараз вже потрохи починає їсти, ттт,але все-рівно менше ніж інші дітки.І,чесно кажучи,нічого їй не бракує.А ви не боїтеся,годуючи з пляшечки,що дитина потім відмовиться від грудей?

Natalya
07.07.2009, 16:39
Може хтось порадить як заставити таку маленьку дитину їсти?
Не заставляти ніяк. І вже точно не через пляшечку. І ми з півроку набираємо по 200-400 г. Ну і що?

Аня
08.07.2009, 14:10
Ми почали більш-менш їсти ближче до року і знову перестали після року. Спробуйте коли годуєте ложкою,дати дитині у руки ложку,хай ту кашу порозмазує

Usmishka
08.07.2009, 14:30
Дякую всім хто відповів!
Почала їсти дуже рідку гречку з пляшечки (до того пробувала давати ложкою), розвожу своїм молоком, але більше ніж 60г ще не їла, потім запиває молочком.
Вибачте, але то таки глупство, хочете зберегти ГВ - то читайте гілку уважно, може все таки ложка, чашка, подумайте.
Ну і притакій спеці то абсолютно нормальна реакція дитина, моя в рік нічого їсти не хоче, тільки пити.

natorella
08.07.2009, 14:35
Вибачте, але то таки глупство, хочете зберегти ГВ - то читайте гілку уважно, може все таки ложка, чашка, подумайте.
Ну і притакій спеці то абсолютно нормальна реакція дитина, моя в рік нічого їсти не хоче, тільки пити.

я взагалі не розумію - нашо дитину ГОДУВАТИ!!!! мається на увазі спеціально
ну не хоче - бігає, живе дитя - не хоче воно їсти
ше і до того ж є циця
та най собі цицяє

tslezinska
08.07.2009, 14:47
Мій малий з півроку взагалі перестав вагу набирати, бо почав активно пізнавати світ. Ну то й шо? Всі оті заміри потрібні педіатрам, бо в них звітність. А для мами головне-бачити, що дитині здорова і ніц їй не бракує! Годувати силоміць-тільки зіпсуєте дитині ШКТ, порушите обмін речовин (будуть потім проблеми з ожирінням), забезпечите у дорослому віці відразу до певних продуктів...

Аня
08.07.2009, 20:48
Всі оті заміри потрібні педіатрам, бо в них звітність.

А моя дільнича каже - не хоче,то не хоче. Добре виглядає, бігає - хоче цицю,то хай їсть цицю. Не треба дитину "розгодовувати",то не свинка

тетяна7777
13.08.2009, 22:48
Всім привіт,я щойно приїхала з так званих канікул,була у батьків у районі 2 міс,там і почала вводити прикорм майже з 5 міс,ми вже пробували все потрошки-мама варила зупу,борщ,уху-коли треба було дати приправу то відливала малюку без приправи,борщ варила на кролику-їв аж за вухами лящало(а дідусь відмовився,навару для нього не було)))))) ),даввала жовточок,раз в тиждень розводила своїм молоком,сир робила сама і з яблучком печеним перетирала. проблем ніби тьху-тьху не має. Але я трохи заплуталась ось з чим,мій малий їсть цицю постійно це його основна їда то мені каші давати чи ні? Чи прикормлювати по чуть-чуть,тобто пробувати давати тоді на якому молоці? Чи купляти в пачках ті всякі з бананами і т. д. поможіть розібратись!!!!!!

тетяна7777
13.08.2009, 22:50
ми теж бублики гризем -клас

Svitlanka
13.08.2009, 23:25
А я почала вводити прикорм, т.я. боролась-боролась за ГВ, але толку мало. Вибирала між сумішшю та догодовуванням. Подивимось, поки все ОК.

Adriasia
25.08.2009, 09:02
Задалася вчора таким запитанням як урізноманітнити Яні меню, щоб і корисно і смачно.
Може маєте якісь смачні рецептики шо готувати малим дітям. Чим кормила бабуся мене я не пригадую, а мама попросту не знає.
Що готую я.
1) Роблю супчик. Картопелька, морковка, петрушка коли маю то зараз пробую давати 50гр мнєса. Додаю оливкової олії паро крапель. Мотім всьо пропускаю через м*ясорубку (можна і в блендері, коли він є) Додаю троха солі.
2) Улюблене блюдо то є рис з бананом. Мелю рис на кофемолці, варю 25хв, потім мну банан, перемішую з рисом і смакотіщо готове. Теж саме коли з яблуками, пра яблука попередньо печу у духовці, або тарілочці з водою на газі.
3) Зціджую своє молоко і варю на ньому гречану кашу. Гречку попередньо мелю на кофемолці. Додаю троха цукру, бо крутить носом.
4) Пюрешка картопля+морковка і троха солю.
5) Десертик моркву та яблучко натираю на терці, ставлю на маленький газ, дадаю троха води і цукру. Так воно на маленькому газі є 5-10хв. Їсть з задоволенням.
6) Кокурудзяна каша. Варю на грудному молоці. Додаю троха цукру.
7) Печене яблуко.

Напишіть хто шо смачненьке для маленьких знає і сам робив. І бажано напишіть як робили.
Дякую :)

Оля
25.08.2009, 09:10
Напишіть хто шо смачненьке для маленьких знає і сам робив. І бажано напишіть як робили.
Дякую

Йой, я вже не молода мама, але пам"ятаю, як робила колись своїм хлопчиськам сирочок. :) Молоко кипіло в горнятку і додавала розчин глюконату кальцію. Не пам"ятаю точно скільки, якось по ложці, але не забагато, поки починало молоко звертатися. :) Сирочок був смачненький, хлопці їли, аж за вухами тріщало. :)
А овочеву зупку через ситечко перетирала. Вона була більше натуральна. :)
А ще ми печенька таке бісквітне в молоці розмочували і козаків малих годували. :)

Ніколь
25.08.2009, 09:33
моя мала зараз їсть такі страви

супчик 1 - тіпа мясний
картопля, морква, можна корінь петрушки, цибулька( після варки виймаю і викидаю), кабачок, цв.капуста, брокколі, мяско курочки або телятини попередньо зварене) варю, потім на блендер з пів чайної ложечки олії..... дуже любить

супчик 1 - тіпа яєчний
картопля, морква, кабачок, цв.капуста, тиквочка варю, додаю жовток з перепелиного яйця, потім на блендер і тоже + пів чайної ложечки олії.....також дуже любить.

На десерт в нас фруктове пюре ( або "румяні щічки" або саморобне), туди крошу і і перемішую 2 печенька "ладушки" і чайну ложку з верхом творожку.

Творожок роблю з кефіру - пакет кефіру на ніч в морозилку, на ранок виймаю, на ситечко щоб сиворотка розтаяла і зтекла. В ситечку лишається кремоподабний творожок, дуже смачний - от його в пюре підмішую. Того сирку з пакету кефіру нам на 3 рази вистачає.

страви не цукрую і не солю.
варила супчики спочатку в пароварці - було корисніше але якось по смаку не те було, малій більше подобається якщо варити в воді супчик ( чередую супчики мясний - яєчний-мясний-яєчний)
каші наразі не їмо взагалі....

Adriasia
25.08.2009, 09:34
згадалаше одне блюдо. Перетираю сир домашній з бананом. на один банан беру 2ст. ложки сиру. Їсть аж за вухами тріщит.

Ксеня26
25.08.2009, 09:53
Адріася! Я своїй маленькій багато чого готувала і давала, але аж після року....до року їла майже все одноманітне, кашки, супчики пішли аж 7 місяців, я дивлюся що Вашій лялі 7 місяців, а Ви стільки вже блюд готуєте...і м*ясо і сир домашній...ми таке в 8-9 місяців почали їсти. В 10 місяців моя маленька попробувала супер-десерт, наріне збите блендером+банан, замість банану потім давала чорниці, і смачно і корисно.В рік давала по пів ч.л. ложечки саморобних "цукерок", молола на м*ясорубці курагу+чорнослив+ізюм+інжир.Смачного!!!

natorella
25.08.2009, 15:14
я би не давала цукор - краще фруктозу (якшо вже аж тк хочеться солодкого)

Ксеня26
28.08.2009, 14:06
Вчора варила своїй маленькій гарбузяну кашу, взяла троха гарбуза, нарізала на кубики, варити їх в малій кількості воді, десь 40 хв, щоб гарбуз розварився, дала 1 ст.ложку рису, і терте яблуко...ото вже смакота вийшла! спробуйте своїм діткам!

natorella
28.08.2009, 14:22
варила своїй маленькій гарбузяну кашу
то дуууууже корисно
тра замовити селянам гарбуза - і мо сашка хоч його з*їст

RUZHAJA
29.08.2009, 15:59
в нас як такого прикорму і не було, потрішечки почали все коштувати з 10 місяців
рецепти каш брала з цього сайту http://summoning.ru/cook/porridges.shtml
моя мала іх гамає аж гай гуде...
і щє мені дуже подобається як вони все пояснюють, чому саме так робити , та і сама історія кашеваріння нра
там щє багато корисного всього є , якщьо поритися

P.S.: наторелла , аватарка-БОМБА!!! обожнюю цей фільм!!!

Маруся-мама
30.08.2009, 21:28
А ще ми печенька таке бісквітне в молоці розмочували

або паску чи булочку, і дітиска то їли ;) Мої до сьогоднішнього дня їдять хліб розмочений в росолі.

Незнайомка
05.10.2009, 15:26
я роблю гречку з яклуком: варю гречку на воді, а затрошки до кінця додаю десь половину чи четвертинку яблука, щоб разом трошки поварилось. ну і маслечко:). потімвсе то на блендер, але не зівсім до гомогенної маси, щоб були трошки кусочки гречки. цукру практично не даю (хіба в печенці чи бублику трошки з"їсть), солі також. коли треба трошки підсолодити капаю 2 каплі сиропу стевії. і то рідко

Natalysa
25.10.2009, 18:22
Молоді мамусі! підкажіть, скільки варто давати водички новонародженому.

tslezinska
25.10.2009, 19:01
Ніскільки. Дитині допоювання водичкою чи іншою рідиною, окрім материнського молока, абсолютно непотрібне. Не слухайте тих "добродіїв", які вам ото радять...

Natalysa
26.10.2009, 16:17
Ніскільки. Дитині допоювання водичкою чи іншою рідиною,
А чому? В чому шкода?
А як відносно чаїв на травах - з фенхелем, ромашкою?

Юстина
26.10.2009, 21:38
А чому? В чому шкода?
А в чому користь? Материнське молоко в своїй більшості складається з води.

Прикладайте дитинку частіше до грудей і забудьте про водичку, чайочки. Воно вам треба? Лишні клопоти і ніякого толку.

malibu
27.10.2009, 00:49
Молоді мамусі! підкажіть, скільки варто давати водички новонародженому.
А я читала, що до чотирьох місяців дитині взагалі не варто давати водичку чи будь-чку іншу рідину крім маминого молочка. Молочко мамине для мацьпи це і їда і питво.
А щодо чайочків з фенхелем та ромашкою,кропну водичку то в крайньому випадку, якщо болить животик... Це моя особиста думка.Ви мама вам вирішувати.

Suzi
27.10.2009, 09:55
А чому? В чому шкода?
Шкода в тому, що організм новонародженої дитини запрограмований природою тільки на мамине молоко до 6-ти повних місяців. Допоювання буль-чим до цього часу може привести до погіршення лактаціїї в мами і до проблем з ШКТ в дитини. Природа все-таки мудріша за виробників пляшечок і чайочків.

Мар'яся
04.11.2009, 11:52
Дівчатка, ми ще не догодовуємося, але з поступовим наближенням до шестимісячного віку все більше цікавлюсь цим питанням. І от надибала в безмежних просторах інтернету таку штуку як ніблер (якби не інтернет, то й не взнала би) Хто що знає про це і з чим його їдять? Може, хтось користується?

Galya
04.11.2009, 14:21
Подивилась на той ніблер - до чого фантазія доходить, лиш би бабло рубити!...Мало того, що тепер багато хто перетирає дітям аж надто довго всю їжу, від чого в результаті дитина може відмовлятись від іншої (не перетертої) їжі до 2 а то й більше років, так з отаким ніблером дитина взагалі не матиме поняття, що таке шматочки їжі, і що в принципі всі їх їдять. Мені здається цей "винахід" орієнтований на супер-лінивих матусь, котрим неохота слідкувати, чи не подавиться дитина шматочччком яблука - легше дати його в ніблері і продовжувати дивитись серіал...

Мар'яся
04.11.2009, 23:19
дитина взагалі не матиме поняття, що таке шматочки їжі, і що в принципі всі їх їдять

Знайшовши цю штуку, подумала так само. Але вирішила краще перепитати. А то вже подумала що може я чогось не знаю і не розумію.

Natalya
05.11.2009, 13:41
надибала в безмежних просторах інтернету таку штуку як ніблер (якби не інтернет, то й не взнала би) Хто що знає про це і з чим його їдять? Може, хтось користується?
Ми користувалися два-три місяці (а серіалу жодного все рівно подивитись не встигла :)). Не активно, але нам подарували, і час від часу шматок яблучка у ньому давала дитині в руку. Спеціально не купляла б (але я не купляла і пляшок, сосок, ходунків, радіоняню, готового дит.харчування, мінімум памперсів... - сорі за офтоп, трохи зачепило про "супер лінь"). Але не вважаю, що це вже аж така негативна річ. І це не зовсім те ж, що перетерта блендером їжа, бо дитина все ж таки мусить жувати сама.

viltis
13.11.2009, 17:14
Дівчатка, поможіть!!! Сиджу зараз в мами, до неї приїхала добра коліжанка ( якась там лікар)...і от вона вже по-маленько настроює мою маму, що ґярко неправильно харчується.

Я зараз перерахую що і як ми їмо, а Ви винесете мені вердикт.

Отож, на сьогодніщній день ми вже пробували: кабачок, моркву (варену), капуспу ( брюсельську і броколі), картоплю, гарбуз, яблучко ( печене і сире), чорницю ( один раз), суничку (1раз 2 ягідки жовтої суниці), зупку ( там всі овочі і цибулька), борщик ( 2 рази), м"яско ( раз в тиждень, 2 рази), жовток ( 2 рази в тиждень по пів жовтка в зупку), печенько Марія, бублики, каші (безмолочні, бо зціджую туди своє молоко) : гречневу, геркулес і рисову ( її додаємо переважно до гарбузика з яблучком), сирочок ( саморобний вчора попробув 1 раз пів ложечки) Ну, і мікси з тих всіх фруктів-овочів.

П"ємо: сушку, компотик, чай з ромашки : пємо ми не багато, бо знову ж таки ЦІЦІ заміняють все:)

Тепер як ми їмо : ( циця присутня завжди і безрозмірно,тому про заміну кормлення навіть не йдеться, бо всерівно щоб в він не їв, то всьо діло запивається цицею)

година 11-12 : зубка або кашка, година 16 яблучко і щось фруктово-гарбузове. Дози,які він з"їдає : від 50 грн до 150-200 9 не хоче їсти, то я не заставляю)

А ТЕПЕР,УВАГА, ПИТАННЯ: невже я дійсно морю дитину голодом??????

Ярко в 7 місяців важив 9,3-9,500. Після того ще не важились.

Бо мені тут навіть в неті показали страшні меню і дози для дитини 8 місяців, і що здорові дітки зараз в 6 місяців по 9-10 кг важать.... і т.д....

Мар'яся
13.11.2009, 17:17

А ваша дитина схожа на голодну?

natorella
13.11.2009, 17:17
Сиджу зараз в мами, до неї приїхала добра коліжанка ( якась там лікар)...і от вона вже по-маленько настроює мою маму, що ґярко неправильно харчується.
Я зараз перерахую що і як ми їмо, а Ви винесете мені вердикт.
а можна, перепрошую, тоту пані послати в сад??

ваша дитина схожа на голодну?
я вчора бачила ту голодну:banned: дитину - ага, щазззз)))))))))

Suzi
13.11.2009, 17:21
НІ!:)
Я би навіть сказала, що то забагато :))) 150-200 гр. то така нічогенька порція...

Мар'яся
13.11.2009, 17:25
я вчора бачила ту голодну дитину - ага, щазззз)))))))))

то в чім проблема? Не беріть тяжкого до рук,а дурного в голову!

Leila
13.11.2009, 17:25
Надя, я підтримую Наталю всєх в сад! Все нормально у вас, годуй і далі як вважаєш за потрібне!

natorella
13.11.2009, 17:27
Я би навіть сказала, що то забагато
згадай як сама те саме питалась про малого свого хом*ячка))))))
ех, мами, всі однакові)))))

viltis
13.11.2009, 17:28
ну, 150 грам, то так--максимум, що він за раз коли-небудь з"їдав + циці щось там трошки ( то 200 за кормлення виходить).

та просто та пані мені тут показує такі страшні речі : НА ОБІД 30 грам зупи, 150 овочевого пюре і 30-40 чайочку!!!! і то тільки обід....та якби я так ґярка годувала, то він напевно за кожне годування набирав би тих 200 грам, а я б скидала цілий кг:)))

П.С. Щойно виграла дискусію : як то дитина в тій шматі сидить ( то про слінг) і як то ви прививки не робите??? блін, я зараз її чимось важким вдарю...( то певно треба в жилетку)

Мар'яся
13.11.2009, 17:33
як то дитина в тій шматі сидить ( то про слінг) і як то ви прививки не робите???

і ви ще ту пані слухаєте??????????????????????????

viltis
13.11.2009, 17:37
я її точно не слухаю! а от моя мама починає сумніватись...тому ми ведемо дискусію. Тим більше, що її невістка має дитинку на 3 місяці молодшу...Хочеться, щоб та бідна дитинка перестала пити хоча б 30 грн яблучного соку в день!!!!

і вона мене переконує, що то я одна така божевільна!!! то я їй сайт показала, що не одна:)))

natorella
13.11.2009, 17:38
я зараз її чимось важким вдарю.
а я свою маму так витренувала, шо вона кого хочеш переконає в потрібності ГВ, слінга, педприкорму, СС, непотрібності прививок тощо
і свекруху
тому їхні падружки до мене не підвалюють

а навіть якби спробували - то мої наїзди мало хто витримує

надь - а твоя мама може сама ТАК сприймає вас з ярком?
її невістка має дитинку на 3 місяці молодшу.

бідна дитинка перестала пити хоча б 30 грн яблучного соку в день
не переконаєш
вона пнрийде додому і буде казати шо *надя НІЧОГО НЕ ДАЄ ДИТИНІ тільки ЦИЦЮ, носить в шматі і вступила в якусь секту, і таких дурних півльвова*

я таке вже чула

viltis
13.11.2009, 17:51
надь - а твоя мама може сама ТАК сприймає вас з ярком?

моя мама згідна зі слінгом, ГВ на вимогу і шкідливості прививок. Трохи проти СС і педприкорму,як його розумію я. Але, маю достатньо мудрості, щоб розуміти, що то моя дитина і виховую його я так як Я ВВАЖАЮ за правильне.

не переконаєш

Ну, чого ...Вже маю одну доцю маминої знайомої, для якої я тепер як Довідкове бюро. І тішусь з того, що зараз вона годує грудьми на вимогу(бо їй казали про "генетичну відсутність" молока)

*надя НІЧОГО НЕ ДАЄ ДИТИНІ тільки ЦИЦЮ, носить в шматі і вступила в якусь секту, і таких дурних півльвова*

Та нехай, я завжди любила виділятись:))))) А ще, та цьоця дуже людить посилання типу "півльвова"...то може, їй щось дійде:)))

П.С. моя малеча щойно демонстративно виплюнула печене яблучко майже на тьотю і підлізло до циці, сів мені на коліна і почав смачно їсти цицю.....Мене вже тут розпирає від сміху....

П.С. А коли кефір можна вводити??? і що таке наріне???

Leila
13.11.2009, 17:51
Секта називається "Дівочі посиденьки".
Я б почекала з кефіром, наріне - це типу нормального кислого молока, але з бактеріями, має малий термін зберігання.
мені самій треба буде нагадати чи треба кип"ятити молоко і аж потім ставити на кисле, чи якщо нормальна корова, то відразу можна ставити. Малому я пізніше місяців в 10 давала кефір і то небагато

natorella
13.11.2009, 17:53
коли кефір можна вводити??? і що таке наріне??
того я не скажу - в нас педприкорм і саша нічого молочного не хоче.
може хтось з педіатричним шось підкаже

Росинка
13.11.2009, 19:22
В нас був не зовсім педіатричний але і не пед прикорм.Щось середне було.То кефір після року спробували перший раз,а молоко після 1,5 стала мала пити сама з задоволенням, при тому вона ще й на цицьці висіла до 2-х років.Тобто коровьяче молоко спокійно уживалося з маминим.Короче стала давати молочне, коли мала сама зацікавилася і стала просити в мене.Молочне йде на УРА!!

тетяна7777
13.11.2009, 20:32
В мене теж питання.,так от,мене мучить те що я не варю кожен день щось нове дитині і взагалі варю нам дорослим як дитині(тобто без приправ там всяких з розрахунком що б малий їв теж). Пояснюю,мій малий категорично не хоче всяких там пюре зварених спеціально йому і намішаних в тому пюре все що хоч,а от цямкає те що ми їмо. Тільки я сідаю їсти і мій Майкл в істериці теж хоче істи(хоч перед тим їв цицю). Може йому не хватає(тільки не бийте) молока? а коли мені лень йому щось приготовити і він цілий день на циці тоді мене ще більше мучить совість,що я нічого не дала дитині,дівчата то параноя????

Анута
13.11.2009, 21:45
я не варю кожен день щось нове дитині і взагалі варю нам дорослим як дитині
вам у гілочку Педагогічний прикорм ;) Бо саме так воно і виглядає.

Вілтіс, а та тітонька що педіатр? чи просто вумний доХтур? можна подивитись в щоденнику Тані Яремко деякі постанови ВОЗ/МОЗ і т.п. щодо ГВ і ранніх догодовувань. Роздрукувати і тицьнути їй під ніс тим яблучним соком!

Юстина
13.11.2009, 21:46
Я кефірчик і молоко для каші купую в маленьких скляних баночках (по 200 г) "Злагода". Вони мають малий термін придатності. Часом до картопельки можу капнути вершки від тієї ж фірми. З того ж молочка відігріваю сирок, попередньо додаючи ложку-дві кефіру.

viltis
13.11.2009, 22:07
Вілтіс, а та тітонька що педіатр? чи просто вумний доХтур? можна подивитись в щоденнику Тані Яремко деякі постанови ВОЗ/МОЗ і т.п. щодо ГВ і ранніх догодовувань. Роздрукувати і тицьнути їй під ніс тим яблучним соком!

Неа, добре, що не педіатр. Вона офтальмолог чи як то називається ( глазнік короче). Довго тривала наша дискусія, але тепер сподівають до мене вона не потикнеться:) А ще, нарешті вона "дозволила" гуляти невістці з внуком:))) ( вони весь час карантину сиділи вдома ( я б здуріла напевно).

Дивувалась, що ми ще жодного разу не хворіли, що какаєм нормально, що ми ніколи не вставляли трубку для відводу газів і як я маю терпіння вставати по 5 раз на ніч до малого і при тому нормально виглядати.

А статті від Танічки Яремко я теж показувала, то вона дійсно щиро здивувалась і казала, що в їх час таких людей не було, які БЕЗПЛАТНО помагають, але назву наших посиденьок записала....побачимо, що з того вийде.

П.С. щоб не оффтопити: дівчата, а ви щось мороите на зиму?? і що саме???

Анута
13.11.2009, 22:15
Вона офтальмолог чи як то називається ( глазнік короче)
тоді однозначно В САД, як каже Наторелла.

дівчата, а ви щось мороите на зиму?? і що саме???
я морозила трохи цвітної капусти (але вона мені не надто сподобалась), а от брокколі - супер потім малечі зупку варити.
А ще сушку робимо і так смокчемо, гриземо. Ну і компоти звісно. Але погризти, це суперовий і корисний делікатес ;)

natorella
13.11.2009, 22:57
я морозила трохи цвітної капусти (але вона мені не надто сподобалась), а от брокколі - супер потім малечі зупку варити.
А ще сушку робимо і так смокчемо, гриземо. Ну і компоти звісно. Але погризти, це суперовий і корисний делікатес
ППКС крім брокколі )))
цвітну не їв - не любить
компоти з сушки ми всі п*ємо
ше суниці і полуниці мама моя наморозила

Suzi
13.11.2009, 23:04
Цитата:
Допис від Suzi Переглянути допис
Я би навіть сказала, що то забагато
згадай як сама те саме питалась про малого свого хом*ячка))))))
ех, мами, всі однакові)))))
Ну та :) І часом треба почути від інших, що в тебе справді все добре, бо доброзичливців поруч хватає.

Танюша
13.11.2009, 23:05
Допис від viltis
коли кефір можна вводити??? і що таке наріне??
Я своїм дитюськам Наріне почала давати з 9 міс., це на смак як кисле молоко з живими бактеріями. Тьфу 3 рази ніяких проблем. А ще сир відпарювала, але тоді того Наріне треба ого-го

Suzi
13.11.2009, 23:10
П.С. А коли кефір можна вводити??? і що таке наріне???

Не знаю коли при педіатричному вводять кисломолочне, але Денис почав своє знайомство з ряжанки - до речі, це було перше , що йому вдалося попити з моєї чашки. Десь в 8 міс. Буквально 1-2 ковточка, я більше не давала.

Galya
14.11.2009, 10:32
а ви щось мороите на зиму?
Морожу зелень, горох, болгарський перець, ягоди всі які влізуть:) Дуже мені ше подобається полуниця перетерта з цукром - виходить як варення, запах і смак свіжої полуниці всю зиму.
Шпарагівка морожена виходить ні до чого.

Анута
14.11.2009, 11:03
Морожу зелень
зелень ми теж морозимо.

fragolina
14.11.2009, 11:10
У мене шпарагівка і цвітна капуста не вийшли, після розморозки запах неприємний і консистенція як каша. Підкажіть як правильно морозити.

Анута
14.11.2009, 11:27
у розділі На кухні є така темка Запаси на зиму (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=25373).
Там і ведуться більш детальні обговорення ;)

З.І. я не розморожую ніколи на м"яке. Я одразу даю, напр., в зупку заморожену китицю брокколі. Якщо підбірка, така як в магазині (напр.Гавайська суміш) то теж одразу в кастрюльку, трошки потушити і тоді вже робиш, що треба ;)

Kleo
19.11.2009, 10:56
Вичитала в темці спосіб приготування сирочку з мороженого кефіру, вчора зробила ... вийшло по консистенції як густа сметана .. дівчата, то так має бути, чи я щось не так зробила? :confused: кефір брала жирний (молокію)

Златка
19.11.2009, 10:58
Kleo, в мене та сама невдача :girl_devil:

Ніколь
19.11.2009, 11:11
Kleo, Златка , дєвочкі..... а я так постійно літом робила і в мене все виходило... я брала кефір виключно львівській "Галичину" бо з нього найкраще виходило. Оту глибу замерзлу клала не на ситечко чи марлечку а в тряпочку сетцеву чи льняну, воно там собі таяло, стікало в друшляк.... коли воно було от як ви кажете як густа сметана, я ще віджимала вручну оце все, замотувала тряпочку і віджимала поки через тряпочку вже сирок не почав лізти. Воно і не виходить в результаті як творог звичайний - воно виходить як кремоподібний сирочок, по консистенції як зубна паста така густенька, як були колись сирні бонжур-креми з наповнювачами. А якщо воно трішки постоїть в холодильнику - то воно ще загусне чуток.

Златка
19.11.2009, 15:46
Ото в мене виникло пару питань, на які не можу знайти відповіді :confused:
- чи можна дітям давати гусяче м"ясо? і взагалі де ви, мамусі, купуєте м"ясо для діток? в магазині мені поки що страшно купувати їй, такій малечі; на базарі - нема нікого такого, як-то кажуть, "перевіреного"; прабабусині домашні запаси уже закінчились... а ми такі м"ясоїди :girl_haha: вся в татка :girl_wink:

- наш щоденний раціон приблизно такий: мамине молочко :girl_tender:, кашка, якесь овочеве пюре або просто варені овочі, варена рибка чи м"яско, сирочок з бананом чи яблучком, іноді печені яблучка з гарбузом, до того протягом дня вприкуску якісь фрукти-ягоди - щось свіже, щось розморожене, печенька-бублики... і апетит в неї нівроку, ніби завжди голодна :girl_flirt: що їй ще давати їсти :confused:?

не кидайте помідорами, якщо мої питання здаватимуться вам дурними :girl_wink:

Ніколь
19.11.2009, 18:21
Златка, я купую мяско телятину на базарі біля себе, правда я в тих мясників вже років 8 мьясо беру - тому можна сказати вони "перевірені". Курку не заморочуюсь і купую "нашу рябу". Згідна що домашня краще - але в нас домашньої немає, а на ринку у бабки якоїсь страшно купляти...хто зна, може та курка хворіла, здохла, її пощипали і як свєжачок мені тулять. Кроля меня привозили домашнього, а якби не вийшло, то купиа б в ВАМі, а ще от магазинчик на провесні зробили мьясний, там ті хлопці що раніше під цумом на ринку торгували, в них тоже завжди свіже мяско і кролів в них регулярно бачу. Рибу не беру ніде - бо оце в толстом слоє льда мене не приваблює.... а взяти живу...( я не вмію рибу чистити...завжди філе купую)
Напишу наш раціон: мамине молочко, супчик-пюре овочево-мьясний, або супчик жовтий (овочі-гарбуз-жовточок-кашка ремедіа), 120 гр фруктового пюре+ столова ложка сирочку саморобного або 1 сирочок тьома пізніше чуток, перед сном 100мл молочної кашки бебі преміум з фруктами. Поміж тим всім скільки хоче сіся, бублікі, яблочко-морквочку гризе. Аппетит в моєї теж нівроку...їла б все що давали.... але враховуючи наш ріст 82 і вагу 14-15 кг...мені вже страшно її багато годувати)))

Angel
22.11.2009, 00:07
дівчата,а ви не боєтеся давати діткам в ручку печення,яблучко і т.д,бо я на рахунок того маю якусь фобію:girl_devil:дуже боюсь шо мала подавиться,візьме кусочок печенька відломе,а я як та сумашедша пхаю дитині палець до рота і витягаю той кусочок! я розумію шо якось треба дитині навчитись то все *пережовувати*і розмочувати, а я всьо на потім відкладаю....

Ніколь
22.11.2009, 00:23
Angel, скажем так, я панічно не боюсь, але і не залишаю її без нагляду коли вона щось їсть. Переважно вона щось гризе коли мені треба щоб вона спокійно посиділа... я щось на кухні роблю а вона в стульчику сидить і щось хрумає. Зараз вже навчилась жувати, то вона щось в рот куском візьме і жує, деколи буває що тіпа давиться але якось вона то чим давиться сама виштовхує, пару разів пальцями виймала з рота прилипший до піднебіння кусок бубліка... а так в цілому все в порядку.

Муська
23.11.2009, 16:44
Angel не бійтесь,дитині ж треба навчитись самостійно їсти,не будете ж дитину вічно самі годувати. Я свому приблизно з 7,5 місяців почала давати в руки почищене невеличке яблуко,він з задоволенням з ним розправлявся(ми вже зубаті),набивав повний рот яблука,трохи ковтав,трохи випльовував,трохи закашлювався. Головне не залишати без нагляду.

дашулька
23.11.2009, 17:07
Angel,ми так само боялись дати дитинці якійсь великий шматок,але коли я побачила з яким задоволенням доня хрюмає,то боязнь зникла. просто не треба залишати дитинку без нагляду,а вона сама як схоче-буде гризти,а як нє-виплюне...
ми,наприклад дуже любимо яблучка,моркву,сухарики,печенька,бубліки. ще дуже класно ці речі давати,коли зубки лізуть. в нас вже 6,так що кусаєм усе й усіх!

Angel
23.11.2009, 23:09
я то всьо розумію,і Тереза дуже любить шось погризти(бублик і сухарик),а от яблуко наприклад, вона відразу відкусує кусок,а я не даю можливості їй його розсмоктати!мене такий страх бере,я відразу шось страшне собі уявляю.....так переживаю шо подавиться,і я незможу той кусочок дістати,,,кароче,то мені дорога до психолога............

natorella
23.11.2009, 23:22
то мені дорога до психолога..
вот імєнно
ти шо? най собі кусає - повір - якшо не зможе ликнути - виплюне))

vivava
25.11.2009, 02:04
Я коли своїй донечці почала давати яблучко в руки, щоб вона сама їла, то завжди чистила його від шкірки, тоді розрізала на 4 частини, вичищала від зерен і давала малій.Побачила, що таким чином вона може вкусити великий кусок, і в дійсності його не змогла б перекусити, тому не раз доводилося пальцем ці куски витягати.Після цього я вирішила очищене яблуко не розрізати на частини, а давати цілим, після чого проблема відпала сама собою, бо дитина не могла від цілого яблука відкусити великий шматок, а кусала стільки, скільки сама могла пережувати.

Златка
25.11.2009, 11:04
дівчата,а ви не боєтеся давати діткам в ручку печення,яблучко і т.д,бо я на рахунок того маю якусь фобіюдуже боюсь шо мала подавиться,візьме кусочок печенька відломе,а я як та сумашедша пхаю дитині палець до рота і витягаю той кусочок!

Angel, ми починали в 7 місяців з цілого чищеного яблучка. Вона так гарно сама його маленькими кусочками кусала, що я аж дивувалась :girl_in_love: Тепер саменька їсть усе. Звичайно, я біля неї, бо все одно вона ще маленька. Але за тих пару місяців ми тільки разів 3-4 трошки подавилась. Знайома-медик мені показала, що треба робити в таких випадках: не виколупувати дитині той кусок з рота, а просто різко дитину підтягнути за обидві руки вгору, так ніби вона повисла в повітрі - все вилітає само собою - перевірено на нас :girl_curtsey:

Galyna555
27.11.2009, 11:05
ти шо? най собі кусає - повір - якшо не зможе ликнути - виплюне))

Не завжди виплюне. Мені теж так казали, "нехай їсть", поки один раз те - "нехай їсть" чуть боком не вилізло (і не раз):girl_cray:. Коли Софія була мала, то давилася печеньком "Марія", перевернули головою вниз, потрясли за ноги і кусище печенька вилетів з рота, після того як мала заплакала, то мені аж полегшало. То так страшно виглядало, що напевно на все життя запамяталося.

Після того десь місяць нічого не давала. Сама після того випадку стала панікувати по-кожномій причині, витягувала з рота кожен завеликий кусок, сиділа як "шпіон" біля малої, контролювався кожен вкушений кусочок.

Один раз дала їй хліб з маслом, вона так гарно його з"їла, що я аж сама здивувалася. Саме після цього вона навчилася правильно їсти, жувати, ковтати. Після цього таких випадків не було.

До чого я веду!?, може варто дати дитині щось мякше, щоб вона пожувала, ковтнула, вона скорше з таким справиться аніж зразу тверде, яке малечі важче подолати.

І ще одне, це питання для мам з більшими дітками. От ви даєте своїм малим смоктатільні цукорочки:girl_spruce_up:. Хоч моїй малій скоро буде 3 роки, а смоктати вона їх невміє, зразу ковтає і починає давитися. Один раз сусідка пригостила малу (4 місяці тому):girl_devil:, то та аж синіла... От як її навчити їх їсти??? Адже усі пригощають малечу такими цукорками чомусь, я за тим завжди слідкую і не даю після того випадку, але ж сама знаю, що невслідкуєш, наприклад, в садочку мене ж поруч нема!?

Анута
27.11.2009, 14:16
От ви даєте своїм малим смоктатільні цукорочки
такі цукорки в нас рідкість, але коли є, то малий їх не смокче, а погризе, погризе і так з"їсть.

Женічка
27.11.2009, 14:26
ще одне, це питання для мам з більшими дітками. От ви даєте своїм малим смоктатільні цукорочки. Хоч моїй малій скоро буде 3 роки, а смоктати вона їх невміє, зразу ковтає і починає давитися. Один раз сусідка пригостила малу (4 місяці тому), то та аж синіла... От як її навчити їх їсти??? Адже усі пригощають малечу такими цукорками

дуже влучно сказано. справді майже всі пригощають тими цукерками маленьких діток. я відразу віддаю назад,кажу,що ми таких не їмо.
як так можна, я не розумію. ну ж бачиш,шо то мале,як воно то буде смоктати... я Насті їх не даю, у нас їх ніхто не їсть (через Настю). смоктати поки не вміє, а гризти - навіщо зуби псувати.

Usmishka
27.11.2009, 15:27
Пригадалось, як нам на відпочинку в презент дали чупа-чупс для Іри, і щиро всі дивувались, чого я його сховала і не дала дитині.
В нас на дитячому майданчику в основному вже з року всі вміють смоктати цукерки.
А навіщо то-ніхто не знає :)

Анута
27.11.2009, 15:54
чупа-чупс
такі ми точно не їмо. там одні фарбники та консерванти.
я якщо і купую льодяники, то уважно перечитую етикетку. Єдині, які в мене викликали відносну довіру - це німецькі в жестяній баночці - ароматизатори та барвники фруктові. Вартість тої баночки зараз вже доходить до 30 грн (як в якому магазині).

Svitlanka
27.11.2009, 23:22
Дівчата, може хтось має гарні рецепти з дитячої "кухні" ? Щось в нас все одноманітне пішло, з фруктів взагалі тільки яблучко... Які овочі зараз даєте крім картоплі і моркви?

Tanju
28.11.2009, 00:08
Які овочі зараз даєте крім картоплі і моркви?
З овочів моя мала їсть також капустку-цвітну (наморозила), брюсельську, броколі.

Angel
28.11.2009, 23:40
Щось в нас все одноманітне пішло, з фруктів взагалі тільки яблучко... Які овочі зараз даєте крім картоплі і моркви?
до зупки даю капусту броколі,брюсельську,цвітну(це всі по черзі), шпарарагівку,горошок,фасолю(токож чергую),кабачок,петрушка,трошки цибулі,деколи додаю буряк! а на десерт Терезі подобається: тиква+яблуко,додати трошки рису і зварити,можна чуть-чуть цукру,виходить смакотіща! а якшо в діток закрепи можна рис замінити на 2-3 чайних ложки манки,тоже досить смачно!

Abraira
29.11.2009, 08:41
Моя дитина останнім часом шаленіє від капусти. Квашена, сира, у салатках, а ще бурячок - просто сам, зварений. Я вже не знаю, що з тою капусною лихоманкою робити :)

olerusya
07.12.2009, 22:11
а я б хотіла поговорити про суміші для дітей, бо ж ні для кого не секрет, що багато мам догодовують дітей сумішами, от і я своїй малій в 4 місяці почала ввечері давати суміш. Тому хочу почути ваші думки і ваш досвід про те,яку ви суміш давали і як ваші діти її сприймали. Я купила Фрісолак, ось вже пару днів ніби нічого поганого не трапляється...:umbrage:
скажіть що ви думаєте про російські "малиші" і "малютки"?

Анута
07.12.2009, 22:29
а я б хотіла поговорити про суміші для дітей
Тоді вам сюди (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=38987). Для цього є відповідна тема.

Ірушка
11.12.2009, 10:54
Чому рекомендують саме з 6 місяців догодовувати дитину?

natorella
11.12.2009, 15:50
Чому рекомендують саме з 6 місяців догодовувати дитину?
бо в цей час (+/-, в основному +) дитина починає проявляти харчовий інтерес, дитина може сидіти (часто), ШКТ вже починає працювати на перетравлення не тільки молока, а й інших продуктів.

Galya
11.12.2009, 16:51
З Наказу №149 МОЗУ (http://www.moz.gov.ua/ua/main/?docID=9688):
Ознаки готовності дитини до введення прикорму:
тримає голову;
сидить практично без підтримки ( в стільчику для годування);
відкриває рот, коли підносять ложку з їдою;
відвертається від ложки з їдою, коли не голодна;
закриває рот з ложкою в роті, тримає їжу в роті, а потім ковтає, а не виштовхує і не випльовує.

natorella
11.12.2009, 23:07
ознаки готовності дитини до введення прикорму:
то те саме (майже) шо я сказала - тільки простіше)))

Мар'яся
11.12.2009, 23:18
От і ми дозріли до догодовування. За всіма ознаками нам його можна було ще в 5 міс. давати, але я чемно витерпіла до 6 міс. (ну майже-майже :girl_in_dreams:, зовсім трошки не втрималась) і от тепер думаю. Педприкорм у чистому вигляді мабуть не вийде, бо щось не все з того що ми їмо підходить для догодування малятка, а якщо поєднувати його з елементами педіатричного, то мені напевно сюди?

natorella
11.12.2009, 23:36
якщо поєднувати його з елементами педіатричного
гиги - а як то?

Мар'яся
11.12.2009, 23:39
А то так хоч час від часу давати дитині то чого мій чоловік не їсть принципово. Бо маю надію навчити дитину їсти то, чого мій чоловік не їсть (а саме рибу, мясо і т.д.) А потім може заодно і чоловік навчиться (марна надія). Бо, чесно, занадто лінива і нема часу щоб готувати окремо чоловікові і собі.А вже як дитині приготую, то й сама із задоволенням з"їм. І як малий буде їсти, то й собі не лінь буде варити. Ну а тема "Догодовування чоловіка" то трошки не сюди точно :)

Suzi
11.12.2009, 23:48
Найлегше навчити дитину їсте те, що їсть мама з апетитом :) Урізноманітнюйте краще своє меню.

natorella
11.12.2009, 23:50
А то так хоч час від часу давати дитині то чого мій чоловік не їсть принципово. Бо маю надію навчити дитину їсти то, чого мій чоловік не їсть (а саме рибу, мясо і т.д.)
знаю я такі сімейки, де дітей годують як тата, а тато не їсть цибулі, грибів (бо вони слизькі), мяса (бо то кролиииик(((), і ше купу всього. то потім виростають такі самі тати, женяться і інша дівчина має такий самитй клопіт - ШО ТО ЗВАРИТИ???
мені цікаво -а шо їсть ваш чоловік?
дитина має повноцінно харчуватись (якшо ви не вегетаріанець - то має бути і м*ясо і риба і т.д.)
якось так... ІМНО

Мар'яся
12.12.2009, 00:01
знаю я такі сімейки, де дітей годують як тата, а тато не їсть цибулі, грибів (бо вони слизькі), мяса (бо то кролиииик(((), і ше купу всього. то потім виростають такі самі тати, женяться і інша дівчина має такий самитй клопіт - ШО ТО ЗВАРИТИ???

От тому я і не хочу виростити такого самого майбутнього тата. І хочу щоб дитина повноцінно харчувалась.

Мій чоловік їсть гриби і яйця, а мене від того вже нудить. А як приготую щось з мяса, то їсть з таким виглядом, що апетит пропадає в мене. Рибу не бере в рот взагалі. От я і перебиваюсь тим, що час від часу все-таки готую те що люблю я, а час від часу мене шкодують мама або свекруха і приносять мені вже все в гтовому вигляді, щоб я не варила для всіх персонально

Leila
12.12.2009, 00:04
Моя Ліля ще точно не дозріла до пригодовування, хоча процесом уже добряче цікавиться. сьогодні я їй дала капельку притушеного яблука, (сама їла кашу з яблуками), а вона його облизала але язичком виштовхнула.
Я ще нагадала, мамочки після введення нових продуктів в раціон дитини, обов"язково давайте запити цицьою, легше засвоїться, бо я вже чула декілька думок що не можна, бо буде заворот кишок і понос. Звичайно треба слідкувати за реакцією дитини на нові продукти, але то не коровяче молоко.

Мар'яся
12.12.2009, 00:18
Мій малий потійно після проби чогось просить ще цицю. І то при тому що перед їжею я обовязково його годую.

natorella
12.12.2009, 00:24
молоко допомагає ШКТ м*якше сприйняти нову їжу

діти все-таки розумніші за нас - дорослих
хоча процесом уже добряче цікавиться
то власне ПРОЦЕСОМ, а не їжею)))) якшо дитина слідкує уважно за тим куда мама і як несе виделку - це інтерес до предметів_процесу_)))
не плутаймо з харчовим інтересом

Leila
12.12.2009, 09:47
так я ж написала, що цікавиться саме процесом, а до прийняття їж ще не готова, бо виштовхує з ротика, не вміє ковтнути, тому в 5 місяців це точно рано, а в 6 і більше буду дивитися. Мене педіатр питала ще місяць тому чи я даю зупки малій, я кажу ні, бо я лінива.

Blondo4ka
22.01.2010, 17:15
Дівчатка, таке питання. Ми вже по-трошки догодовуємося. А пити дитина хоче більше не з ложки, а з горнятка, так як ми п"ємо. Що краще: відразу з нормального горнятка давати пити, чи з непроливайка краще?
І щодо годування. Які овочі даєте своїм діткам? Я за сезонні, але особливого різноманіття зараз нема:(

Мар'яся
22.01.2010, 17:30
Що краще: відразу з нормального горнятка давати пити, чи з непроливайка краще?

Дитина сама дає вам відповідь - давайте із звичайного горнятка!

наталя 2204
22.01.2010, 23:31
Що краще: відразу з нормального горнятка давати пити, чи з непроливайка краще?

Якщо хоче із звичайного горнятка, то давайте. Не треба буде переучувати з непроливайки на звичайне.

---------- Додано в 21:29 ---------- Попередній допис був написаний в 21:24 ----------

а до прийняття їж ще не готова, бо виштовхує з ротика, не вміє ковтнути,

ВВодити дорослу їжу потрібно тоді, коли зникає виштовхувальний рефлекс.

Мене педіатр питала ще місяць тому чи я даю зупки малій,

По-менше слухайте такого педіатра.

---------- Додано в 21:31 ---------- Попередній допис був написаний в 21:29 ----------

Мій малий потійно після проби чогось просить ще цицю.

Це для заспокоєння

Amira
25.01.2010, 19:39
Я свого малого почала догодовувати з 3-х місяців печеним яблучком і овочевими пюре, починала з кількох ложок. Моя знайома як має двох діточок, зі свого досвіду казала, що діти які починають з раннього догодовування швидше адаптуються до їжі, краще їдять в перші роки, особливо зупки і овочі. 6-місячну дитину набагато важче нагодувати зупкою,пюре, ніж 4-місячну. Хоча, як на мене, потрібно враховувати індивідуальні особливості кожної дитини, не завжди грудного чи штучного молока достатньо для всіх життевих потреб дитини, а пробувати по ложечці треба давати все.

Suzi
25.01.2010, 19:44
6-місячну дитину набагато важче нагодувати зупкою,пюре, ніж 4-місячну.Хоча, як на мене, потрібно враховувати індивідуальні особливості кожної дитини, не завжди грудного чи штучного молока достатньо для всіх життевих потреб дитини, а пробувати по ложечці треба давати все.
Вам не траплялось інформації щодо впливу раннього догодовування на ШКТ людини?

Nata
25.01.2010, 19:52
6-місячну дитину набагато важче нагодувати зупкою,пюре, ніж 4-місячну
Дурниці повні. Я почала старшого догодовувати із 4 місяців (мудрі книжки, мудрі родичі і тільки я вар"ятка була), молодшого ж догодовувала із 8 місяців (скорше не пішло). І що? Їдять зупу однаково, м"ясо теж. Тільки менший не жаліється, що його животик болить :(

Натуля
25.01.2010, 23:11
діти які починають з раннього догодовування швидше адаптуються до їжі, краще їдять в перші роки, особливо зупки і овочі. 6-місячну дитину набагато важче нагодувати зупкою,пюре, ніж 4-місячну
Ну так, 4-х місячна дитина не може чинити опір і виразити незадоволення ніж старша дитина. З дописів форумчанок, досвіду знайомих мам і свого ще малого досвіду зробила абсолютно протилежні висновки. В нас догодовування почалося з 7-ми міс. Бо в 6 "пішли" зуби і синуля відмовлявся від їжі. Зараз активно відкриває рот, жує, дуже любить пити з горнятка (правда поки ще майже все розливає).

Natalya
26.01.2010, 20:46
Моя знайома як має двох діточок, зі свого досвіду казала, що діти які починають з раннього догодовування швидше адаптуються до їжі, краще їдять в перші роки, особливо зупки і овочі. 6-місячну дитину набагато важче нагодувати зупкою,пюре, ніж 4-місячну.
Ви судите по двох дітках? :). А Ви читали хоча б цю тему з початку? Тут стільки протилежних думок...
А 6-місячну, і тим більше 4-місячну, дитину нагодовувати зупкою/пюре і не потрібно. А як на то пішло, то чому важче? По-моєму (теоретично), легше, бо дитина вже сидить. З власного досвіду: ми почали прикорм (не нагодовувати, а давати пробувати) з овочів в 6 міс, процес адаптації пройшов без проблем, дитина з великим задоволенням (ттт) їсть все, що пропонують.

Kleo
22.02.2010, 12:42
Хочу вводити малій кукурудзяну кашку, інші кашки (гречка, рис, вівсянка) готую сама, варю, попередньо змоловши на кавомолці. Чи можна так само готувати кукурудзяну? Чи вона буде заважка для шлунка дитини? А може краще купити готову? Якщо так, то яку? Порадьте

Натуля
22.02.2010, 19:04
Я читала, що скоріше дають кукурудзяну кашу ніж вівсянку. Я всі каші готую з пластівців. Рис перший раз трошки молола, а тепер просто більше розварюю. Хоча малий їв з нами плов з курятиною і все ок. В нас якийсь напів педприкорм )). А кукурудзяну крупу візміть найдрібнішого помолу. На манку подібна, тільки жовта ))

halusia
02.03.2010, 21:05
Мамусі з досвідом! Розкажіть, як правильно готувати дитині сир? І з чим його можна давати? А то Даринці нині 9 місяців, мабуть вже час сир їсти!

сяняНЯНЯ
02.03.2010, 21:20
Розкажу як робила я: кипятила невелику кількість молока,скажемо 250 мл,коли молоко закипало я до нього вливала приблизно 4 ст ложки кефіру чи квасного молока,ще трохи потримала на вогні,помішуючи.Відцідити воду і сир готовий.
Я робила з бананом.

Svitlanka
06.03.2010, 08:31
Розкажіть, як правильно готувати дитині сир? І
Я роблю так. Виливаю в скляну баночку дитячий кефір "Злагода" (в 200 гр-скляних пляшечках продається), трошки залишаю того кефіру, грам 20. Ставлю на в кастрюльку і на плиту на маленький вогонь. Приблизно коли сир підійде на половину банки, знімаюі відкидаю на сито. Через пару хвилин перетираю через сито в той кефі, що залищився ( ті 20 гр) - це для того, щоб легше істи було, малому така консинстенція більш підходить.

пандочка
07.03.2010, 09:49
хочу спитати вашої поради були ми в лікаря і нам сказали що пора їсти рибу але тільки форель і живу, ніякому разі не морожену.Чи всі давали лише цю рибу?

natorella
07.03.2010, 10:30
Чи всі давали лише цю рибу?
так - ловили руками і давали
де ви знайдете ЖИВУ!!! форель у львові? чи мають на увазі охолоджену??

пандочка
07.03.2010, 10:36
ні я ще перепитувала тому що навіть якщо взяти живу всю дитинка зразу не з'їсть відповідно її потрібно заморожувати.Ось мене цікавить яку рибу можна давати крім форелі

natorella
07.03.2010, 11:18
мене цікавить яку рибу можна давати крім форелі
а то конче необхідно? якшо нема якісної риби давати будь-що?
я даю морожену. де я зловлю форель?
шо вам ше казали давати?
мені просто цікаво яке меню рекомендують педіатри? я до них просто не ходжу - не знаю

Curly Xena
07.03.2010, 11:24
Зловити форель у Львові не складно - головне до Метро доїхати :) але воно вам треба
? Хто і де колись дитині такого віку давав рибу їсти (не "патрати"-"гвазяти " по тарілці), а саме їсти ? І ви знаєте чим ту форель годують ? І чи ризик, від реакції на ту рибу, не перевищить користі від того їдження ?

natorella
07.03.2010, 11:31
головне до Метро доїхати
там э жива форель, яка плаває?

Curly Xena
07.03.2010, 11:34
як я була - плавала (а може "вспливала") :) - дохлувато виглядала

levandivka
07.03.2010, 11:56
навіть якщо взяти живу всю дитинка зразу не з'їсть відповідно її потрібно заморожувати.
Номіную на "Золоте яйко". :D:D:D

пандочка
07.03.2010, 11:57
я зрозуміла що форель ніхто не дає а яку ви даєте?

levandivka
07.03.2010, 11:58
я зрозуміла що форель ніхто не дає
Можна й форель. Але не забудьте оглушити і приготувати її.

пандочка
07.03.2010, 12:01
так оглушити і приготувати це обов'язково як я не здогадалася:girl_blum:

natorella
07.03.2010, 14:19
форель ніхто не дає а яку ви даєте?
я даю горбушу, або сьомгу

Mira_SH
07.03.2010, 15:23
я зрозуміла що форель ніхто не дає а яку ви даєте?
моя Христя залюбки їсть фаршировану щуку, чи коропа, десь з вашого віку.

Curly Xena
07.03.2010, 16:34
щодо риби - моє чудо буде їсти рибу лише зі Світязя та Пісочного (самовиловлену :) татом і дідом) - лини та лящі. Для мене ця риба - гарантія хоч якоїсь якості та екологічної чистоти. Улови там нормальні 10-12 кг "сортової" рибки за два тижні - малому вистачить :) Відповідно давати почну десь з серпня . Зараз маємо минулорічні запаси -але вважаю , що ще рано пхати в нього рибу - ще цицька не закінчилася :)

Ніколь
08.03.2010, 11:41
А моя рибу взагалі не їсть, а я не пропоную.......
Не даю риби, бо те що на базарах продається чи в супермаркеті заморожене в тооовстим шаром льоду мені якось страшно давати дитині, а купити живу - так я не вмію потрошити рибу, про те щоб прибити я вже мовчу....
Чи без риби в раціоні харчування повноцінним назвати не можна?

наталя 2204
08.03.2010, 11:46
рибу дітям дуже-дуже корисно їсти

Kobka
08.03.2010, 19:38
Розкажіть, як правильно готувати дитині сир?
Я сир готую так, дуже просто: купляю 1 % (для старших діток можна більше %) кефір "молокія" (у пакеті),кладу його в морозилку на день,а у ввечері на друшлак з марлею викладаю замерзлий кусок кефіру(в тепле місце - наприклад на кухні біля плити), на ранок отримую сир, він такий ніжний без жодної грудочки (не потрібно перетирати),додаю трошки цукрового сиропу - готово! Нам 6 місяців нам його вистачає на два рази поїсти.

Bogdanka
10.03.2010, 08:34
рибу дітям дуже-дуже корисно їсти
алергічим - категорично не можна
морожену не можна, і взагалі бажано вживу свіжоприготовану
червона ікра теж корисна, але певне не раніше років 5-ти...:)

соломійка
10.03.2010, 11:08
червона ікра теж корисна, але певне не раніше років 5-ти..:girl_smile: О, щойно хотіла запитувати з якого віку можна давати діткам ікру, а відповідь уже є!:girl_wink: (а то наші бабуся з дідусем уже тихенько б давали, але бояться мами:girl_feminist:)

agalinka
10.03.2010, 16:34
Ми купили малому чай "Немовлятко" з ромашкою і фенхелем, випили пачку там 20 пакетиків, а чоловік купив знову такий самий.
Мене цікавить чи оможна дитині чай з ромашки, чи вона не шкодить, і чим допомагає, і взагалі які чаї краще давати?

natorella
10.03.2010, 16:48
купили малому чай "Немовлятко" з ромашкою і фенхелем
вашому малому скільки?

agalinka
10.03.2010, 23:15
вашому малому скільки?
11 місяців.

Ніколь
10.03.2010, 23:30
Ми купили малому чай "Немовлятко"
11 місяців.
теоретично думаю що можна, але чи то так необхідно, вже краще компотики варіть якщо вже аж так хочеться дитину напоїти .....
ну і навряд би чай з назвою Немовлятко був рекомендований скажімо з 2-3 річного віку...... мені здається назва говорить сама за себе.
А ще пригадала що травяні чаї бажано давати коли є в них потреба, в лікувальних цілях. А давати такі чаї просто так не бажано.

poputochka
11.03.2010, 08:41
Bogdanka, а чому не можна морожену рибу?
Дітям рекомендують нежирні сорти морської риби,а де її живу взяти в нашій місцевості? В нас живу рибу зазвичай продають коропа і товстолобика,вони ставкові і давати малим небажано.
А хек,мінтай чи морський окунь завжди в мороженому вигляді (принаймні я ще живої не бачила).
То чим шкодить заморозка? Бо я малій вже купила хека,але ще не готувала.

Уляночка
12.03.2010, 10:08
даю горбушу, або сьомгу
а коли ти почала малого догодовувати?

natorella
12.03.2010, 15:56
коли ти почала малого догодовувати?
в нас педприкорм - то з 8 міс, а більш-менш їсти почав в рік
рибу недавно почала давати. його улюблена - домашнього соління. от така я єхидна;)

LILY
12.03.2010, 21:30
дівчата а Ви даєте діткам перепелинне мяско, з якого віку, і яке- парене варене печене??????

Natalya
19.03.2010, 12:51
По 1+1 іде передача "Справжні лікарі". Говорять про введення прикорму. Кажуть "не раніше 6 міс." :)

Suzi
19.03.2010, 16:56
Ото я досі під враженням ЯК "справжній" педіатр визначала готовність маленької гості до прикорму. А яблуко в руку то педприкорм. Далі вже не слухала.....

наталя 2204
19.03.2010, 22:53
В моєї сусідки малій 6 міс. То вона її вже місяць дає яблуко, банан, картоплю, сметану, і ще дуже дивується, що мала не хоче їсти м"ясо. Я в ШОЦІ!!!!!!

сяняНЯНЯ
19.03.2010, 23:06
[/COLOR]сусідки малій 6 міс. То вона її вже місяць дає яблуко, банан, картоплю, сметану, і ще дуже дивується, що мала не хоче їсти м"ясо
Напишу про мою сусідку.Молода сучасна дівчина,а малому ввела прикорм в 3 міс. з зупи і соку.І то в порядних дозах. Наш педіатр як то почув,то сам був в шоці. А пояснила це тим,що він не добирає ваги,а кашку не хоче їсти.

Яська Березнева
28.03.2010, 23:38
Люди добрі, чи нормально для 9-місячної дитини 4 рази на день їсти м"ясо і 4 яблука в день? Може, то сі шось змінило, відколи моя мала була в такому віці, якісь нові норми... Так годують мого племінника. Мені то сьогодні гордо розповіла свекруха - медсестра з понад 40-річним стажем.

OxankaF
28.03.2010, 23:48
чи нормально для 9-місячної дитини 4 рази на день їсти м"ясо і
:girl_haha:
навіть для дорослих не нормально 4 рази на день їсти мясо.

Ніколь
29.03.2010, 00:45
чи нормально для 9-місячної дитини 4 рази на день їсти м"ясо
А може вони денну порцію на 4 рази ділять і потрошки дають? хоча який смисл?

tslezinska
29.03.2010, 17:01
По 1+1 іде передача "Справжні лікарі".
В сад ту передачу! Бачили випуск про домашні пологи? Я думала, тєлєк обплюю...

Jarina
29.03.2010, 22:14
В сад ту передачу! Бачили випуск про домашні пологи? Я думала, тєлєк обплюю...
ну не буду офтопити, але про домашні пологи вони були абсолютні праві ІМХО
а про те, як вони виклали-показали перший прикорм...ЖУТЬ.
не робіть так ніколи. Вона навіть не сказала, що оте яблучко має бути жовтих сортів, бо можлива алергічна реакція!
І взагалі, вони там не то педприкорм показали не то традиційний...якось сумбурно і не якісно!

Анута
29.03.2010, 23:15
Ото я досі під враженням
добре що я того не дивлюсь. мені вистарчило передачі де про епідуралку розповідали. я певно б більш компетентно розповідала :girl_blum:

Женічка
29.03.2010, 23:23
Бачили випуск про домашні пологи
ой, я не бачила..... шкода... інколи люблю їх подивтись, таке вже наслухаюсь, а ті лікарі взагалі жах! хто їх підбирав?

тетяна7777
29.03.2010, 23:30
Напишу про мою сусідку.Молода сучасна дівчина,а малому ввела прикорм в 3 міс. з зупи і соку.І то в порядних дозах. Наш педіатр як то почув,то сам був в шоці. А пояснила це тим,що він не добирає ваги,а кашку не хоче їсти.
Моя сусідка-бабуся втихаря від батьків водичку,борщик і т.д. давала.а мені казала,що я не розумію нічого в тому житті бо дитину тре привчати до такої їжі бо не буде ферментів(от не давали їх племіннику молоко тому він і рве від молочних продуктів),я спочатку щось пробувала пояснити,але якщо мама дитяти згідна з бабусею,то я тут взагалі чуть дурепою на весь двір не стала(у тата маляти з тещею досі бойня за харчування дитини,але він винуватий в усіх гріхах,навіть в тому,що малу обсипало,то виявляється спадкове))))

Koza-Dereza
30.03.2010, 01:02
Нам сьогоднi 6 мiсяцiв :) Ми вже може недiлю назад дали полизати кашки дитячої на мому молоцi та перетертого банана. Сьогоднi моя мама дала полизати мiкродозу соку з свiжого яблука. Поки що усьо в порядку. А я ще дала лизнути ложку коли я їла йогурт. Йогурт сподобався :) Банан теж любить, але як НАЇСТЬСЯ АЖ третину чайної ложки то вже плюється i плаче аби бiльше не давали. Ну то й не даємо, як не хоче.

natorella
31.03.2010, 01:08
мама дала полизати мiкродозу соку з свiжого яблука
нашо соки? вони дуже подразюють слизову

дала лизнути ложку коли я їла йогурт
не знаю який у вас - уркаїнські куплені йогурти сама не їм
і дитині би не давала

Koza-Dereza
31.03.2010, 19:26
В нас йогурти чудовi, я абсолютно не боюсь давати. Ну, я ж не даю ложку йогурту, а лизнути ложку, щоб вона спробувала на смак.

Я не знала що свiже яблуко погано. Лiпше давати печене? Чи взагалi почекати?
Катi я давала з баночок... тепер менi за баночками немає часу ходити. I взагалi Христiн прикорм починається з запiзненням та не регулярно, в основному вона ще п'є молочко тiльки.

Jarina
31.03.2010, 21:25
Лiпше давати печене?
свіже яблуко, вірніше його сік, дають сильну подразнюючу дію на шлунок.
так, печене яблучко буде краще....може навіть корисніше. Його в такому вигляді можна потім і до кашки і з бананом давати.

natorella
01.04.2010, 00:29
Христiн прикорм починається з запiзненням
з яким, нін? їй 6 місяців - то так і починають. я малого взагалі аж майже в 8 почала підгодовувати

Оленка
01.04.2010, 20:04
У мене трошки проблемки і розходження думок. Малий вже другий місяць набирає по 400 грам. Лікарка радить вводити прикорм але я щось не дуже хочу так рано. Дитина активна, нічого його не турбує, від годування до годування витримує десь 3-4 год. Правда у нас зараз іде лікування бактеріофагами від стафілококу і еширихій. Може то і через то він так мало набрав? От що робити: нехай далі їсть одне молочко чи починати вводити прикорм? Поможіть "зеленій" мамі :)

agalinka
01.04.2010, 20:23
---------- Додано в 20:23 ---------- Попередній допис був написаний в 20:19 ----------

[/COLOR]У мене трошки проблемки і розходження думок. Малий вже другий місяць набирає по 400 грам. Лікарка радить вводити прикорм але я щось не дуже хочу так рано. Дитина активна, нічого його не турбує, від годування до годування витримує десь 3-4 год. Правда у нас зараз іде лікування бактеріофагами від стафілококу і еширихій. Може то і через то він так мало набрав? От що робити: нехай далі їсть одне молочко чи починати вводити прикорм? Поможіть "зеленій" мамі
Ми ввели прикорм по тій самій причині в 4 міс, але нічого доброго з того не вийшло, малий як набирав мало, так і набирає, але активний і нормально розвивається. Я думаю якщо є можливість годувати груддю - годуйте, а прикормлювати встигнете. Може ваше чадо таке мініатюрне:girl_smile:

mamaNata
02.04.2010, 00:08
У мене трошки проблемки і розходження думок. Малий вже другий місяць набирає по 400 грам. Лікарка радить вводити прикорм але я щось не дуже хочу так рано. Дитина активна, нічого його не турбує, від годування до годування витримує десь 3-4 год. Правда у нас зараз іде лікування бактеріофагами від стафілококу і еширихій. Може то і через то він так мало набрав? От що робити: нехай далі їсть одне молочко чи починати вводити прикорм? Поможіть "зеленій" мамі
Дуже мало інформації, щоб давати якісь поради. Потрібно знати динаміку набору вагу з самого початку, помісячно. Чи дитинка виключно на ГВ, чи використовуєте пляшку чи дурак, чи допоюєте водою чи ще чимись крім молока? Як організоване ГВ, як часто годуєте вдень, і чи годуєте вночі?
Якщо прибавки досить великі в перші місяці, то потім вони можуть трохи знижуватись. Взагалі з 4 міс. в тиждень норма набору ваги може бути 63г-65г, тобто в районі 300г. Загалом в шість місяців маля має подвоїти свою вагу при народженні.
Важливим є звичайно й самопочуття дитинки. Ви пишите, что з цим все в порядку. Так що прислухайтеся до своє дитинки.
Вводити прикорм дітям на виключно ГВ рекомендують не раніше 6 місяців, тому що ШКТ раніше не готов сприймати "дорослу" їжу і передчасно введений прикорм може тільки загострити і без того вашу не дуже здорову ситуацію (згідно діагнозу).
Ростіть здоровенькими!

Koza-Dereza
05.04.2010, 23:38
з яким, нін? їй 6 місяців - то так і починають. я малого взагалі аж майже в 8 почала підгодовувати
Я просто, Катю почала в 5,5 мiс, i вона така охоча була до їдження, виїдала i кашу i пюрешки i все що дали. А ця не дуже хоче їсти, лизне каши, банана чи крихiтку чогось що я дам i все. В недiлю хотiла їй дати кашу дуже рiдку з молока мого. Вона так верещала не хотiла їсти. Мама каже - може голодна. Я думаю чого голодна якщо кашу не їсть???? Але взяла дитину, приклала, вона як присмокталас (з горя) то й провисiла безвiдривно 10 хв. i дуже iнтенсивно смоктала. Тому я думаю що Христя буде повiльно пiдкормлюватись.

natorella
06.04.2010, 02:17
Тому я думаю що Христя буде повiльно пiдкормлюватись.
от і відповідь на всі твої питання - вона ше не готова)

Gemmy
12.04.2010, 22:26
А як часто ви даєте своїм діткам сир домашній? Я роблю сама (кальцинований). Доня дуже його любить, давала через день. Не знаю, чи варто давати такий щодня, щоб не було надлишку кальцію :confused:

Jarina
13.04.2010, 00:14
А як часто ви даєте своїм діткам сир домашній? Я роблю сама (кальцинований). Доня дуже його любить, давала через день. Не знаю, чи варто давати такий щодня, щоб не було надлишку кальцію
молоко скисає, так щоб "тріснуло" відігріваю на малесенькому газі, недовго, щоб не перегріти ,потім на ситко, щоб стекла сирватка. Сир виходить пухкий і дуже смачненький.
Кальцинований сирок навіть лікарі рекомендують давати не більш 2-ох разів в тиждень. Будьте обережні з цим! Краще вже робіть з заквасок чи з лимонного соку.

Gemmy
13.04.2010, 09:13
Кальцинований сирок навіть лікарі рекомендують давати не більш 2-ох разів в тиждень
наші лікарі якраз кажуть побільше давати, та ще й безперервно давати вітамін D. Не погоджуюся з цим, тому й питаю.
А звичайний сирок як часто можна давати? А кип’ячене молоко скисне? бо потім же не можна довго гріти, як я зрозуміла, а сирому щось не дуже довіряю
До речі, а жовток як часто давати? Бо даю через день 1/8 частину, не знаю, чи правильно

Jarina
14.04.2010, 13:50
наші лікарі якраз кажуть побільше давати, та ще й безперервно давати вітамін D. Не погоджуюся з цим, тому й питаю.
А звичайний сирок як часто можна давати? А кип’ячене молоко скисне? бо потім же не можна довго гріти, як я зрозуміла, а сирому щось не дуже довіряю
До речі, а жовток як часто давати? Бо даю через день 1/8 частину, не знаю, чи правильно
правильно робите, що не погоджуєтесь! мені навпаки лікарка казала - максимум 2р. тиждень. Хіба у вас є якісь показання до того....
Я роблю сир таким способом з сирого молока. Правда, молоко своє, з свого села.
кщо боїтесь таким чином, то робіть з кип"яченого здодаванням лимонного соку або з заквасок. там використовується парене,кип"ячене молочко.
якщо ви тільки вводите жовток, то 1/8 нормально, можете і перепелні пробувати, вони менш алергенні і більш корисні.
я даю яйце 1-2 р. в тиждень.
До речі, віт.Д в такий час, можна вже не давати. Бо можна перестаратися. Враховуючи те, що ви їсте так часто жовточок.

Girljanda
15.04.2010, 15:29
Я даю своєму малюку жовток 1раз на тиждень, сир трохи частіше, але теж не захоплююсь, а то моя сестра давала майже кожен день, то її малий тепер навіть і дивитись на нього не хоче.

Gemmy
15.04.2010, 18:52
Хочу зробити сирок з кислого молока, але воно в мене якесь дивне. Поставила сире в банці біля плити, а воно за 3 дні ще й не думає скисати:8:

Gemmy
17.04.2010, 21:12
Хто знає, чи можна давати дитині (8 міс.) обліпиховий сироп? Бабуся принесла, а я не знаю, чи можна малій таке

сяняНЯНЯ
17.04.2010, 21:23
чи можна давати дитині (8 міс.) обліпиховий сироп? Бабуся принесла, а я не знаю, чи можна малій таке
Якщо чесно,я би своїй не давала.Що той сироп може дати 8-місячній дитині,якщо хіба якось не нашкодити?Хоча то моя думка.Може хтось з мамусь давав,хай поділяться досвідом.

Оленка
19.04.2010, 14:37
Дівчатка поможіть!! З чого найкраще починати прикорм? Одні кажуть що з яблучного пюре, одні що з овочів, з каш, а в Комаровського вичитала, що взагалі з кефіру :girl_cray:. А з чого ви починали?

Vitaminka
19.04.2010, 14:42
а в Комаровського вичитала
воно вам надо то читати?

сяняНЯНЯ
19.04.2010, 15:21
з чого ви починали?
я починала з 0,5 чайноъ ложки картопляного пюре,кожен день збыльшувала вдвичи дозу.Потим до бульбочки додала моркву,трохи пизнише вийшла повноцинна зупка.А дали вже сами побачите.
Бажано щось нове вводити не скорише як за 5днив вид попереднього.Щоб подивитись на реакцию дитини.
А ще ми практикували педприкорм,тобто по крупинци все з батькивського столу.

Оленка
19.04.2010, 15:21
воно вам надо то читати
Я люблю вичитати і вислухати всі точки зору і вибрати оптимальне для себе/дитини. Все пізнається в порівнянні.

Fast
19.04.2010, 15:36
З чого найкраще починати прикорм? Одні кажуть що з яблучного пюре, одні що з овочів, з каш, а в
Всі починають з чогось різного і це абсолютно правильно! Все залежить від дитини, від її ваги, розвитку, алергічних реакцій і т д.
А вам, що уже не терпиться догодовувати, чи просто збираєте інформацію?

Оленка
19.04.2010, 16:16
А вам, що уже не терпиться догодовувати, чи просто збираєте інформацію
Поки що збираю інформацію але думаю з міс 6 вже почати щось давати. Вагаюся тільки чи краще з овочів чи з фруктів. З онієї сторони хочеться з фруктів бо вони в майбутньому не замінять одне годування а ідуть як доповнення, а з другої сторони краще з овочів але вони вже потрошку замінять одне годування. А так не хочеться опускати тої нагоди, щоб погодувати свою крихітко цицьою. Вони так скоро ростуть, що просто не встигаєш натішитися кожним місяцем :(

Vitaminka
19.04.2010, 16:28
Поки що збираю інформацію
почитайте ще тему -Педагогічне догодовування-
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41882

Мар'яся
19.04.2010, 16:29
Поки що збираю інформацію але думаю з міс 6 вже почати щось давати. Вагаюся тільки чи краще з овочів чи з фруктів. З онієї сторони хочеться з фруктів бо вони в майбутньому не замінять одне годування а ідуть як доповнення, а з другої сторони краще з овочів але вони вже потрошку замінять одне годування. А так не хочеться опускати тої нагоди, щоб погодувати свою крихітко цицьою. Вони так скоро ростуть, що просто не встигаєш натішитися кожним місяцем

саме з таким причин я і обрала педприкорм, бо ним годування не заміниш. Малому вже більше 10 міс., а я й досі не можу сказати що в нас замінене якесь годування. Причому досі не розумію як можна заміняти годування, якщо дитина на ГВ за вимогою. Тепер малий поїв зі мною, а потім обовязково ще молочко. і нам обом так добре. Починала я з того, що давала зі свого горнятка трошки компотику із сухофруктів, трошки картопельки і т.д.

Vitaminka
19.04.2010, 16:32
я і обрала педприкорм
і я раджу Оленці прочитати цю тему
щось нове і корисне там знайде для себе і дитинки, там є посилання на ЖЖ

Gemmy
19.04.2010, 17:48
думаю з міс 6 вже почати щось давати
Моя доня на ГВ, почала вводити прикорм з 6 міс з яблучного пюре. Спочатку давала сире, а потім передумала і давала печене. Тоді я ще не була заморочена великою кількістю інформації щодо того, з чого краще починати (мала лише книжку Н.Стенкової "Ваш малюк - від зачаття до трьох років" - до речі, і зараз в основному на неї орієнтуюся). Кажуть, що після солодких фруктів діти неохоче переходять на овочі. Але моя Карінка нормально сприйняла картопельку.
Так що читайте, дізнавайтесь і робіть так, як підказує ВЛАСНА інтуїція і розум :girl_wink:

oreol
21.04.2010, 01:08
Коли я почала догодовувати купила собі в допомогу блендер-пароварку Чикко, в ній ъжа сама готується і виключаеться коли потрібно, а потім вставляеш ножик і все перемолує до гомогєнізованого стану. Якщо є на це грощі купляйте, не пожалкуете.І дитинці користо, так як на пару готується.

Fast
21.04.2010, 10:39
купила собі в допомогу блендер-пароварку
Пароварка це класно, а от блендер - ?. Дитині не потрібно все в однорідну масу перемелювати. Повністю достатньо виделкою помняти. Це моя мама фанатка всяких таких штучок :) Я її ледь стримую. Тиждень тому були в педіатра і вона якраз наголосила на тому, щоб ніяких блендерів не використовувати.

Оленка
21.04.2010, 11:26
купила собі в допомогу блендер-пароварку
Ми купили окремо пароврку і блендер. Наразі сама з цього всього їм :). Мені здається що блендер до гомогенізованої конситенці не робить їжу, там всерівно залишаються якісь малесенькі часточки їжі. Чи то я може погано старалась :)
вона якраз наголосила на тому, щоб ніяких блендерів не використовувати
А що використовувати?

---------- Додано в 11:26 ---------- Попередній допис був написаний в 10:52 ----------

Думала давати дитині баночне яблучне пюре але як побачила що термін придатності 2 роки то сама його і зїла. Ну які ж там вітаміни, яка з нього користькористь

Мар'яся
21.04.2010, 11:45
А що використовувати?

Способів багато: можна виделкою пом'яти, можна порізати дрібненько, а в міру того як дитинка підростатиме, шматочки будуть більшими (тут вб'єте двох зайців: не прийдеться потім дитину вчити жувати тверду їжу). В нас вдома блендер стоїть на високій поличці і використовуєм його ми з чоловіком. після того як побачила як знайома трирічного сина годує їжею з блендера (бо звичайною, неперетертою дуситься), то в мене бажання свого так годувати швидко зникло.

Fast
21.04.2010, 14:20
Способів багато: можна виделкою пом'яти, можна порізати дрібненько, а в міру того як дитинка підростатиме, шматочки будуть більшими (тут вб'єте двох зайців: не прийдеться потім дитину вчити жувати тверду їжу).
100% і для кишківника це краще і зубки будуть міцніші і мамі простіше, і бюджету :))))

Оленка
21.04.2010, 18:27
я малому давала трошки печеного яблука так він так його завзяти яснами перетирав!!!

Koza-Dereza
21.04.2010, 21:21
Маю запитання щодо гречки. Як i коли її можна давати до рочку? Катi я колись перем'яла i дала, але вона всеодно нею давилась i кашляла, то я вже вдруге не дала аж коли в неї було багато зубiв i вона її якось жувала. Тепер думаю знов чи давати Христi з часом гречку i якщо давати то як? Спробувати дати зернинку на язичок i подивитись що буде, чи якось є можливiсть її перемолоти?

Христя вже з задоволенням їсть перем'ятий банан та печене яблуко. Вчора отримала мiкродозу моркви перетертої. Педприкорм у нас погано получається, бо ми таку дрянь їмо, Христi це явно не пiдходить. Якщо щось лiпше буває (приємлеме для малесенької дитини) то даю мiкродозу, а так, всетаки буду пюрешками окремими ну i решта "дитячої" їжi давати поки вже не буде їсти з нашого столу.

Оленка
22.04.2010, 13:41
Маю запитання щодо гречки
Ну в книжках пишуть що треба крупу змолоти на муку і то зварити. Таким точно не вдавиться.

natorella
22.04.2010, 13:45
Таким точно не вдавиться
оно вам надо????
риторично

Мар'яся
22.04.2010, 13:48
мій малий гречкою пом"ятою і перетертою давився так, що мені волосся дибки ставало (пробувала і таку і таку), зате звичайну - крупинками, навіть дуже розсипчату їсть як має бути: і в супах і так, як кашу.

Оленка
22.04.2010, 14:19
оно вам надо????
але як варіант може ж бути, ну щоб дитина не вдавилась і поїла гречку там ж багато всього корисного!!!

Дівонька Зіронька
22.04.2010, 17:13
дівчата, на 6 місяців. Хочу потрошки вводи прикорм. Наразі даю малому морквяно-яблучний сік-пюре. Банан можна починати давати? супчик овочевий? А картопельку саму коли можна?

Ми вагу гарно набираємо, всі місяці суто на ГВ без допоювання.

MAXAMAK
22.04.2010, 17:43
Банан можна починати давати?
а пощо вам той банан-він тяжкостравний і невідомо що у ньому є.
Спечіть яблуко - і давайте по трошка. Потім зупку овочеву підключіть. А як звикнете до того, то і пюрешку можете давати. (Але не з молодої картоплі ). Можете гарбуз пробувати - варений чи печений. (мої малі дуже любили його із печеним яблуком.)

Svetylya
22.04.2010, 17:48
Я малому в 3 місяці почала давати яблучко, звичайно не кілограм, а по трошки, 1 раз - ложечку, другий - 2 2,5 і так всі решта продукти, потім яблуко з морквою десь через 2 тижні, потім ще через 2 бананчик, і сочки, спочатку простенькі яблучні, яблучно-моркв’яні. Потім в 5 місяців попробували кашки по -трошечки, з 6 місяців овочеві пюре - картопелька з морквочкою, коренем петрушки, салери, а з 7 м’яко - теляче і кролика. В нас дуже хороший педіатр і кожний прмкорм ми узгоджували з нею, але дитина ще досі попри все на ГВ. Тобто якщо дитина не схильна до алергії - то це дуже хороша схема. Ще є в ХІПП такий маленький "календар покупок"" в ньому впринципі написано що коли можна і не обовְязково купувати ХІПП пюре чи соки чи ще щось, я дивилась що там написано і сама таке робила ну не все звичайно, а те що мені хотілося без всяких мудрих компонентів. Але я багато настрочила, якщо є якісь питання пишіть буду рада чим зможу допомогти:girl_smile:

Мар'яся
22.04.2010, 17:54
Я малому в 3 місяці почала давати яблучко

В нас дуже хороший педіатр

І це вона вам таке рекомендувала якщо дитина на ГВ? :eek:

Дівонька Зіронька
22.04.2010, 18:03
у нас ще велика схильність до закрепів....кажете банан важкостравний....то ми його вакакаємо напевно днів через 5))))) Добре, спитаю конкретно - можна мені завтра малому зварити овочеву зупку, подрібнити і дати ложку?

Galya
22.04.2010, 18:04
попри все на ГВ
То дійсно "попри все", бо ви робили багато для того, щоб того ГВ вже ине було.
В нас дуже хороший педіатр
А цей дуже хороший педіатр часом не бажає деколи почмтати накази МОЗУ, де чітко написано - до 6 міс. - тільки ГВ, ва прикорм не раніше 6 міс.?
Тобто якщо дитина не схильна до алергії - то це дуже хороша схема
Це ненормальна схема взагалі, не важливо чи дитина алергік чи ні!