КПК

Показати повну версію : Змішане та штучне годування

Xomka
24.07.2008, 11:32
Усім серцем вболіваю за ГВ, але наразі мій синочок має велику проблему з набором ваги, тому мушу розпочати змішане годування. Думаю що на ЛФ є матусі, яким ця тема буде помічна. Запрошую ділитися досвідом.

levandivka
24.07.2008, 11:36
Вибачте, досвідом чого?
Досвідом повернення до нормального ГВ?
Чи "спригування" з ГВ?
Раз мова про "змішане" - груди не ампутовані.
То навіщо?

Xomka
24.07.2008, 11:39
Вибачте, досвідом чого?
Чи "спригування" з ГВ?
То навіщо?

Досвідом, як правильно перейти на змішане (з мінімальною шкодою ГВ), щоб добрати вагу і як потім з нього спригнути на ГВ

levandivka
24.07.2008, 11:44
щоб добрати вагу
А то ТАК принципово?
Бувають, звичайно, і критичні втрати ваги. ІМХО, рідко.
А запарюватися нормативами полУклініки..?

Розумієте, у цій тематиці, як з з пляшковим годуванням: дав дитині - відучити проблематично. "Дешевше" пошукати інший вихід.

Дана
24.07.2008, 11:54
Досвідом, як правильно перейти на змішане (з мінімальною шкодою ГВ), щоб добрати вагу і як потім з нього спригнути на ГВ
Значить так - була у мого племінника сиуація недобор ваги, досить суттєвий. Лікар рекомендував догодовувати але, спочатку годуєш грудьми, доки дитина не виїсть все що можна, якщо 5 хв поцьмокає і виплюне, дати знову , якщо дитина кричить від голоду тоді давати суміш, але тільки тоді, суміш ні в якому разі не давати до годування грудьми бо інакше нічого не виїсть з грудей. але сестра плюнула на ті показники ваги і годувала тільки грудьми - малий став набирати вагу, годувала його до 1,8 місяців.

Xomka
24.07.2008, 11:56
А то ТАК принципово?
Бувають, звичайно, і критичні втрати ваги. ІМХО, рідко.
А запарюватися нормативами полУклініки..?

Малий народився 3000г, в 1,5 місяця важить 3180, молока достатньо (по тесту на мокрі пелюшки), прикладаю правильно, він здоровий, а вагу не набирає. В даний момент не бачу іншого виходу крім догодовування, а воно виявляється буває перед годуванням грудьми, після і замість грудей через раз. От я і розмірковую: чи до чи після, буду старатись щоб до "замість" не дійшло.

Аня
24.07.2008, 11:59
В мене коліжанка за мед.показами перейшла на штучне вигодовування. То казала , що ті всі суміші,що у нас - то все таке г.... Тому якщо маєте можливість, то краще їх привозити з-за кордону. Вона мені показувала різницю між нашим і "їхнім" на прикладі НІРР. Суміш на вигляд і колір відрізняється.Запах теж трішки різниться. А коли розбавляєш,то нашу тре трусити добрі хвилин 5. А їхню раз бовтнув і вже однорідна.

Дана
24.07.2008, 12:09
Малий народився 3000г, в 1,5 місяця важить 3180, молока достатньо (по тесту на мокрі пелюшки), прикладаю правильно, він здоровий, а вагу не набирає. В даний момент не бачу іншого виходу крім догодовування, а воно виявляється буває перед годуванням грудьми, після і замість грудей через раз. От я і розмірковую: чи до чи після, буду старатись щоб до "замість" не дійшло.

Хомочка у мого племінника з вагою при народжні 4300 в місяць було 4000 і їв від добре, а потім поступово набір пішов ваги добрий, не кипішуйте, дивіться по дитинці він плаче від голоду?(дитинка кричить і тягнеться до циці) якщо ні і вас турбують тільки показники, плюньте на них. В кожної дитини все дуже індивідуально. Один два місяці це ще не той термін щоб бити на сполох.

Аня
24.07.2008, 12:10
А може то у пологовому "поважили" не добре? Маю на увазі що виписались може менше , ніж 3000?

levandivka
24.07.2008, 12:11
буду старатись щоб до "замість" не дійшло.
А для цього краще "розмірковувати" у гілці ГВ.
Бо тут Вам нарадять, чого доброго... :)

Nata
24.07.2008, 12:13
Я старшого перевела на суміш, досвіду не мала, лікарів все слухала. Тепер не можу собі пробачити, що не годувала дитину довго. З меншим мала вже чотири лактаційні кризи. Буває таке, що ми плачемо добу, інколи дві доби, але потім все налагоджується.
А скільки дитина важить я не знаю, бо не переймаюся його вагою. Їсть, росте, рухається, що мамі ще для щастя треба?

Xomka
24.07.2008, 12:18
Cправа в тому що він в мене майже як скелетик обтягнутий шкірою, коли плаче - відразу отримує цицю. Напевне я щось роблю не так але що - не знаю. Ми важились 3 рази підряд через тиждень - виходить що раз він набрав 100г а раз 80г, йому поставили діагноз - гіпотрофія другого ступеню і хотіли класти в лікарню...

levandivka
24.07.2008, 12:19
Напевне я щось роблю не так але що - не знаю.
Повторю і Вам: не знаєте - консультанта з ГВ в студію! дешевше вийде.

Xomka
24.07.2008, 12:22
Повторю і Вам: не знаєте - консультанта з ГВ в студію! дешевше вийде.

Щось я сумніваюсь що консультанти є в Стрию...

Chortenia
24.07.2008, 12:23
Щось я сумніваюсь що консультанти є в Стрию...

Так на форумі ж є

Xomka
24.07.2008, 12:26
Так на форумі ж є

Так з форумськими я консультувалась але видно тут потрібне наочне кількаденне спостереження бо напевно я щось не те роблю а що саме - не можу визначити...

levandivka
24.07.2008, 12:27
потрібне наочне кількаденне спостереження
То ТАК дорого? ;)
порахуйте видатки на ШВ і здоров'я...

Chortenia
24.07.2008, 12:30
Так з форумськими я консультувалась але видно тут потрібне наочне кількаденне спостереження бо напевно я щось не те роблю а що саме - не можу визначити...

Може, то дійсно, запросіть консультанта до вас.Нехай приїде, подивиться, що до чого... Думаю, в Стрий не так далеко, погодяться приїхати...

Xomka
24.07.2008, 12:34
То ТАК дорого? ;)
порахуйте видатки на ШВ і здоров'я...

Якщо чесно - не взнавала наскільки це дорого:), справа не в грошах, напевно варто спробувати:)

levandivka
24.07.2008, 12:35
йому поставили діагноз - гіпотрофія другого ступеню і хотіли класти в лікарню...
Стрий не так далеко, погодяться приїхати...
І самій можна пару днів погостювати не в лікарні, а у Львові.
Нє? Пробували?

Zoryanazirka
24.07.2008, 12:42
Малий народився 3000г, в 1,5 місяця важить 3180, молока достатньо (по тесту на мокрі пелюшки), прикладаю правильно, він здоровий, а вагу не набирає.
Ні про догодовунання ні про суміші нічого сказати неможу, бо в мене навіть і пляшечки небуло. Якщо малий не набирає значить йому зараз не потрібно. Дитина це саморегулюючий механізм, і якщо його збити це вже на все життя. Тому ні з яким догодовуванням я б зараз не пхалася. Молоко є, дитина не голодна, заспокойтеся і насолоджуйтеся материнством.

Додано через 1 хвилину
А суміш нехай хлебче педіатр і набирає вагу

Ная
24.07.2008, 13:31
В чоловікової сестри старший хлопчик від народження дууууже повільно набирав вагу,лікарі якимось чином собі визначили,шо у неї молоко,яке не підходить її ж дитині:eek: і нарадили негайно переходити на ШВ:suicide:! Вона так і зробила,тепер дуже жаліє, з різницею у рік і три міс. народила другого і годувала до трьох років,бо не мала часу ні важити ні по лікарях носитися.Шкода,бо по дітях тепер,через 6 років, дуже помітно,хто на якому годуванні був...

levandivka
24.07.2008, 13:46
не взнавала наскільки це дорого, справа не в грошах, напевно варто спробувати
Варто!
Стукайте, і Вам відчинять...

Женічка
24.07.2008, 14:57
наскільки я зрозуміла, то вашому малюку і двох місяців нема.
на мою думку, ще рано панікувати і догодовувати дитину всякою какою.
крім того, бувають різні діти, з різною спадковістю, набирають вагу по різному.
в мене є одна знйома, донечка її, майже 2 рочки, важить як у 8 місяців(по книжці), але прекрасно себе почуває.
крім того, тест з пелюшками показує, що дитинка наїдається,
не давайте поки суміш, зачекайте...
я була дурна, дала малій суміш в 3 місяці, бо у мене було сильне отруєння, вона попробувала, і циці більше брати не захотіла...:no:

levandivka
24.07.2008, 15:00
я була дурна, дала малій суміш
Здається, ТАКий значок могла б носити "кожна перша" мама-штучниця.

Женічка
24.07.2008, 15:02
маєте на увазі значок з надписом "дурна"?:beee:

levandivka
24.07.2008, 15:40
з надписом "дурна"?
Ні, "дурна, дала суміш". ТАК, як написано.

Женічка
24.07.2008, 15:52
ох, ці чоловіки:p:p:p
завжди дають повід жінкам для фантазії:p
я рада, що це вже пройшла, з другою дитиною я така не буду.
вчаться тільки на своїх помилках, на чужі всім наплювати :p

Ksani
24.07.2008, 16:00
коли плаче - відразу отримує цицю
Хомочко,
і скільки у Вас виходить годувань і з якими проміжками ?
Давайте спробуємо, щоб Ви пропонували дитині груди не тоді, коли вона плаче, а що 30 хвилин ?

Tutuka
24.07.2008, 16:03
Ну я вам дякую, звичайно, за визначення і моїх розумових здібностей...
А ви не припускаєте ситуації, коли от нема молока і все, або дитина його не хоче сприймати? І повірте, зовсім не тому, що поганка-мама відмовляється годувати дитину - просто буває і таке. Ніхто не може залізти у чужу шкіру, то чому відразу кидатись на тих, у кого склалось не так?
Я сама була такою дитиною - два місяці мама мучилась зі мною, а я верещала дні і ночі, поки мене нарешті нормально не нагодували. Така сама історія була з моєю дитиною - думаєте, я від того сильно щаслива? Але попри все, моя мала майже ніколи не хворіє (навіть рідше, ніж її двоюрідна сестричка, яка до двох років була на ГВ), не є розумово відсталою (деколи аж замудра :) ). Дитина як дитина... Я не агітую за штучне годування, звичайно, що натуральне краще - навіть мови нема, але робити винною мало не у всіх смертних гріхах маму, якій довелось перевести дитину на штучне, занадто.
До речі, що стосується зайвої ваги, то у мене вона з"явилась аж у школі, після того, як я примудрилась підхопити запалення нирок у басейні - та й то я її переросла, а вдруге поправилась аж після 20 років, після смерті близької людини. З одного боку, гормони зійшли зрозуму, з іншого -"допомогла" дурна звичка заїдати стрес шоколадом... :(
За малу мою нічого сказати не можу - вона вилитий татуньо і його мама, які незважаючи на ГВ, завжди були добрими слониками.

levandivka
24.07.2008, 16:18
не припускаєте ситуації, коли от нема молока і все, або дитина його не хоче сприймати?
Припускаю. Коли груди ампутовані - де дінешся..? :)
Бувають (рідко) вийнятки, коли і груди, і знання є, а ГВ нема.

дякую, звичайно, за визначення і моїх розумових здібностей...
Не терба ображатися на "огризок" фрази. Не стільки того розуму тре', щоб годувати. Розум потрібен, щоб не слухати дурних порад, що отримує майже кожна мама.

mayscream
24.07.2008, 16:25
Цікавий висновок...Чи не занадто поверхневий?!
Мені от стало цікаво,а коли нема молока,водичка синювата,і навіть,та хіба таке буває,пролактину в крові немає,теж викликати консультанта?!Мабуть щоб власними грудьми погодували?!
Щодо теми топіку,скажу як мама штучновигодуваної чудової доні,чи на ГВ чи на ШВ, набір ваги індивідуальний.Як можна зрозуміти з написаного до п.Левандівки,молока в мене не було взагалі,моя дитина мучилась моєю водою,потім перейшла на суміш.При народженні 3.900,в місяць 4.200,в два 4.800.До всього вона стала їсти з двох місяців лише 4 рази на день і спати 10 годин вночі.Тобто стала їсти менше ніж до того.Але,як казала моя педіатр,дітки самі знають "що і коли" тре для їхнього організму.У вас ще геть маленький вік і багато власного молока,тому пробуйте будь-що,консультанти,гугл,і тп,але не вводьте одразу суміш.Бо ввести ви її встигнете завжди,а ось чи встигните відновити лактацію в разі чого,невідомо.ІМХО

Додано через 1 хвилину
Між іншим ми зараз важимо 15 кг і маємо росту 110см,це у 3 і 1,і повірте,нам ніц не бракує;-)

Ksani
24.07.2008, 16:34
Мені от стало цікаво, а коли нема молока,водичка синювата
Це теж молоко, не варто його аналізувати на колір і консистенцію, це ні про що не свідчить.
і навіть,та хіба таке буває,пролактину в крові немає
Пролактин виділяється у відповідь на смоктання. Чим більше дитина смокче груди- тим більше пролактину.

levandivka
24.07.2008, 16:39
Мені от стало цікаво,а коли нема молока,водичка синювата,і навіть,та хіба таке буває,пролактину в крові немає,
Як кажуть, "давай не будем, а якщо будем, то давай...".
Поясніть мені, сірому, "коли нема молока,водичка синювата,і навіть,та хіба таке буває,пролактину в крові немає". Коли, чому і як часто (хоча б серед ваших знайомих-штучниць).

Дописано за 1 хв.: не бачив допису Ксані, але...
Із задоволенням почитаю інші версіїї. :)

mayscream
24.07.2008, 16:47
Пролактин виділяється у відповідь на смоктання. Чим більше дитина смокче - тим більше пролактину.
Взагалі існує т.зв. "гормональний" аспект.Чи Вам щось про це відомо?!Чи ви консультуєте аби консультувати,із святою вірою у те,що всі без виключення можуть годувати,відмітаючи будь який індивідуалізм.
Якщо Вам потрібно для впевненості у моїх словах,викласти аналізи та результати обстежень,то перепрошую,не робитиму цього.Взагалі мене дивує подібна "вузкість" мислення у питаннях пов"язаних з людським організмом.Подальшу дискусію вважаю недоречною.

Nata
24.07.2008, 17:05
Взагалі мене дивує подібна "вузкість" мислення у питаннях пов"язаних з людським організмом.
"Вузькість мислення", навпаки, полягає у тому, що "ой, у мене молока не було, мені важко вночі вставати, моя дитина не наїдається або й взагалі я стала повною..."
Інколи варто пожертвувати собою для тої маленької крихітки, але знайти собі виправдання - це завжди легше. Зараз є досить інформації про ГВ, є люди, котрі допомагають налагодити ГВ, просто потрібно мати бажання.
Годувати дитину грудьми - це велика радіть і маса позитивних емоцій, але для цього мамі потрібно трішки попрацювати.

Мені теж буває важко відмовитись від смачної (але не дозволеної зараз) їжі, хочеться привести в порядок фігуру (якщо не їм - маю мало молока), хочеться кудись вийти без дитини. Але моїй дитині зараз найбільше потрібна мама і її молочко і коли малий закриває оченята і починає задоволено плямкати - я забуваю про все на світі, бо я - найщасливіша мама.

mayscream
24.07.2008, 17:05
Перепрошую за свій тон,але моя мрія бути "справжньою" мамою,нажаль,зазнала краху,і від мене те ажніяк не залежало,хоч я і не вірила,і ще близько двох тижнів боролася з вітряками всіма можливими методами,мучаючи свою малу.
Тому деяка "ярликуватість" у висловах безмірно зачіпає...

Nata
24.07.2008, 17:07
Я не маю жодного права засуджувати тих матерів, котрі з певних причин припинили ГВ, це свідомий (або напівсвідомий, навіяний соціальною думкою) вибір кожного. Я просто хочу сказати, що варто спробувати, прикладіть трохи зусиль - і у вас все вийде.

mayscream
24.07.2008, 17:09
Годувати дитину грудьми - це велика радіть і маса позитивних емоцій, але для цього мамі потрібно трішки попрацювати.
Нажаль "попрацювати" не завжди спрацьовує.
"ой, у мене молока не було, мені важко вночі вставати, моя дитина не наїдається або й взагалі я стала повною..."
Є такі мамочки,моя братова наприклад страшенно боялася спортити груди і маючи вдосталь молока свідомо загубила лактацію.
Але варто памятати,що завжди існують вийнятки...тому не варто все ж таки узагальнювати.Більшість - так,всі - ні!

Додано через 1 хвилину
хочу сказати, що варто спробувати, прикладіть трохи зусиль - і у вас все вийде
А це небажання спприйняття ситуації "не як у всіх".

Ksani
24.07.2008, 17:10
Так, я свято вірю в те, що всі без виключення можуть годувати. Якщо правильно організувати годування грудьми. Тоді і з "гормональним аспектом" все буде гаразд :)
Якщо у Вас склалося інакше - дуже шкода, можливо були допущені якісь помилки, втрачено дорогоцінний час після народження, коли запускається лактаційний механізм. Просто не треба тут молодих мамусь вводити в оману, що молоко у них може бути недостатньо жирне або груди недостатньо молочні. Це все вже на форумі не раз обговорювалося, повірте.

Дана
24.07.2008, 17:12
Звичайно що з усі правил є виключення, що бувають різні випадки, бувають і проблеми зі здоровям. Але гляньте на статистику тільки 12-15% дітей отримують грудне , решта ШВ, тобто зі 100 дітей максимум 15. З тих 85 дітей – більшість мам перестали годувати по різним причинам але рідко хто по медичними, мама-свекруха-бабуся нашептала що дитина голодує а ти мордуєш, дай кашку, дай соску а не цицю, дай бутилочку ( в результаті дитина категорично відмовляється від грудей), молоко зарыдке, загусте ы просто дитины не пыдходить і ще багато корисних порад. Зі свого власного досвіду мені пощастило і маю дві сестри які довго годували своїх діточок і помагали мені порадами, підтримували мене, інакше моя Сонька ще би в 2 місяці стала штучницею. З моїх знайомих --на роботі у двох співробітниць – діти на ШВ, з будинку -3 на штучному, з двору -6 штучне. І жодної що годувала би дитину хоча б до року. То мої і тільки мої спостереження.

mayscream
24.07.2008, 17:15
Просто не треба тут молодих мамусь вводити в оману, що молоко у них може бути недостатньо жирне або груди недостатньо молочні. Це все вже на форумі не раз обговорювалося, повірте.
А ніхто про це і не говорив,прочитайте уважніше мій перший допис по цій темі.
Якщо правильно організувати годування грудьми. Тоді і з "гормональним аспектом" все буде гаразд
Якщо у Вас склалося інакше - дуже шкода, можливо були допущені якісь помилки, втрачено дорогоцінний час після народження, коли запускається лактаційний механізм.

Можливо,головна помилка була допущена лікарями Швидкої,коли рятували моє життя,але нівічили мій гормональний фон,і я досі це розхльобую.Але я жива,хоч деякі "механізми" в мене не запускаються та хто зна чи запустяться,на подив впевнених у своїй правоті.

Додано через 1 хвилину
Дискусія вже дійсно недоречна.

Ksani
24.07.2008, 17:25
Читаю:
цікаво,а коли нема молока,водичка синювата,і навіть,та хіба таке буває,пролактину в крові немає
І повторюю: молоді мами! Якщо у Вас з грудей тиче синювата водичка - все гаразд! Материнське молоко не варто порівнювати з коровячим !

Можливо,головна помилка була допущена лікарями Швидкої,коли рятували моє життя,але нівічили мій гормональний фон,і я досі це розхльобую.Але я жива,хоч деякі "механізми" в мене не запускаються та хто зна чи запустяться,на подив впевнених у своїй правоті.

Ви хочете про це поговорити ?

Не треба узагальнювати на основі власного негативного досвіду. ВВажаєте дискусію недоречною - не дискутуйте.

Nata
24.07.2008, 17:25
це небажання спприйняття ситуації "не як у всіх".
А звідки Ви знаєте які ситації "у всіх"? Я теж мала поблеми, перестала годувати дитину. І була впевнена у своїй правоті, поки не народила другого, тепер у мене є можливість виправити свої помилки і ще раз переконатися, що все у наших руках.
Мала б я теперішній досвід три роки тому - годувала б Петра ще до недавна. І дуже мене через це мучить сумління.

mayscream
24.07.2008, 17:29
А звідки Ви знаєте які ситації "у всіх"
Узагальнювання - не мій привілей.

Додано через 1 хвилину
Якщо у Вас з грудей тиче синювата водичка - все гаразд! Материнське молоко не варто порівнювати з коровячим !
Ви вважаєте,що я порівняла?!;-)

Zoryanazirka
24.07.2008, 17:43
Я думаю що якби народила років 6-7 тому то точно б довго не годувала, як була молодша була під більшим впливом старшого покоління. А тепер всіх мала десь, моя дитина і тільки я знаю що для неї краще. Навіть моя мама вже перестала зі своїм - вже ногами ходить і ше цицьку їсть, або от мого дворідного брата мама годувала до 3х років і в нього був рак нирки, і видно то нічого не дає.

Зорянівонька
24.07.2008, 19:03
В нас була проблема з годуванням. Молоко пропало зовсім, а малий лєнюх спочатку пробував смоктати, а як за хвилинку молоко не текло - крик дикий. А потім перестав навіть пробувати. На другий день я дала суміш. Він ТАК накинувся, що мені чуть сльози не потекли. Отак ми десь 3 дні їли. За той час я щогодини магалася цідити молоко і воно таки появилося. Але малий вже не хотів їсти. То я годувала спочатку тільки сплячого, потім сонного. Зараз вже і не сонний їсть. Тоді ще живіт додав жару... Але нічого, боремся!

Додано через 2 години 41 хвилину
Ще додам з власного досвіду, що від пляшки відмовитися дуже важко, хоч і можливо. Тому без зайвої потреби я би не давала. Ну, тобто, якщо дитина активна (бо мій спав) і весела.
А якщо таки вирішиш догодовувати, то перше полюбе хай груди посмокче, а тоді вже пляшечку. Я би ще сильно цідилась, щоб молока більше було.
В будь-якому випадку - УСПІХУ!!!

Xomka
25.07.2008, 12:21
Ой люди! З тим змішаним годуванням! Вже на мене дільничий педіатр скаржиться у всілякі інстанції грозиться навіть опікунською радою - бо я не догодовую - дитина вмирає. Я в шоці! Бо вона бачить що дитина вмирає з голоду а мати чекає поки прибуде молоко! Те що дитина пісяє 20 раз в день для неї не аргумент.
П.С. Ксані! До вас неможливо вислати ПП - напевно скринька переповнена.

Додано через 1 хвилину
А якщо таки вирішиш догодовувати, то перше полюбе хай груди посмокче, а тоді вже пляшечку. Я би ще сильно цідилась, щоб молока більше було.
В будь-якому випадку - УСПІХУ!!!
Дякую за поради.

Ksani
25.07.2008, 13:05
П.С. Ксані! До вас неможливо вислати ПП - напевно скринька переповнена.
Почистила

levandivka
25.07.2008, 13:07
неможливо вислати ПП -
Зате Ася існує.
Нє?
А страшилок полУклінічних не бійтеся.

Ksani
25.07.2008, 13:10
А якщо таки вирішиш догодовувати, то перше полюбе хай груди посмокче, а тоді вже пляшечку.
Ні, не можна пляшечку.
Схема така: зціджуємо грудь (скільки можливо), даємо дитині зціджене з ложки. Тоді прикладаємо до тієї ж груді. Після годування, якщо дитина виявляє ознаки неспокою - догодовуємо сумішшю. Але не з пляшки, а теж - ложечкою. Це нелегко, але зменшує ризик відмови від грудей через соску.

Xomka
25.07.2008, 13:23
Цитата:
Допис від Зорянівонька
А якщо таки вирішиш догодовувати, то перше полюбе хай груди посмокче, а тоді вже пляшечку.

Ні, не можна пляшечку.
Ну само собою що з ложечки, в пляшечці тільки розбавити можна

Зорянівонька
25.07.2008, 14:03
З тим змішаним годуванням! Вже на мене дільничий педіатр скаржиться у всілякі інстанції грозиться навіть опікунською радою - бо я не догодовую - дитина вмирає.
А не можна просто їй сказати, що догодовуєте і допоюєте і вдягаєте.....

Nata
25.07.2008, 14:09
На другий день я дала суміш. Він ТАК накинувся, що мені чуть сльози не потекли. Отак ми десь 3 дні їли. За той час я щогодини магалася цідити молоко і воно таки появилося. Але малий вже не хотів їсти. То я годувала спочатку тільки сплячого, потім сонного. Зараз вже і не сонний їсть. Тоді ще живіт додав жару...
А Ви не простежили залежності? Просто була свідком як одна мама дала дитині суміш, а потім клізмочки, трубоки і співи всю ніч. Після відміни суміші все припинилося. Мама знову дала дитині цицьку, перестала слухати навколишніх, молоко з"явилося а я втішилась, що мимоволі допомогла :).

Додано через 1 хвилину
А не можна просто їй сказати, що догодовуєте і допоюєте і вдягаєте....
Ао взагалі лікарку поміняти. Я розумію, що в маленькому містечку це складно, але й там є багато мудрих людей :).

Зорянівонька
25.07.2008, 16:39
А Ви не простежили залежності? Просто була свідком як одна мама дала дитині суміш, а потім клізмочки, трубоки і співи всю ніч. Після відміни суміші все припинилося.
Ну в нас проблеми з животиком раніше почалися, але після суміші однозначно важче було - дуже густим какав. Я чула, що діти на ШВ не мають коліків. То правда?

Nata
25.07.2008, 16:46
Я чула, що діти на ШВ не мають коліків. То правда?
Неправда.

Додано через 56 секунд
ШВ - прямий шлях до проблем з животиком.

levandivka
25.07.2008, 22:03
Я чула, що діти на ШВ не мають коліків. То правда?
Зорянівоноко!
У мене в підписі лінк на тему "Здоров'я". Там і про коліки\годування теж є. Рекомендую. :)

Додано через 4 хвилини
За той час я щогодини магалася цідити молоко і воно таки появилося.
Варто розуміти, що для відновлення лактації потрібно ссання (і це суттєво). А цідження - не повна емуляція ГВ, не ТАК працює. Іноді - навпаки, травмує і пригнічує.

Зорянівонька
25.07.2008, 22:23
Варто розуміти, що для відновлення лактації потрібно ссання (і це суттєво). А цідження - не повна емуляція ГВ, не ТАК працює. Іноді - навпаки, травмує і пригнічує.
Не спорю, але якщо дитина не бере груди, то вже краще так, ніж ніяк... Принаймні, нам допомогло. Якби не цідила, то були би на ШВ...

mayscream
25.07.2008, 22:23
ШВ - прямий шлях до проблем з животиком.
Перепрошую ще раз,але в моєї дитини від суміші,ттт,з животиком все було гаразд.Коліки виникають переважно при змішуваному годуванні.

levandivka
25.07.2008, 22:59
якщо дитина не бере груди, то вже краще так, ніж ніяк...
Чому ж одразу "ніяк". Чоловік є, цідилки, на гірший випадок...

Nata
26.07.2008, 19:04
але в моєї дитини від суміші,ттт,з животиком все було гаразд
А в моєї ні. І багатьох мамусь питала - теж казали, що діти мучились.

Yaremko
28.07.2008, 13:41
Хомочко знайдіть іншого лікаря!
Дійно бувають діти в яких є проблеми із набором ваги по різним фізіологічним причинам але через це переходити на суміш глупо таких дітей потрібнео лікувати. У вас є достатня кількість молока, дитина гарно їсть (це випливає із того що дитина багато пісяє) і міняти ГВ на штучне годування це не мудро а навіть шкідливо!
Так всі привикли що дитина на повному ГВ має приблизно набирати в тиждень по 250 гр. але ж ваша дитина набирає той мінімум який має бути на ГВ!
Ще раз проаналізуйте ситуацію!
Ви маєте звернути увагу на таке що:
з якою вагаю дитина народилася, побдоєна вага має бути в 6 місяців то скільки ваша дитина повинна набирати в місяць?
Набір ваги в перший місяць визначається: від ваги у місяць віднімаємо ту вагу з якою вас виписали. В перші 3 місяці мінімальна вага має бути 500 гр. на повному ГВ, (хоча тепер йде перегляд до зменшення показника) тобто в тиждень 125г. Але дуже часто є так що годування відбувалося із порушення основних правил (які у вас присутні)відповідно ця вага буває з похибкою і її до уваги не береться. А годується по правилах і аж тоді береться до уваги вага.
Дитина повинна годуватися що 1-1,5год. а не раз в 2 год.!

Додано через 24 хвилини
Зверніть увагу на Правильное прикладывание к груди – что это такое? (http://www.ourbaby.ru/articles/article.aspx?id=789) Новые эталоны веса и роста для грудничков (http://www.ourbaby.ru/articles/article.aspx?id=657)
і ще Здоровье для двоих. Из чего состоит молоко и чего боятся кормящие мамы (http://www.ourbaby.ru/articles/article.aspx?id=458)

Молоко - по поличках
Приведемо по можливості популярний виклад складу жіночого молока.
Молоко містить більше 400 компонентів. Окремо відзначимо, що в складі високо адоптованих сумішей налічується всього лише близько 40 компонентів, розрахованих на середньо статистичну дитину і не задовольняє більшість потреб організму дитини, який розвивається.

Вода становить приблизно 87-90% від загального обсягу молока.
Вуглеводи становлять приблизно 7% . Жіноче молоко дуже солодке завдяки лактозі - молочному цукру. Цей компонент молока не відтворюється штучно - але ж саме завдяки йому одержує харчування швидко зростаючий мозок дитини і забезпечується нормальна мікрофлора кишечнику!
Білки становлять усього 1% від усього обсягу, але саме вони допомагають розвитку нервової системи й росту мозку, містять імунних факторів і багато інших корисних речовин. Білок жіночого молока не має аналогів у природі - тому вчені всього світу говорять про те, що годівля дитини сумішами на основі молока інших ссавців є для дитини екологічною катастрофою.
Жири займають від 2 до 4% від загального складу. Вони - основний будівельний матеріал для дитячого організму й основна енергії. Найбільша концентрація жиру втримується в молоці, що починає надходити дитині через 15-20 хвилин після початку годівлі.

Вітаміни, гормони, мінеральні речовини, ферменти для засвоєння молока, фактори росту й ситості, бифидус-фактор і багато інші життєво важливих компонентів становлять приблизно 1% від загального обсягу. Всі вони втримуються саме в тій кількості, який необхідно дитині даного віку, і в тім виді, у якому дитин найлегше всього їх засвоїти.

Склад молока постійно варіюється: у різних матерів - різне молоко, для недоношених і хворих дітей - набагато інше співвідношення компонентів. На співвідношення компонентів впливає час доби, тривалість кожного прикладання, вік маляти й стан його здоров'я.
Варіюються компоненти - постійно змінюється і смак молока: більш гірке - коли надходить велика кількість гормонів; більше солоне - при одержанні мінеральних речовин; більш солодке - "переднє" молочко, що має водянисту консистенцію й блакитнуватий колір. Немовля привикло до зміни складу молока! Дані, проведеного у Великобританії експерименту, показали, що на апетит дітей, на частоту ссань й обсяг молока, що висмоктує, впливають тільки два продукти, з'їдених мамою: часник - коли, годуючі жінки, їли часник, діти ссали більше! - і спиртне, що викликало неохоче ссання грудей. З погляду дитини не буває несмачного молока!

У склад молока входять антитіла від всіх захворювань, які були і є в матері. Таким чином, дитина одержує не мамину хворобу, а захист від маминої хвороби. Імовірність зараження від матері набагато вище серед детей-штучників.

Протягом усього терміну годівлі (рік, два, три...) істотно склад молока не змінюється. Може змінюватися кількісне співвідношення елементів усередині групи - але це зовсім не привід для безграмотних заяв начебто "У вашому молоці після року нічого корисного немає, одна вода!". Навпаки, з віком дитини склад молока змінюється в кращу сторону відповідно до змінюючихся потреб зростаючого організму дитини. Наприклад, підвищується жирність молока й вміст у ньому імуноглобулінів.

Koza-Dereza
28.07.2008, 18:31
Не спорю, але якщо дитина не бере груди, то вже краще так, ніж ніяк... Принаймні, нам допомогло. Якби не цідила, то були би на ШВ...

Зорянiвонько, я згiдна з вами. У мене так само було, коли мала не брала груди - прийшлось зцiджувати. Якби я не зцiджувала то ще б в 2 мiс. мала вiдмовилась вiд грудей. А так... вже малiй майже 14 мiс i ми далi годуємось.

Гелена
29.07.2008, 22:26
Хомочко знайдіть іншого лікаря!
дуже хороша порада

в мене до 2 міс часом мало було молока, але я не хотіла догодовувати
хоча збоку трохи капали на голову
і також лікарка дзвонила і кожен раз питала: ще молока вистачає, ще не треба догодовувати?
таке враження, що дочекатися не могла
правда я казала, що в нас все добре і вона десь в 3 чи 4 міс перестала питати

а для чого я це пишу - для того, що в нашому будинку є ще кілька малих дітей і лікарка та сама
одна дівчинка має три місяці і вже деякий час на змішаному годуванні
і вже другий раз сильно хвора, зараз має ангіну і то в 3 міс!
з того, що я чую і бачу, поради нашої лікарки мені не подобаються все більше

Ная
30.07.2008, 00:32
в нашому будинку є ще кілька малих дітей і лікарка та сама
одна дівчинка має три місяці і вже деякий час на змішаному годуванні
і вже другий раз сильно хвора, зараз має ангіну і то в 3 міс!
з того, що я чую і бачу, поради нашої лікарки мені не подобаються все більше
Побували ми нині з донечкою в лікарні на Орлика,вибору у нас не було.бо дитині стало гірше,а живемо ми тут недалеко. Пішли до лікарки,яку дуже хвалять місцеві мамусі. Вона лікар ніби і непоганий,але відразу почала мене переконувати,що ГВ в 11 міс.то є вже задовго,треба чим скоріше то діло припиняти,бо буде біда потім і мені і дитині:eek:. Я то всьо в одне вухо впустила,а в друге випустила,але тепер мені зрозуміліша місцева мода на припинення ГВ в півроку,це в кращому випадку. Я навіть впізнала ті фрази,якими деякі мамусі переконували зробити мене так само. Але поки шо дав Бог розуму... І добре, шо не мені одній.:)

Katrin
30.07.2008, 08:55
Хомочко, не робіть передчасних висновків
За 1 місяць ми набрали 600г, за другий-800г, а за третій-100г. Саме оцих 100г стали переломним моментом в моєму житті і у відношеннях зі всіма (педіатр, коліжанки і т.д.). Сама я довго стояла в магазині і дивилась на суміш, але так її і не купила, бо вирішила боротися до кінця. Мені її до хати принесли добрі люди, то вона в мене була як підстьогуючий фактор. Лякали всякими штуками, але...особисто мені допомогло: відключити всі телефони, забути про домашні невдячні справи і 25 годин на добу бути з дитиною поряд, цицялись ми через кожних 30-40 хвилин, часом вона трохи смоктала, а часом просто трималася, ну і гарний метод це непохитність думки, не зневірення у себе і своїх силах, бо як тільки починаєш сумніватись, то біда.
Загалом Ви дивіться по дитині, хоча моя не плакала, була спокійна, не вередувала, але факт залишався фактом.
Якщо Вас це заспокоїть, то з наших 10 місяців 5 ми набирали дуже поволі,а все своє ми взяли на наступні 5. Кожному своє.

Loyal
04.08.2008, 09:18
Дівчатка, зараз по Інтері "Знак якості" саме про суміші дитячі. Подивіться - багато цікавого

Zoryanazirka
04.08.2008, 09:41
вчора в Стрийському парку спостерігала 2 пари, одні з немовлятком, друга - вагітні. Ті шо з немовлятком годували малу з пляшечки і давали поради якими сумішами і пляшечками запастися.. Та і наш педіатр питала - а ви шо ше годуєте?? Зараз щось ніхто не годує, то як ви народилися то мода була, а тепер в нас знов всі штучники.. От так сумно

Гелена
04.08.2008, 10:04
Та і наш педіатр питала - а ви шо ше годуєте?? Зараз щось ніхто не годує, то як ви народилися то мода була, а тепер в нас знов всі штучники.. От так сумно

Боже, лікар називає годування "модою" :suicide:

Loyal
04.08.2008, 13:50
Дівчатка, зараз по Інтері "Знак якості" саме про суміші дитячі. Подивіться - багато цікавого
Мені подзвонила подружка каже подивись. Я вже просто з цікавості. Смію зауважити, що там досить переконливо пояснили. що материнське молоко нічим не заміниш і що сосочки не такі вже безпечні. Але здивувала якість тих же сумішей. Там їх 5 аналізували. Я, на жаль, всіх не запам"ятала. Було наше "Малятко" і ще якийсь наш виробник, Hipp, Nestogen. То по всіх параметрах не відповідала жодна!!! Той останній взагалі погано розчинявся!!! Найкращими з них визнали таки "Малятко" і Hipp.

Koza-Dereza
04.08.2008, 16:35
Боже, лікар називає годування "модою"
А так i є. Те що колись було необхiднiстю, чи природою у час прогресу є модою. От в Америцi зараз мода на грудне годування. Всi за натуральне :) А малькам i рай :)

Додано через 2 хвилини
Дiвчата, а Сiмiлак у Львовi не продається? Зараз виробляють Органiчний Сiмiлак в зеленiй банцi. Вiн такий солодкий, смачний, ням! Iншi органiчнi сумiшi що я купувала були не такi, троха смердiли. Тiльки сiмiлак добрий був на смак :)

Natalka
05.08.2008, 00:22
вчора в Стрийському парку спостерігала 2 пари, одні з немовлятком, друга - вагітні. Ті шо з немовлятком годували малу з пляшечки і давали поради якими сумішами і пляшечками запастися.. Та і наш педіатр питала - а ви шо ше годуєте?? Зараз щось ніхто не годує, то як ви народилися то мода була, а тепер в нас знов всі штучники.. От так сумно
Ми теж ще на ГВ і судячи з Юлясіного настрою "зав'язувати" не збираємося. А своїй лікарці не дивуйтеся - де взятися годуючим мамам, коли на них стільки антиГВшних впливів: реклама сумішей, досвід мам, які годували по 2-3 міс., тай самі лікарі - замість підтримки іронія і здивування... Проте і Ваш досвід і приклад, і Яремко, і Ксані, і Ука, і Кізонька і інші мамусі, які годують діток своїм молочком - всі справжні молодці, а дивлячись на вас і щасливі личка ваших діточок, вірю таких мамусь буде щораз більше.

Koza-Dereza
05.08.2008, 06:41
Проте і Ваш досвід і приклад, і Яремко, і Ксані, і Ука, і Кізонька і інші мамусі, які годують діток своїм молочком - всі справжні молодці,

Ну, я напiв-молодець :) все приписати собi не можу, бо з 11 мiс не годую Коточка удень. десь мiсяць-пiвтора годувала органiчним сiмiлаком удень, а нанiч циця. I вже з 12 мiс перевела потрошку на коров'яче молоко, а нанiч i вночi ще моє молоко.

Улянка
05.08.2008, 13:39
Ну, я напiв-молодець

Ні, Кізонько, Ви якраз молодець. При тому що ходите на роботу не кинули ГВ!

Додано через 16 хвилин
Була в нас теж проблема з вагою. Ще більша. За перші три місяці 100гр. В дитини були страшні синці під очима. Але це було зза проблем з животиком. Тоді був стафілокок в дуже великій кількості на фоні кишкової палички60%(при нормі до 5%). Принаймні іншої причини такого недобору не бачу. Трошки тоді догодовувала. Але стало менше молока. Почало пропадати суттєво. Ми трошки пролікувались. Дільнична педіатр пішла в сад, а Нутрілон в смітник.

Додано через 20 хвилин
Допис від Loyal

Не знаю чи то та передача що я місяць чи два тому бачила по СТБ, але в тій якість визначали звичайні покупці в супермаркеті і називали доброю ту суміш яка була жирніша. Я в шоці. Вони ніби ковбасу дегустують! Хто сказав що жирніша суміш краща на ще не сформовану травну систему дитинки!

Анута
05.08.2008, 23:56
Боже, лікар називає годування "модою"

А так i є. Те що колись було необхiднiстю, чи природою у час прогресу є модою. От в Америцi зараз мода на грудне годування. Всi за натуральне А малькам i рай

вичитала в одному виданні для матусь "останнім часом стало дуже МОДНО годувати дитину грудьми"... я була в повному шоці... хоча моя одна дуже мудра коліжанка побачила в цьому інший підтекст "при словах - тепер дуже модно - мамусі, які постійно стараються бути модними, носять модні штучки-заморочки, читають модні журнали, можливо всетаки будуть кормити своїх малят грудьми, бо це тепер МОДНО" і хоч сама фраза мені страшенно не сподобалась, таке трактування деякою мірою мене заспокоїло ;)

Loyal
07.08.2008, 13:17
Не знаю чи то та передача що я місяць чи два тому бачила по СТБ, але в тій якість визначали звичайні покупці в супермаркеті і називали доброю ту суміш яка була жирніша.
То не та. Тут визначали і хім склад і ограно-лептичні властивості

Улянка
07.08.2008, 18:49
То не та. Тут визначали і хім склад і ограно-лептичні властивості

А, ну тоді ясно:) Бо тоді так смішно було. Особливо як якась мамаша питає "Чи дуже псує ГВ груди і чому всі жінки не переходять на суміш щоб не псувати груди"

Xomka
13.08.2008, 11:34
Вибачайте, хто переживав за нас з синочком, що так довго не давала знати про наші справи.
Ось і звіт: добре обміркувавши ситуацію, вирішила я догодовувати малюка сумішшю і подивитись як він це сприйме і що у нас з того вийде - от такий я експериментатор над власною дитиною:suicide:, але дивитись на цей скелетик в мене теж вже сил не було. Догодовувала я його 6 днів, в сумі десь 250мл ми з ним подолали суміші, бо починала я з 15мл, а найбільший наш рекорд - 30мл. На шостий день ми зважились в поліклініці і виявилось що поправились на 300г! за тиждень (що педіатр поставила у заслугу суміші звичайно). На радощах за наші успіхи нам віддали нашу картку і відпустили у вільне плавання, так що поки що ми без надокучливого лікарського нагляду:radist: А перестала я догодовувати, бо зробила висновок, що якщо дитина за тиждень з'їла 250 мл суміші а поправилась на 300гр, причому какала нормально, тобто не вся ж суміш лишилась в організмі, значить почало краще засвоюватись молочко. Можливо з цієї суміші теж якісь бактерії в кишечник заселились і допомагають засвоюватись молочку... Однією з причин чому я ще припинила догодовування, було те, що малий багато нервувався під час цієї процедури (а їли ми з ложечки), біля нього і я нервувалась, а памятаючи свій досвід з дурачком і знаючи що мій синок "сам обманюватись радий", я зрозуміла: або я роблю все можливе щоб годувати тільки грудьми і ніяких сторонніх предметів у роті малого, або ми переходимо на суміші і соски і не заморочуємось, бо в нашому випадку поєднати ГВ з ШВ не вийде.
Ще хочу сказати що суміші це теж морока неймовірна: стерилізація посуду, дотримання пропорцій у приготуванні - це так важко:8: ГВ набагато легше! (Правда правильно організоване:o). Так що я зовсім не заздрю матусям які годують сумішами і постараюсь протриматись на ГВ якомого довше - ну лінюх я страшенний:o
Зараз мій малюк зовсім не пампух і підозрюю що таким і не буде, але й не скелет вже давно, наросло мяско, округлився - видно ось така в його організму конституція;)
Ще раз дякую всім за підтримку і поради, багато чим ми скористались:)

Koza-Dereza
13.08.2008, 17:36
Зараз мій малюк зовсім не пампух і підозрюю що таким і не буде, але й не скелет вже давно, наросло мяско, округлився - видно ось така в його організму конституція
Ви знаєте, моя мала теж без м'яска i складочок народилась, i впринципi я помiтила що новонародженi такi - не товстi, особливо якщо довгi. А вже потiм складочки i м'ясце, особливо на нiжках наростає. Удачi вам!

Zoryanazirka
13.08.2008, 23:23
В нас як наросли складочки до півроку (на ріках аж по 4, білт ьакі руці як ковбаски!!!), так і досі лишилися. Хоча ми перестали поправлятися, в 6 місяців важили 9800, а зараз 13200.

Zoryanazirka
14.08.2008, 23:19
Склад молока постійно варіюється: у різних матерів - різне молоко, для недоношених і хворих дітей - набагато інше співвідношення компонентів. На співвідношення компонентів впливає час доби, тривалість кожного прикладання, вік маляти й стан його здоров'я.
Я в цьому вже не один раз переконалася, чомусь коли в малого пронос і він потребує пити в мене груди тріщать, і коли спека теж саме.

ckorpionsha
06.09.2008, 12:59
я недавно читала,що пишуть на суміші(нан). термін зберіганя - 2 роки, а використати напротязі 3 тижнів після того, як відкрили. а якщо дитину просто догодовують (наприклад 2-3 рази на тиждень по раз на день) і за 3 тижні та банка реально не піде. то кожний раз іншу купляти? просто цікаво стало.

Уляночка
06.09.2008, 14:00
я недавно читала,що пишуть на суміші(нан). термін зберіганя - 2 роки, а використати напротязі 3 тижнів після того, як відкрили. а якщо дитину просто догодовують (наприклад 2-3 рази на тиждень по раз на день) і за 3 тижні та банка реально не піде. то кожний раз іншу купляти? просто цікаво стало.

та ти що. та цієї баночки при шв вистачає на 2,5 дні у віці 0-3 місяці і на 2 дні - у старшому віці.:):):):):)

ckorpionsha
06.09.2008, 17:06
та ти що. та цієї баночки при шв вистачає на 2,5 дні у віці 0-3 місяці і на 2 дні - у старшому віці.:):):):):)

при шв, а при догодовуванні виходить тре оновлятись

Уляночка
06.09.2008, 18:24
при шв, а при догодовуванні виходить тре оновлятись

, можливо, і не так страшно аж дитина "недоїдає", бо якщо б дійсно не вистачало маминого молочка, то навіть при змішаному годуванні ця банка б пішла. Говорю з власного досвіду:p:p:p:p

Nata
06.09.2008, 18:26
баночки різні є, хорошої сумуші вистачає приблизно на два тижні при шв, при догодовуванні можна купувати меншими упаковками.
що робити з сумішшю коли термін закінчується? дати чоловікові замість вершків до кави :).

Nata
06.09.2008, 18:27
з.і. про вершки теж з власного досвіду :)

Уляночка
06.09.2008, 18:57
баночки різні є, хорошої сумуші вистачає приблизно на два тижні при шв, при догодовуванні можна купувати меншими упаковками.
що робити з сумішшю коли термін закінчується? дати чоловікові замість вершків до кави :).

Що ви маєте на увазі під словами "хорошої суміші". Я годувала малого Нутрілоном. Це одне з найдорожчих харчування. Вистачало на 2,5 дні.:p

Nata
06.09.2008, 19:18
А я годувала Хуманою, вистачало на 2 тижні. А ціна - це не основний показник якості у нашій країні.

Уляночка
06.09.2008, 19:31
А я годувала Хуманою, вистачало на 2 тижні. А ціна - це не основний показник якості у нашій країні.

Це ще залежить, мабуть, хто скільки гамкати хотів, бо Любчик що 2-2,5 години:D:D:D

Yaremko
06.09.2008, 20:50
, можливо, і не так страшно аж дитина "недоїдає", бо якщо б дійсно не вистачало маминого молочка
а що означає невистарчає? молока є стільки скільки дитина з'їдає

Уляночка
06.09.2008, 20:58
а що означає невистарчає? молока є стільки скільки дитина з'їдає

от тому і "недоїдає" я взяла в лапки.....

Despina
02.04.2009, 15:03
Дуже багато дівчат, які переводять дитину на штучне вважають, що так легше, бо тоді маєш більше свободи, менше прив'язана до дитини. І в тому багато сумного. Бо такі діти отримують подвійний удар. Окрім того, що вони не отримують унікальну, приготовлену природою саме для них їду, вони ще й недоотримують маминої уваги. Починається лишання дитини на день, 2, тиждень... Сусідська мама минулого року, коли гуляли разом, хвалилась мені, що її 5-місячна дитина сама тримає пляшечку, коли їсть, мол радість-то яка:suicide: ІМХО, як вже годувати дитину з пляшечки, - то тільки тримаючи її на руках, притулену до себе і постійно-постійно бути з нею, щоб вона не менше дитини на ГВ відчувала мамину любов.

Un.Known
20.06.2009, 23:23
Перепрошую за свій тон,але моя мрія бути "справжньою" мамою,нажаль,зазнала краху

Мене це трохи зачепило, бо я вважаю, що я таки справжня мама, не дивлячись на те, що (а зараз скажу страшну річ для прихильників ГВ) всі мої діти - абсолютні штучники.

Хоча тема мене вже ніяк не стосується :girl_smile: підозрюю, що ще існують жінки, котрі в силу обставин від ГВ змушені відмовитись. А порад для них, на жаль, мало. От як у цій темі - почалось з змішаного та штучного годування, а закінчилось все обговоренням консультацій по ГВ.

А у мамочок-штучниць, повірте, також проблем багато.

SoLi
20.06.2009, 23:34
Можливо щось залежить і від жирності молока, чи наїдається дитина маминим молочком. І чому всі так сахаються того слова "недоїдає", так таке слово існує, особливо коли дитина втрачає вагу (і то не вроддомі), мучити голодом?
В мене складається таке враження, що ГВ-мами, є таке слово "презирають" мамусь штучниць. Повірте є різні обставини, організми, гени....

IRUSKA*8
21.06.2009, 00:00
Вже вкотре повертаюсь до цієї теми,починаю писати,захожусь сльозами і стираю....може вже час виговоритись...до ГВ я була готова на 100%,завдяки порадам на ДП,тому в пологовому,навіть після кесарського я нічого й чути не хотіла про суміші(хоча поки я була в реанімації,та,через 2 дні попала в інтенсивну терапію,малого годували шприцом(принаймі я в те вірила)....молока було повно,а малий не брав грудей,одну ще якось вдавалось "запхати",а іншу ніяк...купила насадки-таж історія.....після виписки,я місяць часу провела з ним у ліжку:пхаю цицю-крик-цицю-крик,я зціджувалася,привозили консультантів-все намарно....на хрестинах я,напевне,"запустила"груди,тобто вчасно не зцідилась...далі ЖАХ-груди в гулях,температура 39...поїздка на Батальну і порада консультанта прикладати лід,я знала про капусту,тепло,а тут лід...температура 40-42 протягом тижня,привозать з медінституту 3 рази на день,щоб зціджувала......поїздка по лікарях....до хірурга-треба різати....Богу дякувати не різали...але.....молоко "палили" "по чорному":якісь там таблетки+перемотування+14 днів п 2 рази уколи антибіотика..3 місяці компресів,бо УзІ показувало,що ще є гулі.
........Нам до 6 місяців материнське молоко "заміняв" Нутрілон комфорт...все,виговорилась..я

Анута
21.06.2009, 00:17
дівчата, ця тема вже обговорена і обсмоктана зі всіх сторін. але я собі дозволю сказати пару слів.
згідно досліджень лише 3% мам фізіологічно по різним причинам (гормонально тощо) не можуть годувати грудьми, ну і ті, які мали хірургічне втручання на грудях (пластика тощо).
коли дитина втрачає вагу ніхто не каже морити голодом - на ситуацію треба дивитись.
Але думаю розмова ведеться до того, що з змішаного вигодовування можна зіскочити як в одну (ГВ) так і в другу (ШВ) сторону. В другу нажаль легше, бо налагодити ГВ це праця, в більшості випадків "просто так" воно не дається. До ШВ спонукають всі оточуючі в стилі "не парся, не жирне молоко тощо".
і ще один аргумент в сторону ШВ: будь-який плач дитини сприймається як "голодний". хоча воно не завжди так є. а раз голодний, значить молоко не жирне, терміново щось робити, паніка і трудно... я розумію ту паніку, бо сама в один момент мала заморочку що в мене "молоко пропало". дякувати Богу, мені вдалось запокоїтись плюс я мала підтримку сім"ї щодо ГВ, тобто поради за суміш за все наше ГВ не чула ніразу (за що їм безмежне дякую). Велику частку в нашому успішному ГВ грає роль мого чоловіка, тому наголошу підтримка оточуючих це ще один вагомий фактор не зіскочити на суміш при першій же паніці. А паніки, повірте, після родів багато. це і післяродова депресія, це розгул гормонів, шок, психоз...
знаю не один випадок, коли після ЗВ дитинку переводили на повне ГВ. але тут потрібна залізна воля, холодна голова і цілковита підтримка оточення.

і ще, не ватро мої слова одразу сприймати на власний рахунок, сприймати за особисті образи тощо. Просто з нашим досвідом ГВ я трошки вже побачила, щоб скласти певну думку і зробити якісь висновки. І повірте, не рідкість мами, які свідомо не хочуть годувати грудьми, бо це "їх обмежує". В такому випадку напевно краще всетаки підтримувати рух Чайлфрі.Ось таке міркування може викликати мою деяку зневагу, а осуджувати мам, хто боровся я не можу, бо я там не була і не бачила як це відбувалось. я можу сказати лише про себе.

а щодо зневаги, як написала Солі, я неодноразово чула ФІ в свою годуючу сторону, тому тут можна посперечатись.

Іруська, співчуваю. нажаль медицина в нас багатьом "допомагає" налагодити ГВ :cesored: лише маю надію на майбутнє, що щось буде змінюватись в кращу сторону. ростіть здорові!

Un.Known
21.06.2009, 00:33
Я у своєму дописі хотіла підняти проблеми мам, у котрих ГВ неможливе.

Тобто не "зіскакування" з ГВ на ЗВ, а ШВ від народження. Причини не буду розбирати, це несуттєво, у даному випадку.

Але, повторююсь, і у штучників є купа проблем. Педіатри "не паряться", і індивідуально на кожну дитину не дивляться. І мамі, крім того, що порекомендують ШВ, не порадять більш нічого. Як підібрати дитині суміш, наприклад. Точно знаю, що в нас колись підбиралось методом тика.

Анута
21.06.2009, 00:39
Я у своєму дописі хотіла підняти проблеми мам, у котрих ГВ неможливе.

Тобто не "зіскакування" з ГВ на ЗВ, а ШВ від народження. Причини не буду розбирати, це несуттєво, у даному випадку.

я не мала на увазі ваш допис, а взагалі відстежуючи тему прийшла до висновку, що основна дискусія ведеться довкола не так ЗВ, як ШВ і ГВ.

Але, повторююсь, і у штучників є купа проблем. Педіатри "не паряться", і індивідуально на кожну дитину не дивляться. І мамі, крім того, що порекомендують ШВ, не порадять більш нічого. Як підібрати дитині суміш, наприклад. Точно знаю, що в нас колись підбиралось методом тика.
Педіатри не паряться ні в якому випадку. ні в ГВ, ні у ШВ. Навіть коли радишся з лікарем щодо лікування пропонують ліки найбільшрекламовані. Так само і з сумішшю. Сама рекламована, ну не підійшла, то інша.

Adriasia
21.06.2009, 00:39
Моя Яна на змішаному вигодовуанні. Як би я не старалася перевести її тільки на груди то вона перед нічним сном буде кричати поки не отримає каші. Може виїсти всі груди, зригнути то всьо шо з*їла і кричати поки не буде суміші. Банани, гречана кашка, яблука не підходять. Має бути Фріссо Пре - їжа яку вона вперше скуштувала. Інші види того ж Фріса не підходять. Суміші для маловєсних діток нам більше не тра, а Янька її нагло вимагає.
І будь тут мудрим. Не можу слухати як вона кричит і чемно йду робити суміш. :( Так вона з тою пляшечкою і засинає. Обніме пляшку і вже не забереш. (вдень коли вона їсть суміш то з ложки, а наніч вимагає свого компаньйона по сну - пляшечку)
Ше у когось діти з пляшечками спали?

Un.Known
21.06.2009, 00:46
Педіатри не паряться ні в якому випадку. ні в ГВ, ні у ШВ.

Ну так.

Тільки якщо дитина на ГВ, то в мами є ДП і консультанти.

А якщо повністю на ШВ - нема нікого.

natorella
21.06.2009, 00:48
Моя Яна на змішаному вигодовуанні. Як би я не старалася перевести її тільки на груди то вона перед нічним сном буде кричати поки не отримає каші. Може виїсти всі груди, зригнути то всьо шо з*їла і кричати поки не буде суміші. Банани, гречана кашка, яблука не підходять. Має бути Фріссо Пре - їжа яку вона вперше скуштувала. Інші види того ж Фріса не підходять. Суміші для маловєсних діток нам більше не тра, а Янька її нагло вимагає.
І будь тут мудрим. Не можу слухати як вона кричит і чемно йду робити суміш. :( Так вона з тою пляшечкою і засинає. Обніме пляшку і вже не забереш. (вдень коли вона їсть суміш то з ложки, а наніч вимагає свого компаньйона по сну - пляшечку)
Ше у когось діти з пляшечками спали?
я тобі казала - шо ви сумішшю розтягнули дитині шлунок
і ввечері їй треба ту порожнечу заповнити кашею

Анута
21.06.2009, 00:48
Ну так.

Тільки якщо дитина на ГВ, то в мами є ДП і консультанти.

А якщо повністю на ШВ - нема нікого.
чесно, думала що інакше. але приємно, що ви такої думки ;)

а хіба консультанти в магазинах і по різних мамських форумах ніц не радять щодо сумішей?

Un.Known
21.06.2009, 00:55
а хіба консультанти в магазинах і по різних мамських форумах ніц не радять щодо сумішей?

Мені в магазинах не радив ніхто.

Пішла минулого літа в аптеку з колєжанкою купити суміш... які поради. Панянка за прилавком мабуть на процентах, тільки б продати... я б більше порадила.

А щодо мамських форумів - то не знаю, я туди не ходок, бо власне, мені вже ні ГВ, ні ШВ не світить. :girl_smile:

Але шкода, що на ДП штучникам уваги не приділяють.

Анута
21.06.2009, 01:02
Але шкода, що на ДП штучникам уваги не приділяють.
напевно це така "хвороба" лише на ДП. Бо де мені не доводилось бути після пологів, всюди щодо ГВ напряжонка...
ось тому і тут осіла, плюс всетаки тут рідніше

Helga.k
21.06.2009, 10:26
Я свого малюка у 1,5 міс перевела на штучне. Спочатку нагриз мені за ці 1,5 міс страшні тріщини, навіть сказала б що рани, та ще й у мене були проблеми зі шлунком, нічого їсти не могла, часто була рвота, треба було також посилено лікуватись, до всіх цих нерпиємностей ще й мастит заробила, 2 тижні намагалась вилікувати його без хірургічного втручання, нічого не вийшло, різали груди, три дні в лікарні і курс антибіотиків. Від тих всіх подій я нервувалась, молока, якого і так було не багато, стало ще менше, малюк не наїдався, постійно плакав. Поки я лежала в лікарні після операції мій малюк вже їв суміш. Він гарно її сприняв, не було ні алергії ні запорів, я бачила, що мая дитина не голодна, після їжі у нього завжди гарний настрій, він сміється, агукає, хоче спілкуватись.
ШВ стало для мене спасінням, так, суміші дорогі, але це ціна за мій спокій і спокій малюка.
А ті перші 1,5 міс. ГВ я згадую як страшний сон.

Ніколь
21.06.2009, 11:47
Але думаю розмова ведеться до того, що з змішаного вигодовування можна зіскочити як в одну (ГВ) так і в другу (ШВ) сторону. В другу нажаль легше, бо налагодити ГВ це праця, в більшості випадків "просто так" воно не дається. До ШВ спонукають всі оточуючі в стилі "не парся, не жирне молоко тощо".

Зараз я розкажу нашу історію ГВ, ШВ і як воно було і шо з того вийшло. На ДП про це не розповідала, лише деякі дівчата форумлянки були в курсі. І мені впринципі все рівно, засудять мене чи ні.... бо я вирішила що моїй дитині так буде краще.

Отже, народились... в родзалі приклали до грудей, все добре... в пологовому вона тільки й робила що спала і їла.... їла так що з пологового я повернулась з нагризаними сосками. Мабуть дехто памьятає як я жалілась що груди кровоточать і дуже боляче годувати. Лікувала.. ніц не допомагало..... на сосках були буквально надриви ( ротіки)..капец короче.... інша б вже плюнула і годувала сумішшю, а я нє.. я ж в курсі що молоко корисне... а я ж своїй дитині бажаю найкращого.. і зціпляю зуби і далі годую.... мала до речі прикладалась правильно, просто вона в перший місяць і практично весь другий вдень взагалі не спала а тільки їла. Спала лише на вулиці 3 години і все.... присопалась в 6 ранку ..весь час їла..потім вденоь спала, і до 4 ранку знов не спала а тільки їла. Соски просто не виймались з грудей і не встигали зажити.
Так за 1,5 місяця мала дуже мало набрала (650 гр) може комусь це здасться нормальним, але я вважала що мало. І вона в нас до 4 ранку не спала лише тому що ніяк наїстимсь не могла.. а відрубувалась вже від втоми а не від ситості.
Я тоді мабуть тиждень проревіла що мені шкода дитині давати штучну їжу бо то ж не корисно, але і голодом морити не можу...вагались..вагались... і вирішили.......
Отже вирішили на вечір давати їй трохи НАНу, ми дали їй в перший раз всього 60 мл.. і вперше за 1,5 місяця дитина заснула в 10 вечора з задоволеною ситою посмішкою.
Таким чином ми її почали годувати на ніч НАНом, а портім і на прогулку вдень. Але ми давали не рекомендовану порцію а в 1,5 рази меньшу. Окрім того все решта годувань проходили грудьми. І молоко не зменьшувалось і соски зажили нарешті під кінець 2-го місяця. Тут я відчула що ГВ може приносити задоволення а не біль :girl_in_dreams:. Мала стала добре набирати вагу, добре рости, спокійно засипати, не гричати голодним криком. І так воно і по сей день, тільки ми замість НАНу даємо МАлиш (гречаний, вівсяний, рисовий)
Мала через пляшечку від грудей не відмовилась.... сіся для неї до сих пір, це саме смачне що може бути, груди бере з задоволенням і молоко не пропало, просто воно якось підлаштувалось під то що в нас ще є докорм сумішшю. Тільки на обід і на ніч вона їсть суміш, крім того вже їсть овочеві супчики і пюрешки фруктові.
В 6 місяців Юля має 72 см росту і 9850 ваги.

Може зараз мені почнуть писати що треба було боротись, треба було намагатись, треба було не докормлювати. Я боролась, я намагалась, я досі годую грудьми і впевнена що буду годувати, бо молоко не зменьшується і не зникає. Мала чудово розвивається не має жодних проблем з травленням, ми не знали і мабуть вже не дізнаємось що таке коліки, хоча нам всі їх прогнозували коли взнавали що докормлююю сумішшю.
Спільний сон в нас був неможливий, вночі мала як відрубувалась то вже до ранку не просипалась і їсти не просила ( тому допомічні нічні годування в нас були відсутні). Вдень постійно була біля грудей... не допомагало. Чаї лактаційні ганяла теж постійно - теж ніфіга.
І дівчата я скажу, дуже важко дивитись як дитина верещить голодним криком і заспокоюється лише коли їй дати добре наїстись, дуже важко дивитись як воно таке манюсеньке і не набирає ваги, даже важко розуміти що дитина хоче спати і ніяк не засипає бо голодна і лише в 4 ранку відрубується бо вже не взмозі боротись зі сном, хоча і лишається голодною.
І дуже приємно зараз, бачити реакцію людей коли вони дізнаються що я досі годую - кажуть Ооооо, ти досі годуєшь, вот молодчинка. Відчуваєш себе мало не героєм.

Тому вважаю що за певних обставин змішане годування не є катастрофою, головне не захоплюватись і не переходити виключно на ШВ. Дитина все рівно отримує мамине молочко, нехай і не в повній мірі але ж отримує, то полюбе краще ніж взагалі його не мати.

А коли дітки виростають то переважно по ним і не скажешь хто як був вигодований. Звичайно ГВ корисне дуже, але є ще багато факторів які впливають на здоровья, і виключно ГВ не є гарантом міцного здоровья в майбутньому, як і ЗВ або ШВ не є гарантом того що дитина буде зі слабим здоровьям.

Ivanna
21.06.2009, 11:47
В мене теж обидва були на ЗВ! Та ще й обидва кесарята.
З першим мене дуже все боліло після КР (як виявилось на другий раз мала проблеми) і + не міг вхопити грудей і нервувався , в лікарні йому даи суміші. Приїхавши додому, я добилася і малий все таки почав їсти груди, але знавши пляшечку щораз менеше хотів грудей. В 4,5 він зовсім відмовився від молока, навіть зцідженого не хотів, виявилось, що я вагітна. Також ми ходили до консультантів по ГВ, але це нічого не допомогло.

З другим я себе налаштувала, що ніяких пляшечок. Перший раз як його мені принесли, груди вже були кращі і дитинці буле легше брати. Я була дуже щаслива, але й годувала його цілими днями і ночами, а дити на їстиі їсти і постійно плаче, бо голодний. Я ще з першим купувала такі молокозбирачі накладки на груди. Постійно збирала молоко, для мене кожна крапля була на вагу золота. Після троьх тижнів прийшла лікарка, подивилась на малого і порадила догодовувати. В місяць ми набрали 500 гр і то вже при тому що останній тиждень ми додавали суміші. Що я не робила: чаї, моркв"яний сік, горіхи, масажі, теплий душ, таблетки і нічого!

Мені було шкода, бо малий так хотів грудей, а не цю пляшечку. Так ми протримались до 8 місяців, бо через проблеми із здоров"ям припинила годувати (заганяли по лікарях + таблетки).

Але я дуже задоволена, що один і другий все таки хоч трошки дістали від мене того здоров"ячка і вітамінчиків. і я себе не вважаю поганою мамою, бо я їм дала те що змогла!!!
І всіх, що на ЗВ розумію і підтримую!!!:girl_in_love:
Той хто цього не пережив і не мав з цим проблем, зрозуміти не може!!! Я знаю про кризи в ГВ, але це недо порівняння!!!
І також я дуже рада, що є так багато мамочок, що годують лише грудьми!!!:girl_claping:

Ніколь В и мене випередили! Як я вас розумію!!! Тріщини в нас теж були, алея зціпила зуби і далі годувала, бо я була дуже налаштована на ГВ!

Іриска
21.06.2009, 13:27
....
З другим я себе налаштувала, що ніяких пляшечок. ... Я була дуже щаслива, але й годувала його цілими днями і ночами, а дити на їстиі їсти і постійно плаче, бо голодний. .... Постійно збирала молоко, для мене кожна крапля була на вагу золота. Після троьх тижнів прийшла лікарка, подивилась на малого і порадила догодовувати. ..... Що я не робила: чаї, моркв"яний сік, горіхи, масажі, теплий душ, таблетки і нічого!

Мені було шкода, бо малий так хотів грудей, а не цю пляшечку.....Тріщини в нас теж були, алея зціпила зуби і далі годувала, бо я була дуже налаштована на ГВ!
Це моя історія...ми боремся за ГВ і це насправді дуже важко... Наразі з 20 грам вийшли на 60 грам з обох грудей..Будемо боротись до кінця!:girl_cool:

Lents
21.06.2009, 14:06
Це для заохоти тих, у кого не вийшло ГВ з першою дитиною.

Коли народилася перша дитина, я чомусь не очікувала ніяких проблем з ГВ. Це вже потім мені мама розказала, що у неї було мало молока, а отже я теж можу по спадковості бути "немолочною". Хлопець був перший місяць голодний, хоча норму набрав. Ну, голод це не є щось неприродне, але у нас не прийнято, щоб голодувала дитина - така мама вважається садисткою. Він був щасливий, коли його стали догодовувати - спав цілу ніч безпробудно (7 годин!), какав солідніше... Так почалося ЗГ, але цицю смоктав то 1р. 4 міс.
Коли мала народитися друга дитина, я багато часу по інтернету лазила, читала все про ГВ, бо дуже хотіла щоб хоч до 3-х місяців не догодовувати. Я не стала чекати, коли з"являться тріщини і з перших днів мастила груди "Бепантеном" (і вони не потріскали!), не робила інтервалу в 2 години, і морально була настроєна боротись. Ми їли тільки цицю майже 7 місяців!!! Не скажу, що це була тільки моя заслуга. Був зрив - я приготувала малому Nan але він ледве змусив себе випити 20 гр. Він сам не погодився їсти щось крім циці. Навіть в 6 місяців було важко йому нову їжу вводити, десь в 7 почав по 60 гр чогось ще з"їдати.
Я така цим щаслива! Аж самій не віриться, що я такого грубасика вигодувала на самих грудях :girl_in_love:

Анута
21.06.2009, 16:00
Дівчата, на замітку (для майбутніх мам)
Трішини це або неправильне прикладання, або молочниця. І якщо у вас довго не заживають тріщини думаю варто розглядати другий варіант, а не займатись мазохізмом з розрахунком "саме загоїться". І ще, при сильних тріщинах і ранах Банаптен до одного місця (так мені сказали в центрі лактації).

SoLi
21.06.2009, 20:09
Говорячи про про презирство, я напевно трошки непр.авилтно висловилась, просто в мене склалось таке враження, коли комусь говориш, шо дитина на ШВ, ніби гірша від тої, що на ГВ. нікого нехотіла образити. А взагалі дійсно багато сказано, та кожен лишиться на своєму. В мене малий перший місяць був на ЗВ, зараз Слава Богу сам відмовився від суміші, часте прикладання, тай молока в мене більше, відчуваю це.
І повірте, не рідкість мами, які свідомо не хочуть годувати грудьми, бо це "їх обмежує"
Так такі випадки є.

natusik
21.06.2009, 23:00
привіт усім.Мої двійко були на змішаному майже від початку, малій повезло менше, бо вона так старалась, що погризла мене так, що стала отримувати кров замість молока.Та і взагалі коли дитина у тебе не їла годинки зо дві, а молока з грудей вицідив аж 15 мл( і ті в баночку і в холодильничок, щоб добро не пропало) то стає сумно.А набрали ми за перший місяць аж 200 грам, а коли запропонувала їй докорм, то вдула з банки так, що аж свистіло.Та на 3 міс отруїлась чимось-температура і все таке-та й припинили, бо не було чим.Малому повезло більше-годувала аж до 9 міс, правда докорм все одно давала, бо він якщо не доїв свою дозу, то це був капець-даєш одну,потім другу, за хвилин 10-15 знову обидві і ось ми знову голодні і так поки не вколотиш хоч 30 грам суміші.Одного разу годувала його заледве не півдня -в 9 почали, а коли встали з ліжка то було 12-30, за той час поспав лише півгодинки.Молока після того не бачила щоб стало більше.Да і доці теж треба було уваги-не буде ж вона півдня за спиною у мами стояти і чекати, поки братик поїсть.

Доречі про суміші, напишу поки не позабувала.З малим були на Хіппі 1 . а коли стала давати Хіпп2 то побачила що він іде грудочками. Тоді знайшла суперову суміш-дешевше, але реально якісна LASANA ,доречі там пише що це одне з дочірніх підприємств Хумани,яка за якістю досить високо оцінюється. Правда продавалась вона лише в магазині Сонечко на бічній Куліша навпроти Мілленіума, але вона варта щоб за нею туди їздити.
А стосовно того що дитина відмовиться від грудей якщо попробує пляшку, то це від дитини залежить.Мої не відлипали поки в грудях щось було і більше хотіли груди, ніж пляшку(воно ж там солодше), а в коліжанки молока було хоч залийся і груди анантомічно нормальні, але малий категорично грудей не брав, до 9 міс. цідилася і йому вистачало

ан рахунок тріщин, то з другою дитиною я з собою в роддом взяла ПУРЕЛАН і мастила перед кожним годуванням(і перед першим також), тому синульку могла до грудей прикладати стільки, скільки захочу.Треба його зовсім трішки, не дивуйтеся що це такий маленький тюбік. Бепантеном теж користувалась, але нечасто.А ось чогоне раджу, так це ВИКЛЮЧНО ВСЕ ЩО ТРЕБА ЗМИВАТИ ПЕРЕД ГОДУВАННЯМ-пересушите шкіру і точно потріскає.І мити груди перед годуванням не треба-адже ви приймаєте гігієнічний душ і не живете в печері, повній бруду.Також першу краплю молочка зцідити і обтерти сосок теж добре, та й після годування теж не завадить.

Вибачте, досвідом чого?
Чи "спригування" з ГВ?
То навіщо?

для модератора який виправляє інших це досить хамський вираз.Будьте обачнішими у висловлюваннях, якщо, звичайно, вмієте

Yaremko
22.06.2009, 12:15
Дівчата звичайно в кожного своя правда але не будьте цинічними бо ніхто не звинувачує тут маму в якої є протипоказання до ГВ чи наприклад в дитини і вона не годує грудьми чи мама яка зверталася до лікарів і через їх не компетенцію нічого не вийшло, або мама яка бажала годувати але просто не попадала на достовірну інформацію бо як ми бачимо більшість інформації про ГВ є достатньо викривлена тут просто дуже шкода дійсно дуже шкода.

Хочу нагадати що ніякого болю при годуванні не мається відчувати. тільки 30% дітей з народження правильно ссуть груди. І я дуже часто стикаюся із тим що мама запевняє на 100% що прикладання правильне, лікарі також запевняють але... коли я ближче дивлюся як ссе дитина бачу що дитина виробляє дивні речі язиком і питаюся невже це можна вважати нормальним ссаням на що мама відповідають але лікар сказав що все добре. І що тут зробиш? І дуже прошу не жартувати собі із болем при годуванні і викликати консультанта бо надзвичайно мало шансів що ви попадете до тих винятків в яких дитина сама навчиться правильно ссати без спеціальних вправ на язичок.

Я напевно буду тисячу раз наголошувати що "невдале ГВ" є через недотримання основних правил успішного ГВ. Ну не може на порожньому місці відмовитися дитина від грудей (не буває поганого молока для дитини) ну не може просто пропасти молоко щоб повністю молоко пропало потрібно не годувати приблизно 6 місяців!

olenkastar
07.07.2009, 22:04
Я напевно буду тисячу раз наголошувати що "невдале ГВ" є через недотримання основних правил успішного ГВ. Ну не може на порожньому місці відмовитися дитина від грудей (не буває поганого молока для дитини) ну не може просто пропасти молоко щоб повністю молоко пропало потрібно не годувати приблизно 6 місяців!

:y::y::y:
а як то пояснити людям? я подрузі то пояснювала,а вона мені сказала ,що я маю щастя,що мала молоко,а в неї в 5 місяців пропало на 2 дні і вона мусила давати кашку:girl_cray:
а ще,саме це,що ти написала,потрібно писати на стендах в ПБ і дитполіклініках,мо тоді задумаються

natusik
11.07.2009, 23:42
двічата з гілочок про ГВ-ви їх маєте, здається, цілих три-ця ж призначена для мам, чиї дітки вже на штучному або змішаному.Вдасться їм зіскочити звідси-то привітаєте їх на своїх гілочках.Невже ви думаєте, що вони там ваші поради не читали? Не ятріть душу тим, у кого не вдалося ГВ-вони і так переживають.А взагалі велике прохання в цю тему писати тільки мамам, у яких у самих були реальні проблеми з ГВ і вони їх позбулися, тому що іншим, у яких все гаразд, цих дівчат не зрозуміти.Не забувайте також, що сучасна медицина нівелювала природній відбір-неспроможні раніше народжувати чи вигодовувати не продовжували свій рід(жорстока реальність, але так є). Дайте людям спілкуватися на актуальні для них теми і не розпалюйте стресову ситуацію-мамам на змішаному треба ще більше підтримки, ніж іншим, і спокою теж!!!

Yaremko
13.07.2009, 12:04
Ну все би було правильно якби не одне але
на форумів зараєстованих учасникі в яких є діти по пошуку Всього знайдено 324 а 3 % це трохи більше 9 осіб. А дивлячись хто вас підтримав це більшість осіб які могли годувати і годувати і вони до тих 3 відсотків не належать.
Не ятріть душу тим, у кого не вдалося ГВ-вони і так переживають.
знаєте дуже мало хто переживає за те що не вийшло ГВ, дитина тільки 2 дні на суміші мамі дуже шкода але щоб повернутися на ГВ та для чого. Особа тільки те робить що говорить що шкода але насправді шкодують надзвичайно надзвичайно мало осіб.
Не забувайте також, що сучасна медицина нівелювала природній відбір-неспроможні раніше народжувати чи вигодовувати не продовжували свій рід(жорстока реальність, але так є).
а я знаю дуже багато осіб які взяли прийомну дитину і почали годувати грудьми не бувши ні разу вагітними (і навіть був випадок 3 річної дитини!).
Про сучасну медицину ви мені не розказуйде бо це вона дала можливість годувати грудьми таким людям які колись і не могли мріяти про це. Інша справа що в нас навіть ті які спокійно можуть годувати не годують через не професійність, неграмотність та безвідповідальність лікарів.

Gaichka
12.08.2009, 18:13
та в мене в пологовому, ще й не сильно було молочко. Я купила суміш в 4 ранку коли малий вже був в істериці. Зранку як моя і дитяча лікарка побачилили суміш, вони мені так виписали :girl_devil:, і розказали що робити щоб покращити лактацію. І я їм дуже вдячна за це.
Ось і результат, маєм молочко:girl_claping:, а про суміші навідь і не думаєм. :girl_curtsey:

Blondo4ka
12.08.2009, 19:00
Мого синочка один раз в пологовому догоували сумішшю. Це було на третій день зранку. Я прикладала його до обох грудей, молока ще не було, а в нього прокинувся "звєрский" апетит.синочок тягне, тягне, мучиться, а молоко не тече. Я його промучила так десь близько години, а потім медсестра дала йому чуть-чуть суміші. Зато через пару годин молоко як почало прибувати! Ото вже було радості для мого котусика!

БЕЛЛАДОННА
12.08.2009, 19:11
Це було на третій день зранку
а до того що він їв?

Лія
12.08.2009, 21:42
а до того що він їв?
В мене так само молозиво ледве віділялось перші три дні ,після стимуляції окситоцином- це звичне явище,так що дитина перші дні мало що їла,але дитині вистачає кілька і крапель молозива,і це не привід впадати у паніку і давати суміш

Blondo4ka
13.08.2009, 16:15
а до того що він їв?
До того було молозиво.

Lucy
13.08.2009, 21:48
Потрібно дуже добре постаратися щоб молока не було
Рада, що вас подібне оминуло, але, тоді цікаво, чому моя мама не годувала мого брата - просто не хотілося? Ви не усе знаєте, тому не треба так різко висловлюватись.

давайте зразу їм дітей
Знаєте, нашим жінкам нічого не підходить - колись дітей не давали - жінки (природно) нервувались, тепер дають трои не з перших секунд - теж не дуже добре. Бо тим, хто родив сам (і все закінчилось добре) не зрозуміти тих, кого оперували (КР або так, як в мене операція після фізіологічних пологів - зупиняли кровотечу). Мені дитину не дали - після дуже важких родів малого перевели на Орлика на 2 добу, а іншим приноили, як тільки жінки починали сідати і йшли - а тут ні встати, ні когось покликати. А після переведення в палату - просто лишали ляль з мамами, а мамам кололи на ніч снодійне і знеболююче... Піднімати важкого не можна, бо шви, а дітки різні бувають - в когось 2700, а в когось і 5000! Одна як такого козака підняла - аж скрикнула - так живіт перерізало... Може в інших ПБ ставлення інше, але на Джамбула ніхто не покаже-не розкаже, як з тим малєньством бути, на запитання, як правильно прикладати до грудей - відповідь - там на стіні є плакат... Коли в одної жінки дитя заплакало і вона вирішила підійти до педіатра - на неї вигавкались, бо не можна дітей виносити з палати...

Крім того, хочу зауважити (для тих, хто всьому перечить) - скільки людей, стільки й думок і якщо хтось щось пише, значить він це пережив... А критикувати найлегше...

Yaremko
14.08.2009, 10:16
Рада, що вас подібне оминуло, але, тоді цікаво, чому моя мама не годувала мого брата - просто не хотілося? Ви не усе знаєте, тому не треба так різко висловлюватись.
Ой знаєте хто хоче зараз той годує а хто не хоче той причини шукає виправдання.
Ви дійсно хочете щоб я пояснила чому ваша мама не годувала грудьми?
Бо неприслухалася до своїх материнських відчуттів а йшла за вказівками лікарів о це єдина її помилка. Але напереживайте бо і нині таких мам є повно.
Бо якщо ваша мама не має ендокринних захворювань, не мала операцій на грудях (як наприклад їх вирізали чи обрізали зв'язок проток із соском) чи у неї груди мають якусь паталогію то вона могла спокійно годувати хоч 7 років підряд і більше.

Але щоб годувати потрібно щоб гормон молока був у достатній кількості а щоб він був то потрібно годувати що 1,5-2год в день і щоб в ночі було хоч 2 годування.
Для чого це так мучитися бо гормон пролактин (він виробляє молоко) живе в крові ТІЛЬКИ до 2 год. а потім рівень того гормону різко падає і нічого неможе його підняти окрім правильного і частого смоктання дитиною грудей.
А дитина може неправильно смоктати і навіть відмовлятися від грудей якщо мама його догодовує пляшкою і дає дурак!
А ще найбільша помилка лікарів які невміють і надалі визначати чи дійсно дитині невистарчає молока бо і по нині нагло невиконують основних пунктів медичного протоколу по підтримці ГВ А для чого якщо дитина не на ГВ то значно збільшують кількість візитів до них а тим самим і "винагороду" за свої послуги.

Щож до пропадання молока. Як вже було сказано кількість молока можна вплинути ТІЛЬКИ якщо мало і неправильно годувати дитину, але в ГВ є ще задіяний такий гормон як ОКСИТОЦИН непевно він вам відомий він виробляється при пологах щоб відкрилася матка і при статевих актах, це гормон радості. Одже вся причина в цьому гормоні бо він дуже реагує на емоції. І його легко довести до мінімума (щоб не виділялося молоко із грудей те що ви називаєте пропало молоко) і так само ЛЕГКО підняти його кількість в крові але цього потрібно хотіти а не зразу гнати в аптеку по суміш.

Ще якісь запитання? Задавайте радо відповім! :)

Lucy
14.08.2009, 10:34
Не буду вести тиради - нікого не переконаю, і мене ніхто не переконає тим бльше. Маю безліч прикладів пропадання молока.
А "гіперправильних" мамів легко переконати в дурницях - але окситоцин аж ніяк не є гормоном щастя, він виділяється лише при пологах - вмикає процес.А гормон щастя - це ендорфін і він не має ніякого стосунку до грудей.
А щодо моєї мами - ви, Yaremko, нічого не знаєте, тому, перепрошую, не триндіть - була б я біля вас, то після слів про відрізані груди, просто врізала б в пику! Дуже не люблю, коли подібні речі говорять про незнайомих людей - груди відрізають при срйозних проблемах! І я волію, аби до здорових людей цього не приплітали!
До речі, справжні фахівці-педіатри (їх список можу додати) виступають за допоювання дітей водичкою (особливо влітку) і за пустушки (не можна на кожен плач давати груди - шлуночок має відпочивати!). І якщо мамам не вистачає молока (не всі є дійними коровами і це не залежить просто від бажання), то не треба казати, що вони не прислухаються до своїх материнських відчуттів!
П.С. Я знаю багато мам - дуже прекрасних, дбайливих і люблячих - любов - це не тільки кількість випитого молока!

Megan
14.08.2009, 10:37
Ой знаєте хто хоче зараз той годує а хто не хоче той причини шукає виправдання

Ну чого ви так категорично? Є жінки, які хочуть годувати, але нема кому підказати і показати.
До речі, буває так, що нема молока. Я завжди уявляла собі, що буду годувати свою лялю. Але не вийшло. Не було в мене молока. Взагалі. Ні каплі. Лікарі очам не вірили, але таке буває теж. Але лікарі сказали, що швидше за все це через мої "нестандартні" пологи.

Lucy
14.08.2009, 10:54
Знаєте, Megan, в моєї баби з татом молока теж не було - пусті груди і все, прикладай-не прикладай... А от з дядьком було стільки, що зціджувала і віддавала сусідському малому, в якого мами не було. Нам на курсах перед пологами розказували, що такі випадки (відсутності молока) бувають, нечасто, але бувають.
Але, нічого страшного, з другою дитинкою будете мати багато-багато молочка ;)))

levandivka
14.08.2009, 11:02
була б я біля вас, то після слів про відрізані груди, просто врізала б в пику! Дуже не люблю, коли подібні речі говорять про незнайомих людей - груди відрізають при срйозних проблемах! І я волію, аби до здорових людей цього не приплітали!
Може Вам до мене ближче? Я теж повторюю класичну фразу, що
"ГВ неможливе лише для жінок з ампутованими обома грудьми".
Щодо приплітання. Цю класичну фразу не обов'язково приплітати до себе особисто.

Megan
14.08.2009, 11:02
Lucy.
Та я вас розумію. Знаю що таке є. Моя свекруха всіх дітей годувала кашами. А от її дочка так класно годує, що ще в пологовому підгодовувала хлопчика.
Я надіюсь що з другою мацьопою я нарешті зможу насолодитися ГВ. Але до того ще тре дочекати.

ГВ неможливо лише для жінок з ампутованими обома грудьми

Не будьте такими категоричними.

levandivka
14.08.2009, 11:03
Лікарі очам не вірили
А Ви їм (лікарям) вірили?

Не будьте такими категоричними.
Я подумаю. Добре? :)

Megan
14.08.2009, 11:04
Сама в шоці була, але молоко так і не з"явилось.

levandivka
14.08.2009, 11:06
Сама в шоці була, але молоко так і не з"явилось.
І шо? http://www.kolobok.us/smiles/standart/popcorm1.gif
Може той "шок" і став причиною?

Megan
14.08.2009, 11:06
Я подумаю. Добре?

Канєшно. Для вас "любе-голубе":bazar:

Може той "шок" і став причиною

Ні, не той шок шок став причиною. Попередній. Краще почитайте мою розповідь про пологи, щоб я не писала те саме вдруге.

Yaremko
14.08.2009, 17:59
Не буду вести тиради - нікого не переконаю Щоб когось переконати потрібно наводити вагомі факти яких у вас в дописах немає
Маю безліч прикладів пропадання молока.
не повірите а скільки я знаю мамів які говорили що вони не молочні,а коли з ними трохи попрацювати то зразу забувають про свою не молочність бо молоко виробляється в голові якщо ви хочете його мати ви його будете мати не хочете то і надалі шукайте відмовки типу таких міфів
А "гіперправильних" мамів легко переконати в дурницях - але окситоцин аж ніяк не є гормоном щастя, він виділяється лише при пологах - вмикає процес.А гормон щастя - це ендорфін і він не має ніякого стосунку до грудей.
А медчасть потрібно знати якщо ви її даєте в коментах. Гормон окситоцин - ще інша назва гормон щастя (так само як гормон прогестерон-гормон метеринства). Він відіграє дуже важливу роль у пологах та у грудному вигодовуванні. Без цього гормону матка не відкриється в з грудей не витиче ні краплі молока.
А щодо моєї мами - ви, Yaremko, нічого не знаєте, тому, перепрошую, не триндіть - була б я біля вас, то після слів про відрізані груди, просто врізала б в пику! Дуже не люблю, коли подібні речі говорять про незнайомих людей - груди відрізають при срйозних проблемах! І я волію, аби до здорових людей цього не приплітали!
ну ви напевно дуже довго думали перш ніж таке написати.
Я не жартую і говорю на повному серйозі що дійсно є такі жінки які не можуть мати молока по медичним даним їх є на планеті Земля до 3% а це жінки в яких:
1.ендокринні захворюваня (части з них має часткову лактацію),
2. мали операції на грудях (як наприклад їх вирізали чи обрізали зв'язок проток із соском)
3. мають якусь паталогію молочної залози
а всі інші можуть спокійно годувати. Хіба що вони не хочуть і спеціально п'ють таблетки щоб згорнути лактацію

Ще є група жінок які мають молоко але через певне захворювання неможуть годувати а це жінки які мають:
1. ВІЛ-позитивний статус (за останіми даними можуть давати зціджене перекіп'ячене молоко);

2. активна форма туберкульозу з бактеріовиділенням;
3. гострі психічні розлади; 4. лікування цитостатичними, антитиреоїдними препаратами

також є жінки які тимчасово не можуть годувати а це:
1. стан декомпенсації життєво-важливих органів і систем організму
2. та коли жінка вживає певні медичні препарати 5-6 ступенів сумісності з ГВ.

До речі, справжні фахівці-педіатри (їх список можу додати) виступають за допоювання дітей водичкою (особливо влітку) і за пустушки (не можна на кожен плач давати груди - шлуночок має відпочивати!). І якщо мамам не вистачає молока (не всі є дійними коровами і це не залежить просто від бажання),
Ну-ну розкажіть мені про тих "справжніх фахівців"
взагалі не дотримання медичних протоколів лікарями тягне за собою до досить тяжких наслідків а ж до позбавлення ліцензії
одже прочитайте буть ласка пару наказів де чорне по білому написано повна відмова від дураків, сосок і пляшок а також не догодовувати і не допоювати дитину до 6 місяців (якщо вона здорова) навіть у жарку при жарку днину.

Наказ від 04.04.2005 № 152 (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.moz.gov.ua%2Fu a%2Fmain%2F%3FdocID%3D6235) Про затвердження Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною

Наказ від 10.05.2007 № 234 (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.moz.gov.ua%2Fu a%2Fmain%2F%3FdocID%3D8267) Про організацію профілактики внутрішньо лікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах

Наказ від 31.07.2006 № 529/49 (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.moz.gov.ua%2Fu a%2Fmain%2F%3FdocID%3D6554) Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"

Наказ від 20.03.2008 № 149 (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.moz.gov.ua%2Fu a%2Fmain%2F%3FdocID%3D9688) Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років

Наказ від 04.08.2006 № 540 (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.moz.gov.ua%2Fu a%2Fmain%2F%3FdocID%3D6533) Про затвердження принципів підтримки грудного вигодовування, критеріїв та порядку оцінки закладу охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини"

якщо хочете я ще наведу багато досліджень лікарів стоматологів про дійно поганий вплив дурака і пляшки на формування дихальних шляхів, стравоходу та ротової порожнини.
А про воду настільки багато є досліджень. Якщо в тропічних країнах так само є норми що до 6 місяців дитину не догодовують і не допоюють то нашим стидно говорити про якесь допоювання бо ми не маємо таких температур як там.

Ну про те що шлуночок має відпочивати то це вже не смішно і вказує на досить і досить низький рівень медика бо в склад молока входить компоненти які самі молоко розчеплюють і травна система дитини у травлені майже не задіюється і тому чому вона має відпочивати якщо вона майже не працює, на відмінні від сумішей які крім того що повністю змивають захист молозива так і дають велике навантаження на недозрілу травна систему та нирки і інші органи.

П.С. Я знаю багато мам - дуже прекрасних, дбайливих і люблячих - любов - це не тільки кількість випитого молока!
ГВ це основа здоров'я дитини. Без ГВ це як без фундаменту хата скільки вона простоїть ніхто нескаже.
Інша справа коли суміш потрібна для виживання дитини а зовсім інша якщо мама думає що вона немолочна а насправді такою не є бо молоко виробляється в голові і якщо в це вірити так і буде.
Ну чого ви так категорично? Є жінки, які хочуть годувати, але нема кому підказати і показати. До речі, буває так, що нема молока. Я завжди уявляла собі, що буду годувати свою лялю. Але не вийшло. Не було в мене молока. Взагалі. Ні каплі. Лікарі очам не вірили, але таке буває теж. Але лікарі сказали, що швидше за все це через мої "нестандартні" пологи.
Так це категорично бо дуже прикро якщо до тебе мама звертається із тої малої групи жінок в яких дійсно немає можливості годувати а вона дійсно хоче а тут мами які мають всі шанси годувати говорять про свою немолочність. Прикро.
Так дійсно жінкам дуже мало хто підкаже як правильно годувати і це дійсно прикро.
Хочете знати що було у вас? через пологи у вас відсточилась подача молока так досить часто буває.
Так дійсно в таких випадка потрібно досить бути обережним щоб дитина не перейшла межу за 10% від ваги при народжені але якщо ви не пили паблетків які зупиняють лактацію то ви могли спокійно відновити собі її скільки би дитина не перебувала на ШВ але це треба хтіти і це називається релактація яку зараз дуже часто використовують особисто які хочуть відчути ту радість ГВ.

Adriasia
14.08.2009, 20:24
ГВ це основа здоров'я дитини. Без ГВ це як без фундаменту хата скільки вона простоїть ніхто нескаже.
вплентаюся я у розмову, може і недоречно, але розкажу про себе.
моя Яна першою попробувала суміш. Великих затрат сили і енергії мені в силу емоційних стресів коштувало повернути молоко і заставити його вироблятися (про присутнісь якого гормону щастя можна говории, коли ніхто не каже чи житиме твоя дитина). Викликала гіперлактацію. Яні навіть смоктати не треба було, просто тримати ротик відкритим і злегка натискати на соски і молоко само лилося... Ну так вона його їла, а потім йшли фонтани страшного зригування. Проживши тижнень на одному ГВ вона почала втрачати вагу і доволі багато (вона постійно відразу зригувала, я навіть її не встигала стовпчиком підняти, навіть толком від грудей незабирала) Нам лікар порекомендувала змішане вигодовування. Повернулися ми знову до сіміші. Суміш їсть і просто зригує грам 10-15, а молоко - фонтаном. Хоч бери і плач або скотчом рота зразу після груді заклеююй (ЖАРТ). Потім вона просто почала відвертатися і кривитися. І тут щоб не пропала лактація знову пішло цідження. Молоко давала з пляшечки, також зригувала фонтанами. Лікарка сказала шо то тому шо вона звикла до густішої суміші, а молоко є рідким.
Але зараз я дуже тішуся шо у мене не пропала лактація я на власному молоці варю Яні каші. Рисова, гречана, вівсяна і кокурудзяна кашка у нас на грудному молоці. Зригує каші навіть 10 грам, але всім видно який то пампух. Їсть добре. Вночі коли забираю в неї соску то грудь запихаю, троха шось навіть цямкає і не зригує.
Незважаючи на таке катастрофічно проблєматичне ГВ я маю надію шо в здоров*ї мого сонечка є нічим гірший фундамент ніж у тих хто повністю на ГВ.
Не знаю кікі часу цідитися для каші я ше витримаю (хто цідився знає як то), але якби Яні чогось бракувало то вона не виглядала так як виглядає :)

Liliyah Romanova
14.08.2009, 20:32
Суміш їсть і просто зригує грам 10-15, а молоко - фонтаном.
Може, в неї справді непереносимість лактози? У немовлят таке рідко буває, але ж буває...

Adriasia
14.08.2009, 20:32
був такий варіант, але тоді і молочні суміші чекала б та сама участь що і молока...

Liliyah Romanova
14.08.2009, 20:37
був такий варіант, але тоді і молочні суміші чекала б та сама участь що і молока...
Вона ж їх теж зригує, як я зрозуміла, ні? А не проносить її?

Adriasia
14.08.2009, 20:40
10-15 грам молочної суміші які вона зригує то не 150 грам (приблизно) молока якими обпльовано всі стіни і залито всю хату.
Одного разу мала пронос від бананів, а враховуючи що зара в неї готовий до вилізання правий верхній зуб (я вже навіть троха білого вижу) то пронос для неї простітєльний, як і верески і все з тим пов*язане. Навіть з ложки відмовляється їсти, а коли випадково зачеплю десну, то всьо валися хато - Яся плаче.

Svitlanka
14.08.2009, 22:22
Шановна Яремко! От я дуже хочу годувати дитину своїм молоком, але щоб я не робила - молока в мене ЗАМАЛО! Весь останній місяць я тільки і робила, що рахувала, скільки малий пісяє. Я буду дуже щаслива, якщо дотягну до одного року.
Може, то в мене комплекс, бо старшого сина змогла прогодувати за ЗВ тільки до 3-х місяців, а коли йому виповнилось 3 роки - в грудях було молоко. Я до сих пір думаю, чому не вдалось ГВ зберегти, чому так довго в грудях при цьому зберігалось молоко.... От тепер і не здаюсь вже з другою дитиною.

Megan
17.08.2009, 09:51
Хочете знати що було у вас? через пологи у вас відсточилась подача молока так досить часто буває.
Так дійсно в таких випадка потрібно досить бути обережним щоб дитина не перейшла межу за 10% від ваги при народжені але якщо ви не пили паблетків які зупиняють лактацію то ви могли спокійно відновити собі її скільки би дитина не перебувала на ШВ але це треба хтіти і це називається релактація яку зараз дуже часто використовують особисто які хочуть відчути ту радість ГВ.

Та я так само чекала що молоко буде пізніше. Але його не було. Ні в пологовому, ні вдома. Навіть молозиво не з"явилося. Не те, щоб я не годувала дитину через те що він в реанімації, я думала, підемо додому і ГВ налагодимо. Я дуже хотіла, але воно так і не з"явилося:girl_cray:.

Holly
17.08.2009, 11:47
Свою Ярину годувала грудьми десь до 1,6р. Потім Ярина сама відмовлялась. Але будучи в пологовому, дитячий педіатр сказала купити суміш і давати ( молоко в мене почало виділятись ще коли я була вагітна десь на 8 міс) Суміш я купила тільки для вигляду, точніше відкупила в жінок з сусідньої палати, а вони в свою чергу відкупили ще в когось. Коли виписувалась, то віддала ту пачку іншим дівчаткам. Коли приходили вже в поліклііку десь від півроку, лікарка все мене питала: - Ви ЩЕ годуєте грудьми і робила квадратні очі, ніби незнати що я тій дитині роблю. Але я не звертала на то уваги. Зараз є дуже багато матерів, які через знання і непідтримку лікарів відмовляються від ГВ.

MaryF
17.08.2009, 12:40
Розкажу і я про наше ГВ.
Пологи були важкі. Після пологів синочка поклали мені на живіт і зразу забрали на три години. Зарас шкодую, шо віддала, але я тоді була практично без свідомості і не дуже "соображала", шото робиться. Коли принесли, то він дуже довго спав, бо певно чимось підгодували. Більше я їм свого синочка не дала(4 ночі перед тим я не спала), хоча пропонували забрати на ніч. Коли малий проснувся, то не хотів смоктати груди , плалакав і я плакала, бо дуже хотіла годувати груддю. Медсестри всі як одна казали мені : "мамаша у вас немає ні краплі молока, чого ви мордуєте дитину". На наступний день,я таки здалася і почала допоювати сумішшю, малий перестав плакати і повністю відмовився від грудей. Але полежавши і подумавши , я все таки вирішила, що маю все таки ще раз попробувати відновити ГВ.
Чесно, було дуже важко. Малий кричав і не хотів, ту цицьку брати до рота, але помаленько, я все таки його привчила. Цілий день малий лежав біля мене і смоктав, а я тільки перелягала на іншу сторону (так було місяць). Думаєте, то легко, цілими днями лежати не встаючи з ліжка, це набагато важче ніж працювати. Навіть не уявляю, як то можна дитину по годинах годувати.
Після того в нас проблем з ГВ не було. Але скільки я за цей час "корисних" порад наслухалася:
- обов"язково допоювати дитину водою, бо то літо, жарко.
- давати дурачка, бо як навчиться пальця смоктати, то потім не відівчу;
- ні в якому разі не спати з дитиною, бо не схоче в свому ліжечку спати.
Ну і ше багато нісенітниць. Як хоче дитина пити, бо жарко, то даю частіше груди, нашо йому та вода. Дурачок пробувала давати, але він в мене не "дурачок" сам відмовився. Дуже малий любить спати з нами в ліжку, і так сильно притуляється, як не до мене, то до чоловіка, і спити спокійніше. Невже, я можу відмовити свому дитятку в такому задоволені, та й ми які задоволені. Прийде час, сам не захоче з нами спати.
ВВажаю, що кожна жінка, якщо захоче то може годувати дитину грудьми, потрібно тільки у це насправді вірити і слухатися тільки свого материнського серця.
А взагалі, кожен робить те, що він вважає вірним і правильним для своєї дитини. Звичайно є різні обставини: навчання, карєра...які не дають змоги для ГВ. Точно знаю, заради свого, я би це все відклала . Вважаю, що ГВ це не тільки користь від молока, а ще й любов, яка так необхідна дитині в перші дні її життя.

Yaremko
26.08.2009, 12:51
От я дуже хочу годувати дитину своїм молоком, але щоб я не робила - молока в мене ЗАМАЛО! Весь останній місяць я тільки і робила, що рахувала, скільки малий пісяє. Я буду дуже щаслива, якщо дотягну до одного року. Може, то в мене комплекс, бо старшого сина змогла прогодувати за ЗВ тільки до 3-х місяців, а коли йому виповнилось 3 роки - в грудях було молоко. Я до сих пір думаю, чому не вдалось ГВ зберегти, чому так довго в грудях при цьому зберігалось молоко.... От тепер і не здаюсь вже з другою дитиною.
Ви так говорите як би дитина що раз більше мала б з'їдати молока але насправді добова кількість молока у мамів 859 і 890 мл. Бо у середньому добовий обсяг молока, що випиває дитина на повнім грудному вигодовуванні з першого місяця до півроку, за даними різних досліджень (проведених різними методами) була приблизно постійна і дорівнювала 750 ± 150 мл. Після 6 місяців і ємність грудей, і її зовнішній розмір, і добовий обсяг вироблюваного молока зменшується. Цікаво, що при цьому ефективність роботи грудей - кількість вироблюваного молока на одиниці об'єму залізистої тканини - підвищується. Тому після року мами могли виробляти для своїх дітей достатня кількість молока, незважаючи на те, що груди поверталася в довагітний стан.
Для такої вже великої дитини норми ваги (як це було бо 3 місяців що дитина мусіла набирати не менше 500 г за 1 місяць або 125 г за тиждень, або 20-30 г на добу ) при ГВ немає є тільки приблизний що в 6 місяців дитина має подвоїти вагу а в рік потроїти вагу при народженні. Оскільки зараз літо то тяжко визначити по кількості сечовипусканя чи дійсно дитина наїдається. Але ця кількість не має однозначно бути нижчою за 6 у добу. Якщо реально мало молока то обов'язково потрібно зціджувати і догодовувати (крім догодовування з пляшки) а при годуванні з грудей стискати грудей по Нюману (http://breastfeeding.narod.ru/newman/BreastCompression.html) Якщо у вас дійсно немає якоїсь проблеми в ендокринній системі то молока можна зробити стільки скільки потрібно

Як збільшити кількість молока
1. Годуєте частіше Груди працюють за принципом попиту та пропозиції. Чим більше молока з неї висмоктують, тим швидше виробляється нове. Не треба чекати наповнення, щоб погодувати дитину, так Ви самі даєте команду виробляти молоко повільніше. Нехай дитина своїм ссанням підтримує груди в спорожненому стані, щоб вони працювали на повну потужність. Постарайтеся пропонувати груди не рідше, ніж кожні 1-1.5 години вдень і кожні 3 години вночі. Дуже важливі передранкові годівлі.

2. Переконаєтеся в тім, що дитина правильно прикладене до грудей. Якщо він взяв груди неправильно, він не зможе висмоктати молоко, воно залишиться в грудях, груди одержать сигнал, що молока занадто багато

3. Пропонуйте обидві груди в кожну годівлю й давайте ссати кожну грудь досить довго, щоб дитина добралася до калорійного "пізнього" молока. Коли дитина перестала активно ковтати молоко з перших грудей, не відривайте його відразу від грудей, стисніть її рукою й потримаєте. Так стимулюють виділення додаткової кількості молока. Коли дитина перестала щось висмоктувати й при стиску, але неспокійна і виглядає голодною - запропонуєте їй другу грудь. Повторіть схему, потім можна знову запропонувати першу

4. Спробуйте часті багаторазові міняння грудей від одної груді до іншої в одну годівлю

5 Дитина повинна ссати тільки груди. Ссання дурака/соски не стимулюють груди, дитина не одержує молоко

6 Давайте тільки мамине молоко, уникайте соків, чайків, води й прикормів. Докорм сумішшю зменшуйте поступово, у міру того, як збільшується кількість молока, під керівництвом лікаря або дипломованого консультанта з ГВ (на нинішній час диплом/свідоцтво варто перевіряти)

7. Багато відпочивайте разом з дитиною, дбайливо ставитеся до себе. Харчування повинне бути різноманітним, а пити треба стільки, щоб не випробовувати спраги. Не треба змушувати себе пити більше, якщо не хочеться - іноді це погіршує відділення молока

8. Якщо дитина ссе неефективно, молоко треба додатково зціджувати й пропонувати його із чашечки або іншим методом. Не використати пляшку.

Та я так само чекала що молоко буде пізніше. Але його не було. Ні в пологовому, ні вдома. Навіть молозиво не з"явилося. Не те, щоб я не годувала дитину через те що він в реанімації, я думала, підемо додому і ГВ налагодимо. Я дуже хотіла, але воно так і не з"явилося.
Щоб молоко появилося потрібно його запросити а не чекати коли воно прийде. А це означає зціджувати зціджувати і ще раз зціджувати дуже багато раз.
Зціджувань має бути не менше 12 разів у добу по не менше 15 хв (6 разів кожну грудь а це як хто хоче можна за одне зцідження 2 груді зразу) і нівякому разі не звертати увагу на те скільки ви зцідете у вас має бути мета не націдити молока а простимулювати тих 15 хв. груди, і не важливо що за добу ви можете ледве націдити 30гр. або і менше.
І цідити не 1-3 дні а гарний тиждень-два- три і наочах ви побачите що молока стає все більше і більше. Але перед сціджувати обов'язково простимулювати окситоцин.

tania
04.09.2009, 09:50
Привіт. Дівчата прошу поради, можехто знає. У мене було молока предостатньо. Малій зараз 5 місяців. В один день (малій було 4.5 місяці) пропало, але не повністю, годую зараз тільки 1-2 рази і то вночі (під ранок). Хтось може знає що зробити щоб воно не прибувало? Бо молока мабуть не вистачає і тому вона встає вночі їсти 2-3 рази. Я би потерпіла, якщо би могла вранці довше поспати, але не можу бо мушу сина в школу зібрати. А інколи і відвезти. Останні дні просто немаю сил. Хто знає щось пишіть.:girl_flag_of_truce:

Nata
04.09.2009, 10:13
Бо молока мабуть не вистачає і тому вона встає вночі їсти 2-3 рази
А Ви не пробували гілку про ГВ читати? Це норма дитині їсти вночі.

Я би потерпіла, якщо би могла вранці довше поспати, але не можу бо мушу сина в школу зібрати.
Мій Дмитро засинав в 1-2 ночі, їв 5 разів вночі, а зранку треба було вставати старшого вести в садочок. Повірте: це всеодно простіше ніж ходити вночі із пляшечками і калатати суміші.

tania
04.09.2009, 20:37
Знаю що норма, але вона цілий день їсть кашу, і могла б спати цілу нічку.:girl_cray: Кажу так бо старший був на штучному і з 3 місяців спав цілу ніч.

lapocka
04.09.2009, 21:25
і могла б спати цілу нічку. Кажу так бо старший був на штучному і з 3 місяців спав цілу ніч.
3 рази проснутись вночі і дати цицю це не кінець світу

Лія
04.09.2009, 23:41
Знаю що норма, але вона цілий день їсть кашу, і могла б спати цілу нічку. Кажу так бо старший був на штучному і з 3 місяців спав цілу ніч.
Навпаки добре шо вночі їсть,хоч лактація підтримується,просто спіть з нею щоб невставати мордуватись щоразу

Анута
05.09.2009, 11:14
Малій зараз 5 місяців
вона цілий день їсть кашу
а не зарано?

Nikulya
05.09.2009, 17:46
простимулювати окситоцин
Привiт. Пояснiть будь-ласка, що це означаэ? Мене ваша порада зацiкавила, але неможу зрозумiти останньоi фрази

Yaremko
05.09.2009, 20:59
Пояснiть будь-ласка, що це означає? Мене ваша порада зацiкавила, але неможу зрозумiти останньоi фрази
Окситоцин це гормон (він має багато функцій) який дозволяє молоку виділятися із грудей. Цей гормон реагує на емоції а також якщо прикладати до грудей спиртові компреси то також різко знижується рівень гормону що може спокійно призвести до маститу чи навіть до абсцесу. Щоб збільшити рівень гормону окситоцин або іншими словами його простимулювати потрібно:

Психологічна підготовка:
1. створити затишну, спокійну атмосферу в кімнаті (включіть приємну, спокійну музику, засвітити ароматичну лампу);
2. за можливості усунути або зменшить больові відчуття;
3. заспокоїтися, сконцентрувати свої думки на дитині.

Практична підготовка:
1. якщо є можливість — здійснити тісний контакт з дитиною («шкіра до шкіри» або «очі в очі»);
2. випити теплий напій (заспокійливий чай з меліси, неміцний солодкий чай, компот, фруктовий сік тощо);
3. зігріти молочну залозу (прийняти досить теплу ванну, теплий душ, зробити ванночку для молочних залоз на 10 хвилин або прикласти теплий компрес);
4. простимулювати соски легким потягуванням і покручуванням їх пальцями;
5. зробити легкий, обережний масаж молочної залози по колу, а потім у напрямку від основи до соска;
6. попросити якусь близьку особу, зробити масаж спини протягом 2-3 хвилин (сісти, нахилившись вперед, скласти руки перед собою на столі і покласти на них голову. Груди повинні знаходитись у вільному стані, має бути зручно, розслабити мязи шиї і спини. Помічник спочатку здійснює поглажування шиї і спини, потім розтирання і розминання до появи легкого почервоніння. Рухи виконують знизу вверх за током лімфи. Завершують масаж поглажуваням і натисканням на біологічно активні точки які знаходяться на відстані 2см по обидві сторони від хребта);

При бажанні можна пити за 15 хвилин до годування лактогенні чаї:
1. мелісу, кропиву, материнку змішують у рівному співвідношенні. Заварюють 1 ст. ложку суміші 2 склянками окропу. П’ють по1/2 склянки 2-3 рази на добу.
2. насіння кропу 1 ст. ложку заливають склянкою окропу і настоюють 1 годину. П’ють по 2 ст. ложки 3 рази на добу за 30 хвилин до їди.
3. насіння анісу 2 чайні ложки заливають склянкою окропу і настоюють 1 годину. П’ють по 2 ст. ложки 3 рази на добу.
4. горіхове молоко – ефективний засіб для поліпшення якості молока. 100 г горіхів перетирають з 25 г цукру і заливають 0,5 л кип’ячого молока, настоюють 2 години. Приймають по1/3 склянки за 20 хвилин до кожного годування.
свіжо приготований морквяний сік приймають по ½ склянки 2-3 рази на добу. Для покращення смаку можна додати молоко, мед, фруктово-ягідні соки (1-2 ст. ложки на 1 склянку соку.

Knopka
06.09.2009, 00:40
вона цілий день їсть кашу, і могла б спати цілу нічку. Кажу так бо старший був на штучному і з 3 місяців спав цілу ніч

А чому ви думаєте, що якщо старший спав, то і вона буде спати? Діти всі різні. І дуже реально, що ви будете бігати вночі калатати суміші. Маєте молоко - тіштеся і насолоджуйтесь ГВ. А щоб більше спати, пробуйте це робити вдень, раніше лягати - хатня робота нікуди не дінеться, дитина важливіша.

tania
06.09.2009, 09:31
Я ж написала - могла б, а не - повинна. А з хатньою роботою нема особливих проблем, та вдень спати всеодно не вдається. Я знаю, що так ростуть всі дітки, але хто не бажає для себе кращого. От і питаю хто що знає - авось....

Ная
06.09.2009, 16:44
але хто не бажає для себе кращого.
А для своєї дитини ви кращого не бажаєте?? Грудне годування то найкраще шо можете їй зараз дати,а ви хочете позбутися тої можливості.Не розумію...:confused:

Ніколь
06.09.2009, 17:19
Дівчата, дозволю собі нагадати що тема то про штучне та змішане годування.... а не про безперечну користь ГВ. Для того щоб вихваляти, критикувати і наставляти на пусть істинний є відповідні гілки про ГВ. Тут же люди які спілкуються саме про ШВ чи змішане. Вони прийшли до цього по різним причинам, своїм причинам. То може варто поважати їх думки і рішення? Навіть якщо комусь вони здаються помилковими.....

А шоб вже зовсім не офтопити, скажу що спочатку з 1,5 місяців я свою малу теж підгодовувала двічі на день. Але от вже 2,5 місяця а може і 3 суміш дитині не даю. Ввела прикорм, урізноманініла раціон і нам повністю вистачає ГВ. Але я не вважає що тих кілька місяців що я підгодовувала дитину сумішшю і нанесла непоправиму шкоду її організму( чи взагалі якусь шкоду).

tania
08.09.2009, 11:20
Я може неправильно поставила питання із самого початку. Та на мене всі накинулися. Просто у нас зараз змішане годування, але молока вистачає на одне годування, яке припадає на 4-6 ранку. Хотіла просто почути думки, як це можна робити по іншому, бо мабуть молока на повноцінне годування не вистачає, тому під ранок мася прокидається два, а подеколи і три рази, з різним інтервалом. Спання у мене дууууже цікаве. І наголошую почути думки, а не гостру критику. Може у когось було подібне, і як це можна змінити.

FAIRYTALE
10.09.2009, 22:29
Дівчатка, я перепрошую, що, можливо, не в цю гілку, але не можу знайти, куди я маю писати. Моїй донечці 9,5 місяців, ми, на жаль, на штучному годуванні з 4,5 місяців, даю їй всі фрукти, але не знаю чи можна в такому віці давати кавун і диню(зараз же ж сезон)???!!!

Knopka
10.09.2009, 22:31
Моїй донечці 9,5 місяців, ми, на жаль, на штучному годуванні з 4,5 місяців, даю їй всі фрукти, але не знаю чи можна в такому віці давати кавун і диню(зараз же ж сезон)???!!!

Якщо вона не алергик і нормально їсть ВСІ фрукти, як ви написали, можете дати трішки спробувати і дивіться на реакцію.

Kapitulinka
09.11.2009, 23:43
тут така справа...:girl_sad:
Хтось може з вас купляв свому карапузу дитячу суміш Nan,кисломолочну..
а то моя сестра купила,а суміш якась волога..І ще коли розбавляє її(чи то паК,готує гамцяти)то виходить наче звурдине молоко...
то так має бути?чи просто суміш якась бракована(прострочена)
маленька блює...:girl_cray:
і сестра не знає,чи то везти покупку там де купляли,чи то в мацьопи реакція така на кашку?...
ну,що порадите?:girl_in_dreams:

Natalysa
15.11.2009, 15:21
Може у когось було подібне, і як це можна змінити.
Це специфіка кожної дитини. Мій инуля, наприклад, не наїдається, хоча молоко у мене є. Тому я даю прикорм після грудей. Так він потім не засинає, а все одно ще груди бере. Поки не підкормлювала, то спав кілька годин вночі і вдень те саме, зараз внормувалось.
Тому робіть як вам підказує серце і не переживайте. Поки є молоко, то корміть ним і підкормлюйте.

olerusya
08.12.2009, 06:08
дозволю собі нагадати що тема то про штучне та змішане годування....
цілком підтримую!!! хотілося б поговорити про суміші, хто яку дає і як дитина на неї реагує?

olerusya
09.12.2009, 05:41
я так бачу що на цьому форумі зібрались виключно шанувальники грудного вигодовування, і нікого не цікавить тема про суміші:girl_sad: шкода.... хотілось би послухати думки з цього приводу...

Tutuka
09.12.2009, 09:04
хотілось би послухати думки з цього приводу...
А яка саме вас цікавить? Так вийшло, що моя мала була на штучному, то ми перепробували мало не весь асортимент - кисломолочними починаючи і соєвими закінчуючи, може щось і підкажу. Скажу тільки, що для нас найкращими були кашки "бебі", але їх можна десь з 4-5 місяців.

Iriska
09.12.2009, 09:37
Малий практично від народження був на штучному, оскільки я не знала як зберегти молоко після пологів... і ніякі сили не помогли відновити. Давала йому Нутрілон 1 спершу, потім відповідно Нутрілон 2. Нормально набирав вагу, зара повністю здоровий хлопчик, якому 8-м років і хворів за них буквально 2-3 рази.

olerusya
09.12.2009, 10:54
нарешті підтримали тему :girl_crazy:
моїй Яночці 4 місяці, кілька днів тому почала раз на день давати суміш Фрісолак 1,поки ніби нормально, та й дешевша від Нутрілона, єдине що трохи каки такі неперетравлені, але в неї і від грудного молока таке бувало.
а на рахунок соєвих, я теж над цим задумувалась,бо мала дуже зригує, і я думаю може це в неї непереносимість лактози, але давати такі поки боюсь, напишіть що думаєте про них?

IRUSKA*8
09.12.2009, 11:00
І мій Ігорчик виріс на Нутрілоні 1 і 2,до пів рочку був виключно на ньому,і тьфу-тьфу-тьфу,не бачу ,щоб штучне вигодовування якось негативно вплинуло на його здоров*я чи розвитокхоча я завжи була двома руками за ГВі тільки за ГВ,та,тепер усвідомлюю,що якщо не склалось,то нічого страшного в сумішах нема,ІМХО
п.с про те,чому в мене не склалось з ГВ,я вже писала у цій темці на 10 сторінці,якщо комусь цікаво...

Tutuka
09.12.2009, 12:11
а на рахунок соєвих,
Давала соєву - мала навіть не дивилася у її сторону, потім я сама спробувала і зрозуміла, чому: гидота ще та. :) У неї не було проблем зі зригуванням, зате мучилася із запорами через антибіотики, якими її обкололи у ПБ.
З самого початку давали "нан" кисломолочний, а як стала старшою - "бебі" гречка-яблуко на магазинному молоці, потім - інші "бебіки", тоді травлення і внормувалось.

Tanju
09.12.2009, 13:32
Ми їли і ще їмо нутрілон 1 і 2. Мала добре її їсть, ніяких проблем не було, ні на початку ні зараз. Зараз, правда, залишилось тільке одне (максимум 2 ) годування перед сном на ніч.

olerusya
09.12.2009, 17:41
а я пробувала раз на ніч дати нутрілон - то моя пів ночі зригувала її, бо, бачте, кожній дитині підходить щось своє...
а мене ще цікавлять ваші думки про російські "малютки" і "малиші", чи справді вони такі погані як дехто каже, і чи хтось з вас давав їх дітям"?

Ніколь
09.12.2009, 19:41
Я малій пару місяців давала НАН а потім десь з 4-х місяців Малиш який варити не треба (Хорольський). Але саме хорольського в-ва а не Нутріциї ( бо в неї теж є малиші Малютка). Мала дуже любила з гречаним борошном, вівсяний і рисовий їла так собі. Вони дуже смачні, порівняно з НАНом, мала їх з задоволенням їла. Нічого не зригувала, перетравлювалось все чудово... але в нас було змішане харчування ( ГВ + малиш) можливо тому ми уникнули проблем з травленням.

Tanju
10.12.2009, 00:43
Також давала і даю Малиш (Істринський). Їсть нормально, більше наїдається , ніж нутрілоном, але я малишом не заміняла нутрілон, а просто давала його паралельно.

olerusya
10.12.2009, 07:44
Також давала і даю Малиш (Істринський).
а зі скількох місяців почали давати Малиш?

Curly Xena
10.12.2009, 09:59
спробуйте подавати hipp з пробіотиком рожевий - малий нормально їв його на ніч.Якщо є зригування, кисломолочний нан я б не давала. З кашками не спішіть - якщо почнете давати їх пізніше , то біди не буде :)

МарянаК
10.12.2009, 14:29
Ой дівчата, певно нині і я поповню ваші ряди. Чогось мало молока в мене стає, вже другий день, бачу що малій мало. Купила Нан кисломолочний.
Дівчата, а якщо буду догодовувати, то вже тільки по графіку, чи груди можна давати будь-коли?

Анута
10.12.2009, 14:33
Ой дівчата, певно нині і я поповню ваші ряди. Чогось мало молока в мене стає, вже другий день, бачу що малій мало. Купила Нан кисломолочний. Дівчата, а якщо буду догодовувати, то вже тільки по графіку, чи груди можна давати будь-коли?
Судячи з лінієчки у вас звичайний криз 6 тижнів.
не здавайтесь так рано. Почитайте поради тут (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=46624)

Tanju
10.12.2009, 15:44
а зі скількох місяців почали давати Малиш?
Приблизно з 5 місяців.

Ніколь
10.12.2009, 17:12
Дівчата, а якщо буду догодовувати, то вже тільки по графіку, чи груди можна давати будь-коли? груди будь коли можна, навіть треба, якщо хочете зберегти лактацію.... і я б вам радила якщо вже будете догодовувати, то робити це не в кожне годування а лише коли малій спати треба буде після їжї. під час годувань після яких мала не спить - все таки безперервно давати груди. Я таким чином робила, і хоч певний час догодовувала... мені вдалось зберегти лактацію і зараз ми вже суміші не їмо взагалі.

зі скількох місяців почали давати Малиш?
десь з 4-5 місяців

Yaremko
10.12.2009, 17:26
Ой дівчата, певно нині і я поповню ваші ряди. Чогось мало молока в мене стає, вже другий день, бачу що малій мало. Купила Нан кисломолочний. Дівчата, а якщо буду догодовувати, то вже тільки по графіку, чи груди можна давати будь-коли?
Ну найперше молоко виробляється в голові (і в прямому! і в переносному значені) особисто мене дещо здивувало що ви найперше пішли сюди, а не в тему Мало молока. Що робити? (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=46624)
чи в ще якусь по вирішеню проблем із ГВ чи в крайньому разі в тему Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=46746) щоби дізнатися як мами із суміші перевели дітей на ГВ.

Natalysa
10.12.2009, 17:30
Я малій пару місяців давала НАН а потім десь з 4-х місяців Малиш який варити не треба (Хорольський). Але саме хорольського в-ва а не Нутріциї ( бо в неї теж є малиші Малютка). Мала дуже любила з гречаним борошном, вівсяний і рисовий їла так собі. Вони дуже смачні, порівняно з НАНом, мала їх з задоволенням їла. Нічого не зригувала, перетравлювалось все чудово... але в нас було змішане харчування ( ГВ + малиш) можливо тому ми уникнули проблем з травленням.
Я теж паралельно з ГВ даю Малиш,поки що тільки гречаний.Цей ж виробник і теж варю.До того авала Нестожен з прибіотиками, так синуля не дуже охоче почав їсти,тому і перейшла.Правда суміш я роблю дещо рідшою,бо малому не повних два місяці.Спочатку варто переходити поступово.От ми чергували Нестожен,Малиш.Я постійно ще підкормлюю грудьми, бо все одно ще хоче.За один раз він зїдає 120грам суміші,інколи130 і ще груди смокче десь 30хв.От така ненажерка мамина;)

Ніколь
10.12.2009, 17:46
Цей ж виробник і теж варю
А я давала той який варити не треба :)
А по кількосяіх суміші...НАН давала 2 рази в день по 120 мл в середньому, Малиш так само - 2 рази на добу по 120-130 мл.

olerusya
10.12.2009, 20:45
і ще груди смокче десь 30хв.От така ненажерка мамина
і мене така ж ненажерка вона була, а десь з 3,5 місяця вже менше почала їсти :girl_curtsey:

---------- Додано в 18:39 ---------- Попередній допис був написаний в 18:35 ----------

Дівчата, а якщо буду догодовувати, то вже тільки по графіку, чи груди можна давати будь-коли?
суміш більше разів ніж в інструкції давати не варто, а от груди дійсно можна будь коли, нехай смокче скільки завгодно, може дійсно все ще налагодиться з ГВ :girl_smile:

---------- Додано в 18:45 ---------- Попередній допис був написаний в 18:39 ----------

і я б вам радила якщо вже будете догодовувати, то робити це не в кожне годування а лише коли малій спати треба буде після їжї.
дійсно цінна порада! хоч в мене молока і малувато, та й взагалі воно якесь майже прозоре, але я поки даю доці суміш лише раз ввечері перед купанням, а потім ще раз вже після купання груди і баю-бай:girl_smile:
а так цілий день смокче скільки хоче...

Ніколь
10.12.2009, 20:51
та й взагалі воно якесь майже прозоре
майже прозоре це переднє молоко.....воно завжди таке, а потім коли довший час дитина смокче - то приходить заднє молоко - а воно нормальне, молочне, не прозоре..
але я поки даю доці суміш лише раз ввечері перед купанням, а потім ще раз вже після купання груди і баю-бай
правильніше давати спочатку груди - щоб максимально дитина їх висмоктала, а вже потім давати суміш. Бо інакше дитина вже наполовину сита сумішею і в неї немає аж такого бажанні інтенсивно смоктати грудь.

olerusya
11.12.2009, 05:58
майже прозоре це переднє молоко.....
в тому то й справа що ні, бо я сціджувала електричним молоковідсосом одну грудь десь біля півгодини, і коли з неї вже хвилин з 10 нічого не текло, а я далі ще зціджувала щоб подивитись, то молоко всеодно було майже прозоре, особливо коли трохи постояло в холодильнику, то залишилась майже сама вода, а зверху 2 мм сметани... воно в мене, мабуть, завжди таке було!
а суміш я даю за пів години після годування, і за годину до(між годуваннями).

Yaremko
11.12.2009, 08:04
в тому то й справа що ні, бо я сціджувала електричним молоковідсосом одну грудь десь біля півгодини, і коли з неї вже хвилин з 10 нічого не текло, а я далі ще зціджувала щоб подивитись, то молоко всеодно було майже прозоре, особливо коли трохи постояло в холодильнику, то залишилась майже сама вода, а зверху 2 мм сметани... воно в мене, мабуть, завжди таке було!
а для чого звертати увагу на вигляд молока? щоб почати давати суміш? вас не має обходити колір молока, а маєте виконуєте всі правила успішного ГВ. Бо молоко воно таке є водянисте і жирності має мінімально і так має бути. В темі Яка різниця між сумішю і грудним молоком? (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=46885) чітко показано що о ця водичка має в тисячу раз більше користі ніж жирна суміш.

Якщо дитина 10 раз пісяє і набирає на вазі в тиждень 125 гр. не має жодних аргументів щоб вводити суміш (це якщо дитина без жодного допоювання і догодовування). це все є в Протоколі медичного догляду за здоровою дитиною до 3 років

тетяна7777
12.12.2009, 00:09
З моїх знайомих --на роботі у двох співробітниць – діти на ШВ, з будинку -3 на штучному, з двору -6 штучне. І жодної що годувала би дитину хоча б до року. То мої і тільки мої спостереження
Я собі так порахувала-з тих с ким я гуляю,з нас 4 на ШВ,1 дагодовує(бо на сесію має йти і не пропустить ні в якому разі пар),а я одна на ГВ і ще мене деколи совість мучить,що їхні дітки їдять всякі пюрешки і всякі штучки.а мій тіко цицю і їду тілько з моєї тарілки.Але коли приходжу до дому то розумію,що це все дурня і мій малий отримує все,що йому надо з моїм молоком.

Natalysa
22.12.2009, 23:34
А я і грудьми кормлю, і сумішшю, і пюрешки з сочком ми теж вживаємо. Вважаю, що раціон дитини потрібно урізноманітнювати.

kvitra
20.01.2010, 14:47
дівчата підкажіть,як поміняти суміш.кажуть є схема

kvitra
20.01.2010, 15:38
підскажіть,будь ласка,як поміняти суміш.Кажуть є схема.Дитині 2,5місяці

Веснянка
13.02.2010, 17:59
мені казали про такі дві схеми: я використовую першу, але нам уже 6,5 місяців, а ви ще так манюні, можливо, є певні особливості.
1 день - замінюємо одне годування новою сумішшю, 2 день - два годування, з день - три, і так до повного введення нової суміші.
ще розповідали про таке:
можна ввести нову суміш за 1 день - перше годування: дати 30 мл нової суміші, решту догодувати попередньою, друге годування: 60 мл нової суміші, решту - старою, потім 3 годування - 90 мл і так доводити до повного заміщення старої суміші новою. але це мені здалося трохи різким, проте різні є ситуації.
Найкраще порадьтеся зі своїм педіатром, якому довіряєте і який знає вашу дитинку.
а на яку суміш плануєте переходити, бо для нас це теж дуже актуально.

kvitra
23.02.2010, 17:18
Дякую за відповідь.

тетяна7777
11.03.2010, 23:17
не знаю чи сюди пишу,коліжанки мала(1рік і 2міс,штучниця) не хоче нічого крім малиша їсти,решта продуктами плюється,вагу має 10,5кг(ніби замало),але активна,рухлива навть занадто.Коліжанка переживає,що мала не їсть,це нормально чи потрібно щось робити?(бо ми на ГВ тому я в цьому питанні профан)

Girljanda
14.05.2010, 13:03
підскажіть,будь ласка,як поміняти суміш.Кажуть є схема.Дитині
Суміш найкраще міняти протягом тижня.
Я робила так:
1-2 день - 1/3нової суміші, 2/3 старої;
3-4 день - 1/2 нової, 1/2 старої;
5-6 день - 2/3 нової, 1/3 старої;
7 день - нова суміш.

Іруня
19.05.2010, 19:51
Про суміш "Малютка"
http://smi.liga.net/articles/IT102581.html

Анута
19.05.2010, 19:57
Що знають немовлята про норми харчування?

Американські педіатри провели дослідження, в ході якого вивчали дані про 1 250 дітей, мами яких регулярно заповнювали докладні анкети про годування своїх дітей. У ході аналізу отриманої інформації вчені з'ясували, що дітки, вигодувані грудьми, згодом, з'їдали всю запропоновану їжу без залишку в 27% випадків. А малюки, які перебували на штучному вигодовуванні - в 68% випадків. Серед діток, які знаходилися на комбінованому годуванні, і материнським молоком, і живильними сумішами, цей показник склав 54%.

Вчені зробили висновок, що харчові звички людини закладаються ще в дитинстві, і в дорослому житті можуть призвести до появи надмірної ваги. Дітки, що харчувалися сумішами, більш схильні до переїдання через прагнення доїдати їх «до кінця», малюки, що харчувалися материнським молоком, з-за високого вмісту жиру в материнському молоці, рефлекторно припиняють «трапезу», по насиченню.

«Грудне вигодовування завжди повинно бути головним вибором матері. Якщо з яких-небудь причин це неможливо, мати повинна ретельно стежити, щоб дитина не переїдала. Не слід спонукати малюка з'їдати весь вміст пляшечки. Дитина з'являється на світ з вродженими рефлексом, який дозволяє їй самостійно регулювати кількість споживаної їжі», - говорить автор дослідження Руовей Лай (Ruowei Li).

джерело (http://www.mama-tato.com.ua/news/a-396.html)

Yaremko
20.05.2010, 09:32
Американські педіатри провели дослідження,ага :) саме дослідження #19 (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=730934&postcount=19)

lideo
14.09.2011, 21:02
Я теж годую грудьми і кашкою, але моя дитина дуже багато зригує і мабуть тому не набирає ваги. Що порадите?

Galya
15.09.2011, 08:08
дуже багато зригує і мабуть тому не набирає ваги
Скільки зригує? Як часто? Як вагу набираєте? (з якою народились, яка була найменша в ПБ, який набір за кожен місяць?)

lideo
15.09.2011, 11:01
Зригувати може навіть годину після їди, дуже багато-фонтаном. народилась 3,100 а зараз 2 місяці-3,750. Лікар казав давати перед їдою антирефлюксну кашу, але вона після неї не висмоктує груди

Galya
15.09.2011, 15:23
народилась 3,100 а зараз 2 місяці-3,750
Як часто смокче груди? Фонтаном після кожного годування зригує? Скільки пісяє на добу? В принципі, заочно важко вам щось сказати, бажано викликати консультанта і розібратись з вашим прикладанням і організацією ГВ (дзвоніть до Наталі (mamaNata) 067-857-52-92)

Zhaba
19.09.2011, 19:58
Прошу вашої підказки. Годую малюка штучними сумішами (так сі стало :girl_sad:), поступово збільшую дозу і вже дійшли до дози, яка потрібна для його ваги. Дитина сита одну годину після годування і потім починає скандалити, бо голодна. Вже пробували більш калорійні кашки і ніяких змін. Таке враження, що чим більше їсть, тим швидше стає голодний. Вже двох педіатрів питались чому так, а вони тільки кажуть пробувати іншу кашку. Може в когось було щось схоже?

nalia
19.09.2011, 20:57
, бо голодна
А з чого ви взяли, що вона голодна?

Zhaba
20.09.2011, 10:46
А з чого ви взяли, що вона голодна?
Смокче все, що попадає біля рота, неспокійний, хниче, висовує язика і прицьмокує.