КПК

Показати повну версію : Діти й алкоголь

Liliyah Romanova
01.05.2008, 21:15
Таке засилля алкоголю в кожному суспільстві та в усі часи, що робиться іноді страшно: а як виробити в дитини до того нормальне ставлення?
Як бачу, як люди дають діткам маленьким алкоголь пробувати, то мені аж моторошно.

Невже в тому є потреба, аби дитина й це куштувала?
Чи не виробляється таким чином залежність уже змалечку?
З якого віку можна дитині куштувати алкоголь і який?
І чи дозволите ви це дитині у своїй присутності, чи най п"є поза домом, аби лиш батьки цього не бачили?

duncan
01.05.2008, 21:39
Чи не виробляється таким чином залежність уже змалечку?
не виробляється....
все залежить від виховання і нормальних прикладів....

Мих
01.05.2008, 21:41
Хороша тема.
+1

Найбільше, що мене добиває - це слабоалкогольні напої.
Тому, що вони призначені для того, щоб дитину привчити до вживання алкоголю, узалежнити. Бо якщо дати звичайну горілку дитині вперше, вона, спробувавши може її більше не вживати через неприємний смак, всякі тоніки - то якраз нормально, щоб посадити молоду людину на залежність. Я б заборонив такий алкоголь.

pantera83
01.05.2008, 22:02
Як бачу, як люди дають діткам маленьким алкоголь пробувати, то мені аж моторошно.
У мене подруга давала своєму трирічному синові пиво (слабеньке, міллер). Ми гуляли, було жарко, вона пила пиво і син ii попросив дати йому попити. Так вона не довго думаючи даэ йому пляшку і говорить:"Пей, тільки два ковтки" Я була в шоці! А вона спокійно говоріт-что страшного в пиві, ну подумаэш ковток, алкоголь э навіть в кифіре...
Я супротивник того, щоб давати алкоголь дітям. Сама перший раз спробувала як і багато на випускному в школе-шампанськоэ. А чоловік мій взагалі перший раз спробував алкоголь після закінчення академіi-в 22 року. Я не супротивник алкоголю взагалі, в малих дозах він навіть корисний, главноэ-знать міру. Але не дітям! (виключення-діэприкметник) Всьому свій час.
Я думаю, дозволю своэму синові випивати (а не напиватися) удома на якихось сімейних застольях років з 17-18, здаэться це нормально.Але звичайно будуть і гуляння у друзів, без цього не буваэ.
Заборонами нічого не доб'эшся, і до своэi спідниці ж не прив'яжеш...
Главноє-чтоби алкоголь не став "забороненим плодом", отаким "атрибутом взрослости". Важливе і виховання, і приклад в сім'i (особливо батька).

duncan
01.05.2008, 22:07
що мене добиває - це слабоалкогольні напої.
додам: "легкі" сигарети також....
а ще "легкі" наркотики і так далі....
багато чого...

що ж стосуєтсья алкоголю....
я не є противником того, щоб дітям давали алкоголь...

по-перше, є діти, що мають рочок, і діти 11-річні, які мають статеві стосунки...
ми про яких дітей?...

по-друге, алкоголь у маленьких дозах є корисний!...

по-третє, не факт, що в сім’ї алкоголіків чи просто пияків діти також будуть алкоголіками чи пияками.....

Liliyah Romanova
01.05.2008, 22:31
Питання ще одне: а яким прикладом є самі батьки для дітей? Як дитина, яка бачить батьків, що на кожній забаві чи імрезі п"ють, може не хотіти також пити?

Додано через 1 хвилину
по-перше, є діти, що мають рочок, і діти 11-річні, які мають статеві стосунки...
ми про яких дітей?...

З якого віку можна дитині куштувати алкоголь і який?

Додано через 2 хвилини
по-третє, не факт, що в сім’ї алкоголіків чи просто пияків діти також будуть алкоголіками чи пияками.....
Так про це ніхто не каже, але... схильність буде.
Знаю людей, де мама завжди в запої заходила. І як вагітна була, і як грудьми годувала. Її обидва сини теж в запоях жили постійно. Місяць-два нормально, а потім - по 20 пляшок пива в день та ще кілька горілки... Один помер уже. Другий далі живе, як жив. І сама мама ще живе.

Lady
02.05.2008, 00:04
Одного разу літом, на майданчику спостерігала як мама синові дала цілу пляшку пива і він його пив, так звично як мінеральну воду. При цьому йому говорила: "Багато не пий" Сказавши один раз, відвернулась і більше ніякої реакції. Хлопчик так з тою пляшечкою ходив і попивав собі.
Я так зрозуміла це в них сім"ї звична річ, що дитина пляшку пива випиває. Жах! :scare:

Я думаю, що залежності від алкоголю не буде якщо дитина(маю на увазі дітей дошкільного віку) пробувала щось з алкогольних напоїв. Діти люблять все вивчати і також все пробувати на смак. Звичайно якщо постійно давати по пляшечці пива, як я вище описала, тоді це шкідливо для дитини і може мати погані наслідки.

irushka
02.05.2008, 00:17
Може алкоголь і справді в певних дозах корисний, не знаю, але от чого дійсно не розумію, це чим він може бути корисний для дитини?
Теж маю знайому яка годує дитину грудьми, але на застіллях себе в алкоголі не обмежує, а та дитина в рік вже знає яка на смак пінка з пива.
А як вам подобається коли йдуть по вулиці школярки з пляшками пива?
На мою думку дуже важливим є ставлення до алкоголю в сім`ї, де росте дитина. Одна справа коли збираються гості і п`ють спиртне за святковим столом, і зовсім інша ситуація коли щодня горілочка використовується "для апетиту" чи для "здоров`я", бо то ж "корисно"!!!!

Liliyah Romanova
02.05.2008, 00:20
Горілка властиво є найбільш токсичною для дорослого людського організму. Що вже говорити про дитину?

Мих
02.05.2008, 00:28
Горілка властиво є найбільш токсичною для дорослого людського організму. Що вже говорити про дитину?
Токсичність - то ше півбіди... Гірше, шо забирає розум.

Зануда
02.05.2008, 01:22
Таке засилля алкоголю в кожному суспільстві
Недавно читала статтю про те, як спиваються молоді українці. Найбільший відсоток узалежнених це 11-класники та студенти перших курсів - діагноз: ""пивний алкоголізм". Причина - широка розрекламованість і цінова доступність.
Пригадала собі історію багаторічної давності. Мій чоловік тоді працював менеджером з алкоголю. Це була пора останніх дзвоників. Він стояв у торговому залі, перевіряючи асортимент і тут спостерігає таку картину - дві дівчинки середнього шкільного віку прямують до каси з кошиком "укомплектованим" слаболкогольними напоями. Він за ними. На подив не тільки тих дівчаток, але й персоналу, мій чоловік завернув їх з тим "добром" назад і змусив залишити алкоголь в магазині. "Принесеш паспорт, або приведеш маму і вона підтвердить, що тобі це можна - сам допоможу вибрати кращу марку, а до того часу, щоб я тебе тут не бачив." Нажаль, не факт, що в іншому магазині до них не поставились більш ліберально.
Я ще наразі досвіду з впровадження культури пиття алкогольних напоїв для власних дітей не маю. Наразі. Був, звичайно, десь у річному віці момент зацікавлення пивом, але причиною інтересу була швидше баночка ніж її вміст.:)
Дивлюсь на сім"ю своєї сестри: вони практикують такий підхід, що краще вперше спробувати вдома, разом з ними(батьками), якісний алкоголь ніж десь з друзями розпивати щось сумнівної якості і невизначеного хімічного складу, як наприклад ткзв. слабоалкогольні напої. Батьки пояснюють донці свою позицію, самі є хорошим прикладом у тому відношенні, тому племінниця у свої 17 має здоровий і поміркований підхід до алкоголю.
Пригадався анекдот: Сидить батько за столом, перед ним пляшка, він вже "готовий", синок бігіє довкола і все розпитує в тата, що це він таке п"є. Батько наливає в гранчак самогонки, кличе малого і каже йому пити. Син спробував, поморщився, поплювався, а батько йому: "Ааа! Гидота? А ти думав батько мед п"ють!"

Гелена
02.05.2008, 02:01
хе! якби діти брали з батьків тільки хороший приклад, то не було би чого переживати: я п'ю вино раз на кілька місяців, чоловік так само тільки пиво
навіть свята не все для нас причина символічно випити
хоча проти вина чи пива час від часу я не маю нічого проти

але діти поганий приклад швидше переймають, ніж хороший
я ще не знаю як я буду вчити малого, наразі тільки уявляю
може правильно, може ні, але я думаю так:
діти хочуть випити, бо думають, що це круто
треба навчити дитину мислити інакше - це не круто, це тупо
п'ють часто і без міри тільки дурні, нещасні люди, на них інші дивляться тільки зі співчуттям
і показати кількох алкоголіків - от як воно є буває
а щодо компанії і "авторитета" з пиття - вчити лідерських якостей, прямо висловлювати свою думку, не підкорятися правилам компанії, а як нема на то іншої ради, то встановлювати свої правила. і в своїх правилах - пити це тупо
а круто займатися спортом, ставити вчительці питання на які вона не знає відповіді, сила не в руках, а в словах і т.д.
тобто пояснити дитині доступно для неї що є круто, а що є повний відстій

а як то не діятиме, то дати попробувати горілку, щоб запам'ятав, що то гидота і сам ніколи її не хотів пити
або долити чогось в слабоалкогольний напій аби став ще противнішим - хай думає що смак жахливий
а як виросте тоді хай п'є щось час від часу, головне щоб до того часу не захопився питтям алкоголю надміру, бо виправити ситуацію важче, ніж їй запобігти

коротше, я ще точно не знаю як буду поводитись, але думаю, що вмовляти дитину чи карати за неправильні вчинки не буду, бо це не допоможе
буду вчити іншими способами
хоча то дуже тяжко уявити собі насправді коли дитині ще тільки 3.5 міс. :)

Koza-Dereza
02.05.2008, 02:05
Алкоголь i дiти - явище не сумiсне для мене. Так дiти хочуть спробувати оцей заборонений алкоголь, але як на мене то нiякого алкоголю (навiть шампанського чи пива) рокiв так до 14-15 не дозволяти. Я то пам'ятаю як в 8му класi ми з подружками купили пляжку бананового лiкеру i святкували кiнець навчального року. Я тепер як собi подумаю що моя Катя в 13 рокiв таке ж може зробити то мене аж тiпає. Де була моя мама? На роботi :) А в кiосках з сигаретами i лiкером нiхто не питався, скiльки рокiв iтд. I сигаретки купували, нiхто не протестував. Я впринципi ПРОТИ американського екстрiму що алкоголь не продають до 21 року. Це занадто. До 18 чи може до 19 - добре, я розумiю. Але до 21 - це бздури.
Але коли дають маленьким дiтям алкоголь я це не сприймаю.

Додано через 4 хвилини
треба навчити дитину мислити інакше - це не круто, це тупо
п'ють часто і без міри тільки дурні, нещасні люди, на них інші дивляться тільки зі співчуттям
і показати кількох алкоголіків - от як воно є буває
а щодо компанії і "авторитета" з пиття - вчити лідерських якостей, прямо висловлювати свою думку, не підкорятися правилам компанії, а як нема на то іншої ради, то встановлювати свої правила. і в своїх правилах - пити це тупо
а круто займатися спортом, ставити вчительці питання на які вона не знає відповіді, сила не в руках, а в словах і т.д.
тобто пояснити дитині доступно для неї що є круто, а що є повний відстій
Гелено, я є прихильником такого методу! Я так зi своїм братом (на 6 рокiв молодшим) вела виховнi сеанси. Хоча в життi сталось не все як гадалось. Пригоди були рiзнi на його молоду голову, але в кiнцi кiнцiв вiн свiй урок вивчив. До чого я? Я не думаю що жоден метод є 100% надiйний i безпомилковий, треба дитину вчити але i бути на чєку завжди, бо коли розслабишся, то незчуєшся як твоє чадо буде дзвонити про допомогу.

Маруся-мама
02.05.2008, 02:17
Та що ти Лілю... дитині випити не зашкодить :D:D:D:D

Я скажу про свого дідуся. Його тато був дуже п*яниця, ну пропивав річі страшенно. Дідо мій був дуже добрий ґазда але до того часу поки не прийшов москаль і настали тяжкі часи а добрі люди допомогли забути горе з пляшкою. Тут далися в знаки гени і він спився. Помер відносно в молодому віці 67 років.
Це саме сталось з його сином. Він був дуже добрий відомий лікар у Львові але коли обставини його довели до того що він втратив своє місце, через багато знаних в ті роки причин, то він не витримав і також почав дуже пити. Гени своє взяли. Вуйко помер в молодому віці - 50 років.

Отже прошу... маєте приклад трьох поколінь. Поки не пили не було залежності, а почали пити і все пішло шкереберть!

Гени страшнюча річ. Свому синові буду давати пити лишень вино, навіть від пива буду відмовляти. А дівчат то і подавно. Нема чого.

Іспанка
02.05.2008, 02:45
Вибачте,що вставляю свої п"ять копійок:) поки що своїх діток в мене нема,але наразі маю справу з дітками,бо працюю вчителем в школі. нещодавно мене мої шестикласники просто шокували-виявляється діти у віці 11-12 років вже знають смак пива!:scare: :scare: замість того,щоб піти поїсти,ті гроші,що батьки їм дають на обіди,діти видають на пиво..:scare: ..вони ніскільки не боячись і не криючись від мене вони розмовляли про це на перерві у класі...жах просто..я вперше спробувала смак алкоголю у 18 років, вже будучи студенткою. що ж виросте з тих діток,кщо вони з такого маленького віку привикають до алкоголю? навіть страшно подумати....

Гелена
02.05.2008, 02:47
Я не думаю що жоден метод є 100% надiйний i безпомилковий, треба дитину вчити але i бути на чєку завжди, бо коли розслабишся, то незчуєшся як твоє чадо буде дзвонити про допомогу.

та це само собою, нема таких 100% надійних і хороших методів, але буду старатися

зрештою, один бізнес-тренер каже, що двієчники і хулігани є найбільш психічно здоровими дітьми, а цілком слухняні діти вже психологічно зламані
я з ним згідна, мені не треба слухняну дитину - мені треба нормальну
нормальна дитина не може постійно маму з татом слухати, мусить щось і вчудити :)

Додано через 4 хвилини
виявляється діти у віці 11-12 років вже знають смак пива!
це щось страшне...
невже батьки зовсім не переймаються своїми дітьми?
таке враження, що діти ростуть самі по собі

Мія
02.05.2008, 02:55
Недаючи дітям робити помилки батьки забирають в них "імунітет" бути ними навченими. Батьки не можуть прожити життя дитини, вона повинна навчитися жити самостійно і самостійно справлятися з труднощами та неправильними рішеннями. І навчити дитину самостійності як на мене, головне завдання батьків. А тут як ви розумієте без помилок ніяк... тільки вдарившись граблями можна взнати як то болить, чи попікши пальця знати як воно пече...
Мої бабці по татові були на чєку... а толку? а придумувала таке... що їм і не снилося.... і всерівно робила своє. А от бабці з маминої сторони ніколи не сікли, вони бачили але не сікли... була в мене привичка приїхавши до них потягнути десятку... і я була певна що вони того не бачуть... а раз почула розмову дідуся так щоб я її чула... "бач совіть має... тільки десятку бере, а могла б всі забрати"... після того більше не брала...татові батьки мене би забили за таке.
Надійні методи та ще й на 100%... а де тут Воля Божа?

Додано через 4 хвилини
Алкоголь і його вживання в підлітковому віці... це норма. Діти вивчають нові враженні дорослого життя. А от коли це переходить в задоволення... то вже батьки перестарались з своїм вихованням... дитина привертає увагу до себе, хоче бути особливою, а де це зробити як не поза домом?! Бо вдома дитина стандартам батьків не відповідає... то яка там особливість?! Ну або геть байдужі, роби собі дитино що хочеш тільки нас не чіпай.

Іспанка
02.05.2008, 03:03
це щось страшне...
невже батьки зовсім не переймаються своїми дітьми?
таке враження, що діти ростуть самі по собі
Найстрашніше, Гелено,що так вон і буває.от до прикладу взяти моїх малюків- в багатьох з них батьки або на заробітках за кордоном,а дітьми опікуються або родичі або дідусі-бабусі; є ще таке,що батьки поруч,але вони не мають часу займатися дітьми,бо зранку до вечора на роботі в погоні за заробітком та кар"єрним ростом.звичайно, є і діти і різні, і батьки різні. але факт залишається фактом- часто діти залишаються покинуті самі на себе, і тоді їхнім вихователем стає вулиця і такі ж однолітки.

Мія
02.05.2008, 03:07
Таке засилля алкоголю в кожному суспільстві та в усі часи, що робиться іноді страшно: а як виробити в дитини до того нормальне ставлення?
Алкоголь дитина вживає не для смаку чи сп"яніння, а для вирізнення. Для того аби бути дорослою, для того аби показати що вже самостійна...
Все починається вдома... якщо дитина окута увагою і любов"ю яка не "отруює" а гріє і підтримує, то дитина спробувавши алкоголь скаже "беее", бо на все має свою думку і не є підконтрольна настроям в компанії, але коли дитина травмована, то ясна справа... компанія їй "поможе" бути особливою....

Гелена
02.05.2008, 03:11
Мія, а то як яка дитина
треба дивитися по дитині і по ситуації
до мене слова завжди доходили, що добре, а що погано і свій розум був
а брата треба було лупити до синців, тепер жаль, що не лупили, чесне слово
а приклад однаковий мали - нема в сім'ї питущих

та те що бажання спробувати все для дитини є нормальним - то факт
і факт що на помилках вчаться
але сама дитина не зрозуміє чому пити не варто, тому навряд чи це ті граблі

Mariya
02.05.2008, 03:21
Взагалі кажучи, я підтримую американську систему. Ніякого алкоголю до 21 років, далі ти дорослий, роби, що знаєш.

lotr_an
02.05.2008, 04:02
я пригадую, що коли був дуже малим то як приходили гості я завжди кричав "будем пити вуньо" :) (і що гості про моїх батьків думали? :)) - але мені звісно нічого не давали. потім у старшому дитячому віці мені тато накапував (ото дійсно 5 капель) вина в келішок (деколи) і я то гордо пив :). горілку перший раз попробував десь у 19-20 р. (хоча однокласники активно вживали вже з 10-11 класу).
Запій був у мене в 2005 р. :) - за той рік я приблизно й випив 99% горілки яку пив за життя :) (але не більше 0,5 л.)
тепер не пю горілки, коняку, шампанського. рідко (на ДН) пю вино.
і незважаючи на те, що я минулого літа пропагував абсолютно безалкогольне життя, тепер (останні пів року) можу випити 2-3 келихи пива в місяць.

а дітям вважаю алкоголь нідочого.

Nata
02.05.2008, 10:20
Я вважаю, що в сім"ї має бути культура споживання спиртного. І відповідна профілактична робота. Нам з братом ніколи не забороняли, але показували прикладом, що то зле. І знаєте, не виникало особливого бажання спробувати. Брата, правда раз "гріли" старші товариші, в горах позмирзали і налили йому в горнятко горілки. Він випив по-дурості й молодості, відчув на другий день як це добре і більше спиртного не п"є.
Хоча як я вчитиму своїх діток ще не знаю. Однозначно не терором.

мамочка
02.05.2008, 10:50
недавно дивилась передачу про роки нашого дитинства (70-80ті)
так от: у всі солодкі водички (тархун, золотий ключик, дюшес, буратіно) додавався алкоголь щоб збільшити термін зберігання!!!

а ми ж у дитинстві ці напої літрами пили!!!

Ljolik
02.05.2008, 11:43
Я думаю, що залежності від алкоголю не буде якщо дитина(маю на увазі дітей дошкільного віку) пробувала щось з алкогольних напоїв.
Ну не знаю, мене це лякає трохи, як бачу що вже в 1-1,5 року дітям дають пиво пробувати, і саме головне діти за тим пивом аж трясуться. Я пам"ятаю пиво спробувала вперше десь в 12 років і воно мені видалось таким гидким, що ще раз попробувати мене тільки чоловік вмовив, а зараз деякі 3-річні діти з нормальних сімей кричать в магазині "хочу пива, купи". І що саме головне купують, бо не бачать в пиві небезпеки, це ж не горілка.
Своїй дитині ще нічого не давала пробувати, за столом кажемо що спиртне тільки для дорослих і їй в келишок наливаємо сік. Можливо в середньому шкільному дам трохи вина попробувати, зрештою ми з чоловіком нічого міцнішого ніж вино і так не вживаємо.

мої шестикласники просто шокували-виявляється діти у віці 11-12 років вже знають смак пива!
Навіть молодші, не раз бачу як на дит. майданчиках на лавочці шпанюки збираються - десь віку від 9 до 16, і всі з незалежним виглядом слабоалкогольні напої попивають.

viltis
02.05.2008, 11:56
А я вперше випила алкоголь в півтора роки. Справляли Новий Рік, в мами був налитий келих шампана. Вона відвернулась, а я сиділа в неї на колінах, схопла і випила пару ковтків. Мама переживала, а просто проспала мало не добу.
З класу 5-6 на дуже великі свята давали дійсно як хтось писав 5 крапель і лише червоного вина. Воно в мене чомусь завжди асоіювалось з причастям, і тому більше я і не пила. Коли в 8 класі в нас в класі проповили анонімне опитування, то 80% сказали, що пробували алкоголь, але з них 95% лише в присутності батьків.

Горілку ненавиджу, як і коньяки --ну не можу я пити важкий алкоголь. Коханий навіть на свята не п"є, бо переважно завжди за кермом , а тоді ані краплі в рот взяти його не заставиш. Ну, на півфінал якогось там футболу може пляжчину пива випити.

Щодо генів, то мій тато був один раз в серйозному запої ( в нього до року часу померли в нього на руках мама і тато)...на роботі були проблеми ,от його і понесло. Після побаченого мій брат, а йому тоді було років 6 загалі не п"є...Хіба й далі трішки вина (кагору).

От і виходить, що спробувавши алкоголь в 1,5 роки, я його досі не переварюю......:)))))) Все залежить від виховання.

Lady
02.05.2008, 12:42
Ну не знаю, мене це лякає трохи, як бачу що вже в 1-1,5 року дітям дають пиво пробувати, і саме головне діти за тим пивом аж трясуться. Я пам"ятаю пиво спробувала вперше десь в 12 років і воно мені видалось таким гидким, що ще раз попробувати мене тільки чоловік вмовив, а зараз деякі 3-річні діти з нормальних сімей кричать в магазині "хочу пива, купи". І що саме головне купують, бо не бачать в пиві небезпеки, це ж не горілка.

Якщо дали дитині раз другий спробувати, вона просто робить собі висновок що це є такого смаку і все на цьому крапка, і залежності від цього небуде. Хочу сказати що маю на увазі маленьких дітей які не усвідомлюють що це насправді алкоголь який шкідливий, зовсім інша річ діти шкільного віку і ті що старші, які вже все розуміють і зловживають алкоголем.
Звичайно коли дитина в 3 роки кричить купи мені пиво, тоді зрозуміло,що це вина батьків що батьки постійно дають пити і небачать в цьому нічого страшного, то я такого непідтримую, і в такому випадку може виробитись залежність і бути погані наслідки.
Ще хочу сказати, що є багато ліків на спирту, які дають дітям і біля місяця часу, але це зовсім неозначає що дитина стане залежною і в майбутньому стане пиячити.

мамочка
02.05.2008, 12:54
На мій погляд основне - власний приклад, тобто батьків

Якщо дитина завжди буде бачити тата і маму з пляшкою в руках(хай навіть пива), то вона теж незабаром буде пити

А сварити, чи влаштовувати якісь покарання немає сенсу, дитина завжди знайде спосіб як обдурити батьків

Мія
02.05.2008, 14:48
Мія, а то як яка дитина
треба дивитися по дитині і по ситуації
до мене слова завжди доходили, що добре, а що погано і свій розум був
а брата треба було лупити до синців, тепер жаль, що не лупили, чесне слово
а приклад однаковий мали - нема в сім'ї питущих

та те що бажання спробувати все для дитини є нормальним - то факт
і факт що на помилках вчаться
але сама дитина не зрозуміє чому пити не варто, тому навряд чи це ті граблі

Звичайно все від дитини залежить, та й від того яка вона за рахунком... перша друга третя... старші діти часто дуже бунтівливі, через ревнощі до батьків... мене і лупили і просили а я не слухала... хоч і алкоголь не вживала... а мені потрібно було одне, увага батьків до мене, до моїх справ, участь батьків в мому житті а не "виховання", яке вимагає тої чи іншої поведінки дитини в суспільстві.
Щодо алкоголю... хлопці якось більше піддаються на цей гачок ніж дівчата, і сім"я можете бути зовсім не питуща... а заборона ще більше провокує вживання. Пояснюючи дитині чому не можна пити, вона вас гарно вислухає і все зрозуміє... але якщо вдома їй не комфортно вона не потрібна як особистість а лишень як дитина, яку треба виховувати то прощавайте... помилок дитина наробить а головне що батьки будуть для неї найчужіші, бо за ті ж помилки каратимуть... не розуміючи що самі довели до цього.

irushka
02.05.2008, 15:18
Знаєте що мене ще дуже дратує? А те, що телебачення, а саме реклама, подають вживання спиртного як вияв справжньої чоловічої дружби, чи певного статусу або інших важливих для людини речей і якщо подумати, то в житті цей стереотип теж існує. Хто з нас не був свідком ситуації, коли відмова гостя від горілки сприймається як образа для господаря?
Хто зна, чи дитина, яка виховувалась в сім`ї де негативне ставлення до алкоголю, потрапивши в компанію інших дітей не стане підлаштовуватись під них, щоб не бути висміяною?

Мія
02.05.2008, 15:31
Алкоголь... його рекламують, а що на рахунок "сучасного опіуму для народа" ? існує ціле море заборонених препаратів які користуються попитом у молоді... тут вже залежність не від системи а від одного двох вживань...
О це страшно... і такий "приклад" подають одиниці батьків, але це не заважає молоді звертати у вуличку забороненого...
справа тут не тільки в прикладі батьків, справа у місці дитини в сім"ї. Хто вона, ким хоче бути і чи є вона почута батьками незважаючи на те що мовчить?!

lotr_an
02.05.2008, 18:01
Алкоголь... його рекламують, а що на рахунок "сучасного опіуму для народа" ? існує ціле море заборонених препаратів які користуються попитом у молоді... тут вже залежність не від системи а від одного двох вживань...

а як до такого привикаєш? прийшов на вечірку. нудно. замість того щоб забратися звідти - йдеш з кимось за компанію покурити! мене це вбиває - курять за компанію. тобто просто собі дома б ніхто не курив, а так "за компанію жид повісився". і те саме з горілкою от хтось дивиться, треба мужиком бути, уважаєш-неуважаєш - мені завжди по барабану - кажу: я тебе настільки поважаю, що сам не пю і тобі не раджу. і знову ж таки те саме з наркотиками - так з нічевя, з нехочу поробував, бо не було що робити. та йди краще "сексом до шлюбу" займися або пива випий.

Маруся-мама
06.05.2008, 01:19
Взагалі кажучи, я підтримую американську систему. Ніякого алкоголю до 21 років, далі ти дорослий, роби, що знаєш.
А я не підтримую!
Тільки тому що тобі 21 не означає що можна зриватись з ланцюга, як це роблять більшість американської молоді на просиджувати штани по-барах до ранку.
Плюс, це все брехня що вони до 21 алкоголю не п*ють. Як лишень дитина попадає в гуртожиток там все можна і алкоголь і секс з першого курсу, а їм ніби тоді по 18? Старші стараються наливають...

Виховання і знову виховання... а не доживеш а там роби що знаєш.

bora
06.05.2008, 11:09
що вже в 1-1,5 року дітям дають пиво пробувати, і саме головне діти за тим пивом аж трясуться
В мене знайомі давали змалечку дитині пиво, але не тому, що хотіли привчити:) Є певні хвороби які таким чином лікують, приклад - алергічні. Може це був той випадок? Як вони пояснюють в пиві є речовини яких немає в жодному іншому продукті. Ну але це був певний період, після якго лікування звісно змінилося.
Я особисто спробувала років у 14 алкоголь. (Сім"я у мене не питуща:)) Мотив - просто цікаво було. А взагалі алкоголь по сьогодні майже не вживаю, - раз на місяць десь балую себе кампарі, коктейлем мохіто чи ще чимось смачненьким при нагоді. ТОбто, для мене це не означає, що чим швидше спробуєш тим більше проблем буде по тому.))
Дочці буду казати, що вона зле виглядатиме від алкоголю, а хлопцеві - що він подурнішає. Основне мати беззаперечний авторитет, який просто заборонами, як на мене, не заробиш у дитини.
Щодо суцільної картини - нещодавно мало не вибила кількох 15-річних що пили в ХІТі пиво з ГОРІЛКОЮ! От де має бути заборона - в продажі малолітнім - абсолютно підтримую (адже не всіма дітьми однаково займаються батьки, отже, має і суспільство десь в чомусь їх вберегти від масової культури).
ІМХО, але виділитись серед однолітків в такий спосіб бажають або діти з сімей де п"ють, або діти, що не впевнені в собі. Діти нормальні і після спроби його нічого в свому житті не міняють, і рідко повторюють спроби.
Тільки тому що тобі 21 не означає що можна зриватись з ланцюга, як це роблять більшість американської молоді на просиджувати штани по-барах до ранку
Ну американці наскільки мені друзі розповідають значно менше вихованням переймаються особисто, вважають що тим може школа займатись. А років в п"ятнадцять просто нерідко вони у свідомості зовсім діти... Я пригадую своїх однолітків - ну просто машинки ще в голові були. Де ж таким ще наливати можна усюди.)

Ljolik
06.05.2008, 11:53
В мене знайомі давали змалечку дитині пиво, але не тому, що хотіли привчити Є певні хвороби які таким чином лікують, приклад - алергічні. Може це був той випадок?
Та ні, просто так легше було дитину заспокоїти яка кричить що теж хоче того що і батьки п"ють :)

Діти нормальні і після спроби його нічого в свому житті не міняють, і рідко повторюють спроби.

А діти які мають спадкову схильність до алкоголізму ? А ще якщо й у компанію відповідну попадуть ?

Гелена
06.05.2008, 12:28
ІМХО, але виділитись серед однолітків в такий спосіб бажають або діти з сімей де п"ють, або діти, що не впевнені в собі. Діти нормальні і після спроби його нічого в свому житті не міняють, і рідко повторюють спроби.
найбільше до всіляких погапних звичок схильні діти, де є проблеми в сім'ї
не тільки алкоголізм родичів, а будь-які проблеми - постійні конфлікти, непорозуміння і т.д., імхо

Додано через 9 хвилин

А діти які мають спадкову схильність до алкоголізму ? А ще якщо й у компанію відповідну попадуть ?
в мене тато багато пив горілку
але схильності в мене нема, я думаю то не завжди є більша схильніть в фізичному плані
думаю там де діти бачать, що батьки п'ють діє психологічний чинник,
принаймі більшою мірою ніж фізичний

мені навіть смак мало якого алкоголю подобається, хіба що вино, рідше шампанське
пива терпіти не можу, горілка, коньяк - ужасть
тобто навіть якщо і хочеться щось випити то вина переважно
так що не знаю як то на дітей впливає, може більше впливає пиття мами, а не тата?
якщо так то добре, бо моя мама ніколи не пила і п'є, за все життя одиничні випадки вживання алкоголю в малих дозах :)

bora
06.05.2008, 13:06
На жаль, якщо і надалі не припинять продаж алкогольних напоїв малолітнім - такі діти пропадуть..

Руда Кішка
06.05.2008, 15:38
алкоголь і цигарки...
думаю тільки власним досвідом. І ще дуже важливий постійний контакт з дитиною, щоб вчасно помітити вплив друзів-школи-вулиці. Помітити і спробувати скорегувати ставлення до алкоголю-цигарок, яке пробують нав'язати компанія-школа.
Я алкоголю майже не вживаю, по пів-року взагалі ніякого, просто верне від нього, потім невеликий період коли можу випити грам 100 червоного вина або 10 грам Бейлісу, а потім знову верне. Запах пива не переношу.
Малий десь у 6-ти річному віці спробував пиво. Інколи, дуже рідко може зробити один ковток у тата (всього на моїй пам'яті таке було не більше 5 разів). На інший алкоголь кривиться.

Я дуже переживаю за гені. В мого чоловіка батько спився :( Змалала людину перебудова, був начальником, а потім на ті часи роботи не стало, так і не зміг піднятися :( І брат його пив безбожно. Хоча їх батько - ні. Мій чоловік також не схильний споживати алкоголь, хоча і не в такій мірі як я (щоб аж до відрази), може випити трохи доброго віскі або келих вина раз на тиждень.

Гелена
06.05.2008, 16:10
Руда Кішка, якщо мама з татом не п'ють, то я би про гени не переживала
питущий дід з татової сторони, то не є загроза, імхо
та й ваш чоловік і його брат мають гени спільні, а де однакова схильність?
нема

я думаю, що гени малу порівняно роль відіграють, головне щоб діти в сім'ї бачили тверезих людей, а не п'яних
тоді і гени не страшні

люди спиваються з особистісних і соціальних причин, а не за покликом генів, імхо
просто я так бачу по житті, а може медицина думає інакше :)

Додано через 3 хвилини
в мого малого виходить що обидва діти питущі
але я не переживаю, бо обидві баби не пили ніколи
і ми з чоловіком не п'ємо, коли були студентами обоє пили більше ніє зараз
але в міру, по святах і т.д. щоб це переросло в звичку чи потребу то ні само собою
думаю і діти в юному віці захочуть спробувати алкоголь, але на питущих не перетворяться

Ljolik
06.05.2008, 16:37
я думаю, що гени малу порівняно роль відіграють, головне щоб діти в сім'ї бачили тверезих людей, а не п'яних тоді і гени не страшні
Гени відіграють не вирішальну роль, але вагому. Добре коли все добре, а коли людина попаде в стресову ситуацію, або в компанію де люблять випити ? Це так само як з діабетом- можна мати схильність, але вести здоровий спосіб життя і не захворіти, а можна об"їдатись солодким і спровокувати хворобу з більшою ймовірністю, ніж в людини, яка не має схильності. Та й подібні проблеми, десь читала, передаються через покоління.
Писала, писала, а основну думку так і не висловила. Алкоголізм проблема поширена, багато хто має уявлення про це, і має погану спадковість. Як на мене, краще не бавитись з вогнем і не випускати джина з пляшка, даючи дітям пробувати (слабо) алкогольні напої, дія алкоголю на дитячий організм набагато гірша ніж на дорослий, до того ж до певного віку в дітей немає ферментів які розщіплюють алкоголь.
А щодо виховання, звичайно головне самому правильний приклад показувати, ну і алкоголіків на вулицях .....

Скорпіоля
06.05.2008, 17:17
Взагалі тема що стосується алкоголю і дітей зараз вельми актуальна. Майже у всіх газетах і журналах була піднята ця тема. За оцінками соціологів найбільше спиваються підлітки і новоспечені студенти, старшокласники тощо.
Починається все з батьків, які дають пробувати дітям алкоголь( пиво, трохи вина ..) ,а закінчується все рекламою, що спонукає до волі і свободи у всьому.
Звичайно важко дивитися на таке збоку, проте я впевнена , тільки ДЕЯКІ( а це меншість) батьки можуть дати своїм дітям алкоголь, а в більшості - діти просять самі, адже їм цікаво - що це за водичка яку п"ють мама і тато. Потрібно як слід пояснити дитині все і тоді не буде проблем.
Звичайно, якщо не брати до уваги неблагополучні сім"ї.

Додано через 3 хвилини
А взагалі нове покоління надзвичайно безкомплексне і безтурботне. Батьки не завжди зможуть проконтролювати своє чадо, а соціальні спецслужби вельми слабо працюють.

Маруся-мама
06.05.2008, 19:33
Ну американці наскільки мені друзі розповідають значно менше вихованням переймаються особисто, вважають що тим може школа займатись. А років в п"ятнадцять просто нерідко вони у свідомості зовсім діти... Я пригадую своїх однолітків - ну просто машинки ще в голові були. Де ж таким ще наливати можна усюди.)
Точно не варто їм наливати...

Це дуже велика проблема Америки що діти в більшості не виховуються бути відповідальними і самостійними. Через страшні години праці батьків дітки залишені або на школу або на бабусю або на няню. Добре якщо школа добра і батьки не дуже розпанькають дитя, то воно менш більш знає що хоче. Он до прикладу, мій племінник поступив в дуже престижний університет в Ню Йорку за який не треба платити. Туди попадають лише найкращі учні. З його класу лише 1/3 будуть іти далі вчитись решта підуть працювати в бізнес своїх багатих батьків. Тим власне дітям не треба ні про що думати бо батьки вже про все подбали і вони в 17 років ганяють до школи на новеньких мерседесах і найголовніше для них дочекатись випускного на якому буде розгул не лише алкоголю а й наркотиків і секс орґій.
Ось вам і результат... батьки ж бо ніби для дітей старались і для них тяжко працюють аби тим дітям все як найкраще дати але по при матеріальне упустилось духовне.

Так що як там не крути а давати алкоголь дітям не треба але і виховувати їх треба відповідно аби вміли розрізнити добро від зла і аби знали міру. Бо скажімо в 17-18 думаю можна склянку вина собі позволити але лише одну.

Liliyah Romanova
26.01.2009, 22:53
Це Станіславчик дістав зі столу, щось не дуже подобається йому запах http://img228.imageshack.us/img228/2997/p9240598uh4.th.jpg (http://img228.imageshack.us/my.php?image=p9240598uh4.jpg)

Привчаємо дітей до шкідливого змалечку? :8::eek::eek::eek:

Leila
26.01.2009, 22:55
Не знущайтеся дитина сама бачить що воно погане і запах не дуже і взагалі пляшка закрита була

Liliyah Romanova
26.01.2009, 22:59
Не знущайтеся дитина сама бачить що воно погане і запах не дуже і взагалі пляшка закрита була
Я знущаюся? Цікаво, яким чином дитина бачить, що воно погане? Дитина зазвичай бачить, як це п'ють, ще й у великій веселій компанії. І яка в неї асоціяція буде? Адже любов чи нелюбов до таких речей виховується саме в сім'ї. А потім пиття алкоголю раптом виявляється виликим престижем, а про пияцтва підлітків узагалі не згадую. Воно все з хати й із прикладу дорослих. На попередньому фото те саме. Цікаві в дітей забавки. :8:

Leila
26.01.2009, 23:07
По запаху і бачить тому і скривився

Liliyah Romanova
26.01.2009, 23:11
Ви не зовсім зрозуміли, про що я. Але якщо ви вважаєте, що то не проблема, то ваша справа. Головне, аби потім пожинати плоди не довелося.

Nata
26.01.2009, 23:13
Я знущаюся? Цікаво, яким чином дитина бачить, що воно погане? Дитина зазвичай бачить, як це п'ють, ще й у великій веселій компанії. І яка в неї асоціяція буде? Адже любов чи нелюбов до таких речей виховується саме в сім'ї. А потім пиття алкоголю раптом виявляється виликим престижем, а про пияцтва підлітків узагалі не згадую. Воно все з хати й із прикладу дорослих. На попередньому фото те саме. Цікаві в дітей забавки. :8:

Для обговорення спиртного і дітей створена окрема тема.
Але... може краще бачити культуру споживання спиртного дома, ніж привчитися на вулиці в компанії?
А щодо пляшок... мої діти теж дуже люблять бавитися пляшками з-під пива. Це кримінал?

Ось, наприклад. Петро гострив зуби до пустої пляшки. А ще туди дуже добре різні патички запихати :)
http://s45.radikal.ru/i110/0901/f7/6c5ea5059710.jpg

Liliyah Romanova
26.01.2009, 23:26
Дякую, що нагадали. Як то не забавно, але я ж ту тему й створила. :xaxa:

Для обговорення спиртного і дітей створена окрема тема.
Але... може краще бачити культуру споживання спиртного дома, ніж привчитися на вулиці в компанії?
А щодо пляшок... мої діти теж дуже люблять бавитися пляшками з-під пива. Це кримінал?

Ні, за перепрошенням, але це дурість батьків.
І так суспільство спивається, а мамасі ще й заохочують з малечку. :8:
Я такого не розумію, направду.
Добре, якщо є КУЛЬТУРА споживання вдома, але я культури не бачу, а лише культ алкоголю. Потім за то доведеться гірко платити. І виховувати в дитині то не треба з кількамісячного віку, а з тінейджерського.
Я по своїх батьках дивлюся. У нас ніколи алкоголь не був на визначному місці й ми з братом ніколи не мали із ним проблем. Якщо в компанії хтось напивався, ні я, ні брат не вважали, що й ми повинні. Ми радше взагалі не пили. Нас навчили, що бути іншим іноді краще, ніж псувати собі здоров'я, як усі.
Алкоголь нам удома давали куштувати після 12-13. І потягу в нас ніколи не було.
А подивлюся на ті сім'ї, де алкоголь на столі навіть на свят-вечір, то там діти ні культури пиття не мають, ні здорового відношення до алкоголю.
Краще купіть дитині забавку, створену для гриження, ніж давайте облизувати таку гидоту. По-вашому, шкло корисне для шлунка??? :8:

Leila
26.01.2009, 23:31
Я ще не задумувалася над такими питаннями бо вважаю що ще рано, в 1рік і 4 місяці то точно, я думаю що підростаючи він побачить що і як на різних прикладах і ми йому будемо підказувати, щоб він робив правилий вибір

Liliyah Romanova
26.01.2009, 23:34
Ну-ну, головне, аби іграшки змалечку були правильні.
Бо підказувати можете що собі хочете, діти не роблять, що їм кажуть, а наслідують те, що їм показують. От і думайте, ЩО показуєте.

Leila
26.01.2009, 23:38
З чого ви взяли що є культ алкоголю? щось я нічого не розумію, таке враження що в нас сім"я алкоголіків, які ще й дитину привчають до такого ж. ми наприклад з чоловіком шкідливих звичок немаємо, а я взагалі й вина червоного вже й не нюхала з 2006 року. Хоч італійці вважають його корисним і деякі лікарі теж. В мене дід часто собі потрохи чарку вип"є до обіду і добре поїсть каже для травлення йому добре, але ж ніхто в сім"ї від того не спився.
І що я ТАКЕ показую???

Nata
26.01.2009, 23:40
Алкоголь нам удома давали куштувати після 12-13. І потягу в нас ніколи не було.
А подивлюся на ті сім'ї, де алкоголь на столі навіть на свят-вечір, то там діти ні культури пиття не мають, ні здорового відношення до алкоголю.
Краще купіть дитині забавку, створену для гриження, ніж давайте облизувати таку гидоту. По-вашому, шкло корисне для шлунка??? :8:

Ну звиняйте, мені у 12 навіть нюхати не давали. Це по-перше.
По-друге, іграшки для гриження у нас є, але дітей цікавить все.
По-третє, саме про культуру споживання і приклад батьків я й писала.
А у 1-2 дитина не розуміє що таке споживання алкоголю. Я так вважаю :o.

Leila
26.01.2009, 23:47
В моєї дитини іграшок ціла купа, але чомусь її цікавить все навколо, і те що він раз почав бавитися з пляшкою, і нам стало смішно як йому запах не подобався і ми сфотографували це, не означає що він регулярно і часто бавиться таким

kati
27.01.2009, 01:12
Та ну,то вже пєрєбор....До всіх приходять гості,є свята,на яких настолі стоїть алкоголь,майже всі п"ють пиво....ну це ж неозначає що самі батькі вирощують малолітніх алкоголіків.....Чи всі ховаютиься від дітей з келихом вина? діти 5-6 років втрачають цікавість до пляшок,а меньші якраз цікавляться не вмістом а формою,тобто пляшкою....для них то те саме,що ключи, пульт....цікавинка і все....
багатьом дітям подобається на смак пиво,вони навіть можуть спробувати на язик,ну то ж не трагедія.
Щось небачу я зв"яз ку між дитячим алкоголізмом і пляшкою вина на столі.Ну коли то сім"я алкашів,що зранку до вечора бухають,то все зрозуміло......хоча теж не факт що діти будуть такі ж

Лідочка
27.01.2009, 03:30
Як на мене, то те , що дитина бавиться пляшкою не є трагедією. Дайте їй пляшку з-під Боржомі і вона теж буде бавитися нею. Дитина не знає чи там було молоко чи горілка. Яка різниця з-під чого та пляшка з-під води, горілки, пива, вина - це просто КОНТЕЙНЕР для рідини. А заберіть від неї то, тоді точно в дитини буде підвищена увага до того, їй стане цікаво що то там є, чоо то не можна, а во мама і тато щось там з неї пють, а хіба то не така сама пляшечка як з молока. Хай дитина собі бавиться нею, то ж не означає що вона пє з неї.:umbrage:

Та ну,то вже пєрєбор....До всіх приходять гості,є свята,на яких настолі стоїть алкоголь,майже всі п"ють пиво....ну це ж неозначає що самі батькі вирощують малолітніх алкоголіків.....Чи всі ховаютиься від дітей з келихом вина? діти 5-6 років втрачають цікавість до пляшок,а меньші якраз цікавляться не вмістом а формою,тобто пляшкою....для них то те саме,що ключи, пульт....цікавинка і все....
багатьом дітям подобається на смак пиво,вони навіть можуть спробувати на язик,ну то ж не трагедія.
Щось небачу я зв"яз ку між дитячим алкоголізмом і пляшкою вина на столі.Ну коли то сім"я алкашів,що зранку до вечора бухають,то все зрозуміло......хоча теж не факт що діти будуть такі ж

А ще як почати ховатися, то дитині стане по справжньому цікаво, що то таке, і точно захочеться попробувати. А якщо мама і тато ховають то, значить воно добре. Як то кажуть "запретный плод сладок"

Маруся-мама
27.01.2009, 06:48
А я нині то вже просто не мала сили говорити зі своєю дитиною. Тато сховав за шафу на підлозі пляшку словацької слівовіци (бо то таке як самогонка, а таких сильних напоїв у нас ніхто не п*є, тому сховав для гостий). Так он, моя Андріана мусіла залізти власне туди в той кут і витягти власне ту пляшку і давай нею товчи до підлоги. Я її прошу віддай, бо то погане а вона вперлась - нє і все!:aggressive:
А тут в мене щей два проекти до школи зробити. Одним словом, лишилась я тої пляшки а мала побачила що там при столі діється щось цікавіше і лишилась тої пляшки.:8:

Вважаю так, що якщо діти бачать що дорослі п*ють і постійно і це нормально, то і їм того захочеться. Я не люблю пити, бо мене зразу на сон клоне а чоловік перестав бо хворий.

Liliyah Romanova
27.01.2009, 07:27
А ще як почати ховатися, то дитині стане по справжньому цікаво, що то таке, і точно захочеться попробувати. А якщо мама і тато ховають то, значить воно добре. Як то кажуть "запретный плод сладок"
То вже в старшому віці таке, якщо ховати. У молодшому - виключно мавпування, а дорослі ще й сприяють тому...

Зрештою, кожен робить, як хоче, але я бачу в Україні більшу небезпеку з алкоголем, бо є власне т.зв. культура пиття. Саме тому я вважаю, що треба дітей оберігати від того. А кому, як не мамам??? КОМУ?
Дати дитині бавитися шкляною пляшкою? А ще й гризти??? А що ще дати гризти? Дощечку з цвяшками? Вибачайте за такі напади, але дико мені, що вже такі забавки дітям дають, яких навіть моя бабця, ані прабабця своїм дітям не давали. Дожилися...

Я проти того, аби дитина пила свої напої із келішків, з яких дорослі п'ють міцний алкоголь. Я проти купування дитині "дитячого шампанського". Я проти привчання дитини до того, до чого вона й сама згодом привчиться, але нащо робити це нормальним змалечку?

Тут про сім'ї алкашів говорили. А я знаю дітей із інтелігентних сімей, котрі напивалися до ригання зеленим, котрі в компаніях пили ледь розведений спирт і потрапляли до реанімації. І в хаті ніхто не зловживав алкоголем, але ставлення до алкоголю було, як мало не до священної речі...

А ще один момент, про який говорять російські аналітики, це образ "приязного алкаша" у фільмах та серіалах, образ, що виховує в людській свідомості "культуру пиття", а радше "культуру зловживання". А чи не продукція російського кінематографу заселив українське телебачення?

Може, вам то перебір чи занадто, але просто задумайтеся, чи нема забагато чогось, що потім може дати інші наслідки, ніж вам би хотілося. І не треба оправдовуватися чи напади, просто подумайте. Впевнена, що мама для своєї дитини робить тільки найкраще.

kitka
27.01.2009, 11:03
Дитина бавиться тими пляшками, які попадають їй під руку, до яких може дотягнутися або випросила в мами. В нас найбільше пляшок з-під мінеральної, от з ними і бавилися (кидали, копали, грали в кеглі). Я теж проти пляшки з-під спиртного, але на 80 % по причині випадкового травматизму. Адже можна не помітити, що з горловини відколовся шматочок, далі вже не розказую:8:.
Ми теж сім'я "дужемалоп'юща". П'ємо рідко і лиш на свята. Навіть пиво в нас може стояти відкрите кілька днів, поки третину пляшки не виллю. Хоча інколи можемо випити по стаканчику до масної їжі, бо хочеться. В мене такий принцип - випити мало, але файного.
А ще спостерігаю за собою таку річ. Наприклад стоїть на столі пиво. І захотілося мені буквально ковток. Я лінуюся наливати той ковток в стакан, беру пляшку і прямо з "горлишка" п'ю. Саме в цей момент заходить на кухню Ромчик і в мене з'являється якесь таке відчуття незручності, ніби я щось роблю неправильно. Тому стараюся вже собі наливати в стаканчик.
А я знаю дітей із інтелігентних сімей, котрі напивалися до ригання зеленим, котрі в компаніях пили ледь розведений спирт і потрапляли до реанімації. І в хаті ніхто не зловживав алкоголем, але ставлення до алкоголю було, як мало не до священної речі...
Типова картина в гуртожитку, серед першокурсників особливо. Нарешті! Свобода від батьків! Самоствердження! Деякі кадри починали ще в електричці "Мукачево-Львів", потім їх до трамваю на руках несли:8:.
Я теж собі інколи дозволяла лишнього, але завжди могла вчасно зупинитися і там вже ніхто не міг мене вмовити. А інші - пили, і ригали, і йшли аж на четверту пару, і казали що більше не можуть пити, і через три дні то саме повторювалося.
Я не можу сказати, що повністю підтримую Лілю. Але згідна, що якщо дитині певні речі часто попадаються на очі чи під руку, то вона до них звикає, сприймає це як норму, як абсолютно звичну річ.
А культура пиття в сім'ї має бути. В першу чергу власний приклад, тобто це має виглядати пристойно. В нашій сім'ї не заведено на забаві вмовляти когось, щоб випив. Не хочуть - не п'ють. І діти це бачать. Це зорова пам'ять. Але з певного віку дитині ще й говориться , що і коли п'ється, з чого п'ється, які наслідки перебору. Це так звана слухова пам'ять. Можна навіть дати скуштувати, якщо не вірить, що воно "щипає язик":). В нас поки діє.

Leila
27.01.2009, 11:30
[QUOTE=kitka;406997] Але з певного віку дитині ще й говориться , що і коли п'ється, з чого п'ється, які наслідки перебору. /QUOTE]

В кожного свої погляди, і я погоджуюся про певний вік, що дитині треба пояснювати і т.д. ну не в 1 рочок, і не зразу забирати, якщо дитя випадково взяло пляшку, як на мене то й пластиковою можно поранитися з-під мінеральної води. В мене малий любить закручувати пляшки від йогуртів, від води, щось туди запихати, але це все під наглядом. А буде дорослішати побачимо як будемо виховувати. А інтелігентні сім"ї бувають різні, головне відношення до дитини, ми ж багато чого не знаємо, просто так діти не вживають, а якщо й спробували то треба щоб було достатньо розуму зупинитися і відмовитися. А пробували напевно багато людей різний алкоголь і цигарки і інше, але ж не всі наркомани, курці і алкоголіки.

Nata
27.01.2009, 12:12
Зрештою, кожен робить, як хоче, але я бачу в Україні більшу небезпеку з алкоголем, бо є власне т.зв. культура пиття. Саме тому я вважаю, що треба дітей оберігати від того. А кому, як не мамам??? КОМУ?
Дати дитині бавитися шкляною пляшкою? А ще й гризти??? А що ще дати гризти? Дощечку з цвяшками? Вибачайте за такі напади, але дико мені, що вже такі забавки дітям дають, яких навіть моя бабця, ані прабабця своїм дітям не давали. Дожилися...

Ваша бабця і китайську пластмасу дітям не давала гризти. А ми даємо. Дожилися.
Знаюпо своєму старшому: якщо я почну його "оберігати", ховаючи речі, то він візьме три стільчики і таки добереться до того що йому не дають. Якщо ж покажу і скажу, що то зле, він подивиться і втратить будь-який інтерес до тої речі.

kitka
27.01.2009, 12:21
він візьме три стільчики і таки добереться до того що йому не дають.
То факт:D, "есть такая буква".

Nata
27.01.2009, 12:47
Я цілком підтримую думку, що має бути культура споживання спиртного. І цього дітей треба вчити дома. Власним прикладом. Але Заборона і ховання ні до чого доброго не приведуть.
А щодо забавок із пляшками. Ну... напевно я погана мама, але мої діти пізнають світ через пізання предмету. Це ж не означає, що дали дитині пляшку і бався тиждень, нікого не рухай. Я вже писала, що в пляшку прекрасно влазять різні патички, кулькові ручки, зернятка... І все це відбувається під наглядом мами.
Ми і шнурками дуже любимо бавитися. Я не бачу тут зв"язку з алкоголізмом.

Nanaya
27.01.2009, 14:46
Я теж на вихідих сидячи в піцерії спостерігала, як молода пара пила собі пиво, а дитинка їхня,яка ще сидіть у візочку дуже хотіла пити і вони не довго думаючи дали їй пити пиво:aggressive: Невже та мама виходячи з дому не могла взяти для дитинки пляшечку чаю чи водички? Але напевно це тепер нормальна практика поїти дітей пивом, бо ще раз наблюдала таку ж картину літом в барі :(

kati
27.01.2009, 15:29
Я теж на вихідих сидячи в піцерії спостерігала, як молода пара пила собі пиво, а дитинка їхня,яка ще сидіть у візочку дуже хотіла пити і вони не домаючи дали їй пити пиво:aggressive: Невже та мама виходячи з дому не могла взяти для дитинки пляшечку чаю чи водички? Але напевно це тепер нормальна практика поїти дітей пивом, бо ще раз наблюдала таку ж картину літом в барі :(

що отак налили в кухаль пів пляшки і сказали на дитинко попий собі? :D

Nanaya
27.01.2009, 15:46

Ні, мама каже татові "ну дай пиво, хай поп'є", бо той сидів ближче до дитини:no:, а тато почав поїти дитину пивом і продовжував як нівчому не бувало розмовляти з іншими, а дитинка добряче попила пивка :aggressive: І вся їхня компанія дуже спокійно спостерігала за тим, ніби дитина чайок п'є:8:

Liliyah Romanova
27.01.2009, 17:55
Ваша бабця і китайську пластмасу дітям не давала гризти. А ми даємо. Дожилися.
Знаюпо своєму старшому: якщо я почну його "оберігати", ховаючи речі, то він візьме три стільчики і таки добереться до того що йому не дають. Якщо ж покажу і скажу, що то зле, він подивиться і втратить будь-який інтерес до тої речі.
А в нас Дарко чітко знає межі. Це твоя шухляда, а це моя, і в мою - зась. І ті межі завжди були збережені, від найменшого. Так що, як навчите.
Я теж китайську пластмасу не давала гризти. Я більше за природні забавки, ніж зроблені невідомо як і невідомо з чого. Ви впевнені у тому, з чого складаються ті речі, що ви даєте дитині гризти?

До речі, я не говорила про заборону й ховання алкоголю. Я говорила про підхід із головою. Перечитайте ще раз, що я писала. :)

Гм... а чому вам так смішно, не розкажете?

Я бачила гірші випадки, коли дитина підкрадала батькові з келішка горілку (4-річний хлопчик) і батько гордо дивився на сина й казав: "свій хлоп". А дитина потому спала, як убита. І що в той нещасний мозок потому полізе, як воно вже змалечку деградує?

Ірена
27.01.2009, 18:00
мій малий дуже не любить як вдома вживають спиртне...
приїхав раз брат з дівчиною, то ми пили коньяк - що то були за причитання: "не пийте, будете п"яні і дурні" (дослівно)

Liliyah Romanova
27.01.2009, 18:23
А інтелігентні сім"ї бувають різні, головне відношення до дитини, ми ж багато чого не знаємо, просто так діти не вживають, а якщо й спробували то треба щоб було достатньо розуму зупинитися і відмовитися. А пробували напевно багато людей різний алкоголь і цигарки і інше, але ж не всі наркомани, курці і алкоголіки.
Ну, ви щось тільки в крайності впадаєте...
Я про виховування схильності, а не залежності.
Ну, раз ви вважаєте, що гризти скло безпечно, то трудно. Ваша дитина, вам і вирішувати.

А культура пиття в сім'ї має бути. В першу чергу власний приклад, тобто це має виглядати пристойно. В нашій сім'ї не заведено на забаві вмовляти когось, щоб випив. Не хочуть - не п'ють. І діти це бачать. Це зорова пам'ять. Але з певного віку дитині ще й говориться , що і коли п'ється, з чого п'ється, які наслідки перебору. Це так звана слухова пам'ять. Можна навіть дати скуштувати, якщо не вірить, що воно "щипає язик". В нас поки діє.
У нас прикладом був тато, котрий майже не п'є. Горілку взагалі не п'є. Вино в невеликих кількостях. Пиво - раз на рік, мабуть, або й на два.
Якось мій брат хотів скуштувати шампанського на Новий рік. Йому тоді було 14 чи 15. Батьки йому дозволили скуштувати (два ковтки десь), він через 15 хвилин спати пішов і відтоді взагалі не п'є, хіба символічно вина з кимось вип'є, якщо на ДН чи інший особливій нагоді, або й не вип'є, перепросившись, що не має бажання.

Знову знаємо іншого хлопчинку, там батьки професори, але до алкоголю ставлення дивне. Дуже навіть дивне. І от їхні сини не пропускають жодної можливості попити. :no:

Leila
27.01.2009, 18:28
Де ви бачили що моя дитина гризе скло??? Він на фото показує просто пальчиком і кривиться від запаху.

kati
27.01.2009, 18:35
Гм... а чому вам так смішно, не розкажете?

Я бачила гірші випадки, коли дитина підкрадала батькові з келішка горілку (4-річний хлопчик) і батько гордо дивився на сина й казав: "свій хлоп". А дитина потому спала, як убита. І що в той нещасний мозок потому полізе, як воно вже змалечку деградує?

смішно,бо думаю що навряд батьки реально налили дитині і та сиділа і пила пиво....може дали сккоштувати півковтка....та тож не трагедія. МІЙ МАЛИЙ теж цікавився щож то тато пье з пляшки....дали напалець попробувати,але звісно при тому пояснивши що то пьють тільки дорослі....де проблема?

Liliyah Romanova
27.01.2009, 18:40
Де ви бачили що моя дитина гризе скло??? Він на фото показує просто пальчиком і кривиться від запаху.
Тут тема тільки про вас і вашу дитину? :8:

смішно,бо думаю що навряд батьки реально налили дитині і та сиділа і пила пиво....може дали сккоштувати півковтка....та тож не трагедія. МІЙ МАЛИЙ теж цікавився щож то тато пье з пляшки....дали напалець попробувати,але звісно при тому пояснивши що то пьють тільки дорослі....де проблема?
Ну, мій двоюрідний брат своєму малому так і давав, як вище описано.
Інший знайомий дозволяв своїй малій мочити пальця в його келих з вином і облизувати. Вона так безліч разів за вечір робила.
Наш малий теж цікавився пивом, його більше піна зацікавила (бо схожа на його густу піну в ванні) й спостерігання за нею, але запах відштовхнув, він навіть не думав куштувати. Та я би й не дала, зрештою.

kati
27.01.2009, 18:43
Ну, мій двоюрідний брат своєму малому так і давав, як вище описано.
Інший знайомий дозволяв своїй малій мочити пальця в його келих з вином і облизувати. Вона так безліч разів за вечір робила.
.
ну це вже неправильно,то точно.....:)

Leila
27.01.2009, 18:53
я розумію що про що тема, але у Вашому дописі Ви конкретно до мене звернулися. (ну мені так здалося).
А взагалі як синочок підросте я теж не буду давати пробувати малому вино, пиво і т.д. хіба після 14-15 з нами і потрошки, щоб я бачила. але тоді з ним вже можна говорити і щось пояснювати

Liliyah Romanova
27.01.2009, 20:53
1. я розумію що про що тема, але у Вашому дописі Ви конкретно до мене звернулися. (ну мені так здалося).
2. А взагалі як синочок підросте я теж не буду давати пробувати малому вино, пиво і т.д. хіба після 14-15 з нами і потрошки, щоб я бачила. але тоді з ним вже можна говорити і щось пояснювати
1. Особисто до вас хіба в коментарі до фото. Далі радше загально. Не приймайте так близько до серця. То мої загальні спостереження були далі, а не думки про вас.
2. Дуже правильна позиція. Я теж дозволю дитині покуштувати вдома, при мені, бо приклад батьків показав, що це дуже дієвий спосіб.

ну це вже неправильно,то точно.....:)
Неправильно. А починається це все із жартівливого ставлення до алкоголю, як на мене.

Leila
27.01.2009, 21:31
Може я близько до серця сприймаю, через свій стан, а взагалі, є над чим задуматися, бо хочеться добре виховати своїх діточок, і тішитися від їхніх досягнень в житті, а алкоголь це не те що людині потрібно однозначно!

Liliyah Romanova
27.01.2009, 23:04
Може я близько до серця сприймаю, через свій стан, а взагалі, є над чим задуматися, бо хочеться добре виховати своїх діточок, і тішитися від їхніх досягнень в житті, а алкоголь це не те що людині потрібно однозначно!
Мені найбільше саме про це йшлося: задуматися.
А далі, якщо проблем нема, то нема проблем. ;)

Люша
30.01.2009, 09:56
Ми давали попробувати пиво, давно, напевно малому десь півтора роки було, і йому не сподобалося, він зкривився і в принципі в нього більше бажання до сих пір не виникало скоштувати, зато коли якесь свято, то він любить, щоб йому налили компотіку у самий гарний фужер і обов'язково цокались, так він напевно відчуває себе дорослим:xaxa:. А на рахунок пляшок, то мене ще малою навчили що дівчинка навіть порожню пляшку зі стола прибрати не може - не гарно дівчинці з пляшкою, так і живу:xaxa:, і дитині теж не гарно вважаю, і небезпечно.

Zlju4ka
28.02.2009, 16:17
Ми свому нічого такого не даєм навіть пробувати! А ще стараємся в його присутності таке й невживати.А що до того щоб з 14-давати пробувати.мене і мого брата тато в 14 років посадив налив Чін Чін і Амаретто(дозу не памятаю ,ну не багато вроді)- і казав пийте.Мама ледь не впала- а він каже я повинен знати що з ними відбуватиметься якщо їм хтось десь в компаніі наллє алкоголь!!!І ви знаєте,оскільки лише заборонене-цікаво,то ми ніколи й не захоплювались подібного роду речами.тому давати пробувати-правильна позиція,тільки вік напевно кожен для власної дитини має визначити сам!

Мамань
01.03.2009, 01:18
А починається це все із жартівливого ставлення до алкоголю, як на мене.

ВСІ !!! без винятку мої знайомі, які мають дітей віком до 10 років, на родинних святах пригощають малих алкоголем - кого "на пальчик", кому - у пляшечку, кому - у скляночку, розведене компотиком; а на днях народження - обов язково має бути "Дитяче шампанське" :8::(
Люди з нормальних сімей, з вищими освітами і тверезими головами калічать маленькі організми. На всі протести і начитку моралі чую одне: "Та скільки там того, нехай краще на моїх очах і т.д." :confused:

kitka
01.03.2009, 01:25
ВСІ !!! без винятку мої знайомі, які мають дітей віком до 10 років, на родинних святах пригощають малих алкоголем - кого "на пальчик", кому - у пляшечку, кому - у скляночку, розведене компотиком; а на днях народження - обов язково має бути "Дитяче шампанське" :8::(

:eek:Всі-всі знайомі??? Дивно...

Люди з тверезими головами
:xaxa:Ви впевнені в тому?

Мамань
01.03.2009, 01:33
Не повірите, але святопереконаних у шкідливості алкоголю для дітей серед отих УСІХ, не знаю :xaxa:

Тверезі, тверезі...:xaxa:

Галченя
01.03.2009, 02:06
Більше того. Коли ми водили доцю у гурточок "Світ пізнання", то там на дитячі свята теж батьки закуповували "дитяче шампанське". І самі ж вчителі його й розливали діткам. Доводилось кожного разу стояти над ними і контролювати, щоб випадково і моїй не налили. Стараюсь її вберегти від подібної отрути.

Liliyah Romanova
01.03.2009, 06:47
А які складники в того "дитячого шампанського"? Щось дуже сумніваюся, що то дуже натуральне.

А щодо поступового привчання, то так моєї хресної чоловіка та його брата мама привчила з маленького. Давала їм з немовлячого віку, аби спали краще, а вона могла ходити по дискотеках. Вони були страшне нестримані до алкоголю, аби не сказати гірше. :(

Андріана
01.03.2009, 09:23
А які складники в того "дитячого шампанського"? Щось дуже сумніваюся, що то дуже натуральне.

та яке там натуральне, були ми в похресниці на дні народження, там малим поналивали того шампанського, а потім відмити не могли, бузяки були яскраво червоного кольору,там газована водична напічкана барвниками і ароматизаторами:8:
я категорично проти того "дитячого алкоголю"

Юстина
02.03.2009, 10:57
Мені був 21 рік, коли я вперше "випила" з мамою. Бокал шампанського.

СОФІЯ -СОНЯ
02.03.2009, 16:24
Мені був 21 рік, коли я вперше "випила" з мамою. Бокал шампанського.

Я вперше випила у 17 років, на ДН в подруги, і зовсім не шампанського. Чесне слово, думала, що вмру - години три блювала безперервно. Випила із цікавості, бо дома в нас був терор, такі речі (як і багато чого іншого) не пояснювались, а тільки все залякування і залякування були.
Можете вважати мене безвідповідальною, але на цей Новий рік я дала Тані випити півбокала шампанського. Бо бачу, що і вона, і коліжанки її уже геть хочуть бути дівками і їх святкування ДН надто вже викликають у мене підозру, тим більше, що є батьки, які дозволяють дітям у 13-14 років ходити по дискотеках до опівночі .
Таня тоді захмеліла і каже: "А якби прийшлось ще додому йти?"
Ото і думай, кажу їй. Знаєш вже, що то таке.
І навчила її як можна тихцем вилити (на землю, в склянку з водою, в салат :ninja:). Всяке буває.

Мамань
03.03.2009, 15:06
І навчила її як можна тихцем вилити (на землю, в склянку з водою, в салат :ninja:). Всяке буває.

Мого чоловіка теж дома навчили: набираєш повен рот горючого, а потім "запиваєш водичкою", виливаючи вміст рота у склянку :xaxa:
Так він гонорово п є, коли не може відмовити, і - не п яніє :xaxa:

Galya
26.05.2011, 13:59
за порадою лікарки кожен день випивала по 100 грам пива. ото ляля змалечку на пиво підсаджена!!
А ще дітям малим (5-6 міс.) починають пиво давати - БО ТО КОРИСНО!:8::hang1: Пояснення таке: "корисно, бо там є дріжджі". Ну і класика: "їй подобається":girl_crazy:

Мамусічка
26.05.2011, 15:07
Ну і класика: "їй подобається"

Точно. Маю таких знайомих. Вони розповідають про свою дівчинку(2 роки), що вона вміє і так далі. І фраза, яка мене вбила: "А ще вона у нас дуже любить пиво пити":khomyak:. Питаємо - "А для чого вони їй дають". Відповідь(усміхаючись): "А їй подобається і воно корисне". :wacko1: Наче це так природньо і невинно . Жах :girl_impossible:. А начебто не дурні люди, здавалося :girl_yes2: .

Girljanda
26.05.2011, 15:27
їй подобається і воно корисне
Ну я б спитала яка користь від алкоголю особливо для такої малої дитини. Те, що дитині подобається не означає, що то корисно.
Мій малий також як бачить, що чоловік п"є пиво, то кричить "ДАЙ", але як тато сказав ще років 15 почекати, то так воно і буде (ну, може і не 15:girl_smile:, але точно не тепер:girl_yes:).

Мамусічка
26.05.2011, 16:27
Ну я б спитала
Я не запитувала - тільки собі дорожче. Безнадійно((( Перевірено.

Rosynka
26.05.2011, 17:56
а ще часто можна стикнутися з тим,що під час застілля дитинці дають вмочити пальчик у вино і облизати,а то і наливають на денце. і тішаться,бо ж то так кумедно!!! я ще коли підлітком була,то так мені то дивно якось було,а тепер,то взагалі...

Oriana
26.05.2011, 18:05
а ще часто можна стикнутися з тим,що під час застілля дитинці дають вмочити пальчик у вино і облизати,а то і наливають на денце.
Ага, і мене то бісить, страшне. Як була якось у гостях, там за столом хлопчику 2-ох років налили чуточку горілки в стаканчик, він випив, а всі втішились, як незнаю що: "Оооо! Козак росте!!!" казали чоловіки.... Ух, як то злить, як можна так з дітьми. Це ж майбутня нація росте, а вони...:girl_devil:

nattsol
26.05.2011, 18:36
на рахунок дітей і спиртного, нам давали скуштувати буквально пару крапельок пива або вина, як ми ну дууууже вже випрошували ("ми" - це я і мої брати). батьки вирішили, що краще та крапелька під контролем, аніж потім десь тишком-нишком не знати яка доза.
а от від цього
"Оооо! Козак росте!!!"
я в шоці, м'яко кажучи.
щоправда, я сама горілку в 2,5 роки спробувала, але то було так: 86-й рік, сухий закон, проводжали дядька в армію і налили горілку в пляшки з-під лимонаду і газованої води (типу як замаскували). от я попила "водички" зі стаканчика і заснула під столом :girl_crazy:

Heureuse
26.05.2011, 18:42
попила "водички" зі стаканчика
і я, і я раз так "компоту" напилась (то було вино), що потім плакала, бо "пече!":girl_blush2:

vanilia
26.05.2011, 19:59
А ще дітям малим (5-6 міс.) починають пиво давати - БО ТО КОРИСНО! Пояснення таке: "корисно, бо там є дріжджі". Ну і класика: "їй подобається"

А ще знаєш для чого? :) Бо дитина після того пива спить :girl_nea: Дає дитині трошки пива, дитина спить і мама займається собі своїми справами.
Або ще, як казала мені свекруха, треба дати дитині посмоктати палець, намочений в горілці (!!!). :girl_nea: І хотіли моїй дитині такий палець дати попробувати посмоктати за дідове здоров'я, лиш я не дала.

---------- Додано в 18:59 ---------- Попередній допис був написаний в 18:55 ----------

а ще часто можна стикнутися з тим,що під час застілля дитинці дають вмочити пальчик у вино і облизати,а то і наливають на денце. і тішаться,бо ж то так кумедно!!! я ще коли підлітком була,то так мені то дивно якось було,а тепер,то взагалі...

От от, я не дочитала і написала. Саме це і пропонували нашій доці вже кілька разів свекри. В них аргументів два: 1. то корисно (чим???), 2. за здоров.я діда мусять пити всі.

Girljanda
27.05.2011, 16:01
2. за здоров.я діда мусять пити всі.
:suicide:Залізний аргумент. За здоров"я діда мусять пити, а за дитину не мусять подумати?

robik
27.05.2011, 16:12
Паречитала і тихо "офігіла". Перше мацьопам наливають оправдовуючи це тим, що "під контролем", "на здоров"я", "ой, який козак", а потім заломлюють руки - "чи то я його алкоголіком зробила".
Може забули, що тільки власним ДОБРИМ прикладом виховуємо дітей.

пс. Емоції одні. алкоголь це не їжа, вода, тепло і любов - речі необхідні для життя.

Бурулька
27.05.2011, 16:55
Шкода дітей, яких виховують в громаді, де вживання алкоголю є нормою. Я, звичайно, розумію, що дитині все цікаво. Але своїй дитині не даю ні пива, ні вина, хоча вона запитує що це таке. Просто пояснюю, що це можна пити лише дорослим і лише іноді трохи.
Не розумію призначення дитячого шампанського. Діти мають пити компоти і соки, а не газовану зафарбовану воду

Girljanda
27.05.2011, 17:33
Не розумію призначення дитячого шампанського
А призначення таке саме я і в інших непотрібних речах, типу дитячі жуйки, чупа-чупси і т.п. - приносити прибутки виробникам.

Бурулька
27.05.2011, 18:10
в інших непотрібних речах, типу дитячі жуйки, чупа-чупси і т.п.
дивує батьківське тлумачення таких речей: "вже така доросла дитина бо п"є шампанське, жує жуйки і т.д.". Нє, щоб визначати "дорослість" за вміннями, знаннями

Зорянівонька
27.05.2011, 18:33
Ну насправді я не думаю що правильним є не давати дитині (після 15-16 років) пробувати алкоголь, бо завжди дуже хочеться того, що заборонено. Мені давали по ковтку вина коли просила і не виросла алкоголічкою. Навпаки, пропав інтерес до нього. А от однолітки в яких були батьки строгі в тому плані купляли собі пляшку найдешевшого вина і пробували в підвалах. Не треба нічого забороняти. Треба навчити культури споживання спиртного.
Мій малий раз дуже просив вина, бо всі пили. Дали йому - спробував, більше навіть не просить.

robik
27.05.2011, 18:45
Не треба нічого забороняти.
Вік 16років і 2-3роки - зовсім не співставимі, на мій погляд.
Але забороняти все-таки треба, бо мають знати, що таке "не можна".
В моїй маленькій сім"ї алкоголь "табу". Стараюся не пити в присутності дітей, бо вони мають в пам"яті татові попойки і переживають. І коли ми бачимо якогось чувака "під газом", то вони кажуть "фу-бє", а я їм наголошую, що люди так виглядають, бо п"ють, ніхто в них не заливає, самі то до себе пхають. Ось і вся наука. Їм (моїм хлопакам) 9 і 11.

Бурулька
28.05.2011, 00:23
Дали йому - спробував, більше навіть не просить.
А якби сподобалося і просив далі, то як пояснити, що не можна, якщо вже раз дали?
Моя дитина знає, що алкоголь можна лише дорослим. Так само як і шоколад їй ще не можна, і вона його навіть не просить, не заглядається на салати з майонезом і т.д.
Сьогодні їздили на закупи. Чоловік купив пиво. І свекор з якогось дива запитав Христинку, чи тато дає їй пиво пити. Христинка зробила величезні здивовані очі і каже: "Ні. Не дає. Я ще маленька. Буду велика, як тато, тоді попробую".

fotynasop
07.06.2011, 12:51
Я проти давати дітям алкоголь. Але хіба бабусі-дідусі слухають батьків?
От пригадую два приклади. Одного хлопця привчали до "культури пиття", а потім не могли пояснити чому йому не можна стільки пити вина і пива. А друга дівчинка в свої 3 роки і пиво куштувала, і горілку, і вино. І то дідусь "привчив" поки мама з татом на роботі були. І тепер дитина як вгості з батьками приходить, то все вино вимагає - батьки компотом намагаються дурити і закусувати "змушують".

AilataN
07.06.2011, 13:12
культури споживання
От власне , що має бути культура споживання.

3 роки і пиво куштувала, і горілку, і вино.
Це не має ніякого відношення до культури, це тупість , обмеженість і бездумність.
Я цілком підтримую Зорянівоньку, якщо за столом всі смакують якийсь хороший алкоголь, і за тим же столом сидять підлітки(а не дітки) можна дати спробувати і навіть треба. В підворотнях наливають півасік, вінчік і дешеву водку, якщо молода людина буде розуміти різницю між "бухнути" і "випити "-це дуже добре.

solomka
07.06.2011, 13:12
Були ми в неділю на озері, поруч сиділа молода сім'я: мама, тато, дитина (приблизно 1,5 року) і ще мабуть бабуся, поставили парасолю, столик, на столику стоїть пиво. І тут тато бере ту пляшку з пивом, наливає в стаканчик і дає пити дитині. Дівчинка з таким задоволенням пила, що відразу стало ясно що для неї це звична річ. Мені чуть мову не відняло - в такому віці давати дитині пиво? Я ще можу зрозуміти, коли дитина пробує у віці 14-15, але така маленька - це вже занадто.

olja_zaj
07.06.2011, 14:03
ще можу зрозуміти, коли дитина пробує у віці 14-15, але така маленька - це вже занадто.
Я малій теж даю пробувати пиво, коли попросить даю 2 ковтка зробити, нам 3 роки, для мене це не занадто.

kitka
07.06.2011, 14:23
але така маленька - це вже занадто
Не те слово... Я такого не розумію і зрозуміти не хочу. Для чого? Бо дитині хочеться? Дітям багато чого хочеться, але ж далеко не все їм дозволяємо, правда? Я зроблю кілька ковтків (а особливо, якщо на порожній шлунок), то вже відчуваю ті градуси в голові, а скільки тій дитині треба? То ж маленький організм...

solomka
07.06.2011, 14:31
Я малій теж даю пробувати пиво, коли попросить
А як вона попросить горілки чи сигарети ви тоже їй дасьте?

mrochkizm
07.06.2011, 14:38
дитина (приблизно 1,5 року) і ще мабуть бабуся, поставили парасолю, столик, на столику стоїть пиво. І тут тато бере ту пляшку з пивом, наливає в стаканчик і дає пити дитині. Дівчинка з таким задоволенням пила, що відразу стало ясно що для неї це звична річ. Мені чуть мову не відняло - в такому віці давати дитині пиво?
Як читала допис, то мені теж мову відняло!

AilataN
07.06.2011, 15:36
даю пробувати пиво,
Зі свого дитинства пам"ятаю , на селі відбувалось, моїй подрузі після хвороби давали випити стакан пива навпіл з сметаною домашньою, пиво непам"ятаю чи було домашнє,;) але вже точно краще ніж та хімія, що зараз є в пляшках. Але були ми вже 12-13 річні підлітки. Своїй дитині такого б не давала, бо то не смачно, бе. Але пробувати? один раз -це попробувала, а пробувати багато разів- це просто пити. А для чого?
Якщо чесно, думала, що в цій темі обговорюють питання як ставитись до підліткового вживання алкоголю, але ніяк не дитячого...ан нєтушкі, єсть така проблема.:8:

Ljus6ka
07.06.2011, 16:20
Допис від kitka
Я такого не розумію і зрозуміти не хочу. Для чого? Бо дитині хочеться?
Я знаю таких батьків котрі дають пити не те, що бо дитині хочеться, а тому що їм хочеться дати і вони з того так тішаться як дурні, ну чесне слово, було б з чого, бо то ж так захопливо їх дитина те пиво п"є.

olja_zaj
07.06.2011, 16:20
як вона попросить горілки чи сигарети ви тоже їй дасьте?
Обов"язково ше прикурю їй:)жарт звичайно, горілку вона тіки понюхала сказала шо то бее, вино так само, а от пиво колись ми пили вона попросила, я їй дала, ковток зробила далі стало не цікаво, ви не подумайте кожен день я їй не даю, було то 2-3 рази, тепер вже то їй не цікаво, попробувала і заспокоїлась, звичайно шо в усьому мають бути розумні речі, але я то не сприймаю так аж занадто.

AilataN
07.06.2011, 16:37
Знайома розказувала- в її сім"ї було нормальним наливати при застіллях дітям починаючи з 12-13 років і слабші і міцніші алкогольні напої. На запитання для чого? вона відповіла -таким чином ми, діти, знали, що таке алкоголь, як він впливає на організм, знали його смак і не велись на дворові забави з розпиванням всякої фігні. Перша моя реакція була негативна, мовляв- бздури, а потім згадала свою першу рюмку горілки, випиту в компанії, всі випили повну і я випила, і всьо...ушла...Добре, що там були дорослі люди , мама і сестра господаря, які відкачували мене, промивали шлунок і відпоювали гарячим бульйоном...Якийсь сенс в тому є, щоб показувати дитині, що, як і коли можна , а що неможна ніколи.
Свому сину можу налити якогось суперхорошого винця, не більше, просто психологічно рука не піднімається))). хоча він вже пробував різні напої, але молодець, випившим я його не бачила.