КПК

Показати повну версію : Печу, печу хлібчик

Сторінки : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

Незнайомка
25.11.2010, 16:50
Щодо холодильника, то ось що знайшла
то де її зберігати, щоб не перекисла? зараз вивчаю тему про закваски, може, нарешті, спробую спекти нормальний бородінський. ось http://anna973.blogspot.com/2009/11/blog-post_15.html#more - знайшла рецепт, той, що по ГОСТу

Suzi
25.11.2010, 17:38
то де її зберігати, щоб не перекисла?
При температурі не нижче +10+15.
Якщо мені треба, щоб добу-півтори постояла - я ставлю до самого вікна. Зараз як раз підходить.

Незнайомка
25.11.2010, 18:38
Якщо мені треба, щоб добу-півтори постояла - я ставлю до самого вікна
ви так часто печете? я печу раз в 3-5 днів...на фотці хлібчик, який пекли на ізюмній заквасці, то бородінський (заварний) чи якийсь його варіант?

Suzi
25.11.2010, 19:27
Ми з*їдаєм хліб за 1-2 дні останніми місяцями в Дениса період маслоїдження - тому хліб розходиться в якості підставки під масло:).
На фото типу Бородінський, житньо-пшеничний. З тих , що я пробувала наразі мені найбільш подібний. І вже загорілась спробувати ваш, по ГОСТу :)

Suzi
26.11.2010, 13:49
На фото типу Бородінський, житньо-пшеничний. З тих , що я пробувала наразі мені найбільш подібний.
Мій вагітно-годуючий мозок збрехав :). То http://i026.radikal.ru/1011/36/5eaf87bc9dee.jpgДарницький був за рецептом fugaska. Житньо-пшеничний спекла вчора - взагалі без дріжжів. Заміс в режимі пельменів, підйом 2,5 години, випічка 1 год.
http://i035.radikal.ru/1011/e0/c4c076ffa4c9.jpg

наталя 2204
26.11.2010, 14:33
Рецепт звичайного хліба з від Панасоніка - 400 гр борошна, 1 ст.л. цукру, 1 ч.л. солі, 1 ст.л. олії, 260 мл води. Закваска входить в кількість борошна і води. Якщо зберетесь пекти, поясню по людськи на прикладі
Будь-ласочка!!! Щось я не дуже розумію, як то вираховувати кількість води і борошна.

Suzi
26.11.2010, 14:51
Щось я не дуже розумію, як то вираховувати кількість води і борошна
Дивіться. Це рецепт з інструкції до ХП
1 ч.л. дріжжів, 400 гр борошна, 1 ст.л. цукру, 1 ч.л. солі, 1 ст.л. олії, 260 мл води.
Останній раз я ставила закваску так - попередню порцію закваски всю в тісто взяла, в банку налила 50 мл води, обмила банку, додала 80 гр борошна, замісила, поставила. Виросла в 2 рази, взяла всю в тісто + досипала 320 гр борошна (400 з рецепту - тих 80, що в заквасці), води налила 210 мл (260 з рецепту - 50, що в закваску пішло). Дріжжі просто не дала. Все решта за рецептом.

наталя 2204
30.11.2010, 19:31
Поставила ізюмну закваску. От тільки не знаю, чи її наглухо закривати кришкою, чи як то правильно зробити?

Suzi
30.11.2010, 20:22
От тільки не знаю, чи її наглухо закривати кришкою, чи як то правильно зробити?
В мене вона або під марлею, або відкрита взагалі. Я думаю, доступ повітря має бути.

true
01.12.2010, 13:44
Дівчата, я все мучусь, якої фірми хлібопічку купувати, порадьте будьласка. Я вчора була в магазині техніки, дивилась на мулінекс, а продавці мене відмовляють, кажуть, що в кенвуді і делонжі хліб кращий виходить. А ще хотіла запитати тих, в кого хлібопічка робе джем, чи смачний він получається? Я вже заплуталась у виборі, а серед знайомих немає кого запитати. Допоможіть турку, буду вдячна.:girl_cray:

inchik
01.12.2010, 16:18
Дівчата, я все мучусь, якої фірми хлібопічку купувати, порадьте будьласка. Я вчора була в магазині техніки, дивилась на мулінекс, а продавці мене відмовляють, кажуть, що в кенвуді і делонжі хліб кращий виходить. А ще хотіла запитати тих, в кого хлібопічка робе джем, чи смачний він получається? Я вже заплуталась у виборі, а серед знайомих немає кого запитати. Допоможіть турку, буду вдячна.
ну що вам сказати....маю Мулінекс вже 2 роки і хліб все вдається....
не знаю чи є тема про вибір хлібо-пічки...
якби зараз ставало питання яку вибирати, то я б вибрала Панасонік з 2 мішалками (там є така властивість хороша, що всі інгрідієнти доводяться до однакової температури перед замісом, що є дуже важливим, хоча моя Мулька не має, але всеодно справляється зі своєю задачею)
читала, що Мулінекси дуже добре вимішують тісто....
але всі хлібо-пічки мають свої слабкі місця...в одних - відро, в інших - мішалки, в когось - тени і т.д. на сайті хлібопічка.ру можна почитати по кожній моделі про слабкі місця...
а джем...джем не варила ніколи...і не буду (багато хто на тому ж сайті пишуть, що після варіння джему, і не обов'язково після першого, розтоплений цукор попадає на той вал, на якому тримається мішалка(и) і залипає, запікається на валу, мішалка клинить і відро виходить з ладу :( і часто в сервісних центрах не хотять то ремонтувати)
мій брат купував собі вживану (німецьку) маловідомої фірми і вона не гірша Мулінекс і за Панасонік навіть, тому тут таке трохи важкувате питання вибору...

La esposa
01.12.2010, 16:24
Дівчата, я все мучусь, якої фірми хлібопічку купувати, порадьте будьласка. Я вчора була в магазині техніки, дивилась на мулінекс, а продавці мене відмовляють, кажуть, що в кенвуді і делонжі хліб кращий виходить. А ще хотіла запитати тих, в кого хлібопічка робе джем, чи смачний він получається? Я вже заплуталась у виборі, а серед знайомих немає кого запитати. Допоможіть турку, буду вдячна

маю кенвуд більше року, не жаліюся. Не тільки хліб печу, а й мішу тісто на різні потреби - пиріжки, вареники...

Вчора замісила тісто як на хліб, і в останній момент надумалася, витягла тісто і спекла булочки з часником, вийшов такий "букет", як Оленка вчила :) Звичайний хліб ми їли би два дні, а булочок вже нема :)

ага, згадала: варила раз джем, зарідкий вийшов.

Suzi
01.12.2010, 16:27
За півтора роки я жодного разу не робила варення в хп. Мені важливими є режим житнього хлібу, таймер, випічка. І надійність.

Bursukanja
01.12.2010, 16:47
Коли я захотіла хлібопічку, то дуже довго вивчала характеристики різних виробників та моделей, ходила в магазини мацати вживу:girl_smile:, а найбільше інформації почерпнула із дуже гарного сайту Хлєбопєчка.ру. Там спеціяльна гілочка є про вибір хлібопічки, і фактично всі там вважали найкращою Panasonic 255D, її я і купила (вірніше, замовила у одному львівському інтернет-магазині). Що сказати? Я дуже задоволена. Хліб з першого разу вийшов чудовий, і скільки б я не пробувала різні види борошна та різні програми, він таким незмінно смачним і гарним продовжує виходити:-).
Стосовно ж варення - так, я пробувала, я навіть досить багато джему на зиму зробила минулого літа. Нічого в мене не пригорало, ніякої шкоди від варіння варення:-) хлібопічці не було. Варення гарне, смачне, прозоре, густе. Всьо гуд:girl_yes2:

наталя 2204
02.12.2010, 09:28
Моя закваска здається не виживе ...........:(.
Їй вже 39 год, а вона зовсім не піднялась. Трохи булькає, але появилась якась водичка в ній і запах щось не дуже........ Спочатку вона була дуже густа, а зараз стала зовсм рідка.
Напевно їй вже капець.........

Suzi
02.12.2010, 12:31
Їй вже 39 год, а вона зовсім не піднялась. Трохи булькає, але появилась якась водичка в ній і запах щось не дуже........ Спочатку вона була дуже густа, а зараз стала зовсм рідка.
Напевно їй вже капець.........
В мене перший раз таке було. А де вона у вас стоїть, чи тепло там?

наталя 2204
02.12.2010, 13:50
стоїть біля батареї, але вчора мамі стало жарко і вона виключила опалення ні пів дня. Я як побачила, то відразу включила, але мабуть було вже запізно, бо в банці вже відділилась рідина. Що робити? :(

Suzi
02.12.2010, 14:14
стоїть біля батареї, але вчора мамі стало жарко і вона виключила опалення ні пів дня. Я як побачила, то відразу включила, але мабуть було вже запізно, бо в банці вже відділилась рідина. Що робити?
Спробуйте спочатку, але поставте там, де стабільно тепло. Може маму попередити, що у вас теплолюбивий звір живе?:)

inchik
02.12.2010, 15:45
я теж пробувала (4 невдалих спроби було :() робити ізюмну закваску...все пішло в смітник :(...
натрапила ось на це: http://mariana-aga.livejournal.com/101731.html?page=2#comments тільки роблю не з виноградом, а з ізюмом...ттт все як там пише...стоїть та закваска на столику біля плити і вроді як комфортно почувається, принаймні мені так здається...як що добре вийде, то скажу, бо наразі тільки 3-й день тій заквасці, а має бути 5-6 і тоді вже можна буде щось пробувати пекти

---------- Додано в 15:45 ---------- Попередній допис був написаний в 15:42 ----------

я робила як описно тут http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=17861.0 але ніц не виходило... я всю тему перечитала, але всеодно не могла зрозуміти чого не виходить....а в блозі п Люди написано і описано чому в перші дні може бути поганий запах закваски і коли він має стати таким, як треба і яким саме

наталя 2204
03.12.2010, 15:27
Вчора я взяла 2ст.л. своєї вмираючої заквасочки, додала 100гр води, 100гр борошна і поклала її в "реанімацію"- на батарею. Вона почала пускати бульки, сьогодні вся її поверхня вкрита дрібненькими бульбашками, але вона в мене чомусь не збільшується в об"ємі. Чи то може я забагато від неї хочу?

---------- Додано в 13:27 ---------- Попередній допис був написаний в 12:59 ----------

натрапила ось на це:
http://mariana-aga.livejournal.com/101731.html?page=2#comments
Щось мені страшно в таких пропорціях робити. А якщо не получиться???? Не знаю, чи ризикувати......... . І хочеться, і колеться- як то кажуть.

Буду пробувати реанімувати свою заквасочку. :(.

Suzi
03.12.2010, 16:36
Буду пробувати реанімувати свою заквасочку.
Пробуйте, все вийде :)
З мого досвіду мені здалось, що основне в перші дні основне це постійна температура, і краще її потрошки підгодовувати.

наталя 2204
04.12.2010, 10:28
і краще її потрошки підгодовувати.
О, це точно. Це я теж вже зрозуміла. А ще до мене дійшло, що я чуть її в перші дні голодом не заморила.... .
Скажіть, а як ви знаєте, коли ваша закваска готова для випікання хліба? По яких показниках ви орієнтуєтесь?

наталя 2204
06.12.2010, 18:28
Десь порпала наша Suzi.
Народ, хто знає, яка може бути причина, що купол хліба тріскає? В мене почав тріскати відколи печу на заквасці.

Suzi
07.12.2010, 10:12
Скажіть, а як ви знаєте, коли ваша закваска готова для випікання хліба? По яких показниках ви орієнтуєтесь?
Коли виростає в 2 рази. Якщо вона стояла на вікні (в прохолодному місці, щоб швидко не росла), то я беру її в тепло, трошки підгодовую - буквально ст.л. води і трохи борошна, перемішую добре і десь за пару годин вона виростає в 2 рази. Тоді її в тісто.
На рахунок купола - то або не та пропорція води, або може треба надрізати , коли на 2-й підйом ставите?
Я останнім часом печу по цьому перепису:
Простой хлеб на закваске
Взять столько спелой закваски, чтоб в ней было 30%-70% всей муки в рецепте. Муку можно брать хлебопекарную или АPF с щепоткой аскорбинки. Замесить тесто без соли , дать 30 мин брожения, вмесить соль и ложку масла (по желанию). Через 20-30мин мин сформовать хлеб и дать 2 часа расстойки в тепле. Хлеб весом 450г печь 25мин с паром при 465F. Хлеб весом 700г печь 35 мин.

Хлеб получается с очень ровным рисунком мякиша, тонкосетчатой пористостью, восхитительно вкусный и ароматный.

Рецепт
на 2 хлеба весом по 400-450г
340г спелой закваски (170г муки, 170г воды)
400г муки
10г соли
1-2 ст.л. масла (по желанию)
200г воды

Замесить тесто без соли и жира в течение 4 мин.
дать ему выбродить полчаса-час. Вмесить соль и масло, вымешивая в течение 4 мин.Сформовать хлеб
Хороший видеоролик процесса формовки овального и круглого подового хлеба тут http://northwestsourdough.wordpress.com/2008/05/27/shaping-and-slashing-dough-videos/
Дать хлебу 2 часа расстойки в тепле
Надрезать, смазать водой и печь на поду с паром в течение 25мин при 465Ф.

Тільки я ставлю в ХП на режим Безглютеновий (15 хв замісу, підйом), і як раз через 40 хв виключаю. Обминаю на столі, тоді беру казан, на дно пергамент, туда сформований хліб, закриваю кришкою і ставлю десь на 2 години в трохи нагріту духовку (десь 30 градусів).Потім з пергаментом перекладаю в сковорідку без ручки і так випікаю.
Цікаво мені чи є круглі форми, щоб там і на підйом можна було ставити тісто, і потім в ній же пекти....

наталя 2204
08.12.2010, 14:52
А що робити з закваскою, якщо хліба ще не треба пекти, а закваска вже збільшилась вдвоє?

Suzi
08.12.2010, 16:19
А що робити з закваскою, якщо хліба ще не треба пекти, а закваска вже збільшилась вдвоє?
Якщо сьогодні ще не будете пекти, то викинути, лишити 2 ст.л. підгодувати і поставити.

Оленка
08.12.2010, 17:08
давно виношую мрію спекти хлібчик на заквасці. Начиталася і буду пробувати. Маю хлібопічку Мулінекс от тільки вона в мене чогось відмовляється пекти. Як купили її (десь 3 роки тому) то пекла суперово, хліб зїдався до останньої крихти. Якось ми її заовали і не пекти десь 1 рік. Недавно вирішила знов спекти а вона, зараза, не хоче пекти. Тісто замішує а от росте дууже погано і то дуже погно потім гарно випікає :))). Возили вже її в ремонт а там кажуть, що нічого не зламалося. От і думаю, може то на заквасці получиться. В когось були такі чудеса з хлібопічкою? :sorry: :sorry: :sorry:

Suzi
08.12.2010, 17:19
Тісто замішує а от росте дууже погано і то дуже погно потім гарно випікає
Може справа в дріжжах, а не в пічці?

poputochka
08.12.2010, 17:54
Дівчата, може хто має перевірений рецептик здобної булочки або паски? Маю Мулінекс,і щось останнім часом мені ті мулінексівські(по" рідним" рецептам) здоби і кекси не виходять,та й приїлися вже.
Дайте щось новеньке і смачненьке, будь-ласка.

Оленка
08.12.2010, 18:32
Може справа в дріжжах, а не в пічці
ой, та перепробувала я вже всі варіанти і різну муку давала, дріжджі, за реептами різними все робила...навіть дала сусідці, в надії, що в немї може вийде. Та де там. :girl_nea:

Suzi
08.12.2010, 19:24
Але якщо перемішує і пече добре, але тісто не піднімається, хіба може бути справа
в пічці? Чи я щось не так зрозуміла?

Оленка
08.12.2010, 20:53
хіба може бути справа
в пічці
от в майстерні нам так і сказали. Тонко намікнули, що краще навчіться хлоб пекти а не по ремонтах їздити. Так раніше вона суперово пекла. Тісто піднімається, правда не як раніше, але трошки росте, а петед випіканням нагло падає і хліб виходит забитим. Це не пічка а чудо техніка. Живе своїм життям :girl_devil:

Трошки порилась в неті і вчитала, що хліб на дрідждах не є шкідливий як дехто говорить. То нащо мучтися з тими заквасками. Чи на заквасках хліб смачніший? Може хтось має ще якусь інформацію стосовно корисності/шкоди поділіться. Ліньки в неті довго ритися :girl_blush2::girl_blush2:

Suzi
08.12.2010, 21:30
Трошки порилась в неті і вчитала, що хліб на дрідждах не є шкідливий як дехто говорить. То нащо мучтися з тими заквасками. Чи на заквасках хліб смачніший? Може хтось має ще якусь інформацію стосовно корисності/шкоди поділіться. Ліньки в неті довго ритися
Я давала посилання кілька сторінок назад щодо шкідливості, перегортайте.
Щодо смаку - на заквасці він просто інший. І ніякої мУки я в тому не бачу, скоріше навпаки - мені подобається процес :)

Оленка
09.12.2010, 12:27
так, сьогодні почну робити закваску. А яку краще: ізюмну чи вічну? Яка в них різниця при замішуванні тіста? І ще я не дуже зрозуміла в якій к-ті ту закваску давати? Скілки треба дати грам закваски взамін на 1 ч.л. дріжджів? Яка ж то вища математика з тим хлібом :girl_impossible:. Ну нічого, якось буде, головне почати а там добрі люди допоможуть.
Suzi дуже гарна стаття про дріжджі. :girl_in_love:

Suzi
09.12.2010, 14:22
Тут (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=850122&postcount=1258) я писала як порахувати складники в рецепті, коли печете на заквасці. Якщо закваска ще не дуже сильна, то краще додати хоч 0,5 ч.л. дріжжів. Ну і варто на сайті хлібочка.ру почитати рецепти хліба на заквасці.
Стосовно різниці в заквасках - вона більше в способі вирощення, а не в процесі замісу помітна. Наприклад, вічну треба три дні годувати, і тоді пекти можна. На ізюмній можна пекти хоч 2 рази в день (коли вона вже сильна), а можна раз в 2 дні.

zarucja
09.12.2010, 16:07
Мені чоловік теж купив хлібопічку!Це просто чудо!Скільки я вже всяких перепекла хлібів:солодких з ізюмом,горішками,курагою,чорносливом,звичайні хліби з льоном ,кунжутом...В хаті такий запах,як в пекарні!Всім раджу

наталя 2204
09.12.2010, 17:01
викинути, лишити 2 ст.л. підгодувати і поставити.
Та це ясно, але рука не піднімається на таке. Я мала на увазі, що можна з неї приготувати. Роблю оладки . Получаються смачні. Вчора ввечері робила, зараз знову йду смажити, бо тісто вже підійшло.

---------- Додано в 15:01 ---------- Попередній допис був написаний в 14:57 ----------

Щодо смаку - на заквасці він просто інший. І ніякої мУки я в тому не бачу, скоріше навпаки - мені подобається процес
І мені дуже подобається. Для мене моя заквасочка, як член сім"ї. :).

Оленка
09.12.2010, 17:37
Так Suzi буду вас трошки питаннями засипати як спеца в області заквасок. Прошу не ображаться :o

вічну треба три дні годувати, і тоді пекти можна
тобто пекти хліб раз в 3 дні? Ізюмна напевно мені не підходить, по кожен день пекти точно не буду.

порцію закваски всю в тісто взяла
А скілько ж то тої закваски. Напевно у всіх її різна кількість?

заквасочка, як член сім"ї
:connie:

Suzi
09.12.2010, 18:07
Та це ясно, але рука не піднімається на таке. Я мала на увазі, що можна з неї приготувати. Роблю оладки . Получаються смачні. Вчора ввечері робила, зараз знову йду смажити, бо тісто вже підійшло.
Люди ще роблять млинці, вафлі, я в тісто для пирога давала. Але намагаюсь регулювати швидкість підйому густиною і температурою, в принципі вже орієнтусь коли треба буде наступний хліб пекти.

спеца в області заквасок. Прошу не ображаться
Дякую, але я лише початківець-любитель(ниця) ;)
Раджу для початку перечитати теорію.

наталя 2204
09.12.2010, 18:14
в принципі вже орієнтусь коли треба буде наступний хліб пекти.
І я вже потрохи вчуся контролювати її ріст з допомогою температури.

тобто пекти хліб раз в 3 дні?

Вибачайте, що втручаюся, але думаю, що SUZI мала на увазі перші три дні від створення закваски, а потім її вже потрібно годувати за день до того, як хочете пекти.А у "вільний час" її треба тримати в холодильнику (що є не зовсім добре). Кілька сторінок назад про це йшла мова.

---------- Додано в 16:14 ---------- Попередній допис був написаний в 16:12 ----------

Я спочатку пробувала вирощувати вічну закваску, але щось вона в мене не прижилась. Тому тепер вирощую ізюмну. Може з часом попробую виростити ще хмелеву, бо для неї є багато рецептів, а для ізюмної нема- треба самому придумувати.

Оленка
09.12.2010, 18:15
Раджу для початку перечитати теорію.
запуталась окончтельно. У кожного своя теорія і практика. Так як я ще ніколи не пекла хліба (хлібопічка нерахується) то хліб з закваскою для мене то як політ в космос: і хочеться і незнаєш як то "хочеться" втілити в життя. Тося зробить :dance2:

потрібно годувати за день до того, як хочете пекти
А як?

наталя 2204
09.12.2010, 18:30
заквасочка, як член сім"ї
Саме так :) :) :)

---------- Додано в 16:24 ---------- Попередній допис був написаний в 16:17 ----------

А як?
Не знаю. Я ж кажу, що вона в мене не прижилась.Зайдіть на сайт хлебопечка.ru., там про всі закваски можна перечитати і вибрати для себе якусь одну, яка найбільше сподобається.

---------- Додано в 16:27 ---------- Попередній допис був написаний в 16:24 ----------

ось, попробую дати ссилку
http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&board=172.0

---------- Додано в 16:30 ---------- Попередній допис був написаний в 16:27 ----------

Щойно ходила на кухню по оладки і побачила, що моя заквасочка піднялась на 1/3 і осіла. Йду реанімувати. Вона завжди так робить, якщо я її залишаю на столі, а не біля батареї. Теплолюбиве створіннячко.......

Suzi
09.12.2010, 18:43
Може з часом попробую виростити ще хмелеву, бо для неї є багато рецептів, а для ізюмної нема- треба самому придумувати.
Я так зрозуміла, що нема різниці яка закваска. Я пекла хліб, де в рецепті було вказана французька, а я пекла і на вічній, і на ізюмній. Насправді на хлібопічці є досить рецептів.

---------- Додано в 18:43 ---------- Попередній допис був написаний в 18:42 ----------

Може з часом попробую виростити ще хмелеву, бо для неї є багато рецептів, а для ізюмної нема- треба самому придумувати.
Я так зрозуміла, що нема різниці яка закваска. Я пекла хліб, де в рецепті було вказана французька, а я пекла і на вічній, і на ізюмній. Насправді на хлібопічці є досить рецептів.

наталя 2204
09.12.2010, 18:57
І що то таке з тою заккваскою: як стоїть біля батареї, то за 2-3год збільшується вдвічі, а якщо стоїть на столі, то за 2-3 год збільшиться на 1/3 і осідає...... Тримати весь час її біля батареї не можу, бо тоді прийдеться пекти хліб цілодобово кожні 3год :), а по іншому, вона не хоче жити. Що робити????????????

Оленка
09.12.2010, 19:00
ось, попробую дати ссилку
Сайт дійсно класний, я вже його трошки почитала і там же повністю запуталась. Скільки господинь, стільки і варіантів. Тут і рецептів дууже багато.
Я так зрозуміла, що нема різниці яка закваска.
Я так тоже думаю, закваска ж то діє однаково, просто по-різному її добувають. І в багатьох рецептах прише просто "закваска".

наталя 2204
09.12.2010, 19:00
Я так зрозуміла, що нема різниці яка закваска. Я пекла хліб, де в рецепті було вказана французька, а я пекла і на вічній, і на ізюмній.
Ну якщо так, тоді не буду вирощувати іншу, бо реценптів дійсно є дуже багато. Відмовлятись зовсім від закваски не хочу, бо дуже добрий хлібчик получається навіть при тому, що вона ще дуже молода, і я завжди даю трохи дріжджів. Зовсім без дріжджів пекти ще не пробувала.

Suzi
09.12.2010, 19:43
що то таке з тою заккваскою: як стоїть біля батареї, то за 2-3год збільшується вдвічі, а якщо стоїть на столі, то за 2-3 год збільшиться на 1/3 і осідає...... Тримати весь час її біля батареї не можу, бо тоді прийдеться пекти хліб цілодобово кожні 3год , а по іншому, вона не хоче жити. Що робити????????????
В якій прпорції її годуєте?

наталя 2204
10.12.2010, 11:51
В довільній:blush:. А це має значення? Мабуть має......:shy: Сьогодні залишила дві столові ложки своєї перекисшої :(закваски, долила 100гр теплої водички, збила в піну, додала 100гр муки. і поставила на стіл:sorry:, хоч вона це не дуже любить. На батарею ставити не хочу, бо сьогодні вона мені не потрібна. Я все правильно зробила? Якщо ні, то виправляйте, будь-ласочка.:girl_yes2:. Чи краще її бідненьку поставити в тепло?

Suzi
10.12.2010, 12:05
В довільній. А це має значення? Мабуть має...... Сьогодні залишила дві столові ложки своєї перекисшої закваски, долила 100гр теплої водички, збила в піну, додала 100гр муки. і поставила на стіл, хоч вона це не дуже любить. На батарею ставити не хочу, бо сьогодні вона мені не потрібна. Я все правильно зробила? Якщо ні, то виправляйте, будь-ласочка.. Чи краще її бідненьку поставити в тепло?
Трохи має. Дивіться, якщо її годувати в пропорції 1:1 (як ви годуєте - 100 гр води і 100 гр муки), то вона виходить досить рідка і швидко піднімається. Якщо її замісити густішою - так, щоб тягнулась за виделкою, ( в мене виходить десь 50 гр води,якими я обмиваю залишки на стінках банки, і десь 70-90 гр муки) вона буде довше підніматись. Спробуйте так при різних температурах. До речі, мені здається, що густіша - краще тісто піднімає.
В мене , по суті виходить такий алгоритм - спекла хліб, обмила баночку (пропорції як вище написала, беру кришку і добре трясу) потім додаю муку, замішую і ставлю на підвіконник (то в мене прохолодне місце). Вона там стоїть ніч, день. Вдень витягую, трошки додаю води (буквально 1-2 ст.л.), виделкою збиваю, додаю трохи борошна. До вечора вона піднімається, і я її беру в хліб (ставлю на режим французького по таймеру на ніч). Або ,якщо не ставлю хліб на ніч, то зранку ще раз трошки підгодовую і як збільшиться в 2 рази тоді печу.

наталя 2204
10.12.2010, 12:42
замішую і ставлю на підвіконник (то в мене прохолодне місце).
А в тому прохолодному місці вона росте, чи стоїть на місці?
Я зрозуміла так, що якщо закваска збільшилась вдвоє, то її треба або використати в хліб, або трошки підгодувати. І використовувати тоді, коли вона знову збільшиться вдвоє. Правильно? Щось до мене то тяжко доходить....[COLOR="Silver"]

---------- Додано в 10:42 ---------- Попередній допис був написаний в 10:27 ----------

Suzi
10.12.2010, 12:46
А в тому прохолодному місці вона росте, чи стоїть на місці?
Росте, але повільно. В теплі вона за кілька годин збільшується вдвоє, в прохолодному (і густа!) - десь за добу.
Я зрозуміла так, що якщо закваска збільшилась вдвоє, то її треба або використати в хліб, або трошки підгодувати. І використовувати тоді, коли вона знову збільшиться вдвоє. Правильно?
Я так роблю. Голодувати їй не варто давати. І викидати рука не піднімається.

Оленка
10.12.2010, 12:55
Вчора замішала я свою закваску і поставила біля батареї, поки що сидить тихенько. А вона там не засохне?

наталя 2204
10.12.2010, 18:45
Та не мала би. Має по-трошки бульки пускати :).

наталя 2204
11.12.2010, 16:58
Росте, але повільно. В теплі вона за кілька годин збільшується вдвоє, в прохолодному (і густа!) - десь за добу.

Suzi,дуже дякую за поради. , тільки, я печу в ХП а не в духовці, і закваска не встигає підняти хлібчик до потрібного рівня за ті 3год 20хв, що відведені по 1програмі. Зараз поставила нанайдовшу програму - для хліба Омега3 ( 3год 50хв). Подивлюсь чи справиться. Я ще й дріжджів трошки дала. Щось страшно ставити зовсім без дріжджів. Боюсь, що закваска не справиться- вона ж ще така молоденька. Чи вже можна вже без дріжджів?

Suzi
11.12.2010, 17:51
я печу в ХП а не в духовці, і закваска не встигає підняти хлібчик до потрібного рівня за ті 3год 20хв, що відведені по 1програмі. Зараз поставила нанайдовшу програму - для хліба Омега3 ( 3год 50хв). Подивлюсь чи справиться. Я ще й дріжджів трошки дала. Щось страшно ставити зовсім без дріжджів. Боюсь, що закваска не справиться- вона ж ще така молоденька. Чи вже можна вже без дріжджів?
Якщо найдовшої не вистачить, попробуйте зупинити програму перед випічкою, а коли хлібчик підросте в 2 рази, тоді просто випічку включіть.

inchik
11.12.2010, 20:29
Зробила я свою ізюмну заквасочку по опису з http://mariana-aga.livejournal.com/101731.html?page=2#comments...але робила меншу порцію і замість винограду ізюм використала...
нарешті росте, булькає, піниться і радує око :)
вже і хліб пекла. він дійсно інший на смак і по своїй структурі м'якуш інший, дірочки більші і хліб не кришеться і тримається купки...моїм домашнім дуже подобається.
правда ще не пробувала пекти без використання дріжджів, але з часом надіюся на те, що стане міцнішою моя закваска і зможе сама підняти хлібчик.

наталя 2204
11.12.2010, 22:10
Доповідаю: хліб виріс на 2/3, на смак добрий, але по розмірах мав би бути більший. це при тому, що я давала ще 1ч.л. дріжджів. Щось мені такий розклАд не подобається. Якщо нереально, щоб закваска підняла хліб за 3год, то доведеться відмовитись від неї, бо вона мені лишень псує хліб.

Suzi
11.12.2010, 23:12
Доповідаю: хліб виріс на 2/3, на смак добрий, але по розмірах мав би бути більший. це при тому, що я давала ще 1ч.л. дріжджів. Щось мені такий розклАд не подобається. Якщо нереально, щоб закваска підняла хліб за 3год, то доведеться відмовитись від неї, бо вона мені лишень псує хліб.
За яким рецептом ви робили?
Цікаво в чому справа. Я якраз ввечері поставила хліб, і прийшлось замість 2,5 годин лишити його на 2-й підйом на 3,5 години. Він чуть з кастрюлі не виліз. ЩЕ спробую чи не перекис за такий час, але закваска піднімає дуже добре, навіть враховуючи те, що я прогавила пік росту і поставило тісто місити тоді, коли закваска вже почала опадати.
.....
А де у вас тісто стояло для підйому, в хп?

inchik
12.12.2010, 22:26
може ще замолода заквасочка?
читала, що самостійно зможе підняти приблизно місячна по віку закваска.
1 ч.л. дріжджів мені тісто на хлібину в 750 грам піднімає за годину у 2 рази, а у вас чомусь не підійшло :(, то може захолодно було і ще треба було почекати? чи протяг десь був...різні на то причини можуть бути

inchik
13.12.2010, 19:17
ось такий на заквасці (пів норми дріжджів дала, бо ще молода)
http://lh5.ggpht.com/_RNX-0TXp43U/TQZR-JsyaPI/AAAAAAAABNM/bEoTDPQ9Drw/s400/DSC00166.JPG

Suzi
13.12.2010, 21:24
може ще замолода заквасочка?
читала, що самостійно зможе підняти приблизно місячна по віку закваска.
Я пекла лише на заквасці в її неповний тиждень. Підозрюю, що справа в чомусь іншому, бо справді, 1 ч.л. дріжжів за 2 години мала б вже підняти тісто , і без закваски.
..............
ось такий на заквасці
Красота :) А за яким рецептом пекли?

Птася
13.12.2010, 21:30
Привіт, приймайте до себе молодого пекаря, не бийте зразу, це мій перший хлібчик. Сестра віддала свою хлібопічку, так ми з нею контак налагоджували.
Ось мій хлібчик гарбузово-творожний
http://s42.radikal.ru/i095/1012/9e/f544a113a945.jpg http://s49.radikal.ru/i123/1012/02/707b7bec8ae3.jpg

inchik
13.12.2010, 22:37
Красота А за яким рецептом пекли?
я вичитала на сайті хлібопічка.ру, що на одну буханку (приблизно 500-750 грамову) потрібно закваски 200 грам десь....часом 200 даю часом більше (як вийде, але знаю точно скільки, бо зважую)
а взяла звичайний рецепт білого хліба, що виходить:
300 г води
520 г борошна
1,5 ч.л. солі
0,5 стол. л цукру
пару ложок олії
1 ч.л. дріжджів

якщо я даю 300 гр закваски, то по-рецепту, відповідно, даю води на 150 г менше і на 150 г менше борошна і все

є ще нюанс, перед випіканням (стараюся підловити той момент) дивлюся чи достатньо піднявся, бо як ні, то виключаю пічку і ще залишаю підніматися і потім випікаю.

Оленка
13.12.2010, 22:43
сьогодні спекла свій перший хлібчик з закваскою. Одну порцію замісила вручну і спекла в жуховці, а другий хлібчик в хлібопічці. З духвки хлібчик суперовий а от з ХП щось не дуже: погано замішуався, все тісто збилося в один куточок і там і сиділо. Може я з інградієнтами напутала, бо сама вираховувала. Завтра виставлю фотку, якщо його ще не зїдять :)

---------- Додано в 23:43 ---------- Попередній допис був написаний в 23:41 ----------

виключаю пічку і ще залишаю підніматися і потім випікаю
а яка у вас хлібопічка? В мулінексі такої функції немає, що є трошки незручно? А як даєте закваску в хлібопічку? В мене щось та закваска збилася і тісто погано вимішалося, може її трошки водою розбавляти?

inchik
14.12.2010, 08:22
а яка у вас хлібопічка? В мулінексі такої функції немає, що є трошки незручно? А як даєте закваску в хлібопічку? В мене щось та закваска збилася і тісто погано вимішалося, може її трошки водою розбавляти?
у мене Мулінекс
я трохи не зрозуміла про яку функцію йдеться :girl_in_dreams:... якщо про те, що вона сама виключиться перед випіканням в потрібний момент, то так, дійсно, нема такої функції... приходиться все вручну. тобто по таймеру дивитися коли треба виключити до випікання і просто залишаю щоб ще краще підійшло тісто.
хм...дивно, що погано вимішалася....
я перший раз як пекла в пічці на заквасці, то закваску як складову (інгрідієнт) додавала в хлібопічку разом з рештою (вода, борошно і т.д.) і все вимішувалося...
тепер стала окремо розбавляти закваску водою і теж вимішується

Оленка
14.12.2010, 11:24
дивитися коли треба виключити до випікання і просто залишаю щоб ще краще підійшло тісто
а на яку кнопку викючаєте? Ту що не дисплеї чи на рубільнік з боку? А програма тоді не збивається?
Я про ту функцію, яка позволяла б окремо виставляти час на підігрів, окремо включати випікання і окремо замішування і вручну виставляти час. Ніби 3 окремі програми. Чого вони такого ще не придумали? Це ж зручно.

inchik
14.12.2010, 13:41
а на яку кнопку викючаєте? Ту що не дисплеї чи на рубільнік з боку? А програма тоді не збивається?
ні не на рубильник, а кнопку "старт" (вона ж спиняє програму зовсім) і програма збивається. потім коли треба вже випікати, то включаю програму випікання і все.
нажаль, окремо програми для підтримання температури для піднімання хліба нема :(, але б дуже згодилася б...приходиться викручуватися з тої ситуації, наприклад включити на випікання на до хвилини часу і виключити, тоді хлібопічка не встигне занадто сильно нагрітися, але достатньо нагріє все всередині, щоб підходило тісто і йому було комфортно...
Я про ту функцію, яка позволяла б окремо виставляти час на підігрів, окремо включати випікання і окремо замішування і вручну виставляти час. Ніби 3 окремі програми. Чого вони такого ще не придумали? Це ж зручно.
дуже доречне запитання з розряду "не питайте чом заплакані очі" :(...може колись доживем до того часу, коли з такою функцією довільного вибору ходу програми додумаються зробити

наталя 2204
14.12.2010, 14:17
А де у вас тісто стояло для підйому, в хп?
Воно у мене завжди стоїть в ХП, бо я в духовці не печу. Тільки колись один раз пекла, але повністю на дріжджах.

---------- Додано в 12:12 ---------- Попередній допис був написаний в 12:05 ----------

Сьогодні знову пекла на заквасці, з додаванням 1ч.л. дріжджів, перед випіканням вимкнула пічку на 40 хв (і накрила її рушником), щоб краще виріс хлібчик, а потім вже ввімкнула режим випікання. Суперовий хлібчик получився.

---------- Додано в 12:17 ---------- Попередній допис був написаний в 12:12 ----------

може колись доживем до того часу, коли з такою функцією довільного вибору ходу програми додумаються зробити
Є такі ХП. Читала про це на початку теми. (стор.9 , допис 84)

inchik
14.12.2010, 15:50
Є такі ХП. Читала про це на початку теми. (стор.9 , допис 84)
так, читала про таке чудо :), дякую, що нагадали :)... прикольно, але там можна лише базову функцію корегувати (а хліб на заквасці трохи часом непередбачуваний, тому і виходить, що включаю-виключаю протягом процесу)...тобто має програма, для прикладу, початися урівнюванням температури, а закінчитися випіканням, а часто треба, для прикладу, корегувати і під-час самого процесу, а от наприклад такої функції, як просто нагрівання для піднімання тіста я не бачила :(

Suzi
14.12.2010, 16:35
а закінчитися випіканням, а часто треба, для прикладу, корегувати і під-час самого процесу, а от наприклад такої функції, як просто нагрівання для піднімання тіста я не бачила
Не хочете спробувати випікати в духовці? Дуже гарно тісто піднімається - я включаю на пару хвилин духовку (щоб нагріти десь до 30-35 *) , тоді хлібчик в казан на пергамент під кришку, в закриту духовку десь на 2 години. А як пекти, то або разом з пергаментом перекладаю або на пательню, або в казані і печу (якщо дуже високий хліб вийшов), тільки без кришки. Раніше здавалось, що то складно, а зараз призвичаїлась так, що вийти з дому можу, і хліб вчасно спечений. Чоловіку такий хлібчик теж подобається.

наталя 2204
14.12.2010, 16:57
В мене газова духовка без всяких функцій, температура не регулюється. Тому я в духовці пекти не хочу. Надто багато мороки- один раз вже пекла. Може якщо поміняю плитку, то буду пробувати пекти в духовці.

inchik
14.12.2010, 17:02
Не хочете спробувати випікати в духовці? Дуже гарно тісто піднімається - я включаю на пару хвилин духовку (щоб нагріти десь до 30-35 *).
так, пекла, але маю газову зі своїми захцянками, що часом просто руки опускаються і не хочеться в ній нічого пекти...особливо після того, як спробувала (подрузі допомагала) пекти в електро...

Suzi
14.12.2010, 17:05
Тоді я вас розумію - мала буквально лічені рази справу з газовою, то звісно, не до порівняння з електричною.

Оленка
14.12.2010, 18:59
потім коли треба вже випікати, то включаю програму випікання і все.
в мене ще ХП старої можелі і там взагалі такої функції немає. Та і вних інструкції такі дурні (щоб не сказати гірше) неможуть написати, що кожна програма робить. Дали з 10 рецептів, підписали програми (і то не всі) і тіштися. Скачала класну книжку зІ 100 рецептами правда для хп OW 6002. Плпробую адаптувати під свою і до закваски.

La esposa
14.12.2010, 19:12
в мене ще ХП старої можелі і там взагалі такої функції немає

а яка у вас ХП? в мене в інструкції була така собі важка заплутана табличка, я на неї все думала, що то якись-там список чогось, але недавно розібралась — а то графік кожної програми, по часу, що в який час робить ХП. Після того, як розібралась, наважилась спекти булочки з часником в духовці (закручувала так, як ви радили, дякую :) ), вийшло файно. Тільки рецепт хлібний був, але все одно вийшло смачно :)

у нас теж духовка любить над нами піджартувати, але я все-таки деколи печу. Зараз чекаю на силіконові форми - бо вже замахало оте прилипання :girl_cray:

Оленка
14.12.2010, 19:44
а яка у вас ХП
ABKE 41. купили її 3 роки тому, пкла суперово, потім закинули її на рік, дістали, а вона вже не пече так к колись. Намагаюсь зрозуміти чому. В ремонті сказали, що з нею все добре, проблема або в інградієнтах ... або в господині :girl_blush2:

---------- Додано в 20:44 ---------- Попередній допис був написаний в 20:29 ----------

в мене в інструкції була така собі важка заплутана табличка
а у вас яка ХП? в мене теж є така табличка, але там № програм нема а просто назви хліба

La esposa
14.12.2010, 19:50
але там № програм нема а просто назви хліба

о, і в мене так, але програми (назви+номери) пише на кришці самої ХП — маю Кенвуд ВМ250. Спробуйте порівняти час і дії з таблички з конкретною програмою (наприклад, пропильнуйте весь процес випічки звич.хліба і підпишіть собі)...

inchik
14.12.2010, 22:43
в мене ще ХП старої можелі і там взагалі такої функції немає. Та і вних інструкції такі дурні (щоб не сказати гірше) неможуть написати, що кожна програма робить. Дали з 10 рецептів, підписали програми (і то не всі) і тіштися. Скачала класну книжку зІ 100 рецептами правда для хп OW 6002. Плпробую адаптувати під свою і до закваски.
хм...дивно, що нема... я маю OW 500030 і рецепти пробувала у брата на його старій якійсь німецькій (фірми такої навіть в очі ніколи не бачила) і у подруги пекла по Мулькиним рецептам, то вроді як вдавалося все і навіть нічого адаптовувати особливо не приходилося, от тільки за колобком слідкувала і все
а під закваски, то да! адаптувати треба :)

наталя 2204
15.12.2010, 08:47
Я вважаю, що в будь-якій ХП можна спекти будь-який хліб, незалежно з якої він книги рецептів: чи то з Мулінекса, чи з Панасоніка, чи з іншої моделі. Головне правильно підібрати програму випічки.

Оленка
15.12.2010, 12:45
Та і вних інструкції такі дурні (щоб не сказати гірше)
нагнала я на ту ХП, а воно виявляється що все є :shy:. Треба ще тільки випікання знайти. Все ніяк руки не дійдуть.
Вчора ввечі підгодувала звою закваску білою мукою, так вона до ранку всигла мені збільшитися в 3 рази і трошки впасти. Щось дуже шустра та закваско з тою мукою. Коли підгодовувала житньою, то такого не було, росла 24 год.

inchik
15.12.2010, 13:51
Вчора ввечі підгодувала звою закваску білою мукою, так вона до ранку всигла мені збільшитися в 3 рази і трошки впасти. Щось дуже шустра та закваско з тою мукою. Коли підгодовувала житньою, то такого не було, росла 24 год.
а може просто сили відчуває в собі і сильною стає :)

Оленка
15.12.2010, 17:22
як пекти, то або разом з пергаментом перекладаю або на пательню, або в казані і печу (якщо дуже високий хліб вийшов), тільки без кришки
Тобто ставите пектися хліб в непрогріту духовку?

---------- Додано в 18:22 ---------- Попередній допис був написаний в 18:20 ----------

а може просто сили відчуває в собі і сильною стає
Зрунку підголувала а вона знов вимахала в 2 рази. Що з нею робити? Пекти хліб в ночі ж не буду. Та і вже багато її назбиралося з тим підгодовуванням. А можна давати менше підкорми? (я даю по 100 грам води і муки)

Suzi
15.12.2010, 18:20
Тобто ставите пектися хліб в непрогріту духовку?
Не пектись, підніматись. Коли приходить час пекти - включаю на потрібну температуру.

наталя 2204
15.12.2010, 21:01
А можна давати менше підкорми? (я даю по 100 грам води і муки)
Я коли підгодовую, то даю 20гр води і 30гр борошна. Так можна декілька раз годувати, аж поки не використаю закваску. Коли використаю, то залишаю 2ст.л., додаю 100гр води, 120гр борошна. А потім вже підгодовую по-чучуть.

Suzi
15.12.2010, 21:21
Зрунку підголувала а вона знов вимахала в 2 рази. Що з нею робити? Пекти хліб в ночі ж не буду. Та і вже багато її назбиралося з тим підгодовуванням. А можна давати менше підкорми? (я даю по 100 грам води і муки)
Можна менше, і не 1:1 воду з борошном давати, а робити густішу, і ставити в прохолодне місце (від 12 до 18-20 градусів). Тоді добу-півтори про неї можна не думати :)

inchik
15.12.2010, 21:53
ну така проблема в багатьох виникає....або викидати (руки не піднімаються :() або годувати....
якщо поставити в холодніше місце - на вікно, наприклад, то по-ідеї має не так швидко підніматися... але холодильник не підійде для того, бо там захолодно (вимре вся корисна звірина), потрібна температура десь не нижче 12 градусів (принаймні так пишуть досвідчені закваскомани і заквасковирощувачі)

---------- Додано в 21:53 ---------- Попередній допис був написаний в 21:46 ----------

Можна менше, і не 1:1 воду з борошном давати, а робити густішу, і ставити в прохолодне місце (від 12 до 18-20 градусів). Тоді добу-півтори про неї можна не думати
в мене густе теж швидко піднімається...на підвіконні вроді як і холодно (щойно поміряла +15) але видно не дуже...пробувала малими порціями кормити, то теж піднімається швидко і опадає...

Suzi
15.12.2010, 21:56
в мене густе теж швидко піднімається...на підвіконні вроді як і холодно (щойно поміряла +15) але видно не дуже...пробувала малими порціями кормити, то теж піднімається швидко і опадає...
Можна ще спробувати трішки солі дати.

Оленка
15.12.2010, 22:16
я поначитувалась, що потрібно тепло і виділилила таке гарне місце біля батареї...тепер шукаю гарне холодне

бо там захолодно (вимре вся корисна звірина)
А коли печете в духовці, то вона не вмирає? Чи вона потрібна тільки для бродіння, але ж і з холодильника теж добре бродить? Може я чогось не розумію?

Suzi
15.12.2010, 22:24
А коли печете в духовці, то вона не вмирає? Чи вона потрібна тільки для бродіння, але ж і з холодильника теж добре бродить? Може я чогось не розумію?
МК бактерії потрібні в процессі бродіння, замісу тіста. В холодильнику занадто холодно для них, тому вони вмирають, а залишаються тільки дріжжі. Тому бродить, але ефект вже не той.

inchik
16.12.2010, 14:39
Можна ще спробувати трішки солі дати.
а й справді! а про сіль то я і забула.... :sorry:

Sharm
17.12.2010, 08:58
Привіт! Це моє перше повідомлення на форумі, хоча тему про випікання хлібчика читаю вже давненько. Але тепер є причина приєднатись: св.Миколай прийшов до мене дещо раніше і приніс хлібопічечку про яку я мріяла:clapping: Вже встигла спекти 3 хлібчики. Поки що випробовую рецепти з інструкції до хлібопічки.
Ось мої хлібчики:

Яєчний (розмір L, на жаль не зважила)
http://i067.radikal.ru/1012/c4/cbb83ea5b540t.jpg (http://radikal.ru/F/i067.radikal.ru/1012/c4/cbb83ea5b540.jpg.html)

Хліб з декількох видів борошна (розмір M, 470 грам)
http://i005.radikal.ru/1012/19/87ab60917f1dt.jpg (http://radikal.ru/F/i005.radikal.ru/1012/19/87ab60917f1d.jpg.html)

Ще пекла медово-горіховий хліб, але він чомусь вийшов як "грибок", з "шапочкою" зверху (засмутилась, і не фоткала). Не знаю чому так, мабуть, не правильно відміряла інгрідієнти.

Дякую за корисну тему :) Всім смачного хлібчика!

inchik
24.12.2010, 11:40
нарешті моя "ізюмна" закваска стала сильною і я вчора наважилася спекти хліб без додавання зовнішніх (тільки дикі в заквасці) і ось що вийшло
http://lh6.ggpht.com/_RNX-0TXp43U/TRRoPxfaL-I/AAAAAAAABOI/8RmqbKnzJws/s400/DSC00201.JPG
підходив він перед випіканням десь 4 години

Людок
24.12.2010, 15:48
тему про випікання хлібчика читаю вже давненько. Але тепер є причина приєднатись: св.Миколай прийшов до мене дещо раніше і приніс хлібопічечку про яку я мріяла
слово в слово, як про мене :girl_haha:
Але печемо хлібчик по черзі з чоловіком :girl_blush2:.
Вчора був спечений Бородінський, смакота :girl_in_love:.
Добре, що дівчата підсказали, про магазин Домашня пекарня.
В якому придбали ваги, та просіювач муки, все це дуже зручне для випічки хлібчика.
Дякую за це Вам велике:girl_curtsey:

Sharm
27.12.2010, 08:38
inchik, у вас вийшов дуууже гарний хлібчик :) я ще не ризикувала пекти на заквасці, хоч і хочеться ))) Якщо надумаю спробувати, мабуть, теж почну з ізюмної.

Людок, нам з вами пощастило, св.Миколай був дуже щедрим! : ))) мабуть, протягом року були чемними :) Я, на жаль, ніяк не попаду в "Домашню пекарню", тому поки що використовую для випікання хліба ті складники які є в найближчих магазинах. Лише один раз пекла чорний хліб, і оскільки не мала солоду, то замінила його на сухий квас (за порадами з інтернету). Мала великі сумніви щодо цього, оскільки запарений квас виглядав як густа каша, але хліб вийшов досить добрим. Не ідеальний, але всерівно добрий. На смак був як звичайний чорний хліб з магазину (а я хочу навчитись пекти такий як львівський заварний - мій улюблений).

yusha
30.12.2010, 23:53
Допоможіть!!! Чоловік на Миколая подарував хлібопічку Оріон. Взялися пекти кекс - вже двічі не виходить: погано виріс, не пропікся .лише скоринка рум'яна ,аж занадто. За хлібчик навіть боюся братися. Може ,хтось щось підкаже.

Suzi
31.12.2010, 10:19
Взялися пекти кекс - вже двічі не виходить: погано виріс, не пропікся .лише скоринка рум'яна ,аж занадто. За хлібчик навіть боюся братися. Може ,хтось щось підкаже.
За яким рецептом робили?

наталя 2204
31.12.2010, 11:22
Я б радила почати з білого хліба, а не з кекса. а на кекс раджу ставити "світлу скоринку", а потім (по закінченні випічки) залишати його ще на 5-10хв в ХП, щоб пропеклася серединка до кінця. Щоб добре виріс- треба дуже добре збити яйця (не менше 5хв). Родзинки щоб не осідали на дно - потрібно обваляти в борошні.
Але не надійтеся що він виросте такий як хліб, бо він по висоті виходить як пів хліба.

НЮША
08.01.2011, 12:36
Взялися пекти кекс - вже двічі не виходить: погано виріс, не пропікся .лише скоринка рум'яна ,аж занадто. За хлібчик навіть боюся братися. Може ,хтось щось підкаже.
В мене та сама історія,на Миколая,піч Оріон,кекс не виріс.Але я виявила,що в рецепті не всі складові вказані.Хлібчик виходить прекрасний,а от кекс поки боюся пекти,поки не відредагую рецепт.

наталюська
14.01.2011, 10:53
Нам теж Св. Миколай, який приходив до свекрухи, приніс хлібопічку Кенвуд. Свекруха зразу попередила - в магазині сказали, що три перші рази хліб не вийде, бо ще хлібопічка не пропеклась, а її співробітниці хліб вийшов на 5 раз. Я спробувала спекти перший раз простий білий хліб-і мені вийшов! Правда я дуже довго думала як мені взяти тих 350 грам муки, якщо у мене є тільки мірний стаканчик у мл, але якось пропорціями вирахувала, що то 525 мл )).

dimalozz
14.01.2011, 14:49
Правда я дуже довго думала як мені взяти тих 350 грам муки, якщо у мене є тільки мірний стаканчик у мл, але якось пропорціями вирахувала, що то 525 мл )).
То все одно не вгадаєте, найкращий спосіб - дивитися по колобку.
Тобто міряти приблизно можна і склянками, давати чуть менше ніж треба, а при замісі вже досипати муки так, щоб тісто набуло ідеальної консистенції (має бути пластичне на дотик, не липнути до пальців, колобок гарний кругленький без зайвого борошна і не розмазується по дну). Але не треба поспішати, спочатку дайте промішатися кілька хвилин, а тоді вже дивіться чи досипати ще муки. На 3-4 випічку якщо не ставити експеримантів то вже можна майже на око все давати.

п.с. А чому часто людям не вдаються перші випічки думаю є інші пояснення, наприклад мучить цікавість і часто заглядають під кришку, штовхають зайвий раз пічку і випускають тепло, відповідно тісто погано росте або падає. Ну і з рецептурою часто бувають промахи, в мене перше тісто таке рідке було, що тепер аж смішно згадувати ))) виявилось, що неточний рецепт, як прочитав про колобка зразу все налагодилося.

наталя 2204
21.01.2011, 13:09
Можна купити електронну вагу.

Venus
21.01.2011, 13:22
Правда я дуже довго думала як мені взяти тих 350 грам муки, якщо у мене є тільки мірний стаканчик у мл, але якось пропорціями вирахувала, що то 525 мл )).

А я все міряю мірною склянкою :girl_yes:
Або ще так:
таблиця мір і ваг:

http://smak.ua/ru/wiki/volumes/index.html

http://i008.radikal.ru/1101/6c/b3b1861bff4e.jpg

наталя 2204
21.01.2011, 13:30
я коли купила ХП, то взагалі немала ніякого поняття про випікання хліба, навіть не знала яке має бути тісто. перші три хліба мені не вдалить (міряла мірним стаканчиком). Потім купила ел.вагу і почались в мене гарні смачні хлібчики. Не знаю, може то так співпало, але до мірного стакана більше не поверталась і не хочу. Кладу відерко з ХП на вагу і все даю в грамах (воду, олію, муку), сіль, цукор, дріжджі - ложкою. От і все. А з мірним стаканом ми не подружились :).

Venus
21.01.2011, 13:38
коли купила ХП, то взагалі немала ніякого поняття про випікання хліба, навіть не знала яке має бути тісто. перші три хліба мені не вдалить (міряла мірним стаканчиком

В мене випічка в принципі і з склянкою виходить чудово. Але Ваш допис заставив мене задуматись про вагу! Може буде ще краще? :girl_wink:

наталя 2204
21.01.2011, 13:41
Не знаю, то як кому. Багато хто без ваги обходиться. А мені набагато зручніше важити (точність до 1гр), ніж міряти.

Venus
21.01.2011, 13:44
Не знаю, то як кому. Багато хто без ваги обходиться. А мені набагато зручніше важити (точність до 1гр), ніж міряти.
Мені теж дуже важливо знати точну міру чи вагу. Але досі якось обходилась тою скляночкою. Може вони різні? З різними похибками? :girl_haha::girl_haha:

Skaliaria
25.01.2011, 19:03
Я також прихильниця електрон. ваг...Відколи мені Миколай "приніс" це чудо, хлібчик завжди вдається і процес перетворився на свято :)

Маруся-мама
25.01.2011, 19:10
Це просто всі радянські переписи в грамах, а в нас все в міряльних чашках і у нас вони всі стандартні. Тому для укр переписів беру вагу а для наших склянки і ще ніразу не помилилась.

Stechok
26.01.2011, 11:01
Допис від наталя 2204 Переглянути допис
коли купила ХП, то взагалі немала ніякого поняття про випікання хліба, навіть не знала яке має бути тісто. перші три хліба мені не вдалить (міряла мірним стаканчиком
все таки вага потрібна(точність грає велику роль)
так що не пошкодуйте і придбайте електронну вагу(дуже зручно)
я навіть рідину важу,те саме що у мілілітрах:girl_smile:

---------- Додано в 11:01 ---------- Попередній допис був написаний в 10:57 ----------

Але Ваш допис заставив мене задуматись про вагу! Може буде ще краще?
придбайте вагу і переконаєтеся що буде краще!!!:girl_wink:

Fechka
03.02.2011, 01:55
МИ виграли хлібопічку Gorenje! я так раділа.. От вже двічі пекла хліб і невдався.. перший раз погано вимішаний.. сирий в середині...а другий-теж не виріс(якийсь липкий).. може в мене сухі дріжджі погані? Я все по рецептурі робила.. навіть вагу в сусідки позичила! Одне РОЗЧАРУВАННЯ?:girl_in_dreams:

Stechok
03.02.2011, 11:42
От вже двічі пекла хліб і невдався..
можливо ви використовуєте не ту програму

може в мене сухі дріжджі погані?
а дріжджі можуть бути першою причиною,чому хліб неполучився:girl_yes2:
у мене хлібопічка вже місяць,і перші три віпічки невдалі,але потім ми зрозуміли що причина в дріжджах,поміняла дріжджі і тепер проблем не існує:girl_tender:

Michela
03.02.2011, 11:48
От вже двічі пекла хліб і невдався..
Я теж маю хлібопічку, але такого, щоб не вдався ще не було..печемо вже десь рік...
Печу хліб і білий, і житній, і кукурудзяний, кекси з ізюмом...
може в мене сухі дріжджі погані
А які використовували...? та як..?

Маруся-мама
03.02.2011, 15:19
може в мене сухі дріжджі погані

Випробуйте дріжджі окремо а не в хлібо-пічці. Скажімо засипте одну чайну ложечку дріжджів, столовою ложкою цукру і двома-трьома столовими ложками теплої води. Дайте постояти хвилин 20-30 в теплому місці і побачите якщо не зробилась шапочка і дріжджі не «ожили» значить проблема в них а якщо вони живі і бродять, тоді проблема в іншому.

наталя 2204
03.02.2011, 20:42
Я все по рецептурі робила.
Може рецепт поганий?

---------- Додано в 18:42 ---------- Попередній допис був написаний в 18:41 ----------

може в мене сухі дріжджі погані?
Я використовую французькі

наталюська
04.02.2011, 12:00
У моїх книгах до хлібопічки рецепти тільки є з пшеничної муки. тому я пекла у своїй хлібпічці хліб зі 100% пшеничної муки вищого сорту-виходив завжди дуже добрий. вчора вирішила спекти інший хліб за рецептом, по якому пекла білий хліб, тільки змінити муку. дала 50%-житньої муки, 50%-1го сорту. Програму включила ту, що завжди. хліб зпікся, але тільки трошки виріс, і середина впала.:girl_sad:

Stechok
04.02.2011, 18:23
наталюська а у вас є програма для випічки цільнозернового або житнього хліба?
:girl_wink:
і яка у вас хлібопічка,якщо не секрет?

Michela
04.02.2011, 18:30
програма для випічки цільнозернового або житнього хліба

у мене є...для житнього...і програма, і рецепт...були разом з хлібопічкою...

mysha
04.02.2011, 18:57
а у вас є програма для випічки цільнозернового або житнього хліба
В мене Мулінекс, рецепт і програма для випічки цільнозернового хліба є, але цільнозерновий хліб теж не виходить.
а дріжджі можуть бути першою причиною,чому хліб неполучився
проблема точно не в дріжджах, бо печу лише на свіжих (в сухих є консерванти). Двічі на різних дріжджах цільнозерновий хліб не виходив. В той самий день (на тих самих дріжджах) дуже гарно випікається Молочний хліб. Мені здається, що в мене щось не так з рецептом.
Я хліба не їм взагалі, а чоловіку і дітям дуже подобається Молочний :girl_smile:

наталюська
04.02.2011, 19:11
а у вас є програма для випічки цільнозернового або житнього хліба? хлібопічка Кенвуд 350. є програма "із цільного зерна". а пекла я житньо-пшеничний хліб на програмі "білий хліб" (це напевно помилка).а рецепт на 750г такий:1яйце,води 300мл, 250г пшеничної 1го сорту, 250г житньої муки, 1,5 ч.л. солі,1ст.л. цукру,олія-1,5ст.л, дріжджі-1,5ч.л. Я думаю, що може води мало?

Michela
04.02.2011, 20:09
Мені здається, що в мене щось не так з рецептом
Ви знаєте, це напевно справді так. В мене теж Мулінекс, а в книжці з рецептами була опечатка (помилка)- у рецепті житнього хліба...

Маруся-мама
04.02.2011, 22:02
Мені здається, що в мене щось не так з рецептом.

Питання від некористувача хлібоп’єца але любителя пекти.

Чи пробували ви замісити хліб самі а дати п’єцу тільки спекти? Тоді можна перевірити чи перепис поганий чи п’єц щось хандрить.

пекла я житньо-пшеничний хліб на програмі "білий хліб" (це напевно помилка)

Думаю що так. А у вас нема режиму на житній хліб?

mysha
04.02.2011, 22:30
Чи пробували ви замісити хліб самі а дати п’єцу тільки спекти? Тоді можна перевірити чи перепис поганий чи п’єц щось хандрить
Лінива я... Хай вже буде Молочний (він в мене виходить теж такий гарний як в Левандівки в Вихвалялках), я його все рівно не їм і перевіряти нічого не треба :girl_yes:

Stechok
05.02.2011, 19:20
хлібопічка Кенвуд 350. є програма "із цільного зерна". а пекла я житньо-пшеничний хліб на програмі "білий хліб" (це напевно помилка).а рецепт на 750г такий:1яйце,води 300мл, 250г пшеничної 1го сорту, 250г житньої муки, 1,5 ч.л. солі,1ст.л. цукру,олія-1,5ст.л, дріжджі-1,5ч.л. Я думаю, що може води мало?
спробуйте ось такий рецепт:Базовий рецепт житнього хліба 900гр
Олія-30мл
Вода-350г
Сіль-1,5ч.л.
Цукор-1,5ст.л.
Солод житній-3 ст.л.
Борошно пшеничне-300г
Борошно житнє-260г
Суха закваска (аграм темний)-1ч.л
Клейковина-2-3 ст.л.
Дріжджі сухі-1,5 ч.л.
Коріанд,кмин за смаком
пекти на програмі Бородинський хліб.
Хліб насправді смачний:)

Michela
07.02.2011, 10:58
Базовий рецепт житнього хліба
Я печу житній хліб до рецепту, якого входить пшеничне та житнє борошно, сіль, вода та дріжджі...виходить дуже смачний!
Stechok, напевно Ваш хліб ще смачніший, бо до рецепту так багато всього потрібно...Ваш рецепт- обов'язково випробую, але де купити солод, аграм темний та клейковину ???

А це фото мого житнього хліба...
http://s43.radikal.ru/i102/1102/49/0bd565758d16.jpg

Stechok
07.02.2011, 19:20
але де купити солод, аграм темний та клейковину ???
можна придбати в магазині "Домашня пекарня" район Привокзальної,вулиця якою їде тролейбус 12 від Костелу до церкви Юра
дуже хороший магазин,купую все для хлібопічки!!!:girl_tender::girl_smile:
а той рецептик саме вони мені дали:)))там дуже приємна працює жіночка все розповідає і рекомендує

levandivka
07.02.2011, 22:06
печу житній хліб до рецепту, якого входить пшеничне та житнє борошно, сіль, вода та дріжджі...виходить дуже смачний!
Тільки вийняв з пічки і знову різав гарячим:
http://levandivka.users.photofile.ru/photo/levandivka/115887614/large/142020993.jpg http://levandivka.users.photofile.ru/photo/levandivka/115887614/large/142020991.jpg
Борошно 50/50 пшеничне з житнім обдирним.

Маруся-мама
08.02.2011, 04:47
Тільки вийняв з пічки і знову різав гарячим:

Дуже файний, тіко дах йому троха зірвало. :girl_crazy:

наталя 2204
09.02.2011, 08:56
вчора вирішила спекти інший хліб за рецептом, по якому пекла білий хліб, тільки змінити муку. дала 50%-житньої муки, 50%-1го сорту.
А колобок був нормальний?

---------- Додано в 06:56 ---------- Попередній допис був написаний в 06:53 ----------

а пекла я житньо-пшеничний хліб на програмі "білий хліб" (це напевно помилка
Ніц страшного. Я так багато раз пекла, бо в мене нема програми для житнього хліба. Хліб завжди виходив смачний, тільки зверху трохи "покручений". Тепер печу на програмі "Багети".

mysha
09.02.2011, 11:09
можна придбати в магазині "Домашня пекарня" район Привокзальної,вулиця якою їде тролейбус 12 від Костелу до церкви Юра
вулиця Шептицьких (кол. Кірова), навпроти колишнього магазину "Світоч". Але ціни на деякі продукти бувають дешевше ніж в тому магазині.

наталя 2204
09.02.2011, 14:27
Але ціни на деякі продукти бувають дешевше ніж в тому магазині.
Ага, правда. Я беру там тільки те, що більше ніде не продається. (Бо ціни кусючі).

levandivka
09.02.2011, 14:28
тільки те, що більше ніде
А конкретніше? Бо їздити 20 разів ліниво і трудно.

наталя 2204
10.02.2011, 10:18
Наприклад, сушена цибулька (до білого хліба : ням-ням), суміш із сушених трав і овочів для Пряного хлібчика, клейковину(глютен),кунжут, солод, закваска суха "Аграм темний" для житнього хліба.

Stechok
10.02.2011, 10:29
Я беру там тільки те, що більше ніде не продається.
я теж там купую саме те чого немає в жодному іншому магазині,тобто:закваску,аграм,клейковину,а от борошно насправді у них дорого,житнє купую в Ашані по 4 грн,а в них 5грн,є різниця?:smile:
мені подобається цей магазин,бо поряд біля хати,дуже зручно:girl_claping:,працює кожного дня,навіть у неділю,а якщо чогось бракне,вискочила і купила

наталя 2204
10.02.2011, 10:32
житнє купую в Ашані по 4 грн,а в них 5грн,є різниця
Ага, а про гречане- взагалі - мовчу:shutup:

Stechok
10.02.2011, 10:34
сушена цибулька (до білого хліба : ням-ням)
а можна попросити рецептик вашого хлібчика з сушеної цибульки:girl_smile:

---------- Додано в 10:34 ---------- Попередній допис був написаний в 10:33 ----------

гречане- взагалі - мовчу
ціна просто космічна:girl_impossible:
ну то нічого ми переживемо:girl_curtsey:,гречка дорога,тому і борошно відповідно дороге:girl_cool:

наталя 2204
11.02.2011, 10:51
Я брала в Інтермаркеті по 12грн за 1кг. (гречане борошно)

---------- Додано в 08:51 ---------- Попередній допис був написаний в 08:47 ----------

а можна попросити рецептик вашого хлібчика з сушеної цибульки
Будь-ласка:
30гр олії
325гр води
1-2ст.л. сухого молока
2ч.л. солі
2ст.л. цукру
600гр борошна пшеничного
1,5ч.л. дріжджів сухих.
3-4ст.л. сушеної цибульки

Stechok
11.02.2011, 11:00
Дякую Наталю за рецепт:girl_in_love:
я зрозуміла що це на 1000гр?
обов"язково попробую

наталя 2204
12.02.2011, 13:47
так, це на 1000гр.

levandivka
13.02.2011, 19:36
http://levandivka.users.photofile.ru/photo/levandivka/115887614/142095307.jpg
Хранцуський. http://www.kolobok.us/smiles/standart/boast.gif

masaryk
13.02.2011, 20:11
Скажіть будь ласка, чи є рецепти у яких серед інгредієнтів сир-творог? Вибачте, не маю можливості прочитати усі 139 сторінок з дописами.

Мої дуже люблять т.з. "сирні рогалики" з магазину і хочуть щось подібне на смак. Я правда не знаю чого вони називаються сирні і чи є там взагалі сир. Тому до вас, господарочки, з цим питанням :)

рижик
14.02.2011, 00:47
Ось такий хлібчик виходить у мене, коли замість води додаю теплого молока - то йому часом аж "башню зносить":nyam1:
http://s008.radikal.ru/i305/1102/c6/8bddb62390e3.jpg http://s44.radikal.ru/i105/1102/c6/c90ff47449b5.jpg

наталя 2204
14.02.2011, 10:44
чи є рецепти у яких серед інгредієнтів сир-творог
Сирна здоба:

(програма "Солодкий хліб", вага 1000гр)

мука-500гр
молоко- 110мл
сіль-1ч.л.
дріжджі-1,5ч.л.
клейковина-2ст.л.
масло-100гр
цукор-100гр
яйця-2шт
сир домашній-150гр

Рецепт перевірений. Виходить дуууже смачно. А з вареньком - взагалі - супер!!!!

---------- Додано в 08:44 ---------- Попередній допис був написаний в 08:42 ----------

Хранцуський.
Дайте рецепту!!!!!!!!!!!!!!

levandivka
14.02.2011, 21:56
Дайте рецепту!!!!!!!!!!!!!!
Тю...
З інструкції до ХП. Тіко яєць додав пару...
Вода - чашка
масло -1,5 чл
цукор - 2 ст.л
сіль - 1 1/8 чл
мука - 3 чашки
дріжджі - 1 1/8 чл

Програма: хранцуський хліб

masaryk
15.02.2011, 17:03
Сирна здоба:

У зв'язку з рецептом у мене два запитання:

1) де купляєте клейковину? і чи то обов'язковий інгредієнт?
2) чи не пробували сир домашній замінити магазинним 9% чи 11 % жирності?

Наперед вдячна.

наталя 2204
15.02.2011, 17:20
1) Клейковина дається для того, щоб хліб не кришився і щоб структура м"якушки була "гарна". Я даю її до всіх хлібів (білих, житніх, бородінського). Купляю на Шептицьких,18.
2) В магазині сиру не купляю, бо маєм свій домашній. Але впевнена на всі 100%, що то ролі не грає. Сміло можете давати магазинний.

Stechok
15.02.2011, 17:31
де купляєте клейковину?
клейковина продається в магазині "Домашня пекарня"
м. Львів, Вул. Шептицьких, 18

---------- Додано в 17:31 ---------- Попередній допис був написаний в 17:23 ----------

і чи то обов'язковий інгредієнт?
в зв"язку з тим що в нашому борошні малий вміст клейковини,це дуже необхідний інгредієнт,і так борошно стає сильним(тобто з нормальним вмістом клейковини) :girl_yes:

Анута
18.03.2011, 11:13
Захопилась останнім часом плетенками :)
гарні МК. Потіште своїх домашніх!
http://www.youtube.com/watch?v=DUZEz4elX8E&feature=player_embedded

а ще прикольний смайл "нарила"
http://s59.radikal.ru/i163/1103/ca/1391b0d2df98.gif

наталя 2204
18.03.2011, 14:01
Супер відео. Але якби ще й рецепт тіста був..........

Анута
18.03.2011, 14:24
там багато різних відео.
А рецептів тьма! беріть будь-який, котрий вам смакує та експериментуйте :)
Смачного!

наталя 2204
19.03.2011, 11:44
Багато відео бачу, а рептів- не бачу жодного. Підкажіть, де то є.

Анута
19.03.2011, 13:01
я мала на увазі, що рецепт за вашим смаком ;)
наприклад щось звідси (http://hlebopechka.ru)

я поклала око на щось таке (http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=1080.0)
http://www.hlebopechka.ru/forum/result-photo/1080.jpg

---------- Додано в 13:01 ---------- Попередній допис був написаний в 12:36 ----------

як правильно надрізати багети
http://www.youtube.com/watch?v=3QdzHuhJ-ls

ніколи не думала, що це настільки принципово.
я завжди надрізала так як четвертий і дивувалась чому він такий "не такий"

Galya
19.03.2011, 14:46
я поклала око на щось таке

Я такі вже пекла - швидко, гарно і смачно (мені подобається, що стінки булочок мякі, не запечені за рахунок того, що щільно прилягають одна до одної)

inchik
21.03.2011, 09:12
Дівчата, хто має камінь для випікання в духовці, скажіть скільки часу потрібно розігрівати духовку з ним для нормального розігріву? (маю газову духовку) :girl_in_dreams:

Анута
21.03.2011, 11:28
Камінь має Оленка, але її давно тут не було :(

inchik
21.03.2011, 12:17
Камінь має Оленка, але її давно тут не було
а, точно! дякую! Спробую в Скайпі виловити :)

Марточка
21.03.2011, 21:42
Чула багато про шкідливість дріжджів,але постійно приходиться на них хліб пекти,а також кажуть люди,що роблять закваски спеціальні для хліба.Може хтось їх робить чи знає якийсь рецепт,як її зробити(підкажіть будь-ласка).І ще розкажіть,хто які дріжджі використовує для випічки в хлібопечі.Дякую

inchik
21.03.2011, 22:12
Чула багато про шкідливість дріжджів,але постійно приходиться на них хліб пекти,а також кажуть люди,що роблять закваски спеціальні для хліба.Може хтось їх робить чи знає якийсь рецепт,як її зробити(підкажіть будь-ласка).І ще розкажіть,хто які дріжджі використовує для випічки в хлібопечі.Дякую
ось тут: http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&board=172.0 дуже гарно розписано і про закваски і рецепти є, і як зберігати, і проблеми різні описані, які можуть виникати, коли стикаєшся віч-на-віч з закваскою
я маю - ізюмну...їй вже 5 місяців :girl_cool: на ній і оладки роблю, і пиріжки смажу і в хліб додаю. будуть питання - чим зможу тим і допоможу, але теорію, впринципі, маєте самі принаймні прочитати.

Tanju
22.03.2011, 01:12
Дівчатка, хто підкаже яка може бути причина того, що хлібчик гарно-гарно підходить, а потім його верхушечка осідає і він виходить не такий округлий зверху як має бути, а просівший?

inchik
22.03.2011, 08:55
Дівчатка, хто підкаже яка може бути причина того, що хлібчик гарно-гарно підходить, а потім його верхушечка осідає і він виходить не такий округлий зверху як має бути, а просівший?
причин може бути безліч...зарідке тісто (забагато води чи замало борошна), перестояв хліб (затепло в місці, де хліб підходить, якщо він печений в хлібо-пічці, або задовго підходив), замало клейковини в борошні (не дуже добра якість борошна), від протягу теж може підосісти (якщо заглядали в духовку чи хлібо-пічку раніше строку...вважається, що перші 15-20 хв випікання хліб взагалі рухати не можна)

---------- Додано в 08:55 ---------- Попередній допис був написаний в 08:01 ----------

не могла втриматися, щоб не викласти ось це:
http://www.breath.ru/v.asp?articleid=390
сподіваюсь, що комусь таки згодиться

Оленка
22.03.2011, 13:47
ула багато про шкідливість дріжджів,але постійно приходиться на них хліб пекти,а також кажуть люди,що роблять закваски спеціальні для хліба.Може хтось їх робить чи знає якийсь рецепт,як її зробити(підкажіть будь-ласка).І ще розкажіть,хто які дріжджі використовує для випічки в хлібопечі.Дякую
І я маю закваску. Хлібчик просто супер вихоить. (доречі, зараз печеться з пшеничною і кукурузною мукою). Беру звичайний рецепт хліба (750 гр) для хлябопічки. На цей хлібчик беру 300-320 гр закваски. Відповідно по 150-160 гр. віднімаю від муки і від води з рецепту..

Анута
22.03.2011, 14:03
трошки повихваляюсь :)
http://s44.radikal.ru/i103/1103/e8/1e165c663b3e.jpg

гарнішої знимки немає, оскільки "мишка" одразу прогризла дірку ;)
http://i034.radikal.ru/1103/f4/fc9017c7b522.jpg

Оленка
22.03.2011, 14:39
трошки повихваляюсь
а як у вас така гарна форм получилась?

Анута
22.03.2011, 15:41
Там треба трошки повозитись, але маю вже два Помагаї, які мені з усіх сил допомагали :)

Посилання на МК немаю, забула вже де я то підглянула. Хіба колись сама зазнимкую поетапно.

наталя 2204
22.03.2011, 19:01
А я зі своєю закваскою попрощалась, коли їй був 1місяць. Мала ізюмну. Ну ДУЖЕ швидко вона в мене росла. Перепробувала всі способи, щоб сповільнити її ріст, але то все не дуже допомагало. Крім того, якщо пекти в ХП, то заквасці не хватало часу, відведеного програмою, щоб підняти хлібчик. На заквасці добре пекти тому, хто пече в духовці. А я такої можливості не маю. Мала постійну мороку, що робити з зайвою закваскою (викидати- рука не піднімалась). Всілякі блінчики, оладки, булочки просто не встигали з"їдати. Тому я набралась сміливості і останній раз використала її всю, не залишивши 1ст.л. на розмноження. На захист закваски хочу сказати, хлібчик спечений на заквасочці, дійсно смачніший, ніж той що на дріжджах.

---------- Додано в 17:01 ---------- Попередній допис був написаний в 16:55 ----------

Маю одне питаннячко до власників ХП.
До недавна я користувалась ХП Мулінекс OW5003. Коли вона зламалась (ремонту не підлягає) я купила собі німецьку Клатронік http://imperia-tv.uaprom.net/p902427-hlebopechka-bifinett-1171.html. Чомусь в ній хлібчик не виростає такої висоти, як виростав у Мулінексі. Виходить м"якушка плотніша з меншими дирочками. В когось є якісь думки з цього приводу?

inchik
22.03.2011, 19:31
До недавна я користувалась ХП Мулінекс OW5003. Коли вона зламалась (ремонту не підлягає) я купила собі німецьку Клатронік http://imperia-tv.uaprom.net/p902427...nett-1171.html. Чомусь в ній хлібчик не виростає такої висоти, як виростав у Мулінексі. Виходить м"якушка плотніша з меншими дирочками. В когось є якісь думки з цього приводу?
таке враження, що недоростає у вас хліб...тре більше часу, щоб підходив, або щоб у приміщенні, де знаходиться хлібопічка, має бути вища температура

---------- Додано в 19:24 ---------- Попередній допис був написаний в 19:24 ----------

Посилання на МК немаю, забула вже де я то підглянула. Хіба колись сама зазнимкую поетапно.
чекатиму МК :girl_claping:

---------- Додано в 19:31 ---------- Попередній допис був написаний в 19:24 ----------

Перепробувала всі способи, щоб сповільнити її ріст, але то все не дуже допомагало.
маю ізюмну, але навіть якщо вона швидко росте, то "морю голодом" і часто раз на 3 дні годую і дозволяю опадати, а то б у мене, як у вас, забагато викидалося б, або накопичувалося б у геометричній прогресії :girl_cray:

Анута
22.03.2011, 20:13
Наталю, в мене клатронік.
Цілком допускаю, що якби була якась кращого класу, то я б не перейшла на випікання у духовці. Не подобається мені з неї хліб. Та й мені в ній усього замало, а в першу чергу часу розстойки перед випіканням.
З житньої муки виходили невеличкі напівцеглинки, в той час як з усіх аналогічних компонентів в духовці виходив гарний великий хліб.
Такі мої спостереження.
Я в ній зараз лише тісто роблю ;)

наталя 2204
23.03.2011, 10:19
І що ж мені робити? :( Я ж її тільки минулого тижня купила :girl_cray:. Мулінекс мені дуже подобалась, але дати за нову 1800грн стало шкода, тому й купила Клетронік. Вона ніби непогана, але тільки те що хліб не доростає- великий недолік.

Анута
23.03.2011, 11:14
А повернути не можна? Чи то повернення в 14 днів інакших ситуацій стосується?

Оленка
23.03.2011, 12:18
Ну ДУЖЕ швидко вона в мене росла
Я свою зовсім трошки підгодовувала, буквально 1 ст л муки і трошки води 1 раз в день. а за деньдо того як мала пекти то вже давала стільки муки і води, щоб вистачило на хліб і трошки залишилося. Якщо до ранку вона мені встигла впасти, то тоже даю 1 ст л муки і ставлю на батарею, і до обіду якраз те що треба. Якщо я підгодовувала 1 раз в 2 дні то вона втрачала трошки совю силу. Маю закваску вже 4 міс. Називається вона - вічна закваска.

На заквасці добре пекти тому, хто пече в духовці.
Білий я завжди печу в хлібпічці, йому цілком вистачає програми ХП для піднімання, а от чорний тільки в духовці, бо часу в ХП йому замало.

наталя 2204
25.03.2011, 12:37
Хочу похвалитись своєю щойноспеченою плетеночкою. Тісто місила в ХП, а пекла вже духовці.
http://s43.radikal.ru/i102/1103/bc/02d66c3d1e74t.jpg (http://s43.radikal.ru/i102/1103/bc/02d66c3d1e74.jpg)

inchik
25.03.2011, 12:56
смачно виглядає :) :girl_claping:
я теж пекла о 1-й ночі (приперло так мене)
і ось що вийшло https://lh4.googleusercontent.com/_RNX-0TXp43U/TYx0H2JEYgI/AAAAAAAABbk/ez9yhNGj9JM/s640/DSC_0915.JPG
використовувала раніше тут представлений МК для "заплітання"

наталя 2204
25.03.2011, 19:17
То ви напевно плели з двох джгутиків. Я плела з п"яти. Теж по тому відео з МК.

hrobak
25.03.2011, 19:33
Хочу похвалитись своєю щойноспеченою плетеночкою. Тісто місила в ХП, а пекла вже духовці

а рецепт тіста дасте? :girl_blush2:

наталя 2204
26.03.2011, 09:08
Дам :). Пекла по цьому рецепту:
http://www.povarenok.ru/recipes/show/12718/
От тільки на другий раз планую дати дріжджів не 11гр, а 7гр (1,5ч.л.), і цукру замість 2,5ст.л.- дам 4ст.л., щоб була солодша.

inchik
26.03.2011, 16:55
То ви напевно плели з двох джгутиків. Я плела з п"яти. Теж по тому відео з МК.
так, з 2-х :)...почала з малого...але планую наступного разу з 5 спробувати ;)

Suzi
26.03.2011, 18:21
використовувала раніше тут представлений МК для "заплітання"
тицніть пальцем будь-ласка

Galya
26.03.2011, 18:31
140 ст. - допис Анути (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=945152&postcount=1398)

inchik
26.03.2011, 19:14
http://www.youtube.com/watch?v=DUZEz4elX8E

Анута
05.04.2011, 23:01
знову я трохи повихваляюсь :)

http://s58.radikal.ru/i159/1104/4d/9cc36b0d147b.jpg

і одразу посилання (http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=42059.0) ;)

наталя 2204
09.04.2011, 11:23
Пекла і я вчора ці булочки. Получились , ну дуууже смачні. Такі м"ягенькі, пухкенькі, але на вигляд не такі як в посиланні. Маю на увазі вигляд булочки в розрізі. Там на фото та частина, що під вареням (низ булочки) має висоту десь 1см, а в мене вийшли напевно 2мм :(. І пеклись вони в моїй газовій духовці не 20хв при 200гр, а 45хв при 220гр.
Анута, а у вас які вийшли в розрізі?

Анута
09.04.2011, 12:00
Хороше питання ;) їх з'їли так швидко...
В мене було щось середнє між посиланням і вашим варіантом.
Думаю це залежить від начинки, в даному випадку - варення.
В тих, де багато повидла була мокра прослойка, де менше - пухкіші.
Колись читала що чимось (крохмалом?) посипають перед накладанням варення і тоді не так "мокро" і відповідно тісто там більше виросте. Сама не пробувала.

наталя 2204
09.04.2011, 14:36
Дійсно, з"їдаються вони дуже швидко :). Я напевно затонке тісто зробила. Ну і на наступний раз посиплю сухарями під варення. Може тоді низ виросте краще.

La esposa
10.04.2011, 18:47
Дівчата, хто знає, чи можна використати пиво для хліба? ну, може закваску якусь, чи в тісто..

dimalozz
10.04.2011, 18:52
Дівчата, хто знає, чи можна використати пиво для хліба? ну, може закваску якусь, чи в тісто..
Зробіть пошук в цій гілці по слову "пиво" — знайдете дописи на ту тему.
Ще пригадую писали, що дають квас (замість солоду здається).

La esposa
10.04.2011, 20:01
Зробіть пошук в цій гілці по слову "пиво" — знайдете дописи на ту тему.
Ще пригадую писали, що дають квас (замість солоду здається).

виходить, що писо можна дати замість рідини? я чомусь думала, що замість дріжджів.. Спробую :)

на жаль, квасу не маю — чоловік нині пива захотів (таке в нього стається раз в півроку-рік :)), недопив, а виливати шкода :)

inchik
11.04.2011, 16:28
знайшла цікаві статті про причини виникнення дефектів у хлібі в процесі його приготування http://www.hlebopechka.net/h79.php

наталя 2204
12.04.2011, 11:43
Ось моє вчорашнє творіння: Булочки-косички.

http://s16.radikal.ru/i191/1104/59/e03c8eb8c84at.jpg (http://s16.radikal.ru/i191/1104/59/e03c8eb8c84a.jpg)

---------- Додано в 08:43 ---------- Попередній допис був написаний в 07:00 ----------

Недавно замінила свою Мулінекс на Клатронік (по дуже сумних причинах :( ). Хочу поділитись з власниками ХП Клатронік, як я до неї пристосувалась, щоб хлібчик виходив такий, як у Мулінексі:.
Отже,
Білий хліб пекти на 1програмі. Щоб виріс трошки вищий- натиснути короткочасно один раз на кнопку «Вкл/викл» (щоб почав мигати таймер). Програма на 10 хв зупиниться і хліб виросте вищий.( При необхідності -повторити). Через 10хв програма автоматично запуститься сама.Якщо хочете швидше перезапустити програму, то натискаєте короткочасно один раз на ту ж кнопку. Натискати кнопку краще тоді коли на таймері залишається 1 :00год, тобто перед тим, як починається випікання.
Житній хліб пекти на 1 програмі . Вага-750гр, скоринка-темна. (Якщо вибрати 1000гр, то хліб забагато виросте; якщо вибрати середню скоринку, то погано пропечеться.) Після другого замісу витягнути мішалки. Тоді хліб виходить високий і пухкий, а не маленький і пластиліновий (такий він буде якщо просто включити 1 програму і не витягувати мішалки).
Надіюсь, що комусь стануть в пригоді мої напрацювання :).

Olka Sherolka
17.04.2011, 23:36
Яка я рада що знайшла цю гілочку!!! :girl_dance: я думала що такої теми вже не знайду - шукала в розділі техніка, а тут опинилась випадково :)
Я також власниця хлібопічечки і хоч модель її вже старенька, але в стані вона ідеальному, щоправда не тому що я така добра господиня, а тому що нею майже не користувалися- батьки придбали це чудо техніки років 6-7 тому, коли вони лише з'являлися на нашому ринку і вибору майже не було. Тоді ми нею трохи покористувалися, спекли кілька хлібців, а потім вона просто перестала пропікати хліб :( тепер вже складно сказати в чому тоді була причина - чи наша недосвідченість або недотримання рецептів, чи перепади електроенергії, чи не надто якісні дріжджі. Але тепер, стільки років потому, вона працює чудово і радує нас з чоловіком ароматною випічкою :) оскільки книжечка з рецептами загубилася давно я трохи пошукала і знайшла її елетронний варіант і заодно виявила що хоч модель старенька, але під неї можна підлаштувати майже будь-який рецепт для новіших моделей та інших виробників. Тепер от експерементую.:girl_yes: Нова мета - спекти паску в хлібопічці! Зрозуміло що це зовсім інше ніж пекти своїми руками, але якщо врахувати що пекти нічого крім бісквіту я ще не вмію то це також непогано :) як тільки втілю цю ідею - відзвітуюся :)

hrobak
18.04.2011, 18:07
пекла вчора фокаччу картопляну (http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=8768.0) така файна паляниця вийшла, все як там написано - з"їли навіть не помітили як :) трохи пильнувала поки замішувалось, слідкувала за колобком (у випадку з моєю ХП то скоріше хробачок, а не колобок )), то досипала трохи більше борошна, бо виглядав мені той хробачок зарідкий. тісто м"ягеньке, пластичне, добре підійшло, гарно пропеклося, нямням :nyam1: одним словом, рекомендую :girl_yes:

Skaliaria
21.04.2011, 09:14
Hrobak! Скажіть будь-ласка, як повинні виглядати ті хлоп"я картопляні (з рецепту фукаччі), чи можна їх чимось замінити?

Будь-ласка! Поділіться гарним рецептом паски для ХП! Свекруха напекла традиційним способом, а я б хотіла в ХБ спробувати :) Заздалегідь вдячна!

hrobak
21.04.2011, 11:12
Hrobak! Скажіть будь-ласка, як повинні виглядати ті хлоп"я картопляні (з рецепту фукаччі), чи можна їх чимось замінити?

я думаю, шо малося на увазі сухе картопляне пюре, але не мала його в хаті і брала лише картоплю (додайте вагу пластівців і картоплі і стільки беріть самої картоплі)

---------- Додано в 11:12 ---------- Попередній допис був написаний в 10:23 ----------

ше нагадала собі. вчора коли пекла, картоплю витягла з холодильника і відразу кинула в ХП, то тісто менше підросло. тобто все-таки бажано до кімнатної температури всі інгредієнти гріти, ну а рідину ше троха загрівати, я собі так вирішила )

Olka Sherolka
26.04.2011, 21:19
Свята пройшли, паска вже зїдена, але все ж хочу поділитися своїм досвідом випікання паски в хлібопічці. Одразу скажу що з випеченою вручну вона не зрівняється, але має і свої плюси, як от гарантований успіх у цій справі і мінімум затраченого часу. Рецептик такий - Перша закладка : 50 грам молока, 4 яйця, 2 столові ложки цукру (я дала трохи більше бо люблю паску солодку), 6 столових ложок масла, 2 чашки муки ( по 240 грам), 2 чайні ложки сухих дріжджів. Друга закладка (через 15 хвилин після першої) - пів чайної ложки солі, 1 чайна ложка ванільного цукру (я дала трохи менше - не люблю ваніль), 1 чашка муки, пів чайної ложки сухих дріжджів та 3/4 чашки суміші родзинок і подрібненої кураги, цедра апельсина за смаком. Режим у моїй LG - Специальный (3 год 40 хвилин), ступінь рум'яності - середній.
Перше що мене здивувало - паска дууууже виросла - хоч закладка продуктів середня (близько 680 грам), але паска виросла і навіть мало не вилізла з форми, вийшла така гарненька шапочка :) але витягти, не пошкодивши було тяжко. Паска дуже смачна, не приторна, м'якенька і ніжна, може це плюс, але я люблю паски більш щільної консистенції - щоб ковбаски на ній більше вмостилось ;) Для себе вирішила що з певними змінами (кількість цукру і кураги) може бути за досить файний пухкенький кексик до чаю, але на наступний рік певно пектиму пасочку вже вручну :)

Людок
03.05.2011, 09:21
А в нас ось такий запашний Бородінський хлібчик:
http://s006.radikal.ru/i215/1105/7a/1700c7d698d1.jpg (http://www.radikal.ru)

Olka Sherolka
03.05.2011, 11:57
А в нас ось такий запашний Бородінський хлібчик: - скажіть, будь ласка, ви по рецепту пекли чи з готової суміші? Бо я також колись готувала - з суміші "Бородіно", хлібчик вийшов файний, але трохи інший ніж справжній бородінський (що не дивно - для справжнього на хлібзаводах тільки час приготування близько 12 годин, не кажу вже про закваски) та і економічно не вигідно - одне пакування суміші коштує дорожче за 2 готові хлібчики :(

наталя 2204
03.05.2011, 21:05
що не дивно - для справжнього на хлібзаводах тільки час приготування близько 12 годин
В Мулінексах з програмою для Бородінського хліба теж є програма на 12годин. Я готувала на програмі на 2год. Хлібчик був дуже добрий. Правда, завжди готувала на суміші, а з окремих інгредієнтів, ще не пробувала. Все часу не вистачає.

Людок
03.05.2011, 23:12
скажіть, будь ласка, ви по рецепту пекли чи з готової суміші? Бо я також колись готувала - з суміші "Бородіно", хлібчик вийшов файний, але трохи інший ніж справжній бородінський
з суміші, але не "Бородіно", а "Корнекс Бородинська", вона краща тим, що дуже нагадує колишній Бородінський хлібчик, а "Бородіно", менше пряна, та має світліший колір. Так мені пояснили в Дом.Пекарні:)
економічно не вигідно - одне пакування суміші коштує дорожче за 2 готові хлібчики
суміші виходять трохи дорого, але місцями хочеться того дійсно хорошого хліба, як в дитинстві:)
В основному печемо по рецептах, не з сумішів білий, солодкий, сирний, цибульковий. Теж смачнючі.
Я готувала на програмі на 2год.
я на основній програмі теж в Мілінексі:)

Людок
07.05.2011, 00:26
Пекла сьогодні ось таки білий хлібчик, печу його досить часто, бо виходить дуже смачний:):
http://s006.radikal.ru/i213/1105/45/4d1343d3bc43.jpg (http://www.radikal.ru)
http://s013.radikal.ru/i325/1105/4d/3a4f2e707be0.jpg (http://www.radikal.ru)
По цьому рецепту:

- 1 яйце
- 1,5 ст. л. рафинованої олії
- 20 г. вершкового масла
- 1 ст. л. цукру
- 1,5 ч. л. солі
- 300 г. кефіру, але я в основному даю ряжанку.
- 550 г. муки
- 1,5 ч. л. сухих дріжджів , які попередньо заливаю в малій кількості теплої води, та залишаю до 10 хв. до розчинення :).
Кефір і яйце кімнатної температури. Вага хлібчика 1 кг. і программа 1 на 3 години 20 хвилин. Але все роблю строго по рецепту , інгредієнти зважую на кухоних вагах.

mysha
07.05.2011, 00:36
Улюблений "Молочний" хліб моєї сім"ї

http://i077.radikal.ru/1105/18/1772cfc17a64.jpg

Habrita
19.05.2011, 13:24
Дівчатка,хто з вас пече Бородинський хлібчик за рецептом Домашньої пекарні,він в них називається Базовий житній хліб.Мене цікавить як ви даєте сухий солод чи попередньо заливаєте його окропом?:confused:

наталя 2204
20.05.2011, 16:42
Базовий житній- це житній, а Бородинський йде по окремому рецепту під назвою бородинський (з додаванням суміші "Бородинська Корнекс"). Я інколи заливаю попередньо окропом( як маю натхнення і трохи часу), а інколи не заливаю. Дуже великої різниці в смаку хліба не бачу. Попробуйте обидва варіанти і виберете для себе що вам краще.

ninenka
30.05.2011, 10:50
Усім привіт! Недавно відвідала магазин Домашня пекарня, що на Шептицьких, купила багато різних цікавинок і на додаток мені дали рецепти приготування хліба, хороший магазин там є все що необхідно. Зразу спробувала спекти здобний хліб за їхнім рецептом, на смак дуже добрий і гарно виріс, підрумянився.
http://s011.radikal.ru/i318/1105/5a/bab2a9687775.jpg
http://s59.radikal.ru/i166/1105/92/33dc1c0e50ce.jpg
Рецепт:
Олія - 6 ст.л.
Вода - 100 мл.
Сіль - 0,5 ч.л.
Цукор - 6 ст.л.
Ванільний цукор - 10 гр.
Яйце - 3 шт.
Борошно пшеничне - 450 гр.
Дріжджі сухі - 2 ч.л.
Ізюм - 100 гр.

наталя 2204
30.05.2011, 23:42
спробувала спекти здобний хліб за їхнім рецептом
Судячи з рецепту, я б сказала, що то булка, а не хліб :).

---------- Додано в 20:42 ---------- Попередній допис був написаний в 19:59 ----------

І знову про закваски......................
Надумала я повернутись до заквасок. Але на цей раз хочу спробувати "вічну закваску" (попередня була "ізюмна"- не встигала я за нею гнатись, тому довелось нам розпрощатись:( ). Хто має вічну закваску, скажіть, скільки часу займає процес випікання хліба, і чи можна на тій заквасці пекти в ХП? (Маю на увазі, чи встигає хліб достатньо вирости за відведений програмою час?)

dimalozz
31.05.2011, 00:08
чи встигає хліб достатньо вирости за відведений програмою час?
В разі чого можна перейти на "ручний режим".
В мене таке траплялося, трохи напартачив і хліб повільно ріс після обминки, ну і бачу по таймеру, що зараз почне випікання, а хліб ще зовсім не підріс - вимкнув програму, почекав поки хліб чуть виросте і запустив просто випікання, звичайно хліб ще чуть підростає в цей час і в результаті вийшло добре.
Але то треба знати інтервали програми: коли і скільки мішає, скільки стоїть, коли обминка, коли починає пекти, і по хлібу орієнтуватися чи треба втручатися, чи щось пішло не так.

наталя 2204
02.06.2011, 16:36
А яка температура повинна бути в холодильнику, щоб там можна було тримати закваску, і при цьому не гинули МКБ?

Маруся-мама
02.06.2011, 17:15
що то булка, а не хліб

Тоцно! Мій муж таку любить, і я йому її часто печу. Правда я все руцями, а не в хлібоп’єці.:girl_blush2:

Nitriotka
02.06.2011, 17:33
Я теж хочу хлібопічку,але вагаюсь з вибором.Я люблю пекти, люблю сам процес замішування,пацьканини,потім чекання біля духовки. А з хлібопічкою боюся що весь кайф від випічки пропаде :girl_nea:

Маруся-мама
02.06.2011, 17:38
боюся що весь кайф від випічки пропаде

Кайф поїдання ніде не дінеться :girl_wink:

Людок
05.06.2011, 11:14
Кайф поїдання ніде не дінеться
:) Маруся, Ви як завжди праві:)

наталя 2204
05.06.2011, 21:54
За останні три дні вже викинула дві ізюмні закваски в унітаз. Щось там трохи булькає, але не піднімається ні на сантиметр. Беруся за "Вічну". Може вийде.

Olka Sherolka
06.06.2011, 19:00
В разі чого можна перейти на "ручний режим".- в моїй ХП, нажаль, такого нема, але хочу спробувати хліб на заквасці. Чи варто? Чи максимального часу випічки (в мене це 4 години) недостатньо для цього?

наталя 2204
14.06.2011, 14:26
МК бактерії потрібні в процессі бродіння, замісу тіста. В холодильнику занадто холодно для них, тому вони вмирають, а залишаються тільки дріжжі. Тому бродить, але ефект вже не той.
А відновити МК якось можна ( у випадку, якщо закваска стояла в холодильнику)?

---------- Додано в 11:26 ---------- Попередній допис був написаний в 10:40 ----------

Цікава стаття про клейковину(глютен). Від сухих дріжджів вже відмовилась(печу на заквасці), Напевно прийдеться відмовитись і від клейковини. http://choice.biz.ua/materials/36-health/249-gluten

Ассоль
14.06.2011, 18:57
Хочу спитати вашої поради. Збираємося купувати хлібопіч. Вибираємо між двома моделями і ніяк не можемо визначитися. Між цією Moulinex OW 6002 (http://www.nadavi.com.ua/descr/moulinex/ow-6002/descr-39.php) i Panasonic SD-256 (http://www.nadavi.com.ua/descr/panasonic/sd-256/descr-39.php). В Мулінексу більша потужність (аж в 2 рази) - 1650 проти 550 - наскільки це важливий показник? Допоможіть, будь ласка порадою, яка хлібопіч на вашу думку краща:girl_flag_of_truce:.

Hello
14.06.2011, 19:17
більша потужність (аж в 2 рази) - 1650 проти 550
точно в два рази?

Ассоль
14.06.2011, 19:50
HelloТа, хороший з мене математик, ще й уважний:girl_haha:

наталя 2204
20.06.2011, 17:03
Пекла я сьогодні хлібчик білий на вічній заквасці (перевела її на пшеничне борошно). Вийшла смакота: скоринка хрумка, м"якушка- ніжна, пухка. Даю фото і рецепт, якщо когось цікавить.
http://i013.radikal.ru/1106/b2/156aa9add7e0t.jpg (http://radikal.ru/F/i013.radikal.ru/1106/b2/156aa9add7e0.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i100/1106/ef/2d47782cee66t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i100/1106/ef/2d47782cee66.jpg.html)

---------- Додано в 14:03 ---------- Попередній допис був написаний в 13:50 ----------

Звечора робимо опару.
Опара:
100гр закваски (вода і пш.борошно: 50/50)
150гр теплої води
250гр пшеничного борошна
1ч.л. солі
1ст.л. цукру
Опару накриваєм рушником і виносим на балкон на ніч (минулої ночі в мене там було близько 15 градусів).
Зранку замішуєм тісто.

Тісто:
опара
100гр води
30гр олії
1ч.л. солі
1ч.л. цукру
350гр пшеничного борошна

І так процес пішов (ручний режим):
В ХП вибираєм програму Тісто (10-15хв)- мішає
10хв росстойка
2хв мішає
1год росстойка
1хв мішає
росстойка близько 3год (до збільшення колобка в 2 рази)
Випікання 50-60хв.

Або ж можна з самого початку вибрати програму "Дріжджове тісто". А по закінченню програми почекати поки колобок збільшиться до потрібного розміру, а тоді включити програму на випікання.

inchik
25.06.2011, 05:07
Між цією Moulinex OW 6002 i Panasonic SD-256
маю Мульку....але якби тепер стояло питання яку обрати, то, звісно, Панасонік (ну хоча б через те, що вона перед початком роботи врівноважує температуру всіх інгрідієнтів)...

наталя 2204
25.06.2011, 14:15
А в мене раніше була Мулінекс , яка не врівноважувала температуру, а тепер Клатронік, яка врівноважує. Ця її функція, на мою думку, є не дуже потрібною, оскільки всі інгредієнти я даю кімнатної температури. І ті 15хв часу відведені на врівноваження t є зайвими.

Ассоль
26.06.2011, 21:17
Вибір нарешті було зроблено: Panasonic SD-256.
Сьогодні ж і спробувала спекти перший хлібчик. Рецепт вибрала найпростіший - звичайний білий дріжджовий хліб.
Всі 4 години, котрі тривала випічка, вся сім'я дружно намотувала кола навколо Панасоніка:girl_crazy: - так було цікаво:girl_smile:.
Як на те, що це перший хлібчик - результатом я дуже задоволена :)
п.с. скоринку вибрала найсвітлішу.

http://i004.radikal.ru/1106/47/79259da1f69c.jpg

Fleshka
01.07.2011, 16:03
Я вже пів року марю хлібопічкою. В зв"язку з ремонтами ну ніяк вона в наші плани не писувалась/ться...але ж мєчьтать не врєдно, пра? Зараз на день народження надарували мені троха подарунків "в еквіваленті", типу на те що б я хотіла, і я знову загорілась тою покупкою. Наразі вибираю між PANASONIC SD-256 і PANASONIC SD-257, різниця в 400 грн. Чи варто переплачувати за 2-3 функції стіко, і чи вони потрібні? Я в тому взагалі дундук, але мрію прокидатись під запах свіжоспеченого, домашнього хліба. В останній моделі є таймер, щоб можна було запрограмувати пічку на випікання вночі, а зранку, вуаля - свіженькі булочки...ммммм.....
о, ще в відгуках начиталась, що треба ретельно підбирати муку і дріжжі? наскільки ретельно? по чому ви орієнтуєтесь? по марці?

Olka Sherolka
01.07.2011, 18:51
В останній моделі є таймер, щоб можна було запрограмувати пічку на випікання вночі, а зранку, вуаля - свіженькі булочки...ммммм..... - в моїй старенькій LG також є таймер, але користувалася ним раз чи двічі - моя пічка видає звукові сигнали не лише коли хлібчик спечений, але й коли починається випікання, а сплю я чутливо, тому прокидаюся і потім не можу заснути. Якщо в цій моделі немає такого нюансу чи вас це не бентежить - тоді можливо ви користуватиметесь таймером частіше :)
треба ретельно підбирати муку і дріжжі? наскільки ретельно?
- особисто я ніяк не підбираю - купую звичайне хороше борошно на вагу, чи в упакуванні, якщо потребую за рецептом якоїсь особливої муки чи інгредієнту - тоді вже шукаю. Щодо дріжджів - постійно користуюся Саф-моментом, як і рекомендується в інструкції. Не зважаючи на такий неретельний вибір інгредієнтів випічка завжди вдається, хоча це може залежати і від самої пічки, і від рецепту - дехто рекомендує борошно навіть просіювати чи використовувати якесь спеціальне - з підвищенним вмістом клейковини:unknown:

наталя 2204
02.07.2011, 10:10
треба ретельно підбирати муку і дріжжі?

Хліб в мене завжди виходить дуже смачний незалежно від вибору борошна, просто потрібно додавати клейковину, якщо ви печете на дріжджах. Дріжджами користуюсь французькими швидкодіючими. Такий хліб печу, якщо на на ранок потрібен свіжоспечений хлібчик. А в усіх інших випадках печу на заквасці. Борошно значення не має і клейковину додавати вже не потрібно, бо закваска відіграє свою роль в цій справі.

дехто рекомендує борошно навіть просіювати
Та це саме собою. А ви що, не просіюєте? :shok:Я борошно просіюю завжди, незалежно від того, для чого я буду його використовувати (на хліб, на вареники, до риби іт.д.)

Olka Sherolka
02.07.2011, 10:55
А ви що, не просіюєте? - ні, не просіюю - для хлібопічки не бачу потреби (пробувала просіювати - різниці не помітила), а вручну нічого крім бісквітів пекти не умію :girl_sad:

levandivka
02.07.2011, 12:20
http://www.youtube.com/watch?v=_FmSMxN6YL8
Дякую Поетці за тему на ЛФ

hrobak
02.07.2011, 18:14
В останній моделі є таймер, щоб можна було запрограмувати пічку на випікання вночі, а зранку, вуаля - свіженькі булочки...ммммм.....

булочки? навряд :) ну хіба одна велика здобна булочка, а так шоб не одна, і з повидлом то нє )
ех, а хтілось би ))

карапуз
02.07.2011, 19:42
Вчора зробила в хлібопічці малиново- чорничний джем. Така смакота, хлібопічка у мене вже більше року, а джем робила вперше.Тепер буду частіше його робити :girl_yes2: .

hrobak
03.07.2011, 00:38
Вчора зробила в хлібопічці малиново- чорничний джем

ой, якраз тільки недавно думала про вареннячко :) а як знати, скільки давати ягід/цукру?

наталя 2204
03.07.2011, 08:08
по 0,5кг кожного

Людок
04.07.2011, 13:37
а як знати, скільки давати ягід/цукру?
в мене в інструкції до хлібопічки є рецепт на джем та компот.
Робила вже не раз варення, задоволена.
Зимою з апельсинів робили, теж не погано

Fleshka
04.07.2011, 13:42
в мене в інструкції до хлібопічки є рецепт на джем та компот.
а в вас яка хлібопічка? я може десь пропустила...
ні, ну я реально запалилась хлібопічкою, вже зупинила вибір на 257 моделі Панасоньки, тепер ще переконати домашніх, що вона мені реально потрібна)))

---------- Додано в 12:42 ---------- Попередній допис був написаний в 12:40 ----------

ну хіба одна велика здобна булочка,
кекс, солодкий, з горіхами і ізюмом, мнямі-нямі, такс пішла шукати рецепт...

Alicia
04.07.2011, 13:43
Дівчатка, а пектин або желфікс обов'язково додавати? Не можна чимось іншим замінити?
У мене в рецепті пише, що пектин можна замінити соком лимону, але чомусь не вийшло...зарідкий джем...

Fleshka
04.07.2011, 14:19
постійно користуюся Саф-моментом,
то є дріжжі які в вільному продажу в будь-якому супермаркеті? а як інші засипати, що буде?

---------- Додано в 13:19 ---------- Попередній допис був написаний в 12:43 ----------

такс, ну що таке сухі дріжджі я знаю, але
Убедитесь в том, что используете дрожжи, не требующие предварительного брожения (не используйте
свежие дрожжи или сухие дрожжи, требующие брожения до использования)
як то переконатись? де таке написано? на пачці?
і шо то ще таке дріжджі - В і дріжджі - R? якась я зелена в тому всьому...

Suzi
04.07.2011, 16:10
як то переконатись? де таке написано? на пачці?
потрібні ті, що додаються до борошна. Якщо на пачці пише, що треба спочатку розвести у воді, значить не ті.

---------- Додано в 16:10 ---------- Попередній допис був написаний в 16:03 ----------

дріжджі - В
коли хліб печеться на звичайному режимі (Bake), а
дріжджі - R на швидкому.

hrobak
04.07.2011, 20:01
а поділіться, плз, рецептом ватрушок.

чи то в тему А навчіть мене... ліпше писати?

Olka Sherolka
04.07.2011, 20:08
то є дріжжі які в вільному продажу в будь-якому супермаркеті? а як інші засипати, що буде? - так, вони багато де є, можна і інші, користувалася колись навіть львівськими сухими.

наталя 2204
05.07.2011, 20:40
тепер ще переконати домашніх, що вона мені реально потрібна)))
Коли я загорілась хлібопічкую, то пішла і купила її. Мої домашні спочатку намагались мене переконати що вона мені не потрібна, казали "віднеси назад в магазин поки ще не пізно", казали що я нею покористуюсь 1-2 місяці і закину на полку, і т.д.
Печу хлібчик я вже більше року, маю вже іншу ХП, бо та зламалась (брала б/в). Після того як перша зламалась, я купила іншу, бо повертатись до державного хліба вже ніхто з мого сімейства не хотів, і я в тому числі. Правда найперші три хліби мені не вдались (взялася за важкі рецепти), мої домашні трохи підсміхались з мене, але я не здавалась, тепер спекти хліб для мене стало "проще простого", хоча якщо чесно признатись, перед покупкою ХП було трохи страшнувато.
Словом- хочете хп- то купляйте і нікого не слухайте. Вони потім вам ще й подякують!

Fleshka
09.07.2011, 15:52
Словом- хочете хп- то купляйте і нікого не слухайте. Вони потім вам ще й подякуют
вже купила, щойно "зарядила" свій перший - молочний хліб...ждю 4 години.

---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:48 ----------

просто потрібно додавати клейковину
а хіба вона в муці не є? в рецептах до хлібопічок нічого про клейковину не написано...

наталя 2204
09.07.2011, 16:20
а хіба вона в муці не є?
Є, але мені її замало. Якщо білий хліб дуже кришиться під час нарізання, значить треба додавати 1-2ч.л. клейковини, тоді м"якушка буде еластичніша і не буде кришитися. А до житньо-пшеничного хліба клейковину треба давати обов"язково, бо житня мука Дуже бідна на клейковину. Але це все треба , якщо печете на сухих дріжджах, а якщо на заквасці, то клейковини не потрібно. Та й для здоров"я вона шкідлива.......

Fleshka
09.07.2011, 19:26
Хліб вийшов супер-пупер-запашний і смачнючий. Тільки от одне ще питання: сам "купол" якби виріс нерівномірно, з однієї сторони більший а з другої менший, хлібчик ніби перекошений. Таке враження що колобок так ліг після замішування. То таке буває, чи я щось не так зробила, чи то якийсь дефект і так буде завжди?

Fleshka
10.07.2011, 21:12
Дівчатка, а де можна купити висівки і цільну муку? В арсені немає, в вамі також.

Яруська
10.07.2011, 21:25
Дівчатка, а де можна купити висівки і цільну муку?
Переважно купую на Шептицьких в "Домашній пекарні". А ще там є сушена цибулька. Тепер ми підсіли на цибулевий хліб, смакота нереальна...ну і Бородино теж суперовий, до нього ще додаю курагу і родзинки.
ХП- вєєєєєєєєєєєєєщь!!!
Якщо білий хліб дуже кришиться під час нарізання, значить треба додавати 1-2ч.л. клейковини, тоді м"якушка буде еластичніша і не буде кришитися
Я додаю яйце. Рахую його разом з водою чи молоком як рідину і нічого не кришиться.

наталя 2204
10.07.2011, 22:04
Я додаю яйце. Рахую його разом з водою чи молоком як рідину і нічого не кришиться.
Від яйця хліб швидше черствіє. Це вже доказано. Хоча, я печу хліб або кожного дня, або через день - не рідше, і в нас він не встигає зачерствіти, але є люди, які печуть два рази в тиждень, то такий хліб (на яйці) швидше стане "несвіжим".

То таке буває, чи я щось не так зробила, чи то якийсь дефект і так буде завжди?
То так просто колобок ліг (на одну сторону). Якщо вляжеться посередині, то і хліб буде гарненький.

Fleshka
10.07.2011, 22:19
Дякую дічата!
А ще скажіть, чи хтось робив слойоне тісто в хлібопічці, чи таке взагалі можливо?

Яруська
11.07.2011, 09:31
Від яйця хліб швидше черствіє. Це вже доказано. Хоча, я печу хліб або кожного дня, або через день - не рідше, і в нас він не встигає зачерствіти,
Ага, навіть не знала такого...
Видно в нас теж не встигає зачерствіти:girl_wink:
А знаєте ще згадала, минулого разу як пекла бородинський, то окрім цукру додала чайну ложечку меду(для експерименту), вийшло класно, якраз такий присмак бородинський ще з"явився.

наталя 2204
11.07.2011, 17:53
А ще скажіть, чи хтось робив слойоне тісто в хлібопічці, чи таке взагалі можливо?
Ну, ви би ще торт з кремом попробували в ХП спекти!" :).:girl_smile:

минулого разу як пекла бородинський, то окрім цукру додала чайну ложечку меду(для експерименту), вийшло класно
А я це вже давно знала! :girl_bye:. А до гречаного хліба дуже пасує гречаний мід. Зовсім інший смак виходить, ніж з цукром.

Fleshka
11.07.2011, 23:43
До сьогоднішнього дня була задоволена результатами випічки.
А от в бід вийняла з хлібопічки цеглину. Хліб не піднявся, забитий.
Пекла за рецептом:
Продукты:
500г цельной муки
сухие дрожжи - 1,5 ч.л.
соль - 1,5ч.л.
сахар - 1,5ст.л
растительное масло - 1,5ст.л
вода - 330мл

І ще одне, лопатка не залишалась і тісьі тільки один раз - перший. Зараз при кожній випічці хліб її сасмоктує під скоринку її навть не видно. Дістаю, як остине. Що не так? Мию її ретельно, тіста на ній не залишається.

наталя 2204
12.07.2011, 09:09
чи хтось робив слойоне тісто в хлібопічці, чи таке взагалі можливо?

Сьогодні в третій годині ночі поркинулась з думкою, що все таки в ХП можна спкти слойоне тісто- печіть лінивий круасан. Правда він мені більше подобається з духовки, але можна і в ХП пекти.

лопатка не залишалась і тісьі тільки один раз - перший. Зараз при кожній випічці хліб її сасмоктує під скоринку її навть не видно.

Попробуйте змащувати лопатки олією перед тим, як засипати продукти у відерко.

Круасан: http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=23944.0

Або тут: http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=32279&page=98

А тут є фото мого круасана з духовки : http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=826151&highlight=%EB%B3%ED%E8%E2%E8%E9+%EA%F0%F3%E0%F1%E0 %ED#post826151

Suzi
12.07.2011, 10:42
До сьогоднішнього дня була задоволена результатами випічки.
А от в бід вийняла з хлібопічки цеглину. Хліб не піднявся, забитий.
Пекла за рецептом:
Дріжжі свіжі? З водою не контактували?

Fleshka
12.07.2011, 10:59
Дріжжі свіжі? З водою не контактували?
Щойно з цієї ж пачки яєчний спекла. Вийшов.
З водою і сіллю не контактували, засипала на дно.
Мо рецепт не тойво шось? Чи мука? Купувала цільнозернову пшеничну "Жменьку"

Yoda
12.07.2011, 12:46
З тих цільнозернових хлібів, що я пекла всі гарні були, але в рецептах завжди крім цільнозернового борошна було і просте. Можливо тому в тебе і цеглинка вийшла. Я так думаю, що Випічка таких хлібчиків схожа на випічку житнього хліба, що там має бути тільки певна частина цільнозернового борошна.

Fleshka
12.07.2011, 15:14
Певне таки рецепт невдалий...мо і вправду дієтичний, але сьогодні той хлібець вже став твердючий, не вкусиш. Засипала щойно хлібчик на йогурті, він теж має в собі цільну муку...Подивимся.