КПК

Показати повну версію : Печу, печу хлібчик

Сторінки : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

наталя 2204
10.05.2010, 14:40
Я якраз зараз обдумую вибір моделі. А ви яку купили? Може хтось порадить мені яку краще брати. Я трошки вже перечитала цю тему. Але інформації дуже багато.

---------- Додано в 11:37 ---------- Попередній допис був написаний в 11:32 ----------

Дівчата, а де купуєте сухе молоко? в мене що не рецепт, то з тим молоком. а купити ніде не можу

На Привокзальному базарі при вході в м"ясний зі сторони Городоцької.

---------- Додано в 11:40 ---------- Попередній допис був написаний в 11:37 ----------

вчора в муку до вареників додала щіпку клейковини...я ще такого тіста в руках не мала

А де продається клейковина?

kati
10.05.2010, 14:41
Дівчата, а як ви зберігаєте сухе молоко?в холидьнику?
бо в мене цілий пакет зрудився( зберігала в шафці, в паперовому пакеті закритому)

сяняНЯНЯ
10.05.2010, 14:42
Може хтось порадить мені яку краще брати.

Напишу про свою: в мене кенвуд 250. Так як я купляла першу ХП,то хотіла би вона не була дорога і досить простенька...щоб спекти хлібчик і усьо...тобто просто повчитись.Я думаю що така модель цілком підходить на початок.Зараз я в ній ще замішую тісто на піццу,на вареники.більше фантазії нема
Може ще хтось опише кращі моделі? бо я би теж не проти колись поміняти свою...

наталя 2204
10.05.2010, 15:13
А хіба в ній кекси не можна пекти?

сяняНЯНЯ
10.05.2010, 15:38
хіба в ній кекси не можна пекти?
Та можна,звичайно що можна.І ще варення.Тільки я то все не роблю.А функцій у ній є 11 чи 12.

Galya
10.05.2010, 15:50
На Винниченка, 30 є різні суміші для хліба, клейковина, солод, закваски для йогуртів...Я там не була, дали рекламку на виставці в суботу.

А хіба в ній кекси не можна пекти?
рецепт кекса (http://kuking.ru/4_3751.htm) для любої ХП (все замішати правда руками треба, тільки пекти в ХП) - дуже смачний, завжди виходить, я ще ізюму багато даю обваляного в муку.

tavtor
10.05.2010, 18:09
сухе молоко купляла на Краківському по 30гр кг.а клейковину на Шептицького 18

tavtor
11.05.2010, 07:13
борошно цільнозернове-грубого помелу і житнє обдирне є в Ашані перше-8.89гр за 2 кг.друге-2.77 за 1 кг різні висівки є на Добробуті.

inchik
11.05.2010, 17:21
найближче у Львові по вул Шептицьких, 18

Annjutka
11.05.2010, 17:44
найближче у Львові по вул Шептицьких, 18
21 чи 22 грн за 500г. Сьогодні купила

наталя 2204
11.05.2010, 22:49
Купила сьогодні Мулінекс. Спекла хліб. Не можу сказати що вдався. Якийсь трохи недосолений, не виріс на ньому горбочок, тобто вийшов прямокутний брусок. Але їсти можна. Все одно смачнійший ніж магазинний. Думаю, що не виріс, бо тісто було занадто рідке. Треба було трохи муки більше дати. Сподіваюсь, що на наступний раз вийде кращий.

Vittoriya
11.05.2010, 22:55
Сподіваюсь, що на наступний раз вийде кращий
вийде точно!Якщо не наступний раз,то далі все-одно буде все добре. В мене перші два,чи три рази теж не виростав,провалювався. А потім все пішло як по маслу!

tavtor
12.05.2010, 07:28
не виріс на ньому горбочок, тобто вийшов прямокутний брусок.
таке буває коли забагато рідини або жиру.або від борошна

Nata
12.05.2010, 11:55
Якийсь трохи недосолений, не виріс на ньому горбочок
Ну то може від браку солі? Ви точно за рецептом робили? І ще залежить на якому режимі, я перший раз дуже хотіла якнайшвидше, включила той швидкий режим на годину, а він до .... більше ним не користуюся.
А у мене вихвалялка: нарешті приїхали мої ножі замісочні (я варвара ще в листопаді один ніж посіяла і стільки часу вони їхали :)) Ураааа мої руки дуже тішуться що не доведеться більше хліба місити :)

наталя 2204
12.05.2010, 14:09
Робили точно по рецепту. Там жир не входив . вибирала режим на 3год 40хв. Певно солі замало, або муки. Коли перемішувалось, то тісто трохи прилипало до стінок. Так напевно не має бути. Досвіду не маю, бо взагалі перший раз в житті пекла хліб.

Nata
12.05.2010, 14:47
А борошно перевірене? Може бути неякісне і рідло в процесі...
Я вже печу :) звичайний, білий бо в хаті крі борошна і води (ну і дріжджів :)) виявилося тільки сухе молоко.
Ввечері куплю житнє борошно (бо таки маю підозру що моє погане), закладу бородінський.

наталя 2204
12.05.2010, 14:59
Та яке там перевірене. Я ж кажу - перший раз:girl_tender:

Nata
13.05.2010, 14:51
Нарешті вчора спекла бородінський :) Так хотіла похвалитися і нема чим. На смак хороший (пекла за рецептом із хп) але... прийшла ввечері втомлена від лікаря і до опари дріжджі додала а вже при вимішуванні забула :)

Ука
13.05.2010, 18:32
дівчатка, даруйте за міні-офтоп, а чи не взявся би хтось незадякую спекти на пт.вечір чи сб ранок 5-6 білих хлібин? черкніть в пп...

наталя 2204
13.05.2010, 23:08
І я сьогодні хотіла пекти Бородінський . купила всі інгредієнти , а солоду не знайшла. Де ви його берете?

tavtor
14.05.2010, 02:54
солоду не знайшла. Де ви його берете?
Шептицьких 18 магазин під назвою Домашня пекарня є два види. наш укр.\світлий\ рос.\темний\ більш пахучий.пакети по 0.5 кг.ціна 7.50 і 9.50.

---------- Додано в 02:54 ---------- Попередній допис був написаний в 02:28 ----------

Наталя 2204 у вас Мулінекс. у книжці рецептів незовсім правильний рецепт.зайдіть на сайт хлібопічка ру.там у лівій колонці є рецепти мулінекс 5004.і там є виправлення програми і рецепту.удачі

наталя 2204
14.05.2010, 21:28
Сьгодні пекла Дарницький (житньо-пшеничний). Це була взагальному друга спроба. І знову та сама ситуація- хліб вийшов із невеликою впадиною зверху замість того щоб вирости. Ну що ж це таке??? Муку вже брала іншу, ніж першого разу.
Починаю розчаровувавить в собі .

---------- Додано в 18:14 ---------- Попередній допис був написаний в 17:41 ----------

у книжці рецептів незовсім правильний рецепт.зайдіть на сайт хлібопічка ру.там у лівій колонці є рецепти мулінекс 5004.і там є виправлення програми і рецепту

Неправильний рецепт для всіх хлібів чи для Бородінського?

---------- Додано в 18:16 ---------- Попередній допис був написаний в 18:14 ----------

Хто знає де можна купити вагу (щоб важити інгредієнти для випічки в ХП) ?

---------- Додано в 18:28 ---------- Попередній допис був написаний в 18:16 ----------

Щойно вкотре переглянула фотки хлібчиків в темі. Така красота.....
Ну чому ж в мене не виходить????????????:girl_cray::girl_cray::girl_cr ay:

dimalozz
14.05.2010, 21:44
хліб вийшов із невеликою впадиною зверху замість того щоб вирости
по-моєму води таки чуть забагато.
колобок був гарний?
тісто під кінець замісу не липнуло до пальців?

Я купив електронну на базарі (здається 80-90грн).
http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/938/81/06/938810649 (http://www.aukro.ua/item938810649-vesy-elektronnye-tanita-sf400-do-7-kg-vasha-cena.html)

хельга
14.05.2010, 22:06
Купила житньо-пшеничну суміш для випички хліба. Потрібно було додати дріжді і воду. Получився твкий як бородінський. У складі є молотий коріандр. Мені дуже смакує з сиром Фета :)

наталя 2204
15.05.2010, 13:31
по-моєму води таки чуть забагато.
колобок був гарний?
тісто під кінець замісу не липнуло до пальців?

І я схиляюся до думки , що води було забагато.
Колобок був гарнесенький, а потім осів.
А чи липло до пальців- не знаю, я його не пробувала.:girl_sad:
Піду шукати вагу на базарі. Дякую.

наталя 2204
16.05.2010, 14:03
Вчора пекла хлібчик на програмі "Швидкий хліб". Дала менше води ніж було в рецепті і більше борошна. Хлібчик вийшов суперовий! :girl_haha:НАРЕШТІ!!!!!!!!!!!!!!:girl_claping:
Навіть не встигла сфоткати.:girl_bye: З"їли , як тільки вистиг.
А сьогодні знову розчарування::girl_flirt:
пекла кекс. Вийшов побоках і знизу-занадто перепечений, а в середині- недопечений, навіть було рідке тісто всередині. Поклала допікатись в духовку.
Напевно треба було дати більше борошна, набагато більше ніж в рецепті, знову ж таки........... .
Може то через те, що я борошно відміряю мірним стаканом, а не вагою?
Підкажіть, хто знає. Бо з мене вдома вже починають підсміхатися.

Ivanna
16.05.2010, 15:00
Може то через те, що я борошно відміряю мірним стаканом, а не вагою?
Так, в тому й проблема. Склянки в мілілітрах, а борошно в рецептах в грамах. Варто би було прикупити електронну вагу і не найдешевшу, на дорожчих легше міряти маленькі кількості продуктів (в тому я сама переконалась, бо мала обидві).

Nata
16.05.2010, 15:06
Склянки в мілілітрах, а борошно в рецептах в грамах
Не всі. У мене є склянка мірна з познаками в грамах і ще й окремими поділками для виміру круп, цукру, борошна... досі нею користуюся бо ніяк вагу не виберу :) (вагаюся між тефаль і вінзер)
Але якщо міряти в мілілітрах то справді зовсім інші попорції.

Ivanna
16.05.2010, 15:11
В мене теж такі є, але саме мірні склянки до ХП йдуть переважно в мл (в мене було 2 ХП)
З вагою простіше і зручніше готувати (не тільки хлібчик). В мене вага ТСМ, задоволена і ціна нормальна.

kati
16.05.2010, 23:56
Варто би було прикупити електронну вагу і не найдешевшу, на дорожчих легше міряти маленькі кількості продуктів

Не факт, що дорога буде якісною.
Розкажу свій випадок. була в мене вага Вінзер, купувала разом з ХП.
http://mega-shop.od.ua/img/p/3824-1947-thickbox.jpg
Попрацювали вони в мене пару пару місяців і сказали надобраніч.
Я, мантелепа, загубила чек, відповідено повернути в магазин їх не змогла, думала відремонтувати їх за свій кошт, але нажаль на сервісі сказали- ремонту не підлягають. Точніше підлягають, але запчастин нема і не буде найближчими місяцями. Отак.

А потім випадково побачила в магазинчику ваги Аврора, в три рази дешевші за вінзер, але модкль ідентична. ,тютелька в тютельку...тільки напис інакший.гарантія два роки. Купила і маю щастя. Важуть точно,наразі претензій немаю....але чек вже зберігла:)

http://mdata.yandex.net/i?path=b0813195513__img_id1585723017996313191.jpg

Ivanna
17.05.2010, 11:14
В мене теж є Аврора, але трохи інша модель, працюютьвже вже десь 2 роки (правда гарантія на них була всього пів року) ще не поламалися, показують точно, але мене вони нервують, коли відважувати менші кількості (від 5г) пригають показники, то туди то сюди, а в ТСМівських того нема.

карапуз
17.05.2010, 14:45
Попрацювали вони в мене пару пару місяців і сказали надобраніч.
І у мене схожі,працюють уже 5 місяців.
http://s52.radikal.ru/i136/1005/c7/4bd86fb0587e.jpg

Пи.Си. Тільки,що бігала ,шукала чек,знайшла :girl_haha:.

наталя 2204
18.05.2010, 21:19
Так, в тому й проблема. Склянки в мілілітрах, а борошно в рецептах в грамах.

В мене склянка з грамами для борошна. Мабуть, все ж таки винне борошно. вчора купила інше, то робила точно по рецепту і вийшло якраз добре тісто.

---------- Додано в 18:19 ---------- Попередній допис був написаний в 18:14 ----------

А скільки в ТСМ така вага коштує?
І де можна купити вагу Аврора? І за скільки?

хельга
18.05.2010, 21:27
Склянки в мілілітрах, а борошно в рецептах в грамах
А в мене з радянських часів є мірний стаканчик з поділками на різні інгрідієнти: мука, манка, цукор, вода, молоко та ін.
Але мрію про вагу незабаром в мене ДН, то вже замовила собі подаруночок :)

dimalozz
19.05.2010, 01:27
В мене склянка з грамами для борошна. Мабуть, все ж таки винне борошно. вчора купила інше, то робила точно по рецепту і вийшло якраз добре тісто.
Борошно навіть на грами точно всипати важко. Найкращий метод перевірений — давати чуть менше борошна і в процесі досипати доки тісто не перестане липнути до пальців. Так і ХП буде легше замісити, і хліб гарно виросте, і не просяде. Звісно ще треба всіх інших пунктів рецепту дотриматись, ну і не відкривати кришку коли вже тісто остаточно підходить.

Sera
19.05.2010, 10:59
Я місяць назад теж шукала таку вагу.Обійшла всі відомі мені ТСМ, але там не було.Тому купила на бум якусь німецьку вагу в магазині,де продають техніку з Європи(чи якось так).Оскільки ціна була більш,ніж приємна(79 грн),то взяла без вагань.Та ще й вага може висіти на стіні,що для мене дуже актуально.
Що я можу сказати-важить добре(ну принаймі поки що).Але тільки до 3 кг(більшість важить до 5 кг,але тоді може втратитися точність при важенні кількох грамів,що для ХП є дуже важливо).
P.S.:якщо цікавить-можу зробити фото і розказати,де саме купляла.
Я як купляла її,то взяла з собою купу різних пакетиків фасованих(типу ваніль,желатин і т.д.)-перевіряла чи добре вага важить малі грами:girl_smile:.Ото продавці на мене там дивилися:girl_crazy:.

Suzi
19.05.2010, 11:19
якщо цікавить-можу зробити фото і розказати,де саме купляла.
Розкажіть будь-ласка, мені теж треба :)

наталя 2204
19.05.2010, 19:07
P.S.:якщо цікавить-можу зробити фото і розказати,де саме купляла.

Цікавить, дуже-дуже. Буду вдячна за інфу.

---------- Додано в 16:07 ---------- Попередній допис був написаний в 15:52 ----------

Я заходила в "білу ворону". Бачила там вагу за 170-180грн. Точно не пам"ятаю. Трохи мені дорогувато. Пішла ні з чим.

Sera
20.05.2010, 12:34
http://s53.radikal.ru/i142/1005/9b/10326bda385d.jpg (http://www.radikal.ru)
Купляла її в "Світі техніки" на Городоцькій 123.У них ще є кілька магазинів по Львову(якщо б там не було).
Бажаю успішної купівлі і смачних хлібчиків:girl_smile:.

наталя 2204
20.05.2010, 23:18
Вона продається з тою скляною мискою?

---------- Додано в 20:15 ---------- Попередній допис був написаний в 19:54 ----------

А можна і я похвалюсь своїм хлібчиком? Не знаю, чи на фото то видно - але дуууже смачний Перший - печений в ХП дарницький від fugaska:

Я його вже три рази пекла, і не виходить він в мене.

---------- Додано в 20:18 ---------- Попередній допис був написаний в 20:15 ----------

Шановні пекарі, підкажіть:
якщо тісто на хліб получається зарідке, то що краще зробити наступного разу - дати більше муки, чи менше води?

Galya
21.05.2010, 07:37
якщо тісто на хліб получається зарідке, то що краще зробити наступного разу - дати більше муки, чи менше води
Я даю все як по рецепту, а муки - щоб вийшов гарний колобок. Тобто якшо води дали правильно а тісто рідке, то так більше муки треба.

Sera
21.05.2010, 10:20
Вона продається з тою скляною мискою?
Ага,з нею:girl_curtsey:.Але з практики скажу,що вона тільки місце займає(то я просто сфоткала весь комплект:girl_smile:).На вагу ж можна будь-яку миску поставити,збити вагу на 0 і важити,що потрібно.Я тупо ставлю відерко з ХП,збиваю вагу на 0 і важу муку(звичайно,що кілька грам краще важити окремо).

галичанка
21.05.2010, 13:13
Хочу поділитись з вами успішним досвідом. Купила нові сухі дріжджі, "Премія", пекла булочки, так швидко піднялось тісто!:girl_smile:

Nirida
21.05.2010, 13:57
нові сухі дріжджі, "Премія",
Це ті що в Сільпо продаються?

наталя 2204
22.05.2010, 14:02
В мене не получається житньо-пшеничний хліб. Підкажіть хтось, яким має бути колобок на дотик з такого тіста?

tavtor
23.05.2010, 10:33
500-550мл води\беру сироватку\ теплу
2 ч лож солі
2 ст лож олії
350гр пшеничнє бор..\.просіяти\
350гр житнє бор...\просіяти\ завжувати не просіяне
1 ч лож сух. дріж.

лопатки трішки розмазують по дні.від стінок відстає

програма 2- 1 кг.середня скоринка мулінекс

після сигналу 2 ч лож тмину

Nata
24.05.2010, 17:38
В мене не получається житньо-пшеничний хліб.
мені теж дуже довго не вдавався такий хліб, все думала що то я зака ґаздиня, що спекти не можу :) а виявилося що то борошно погане (а його цілий мішок :):):)) :) Купила собі в арсені на пробу житнє борошно і о диво! печу Дарницький, ще печетсья але виріс більше ніж пшеничний :) Ввечері спробуємо :)
Ну і навчилася вже на дотик колобок перевіряти (щоб до пальців не лип), двічі борошно досипала, бо за рецептом тісто дуже рідке вийшло.

наталя 2204
25.05.2010, 18:52
Я вчора попала в магазин з товарами для домашньої випічки, що на Шептицьких, купила суміш для Бородінського хліба, спекла. Такий суперовий хлібчик вийшов, ну просто смачнющий!!! А сьогодні пекла Дарницький (житньо-пшеничний) і помилково дала на третину менше води, дуже хвилювалась, що з того получиться, але хлібчик вийшов смачненький, напевно завжди буду давати таку кількість води.:girl_smile:
Доречі, вчора купила собі електронну вагу, і хлібчики такі гарнюні получаються, не те що з мірним стаканом. Вага- то вещь. :girl_claping:Раджу всім купити, хто немає.

Маруся-мама
27.05.2010, 09:20
не те що з мірним стаканом

Ну стаканів я не маю, але мірним горнятком користуюсь завжди і воно мене ще ніколи не підводило, а он вага то як подивиться... адже все те саме можна виміряти ложками і келішками.

Sera
27.05.2010, 09:59
Я вчора попала в магазин з товарами для домашньої випічки, що на Шептицьких, купила суміш для Бородінського хліба, спекла. Такий суперовий хлібчик вийшов, ну просто смачнющий!!!
А по якому рецепту?Так люблю бородінський,але ще не пробувала пекти.

наталя 2204
27.05.2010, 15:55
Сьогодні знову пекла Бородіннький (подвійну порцію). Чоловік і мама зранку о 7год заявили:"Замовляємо Бородінський". Вийшов великий- превеликий ( пекла на програмі для 1500гр). Зараз допікається лимонний пиріг. Не знаю що получиться, бо його печу вперше.
Даю рецепт свого Бородінського. Підходить для всіх хлібопічок.
Олія 20мл
Вода 300г
Сіль 1,5ч.л.
Цукор 2ст.л.
Суміш Бородинська (Корнекс) 75г
Борошно пшеничне 170г
Борошно житнє 250г
Дріжджі сухі 1,5ч.л.
При бажанні можна зверху посипати коріандром-горошком і кмином , але то вже як хто любить.

---------- Додано в 12:55 ---------- Попередній допис був написаний в 11:52 ----------

Вже смакую лимонний пиріг.:girl_smile: Смачнюююющий!
Хто ще не пік- раджу спробувати.

tavtor
28.05.2010, 22:56
купили на Шептицьких суху закваску.а як використовувати незнаю.
Може хтось порадить.Дякую.

наталя 2204
31.05.2010, 09:12
А чого ж в них не запитали? Там дуже кваліфіковані продавці. Відповідають на будь-які запитання. А яку закваску ви купили? Я вже декілька брала. Напишіть яку, може я вам підскажу.

---------- Додано в 06:12 ---------- Попередній допис був написаний в 06:09 ----------

Я вчора пізно вечером перший раз пекла молочний хлібчик. До того завжди пекла на швидкому режимі. Той був смачний, а цей взагалі, ну дуже-дуже добрий, а запах який:girl_smile:- словами не передати. Тепер ходжу і тішуся своїм хлібчиком:girl_haha:

mamatu
02.07.2010, 15:16
Просвітіть темну людину: що таке пекарські суміші? Що входить у їх склад?

У мене до хлібопічки були рецепти і про суміші там нічого не говорилось. Печу по тим рецептам, наче нормально, але хліба усі білі. Хочеться якось поекспериментувати, спекти корисний хлібчик з житнього борошна, з висівками та різними добавками.

Yoda
02.07.2010, 17:14
Суміші бувають з різним складом...
Ось наприклад суміш 11 зернових:
Состав: пшеничная мука, пшенично-зерновая смесь, соевые бобы, пшеничная клейковина, семена льна, ржаная мука, семена подсолнечника, кукурузные хлопья, овсяные хлопья, спельтовая пшеничная мука, ячменные хлопья, просо, солодовая мука (пшеничная, ячменная), семена сезама, зародыши пшеницы, сухой йогурт, яблочные волокна, сухая сыворотка, аскорбиновая кислота (Е300), энзими.

Так що кожну суміш треба дивитись. Наша найулюбленіша суміш Бородіно.
Состав: мука пшеничная, набухающая ржаная мука, пшеничная клейковина, сухая ржаная заварка, солодовый экстракт, обжаренная солодовая мука.
З цією сумішшю хлібчик печеться за 1 етап, все просто - засипав, включив програму (я вибираю французький хліб) і через 3,5 години маємо Бородінський і не треба заварювати солод, щось там поступово мішати, чекати...

Можете подивитись на сайті домашнього хліба,там є різні суміші.

А простий чорний і хліб з висівками і зернятками я і без сумішей печу, теж смачні виходять :)

mamatu
02.07.2010, 17:26
Дуже дякую за інфу. :)

Suzi
02.07.2010, 18:01
не треба заварювати солод, щось там поступово мішати, чекати...
Та власне то не так довго - солод залити кипятком, 5-7 хв і виливаєш в відро. А що поступово мішати треба?
Цікавлюсь, бо мені суміш Бородіно не йде ні в яке порівняння з солодом - ні запаху, ні того насиченого смаку......

Yoda
02.07.2010, 19:55
А що поступово мішати треба?
Та я вже і не пам'ятаю... бо той рецепт стерла. Там було залити солод і лишити на певний час, потім змішати щось там і через деякий час ще щось змішувати.
А Ви по якому печете рецепту? Може це я якийсь неправильний мала..

Suzi
03.07.2010, 16:24
Якщо в ХП є режим для житнього хлібу, то рекомендую такий рецепт:
2 ч.л. дріжжів
220 гр пшеничного борошна
330 гр житнього борошна
2,5 ч.л. солі
1 ст.л. цукру
2 ст.л. гречаного меду (можна просто 3 ст.л. цукру, але мед дає такииий аромат і присмак !:) )
1 ст.л. яблучного оцту
4 ст.л. олії
1 ч.л. коріандру
450 мл води

Якщо нема режиму для житнього хлібу, то печу ДАрницький від fugaska, вже давали в темі перепис, але можу повторити:
1,5 ч. л. сухих дрожжей
150 г ржаной муки
250 г пшеничной муки
1,5 ч. л. мелкой соли
1 ст. л. меда гречичного (можно заменить сахаром)
2 ст. л. оливкового масла
300 мл воды комн. темп.
Це на розмір М в Панасоніку (вихід десь 700 гр)

Щодо солоду - в першу чергу заливаю 3-5 ст.л. солоду кип*ятком. Вода для солоду входить до загальної кількості води по рецепту. Тобто якщо я беру стакан кипятку (200 мл), то потім доливаю 250 мл холодної води для першого рецепту і 100 мл для Дарницького. Поки в відро відправляються дріжжі, поки просіяти борошно, поки решта інгрідієнтів солод вже і заварився, можна виливати в відерко і ставити в пічку :)

наталя 2204
05.07.2010, 21:36
З цією сумішшю хлібчик печеться за 1 етап, все просто - засипав, включив програму (я вибираю французький хліб) і через 3,5 години маємо Бородінський і не треба заварювати солод, щось там поступово мішати, чекати...
Я Бородінський печу на програмі "Багети". За 2год маю просто суперовий Бородінський.

---------- Додано в 18:36 ---------- Попередній допис був написаний в 18:33 ----------

Просвітіть темну людину: що таке пекарські суміші? Що входить у їх склад?
У мене до хлібопічки були рецепти і про суміші там нічого не говорилось. Печу по тим рецептам, наче нормально, але хліба усі білі. Хочеться якось поекспериментувати, спекти корисний хлібчик з житнього борошна, з висівками та різними добавками.
В рецептах до ХП про суміші дійсно нічого не сказано. Але я з власного досвіду Вам скажу, що то є класна штука. В магазині Домашньої випічки продаються такі суміші. Моя найулюбленіша - та що для Пряного хлібчика. Коли він печеться, то такий запах по квартирі, що словами не передати.

Chortenia
07.07.2010, 11:42
Дівчата, сьогодні зранку і я (вірніше ми, бо ініціатива і просування ідеї були чоловіковими) стали власниками хлібопічки. Так що приймайте в свої ряди. :girl_curtsey:

наталя 2204
07.07.2010, 13:24
Молодці!!! Приймаємо!
Маю цікавий рецепт, хотіла би спробувати, але в нього входить "сахар-сырец". Може хто знає що то таке і де продається?

Chortenia
07.07.2010, 22:19
А можна похвалитися першим хлібчиком?
http://s05.radikal.ru/i178/1007/eb/6bb003917e2et.jpg (http://radikal.ru/F/s05.radikal.ru/i178/1007/eb/6bb003917e2e.jpg.html)
Пекли стандартний білий по рецепту, зазначеному в інструкції до хлібопічки. Для початку спробували найменший розмір.

наталя 2204
08.07.2010, 09:32
З першого разу такий гарний хлібчик!!! Вітаю!!!

inNusjalapusja
08.07.2010, 20:45
І я нарешті стала власницею хлібопічки Філіпс. Але, дівата, підкажіть: коли я її купляла, мені сказали, що Бородінський можна пекти лише в тих хлібопічках, в яких є програма саме для цього хлібчика, бо в інших він не вийде. Чи це дійсно так, бо мій агрегат такої програмки не має. Програми Багети в неї також немає, а Французький хліб печеться 6 год.(дуже довго). Чи можна тут чимось зарадити, чи прийдеться купляти Бородінський в магазині? Буду всім дуже вдячна за поради.

Chortenia
08.07.2010, 22:08
Ну у нас теж немає програми для бородинського, спекли тільки що на програмі для житнього. дуже навіть файний вийшов. А французький, по-моєму, у всіх 6 годин печеться. В тетиній старшій Елджі пекли бородинський на програмі - пшеничний, вийшов нічого так собі, тільки трохи впав.

Suzi
08.07.2010, 22:35
що Бородінський можна пекти лише в тих хлібопічках, в яких є програма саме для цього хлібчика, бо в інших він не вийде.
Має бути програма для житнього хлібу. Теоретично можна пробувати на звичайному режимі, але скоріш за все прийдеться по таймеру відключати і включати окремо випічку.

наталя 2204
09.07.2010, 09:51
Я раніше пекла Бородінський на 1 програмі (Основний хліб) і получався дуже добрий, але то займало 3год40хв, , а на програмі "Багети" печеться 2год і виходить ще кращий. Можна ще пекти на режимі для житнього хліба. А взагалі мені здається що тісто на Бородінський хліб хоче щоб його поменше рухали, тобто- замісився і росте, і щоб не було перемісів. Тоді він дуже гарно виростає. А якщо пекти наприклад на 1 програмі, то там тісто замішується, потім стоїть, потім знов замішується, потім знов стоїть, потім знов ....... . Коротше, раджу вибрати програму, де тісту буде спокійніше рости.Тоді Бородінський буде найкращий.

---------- Додано в 06:49 ---------- Попередній допис був написаний в 06:48 ----------

А французький, по-моєму, у всіх 6 годин печеться.
В мене французький печеться 3год 40хв.

---------- Додано в 06:51 ---------- Попередній допис був написаний в 06:49 ----------

Вчора пекла один із своїх улюблених хлібчиків- білий із сушеною Єгипетською цибулькою. Ох, смакота !!! А запах який!!!!!!

Suzi
09.07.2010, 10:15
А взагалі мені здається що тісто на Бородінський хліб хоче щоб його поменше рухали, тобто- замісився і росте, і щоб не було перемісів. Тоді він дуже гарно виростає. А якщо пекти наприклад на 1 програмі, то там тісто замішується, потім стоїть, потім знов замішується, потім знов стоїть, потім знов ....... . Коротше, раджу вибрати програму, де тісту буде спокійніше рости.Тоді Бородінський буде найкращий.
Власне. Програма для житнього - це заміс, десь 1,5 год. підйом і випічка.

Galya
09.07.2010, 11:46
В моєї ХП немає програми ні для Бородінського, ні для житнього (там взагалі тільки обовязковий мінімум програм:)), але успішно пече на основному:) В чому відмінність Бородінського від іншого - в коріандрі і кмині (хто як любить, правда) і ше солод, так? То яка різниця на якому режимі пекти саме Бородінський? В мене Бородінський набагато краще виходить ніж більшість житніх і пшенично-житніх.

наталя 2204
10.07.2010, 14:02
Програма для житнього - це заміс, десь 1,5 год. підйом і випічка.
Підходить, якраз добре для Бородінського. А в мене немає програми для житнього хліба.

Chortenia
14.07.2010, 16:13
Дівчата, у мене є пропозиція як для новачка у вашій сфері (сорі, якщо вона вже тут подавалась). Може б винести рецепти для хлібопічок в окрему гілку, а то шукаю тут цікаві рецепти і доводиться стільки сторінок перелопачувати. А саме обговорення рецептів, поради і балачка лишалася б тут.
Що скажете?

Suzi
14.07.2010, 18:04
В чому відмінність Бородінського від іншого - в коріандрі і кмині (хто як любить, правда) і ше солод, так? То яка різниця на якому режимі пекти саме Бородінський?
В пропорціях борошна. В Бородинському наближеному до справжнього житнього борошна більше половини. А якщо житнього борошна більше ніж 40 %(можу помилятись, але приблизно так), то потрібні інша програма - як я вже писала - 1 заміс, довгий підйом (годину з копійками) і тоді випічка. Стандартна програма - для пшеничного и пшенично-житнього (де житнього борошна менше 40 % - наприклад Дарницький від fugaska), там заміс, потім підйом, потім знов переміс, знов підйом і аж тоді випічка. Теоретично можна пекти житній хліб і на основному, він скоріш за все підніметься і спечеться....але - якщо є можливість користуватись спец.режимом або вручну регулювати процес, то результат буде кращим ;)

наталя 2204
19.07.2010, 14:38
В мене чомусь два останні рази хліб погано виростав, тобто трошки більше, ніж на половину. Чого б то?

---------- Додано в 11:38 ---------- Попередній допис був написаний в 11:13 ----------

Люлоньки, а хто пече житній хлібчик з додаванням сухого солоду- ви його попередньо заливаєте кип"ятком?

Анута
19.07.2010, 18:58
ви його попередньо заливаєте кип"ятком?

бажано запарювати. Ви спочатку заливайте, поки закинете всі інгредієнти, то воно вже буде готове :)

В мене чомусь два останні рази хліб погано виростав, тобто трошки більше, ніж на половину. Чого б то?
може їз-за спеки. Дріжжі перегрілись і відпрацювали раніше ніж би мали.
то така моя імпровізація відповіді ;)

наталя 2204
20.07.2010, 10:06
То я останні два рази пекла хліб Домашній (з трьох видів муки) і хліб білий. То вони мені "недоросли". А вчора вечером пекла Бородінський- та ж сама історія. І тут до мене дійшло. Я у всіх трьох випадках давала замість води сироватку.Напевно в цьому і криється причина. Бо раніше ці хлібчики в мене на воді получались суперово.

Chortenia
20.07.2010, 11:38
Використала вчора ХП у якості тістозамішувальника. Робила житнє тісто на піцу. Вийшло просто суперово, правда, замало муки, то я вже домішувала руцями.

А хтось знає, як зробити хлібчик типу сірого-карпатського, який продається в магазині. Підкиньте рецептик, будь ласочка, якщо в когось є.

наталя 2204
28.07.2010, 13:23
Вчора пекла лінивий круасан (перший раз). Але тісто в мене вийшло після замісу не туге, а трошки липло до рук. Получився дуже смачний результат, але не знаю, чи то він мав вийти саме таким, чи трохи іншим. Поділіться досвідом, хто вже пік таке чудо. то має вийти таке як ті круасани, що продаються, чи ні? Бо в мене вийшло тісто таке як в булки, але рвалось слоями. Смачно було, але все ж ....... .

Chortenia
30.07.2010, 15:06
Щось в тему ніхто не заходить, крім нас з Наталею :-(

А я все одно похвалюсь. Пекла хлібчик з додаванням кукурудзяної муки. Вийшло от таке сонечко

http://s44.radikal.ru/i104/1007/20/134fac22c0fb.jpg http://s004.radikal.ru/i205/1007/d3/308a52f72376.jpg

сяняНЯНЯ
30.07.2010, 16:20
Пекла хлібчик з додаванням кукурудзяної муки
Дійсно гарний хлібчик!
Я теж деколи додаю таку муку,але в мене не такий жовтий.А в якій кількості ви даєте цю муку?

Chortenia
30.07.2010, 16:34
450 гр пшеничної і 100 гр кукурудзяної, а для кольору трохи куркуми :-)

inNusjalapusja
30.07.2010, 22:18
А в мене зараз печеться французький хлібчик зі смаженою цибулькою і розмарином. Смакота, ням-ням-ням!!!

наталя 2204
31.07.2010, 15:42
А мені дуже подобається із сушеною цибулькою. Вчора пекла Дарницький.
Може трохи не в тему, але все ж........ В магазині "Домашня пекарня", де я роблю закупи різних продуктів необхідних для моїх хлібчиків, вивели рецепт справжнього домашнього квасу (дріжджі, солод, цукор). Вчора вечером поставила на сквашування. Завтра зранку буде готовий. Якщо сподобається результат, то поділюсь рецептом. думаю що всі хлібопекарі цієї гілочки мають необхідні інгредієнти:girl_smile:
Завтра хочу попробувати спекти круасанчики, але без тих всіх заморочок, що в рецепті, а просто замісити тісто і накрутити круасанчиків. Про результат доповім обов"язково :).

наталя 2204
02.08.2010, 22:55
Доповідаю.
Тісто на лінивий круасан замісила в ХП.
З 1/3 тіста наробила маленьких круасанчиків. Щось вони мені не дуже сподобались. А з решти тіста( 2/3) зробила один великий круасан і спекла його в духовці. Смачненький.
Квас робила на основі солоду- вийшов такий як колись був бочковий на розлив.
Завтра зранку буду пробувати квас який робила по іншому рецепту (на основі Бородінської суміші). Думаю, що цей буде ще смачніший.
Порівняю і викладу рецепти.

Анута
02.08.2010, 23:06
вирішила на днях спекти хлібчик, а сайт ХП як на зло не відкривався. (оскільки давно не пекла рецепти з голови теж вивітрились). На щастя колись завантажила книгу переписів до Мулінексу і вибрала один із хлібчиків. Вийшов суперовий. Вже пекла кілька разів і все виходив :)

http://s41.radikal.ru/i094/1008/57/68347f747f45t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i094/1008/57/68347f747f45.gif)

наталя 2204
03.08.2010, 13:40
Вже попробувала і другий квас. Навіть не знаю, який кращий. Кожен по-своєму добрий. Тому подаю два рецепти.
Квас темний звичайний.
Рецепт №1
Вода-3л
Солод-3ст.л.
Цукор - 150-250гр (я давала 200гр)
Дріжджі сухі- 1ч.л.
Закип"ятити воду, всипати солод, цукор, добре перемішати. Коли вода охолоне до 40градусів додати дріжджі, перелити в банку, прикрити кришкою (не закупорювати), залишити на 1добу в теплому місці. Процідити квас, розлити в пляшки і поставити в холодильник на ніч.
Рецепт №2
Вода-3л
Суміш Бородинська -2ст.л.
Солод-1ч.л. (не обов"язково)
Цукор - 150-250гр (я давала 165гр)
Дріжджі сухі- 1ч.л.
В теплу (не гарячу) кип"ячену воду, всипати суміш,солод, цукор,дріжджі, добре перемішати, перелити в банку, прикрити кришкою (не закупорювати), залишити на 1добу в теплому місці. Відфільтрувати квас, розлити в пляшки і поставити в холодильник на ніч.
Примітки:
-Сухі дріжджі можна замінити "живими"- 1ч.л. сухих дріжджів-15-20г свіжих.
-Перед охолодженням в пляшки з квасом по бажанню додоти кілька родзинокї
(3-5шт) для підвищення його "бульбуляції".
-В квас по бажанню можна добавляти м"яту, трошки лимонного соку.
- Осад, який залишається після процесу бродіння, можна використовувати повторно: добавити до нього води з цукром, 1ч.л. солоду, дріжджі вже не добавляти.

Suzi
03.08.2010, 13:44
Вже попробувала і другий квас. Навіть не знаю, який кращий. Кожен по-своєму добрий. Тому подаю два рецепти.
А борошно туда не треба давати????

SUN
03.08.2010, 16:07
Якщо до першого рецепту добавити ще півчайної ложки закваски "аграм темний", то вийде взагалі суперовий вкас.

наталя 2204
04.08.2010, 08:56
А борошно туда не треба давати????

Не треба.

добавити ще півчайної ложки закваски "аграм темний",

Для закваски "Аграм темний" є окремий рецепт. Дається 1-2ст.л. солоду і 0,5ч.л. Аграму. Вода, цукор, дріжджі.
Я його ще не робила. Буду робити сьогодні.

наталя 2204
06.08.2010, 14:59
[/COLOR]до вашого відома є магазин домашня пекарня на

До вашого відома, я якраз саме там все купляю.

Curly Xena
07.08.2010, 15:11
Щось в тему ніхто не заходить, крім нас з Наталею :-(

Ну і я вже добралася до хлібопічки :) зараз буду перший хлібчик пекти :) чекайте звіту

наталя 2204
26.08.2010, 14:09
Вчора пекла круасани по тому замороченому рецепту, де треба кілька раз тісто складати, розтачувати і в холодильник ставити. Хочу сказати, що такої поганої випічки в мене ще ніколи не було. Вийшов якийсь жах- тісто тверде, ледве можна вкусити. Може хтось пік ті круасани, то підкажіть як ви робили.

SUN
31.08.2010, 11:39
Може хтось пік ті круасани, то підкажіть як ви робили.

Я робила по рецепту з Панасоніка (х/пічки) пару разів. Вони тануть у роті. Дуже смачні. Якщо хочете, я скину рецепт.

наталя 2204
01.09.2010, 20:10
Та , власне, я теж ніби-то по тому рецепту робила, а результат- просто жах!!!!!!!!!! Поділіться досвідом, будь-ласочка!!!!!!!

Маруся-мама
01.09.2010, 21:28
До вашого відома, я якраз саме там все купляю.

Ми тут не будемо сваритись. А на таке відповідаємо - поговори з рукою, вона не відповідає.:girl_haha:

---------- Додано в 19:28 ---------- Попередній допис був написаний в 19:26 ----------

Поділіться досвідом, будь-ласочка!!!!!!!

Може дріжджі були не дуже? А може треба було дати підрости?
Я не робила тому ніц не скажу. Робила інше тісто такого плану - дріжджово-листкове то вийшло непогано, правда я його лишень один раз складала конвертиком.

Curly Xena
01.09.2010, 21:52
така проблема - не вдається простий білий хліб :(
Бородинський- супер, житній, зерновий - без проблем. Білий - падає :( підглевілий або западає "ямкою :(" мука хороша, з клейковиною все нормально.

inNusjalapusja
01.09.2010, 22:23
Якщо хочете, я скину рецепт.
І я хочу такий рецептик. Поділіться, будьте такі ласкаві.

Suzi
01.09.2010, 23:28
така проблема - не вдається простий білий хліб
Бородинський- супер, житній, зерновий - без проблем. Білий - падає підглевілий або западає "ямкою " мука хороша, з клейковиною все нормально.
Який рецепт?

SUN
02.09.2010, 17:25
Даю рецепт круасанів, яким користуюсь я.
Круасаны, Режим French Dough (Тесто для французского хлеба)-я думаю, можна в інших х/б просто на режимі "тісто"
Сухі дріжджі - 2 ч. л.
Пшеничне борошно- 500-520 гр.
Сіль 1 1/2 ч. л.
Цукор 3 ст. л.
Сухе молоко 3 ст. л.
Масло або маргарин 2 ст. л.
Вода 280 мл

Яйце для змащування поверхні круасанів 1 шт.

1. Замісити тісто в х/б
2. Покласти тісто в змазану жиром ємність, накрити плівкою і
поставити в холодильник на 30 хв.
3. Розкатати тісто таким чином, щоб вийшов прямокутник 45х25 см.
4. 1/2 розкатаного тіста змазати вершковим маслом (як бутерброд) (по рецепту 140 гр, я даю менше-100-120гр), накрити другою половиною тіста, края щільно затиснути.
5. Поставити тісто охолоджуватись в холодильник на 20-30 хв.
6. Охолоджене тісто розкатати знов в прямокутник розміром 25х45 см, скласти втричі і покластити знов охолоджуватись в холодильник на 20-30 хв.
7. Розкатувати, складати та охолоджувати потрібно ще 2 рази (я робила тільки ще 1 раз).9. Останнє охолодження має бути 2-3 год. (Я менше витримувала)
8. Достати тісто, розкатати ще раз в прямокутник, розрізати на трикутники.
9. Скачайте нещільно трубочки, починаючи з широкого краю до вершини, а кінчики защіпніть.
10. Покладіть швом вниз на змащений деко. Розтоюйте 20-30 хв. до збільшення об"єму вдвічі.
11. Змажте яйцем і випікайте при 190°С до підрум"янцю.

Ой, поки писала, сама загорілася, постараюсь на вихідних своїх побалувать.

наталя 2204
03.09.2010, 17:17
Я так і робила, неполучилось.:girl_sad:

Білий - падає підглевілий або западає "ямкою

Води забагато- 100%.
Давайте менше води, або більше муки. Тісто має бути таке, щоб не розмазувалось по стінках, і щоб до рук не липло. А просто м"ягеньке. Взагалі, білий хліб спекти простіше, ніж житньо-пшеничний.

---------- Додано в 14:17 ---------- Попередній допис був написаний в 14:14 ----------

Дам вам гарний рецепт білого хліба.
олія-30мл
вода-330мл
сухе молоко- 1ст.л.
сіль- 2ч.л.
цукор- 1,5ст.л.
мука пшенична- 585гр
дріжджі сухі- 1,5ч.л.

наталя 2204
03.09.2010, 22:52
Ой, поки писала, сама загорілася, постараюсь на вихідних своїх побалувать.

Похвалитесь фотографіями?

OlegA
04.09.2010, 14:45
а скажіть будь ласка чи є десь на цьому сайті збірка усіх рецептів з цієї теми?
бо листати 111 сторінок якось довго трохи :)

сяняНЯНЯ
04.09.2010, 20:24
скажіть будь ласка чи є десь на цьому сайті збірка усіх рецептів з цієї теми?
бо листати 111 сторінок якось довго трохи
а я так і робила...нажаль збірки нема,але хотілось би...
в основному майже всі рецепти на початку теми,шукайте:girl_curtsey:

Маруся-мама
04.09.2010, 23:20
але хотілось би...

а хто має зробити? А потім всеодно ту збірку ніхто не буде читати а будуть впевнено писати - тикніть мене носом. Он нехай і користають пошуком.

наталя 2204
05.09.2010, 14:31
Тему почитати дуже корисно, особливо для того, хто тільки починає займатись випіканням хліба. Я так і робила.:girl_tender:

наталя 2204
06.09.2010, 18:55
SUN, як там ваші круасани поживають? Я дуже люблю круасани, але після невдалої першої спроби аж страшно за них братись вдруге......

SUN
06.09.2010, 22:37
Ой, щось я себе перехвалила. Не вийшли вони в мене, тобто вийшли, але не такі як завжди. Але то я зхалявила, тісто замісила в х/п, залишила на ніч в холодильнику (!), зранку змастила маслом (десь грам 50 замість 140!), потім ще два рази розкатала і швиденько скатала трубочки, дуже вже хотілось круасанчика під каву. Ну а вийшли звичайні булочки, малим сподобались, але я ще пам'ятаю смак круасанів. Я зараз кексики маленькі часто роблю, от вони в мене смачні виходять і такі акуратні (я їх в паперових формочках випікаю).

наталя 2204
07.09.2010, 13:34
А взагалі там тісто коли треба витягати з ХП: відразу після того як замісить, чи воно там ще має стояти і рости в хп???

---------- Додано в 10:34 ---------- Попередній допис був написаний в 10:32 ----------

Я зараз кексики маленькі часто роблю, от вони в мене смачні виходять і такі акуратні (я їх в паперових формочках випікаю).

Рецепт в студію!!!:girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce:

SUN
10.09.2010, 22:18
В мене для круасанів в х/п є спецрежим -франузький, тісто. витягаю після сигналу закінчення.
А кекси я роблю на око. Спочатку перепробувала кучу рецептів і з інету , і для х/п, і для мультиварки. Вже вивчила, яка має бути консистенція - густіше за сметану трошки. Тісто - яйця, розтоплене масло (або маргарин, або олія)- не шкодувати, борошно, цукор, розпушувач (або сода), сметана (або кефір). Все збиваю міксером, борошно даю в кінці. Все решта по можливості і бажанню- цедра, цукати, горіхи, какао, шоколад... В духовку на 200 градусів на 15-20 хв.

Anaid
12.09.2010, 17:46
Трохі і я похвалюся,щойно спечений
http://s48.radikal.ru/i120/1009/33/e09924594cfd.jpg

Alicia
15.09.2010, 16:08
Нарешті мій тато подарував мамі хлібопічку (на 33 роки від дня одруження!)
І ось ми з мамою пробували пекти хліб. Дуже смачний виходить, але для бутербродів, на жаль, не підходить - занадто крихкий...Ніби все за рецептом...:confused:
А ще я дуже хочу спробувати бородинський хліб, чорнющий такий, але де купувати таке борошно?

наталя 2204
17.09.2010, 17:31
дуже хочу спробувати бородинський хліб, чорнющий такий, але де купувати таке борошно

Купляти треба житнє борошно і суміш Бородінську. Я беру в магазині Домашня пекарня. Якщо хочете то дам адресу в ПП (щоб не прийняли за рекламу). :).

Дівчата, в мене трагедія- загубила одну мішалку з ХП. КАПЕЦЬ повний! Може хто знає де можна докупити таку штучку? Хліб печу кожного дня, без мішалки трохи напряжно.......

---------- Додано в 14:26 ---------- Попередній допис був написаний в 14:23 ----------

В мене для круасанів в х/п є спецрежим -франузький, тісто. витягаю після сигналу закінчення.

А можете трохи докладніше описати той режим? Тобто: скільки часу мішає, скільки росте, скільки раз перемішує, і т.д.?
Може я зможу його замінити якимсь іншим?

Може б то на програмі для багетів спробувати???

---------- Додано в 14:31 ---------- Попередній допис був написаний в 14:26 ----------

для бутербродів, на жаль, не підходить - занадто крихкий.
Додавайте клейковину і не буде крихкий. :)

dimalozz
17.09.2010, 18:12
в мене трагедія- загубила одну мішалку з ХП. КАПЕЦЬ повний! Може хто знає де можна докупити таку штучку? Хліб печу кожного дня, без мішалки трохи напряжно.......
Порядок дій:
1) Все ж спробувати знайти, якщо є шанс (що не в смітнику) то спробуйте все.
2) Зв‘язатися з виробником ХП, його представником або сервісним центром - мають допомогти.
3) В крайньому разі підбирати від іншої ХП або замовляти в якогось знайомого слюсаря щоб виточив таку ...правда тефлону на ній вже не буде (((

Yoda
18.09.2010, 09:49
Купляти треба житнє борошно і суміш Бородінську. Я беру в магазині Домашня пекарня.
Можна і без житнього борошна, але має бути інша суміш Бородіно (виробник Ірекс, Росія). В Домашній пекарні продають Бородіно від Корнекс, мені вона гірша - більш різкий смак і з тмином. А хліб з суміші Бородіно Ірекс ніжніший.

zetta
18.09.2010, 15:25
А потім всеодно ту збірку ніхто не буде читати а будуть впевнено писати - тикніть мене носом.
та чого.... якшо зробити таку строгу тему (в нас такi теми е) тобто суто рецепти хлiба...всi iншi дописи видаляти то воно того варте.

наталя 2204
19.09.2010, 12:27
В Домашній пекарні продають Бородіно від Корнекс, мені вона гірша - більш різкий смак і з тмином. А хліб з суміші Бородіно Ірекс ніжніший.
Корнекс можна просіяти через звичайне сито і тмин весь відділяється. А де ви берете Ірекс?

Chortenia
19.09.2010, 14:39
Спекла вчора пампернікель (рецепт з нету), не знаю, чого вони його так назвали, бо зі справжнім пумперніклем немає нічого спільного. По відгукам доволі капризний хлібчик, на ту кількість муки не надто виріс, та ще й дах тріснув :-)))) Але смак такий класний, кислуватий, і не кришиться.

http://lh4.ggpht.com/_xyK-LTM7PwQ/TJTzOboyggI/AAAAAAAABz8/uB1gw9YMQvA/s512/moto_0187.jpg
http://lh5.ggpht.com/_xyK-LTM7PwQ/TJTzOr-manI/AAAAAAAAB0A/aDFAEVYeL2g/s512/moto_0186.jpg
http://lh3.ggpht.com/_xyK-LTM7PwQ/TJUBhMbxXbI/AAAAAAAAB0c/sJz7qjm047U/s512/moto_0189.jpg

Yoda
20.09.2010, 09:44
де ви берете Ірекс?
Замовляла з Києва, у Львові можна купити через zakvas (та дівчинка, що закваски на форумі продає), але на 20% дорожче :(

Galya
20.09.2010, 11:58
Хочу похвалитись дуже смачним і простим рецептом хліба:
Нью-Йорский хлеб, не требующий замеса
3 стакана муки*
1/4 ч.л. сухих или 2,5 г. прессованных дрожжей
1,5 ч.л. соли**
1,5 стакана воды***

Мука обычная белая хлебопекарная, однако можно использовать цельнозерновую, спельту, а также смесь пшеничной и ржаной, пшеничной и цельнозерновой, пшеничной+ржаной+цельнозерновой.
Количество соли в разных рецептах приводится разное - от 1,25 до 2 ч.л. Взала усредненные полторы ложки.
Количество воды варьируется в разных рецептах незначительно, от 1,5 ст до 1,5+ 2 ст.л.
Размер стаканов не указывается. Мой стакан 240 мл.

Если дрожжи прессованные, надо растворить их в воде.
Сухие просто добавить в муку.

Смешать сухие ингридиенты в большой миске, залить водой и быстро размешать.
Как только все ингридиенты смешаются, не более чем через минуту - тесто готово.
Накрыть пленкой и оставить на ночь (12 часов) при комнатной температуре).

Я брала деревенскую муку (смесь пшеничной, ржаной и цельнозерновой)

Готовое полужидкое пузырчатое тесто скребком или ложкой выложить на сильно посыпанную мукой доску. Вытянуть в длину в одном направлении, посыпав как следует сверху мукой. Сложить от краев к центру втрое по длине, затем по ширине пополам. Вытянуть в другом направлении и еще раз сложить таким же образом.

В роликах предлагается расстаивать в сильно посыпанном мукой или пшеничными отрубями полотенце. Середину полотенца посыпать, выложить тесто швом вниз, посыпать его и сверху накрыть краями полотенца. Расстаивать полтора часа.
За полчаса нагреть чугунную кастрюлю с крышкой до 240.
Выложить тесто в горячую кастрюлю швом вверх. Печь под крышкой 30 мин. и затем еще 20 мин. без крышки.
Я выкладывала на сильно посыпанную отрубями пекарскую бумагу швом вверх и в бумаге переносила в жаровню.
http://s004.radikal.ru/i206/1009/26/c4d1eea51aba.jpg
Він дуже схожий на чіабату, але набагато простіше робиться.

SUN
24.09.2010, 13:22
А мені "Бородинська Корнекс" смакує набагато більше, ніже "Бородинська Ірекс".
А взагалі я люблю чорний робити сама: житнє, пшеничне, закваска, клейковина, солод, олія, сіль, цукор по рецепту, кмин і т.ін. за смаком. Виходить дешевше суттєво и не гірший. Інколи замість цукру даю меду.

Маруся-мама
24.09.2010, 16:37
зробити таку строгу тему

добре, я зроблю. Хто береться позбирати переписи? Наразі в мене часу не є.

Анута
24.09.2010, 17:38
скільки печу багети і все мені не вдаються. Принаймі в тому розумінні, що я собі уявляю під багетом. Батони - прошу дуже, а багети... :( І рецепти різні пробувала...
Хто чим зарадить? як у кого виходять поділіться секретами, а! дуже просю!

poputochka
27.09.2010, 18:11
Ну от і я з хлібопічкою. Приєднуюсь до клубу.
Вже спекла найпростіший білий хліб для початківців і житньо-пшеничний (рецепти з книжечки,що додавались до ХП. Ніби вдались, хоч і дуже бліденькі зверху).
Купила суміш "Зерновий хліб" від ТМ Добродія і хочу запитати,чи хто вже нею користувався? Яке враження? Там на етикетці є рецепт зернового хлібчика,чи добрий виходить?

inchik
27.09.2010, 18:58
Вже спекла найпростіший білий хліб для початківців і житньо-пшеничний (рецепти з книжечки,що додавались до ХП. Ніби вдались, хоч і дуже бліденькі зверху).
а фото? :girl_wink:

Suzi
27.09.2010, 20:38
А в мене нарешті дійшли руки до сумішей, що закупляли піроку (якщо не більше), пекла з сумішшю "11 зернових" , "Деревенская", Чіабата (намішала 2 різні рецепти і шось не дуже вийшло), на ніч поставлю з "Бон Багет". А ще таки хочу нарешті виростити закваску і спекти на заквасці, бажано з борошна 1,2 сорту, або з цільнозернової.

poputochka
27.09.2010, 22:34
а фото?
Поки зарядила фотоапарат - хлібчик з"їли:girl_wink:

наталя 2204
28.09.2010, 10:38
Значить- вдався!!!!!!!!!!!

наталя 2204
28.09.2010, 19:42
А я вже собі докупила мішалку до ХП.:girl_tender: Тішуся. Дала 70грн. Бажаю всім не губити ті штучки :girl_nea:

poputochka
29.09.2010, 10:03
Наталю, порадьте, будь-ласка : хочу спекти бородінський по Вашому рецепту.
Даю рецепт свого Бородінського. Підходить для всіх хлібопічок.
Олія 20мл
Вода 300г
Сіль 1,5ч.л.
Цукор 2ст.л.
Суміш Бородинська (Корнекс) 75г
Борошно пшеничне 170г
Борошно житнє 250г
Дріжджі сухі 1,5ч.л.
При бажанні можна зверху посипати коріандром-горошком і кмином , але то вже як хто любить.

Купила в Метро суміш Бородіно від Корнекс, але на ній пише,що вона готова до використання і треба додати лише воду. А в Вашому рецептику пише додати 75г суміші Бородіно. От думаю,це та сама суміш чи Ви використовували якусь концентровану? А ще цікавить,на яку порцію рецепт розрахований,і на якій програмі печете?
Буду вдячна за відповідь.

наталя 2204
29.09.2010, 13:24
Ви напевно купили таку що розрахована на 1 буханку хліба. Я беру суміш в "Домашній пекарні". Називається : Суміш для випічки хліба "Корнекс Бородинська". Коштує 21грн- 400грам, її вистачає на 5 хлібчиків.На упаковці є відразу рецепт.
А та що ви купили то трошки інша. Напевно краще зробіть так як пише на упаковці :).

В мене виходить буханка вагою близько 800грам. В мене Мулінекс, програми для житнього хліба немає. Тому печу на програмі №9- БАГЕТИ. Хліб виходить- суперовий.

poputochka
29.09.2010, 20:39
Ви напевно купили таку що розрахована на 1 буханку хліба.
От я ніяк не можу з"ясувати чи можна її використовувати частинами на кілька хлібчиків. Зайшла на сайт виробника- ніби інших бородінських сумішей він не випускає. Чи то поїхати в магазин на Шептицьких і подивитись чи така ж упаковка, чи є різні варіанти- концентрована і на 1 буханку?
Хлібопічка в мене теж Мулінекс, але модель 200033, і програми багети немає, але є програма для хліба з борошна грубого помелу. Чи на цій програмі пекти, чи на основній - білий хліб?

inNusjalapusja
29.09.2010, 20:50
А я сьогодні спекла італійський хлібчик із твердим сиром і сушеною цибулькою - получилася така намочка!!!
Похвалюся, але не будьте занадто суворими
http://s006.radikal.ru/i214/1009/e9/993ecfbbcde2.jpg
А ось такий він в розрізі
http://s001.radikal.ru/i194/1009/35/e1981b682ab7.jpg

Suzi
29.09.2010, 20:54
От я ніяк не можу з"ясувати чи можна її використовувати частинами на кілька хлібчиків. Зайшла на сайт виробника- ніби інших бородінських сумішей він не випускає. Чи то поїхати в магазин на Шептицьких і подивитись чи така ж упаковка, чи є різні варіанти- концентрована і на 1 буханку?
Подвіться який там склад.

наталя 2204
30.09.2010, 10:33
Хлібопічка в мене теж Мулінекс, але модель 200033, і програми багети немає, але є програма для хліба з борошна грубого помелу. Чи на цій програмі пекти, чи на основній - білий хліб?

Бородінський пекти на програмі для білого - не дуже добре. Він то спечеться, але пектися буде 3год 15хв, замість 2год,05хв, і ззовні буде не дуже гарним. Може у вас є програма для житнього? Якщо немає, то можете зробити так:
включіть програму "Заміс дріжджового тіста", а потім як програма закінчиться (через 1год 20хв) включіть програму "Випічка" на 45хв. І все.
(Якщо ваша ХП має такі програми. Або напишіть нам тут які є програми у вашої ХП, і ми щось вам порадимо.

---------- Додано в 07:33 ---------- Попередній допис був написаний в 07:27 ----------

напишу вам склад тої Бородінської суміші, що є у мене. Може вам це допоможе розібратись.
Склад: борошно житнє обдирне, пшенична клейковина, солод житній ферментований, цукор, кмин, коріандр молотий, сіль, суха закваска, цукор карамелізований, ферментний комплекс, аскорбінова кислота.

poputochka
30.09.2010, 13:05
В хлібопічки 12 програм:1- білий хліб, 2 - хліб швидкого випікання, 3 -французький хліб, 4 - хліб з борошна грубого помелу,5- хліб швидкого випікання з борошна грубого помелу, 6 - солодкий хліб,7-солодкий хліб швидкого віпікання,8-хліб дуже швидкого віпікання,9-кекс,10 - варення,11 - свіже тісто, 12 - випікання.
А в суміші Бородіно склад інший: туди входить ще борошно пшеничне і покращувач-емульгатор Е472е.

Suzi
30.09.2010, 13:12
В хлібопічки 12 програм:1- білий хліб, 2 - хліб швидкого випікання, 3 -французький хліб, 4 - хліб з борошна грубого помелу,5- хліб швидкого випікання з борошна грубого помелу, 6 - солодкий хліб,7-солодкий хліб швидкого віпікання,8-хліб дуже швидкого віпікання,9-кекс,10 - варення,11 - свіже тісто, 12 - випікання.
Дивіться, для Бородинського потрібен режим, коли йде заміс, потім розстойка десь 1,5 години, а тоді випічка 1 год.
А яка у вас пічка?

poputochka
30.09.2010, 13:30
А яка у вас пічка?
Мулінекс 200033.

наталя 2204
30.09.2010, 15:20

Я не знаю, як працює програма для хліба грубого помолу, бо ще на ній не пекла. Якщо так як вам описала Suzi, то можете пекти на ній. А якщо ні, то попробуйте так:
Спочатку включіть заміс тіста на програму №1. Через 20-25хв (коли перестане мішати) витягніть мішалки і залиште тісто на 1 год в пічці. Через 1год виключіть пічку (дверку не відкривайте) і включіть на програму № 12 на 45хв.
Таким чином ви зімітуєте програму для Бородінського хліба.
А з часом краще підберіть серед ваших існуючих програм ту, яка найбільш наближена до потрібної.

---------- Додано в 12:20 ---------- Попередній допис був написаний в 12:17 ----------

Або можете попробувати пекти на 2 або на 5 програмі.
Просто потрібно щоб тісто замісилось (приблизно 20хв), потім годину росло, а потім 45-50хв випікалось.

SUN
01.10.2010, 17:37
Купила в Метро суміш Бородіно від Корнекс, але на ній пише,що вона готова до використання і треба додати лише воду. А в Вашому рецептику пише додати 75г суміші Бородіно. От думаю,це та сама суміш чи Ви використовували якусь концентровану? А ще цікавить,на яку порцію рецепт розрахований,і на якій програмі печете?
В готовій суміші вже є пшеничне і житнє борошно, а того концентрату так само десь 75 грам, треба тільки добавити воду. Тому вона розрахована на 1 хлібчик, але краще її розбити на два, бо один ну дуже вже великий, буде кришку підпирати, хіба що в вас хлібопічка з двома мішалками, як мулінекс великий.

Людок
10.10.2010, 15:07
Шановні форумлянки, потребую Вашої поради, плануємо покупку хлібопічку, зацікавила ось така модель: DELONGHI BDM 125S чи є в когось відгуки про неї. Чи краще взяти, якусь іншу модель. Тай взагалі, на, що звернути увагу при покупці? Знаю, що звертаюсь не перша в цю тему з цим запитанням, але дуже сподіваюсь на Вашу допомогу:)

Chortenia
10.10.2010, 15:52
По тій моделі нічого не пораджу, ми якось так недовго вибирали, зупинилися на якомусь (вже не памятаю) кенвуді, але хотіли панасонік с255 (а воно дороге, як зараза). Випадково "проболтались", що хочемо хлібопічку нашому знайомому, а вони якраз роспродували ці панасоніки зі складу, і ми таки купли її ну по дуже хорошій ціні. Задоволена на всі 100 :-)
Я б радила при виборі звертати увагу на 1 - на яку вагу хліба розрахована хп (мало чого, може у вас сімя з купою дітей, і вам потрібен 1,5-кг хліб :-), 2 - щоб був режим для житнього хліба, 3 -диспенсер - корисна штука, але не життєво необхідна. Ну і дивитись на якість самого відерця і лопатки ( у нас, до речі, дві, для пшеничного і житнього хліба).
Ну от зі свого небагатого досвіду - десь так.

Suzi
11.10.2010, 09:43
Тай взагалі, на, що звернути увагу при покупці?
В першу чергу звичайно на фінансові можливості :)
З того, що справді потрібно (мені) - режим для житнього хліба, таймер, режим замісу тіста, окремо випічка.
.................................................. ..............................
В суботу робила першу спробу пекти хліб на заквасці. "Вічна" закваска, виросла добре, єдине, що я весь день була зайнята, то коли взялась наршеті до хліба, то шапочка вже почала осідати. Шукала рецепт білого хліба, зупинилась на цьому (http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=9329.msg93750#msg93750)
Тесто:
Опара
0,5 ст. воды(мне показалось, что объем недостаточно большой)
1,5 ч.л. соли (мелкой морской)
мука до нужной консистенции
1 ст.л. масла (у меня было подсолнечное из жаренных семечек - не рафинированное темное)
семечки подсолнечника (не жаренные), изюм, кунжут
* особенности замеса: смешиваем все ингридиенты и даем постоять мин 15-20, потом хорошо вымешиваем и в расстойку
Когда достаточно поднимется - выпекаем.
В результаті, я взяла приблизно 300 гр муки, половину закваски, решта як в рецепті, + 0,5 ч.л. дріжжів і трошки меду. Думала, що борошно в складі закваски піде в рахунок борошна (тобто я розраховувала, що вийде як буханка з 400 гр борошна), але вже в процесі замісу було видно, що замало. Переміс, 15 хв, знов переміс , розстойка десь до 3-х годин, потім випічка 55 хв. Хлібчик піднявся в середині, по краях дуже низенький, але сухенький і смачний. Але ж хочеться ще краще :)
Хтось має перевірений рецепт пшеничного хліба для ХП?

наталя 2204
11.10.2010, 10:20

Спочатку треба визначитись, які програми вам потрібні. ДЛЯ МЕНЕ ВАЖЛИВИМИ Є ТАКІ:
Програма для білого хліба, для житнього або бородінського, для солодкої випічки, заміс звичайного тіста, заміс дріжджового тіста, окремо випікання. Інші прогами- не дуже потрібні, а деякі- взагалі без потреби. Ну це для мене. А ви для себе дивіться..

Людок
11.10.2010, 21:05
В першу чергу звичайно на фінансові можливості
то не втому справа :), а в
що справді потрібно
Дякую за Ваші поради:girl_curtsey:

SUN
11.10.2010, 21:20
А я б дивилась на потужність. Якщо хлібопічка не супер потужна, то і пропікати буде не альо, верх хлібчика буде білим, серединка гливка, чорний взагалі не вийде, тісто на вареники не можна буде робити. Я так купила своїм батькам мулінекс простенький 2000-й, а вже потім прочитала відгуки, що уся та серія не пропікає. За бренд переплачувати не варто, окрім топових хлібопічок (панасонік 253,255, мулінекс 5002-5004). В магазині на Шептицьких взагалі на демостойці печуть на Дексі, хлібчик дуже гарний і смачний. А ще має бути зручний інтерфейс.

mysha
11.10.2010, 23:30
на, що звернути увагу при покупці?

За бренд переплачувати не варто, окрім топових хлібопічок
Згідна, однак щось типу "Оріон" брати не варто. Знайомі купували щось з ноу-нейму у Метро на розпродажі - не задоволені (зате зекономили).

Печу на Мулінексі на 500 гр "Молочний хліб": 50 гр вершкового масла (за рецептом 40), 1 ч.л. солі, 2 ст. л. цукру, 200 гр звич. молока, 310 гр борошна (пшен., вищ. гатунку), дріжджі тільки звичайні (в сухих є Ешка), 1 яйце (у рецепті яєць немає).
Печу маленький - бо я хліба не їм, а чоловікові і діткам краще через день свіженький приготувати.

Suzi
11.10.2010, 23:50
Згідна, однак щось типу "Оріон" брати не варто. Знайомі купували щось з ноу-нейму у Метро на розпродажі - не задоволені (зате зекономили).
Цитата:
Допис від Suzi Переглянути допис
Печу на Мулінексі на 500 гр "Молочний хліб": 50 гр вершкового масла (за рецептом 40), 1 ч.л. солі, 2 ст. л. цукру, 200 гр звич. молока, 310 гр борошна (пшен., вищ. гатунку), дріжджі тільки звичайні (в сухих є Ешка), 1 яйце (у рецепті яєць немає).
Печу маленький - бо я хліба не їм, а чоловікові і діткам краще через день свіженький приготувати.
Як раз на рахнок Оріона я б сперечалась :)Дуже демократична ціна. Дехто з форумлян і форумлянок має. Ми взяли Оріон чоловіковим батькам. Я сама в ній печу коли там. Єдине, чого мені бракує - режим для житнього хлібу. Але за такі гроші я б призвичаїлась і користувалась окремо замісом і випічкою, коли вдома.

А на рахунок рецепта - дякую. А рецепту на заквасці не маєте? Бо я з дріжжами маю, мені б ще на заквасці провірений.

Рибка
12.10.2010, 09:00
Знайомі купували щось з ноу-нейму у Метро на розпродажі - не задоволені (зате зекономили)
Теж можу посперечатись на рахунок ноу-нейму, купили в Метро їхню Аляску ( та що для цієї мережі випускається), і все вдається, все смачно, ніколи глевкий хліб не получався ( пічка вже десь біля 9 міс.). Один раз верх запав, купила клейковину і все в порядку. А за 300 з копійками ( по акції) то взагалі казка.
То не тільки від марки ХП залежить, а й від бажання приготувати смачний хлібчик.

mysha
13.10.2010, 10:54
купили в Метро їхню Аляску
Точно - в них "Аляска". Це єдині знайомі, які незадоволені хлібопічкою. Інші мають Елджі, Кенвуд, Мулінекс: ніяких нарікань.

Теж можу посперечатись на рахунок ноу-нейму
А я не збираюсь сперечатись: розповіла про свій досвід. Якщо ноу-нейм випускається - значить комусь він потрібен.

А рецепту на заквасці не маєте?
Нажаль немаю. А на дріжджах не печете, бо вони шкідливі (штучні)? Якщо про це вже десь говорилось у цій гілці - ткніть, будь-ласка пальцем, бо невистачає терпіння усе прочитати

Suzi
13.10.2010, 12:50
А на дріжджах не печете, бо вони шкідливі (штучні)?

Печу, але таки є думка, що вони як мінімум не дуже корисні.Тут десь давали посилання. Можете пошукати. Або ось (http://choice.biz.ua/materials/36-health/180-hleb).

Давно вже збиралась спробувати на заквасці. В принципі тим результатом , що отримала задоволена, але хочеться ще краще :)
Спробую інший рецепт - розкажу.

наталя 2204
14.10.2010, 10:34
І я вирішила спробувати на заквасці. Давно планувала, нарешті наважилась. Буду сьогодні готувати вічну закваску. Підкажіть, хто знає, скільки тої закваски давати до муки, щоб вийшов гарний хлібчик. Тобто, якщо сухих дріжджів йде по рецепту 1,5ч.л., то скільки треба закваски ?

Suzi
14.10.2010, 15:19
Тобто, якщо сухих дріжджів йде по рецепту 1,5ч.л., то скільки треба закваски ?
Наразі не ризикнула просто замінити дріжжі закваскою, все таки то різні речі. Плюс, я так розумію, що на заквасці треба більше часу на підйом тіста (2-3 години). Наступний раз буду пробувати цей рецепт:
ФРАНЦУЗСКИЙ ХЛЕБ НА ЗАКВАСКЕ

450 г муки
250 мл газированной воды (для хлеба на фото брала простую воду)
30 г сливочного масла (в этот раз взяла горчичное)
2/3 ч.л. дрожжей
1 ст.л.сахара
2 ч.л. соль
200 г закваски (100%-ной) - у меня француженка.

Закладываем продукты в ведерко в порядке, рекомендованном производителем, но так, чтобы закваска оказалась между мукой и водой, выбираем Программу Французский хлеб и идем заниматься своими делами

Маруся-мама
14.10.2010, 16:07
Наразі не ризикнула просто замінити дріжжі закваскою

А я щось боюсь тої закваски... тобто якби вже була, тоб спекла хліба а так то боюсь що не зумію «вигодувати» її правильно.

Suzi
14.10.2010, 17:01
А я щось боюсь тої закваски... тобто якби вже була, тоб спекла хліба а так то боюсь що не зумію «вигодувати» її правильно.
Я теж боялась, поки Анута мені не розказала як. Насправді все просто - 100 гр муки і 100 гр води, перемішати, накрити вологим рушником (я накрила марлею) і в тепле місце. Через добу додала ще 100 гр борошна і ще 100 гр води. Перемішала, накрила, в тепло. Третій день - все те саме.

наталя 2204
14.10.2010, 17:10
А далі?
І взагалі, хліб на заквасці можна пекти в ХП чи тільки в духовці?

Анута
14.10.2010, 17:34
А далі?
далі ділити і пекти :)
на третій день коли закваска почне спадати (тобто пік пройшов), ділимо її навпіл (чи як рецепт просить) і решту або в холодильник (банку закривати не щільно - капронова кришка з дзюрками), або по новій годувати на наступний хлібчик через 3 дні.
ця закваска наз.вічна - поки годуєте, доти і маєте.
Перший раз закваска ще трохи слаба, тому рекомендують дати 0,5ч.л.дріжджів.

хліб на заквасці можна пекти в ХП чи тільки в духовці?
де зручно, там і печете :)

Свєта, ти давала тут той (мною пеервірений) рецепт? якщо ні - дай дівчатам (я не маю його під рукою і не згадаю).

Suzi
14.10.2010, 18:28
Свєта, ти давала тут той (мною пеервірений) рецепт? якщо ні - дай дівчатам (я не маю його під рукою і не згадаю).
ДаюДарницкий хлеб на "вечной" закваске
Состав
мука ржаная 150 гр.
закваска 8 ст.л.
мука пшеничная 250 гр.
квасной концентрат 1.5 ст.л.(можно не добовлять, дает более темный оттенок)
соль 1.5 ч.л.
вода теплая 220мл, смешанная с 1.5 ст.л. коричнего сахара и 2 ст.л. оливкового масла
Приготовление
Закладываем в печь все именно в такой последовательности и ставим на замес как для пельменей (10-20 мин), смотрим чтоб все хорошо перемешалось.
Потом ставим на программу "ржаной" (у меня это 3часа 30 мин.)

І взагалі, хліб на заквасці можна пекти в ХП чи тільки в духовці?
Я пекла в ХП, але не на повному режимі. Спочатку заміс (в панасоніка ф-я пельмені - 20 хв заміс), тоді 15 хв в теплі, тоді знов "пельмені" :). Тоді лишила тісто в ХП десь до 3-х годин, а тоді "випічка".
В режимі "Французький хліб" довга розстойка, то мав би підійти.

наталя 2204
15.10.2010, 09:58
А муку для закваски давати житню чи пшеничну, чи і ту і іншу?

Анута
15.10.2010, 11:40
А муку для закваски давати житню чи пшеничну, чи і ту і іншу?
яку хочете, яку маєте :)
"нагодуєте" закваску житньою - будете мати житню, наступні 3 дні "годуватимете" пшеничною - буде пшенична. Тут вирішуєте самі

Skaliaria
15.10.2010, 21:02
Привіт! Приймайте і мене в свій круг ;))) Вчора придбали ХП Оріон, ціна хороша, 13 функцій... Сьогодні вперше спробувала пекти білий французький хлібчик... погано підріс, але смачний, пропечений з рум"яною кірочкою :))) Думаю причина в дріжджах, бо були вже старуваті... Зараз буде друга спроба, але зі свіжими дріжджами саф-момент... Сподіваюсь все вдасться ;)))

dimalozz
15.10.2010, 23:33
Думаю причина в дріжджах, бо були вже старуваті...
Мене львівські ще ні разу не підвели.
Вже давно печу майже на око.
Старайтеся пильнувати за колобком, щоб був гарний, тісто не липнуло до пальців, на дотик має бути "правильне". Бо якщо дріжджі нормальні але забагато води то хліб буде підніматися добре, а потім падати під кінець випічки. Якщо води замало то буде погано вимішуватись, слабо виросте і хлібчик буде тугий. Щоб добре вгадати я спочатку даю менше борошна а в процесі досипаю скільки треба по ложці, так і замішується легше, і рецептура вже не залежить від вологості борошна і тп.

La esposa
16.10.2010, 06:55

ого.. я би не наважилась :) стараюся все робити за рецептом, максимум, що собі дозволяю — дати більше цукру, майже вдвічі, чоловікові раз засмакував, коли я випадково насипала забагато, то відтоді так роблю :)

а ще нам вийшов одного разу (теж в порядку експерименту), досить смачний хлібчик, коли я дала півпорції темного борошна (біле+темне), але по рецепту звичайного хліба.

:girl_crazy: ой, раз випадок був: пили ми звечора каву. З вершками, файну каву, але муж мій кілька раз сьорбнув і лишив. Я, недовго думаючи, ту каву поставила в холодильник. На ранок згадала, витягла і думаю - муж мій і так допивати сам не буде, що ж то робити... взяла і долила види до повного (там літрове горня), поставила на кухні, думаю, може сама доп"ю, а як ні, то виллю. Моє чоловіко прийшло, сьорбнуло і каже: слухай, така файна кава, якась навіть міцніша, ніж вчора, як ти то робиш? дуже добра. Я мало не вдавилась зі сміху, ще кілька разів перепитала, чи точно добра, аж тоді призналася :) Ото, називається, як чоловіку вгодити..? зробити йому бурду :)

наталя 2204
16.10.2010, 12:21
Ну що тут скажеш,..... ПРОФІ........:clapping:

А я переважно роблю майже по рецепту, тобто все даю, як пише, а з мукою- експериментую. Можу додати трошки житньої до білого хліба, або кукурудзяної муки. Або намішаю декілька видів муки. Завжди виходить щось новеньке. А раз був випадок: надумала пекти житній хліб. Влила води, олії, дала солі , цукру, запарила солод з аграмом, влила те все в контейнер. Дійшло діло до муки, просіяла і всипала пшеничну, пішла по житню, а її НЕМА:eek::girl_cray:. І що робити? Адже солод вже засипала.... І я дала замість житньої- кукурудзяну муку. ... Так нічого вийшов хлібчик. З"їли.

Skaliaria
16.10.2010, 16:53
Привітики! А я поки що не можу похвалитись...пекла сьогодні кекс в ХП, то також погано підріс, але смачний вийшов, з"їли ще теплим ;) А зараз знову печу хліб за класичним рецептом, молочний... поки що тісто піднімається гарно, надіюсь цього разу все вдасться:)) Мама каже, що справа в пропорціях, вона також спершу помучилась, поки опрацювала свій улюблений рецепт і тепер все гуд :) І ще я десь вичитала, що на воді хліб краще підростає, ніж на молоці... Що скажете, професіонали?:ed4d70def841dc74b57

наталя 2204
16.10.2010, 18:36
Я пекла кілька раз на відварі з картоплі і на сироватці теж пекла, то всі ті рази хліб погано виростав. Більше на тому не печу.

Поставила вже вічну закваску біля батареї, готуюсь до випікання хліба на заквасці.

Suzi
16.10.2010, 19:41
ще я десь вичитала, що на воді хліб краще підростає, ніж на молоці...
Я щось не помічала.Якщо правильна кількість, то добре росте і на воді, і на молоці, і на кефірі, і на пиві.

dimalozz
16.10.2010, 22:11
А я переважно роблю майже по рецепту
Ну в мене теж можна сказати по рецепту, але той що печу найчастіше то постійно в рецепті щось імпровізується, то молоко, то без молока, то сметану якусь дам, то кефір, то з яйцем, то без ))) цукру то півтори ложки, то дві, якщо даю трошки сметани то дріжджів даю чуть менше бо від сметани росте круто )) а от з борошном точно не вгадаєш, навіть з точними цифровими вагами, тому роблю так, як описав ))

Suzi
18.10.2010, 12:52
На ніч ставила французький хлібчик (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=816485&postcount=1153) на заквасці - ось результат
http://i076.radikal.ru/1010/d8/266cae66b81d.jpg Пробував втікти з пічки :)
Не дочекались, поки добре вистигне, тому середина порвана трохи.http://i072.radikal.ru/1010/e0/ba0d9b10431e.jpg
Подобається мені і смак, і структура - якийсь він м*якший, ніжніший. Наступний раз буду пробувати ще зменшити кількість дріжжів.

наталя 2204
18.10.2010, 16:00
А моя закваска стоїть сьогодні третій день. Щось вона мені не подобається. Давала в рівних пропорціях воду і пшеничну муку. Не розумію як на тій бурді має вирости хлібчик . Може та закваска в мене не получилась. Щось боюся я її.
Ітак сьогодні вже нахімічила. Поставила пектися житній хліб, а дріжджі не дала. Побачила через 1год 20 хв, що тісто стоїть собі тихо-мирно на дні хлібопічки. Досипала дріжджі і знову включила на заміс з самого початку. Виріс не так як завжди, сиак- дуже добрий, і структура м"якушки дуже класна. Набагато більше мені подобається, ніж такий хліб, який випечений з вчасно доданими дріжджами. Тепер от думаю, може б то завжди дріжджі давати вкінці замісу :).

---------- Додано в 13:00 ---------- Попередній допис був написаний в 12:58 ----------

dimalozz, а ви пекли на заквасці, чи тільки на дріжджах?

Suzi
18.10.2010, 16:24
А моя закваска стоїть сьогодні третій день. Щось вона мені не подобається. Давала в рівних пропорціях воду і пшеничну муку. Не розумію як на тій бурді має вирости хлібчик .
Воно має бродити (тому обов*язково в теплому місці), бульбашками вкритись, це другий деньhttp://s005.radikal.ru/i209/1010/50/f06dfe88d11d.jpg

На третій день після підкормки робиться така пінна шапка, піднімається, починає осідати і тут ви берете скільки треба і ставите хлібчик. Перший раз трошки дріжжів додаєте.

Набагато більше мені подобається, ніж такий хліб, який випечений з вчасно доданими дріжджами. Тепер от думаю, може б то завжди дріжджі давати вкінці замісу
Я думаю, якщо дати менше дріжжів з самого початку, ефект буде подібний

карапуз
18.10.2010, 16:49
Маю солод і патоку, і нічого з ними не роблю.Підкажіть рецепт,бо пропаде...

Suzi
18.10.2010, 16:58
Мені б ваші проблеми :) Підкажіть де взяли патоку?
Житній хліб
залити 3-4 ст.л. солоду 150 мл окропу
в відерко:
2 ч.л. дріжжів
330 гр житнього борошна
2,5 ч.л. солі
3 ст. ложки меду гречаного (можна замінити на патоку, цукор)
2 ст.л. яблучного оцту
4 ст.л. олії
1 ч.л. коріандру
300 мл води +
вилити запарений солод

На режимі для житнього хліба або заміс, підйом 1,5 години, випічка 60-80 хвилин.

карапуз
18.10.2010, 17:07
330 гр житнього борошна
Немає у мене житнього борошна,можна дати пшеничне ?
Пи.Си.Ще знайшла суху закваску:girl_flirt: ...Як її можна використати ?

Пи.Си 1.Прошу пробачення,що робити з закваскою вже знайшла :).

Suzi
18.10.2010, 17:16
Немає у мене житнього борошна,можна дати пшеничне ?
Краще докупити житнє - смачніше буде. Солод якраз пасує до житнього борошна.
Ну і цей рецепт розрахований саме на таку пропорцію житнього і пшеничного. Якщо робити суто з пшеничного - то інша кількість дріжжів і води.

наталя 2204
19.10.2010, 16:57
А я сьогодні вилила в унітаз свою "Закваску". Не получилась вона в мене. Мабуть було їй недосить тепло. Буду робити ще раз коли буде постійно включене опалення. А то зараз батареї то включені, то виключені. Нічого не вийде. Мушу зачекати з тим ділом.

Житній хліб
Олія 30мл
вода-350мл
сіль- 1,5ч.л.
цукор- 1,5ст.л.
солод житній 2ст.л.
борошно пшеничне-300гр
борошно житнє- 260гр
клейковина- 2ст.л.
дріжджі сухі- 1,,5ч.л.

*солод попередньо запарити кип"ятком на 5-10хв.

карапуз
19.10.2010, 17:00
А ще маю бааагато висівок житніх і пшеничних :girl_blush2:.Можна давати їх невелику кількість замість муки ?

Suzi
19.10.2010, 17:03
А ще маю бааагато висівок житніх і пшеничних .Можна давати їх невелику кількість замість муки ?
По 1 ст.л. можна до муки, а не замість :)

Skaliaria
19.10.2010, 18:32
І я сьогодні печу хлібчик з суміші житньо-пшеничної, але щось він не дуже росте... І ще, в мене якось не дуже все рівномірно перемішується в пічці, переважно залишається в кутику мука... В вас таке буває? Але я не перемішую вручну взагалі, може потрібно?
І ще, ви відкриваєте кришку, підчас підйому тіста? Чи це може пошкодити підростанню?

Galya
19.10.2010, 19:25
І ще, в мене якось не дуже все рівномірно перемішується в пічці, переважно залишається в кутику мука... В вас таке буває? Але я не перемішую вручну взагалі, може потрібно?
І ще, ви відкриваєте кришку, підчас підйому тіста? Чи це може пошкодити підростанню?
Напевно дали забагато муки, сипте не всю і слідкуйте під час замісу за колобком, досипайте по-трошки, щоб був гладенький колобок. Кришку під час підйому не піднімайте, може впасти хліб.

inchik
19.10.2010, 19:41
І я сьогодні печу хлібчик з суміші житньо-пшеничної, але щось він не дуже росте... І ще, в мене якось не дуже все рівномірно перемішується в пічці, переважно залишається в кутику мука... В вас таке буває? Але я не перемішую вручну взагалі, може потрібно?
в кутиках лишалося, а як стала додавати додатково 1 стол ложку олії до хліба, то перестало тісто з мукою лишатися - краще купки тримається. а те, що не дуже росте, то можуть бути декільки причин, наприклад прохолодно в тому місці, де хлібопічку тримаєте чи заглядаєте часто :)...а щоб краще піднімався, то я перед самим випіканням вимикаю хлібо-пічку і ще даю можливість хлібу постояти і допіднятися хвилин 40 а той більше і тоді він вищим виростає...хліб з житньою мукою "важкий на підйом" і йому того часу, що закладено в хлібопічці буває замало :)

Ann
19.10.2010, 19:42
а я нині пекла булку по французьки з додаванням кунжута. Прикольно получилося. Скоринка хрустка і смак цікавий)))

наталя 2204
20.10.2010, 12:33
А для чого???
Перші 2-3хв коли замішує, то я кришку тримаю відкритою і слідкую який получається колобок. А коли заміс закінчився, і ви бачили, що колобок получився гарний, то який вже сенс відкривати кришку? Хіба тепло випустите.

А я зараз печу "Кулич Пасхальный" . Хочу попробувати, чи то вийде таке як пасочка, чи щось інше.

Suzi
20.10.2010, 14:18
А я зараз печу "Кулич Пасхальный" . Хочу попробувати, чи то вийде таке як пасочка, чи щось інше.
За яким рецептом?

mamvasulka
20.10.2010, 22:59
Дівчата підкажіть рецептик кекса для Хлібопічки. Маю тільки один і всім вже приївся:connie_pull-pigtail

Galya
21.10.2010, 09:35
ванильный кекс "Мадера"
140 г сливочного масла, порезанного на кусочки
140 г мелкого сахара
1/4 ч л ванильной эссенции
165 г блинной муки (с разрыхлителем)
40 г простой муки
3 яйца, взбить
1-2 ст л молока
Простой ванильный кекс "Мадера" - классический плотный, но нежный кекс. Он хорош просто так с маслом к чаю, а пропитанные кусочки часто используются в разных десертах, их удобно макать в шоколадное фондю. Этот рецепт предполагает выпечку в хлебопечке, но вполне можно смешать и испечь в духовке при 200 гр С.

1. Для выпечки в хлебопечке достать из формы мешалку и положить на дно лист пергамента или бумаги для выпечки.

2. Взбивать масло с сахаром, пока смесь не будет легкой и воздушной, затем добавить, взбивая, ваниль.

3. Просеять обе муки. Постепнно взбить яйца с маслом, подсыпая муку, если смесь начнет сворачиваться.

4. Металлической ложкой добавить оставшуюся муку, добавить достаточно молока, чтобы тесто было жидковатым.

5. Переложить тесто в подготовленную форму и поставить хлебопечку в режим "Только выпечка". Если есть таймер, поставьте на 45-50 минут, если нет, то просто достаньте кекс из хлебопечки после указанного времени.

Кекс должен хорошо подняться и быть упругим, если на него нажать. Проверьте, готов ли он, воткнув палочку в середину. Она должна выходить чистой. Если необходимо, поставьте в хлебопечку еще на несколько минут.

6. Достать кекс из хлебопечки, оставить на 2-3 минуты, затем переложить на решетку.
Мені цей кекс дуже подобається. Тільки цукор даю звичайний, муку звичайну + до неї розпушувач, форму ХП не застеляю нічим.

mamvasulka
21.10.2010, 13:27
Дуже дякую, сьогодні спечу обовязково:girl_claping:

наталя 2204
21.10.2010, 14:50
ванильный кекс "Мадера"
Я його раз пекла, то вийшов дуже схожий на бісквіт, а не на кекс. То так має бути, чи я щось нахімічила?
кулич Пасхальний пекла по рецепту з книги рецептів до Мулінекс. Вийшов смачний. Трошки схожий на паску, тільки з корицею і кардамоном.

Skaliaria
21.10.2010, 16:23
А для чого???
Та то я просто "цікава варвара" ;) Постараюст не вікривати кришку...Печу зараз солодкий хліб з ізюмом і цукатами...
Підкажіть, будь-ласка, починаючим...в мене є рецепт на кекс 500 грамовий, чи можна дати інгредієнти, як на кілограмовий, тобто вдвічі більше і випікати на тій же програмі "Кекс", чи потрібна інша, довша програма?
Дуже дякую :)

---------- Додано в 16:23 ---------- Попередній допис був написаний в 16:19 ----------

Можливо комусь пригодиться...Сладкий сдобный хлеб с изюмом

Продукты:
Дрожжи сухие быстрорастворимые - 2,5 ч.л или 15г свежих дрожжей
Пшеничная мука - 450г
Соль - 0,5 ч.л.
Яйца - 3 шт.
Сахар - 6 ст.л.
Ванильный сахар - 1пакетик
Растительное масло - 6ст.л
Изюм, курага, яблоки - полный диспенсер
Молоко (вода) - 100мл

На дно ведерка хлебопечки рассыпать дрожжи, сверху просеять муку, добавить другие ингредиенты, в последнюю очередь молоко (воду).
Выпекать в программе «Основная», режим "Тесто с изюмом", корочка средняя.

Galya
21.10.2010, 17:52
Я його раз пекла, то вийшов дуже схожий на бісквіт, а не на кекс. То так має бути, чи я щось нахімічила?
Навіть не знаю, в мене виходить більше на кекс схоже (я ше багато ізюму даю), солодкий, я такий люблю.

mamvasulka
21.10.2010, 22:23
Спекла кексик, поприходили з роботи- всьо стоптали:girl_in_dreams:завтра попробую з ізюмом. Щераз дякую Galya

наталя 2204
22.10.2010, 14:48
Мабуть спробую ще раз спекти кекс Мадера. Може я щось не так зробила, або перестаралась. Напевно забагато яйця збила, от і вийшов бісквітний кекс. Щойно згадала, що якось десь справді зустрічала рецепт бісквітного кекса.
А я щойно витягнула з печі житній хлібчик, такий аромат в квартирі.... Словами не передати.

Skaliaria
23.10.2010, 17:56
А я сьогодні пекла французький хліб з цибулею і кропом, дуже смачний вийшов і пухкенький, правда 750 грамовий, то відразу з"їли... Підкажіть чи можна збільшувати порції і пекти на тих програмах, що вказані в рецепті? Будь-ласка, а то я парюсь...

наталя 2204
23.10.2010, 21:36
Якщо він вийшов у вас розміром на весь контейнер ХП, то не можна збільшувати пропорції, бо тісто вилізе за межі. А якщо зайняв половину контейнера, то можете попробувати збільшити на половину, тобто зробити на 1100гр, а в два рази збільшувати я би не радила.

наталя 2204
27.10.2010, 21:05
Пекла лінивий круасан в духовці, тісто місила в ХП. Що встигла сфоткати- ось, приймайте.
http://s008.radikal.ru/i304/1010/57/fdf8dbdfcea7t.jpg (http://s008.radikal.ru/i304/1010/57/fdf8dbdfcea7.jpg)
І перший раз пекла хлібчик в духовці. Хотіла подивитись, що получиться. На смак трохи інший , ніж з ХП. http://s012.radikal.ru/i319/1010/c4/d3d9a05d8453t.jpg (http://s012.radikal.ru/i319/1010/c4/d3d9a05d8453.jpg)

наталя 2204
29.10.2010, 14:47
Людоньки, поділіться , будь- ласка, хто де купляє борошно і по якій ціні. Я завжди беру в магазині "Домашня пекарня" Останній раз брала по таких цінах: житня мука по 4,50, гречана -по 24грн. :crazy: Це такі нові ціни. Аж очі вилазять на лоба, коли їх бачу.Раніше там житня була по 3,60, а гречана по 8грн.
В "Рукавичці" недавно брала житню по 3,05, потім по 3,50. Тепер взагалі там нема житньої муки. Може ще завезуть, маю надію.
Може хтось знає де можна взяти дешевше????
P.S. Шановні модератори, не сприймайте дану інформацію за рекламу, будь-ласка.

Suzi
29.10.2010, 19:06
гречана -по 24грн
Нічого собі!
Хоча я після того скачку цін взагалі гречаного борошна не бачу.
Житнє буває в Ашані, правді ціни не пам*ятаю.
Є ще на Винниченка, ми якраз зараз на СП збираєм.

наталя 2204
30.10.2010, 15:42
ми якраз зараз на СП збираєм.
хто і де збирає??
Вже знайшла.

Yoda
30.10.2010, 20:39
недавно брала житню по 3,05, потім по 3,50
Я сьогодні в Ашані купила по 3,02 грн

Skaliaria
31.10.2010, 18:43
[quote=inchik;819982]перед самим випіканням вимикаю хлібо-пічку і ще даю можливість хлібу постояти і допіднятися хвилин 40

Дякую за пораду! Скористалась вчора, хлібчик краще підріс :))

Дівчатка, може хтось поділитись ще якимсь рецептом кекса чи здоби, бажано 1кг порція ?

kati
05.11.2010, 22:43
а я сьогодні поїхала на Винниченка, але...незнайшла їх((( точної адреси не мала, покружляла в тому р-ні і поїхала на Шептицьких, в Домашню пекарню. Чудовий магазинчик!( я там була вперше) асортимент великий, все можна роздивитись, помацати, почитати, ще й отримала в подаркунок пакетик цибульки, сезаму і кмину:).
Тепер буду випробовувати нові суміші, зараз печеться пряний хлібчик, аромат по квартирі неймовірний...

карапуз
05.11.2010, 22:59
поїхала на Шептицьких, в Домашню пекарню.
Далеко б ти заїхала,якби не вчасно надано тобі інформація ,однією доброю людиною :girl_cool: :girl_haha:.
Пи.Си.Дякую за суміші,а що за пряний хлібчик в тебе пахне ?

kati
05.11.2010, 23:09
Далеко б ти заїхала
так так, низький уклін вам панусю))))

що за пряний хлібчик в тебе пахне ?
суміш для випічки Вітапан мікс пряний.(картопл. поастівці, морква сушена,зелень петрушки, часник, орегано,базилік)
пахне одуренно, на смак ще незнаю:) завтра скажу

карапуз
05.11.2010, 23:12
суміш для випічки Вітапан мікс пряний.(картопл. поастівці, морква сушена,зелень петрушки, часник, орегано,базилік)
Мммм,вже і мені пахне :i_am_so_happy:,чекаю відгуків :girl_smile:.

Рибка
06.11.2010, 11:19
зараз печеться пряний хлібчик, аромат по квартирі неймовірний...
Коли я була в тому магазинчику, то там якраз він пікся. Запах дійсно :girl_tender:....
Але я не купила, бо вже не вистачило грошей..
Каті, поділишся враженнями :). Бо мені вже теж пахне :).

А я вчора попала на Винниченка, завдяки Сюзі (дуже дякую!), ми зустрілись в центрі і вона мене туди завела. Зара печу житній селянський (скучила за чорним хлібчиком) з купленої там суміші, вперше.

наталя 2204
06.11.2010, 14:06
суміш для випічки Вітапан мікс пряний
А я вже давно на тій суміші печу. Дуже ароматний і смачний хлібчик получається.

kati
06.11.2010, 14:23
поділишся враженнями

. Дуже ароматний і смачний хлібчик получається
так так, хлібчик чудовий! я такі люблю . я ще туди цибульки підсипала, дуже смачний вийшов

Suzi
06.11.2010, 14:53
Вчора вже спекла хліб з борошном грубого помолу. Якість хромає, бо фото з телефону, але хлібчик дуже гарний вийшов, тому хочеться показати :)
http://s008.radikal.ru/i305/1011/cf/b66e0811ccb6.jpg http://s016.radikal.ru/i337/1011/6a/85d2505eb0fe.jpg
Рецепт
режим: цельнозерновой хлеб.
вес готового изделия: 1 кг

Состав:

растительное масло - 1 ст.л. (мне больше нравится льняное и оливковое)
вода - 360 мл.
соль - 2 ч.л.
сахар - 1 ст.л. (я заменяю 2 ч.л. меда)
мука пшеничная - 300 г
мука цельнозерновая - 300 г
дрожжи сухие - 1,5 ч.л.

Все ингредиенты загрузить в порядке рекомендованом производителями вашей хлебопечки.

приятного аппетита!

kati
06.11.2010, 15:00
дівчатка а на якому етапі ви додаєте посипку на хлібчик?

Suzi
06.11.2010, 15:18
на якому етапі ви додаєте посипку на хлібчик?
Я сипала перед самим початком випічки.

Рибка
06.11.2010, 16:09
дівчатка а на якому етапі ви додаєте посипку на хлібчик?
Я теж в кінці, коли перестало мішати останній раз.
Правда перший раз, я посипала кунжутом, коли витягла хліб з пічки, він мені весь і посипався. То наступоного разу вже трохи сильніше приплюскувала.

minka
07.11.2010, 12:30
Привіт!
купила хлібопічку місяць тому. Спочатку пекла за рецептами від вирбника, виходить дуже класно. Але хочеться чогось новенького. Вичитала на форумі інформацію про магазин на Шептицьких, вже купувала там декілька разів і готові суміші для хлібопічок, і суміші для Бородинського хліба. Я не знаю чому, але з готових сумішів хліб в мене погано підростає і не пропікається як треба. Не смак непогано, але не те.:girl_sad: А бородинській виходить просто супер; сьогодні пекла хлібчик із додаванням суміші "Фітнес". Обалдеєнно:girl_crazy:
тепер я дуже хочу спробувати щось солодке. Підкажіть робочий рецепт якогось кекса з цукатами або ще щось смачненька, пліз - новічкам треба допомагати.

наталя 2204
07.11.2010, 14:11
Народ, сьогодні була в Інтермаркеті. Купила житню муку по 3,30грн за 1кг,а гречана мука там по 11,70грн за 1кг. Уявляєте???
А на Шептицьких- по 4,50грн житня і по 24грн гречана. Обдираловка.
Я особисто дуже люблю той магазинчик(там великий вибір всяких прибамбасів) , але ціни там останнім часом просто зашкалюють.
Купила собі 10 кг житньої і 5 кг гречаної. Люблю щоб все було з запасом. :).

---------- Додано в 12:11 ---------- Попередній допис був написаний в 12:09 ----------

Підкажіть робочий рецепт якогось кекса з цукатами
Є гарний рецепт в книзі рецептів до Мулінекса( на сайті Хлебопечка)

Suzi
07.11.2010, 16:43
Народ, сьогодні була в Інтермаркеті. Купила житню муку по 3,30грн за 1кг,а гречана мука там по 11,70грн за 1кг. Уявляєте???
А на Шептицьких- по 4,50грн житня і по 24грн гречана. Обдираловка.
Нічо так....Житня яка, сіяна,Добродія?
І в якому Інтрермаркеті?

Galya
07.11.2010, 17:12
І в якому Інтрермаркеті?
Це напевно Євротек на Городоцькій, майже навпроти Метро (він раніше називався Інтермркет)

наталя 2204
07.11.2010, 18:21
Євротек на Городоцькій, майже навпроти Метро (він раніше називався Інтермркет)
Саме так. Я по привичці кажу Інтермаркет. Звиняйте :)

---------- Додано в 16:21 ---------- Попередній допис був написаний в 16:20 ----------

Житня яка, сіяна,Добродія?
І житня і гречана- Добродія.

Chortenia
07.11.2010, 19:30
Про ціни - ви не забувайте,що закупівельна ціна і закупівельні умови різко відрізняються для роздрібних магазинів і мереж. Тому і ціна однакова не може бути.

kati
07.11.2010, 22:27
Дівчата- власниці хп кенвуд. Підкажіть на якому режимі ви печете житній і бородинський хлібчик, бо в цій пічці немає режиму " житній"

сяняНЯНЯ
07.11.2010, 22:37
Підкажіть на якому режимі ви печете житній і бородинський хлібчик
Я печу на першому режимі,основному,в принципі завжди виходить.
А може то треба на якомусь іншому?

kati
07.11.2010, 22:41
незнаю, то в мами така пічка, вона теж сьогодні пекла вперше житній на першому режимі...не вийшов((

сяняНЯНЯ
07.11.2010, 23:12
на першому режимі...не вийшов
шкода...наступний буде кращий
ще додам,що я завжди пшеничної муки додаю більше,ніж житньої.А ви в якому співвідношенні пекли?

kati
07.11.2010, 23:17
в якому співвідношенні пекли?

350/150.
а з суміші бородіно ви також на першій програмі печете?

сяняНЯНЯ
07.11.2010, 23:23
з суміші бородіно ви також на першій програмі печете?
сумішшю ще ніколи не користувалась,завжди тільки солодом

Рибка
08.11.2010, 09:14
а з суміші бородіно ви також на першій програмі печете?
З суміші Бородіно я печу на першій основній програмі, а житній - на найдовшій, там пише хліб з цільнозернової муки, та з додаванням житньої муки ( в мене 3-тя програма, 3 год.50 хв.). Він не настільки високий, як звичайний пшеничний, але достатньо пухкий і пропечений добре.

Suzi
08.11.2010, 09:29
Підкажіть на якому режимі ви печете житній і бородинський хлібчик, бо в цій пічці немає режиму " житній"
Якщо в складі житнього борошна менше ніж 40 %, то на лсновній програмі, тій, що для пшеничного. Якщо більше 40 % - пошукайте , яка програма наближена до режиму для житнього - має бути заміс, підйом годину, а ще краще півтори, тоді випічка 50-60 хв.

наталя 2204
09.11.2010, 10:29
незнаю, то в мами така пічка, вона теж сьогодні пекла вперше житній на першому режимі...не вийшов((
ТОМУ ЩО ПЕРШИЙ РЕЖИМ РОЗРАХОВАНИЙ ДЛЯ БІЛОГО ХЛІБА. А В НЬОГО ЗОВСІМ ІНША ТЕХНОЛОГІЯ ВИПІКАННЯ.

kati
09.11.2010, 10:30
ТОМУ ЩО ПЕРШИЙ РЕЖИМ РОЗРАХОВАНИЙ ДЛЯ БІЛОГО ХЛІБА.
ну тому я і питаюсь у власниць кенвуда на якій програмі вони печуть сірий хлібчик:)

наталя 2204
10.11.2010, 18:19
Кілька сторінок назад це питання вже обговорювалось. Не полінуйтесь,полистайте.

minka
11.11.2010, 10:40
Допис від kati
з суміші бородіно ви також на першій програмі печете?
Я печу із суміші Бородіно на основному режимі (як для білого хліба) і виходить досить нормально. Це мені порадив продавець в магазині на Шептицьких. Усі суміші або хліб із додатками, якщо їх немає закладено в програмах хлібопічки, рекомендують пекти на основній.
Вчора мала прікол. Взяла суміш Корнекс 10 злаків (пакет 700 гр) і вирішила спекти хліб:ed4d70def841dc74b57 Задумалась. І заклала в хлібопічку всю суміш - 700 гр !!!!!!!!!!!! + воду та дріжджі і ВИРІС У МЕНЕ ХЛІБЧИК, ЩО ПІДПЕР КРИШКУ. Саме цікаве, що пропікся добра і на смак супер. Тільки витягали ми його із хлібопічки як в казці про ріпку - усією родиною:girl_crazy:

тетяна7777
12.11.2010, 23:27
Дівчата,чи хтось з вас має хлібопіч Оріон,вона з тих дешевих?

Пупсик
14.11.2010, 13:10
Хочу похвалитись своїм першим хлібчиком. То завдяки моїй новій помічниці ХП. Такий фааайний вийшов. Я і забула який то добрий домашній хлібчик
http://s011.radikal.ru/i318/1011/70/e8679fe1ca78.jpg
http://s010.radikal.ru/i311/1011/1f/a99ffc527ae8.jpg

Suzi
15.11.2010, 11:11
Дівчата,чи хтось з вас має хлібопіч Оріон,вона з тих дешевих?
Ми сверкам таку подарували. Заплатили щось 300 чи 400 грн. А що вас цікавить?

anfisa
18.11.2010, 13:46
Всім привіт. Мені також чоловік зробив подарунок ХП фірми Zelmer 43z010 12 програм в когось є така, чи подобається вам нею користуваптися?. Мені сподобалась, спекла білий хліпчик дуже смачний, відпишіти чи нестрашно залишати на ніч ХП включену, і напишіть якісь рецепти кексів у ХП. Дякую

Suzi
18.11.2010, 13:56
Зв*язалась я з аквасками :)
Почала з вічної, але чомусь після першого циклу вона в мене помирає - чи перекисає, чи що, я так і не зрозуміла. Зараз пробую "изюмную (http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=17861.msg148031#msg148031)". Перша спроба мерла так і не оживши, а з другої зараз Дарницький хлібчик в пічці сидить.

Suzi
19.11.2010, 14:49
Ось мій вчорашній хлібчик з закваскою (дріжжів дала 0,5 ч.л.).
http://i026.radikal.ru/1011/36/5eaf87bc9dee.jpg

Дівчата, закваски ніхто не хоче? Я її нагусто замісила, а вона за пару годин вже в 2 рази виросла - шустра дуже :)

наталя 2204
20.11.2010, 18:18
Сьогодні зробила другу спробу на закваску. Перша була невдала. Змішала житню муку і воду. Поставила біля батареї. Подивимся, що получиться........... .

---------- Додано в 16:18 ---------- Попередній допис був написаний в 16:17 ----------

Зараз пробую "изюмную".
А вона так само як вічна- зберігається в холодильнику, а перед використанням за 1 день треба підкормити, чи як?

Suzi
20.11.2010, 18:53
А вона так само як вічна- зберігається в холодильнику, а перед використанням за 1 день треба підкормити, чи як?
Ні, там інший принцип - підгодували, виросла в 2 рази - взяли в тісто, лишили 2 ложки, підгодували, виросла - в тісто. Я шукала такий варіант , щоб можна було постійно на заквасці пекти. Я вже трохи призвичаїлась - під батареєєю вона в мене так швидко росла, що можна було 2 рази в день пекти, а на кухні і коли зробила її густішою, то як раз добу-півтори піднімається.
Щодо холодильника, то ось що знайшла
закваску хранишь в холодильнике и все МКБ там давно уже подохли, т.е. кислот молочнокислой и уксусной там уже некому производить. БОльшинство товарищей не знают о том, что закваску нельзя хранить в холодильнике, ибо при низких температурах (ниже 10-15С) молочнокислые бактерии гибнут, а дикие дрожжи - нет. Вот и получится, что хлеб будет подниматься хорошо (дрожжи живые в закваске) но в нем не будет необходимого % кислот для эластичности мякиша.

% кислоты в ржаном , да и в белом, исключительно важен. Это не значит, насколько хлеб кислый НА ВКУС, ибо молочная кислота, например, не кислая на вкус и запах, но она есть в тесте, и её должно быть много, и она модифицирует крахзмал и клейковину до оптимального состояния.

Важно чтоб закваска сумела вспушить тесто в 4 раза за 5-6 часов при 25С. Т.е. чтоб она была по силе примерно равна пекарским дрожжам.

Те кто закваску держат в холодильнике понятия не имеют что такое насоящая закваска и как она пахнет и какова на вкус. Прием хранения закваски в холодильнике настолько распространен среди любителей/широкой публики, что это считается нормальным. На самом деле, в таких "отмороженных" заквасках отсутствуют МКБ и присутствуют лишь дикие дрожжи. А толку то что в такой увечной закваске! Ведь нам имменно МКБ нужны. Было бы дело в дрожжах, мы бы просто пекарскими пользовались и все.Уж дрожжи-то на каждом углу продаются и никакого вкуса они изделиям не придают.

true
20.11.2010, 20:06
Дівчата, просвітіть мене будьласка, а рецепти для хлібопічки де ви берете? Чи то вони ідуть в комплекті з нею? Ніхто з моїх знайомих хлібопічки немає, а я дуже хочу її придбати і маю купу питань. Ще поясніть турку, яка краща, чи там одинакові функції у всіх. Буду вдячна за любі поради.:girl_bye2:

Людок
20.11.2010, 21:05
яка краща, чи там одинакові функції у всіх.
ось тут форумлянки дуже допомогли мені в виборі ХП, можливо і Ви якусь для себе інфу почерпнете:
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=32279&page=115

mysha
20.11.2010, 23:07
Дівчата, просвітіть мене будьласка, а рецепти для хлібопічки де ви берете? Ч то вони ідуть в комплекті з нею?
В мене "Мулінекс", рецепти йшли разом з нею. Єдине, що я використовую звичайні дріжджі, а не сухі. І не купляю суміші, бо малий не переносить хімії.

Ще зверніть увагу на вагу готового хліба, в мене варіанти 500, 750 та 1000 гр. Зазвичай, печемо двічі на тиждень 750 грамовий хлібчик на чотирьох. В магазинах хліба не купляємо взагалі.

наталя 2204
21.11.2010, 23:25
а рецепти для хлібопічки де ви берете? Чи то вони ідуть в комплекті з нею?
В мене Мулінекс. Є до неї книга рецептів, але я з неї вже не печу. Маю декілька рецептів різних хлібчиків, які мені дуже подобаються. От по них і печу. А ті що в книзі рецептів мені не подобаються.

---------- Додано в 21:25 ---------- Попередній допис був написаний в 21:22 ----------

Ні, там інший принцип - підгодували, виросла в 2 рази - взяли в тісто, лишили 2 ложки, підгодували, виросла - в тісто. Я шукала такий варіант , щоб можна було постійно на заквасці пекти. Я вже трохи призвичаїлась - під батареєєю вона в мене так швидко росла, що можна було 2 рази в день пекти, а на кухні і коли зробила її густішою, то як раз добу-півтори піднімається.
Зрозуміла- в холодильник не ставити. А коли ви лишаєте 2 ложки, то якою кількістю води+ борошна підгодовуєте? І скільки її треба давати в тісто? І ще одне питання: дріжджів ви зовсім не даєте?

Suzi
22.11.2010, 10:17
А коли ви лишаєте 2 ложки, то якою кількістю води+ борошна підгодовуєте? І скільки її треба давати в тісто? І ще одне питання: дріжджів ви зовсім не даєте?
Можна брати 1 до 1 (наприклад 100 гр води на 100 гр борошна). Але так вона швидко піднімається, тому я беру десь 50 гр води і 80 борошна - так вона довше піднімається. В тісто даю все, крім тих 2-х ложок (по рецепту борошна зараховую згідно рецепту - наприклад, вчора пекла білий по рецепту хп - там має бути 400 гр борошна, то вийшло що я дала 140 гр борошна і 90 гр води з закваскою, ще досипала 260 борошна і долила 170 води). Дріжжів ще трошки даю, але зовсім сиволічно - може 1\5 ч.л.

---------- Додано в 10:17 ---------- Попередній допис був написаний в 10:12 ----------

До речі сьогодні вона мені знов втекла, хоча робила її густішою і лишила біля вікна :) Сильні ті дикі дріжжі :)

наталя 2204
22.11.2010, 14:05
А моя вічна закваска поки що стоїть біля батареї. Їй тільки два дні. За першу добу піднялась втричі. Я її погодувала, тепер вона собі гарненько булькає і росте потроху. То я робила з житньої муки і води. Буду з неї пекти житній хліб. А для білого хліба планую зробити ізюмну закваску. От тільки не знаю, чи буду встигати пекти з двох заквасок. Маю такі роздуми:
-з вічної закваски (на житньому борошні) можна пекти тільки житній хліб
-з ізюмної закваски (на пшеничному борошні) можна пекти і житній і білий хлібчик
Я права, чи ні?

Suzi
22.11.2010, 14:20
-з вічної закваски (на житньому борошні) можна пекти тільки житній хліб
Можна покласти її в пшеничний, вийде пшенично-житній.

-з ізюмної закваски (на пшеничному борошні) можна пекти і житній і білий хлібчик
Якою підгодуєте мукою, така закваска і буде.
Якщо плануєте заводити з родзинок, цілком можливо обходитись лише нею - я не встигаю її ловити кожен раз :)

наталя 2204
22.11.2010, 15:10
Якою підгодуєте мукою, така закваска і буде.
Ага, тобто, якщо я свою вічну житню закваску підгодую пшеничною мукою, то вона вже стане пшеничною? А на наступний раз можна буде підгодувати житньою, і пекти житній хліб. ? Круто. Тоді дійсно можна обходитись одною закваскою. А я думала, що якщо приготувати закваску з якогось виду муки (пшен або житн) , то надалі потрібно тільки ним і підгодовувати.А виявляється- можна будь- яким, залежно від того, який хлібчик плануєш пекти. Це мені подобається.

---------- Додано в 13:10 ---------- Попередній допис був написаний в 13:09 ----------

І ще одне питаннячко: по смаку хліб на заквасці відрізняється від хліба на дріжджах?

Suzi
22.11.2010, 15:23
якщо я свою вічну житню закваску підгодую пшеничною мукою, то вона вже стане пшеничною?
З вічною певно ні, бо там інші пропорції - ми ж її три рази годуєм, співвідношення борошна інакше.

по смаку хліб на заквасці відрізняється від хліба на дріжджах
Так. Мені дуже відчутно.

наталя 2204
22.11.2010, 15:34
Тоді мабуть, використаю житню повністю, і займусь вирощуванням ізюмної. Якщо щось- звернусь по консультацію :).

Suzi
24.11.2010, 11:18
Білий хліб (з інструкції до ХП) на заквасці без дріжжів. Заміс в ХП, підйом і випічка в духовці.
http://s014.radikal.ru/i326/1011/7c/d9b908a928a8.jpg http://i026.radikal.ru/1011/fb/6d4e5e6b7eb2.jpg

Tanita
24.11.2010, 11:25
Білий хліб (з інструкції до ХП) на заквасці без дріжжів
Який чудовий хліб, я в захваті. :girl_smile:
А чи можна рецепт?
І ще таке питання: у Вас духовка газова чи електрична, бо у моїй газовій хліб немає такої чудової скоринки :girl_sad:

наталя 2204
24.11.2010, 19:37
Suzi, а на ізюмній заквасці можна з першого разу пекти зовсім без дріжджів, чи скільки часу треба чекати, щоб вона набула сили? Хлібчик ваш просто супер.

Suzi
24.11.2010, 20:39
Який чудовий хліб, я в захваті.
А чи можна рецепт?
І ще таке питання: у Вас духовка газова чи електрична, бо у моїй газовій хліб немає такої чудової скоринки
Дякую :)
Рецепт звичайного хліба з від Панасоніка - 400 гр борошна, 1 ст.л. цукру, 1 ч.л. солі, 1 ст.л. олії, 260 мл води. Закваска входить в кількість борошна і води. Якщо зберетесь пекти, поясню по людськи на прикладі :)

Духовка електрична. Хоча в ній теж хлібчик не має такої хрусткої скоринки як в ХП.
а на ізюмній заквасці можна з першого разу пекти зовсім без дріжджів, чи скільки часу треба чекати, щоб вона набула сили?
З першого разу мабуть ні, треба хоч 0,5 ч.л. дати. Моїй зараз десь тиждень, але думаю раза з 3-4 вже можна тільки закваску давати. Вона справді дуже активна.