КПК

Показати повну версію : А навчіть мене... або таємниці файної господині

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14

наталя 2204
07.03.2010, 22:58
Треба не закидати з іншого кінця кухні, а опускати їх у воду з самої найближчої відстані, з найменшої висоти.Тоді бризги не будуть летіти і ви не обпечетесь. Тільки-обережно, не засуньте пальці в окріп.

---------- Додано в 20:58 ---------- Попередній допис був написаний в 20:55 ----------

А то треба відділяти? Я так смажу і ніяка плівка не відчувається

Я теж ніколи не відділяла. А потім вирішила пошукати нові рецепти по приготуванню печінки в інтернеті і в кожному рецепті зазначалось, що треба зняти оту плівку. От я й знімала. печінка получилась м"якша і ніжніша, ніж з плівкою. Але то зайняло в мене не менше години.

Грильяжка
07.03.2010, 23:34
навчіть мене знімати плівку з курячої печінки
спробуйте в морозилку а потім в гарячу воду на кілька секунд-має по ідеї відділятися, кальмарову плівку так знімала може на печінку посможе

Oddly
08.03.2010, 00:07
Підкажіть будь ласка,
як закидувати вареники в окріп щоб не обпектись?..
Якби не закидував, завжди обпечу руки, чи лице чи інші частини тіла, куда хляпне!
Буває з іншого кінця кухні кидаю, але теж проблема, баскетболіст з мене поганий, не влучаю в баняк
Як то робити правильно?

чогось хочеться вам порадити спробувати спеціальний шолом і захисні щитки для всіх частин тіла, які можуть постраждати

Маруся-мама
08.03.2010, 01:46
Як то робити правильно?

Думаю вам варто спробувати закидати вареники в окріп з іншої кімнати, тільки не так як баскетболіст а стати на дошку і їхати нею через цілий коридор, прямо в кухню, повз баняк і назад. Правда не забудьте в процесі вкинути вареничку в баняк.:girl_haha:

Я он закидаю і зразу залягаю аби де бува в мене вода не влучила. Працює :girl_blum:

---------- Додано в 00:46 ---------- Попередній допис був написаний в 00:44 ----------

Що скажете? Я може спробую додати трошечки більше муки....
Марусю-мамо, а можна якийсь ваш рецепт з олією, щось смачненьке, провірене

Більше муки не треба. Виглядає що має бути добре. Тісто правда не буде густе а таке як сметана або на оладки. Якщо будете заміняти брондзовий цукор на білий раджу дати меншу кількість і дайте дві ложки меду. Або просто зменшіть кількість цукру, бо 300 грам буде явно забагато.

billuy
08.03.2010, 10:57
я кидаю з даху будинку. до тепер получалося. тепер вони стали якісь високорозвинені і падають не в баняк а на землю. пробуйте може ваші якісь тупіші може получиться.
P.S. будинок має бути дуже високий.

WildWind
09.03.2010, 14:42
я кидаю з даху будинку. до тепер получалося. тепер вони стали якісь високорозвинені і падають не в баняк а на землю. пробуйте може ваші якісь тупіші може получиться.
P.S. будинок має бути дуже високий
складаєте вареники на шумівку (таку ложку в дирочках, якою виймають готові вареники) і опускаєете в воду, у воді повертаєте руку на 180 градусів і виймаєте шумівку вже без вареників.

Фіяна
09.03.2010, 16:51
можливо файним господиням пригодиться - у Сільпо Виговського (у інших не бачила) на окремому стенді у відділі овочів та фруктів можна придбати свіжі трави в горщиках їхньої приватної марки Премія за дУже приємними цінами -
http://i018.radikal.ru/1003/ac/9d2d5bd68a6bt.jpg (http://i018.radikal.ru/1003/ac/9d2d5bd68a6b.jpg)
ось такий кущик базиліку – мікс - і зелений, і фіолетовий одразу коштує трохи більше 6 грн.!

ми за останній тиждень вже таких 3 горщики трави спожили - я готувала песто з базиліку, додавала просто порізаним до моцарелли з помідорами, до піцци, до пасти з помідоровим соусом а також у запіканку з цуккіні (ну дуже люблю смак базилік та італійську кухню).

Smorodynka
09.03.2010, 21:04
можливо файним господиням пригодиться - у Сільпо Виговського (у інших не бачила) на окремому стенді у відділі овочів та фруктів можна придбати свіжі трави в горщиках їхньої приватної марки Премія за дУже приємними цінами -
А не знаєте чи продають там в горщиках листя салату?

kvVItKA
09.03.2010, 22:35
свіжі трави в горщиках їхньої приватної марки Премія
я купувала кінзу, файно так:) а базиліку не було:(

Bonka
10.03.2010, 10:23
Також ці свіжі трави вже є в Сільпо в Скрині.
А не знаєте чи продають там в горщиках листя салату?
Є салат.

natorella
10.03.2010, 16:35
свіжі трави вже є в Сільпо в Скрині
мус нині піти глянути
мммммммммммммммм
дякую за наводку
може хтось вдома вирощує - на підвіконні? розкажіть як?
я про зелень

Arctica
10.03.2010, 19:07
може хтось вдома вирощує - на підвіконні? розкажіть як?
я про зелень
Моя свекруха в звичайних подовгастих горщиках (в таких літом на балконі висаджують квіточки) ще в лютому посіяла насіння петрушки і кропчику(час від часу поливає звичайно) і от приблизно в квітні в неї вже буває свіжа зелень. :girl_bye2:

mashka
15.03.2010, 12:42
Дівчата, а хто що готує з фенхелем, купила, а тепер думаю що з нього робити?

kvVItKA
15.03.2010, 12:45
робила з ним салат, смачнющий був
його можна просто їсти,можна в окріп на кілька секунд, я не знала то трохи задовго проварила...

Юкола
15.03.2010, 13:11
Дівчатка, а що можна приготувати з індичих ніг? чоловік приніс 2, а я не знаю як їх готувати?

La esposa
15.03.2010, 13:18
Дівчатка, а що можна приготувати з індичих ніг? чоловік приніс 2, а я не знаю як їх готувати?

Та в принципі те саме, що з курячих. Хоча мені індиче м"ясо трохи жорсткувате, я його тушкую чи варю зазвичай довше. Спробуйте запекти з часником - мням...

mashka
15.03.2010, 13:34
що можна приготувати з індичих ніг тут хтось з форумчанок давав посилання на сайт італійської кухні. Сайт супер! Там є такий рецепт
http://elladkin.livejournal.com/64048.html#cutid1

---------- Додано в 13:34 ---------- Попередній допис був написаний в 13:34 ----------

робила з ним салат
а рецептик, плиз

kvVItKA
15.03.2010, 15:40
а рецептик, плиз

1 шт фенхель
пучок руколи
1 грушка велика, або 2 маленькі
руколу "подерти", грушки нарізати пластинками, фенхель порізали, як цибулю ( півкільцями ніби), я його зварила, але достатньо просто в окріп на кілька секунд і просушити.
головне тут соус:
ст. ложка гірчиці звичайної
ст.ложка гірчиці зернятками
ст. ложка меду
сіль-перець за смаком
сік половини лимона
олія

то рецепт з програми "смакуймо!", робила салат вже кілька разів, бо чоловіку таке поєдняння смаків дуже подобається, один раз ще дадала помідорів черрі:)

Arctica
15.03.2010, 16:26
а що можна приготувати з індичих ніг? чоловік приніс 2, а я не знаю як їх готувати?
Я тушкувала індиче м"ясо... ну дуже довго воно готується, а ще варила з індичих ніг бульйон, було смачно.

Iskra
19.03.2010, 13:00
дівчата, поділіться, будь ласка, рецептом приготування ухи:girl_smile:

Kasia
19.03.2010, 14:24
баняк води, закипіло, закидаємо картоплю, моркву, цибулю розрізану навпіл і припечене на сухій пательні ( не обов'язково) - закипіло і зварилася картопля морква.. моркву вийняли - покроїли як вам треба і назад.
далі - почищену рибу щматками ( і голова і хвіст) - закидаємо в уху, даємо закіпіти кілька хвилин,( рибу не розварити) заправляємо - сіль , перець, Лавровий лист. перець горошком.

п.с. я не даю ні пшона, ні перловки, хоча дехто любить.
ну і звісно це не уха з казанка на вогні, але досить смачно. головне щоб риба мала чітко виражений смак.

katrinka
19.03.2010, 14:33
а що можна приготувати з індичих ніг
коли варю холодець, обов"язково кладу ще й індичу ногу або крило. скоро свята, якщо зараз не використаєте, в морозилку, потім у холодець:girl_smile:

Пундик
20.03.2010, 13:06
Дівчата тут хтось писав як пекти пляцок з бананом,допоможіть знайти бо хочу попробувати спекти а найти допис не вдається :(Або поділіться хтось якимось рецептом перевіреним не дуже складним щоб з бананами ....Буду дуже вдячна

Vittoriya
20.03.2010, 13:16
Дівчата тут хтось писав як пекти пляцок з бананом,
Ось про цей пляцок писали:
http://myrecipe.at.ua/news/tort_bananove_oko/2010-01-19-148

Iskra
21.03.2010, 13:50
баняк води, закипіло, закидаємо картоплю, моркву, цибулю розрізану навпіл і припечене на сухій пательні ( не обов'язково) - закипіло і зварилася картопля морква.. моркву вийняли - покроїли як вам треба і назад.
далі - почищену рибу щматками ( і голова і хвіст) - закидаємо в уху, даємо закіпіти кілька хвилин,( рибу не розварити) заправляємо - сіль , перець, Лавровий лист. перець горошком.
Касю, виходило дуже-дуже смачно до того моменту поки я...
п.с. я не даю ні пшона, ні перловки, хоча дехто любить.
не дала перловки, і то якось трохи забагато насипала її, то вона так розбухла, що вийшло щось більш схоже на кашу...але нічого, на другий раз знатиму, що треба або менше давати, або взагалі не давати:girl_smile: зате пахне вона - :girl_in_love: ото би в казанку вона була смачнюща:girl_claping:

natka75
21.03.2010, 14:48
вперше робила книжку м"ясну від Дани, вийшла така смачнюща, правда стояла в холодильнику в маринаді в мене не 6 годин, а 12 напевно...давала в середину печерички з цибулею попередньо втушеними, кусочки сиру і курагу))))
а це маленький кусочок,що залишився
http://i051.radikal.ru/1003/bf/9cc1684d9455t.jpg (http://i051.radikal.ru/1003/bf/9cc1684d9455.jpg)

Vittoriya
21.03.2010, 15:10
вперше робила книжку м"ясну від Да
а не тикнете мені в рецептик?

natka75
21.03.2010, 15:37
не тикну, бо маю в роздрукованому вигляді, спробуйте пошуком, а може хтось інший вкаже

Ірка-Шкірка
21.03.2010, 16:49
а не тикнете мені в рецептик?

ось тут (http://www.posydenky.com/showthread.php?p=430653&highlight=%EE%F7%E5%ED%FC+%ED%E5%E6%ED%EE%E5+%F1%E E%F7%ED%EE%E5+%EC%FF%F1%EE#post430653) він!

Юкола
22.03.2010, 09:11
Дівчата, а що треба зробити з брюселькою, щоб не гірчила?

Nana11
22.03.2010, 15:33
а що треба зробити з брюселькою, щоб не гірчила?
хороше питання, знаю що дехто говорить її опускати в кипяток , але ненадовго, просто обшпарити:girl_crazy:...але як на мене то не дуже помагає, всерівно гірчить.:girl_emo:

Маруся-мама
22.03.2010, 17:45
Дівчата, а що треба зробити з брюселькою, щоб не гірчила?

а ми тут вже колись писали. Дівчата додають цитринового соку коли варять.

Blondo4ka
22.03.2010, 18:07
Дівчатка, підкажіть що можна приготувати з домашнього паштету. Свекруха передала, а він трохи зажирний для нас. Може то який рулет спекти чи що?

mashka
23.03.2010, 10:13
що можна приготувати з домашнього паштету
теж такий з села передають. Я його підсмажую з цибулею і морквою та роблю з ним картопляники, або налисники

Олюська
23.03.2010, 16:39
Люди, хтось робив вареники з розморожених чорниць? Розкажіть, як, бо вони дуже багато рідини мають, навтіь якщо півдня будуть над друшляком розморожуватись. А можна напіврозморожені заліплювати?

Макарена
26.03.2010, 15:46
Господиньки, навчіть мене готувати мізки. Ото собі задумала, а з чого починати не знаю. Зустрічаю два варіанти: 1. Зварити, а тоді смажити і 2. Зразу смажити. (Попередньо знявши плівку). А відбивати чи ні? Хтось готує таке?

TASJA
27.03.2010, 20:26
А мені підскажіть, будь-ласка, куди приплести корінь імбирю. Чоловік купив нині, а я не знаю, куди його використати :girl_sad:

zetta
27.03.2010, 21:00
в мяснi та рибнi блюда, бульони, чай з медом та iмбирем)

МарянаК
28.03.2010, 14:57
Дівчата, а може хтось знає, як робити галяретку так, щоб вона виглядала як торт спартак?

наталя 2204
28.03.2010, 15:13
А відбивати чи ні?
Я не відбиваю. Вони самі по собі дуже м"ягенькі.

natka75
28.03.2010, 15:54
а може хтось знає, як робити галяретку так, щоб вона виглядала як торт спартак?
Ви маєте на увазі різнокольорову галяретку, щоб було в розрізі видно всі кольори?
це треба кожен колір заливати окремо у посудину, де воно остиває, і лити на нижній шар наступний колір охолоджену галяретку(не гарячу), чекати поки не застине, тоді наступний колір і т.д.

Марточка
28.03.2010, 15:54
А хто користується натуральними приправами?І де їх купляєте?

shoniko
28.03.2010, 16:10
2. Зразу смажити. (Попередньо знявши плівку). А відбивати чи ні? Хтось готує таке?
Смажити зразу однозначно. Я смажу або в муці - тоді вони ціленькі, як відбивні на вигляд, а інколи тушу з цибулькою і накладаю в корзинки( переважно на забаву), хто не знає що таке, ніколи не здогадається. Смачно.

---------- Додано в 13:10 ---------- Попередній допис був написаний в 13:02 ----------

Бо багато маю рецептів з маргарином, а склад нашого маргарину такий...
А я замість маргарини кладу трохи смальцю домашнього і трохи кислого молока або не жирної сметани

Kasia
29.03.2010, 17:53
маю питання.
в мене на Паску бабуся пекла сир. ну так вона казала.
виглядало то як сир домашній ( може перетертий якось)+багато яєць, трохи родзинок.. і далі не знаю.
та маса викладалася в бритванку і пеклася.зверху добре шмарувалося жовтком і мало скоринку. різалося на пластерки, майже не кришилося.

не сирник - бо не мало жодної основи, не запіканка ... не пам'ятаю ні манки ні муки всередині.

чи хтось знає подібний перепис?

billuy
29.03.2010, 18:32
А відбивати чи ні?
не ображайтеся але направду дуже хотів би побачити як ви їх будете відбивати.
я дуже люблю смажені мізки і смажу їх як відбивні в клярі тільки от дуже рідко бачу в продажі підскажіть будь ласка де їх можна купити. до речі прикольні як на мене мізки готують перед тернополем в озерній біля траси

Маруся-мама
29.03.2010, 19:03

Так то є так звана Паска (http://povareshki.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=60&Itemid=85&limitstart=24), яку готують православні. То такий собі сир з цукром і сухофруктами і його відтискається на марлі а потім викладається на тарілку. В нас таке не робилось але знаю що Дана десь давала перепис такої паски.

Ірка-Шкірка
29.03.2010, 19:11
Касю, моя тітка з Івано-Франківська пече таку сирну запіканку. Можу спитати рецепт в неї.

Пундик
29.03.2010, 19:29
хто користується натуральними приправами?І де їх купляєте
Я завжди беру на Краківському в одної жіночки на продуктовому ринк до мяса і до риби збірне(просто прошу шоб мені дали купу всього,перець 2-х видів,сушений чисник,орегано...)а ще можна там купити і окремо кожну приправку на 5 гр.
Ще знаю колись продавали на привокзальному ринку...

Kasia
29.03.2010, 19:39
Так то є так звана Паска, яку готують православні.
ні Марусю. воно печеться. я ніби написала.
а маса викладалася в бритванку і пеклася
то зовсім інше - то що роблять в Росії - не печеться.

---------- Додано в 19:36 ---------- Попередній допис був написаний в 19:33 ----------

Касю, моя тітка з Івано-Франківська пече таку сирну запіканку. Можу спитати рецепт в неї.
буду вдячна. мені б хоч якісь пропорції.

---------- Додано в 19:39 ---------- Попередній допис був написаний в 19:36 ----------

Марусю, я глянула за лінком. то щось схоже, але це не є Паска сирна, яку роблять росіяни. просто , щось її так автор обізвала. це просто сирна запіканка. досить схоже на те що шукаю.

а росіяни роблять таке тут (http://www.say7.info/cook/recipe/547-Paskha-tvorozhnaya.html)

Імель
29.03.2010, 19:54
в мене на Паску бабуся пекла сир. ну так вона казала.
виглядало то як сир домашній ( може перетертий якось)+багато яєць, трохи родзинок.. і далі не знаю.
та маса викладалася в бритванку і пеклася.зверху добре шмарувалося жовтком і мало скоринку. різалося на пластерки, майже не кришилося.
не сирник - бо не мало жодної основи, не запіканка ... не пам'ятаю ні манки ні муки всередині.

наша теж пекла і то все діло мало назву сирна бабка
саме така як ти описала

подзвоню запитаю

Маруся-мама
29.03.2010, 21:08
сирна бабка

Сирна бабка є в Дарії Цвек, ось така:

500 гр сиру
4 яєць
100 гр цукру
2 ст ложки манної крупи
50 гр ізюму
1 ст л вершкового масла
ванілінь

Масло розтерти з цукром, щовтками і ваніліном. Додати змелений сир і все це розтирати поки утвориться пухка маса. Цю масу вимішати з перемитим ізюмом, піною збитих білків, манною крупою, накласти у посуд змащений щиром і посипаний сухарями. Пекти в гарячій (200 градусів) духовці протягом години. Коли бабка охолоне витягти з форми і посипати цукровою пудрою.

WildWind
29.03.2010, 21:57
Люди, хтось робив вареники з розморожених чорниць? Розкажіть, як, бо вони дуже багато рідини мають, навтіь якщо півдня будуть над друшляком розморожуватись. А можна напіврозморожені заліплювати?
І вареники, і пиріжки печу. А чому пів дня розморожувати? В мене чорниці максимум за годину вже розморожені, тоді я посипаю їх щедро цукром і перемішую, і ще за годинку все лишнє стікає, ну але кладу менше ніж свіжих, бо вони коли замерзають, то тріскають, і соку більше з них буде витікати...

Фіяна
29.03.2010, 22:06

Касю, моя бабця з Івано-Франківщини, завжди на Великдень такий сир робила, в нас його називають "плесканка", від слова "плескати", бо бабця місила-плескала його руками :)

робився він у солоному та солодкому варіанті, я по звичці тепер також так запікаю.

Пропорції - 200 г сиру, 1 жовток, 30 г вершкового масла, добре перетираю або блендерую, до солодкого варіанту щедро даю запарених висушених родзинок, інколи кураги + цукор за смаком, до солоного варіанту - сіль та щедру жменю кмину, інколи більше.

щільно накладаю у вогнетривкі форми (в мене є такі керамічні мисочки, котрі ставлю потім в кошик), зверху обов'язково змащую жовтком, солоний варіант присипаю кмином, і коротко відправляю в розігріту до 200 гр. духовку - на 10 хв до утворення золотистої шкірочки.

Kasia
29.03.2010, 22:43
УРА!! Дякую усім! щось таке і є було! то певна та бабка сирна!

Імел, чекаю і на ваш перепис!

Ірка-Шкірка
29.03.2010, 22:46
Касю, я щойно дзвонила тітці, пишу рецепт. В них в Івано-Франківську дуже поширена ця запіканка - вони називають її плесканка, як Фіяна написала.
Солена плесканка: 500 г сиру, 5 яєць (цілих), 150г масла, сіль, муки прибл. 2 жмені або жменю манки. Сир перемолоти (можна в блендері перетерти), вимішати з яйцями, маслом, сіллю і мукою або манкою. Формочку вистелити папером для випічки. Викласти масу. Зверху помастити жовтком. Пекти недовго (хвилин 30-40).

В солодкий варіант додається цукор (до смаку, ванільний цукор, родзинки запарені і терта шкірка цитрини.

Kasia
30.03.2010, 12:46
ой дякую вам велике!!!
так і зроблю, солодкий варіант

Ануто, що до тебе по Бомбі маю питання. дуже переживаю що так мало тіста - 50 гр муки і 75 гр горіхів. реально спекти той корж на 26см. формі. не вийде налисник чоколядовий з бананами??

Волошка
30.03.2010, 13:34
по Бомбі
Суперовий торт!!! Робила все по рецепту - вийшло смачнюще!!! Мої вдома теж одобрили!!! Дякую за рецепт!!!

natka75
30.03.2010, 13:36
Ануто, що до тебе по Бомбі маю питання. дуже переживаю що так мало тіста - 50 гр муки і 75 гр горіхів. реально спекти той корж на 26см. формі. не вийде налисник чоколядовий з бананами??

поможіть знайти ту Бомбу, вже півгодини в пошуку шукаю:girl_sad:

kitka
30.03.2010, 14:27
поможіть знайти ту Бомбу, вже півгодини в пошуку шукаю
Хе-хе:girl_wink:, знайшла:тут (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=446774&postcount=706). Є темка, де є список всіх чи майже всіх переписів.

Імель
30.03.2010, 18:26
перепис сирної бабки моєї бабці

1,5 кг сиру домашнього
1,5 ст цукру (хоча можна на смак орієнтуватися, на таку порцію буде досить солодкою)
5-6 яєць
5-6 жовтків (залежить від того, який сир, якщо сухий, то по 6 яєць та жовтків, якщо жирніший-то можна по 5)
100-150 г масла вершкового (теж залежить від сиру)
100-150 г родзинок
цедра лимону
ваніль
дрібочка соди
жменька муки (додавати за портеби під час вимішування)

сир перекрутити 2 рази через м"ясорубку,
яйця збити з цукром та ванількою,
потім поступово вливати яйця в сир (може бути таке, що яєць буде забагато, знову ж-треба орієнтуватися на "структуру" тої сирної маси аби не була рідкою)
додати решту складників (масло має постояти трохи часу по-за холодильником, щоб стало м"яким)
добре все вимішати

форму змастити жиром (масло, смалець) та посипати манкою чи білими сухарями (бабця перетирає сухий батон, бо магазинні зараз сірі, а не білі)
сирну масу в форму "закидати" чи ложкою, чи рукою, щоб добре до форми причеплася і щоб не було "повіртяних подушок"
після того, як вся маса буде в формі, добре постукати тою формою об стіл/підлогу
зверху помастити збитим яйком :)

пекти приблизно годину
перевіряти сірничком :)
з форми виймати холодним :)

Марточка
30.03.2010, 19:36
хто користується натуральними приправами?І де їх купляєте?

natka75
31.03.2010, 09:15
Ануто, пишете що в торт Бомба вершки збивала без додатків (450г).А які саме вершки купували, не хотілось би зіпсути торт.І чи давали як там пише в рецепті желатин для вершків(це загущувач такий в маленьких пакетиках?)

olenkastar
02.04.2010, 09:15
в мене лишилося багато білків від паски,що би то з ними зробити?
може,хтось знає як глазурку з них на паску робити білу?

niamlyk
02.04.2010, 11:08
Дівчатка, а навчіть як робити бізе! Часто після різної випічки залишаються білки. Так хочеться зробити бізе, а не знаю як!

Kasia
03.04.2010, 19:55
вдячна усім за перепис сирної бабки. все мені вдалося.
тільки я робила вперше, і здалося мені що дуже рідка маса, і всипала 2 жмені манки. а достатньо певно й 1 було.
але смачний і ароматний сир!

Virginia
10.04.2010, 16:41
Дівчата, як ви запікаєте гарбуз з яблуками??? Маю кусок гарбуза і яблука без діла лежать. Допоможіть вгодити чоловіку:girl_in_dreams:

Златка
10.04.2010, 17:30
Дівчата, як ви запікаєте гарбуз з яблуками??? Маю кусок гарбуза і яблука без діла лежать.

Я різала тоненькими плястерками гарбуз, трошки його відварювала. В бритванку викладали шарами гарбузові плястерка + трошки меду, плястерка з яблук + трошки кориці. І так стільки шарів, скільки вийде. І в духовку :girl_wink:

Олюська
10.04.2010, 19:38
в мене лишилося багато білків від паски,що би то з ними зробити?
може,хтось знає як глазурку з них на паску робити білу?
Трохи запізно прочитала, але може, комусь пригодиться. Я колись з білків робила кокосове печенько - дуже файне. Збивати білку в круту піну, додати цукру, ще трохи збивати з цукром, а тоді всипати досить кокосової стружки. Викладати ложкою на деко, змащене олією

Sandoryk
11.04.2010, 23:45
Робила вафельні рулети з галяреткою,а поки скручувала то вони по краях тріскали ,хоча мастила ще гарячою масою. Як ліпше зробити на наступний раз?

kitka
12.04.2010, 09:17
по краях тріскали ,хоча мастила ще гарячою масою. Як ліпше зробити на наступний раз?
Колись давно їх робила, то придумала собі так: розстелила на столі вологий кухонний рушник (бажано новий і не ворсистий), але ледь-ледь вологий. Тоді на нього вафлю. Тоді ледь вологою рукою пройшлася ще по верхній стороні вафлі, по крайчиках - трохи сильніше. І накладала масу, не гарячу, а таку досить теплу. Трошки постояло в розгорнутому виді, змякло, тоді загортала.

Пупсик
13.04.2010, 11:17
Привезли мені тридцять літрів березового соку. Маю сьогодні заняття :) Підкажіть будь-ласка як ви його консервуєте, що до нього треба додавати. Буду дуже вдячна за поради!!!

Melisa
13.04.2010, 11:43
В мене консервує свекруха . На 1 трилітрову банку процідженого соку дає 2-з ст л. цукру і 3 кружальця лимону. Стерелізує 15-20 хв і закатує.

Wanderlust
13.04.2010, 13:19
А хто користується натуральними приправами?І де їх купляєте?
на базарах можна знайти на вагу, трохи є у вег-магазинчику на Лисенка

Melisa
19.04.2010, 13:34
Колись читала рецепт домашнього майонезу.(Вроді Наторелла давала). Шукає сьгодні вже півдня не можу знайти. Може хтось знайде швидше киньте лінком Пліз.

natka75
19.04.2010, 21:19
готувала плов, з рисом я не дуже дружу,бо маю закрепи від нього і готую рідко, вичитала, що спочатку м"ясо, цибуля з морквою підсмажуємо, рис промити 3 рази і дати постояти у воді трохи, потім я його відцідила і закинула до м"яса, трошки обжарився і залила двома склянками води(рису 1 скл.), накрила кришкою і не рухала.Але бачу, що вода википіла і рис почав приставати до дна, тому я почала його мішати.Як ви робите плов, щоб не пригорав до дна і був таким розсипчастим, а не каша?

WildWind
19.04.2010, 22:49
Як ви робите плов, щоб не пригорав до дна і був таким розсипчастим, а не каша?
А ви то все в сковороді? Бо я смажене м'ясо з морквою (і купою іншого) викидаю в баняк, наливаю води (2 стакани вроді мало), і викидаю рис, і мішаю звісно. І ще залежить яке "мняско", бо треба щоб жирно було. Якщо курка то олії більше даю при жарці.

kati
19.04.2010, 22:51
ну по перше треба рис брати такий щоб був россипчатий....мої от навпаки такий плов не будуть їсти, їм ттреба щоб кашою був:girl_in_dreams:... а так все так самло роблю, тільки ніколи не мішаююяк бачу що вода википіла а рис ще не готовий то просто трішки підливаю водички.

сяняНЯНЯ
19.04.2010, 22:54
Знаю,щоб плов був розсипчастим,не треба його мішати,і тушити на маленькому вогні під закритою кришкою.Але,якщо чесно,я більше люблю такий плов як каша.

Oddly
19.04.2010, 23:07
зі свого досвіду - щоб рис не розсипався, а не був кашею - по-перше, потрібно щоб був відповідний рис (не крупа), я беру довгозернистий
по-друге - кастрюля з товстим дном бажано
по-третє - я ніколи плов не перемішую, а готую шарами - рис зверху - тому до дна не має шансів пристати
зараз спробую описати
рис замочую, як ви і написали, зливаю

м"ясо бажано жирніше - свинину беру - обжарюю на дні кастрюлі, але не спалюю, поступово додаю солі, перцю (практично більше ніяких приправ і не потрібно - хіба на любителя). жир розтопитися має, але м"ясо не повинно дуже підсмажитися - для цього накриваю кришкою. газ можна скрутити до мінімуму
тоді додаю цибулю кільцями - зверху шар, перцю, солі
за якийсь час, коли підтушиться -
тоді моркву (нарізаю кружальцями) - та сама історія
якщо є свіжі осінні помідори - наступний шар - за ними
накриваємо кришкою - тушиться
нічого не перемішуємо

якщо нема помідорів - томатний соус на ваш смак підійде - поливаю м"ясо тоді ним

коли все підтушилося - відціджений рис викладаю (сирий) зверху на то все
доливаємо води - але! - небагато - тільки так, щоб рис ледь зверху прикрити, тобто не заливаємо, а легенько вливаємо - щоб не перемішалося все.
взагалі з рису я формую таку собі круглу верхівку - тобто з країв більше до середини викладаю

накриваємо кришкою
на малесенькому вогні воно собі має тушитися - не скажу, скільки часу - потрібно слідкувати - як зникає вода - тоді - увага!
потрібно поступово доливати трошечки води - робимо малесенькі дірочки рівномірно по всій поверхні рису - глибоку, але тоненькі - і в них доливаємо воду
накриваємо, даємо готуватися далі
так кілька разів - аж до повної готовності рису
у ці дірочки з самого початку можна трохи томату ще залити (в кожну), але небагато

далі - коли рис розвариться - він обов"язково буде розсипчатим, адже ви його не перемішували в кашу

тоді відставляємо з вогню - але кришку не знімаємо - нехай настоїться
потім шарами гарно викладається на тарілку кожному

П.С. щоб м"ясо не пригоріло додна - вогонь має бути малесеньким, а шар рису не надто високим - у співвідношенні приблизно дві третини рису до висоти всіх попередніх шарів
пропорцій не вказую, бо завжди роблю на око

рис пробирається соком і жиром протушених з м"ясом овочів - до речі, сам рис не солимо і не перчимо - зате щедро це робимо для всіх, що знизу )))

сподіваюся, зрозуміло пояснила

kitka
19.04.2010, 23:16
Нуууу,... Одлі так описала, що просто нічого додати:girl_claping:! Хіба ще напишу, що я воду на рис не безпосередньо з горнятка ллю, а на ту широку штукенцію з дірочками, якою вареники вибирають, щоб вода не робила там революцію і рис не пішов під м'яско.

Oddly
19.04.2010, 23:35
не безпосередньо з горнятка ллю, а на ту широку штукенцію з дірочками,
треба буде спробувати - але моя "гра" з дірочками має ту саму логіку
взагалі я не знаю, звідки я то знаю - тато навчив, який сам плов чудово готує, а він , по-моєму, з телевізора з Борисом Бурдою вчився ))))

Імель
19.04.2010, 23:44
Я ще скромних 5 коп:
щоб розсипчатим був плов треба 1.довгий рис,2. не мішати, 3. каструлька з товстим дном (павтарєніє-мать учєнія)

на дно каструльки наливаю олію (я плов не люблю жирним, тому олії налваю небагато), закидаю м"ясо (беру жирнішу шинку), на маленькому вогні і солю, щоб сік пустило і більше тушкувалося, ніж смажилося,
цибулю я підсмажую окремо (то вже методом проб, мені так смачніше), викладаю на м"ясо, і зразу ж викладаю моркву соломкою (сиру)

рис-промиваю, залишаю в друшляку (як то воно правильно називається), щоб просох трохи, висипаю в миску і додаю чайну ложку приправи до рису (купую готову), перемішую (плов має багатший смак тоді)

рис викладаю на моркву
далі заливаю то все діло бульйоном (можна курячим, можна свинним, а як немає дригу ще й бульйон варити, розмішую теплу воду з бульйоном-кубиком типу Галіни Бланки, можна Вегетту додавати)

бульйону заливаю вище рису на 2 пальці можна менше, при потребі долити, але таке рідко буває, вже око набила)

накриваю кришкою (прозорою бажано) і кришку в процесі приготування бажано не піднімати

коли видно, що плов вде майже готовий- 3 зубчики часнику (цілі, але надрізані) по периметру кастрюльки, ще кілька хвилин і готово

OxankaF
20.04.2010, 00:14
а в нас є ціла тема про плов (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=40845&highlight=%EF%EB%EE%E2)

Kasia
20.04.2010, 09:31
ну може мене поправлять господині, але в плов жодні томати і томатні заправки не дають.
аналогічно спершу мясо+цибуля+морква.
рис + вода на 1 см. вище. 5 хв. на дуже великому вогні і 20 хв. на малому.

п.с. насамперед має бути правильний рис.

mashka
20.04.2010, 09:38
І я приєднуюсь, плов роблю так само як imel + накриваю свою чугунну гусятницю рушником, а звеху кришкою. Кінці рушника закладаю на верх, щоб не пригорів і тушкую на повільному вогні 30 хв. Кришку не відкривати.

Грильяжка
20.04.2010, 10:23
жодні томати і томатні заправки не дають.
я не даю, але з томатами мені теж не зле, я роблю так як Імель-Ірця +дуже люблю куркуму в плові, той багатий колір який вона дає і смак

Natinka
20.04.2010, 12:19
А ще обовязково має бути барбарис, я давала приправу до плову, там є всі потрібні спеції. І ще вичитала в одному рецепті - закладати непочищені (!!!) 2-3 головки часнику.

Kasia
20.04.2010, 12:32
закладати непочищені (!!!) 2-3 головки
це класично. але різниці не бачу особливої.

kati
20.04.2010, 12:34
Господині, а як готувати чечевицю? з чим подавати? може є якісь смачні рецепти?
Вчора купила, ал тепер незнаю що з нею робити

stira
20.04.2010, 12:45
був таким розсипчастим, а не каша?
Для плову я беру пропарений рис і просмажую його декілька хвилин у сковороді на олії, додаючи різних спецій, потім додаю до тушкованих овочів разом з мяском і готую на невеличкому вогні до готовності.

kvVItKA
20.04.2010, 13:10
а як готувати чечевицю?
я готувала за таким рецептом ( з нету):
1 скл чечевиці
2 цибулини
3 помідора без шкірки ( я брала цілу баночку помідорів)
2 ст. л. лимонного соку
сіль, перець, зелень петрушки і кінзи
рослинна олія
Чечевицю залити холодною водою, вимочити протягом 4-5 годин і відцідити. Цибулю порізати кубиками, помідори - шматочками. Обсмажити цибулю в олії до золотистого кольору, додати помідори і тушкувати 2хв. До помідорів з цибулею додати чечевицю, влити склянку води і тушкувати на маленькому вогні під закритою покришкою протягом 45хв, доливаючи води за необхідністю. Посолити, поперчити страву, влити лимонний сік і тушкувати ще 5хв. Подавати, притрусивши зеленню петрушки.

до речі, сьогодні знов готуватиму, але без кінзи, бо не маю
купували в італійському магазині?;)

Пундик
20.04.2010, 17:38
Пекла сьогодні кекс на йогурті(рецепт перевірений,тільки інша духовка тепер в мене) і дала кураги ,ізюму і мигдалю,те все порізала дрібно...а воно все попадало на низ:girl_cray:вийшов пустий кекс а знизу усе те шо мало бути би по цілому тісті...що не так?Може хтось порадить?

Дана
20.04.2010, 17:58
Не думаю що проблема в духовці, скоріш за все тісто по структурі легше ніж та вся начинка і тої начинки було багато, Ви наступний раз коли до тіста будете давати ізюм чи курагу запарте кипятком і лишіть до повного вистигання води, тоді злийти промийте і просушіть, обкачайте в муці і вже тоді додавайте до тіста.
Запарені сухофрукти набухають і робляться легшими, тоді не так швидко опускаються на дно, тісто встигає пропектися, ну і обкачування в муці дає тісто "зачепитися" за сухофрукт

Пундик
20.04.2010, 18:01
Дякую дуже Дано вам за пораду,я сухофрукти завжди запарюю,а от про обкачування в муці чую вперше,требуде спробувати:girl_curtsey:

Маруся-мама
20.04.2010, 18:01
тоді не так швидко опускаються на дно, тісто встигає пропектися

У мене було так що родзинки сіли на дно коли я до сметанного тіста, як на сметанник, додала сухі, навіть не обваляні в муці родзинки. Тоді все осіло на дно і там собі прилипло. :girl_haha:
Більше так не роблю, принаймі обкачую в муці якщо не запарюю, як онто Дана описала.

Liliyah Romanova
20.04.2010, 19:00
Я ніколи не запарюю, бо лінива, а в муці обкачую завжди. Не осідають.

Маруся-мама
20.04.2010, 19:31
Не осідають.

Все від тіста залежить. Я вже колись писала, що сухі родзинки забирають вологу з тіста, бо мусять розбухнути. До кексу з великим вмістом масла (більше 100 грам) розмочувати нічого не треба і навіть можна не обкачувати в муці. А он до дріжджового чи легкого сметанного з малим вмістом жиру, треба принаймі обваляти в муці якщо на замочити ніч на перед. До пасок або дріжджового тіста я завжди замочую.

вийшов пустий кекс

день був не той, вологість. Дощ напевне падав на дворі.

natka75
21.04.2010, 07:33
чечевиці
це така маленька фасолька приплюснута?:shy::confused:Привезла я ще влітку з італії і все по трошки до зупки додавала,не знала що з нею придумати:confused:, а вчора замочила і думаю зроблю як kvVItKA написала:girl_wink:

Дана
21.04.2010, 09:17
Зупку з чечевицею я дуже часто готую, Соня її любить, каже що то "інша така гречка":girl_haha:, пару раз робила зупку- пюре з копченими ковбасками, смакота, і ще чечевиця як любі бобові дуже любить копчене,(ребра, ковбаски, на сам кінець шпондер) і страва з чечевицею стане смачнішою.

kvVItKA
21.04.2010, 09:19
це така маленька фасолька приплюснута?
ну щось таке, не то фасолька не то горох....

natka75
21.04.2010, 09:26
вже приготувала,взяла в баночку на роботу, смакота!!!:girl_claping:дякую за ідею)))

Пундик
21.04.2010, 14:13
Дівчата скажіть мені будь-ласка,сир на сирник якщо немає мясорубки, на блендері можна перетерти ?Чи буде каша зарідка?
І якщо не на блендері то без мясорубки можна якось обійтися чи ні?

stira
21.04.2010, 14:27
,сир на сирник якщо немає мясорубки, на блендері можна перетерти
Я також не маю мясорубки, проте обходжусь без неї, сирник печу також часто, просто дуже добре збиваю його міксером і в кінці до сиру люблю давати ванільний пудинг,- маса виходить однорідна та дуже смачна. Стараюсь вибирати сир не сухий і без грудок, а такий мякенький сметанковий.

Імель
21.04.2010, 14:45
Дівчата скажіть мені будь-ласка,сир на сирник якщо немає мясорубки, на блендері можна перетерти ?Чи буде каша зарідка?
поки не було блендера, перекручували на м"ясорубку (тобто можна блендером, густина залежитиме значною мірою від самого сиру сухий/водянистий, жирний чи не дуже), будете збивати-слідкуйте за тим

як варіант-товкачем для картоплі пюре (так мама робить, коли сиру не багато і не хое бавитися з м"ясорубкою)

Wanderlust
21.04.2010, 16:23
а де ви чечевицю купуєте?

Дана
21.04.2010, 16:33
а де ви чечевицю купуєте?В магазинчику з ітаійськими товарами, будка на краківському також з ними, з Польщі привозять, і з Іспанії мені присилають.

Daisy
21.04.2010, 16:46
Я перетирала через сито, що муку просіювати. Довше ніж через мясорубку але сирник виходить чудовий.

Маруся-мама
21.04.2010, 19:54
Довше ніж через мясорубку але сирник виходить чудовий.

ага, сонечко, тоді і з звичайно котедж сиру можна робити. Я пробувала.

Слухайте, у мене багато мисливських кобасок. Порадьте що б такого файного зробити. Знаю що можна просто засмажити з бульбочкою а може ще щось, щоб і дітиска їли.

Олюська
21.04.2010, 21:57
Люди, скажіть мені, чи треба стелити у формочки-корзинки папірці? Бо я нині пекла кексики і попсула їх вигляд віддиранням від тих формочок:( Де купити ті папірці?

Маруся-мама
21.04.2010, 22:07
чи треба стелити у формочки-корзинки папірці

залежить від тіста, бо якщо пісочне то не конче а он якщо таке рідке то треба дуже добре висмарувати форми і навіть посипати мукою.
А папірці повинні бути в супермаркеті

Лянка
22.04.2010, 00:33
Де купити ті папірці?
Я замовляла в наших форумлянок. Зайдіть в тему - Спільні хлібні замовлення: мука, суміші тощо.

Oddly
22.04.2010, 01:14
Де купити ті папірці?
я купувала в магазині Деко в епіцентрі (і ще бачила в кількох супермаркетах - тільки не пригадую, де точно)

WildWind
22.04.2010, 10:59
Люди, скажіть мені, чи треба стелити у формочки-корзинки папірці? Бо я нині пекла кексики і попсула їх вигляд віддиранням від тих формочок Де купити ті папірці?
На Краківському ринку, якщо іти зі сторони Клепарівської, там є щось 3 входи, здається якщо зайти у 2, то збоку є магазинчик всяких кульочків, салфеток, і є ті папірці.

TASJA
22.04.2010, 11:00
Підскажіть, а чим можна замінити соєвий соус? Бо хочу зробити китайський кисло-солодкий соус, зі складників не маю соєвого, а в магазин не хочу виходити... Чи то кинутися того ровера

Дана
22.04.2010, 12:28
Нічим не замінеш, просто не давай того соусу, посоли більше і все.

карапуз
22.04.2010, 20:58
Дівчатка,а що можна спекти з готового листкового тіста ?

Smorodynka
22.04.2010, 22:12
1. Можна спекти хустинки з яблуками. Тісто порізати на квадрати. На кожен квадрат покласти порізані яблука, попередньо змішані з цукром і корицею за смаком. Скласти протилежні кінці до купи і випікати. Готові хустинки обмакати в пудрі.
2. Можна спекти солені палички. порізати тісто на палички, змастити білком, посипати сіллю і кмином. Хто не любить кмину, можна посипати сушеними травами ( Я люблю "Італійські трави").
3. Можна спекти слойки з вареним і перекрученим на м"ясорубці з цибулькою м"ясом
4. Можна спекти піцу з слойоного тіста

Furore
22.04.2010, 22:36
Де купити ті папірці?
Бачила в магазинах з німецькими товарами., а також в Арсені.
Сама замовляла з Києва. :girl_claping:

Liliyah Romanova
22.04.2010, 22:50
Шпінакопіту можна ще спекти, крім переліченого.

arushka
23.04.2010, 07:50
Шпінакопіту можна ще спекти, крім переліченого.
????? :8::8:Це щось зі шпинату? І як ви готуєте загадкову шпінатокіпу?

mileneva
27.04.2010, 15:22
Дівчата, підскажіть, будь ласка, куди можна використати курячий білок (робила майонез, а білки вже тиждень в холодильнику лежать)?

arushka
27.04.2010, 17:04
Дівчата, підскажіть, будь ласка, куди можна використати курячий білок (робила майонез, а білки вже тиждень в холодильнику лежать)?

Зробіть безе. А якщо є час, то з безешок можна зробити торт "Графські розвалини" .

Чи білки у вас варені?????

ksjy
27.04.2010, 17:16
господиньки! хочу зробити котлети( вже колись намагалась, але вони були як підошва)! але я так легко не здаюся! тому прошу вас рецепт, або посилання!мій чоловік(і я) буде дуже вдячний!

Дана
27.04.2010, 17:51
господиньки! хочу зробити котлети( вже колись намагалась, але вони були як підошва)! але я так легко не здаюся! тому прошу вас рецепт, або посилання!мій чоловік(і я) буде дуже вдячний!
Фарш пів кілограма, 50/50 свинина телятина, це не є обов'язковим, можна і один вид м'яса
2 яйця
1 цибулина
2 зубчики часнику
1 булочка чайна кажись кругла несолодка, краще якщо черства
1 ч.л готової гірчиці
1 ч.л солі
0,5ч.л перцю
можна ваших улюблених приправ.
Яйця розділити, жовтки до фаршу і білки збити на пухку масу(м'які піки).
Булочку попередньо замочити в воді, віджати і змолоти разом з цибулею, додати до фаршу всі спеції, цю перемелену масу, часник, гірчицю і добре вимішати, і вибити, взяти кусок фаршу в руку і з силою кинути об дно миски,повторити з рештою фаршу, від того фарш буде однорідний в кінці дати білки акуратно і недовго вимішати і формувати котлетки.
Я не формую наперед, а так одну зробила зразу на пательню, і далі, як пательня наповниться накриваю кришкою і смажу пару хвилин, далі кришку знімаю перевертаю котлети на інший бік і досмажую вже без кришки. На виході маємо пухкі, соковиті і смачні котлети.
Чи ви мали на увазі не такі котлети а м'ясо на кісці?:girl_in_dreams:

Sera
27.04.2010, 18:04
Навчіть мене,будь-ласка,робити пиріжки до бульйону.Так люблю їх їсти в гостях,а сама робити не вмію:girl_sad:.

Nata
27.04.2010, 18:15
Дано, а котлети не паніруєте (просто цікаво :girl_spruce_up:)?

Дана
27.04.2010, 18:18
Дуже рідко і то хіба останній захід. Моїм домашнім чомусь без паніровки більше смакують, а я і рада. :girl_crazy:

ksjy
27.04.2010, 18:22
Чи ви мали на увазі не такі котлети а м'ясо на кісці?
ні! саме такі! дуже вам вдячна!!!

Nata
27.04.2010, 19:03
Моїм домашнім чомусь без паніровки більше смакують, а я і рада
Щастить людям :) а мої вибрикуються...

Марта2
27.04.2010, 19:23
Булочку попередньо замочити в воді
Я теж так роблю котлети, тільки булочку вимочую у молоці, вони тоді такі сочні виходять, мммм.... А як нема молока то додаю 1 ст ложку майонезу( таке було до народження Ернеста), а булочка вимочена у воді.

Ірка-Шкірка
27.04.2010, 19:39
Дівчата, будьте такі добрі, поділіться рецептом! :girl_in_dreams:
Дуже треба перевірений пляцок з ревенем, бо дуже вже його хочеться, думаю, вже на базарі мав би з'явитися...
А також, дуже потрібен рецепт випічки з замороженими ягодами. Бо вже скоро будуть нові ягоди, а в мене повна морозилка минулорічних, викидати шкода, бо то все з власного саду...

Марта2
27.04.2010, 20:29
А також, дуже потрібен рецепт випічки з замороженими ягодами. Бо вже скоро будуть нові ягоди, а в мене повна морозилка минулорічних, викидати шкода, бо то все з власного саду...
Я сьогодні пекла йогуртовий кекс і туди накидала чорниці(колись малину і смородину давала), теж морозилку вивільняти пора, ми його дуже любим, він простий, швидко готується тісто і дуже смачний! Даю посилання (http://www.gotovim.ru/recepts/sbs/keksyogurt.shtml)

Furore
27.04.2010, 22:33
Дуже треба перевірений пляцок з ревенем
Я ревенем яблука заміняю, тобто все що може бути з яблуками, те може бути і з ревенем, тільки цукром більше посипаю. :girl_smile:
А заморожені ягоди в кекс або маффіни додаю потрошки, або розморожую і використовую як свіжі.

Дана
28.04.2010, 12:04
Навчіть мене,будь-ласка,робити пиріжки до бульйонуВи хоч проясніть про які пиріжки йде мова? Смажені чи печені, з начинкою чи без, дріжджові чи листкового тіста.

Sera
28.04.2010, 12:36
Ви хоч проясніть про які пиріжки йде мова? Смажені чи печені, з начинкою чи без, дріжджові чи листкового тіста.
Вибачайте,я просто постійно одні і ті ж самі пиріжки з бульйоном отримую на забавах-печені з м'ясною начинкою у формі трикутничка.:girl_tender:А от з якого тіста-тут важко сказати(здається з листкового,вони такі слойоні і хрусткі).

Дана
28.04.2010, 13:06
Думаю що з листкового.Тоді спробуйте такі:
Куповане листкове тісто 0,5гк
2 цибулини, порізати на кільця і потушити до прозорості в 2-3 ст.л олії
2 ст.л сметани
м'ясо відварене приблизно 300-400гр (можна курка з бульону, я так часто роблю)
сіль перець
М'ясо і тушковану цибулю перемолоти, дати сметану сіль перець, вимішати.
Листкове тісто порізати на квадрати, в центрі викладаємо ложкою фарш, складаємо трикутничком і або притискаємо краї вилкою, або обрізаємо фігурним ножем або залишаємо так як є. Пиріжки викладаємо на змащене деко, змазуємо розколоченим яйцем для гарного кольору, за бажанням можна посипати сезамом, тмином іт.п пекти в гарячій духовці(190-200гр) приблизно 15хв, до золотавого кольору.

Olenka
28.04.2010, 19:29
Дуже треба перевірений пляцок з ревенем, бо дуже вже його хочеться, думаю, вже на базарі мав би з'явитися...
Зявився. Сьогодні купила 1 пучок - 5 грн., я як порЄдна господині сторгувалася за 4 грн.
Я маю один пляцок, який в нашій сімї найбільше ходовий був з румбамбаром, але не можу знайти свій записник...
Але маю файний перепис пляцка з яблуками кислими, який зараз роблю кожні два дні, бо так смакує моїм домашнім. Так як яблука там кислі, то думаю з румбамбаром він буде файний, крім того я його ще робила з вишнями теж був класний. Якщо хочете напишу...
які ягоди?

Fleshka
28.04.2010, 19:33
які ягоди?
І мені якщо хтось має. Маю чорниці, порічки, полуниці!!!

Olenka
28.04.2010, 19:54
Маю чорниці
Мафіни з чорницями за Др. Откером
на 12 шт.
пшенична мука 300г
розпушувач (порошок до печива) 3 ч.л. (беру 1-2)
цукор 150 г
ванільний цукор 1 пакетик
щіпочка солі
яйце 1
молоко 250 мл
олія (без запахів) 4 ст.л. (приблизно 50 г)
чорниці 250 г свіжої або 200 г замороженої
1. Муку змішати з розпушувачем і просіяти у велику миску. Додати цукор, ванільний цукор, сіль, яйце, молоко і олію. Змішати міксером до отримання гладкої маси (2-3 хв.)
2. Чорницю не розморожувати, обережно підмішати її в тісто скребком. Сильно не перемішувати, бо тісто забарвиться у ліловий колір.
3. Виложити тісто у форму для мафінів (змазану жиром і посипаною мукою). Поставити на решітку в духовку.
4. Випікати при температурі 180 градусів приблизно 30 хв.
5. Після випікання залишити мафіни в формах ще на 10 хв, потім витягнути і дати вистигнути на решітці.

Ірка-Шкірка
29.04.2010, 02:34
Якщо хочете напишу...
ясно, що хочу! обіцяю спекти і виставити фотку! (а то й пригостити при нагоді!)

які ягоди?
та є і вишні, і порички, і багато чорної смородини...

Мафіни з чорницями за Др. Откером
а якщо я не маю таких форм, то можна якось в більшій пекти, порадьте!..

З'явився. Сьогодні купила 1 пучок - 5 грн., я як порЄдна господині сторгувалася за 4 грн
і що з ним зробили?..

Olenka
29.04.2010, 15:35
ясно, що хочу! обіцяю спекти і виставити фотку! (а то й пригостити при нагоді!)
Той перепис дуже простий і напевне його всі знають, але як я вже писала, чомусь зараз в мене всі хочуть саме його і я печу його кожні 2 дні.
Пляцок яблучний
3 яйця
1 склянка цукру
1 склянка сметани
1 склянка муки
2 ч.л. порошку до печива
3 великі кислі яблука (я робила ще з вишнею, думаю з румбамбаром також би пасувало)
Приготування:
Включаю духовку на 180 градусів. 3 жовтки взбиваю з півсклянки цукру доки маса не почне біліти, потім додаю сметану, взбиваю, додаю муку з порошком до печива і знову взбиваю. Далі я тісто викладаю у форму круглу селіконову (діаметр 24-26 см), тому нічим не мажу, якщо маєте звиклу форму, то краще на пергаментний папір. Чищу яблука, якщо яблука свої, то можна і не чистити. Щоб вже почищені яблука не темніли, поки я чищу наступні, опускаю їх у воду з лимонним соком, або щіпкою лимонної кислоти. Яблука можна різати як вам подобається, можна кубіками, можна плястерками, я люблю плястерками.
Далі два варіанти:
легший: яблука посипаю корицею, гвоздикою (за бажанням) і викладаю на тісто і ставлю в духову.
важчий: ставлю пляцок в духовку на 5-7 хвилин, витягаю, засипаю яблуками і знову в духовку.
У чому різниця? Яблука пускають сік, і якщо зразу їх класти то тісто, трохи вологе виходить, я люблю більш сухе, тому викладаю яблука пізніше, але якщо то має бути швидко, бо гості вже на порозі, то так не бавлюся.
Випікання:
Ставлю таймер на 35 хв. Коли таймер запікав, я починаю взбивати білки як на бізе. Коли вже починають утворюватися піки, маленькими порціями всипаю цукор. Ця процедура у мене займає не довше 5 хв. Витягаю пиріг, викладаю на нього бізе, розпрамляю, можна посипати за бажанням мигдалевими пластівцями. І ставлю в духовку на 5-10 хв.
Бізе не виходить, як бізе, а скоріше як мус. Воно солодке і дуже гармонійно поєднується з кислими яблуками і майже не солодким коржем. І досить не зле виглядає.
та є і вишні, і порички, і багато чорної смородини...
Іринко, знали б ви як за мною ходить штрудель вишневий, просто плачу за ним.
Але тут трохи мороки є з тим тістом філо, може хтось з наших господиньок знає якийсь лінивий перепис щоб розкатувався легко?
А вишні для нього готуються просто:
400 гр. заморожених вишень (можна ще чорної смородини з порічками добавити)
цукор
кориця, гвоздика (за бажанням)
1 ст.л. крохмалю
Приготування:
Вишню не розморожуючи порізати на кусочки пересипати цукром (за смаком, я беру десь півстакана цукру) і поставити на маленький вогонь. Довести до кипіння і помішуючи варити ще десь 2-3 хвилини, додайте корицю, гвоздику (за смаком) і ще варіть десь 2 хвилини. Потім розчинити крохмаль в невеликій кількості води, і тоненькою цівкою вливати до вишень, коли почне загустівати (чи густіти - слово не можу знайти щоб написати правильно) зняти з вогню і остудити.
а якщо я не маю таких форм, то можна якось в більшій пекти, порадьте!.. а не маєте таких паперових для мафінів? якщо просто в них випікати, то їх трохи розіпре, але все одно вихід нормальний, коли не має іншої форми. Пекти по цьому рецепту просто кекс я не пробувала, але то нормальна практика, тільки час випіканння треба збільшити.
і що з ним зробили?..
ото власне шукаю свій записник з переписами, десь моє чадо його вивчало. Зараз чекає свого часу в "Розумному холодильнику", там він довго може бути, тому я й не переживаю. Як знайду одразу виставлю ще той перепис! Або вже на крайній випадок спитаю в мами, він також є в неї.

Olenka
30.04.2010, 16:55
Найшла накінець я свій записник, не дивно, що він був між дитячими книжками :)
У мене назва пише Пляцок з фруктами (але ми цей перепис використовуємо саме для румбамбару)
3 яйця
225 г цукру
200 г маргарину (беру 100г маргарину і 100 масла)
150 г муки
1 ч.л. порошку до печива
1 ч.л. цукру ванільного

Начинка:
-румбамбар
-вишня
-чорниця
-трускавки
-все що придумаєш

Приготування:
Жовтки розтерти з цукром + ванільний цукор, потім вмішати маргарин, додати муку з порошком для печива. Білки збити окремо і додати до загальної маси. Перемішати легенько ложкою (!).
Бритванку викласти обовязково пергаментним папером (якщо печете з румбамбаром, бо зіпсуєте її), викласти тісто, зверху викласти фрукти (з проміжками).
Випікати при температурі 180-200 градусів протягом 40 хв.
Після того як остигне при бажанні можна посипати пудрою.
Смачного!

Kiruskin
30.04.2010, 17:08
Дівчатонька, може хто пік тірамісу?
Може маєте якийсь перевірений рецепт?
Буду дуже вдячна за допомогу!

Ірка-Шкірка
30.04.2010, 19:30
Kirushkin, на цій (http://www.posydenky.com/showthread.php?p=603574&highlight=%F2%B3%F0%E0%EC%B3%F1%F3#post603574) сторінці кілька перевірених рецептів... Enjoy! :)

Оленко, величезне дякую за переписи! :girl_in_love: Завтра яблучний буде, або і з вишнями!...

Mazerati
03.05.2010, 16:55
Дівчата, маю трохи печериць, порадьте, що з ними можна зробити (ніколи не готувала нічого з грибами і не знаю навіть з якого боку до них підійти), але треба так, щоб туди не входив майонез, сметана і сир, бо коханий не їсть.

Олюська
04.05.2010, 23:57
Дівчата, маю трохи печериць, порадьте, що з ними можна зробити (ніколи не готувала нічого з грибами і не знаю навіть з якого боку до них підійти), але треба так, щоб туди не входив майонез, сметана і сир, бо коханий не їсть.
Я роблю деколи гуляш з печериць, правда даю трошки сметани, але можна обійтися і без неї. Отже, печериці чищу (треба зчистити плівку з шапочки і "павутинку" з-під шапочки), ріжу невеличкими кавальчиками, мию вже порізані. Тепер печериці відкладаю, підсмажую на олії до золотистого цибульку (кубиками), викидаю сюди грибочки, наливаю трохи води,хай тушаться. Так разів 2-3 підливаю води. Коли википить остання вода, додаю 2 ст. лож. борошна (це на 300-400 гр. печериць), підсмажую гриби разом з тим борошном, наливаю води так досить і енергійно вимішую, щоб не утворилось гульок. Води давати стільки, щоб не було дуже густе. Солю, перчу і даю сметани, але можна без неї (під час посту готую без сметани).
Файні фаршировані печериці, але там йде твердий сир

Маруся-мама
05.05.2010, 05:04
що з ними можна зробити

з ними багато чого можна зробити. Саме просте. Посмажити з цибулькою, з підливанням чайної ложки соєвого соусу і келішка горівки. Дати щоб зайнялось багаття і виключити. Ото мнямка. Потім ті грибочки як додаточок до мяска, каші... будь чого. Мої печериці завжди п’яні. :girl_claping:

наливаю води так досить і енергійно вимішую, щоб не утворилось гульок

Порада! Щоб не утворилось грудок ваша запрашка і рідина повинні бути одинакової температури, тобто якщо підливаєте воду то лише кип’яток або гарячий бульйон.

Марта2
05.05.2010, 14:42
Пляцок яблучний
3 яйця
1 склянка цукру
1 склянка сметани
1 склянка муки
2 ч.л. порошку до печива
3 великі кислі яблука (я робила ще з вишнею, думаю з румбамбаром також би пасувало)
Приготування:
Включаю духовку на 180 градусів. 3 жовтки взбиваю з півсклянки цукру доки маса не почне біліти, потім додаю сметану, взбиваю, додаю муку з порошком до печива і знову взбиваю. Далі я тісто викладаю у форму круглу селіконову (діаметр 24-26 см), тому нічим не мажу, якщо маєте звиклу форму, то краще на пергаментний папір. Чищу яблука, якщо яблука свої, то можна і не чистити. Щоб вже почищені яблука не темніли, поки я чищу наступні, опускаю їх у воду з лимонним соком, або щіпкою лимонної кислоти. Яблука можна різати як вам подобається, можна кубіками, можна плястерками, я люблю плястерками.
Пробувала пекти за вашим переписом, дуже смачний получився, тісто простеньке! Дякую!

Маю питання(до всіх): а чи можна замість яблук дати яблучне варення? Можливо його якось в кінці на підпечене тісто викласти, чи як? Маю багато варення ще з минулого року, шкода викинути, може хтось поділиться якимось переписом пляцка(печеня чи булочки не люблю пекти)? Дякую!

kitka
05.05.2010, 15:04
Маю багато варення ще з минулого року
Якщо воно у вас більш густувате, ніж рідкувате, то можна звичайно. Моя свекруха так часто пече пісочне. Якщо боїтеся, що нижній корж буде вогкий, то можете його дійсно трохи самий пропекти. А можна відразу накладати варення, але притрусити спочатку тісто паніровочними сухарями на всяк випадок, а потім вже яблучну масу викладати.

Олюська
05.05.2010, 21:02
Маю питання(до всіх): а чи можна замість яблук дати яблучне варення? Можливо його якось в кінці на підпечене тісто викласти, чи як? Маю багато варення ще з минулого року, шкода викинути, може хтось поділиться якимось переписом пляцка(печеня чи булочки не люблю пекти)? Дякую
Я печу з повидлом "Тертий пляцок". Але тут добре мати густе повидло (я, як правило, використовую сливове або смородинове, перемішане з рожею або ще абрикосове).
Склад:
500 гр муки,
1 п. порошку до печива,
200 гр. цукру,
250гр. маргарину,
4 яйця

Замішую тісто зі всіх складників (тільки білки - в окрему миску , їх потім треба збивати). Якщо не вдасться замісити (дуже туге), то даю 1 ст. лож. сметани. Але воно має бути туге, бо треба буде терти на тертку (якщо зам'яке, то тяжко треться).
Розділяю тісто на дві частини: одну трошки більшу (вона піде на дно бритванки), другу - менш (на верх пляцка). Бритванку змастити жиром, натерти на грубому тертку одне тісто, помастити повидлом (не дуже багато, щоб не було засолодке, так тільки накрити), вилити збиті білки і зверху притерти другим тістом. Кладем в гарячу духовку і пекти 40-50хв.

Маруся-мама
05.05.2010, 22:02
а чи можна замість яблук дати яблучне варення?

Спокійно можна і не треба нічого підпікати чи посипати булкою. Єдине, що якщо мармоляда дуже рідка вона просто витече на деко і пляцок прилипне. В такому випадку підстеліть промасленим папером, або як робили наші бабці обгорткою з масла або марґарини.

наталя 2204
09.05.2010, 17:10
пробувала зробити майонез, всі продукти були з холодильника, олія з морозильника, так пише у мому рецепті. А майонез чомусь не вийшов.

В мене завжди все з холодильника крім олії. І нічого, майонез виходить суперовий!

Спочатку накидаємо в блендер всього, крім олії, збиваємо, а потім даємо тоненькою цівкою олію... Як загусте - ложку гарячої води

А для чого давати гарячу воду?

Маруся-мама
10.05.2010, 09:44
А для чого давати гарячу воду?

Ну, окрім того щоб нагріти сирі яйця і вбити мікроби, щей підняти температуру щоб вони краще ввійшли в реакцію з олією.

Ascorbinka
10.05.2010, 10:47
Дівчата, який румбарбар на смак у випічці? і як його класти? сирим почищеним і порізаним чи довгою смужкою хай буде?
ніколи не пекла, компот не люблю, але росте на городі- очі муляє, руки сверблять спробувати Оленчин пляцок...

Пундик
10.05.2010, 11:00
Сирий почищений,і порізаний на невеличкі куски,але обовязково застеліть пергамент - бо інакше прилипне до форми ...
А у випічці він трошки кисленько-солодкий,але зовсім не кислий,дуже цікавий смак:)

карапуз
10.05.2010, 11:02
і як його класти? сирим почищеним і порізаним чи довгою смужкою хай буде?
Я кладу сирим ,почищеним,порізаним на плястерка,товщиною десь
0,5-1 см.
руки сверблять спробувати Оленчин пляцок.
Файний,спробуйте,я вчора пекла,вже нема.:girl_smile:

Furore
10.05.2010, 16:48
Дівчата, який румбарбар на смак у випічці?
Мені він на смак, як яблука. :girl_smile:

Ірка-Шкірка
10.05.2010, 19:52
Дівчата, хто пік пляцок від Оленки, Ви розтоплювали маргарин/масло, чи воно було кімнатної температури?
І ще, фрукти зверху вже нічим не посипали?.. :)

Leila
10.05.2010, 20:01
Іра в Оленчиному пляцку з румбамбаром і так багато цукру в тісті, тому вже нічого не треба зверху сипати. А маргарин/масло було кімнатної температури. я два рази пекла, дуже класний.. з яблуками чогось мені не такий, може треба кислі яблука?

Ірка-Шкірка
12.05.2010, 13:22
Спекла пляцок з румбамбаром від Оленки, вийшов супер! Дівчата, дякую всім за поради!
Наступного разу дам більше румбамбару :)
http://s42.radikal.ru/i096/1005/d4/ccad2779c13c.jpg

Seppy
12.05.2010, 14:11
якийсь секрет?
http://www.povarenok.ru/recipes/show/33550/

Нюта
12.05.2010, 17:04
Дівчатка підскажіть де можна купити квіти та листочки ( з марципану чи цукру) для декору торта. Колись купувала в Темпі, зараз там нема , а В Романі тільки рожеві, а мені потрібні коричневі. Листочки я ще зроблю шоколадні а ось з квіточками проблема. Дякую.

Аделя
12.05.2010, 22:36
Бувають ще в "Океані" (В.Великого), тільки на рахунок коричневих не впевнена...

Нюта
13.05.2010, 09:25
Дякую Вам дуже, обов'язково туди поїду!

Аделя
13.05.2010, 11:50
Спекла пляцок з румбамбаром від Оленки, вийшов супер!
І я пекла його вчора!!! Дійсно дуже смачний, тісто таке ніжне - для румбарбару "в сам раз".:girl_tender:

Грильяжка
16.05.2010, 16:54
Дівчатка спекла я пляцок з румбамбару, тісто смакота, пропечене як має бути а от з самим румбамбаром халепа. Він твердуватий, та ще й від нього тісто змокріло, хоч попередньо я посипала тісто сухарями, висушила румбамбар і просипала його сухарями. Як робите ви що все вийшло добре?

natka75
16.05.2010, 17:25
а от з самим румбамбаром халепа. Він твердуватий, та ще й від нього тісто змокріло, хоч попередньо я посипала тісто сухарями, висушила румбамбар і просипала його сухарями. Як робите ви що все вийшло добре?
я посипала румбамбар цукром, трохи рідини стекло, тісто вийшло супер, але я взяла форму завелику і він вийшов невисоким і румбамбар "ліг" на дно(може треба ще було дно сухарями посипати?) і трохи прилип до паперу....вчора ввечері спекла, вже до вечора не буде...ще раз пробуватиму, бо дійсно смачний!

марта
16.05.2010, 18:05
Оленкин пляцок рулить!
в середу робила з румбамбаром, сьогодні з полуницею мороженною
Грильяжка, румбамбар помила, витерла, порізала і все
ням-ням
єдине що лінь мені було папером бритванку стелити, то тепер вона в чорні плямки стала :shy:, але сьогодні в ній пекла, то все добре
питали ще про масло, я ростоплювала до рідкого і чекала поки вистигне

natka75
16.05.2010, 19:05
румбамбар помила, витерла, порізала і все
а я ще шкірку знімала:girl_wink:маргарин потерла на грубому терку просто,і ще додала 3ст.ложки сметани(там здається не було в тому переписі, але в попер. переписі Оленка писала про сметану, тому вирішила додати, щоб чуть тісто рідкішим було)

Ірка-Шкірка
16.05.2010, 20:39
Дівчатка спекла я пляцок з румбамбару, тісто смакота, пропечене як має бути а от з самим румбамбаром халепа. Він твердуватий, та ще й від нього тісто змокріло, хоч попередньо я посипала тісто сухарями, висушила румбамбар і просипала його сухарями. Як робите ви що все вийшло добре?

А я вже двічі той пляцок пекла, і з румбамбаром ось що стається: він зменшується суттєво, зм'якає (стає дуже-дуже добрим :girl_claping:), але на низ не опускається, тільки трошки втоплюється в тісто.
Я тісто сухарями не посипаю, румбамбар просто на тісто викладаю. Перед тим чищу від шкірки, і ріжу кусками десь по 5 см. Навпіл стебла не розрізаю, бо він і так зменшується...
А масло/маргарин просто кімнатної температури додаю, не топлю.

Марто, а Ви морожену полуницю розморожували, перед тим як давати до пляцка? Не змокріло тісто від неї? Бо я пробувала з мороженою чорницею, не вийшов (не пропікся...). Хочу з мороженими сливами спробувати...

марта
17.05.2010, 11:16
Марто, а Ви морожену полуницю розморожували, перед тим як давати до пляцка?
так, розморозила і ще на друшлаку потримала щоб стекла добре

Smorodynka
20.05.2010, 23:18
Привіт! Підкажіть будь-ласка, як приготувати заварний кавовий і масляний кавовий креми

олюся_зі_львова
23.05.2010, 21:45
Ой, дівчатка, виручайте, пересолила я салат з рисом і крабами, підкажіть, як врятувати, бо зробила цілу миску, а їсти не годна...:(

Mavpysuk
23.05.2010, 21:49
пересолила я салат з рисом і крабами
додати ще відвареного рису....

Lady_Opium
22.06.2010, 18:30
навчіть робити куліш!
ну і плюс з чим він смакує?

Маруся-мама
22.06.2010, 20:57
навчіть робити куліш!
ну і плюс з чим він смакує?

куліш той котрий кукурудзяна крупа чи пшенична.

Пундик
22.06.2010, 23:48
:girl_flag_of_truce:Дівчата виручайте !!!:girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce:
Надумав чоловік брати молоко щоб я сир з нього варила!!!!А я не вмію,навіть незнаю як і з якої сторони до того підійти і скільки те молоко має стояти ,і як його варити!!!Напишіть будь-ласка хто таким займався чи займається детально для чайника в такому ділі що за чим

majolika
23.06.2010, 00:02
Зробила сьогодні домашній темний шоколад. Смачно вийшло :girl_smile:
А може хто має смачний рецептик домашніх цукерок - шоколадних трюфелів? Поділіться, дуже хочеться спробувати :girl_wink:

Пундик
23.06.2010, 00:08
Шоколадные трюфели
Состав
на 10-12 трюфелей

шоколад - 150 г,
сливки (35%) - 70 мл,
какао - 2 столовых ложки,
сахарная пудра - 1 столовая ложка
Приготовление
Шоколад нарубить.
Сливки нагреть, не давая закипеть.
Всыпать рубленый шоколад в горячие сливки.Перемешать массу до однородности.Шоколадную массу остудить и убрать в холодильник на несколько часов или на ночь.
Ложечкой набирать немного шоколадной массы и формировать небольшие шарики.
Шарики разложить на тарелке или разделочной доске, покрытой пергаментом, и убрать на ~20 минут в холодильник.Какао смешать с сахарной пудрой (2 столовых ложки какао + 1 столовая ложка сахарной пудры) и обвалять шарики в этой смеси.Готовые конфеты выложить в вазочку.
Хранить в холодильнике.
Я правда робила дві порції і давала трошки менше вершків,бо боялась що не загуснуть,і все получилось

Зробила сьогодні домашній темний шоколад
рецепт будь-ласка :)

Amilada
23.06.2010, 00:32
ЯИЧНЫЙ СЫР
.Постепенно нагревая доведите 4-5 литров сладкого молока до кипения. Тем временем в посуде взбейте 6 яиц, добавьте к ним 2 чашки простокваши и пол-ложки (чайной) соли. Прибавьте к смеси нагретое молоко и еще раз доведите все до кипения. Когда молоко и яйца свернутся, вылейте смесь в матерчатый мешок и повесьте отфильтровываться на несколько часов. Сыр готов к употреблению через 8 - 10 часов выдержки после извлечения из мешка.

Нагрейте молоко до 32 градусов и добавьте 2 чашки закваски. Перемешивайте тщательно в течение 2 минут для равномерного ее распределения. Накройте сосуд с молоком и оставьте в теплом месте 18 - 24 часа, пока не сформируется творожный сгусток и сыворотка, нагревайте свернувшуюся массу очень осторожно, поднимая температуру каждые 5 минут на 2 градуса. Подогрейте воду до 38 градусов за 30-40 мин., затем поддерживайте эту температуру .Вылейте свернувшуюся молочную массу в большой контейнер, внутренняя поверхность которого выстлана фильтрующей тканью.Затем вытащите ткань с содержимым и переложите в дуршлаг.

Другой способ состоит в том, что смешиваются вместе 9-10 литров простокваши, 4-5 литров сладкого молока и 6 взбитых яиц. Смесь солится по вкусу и нагревается на слабом огне до сворачивания. После отделения жидкой части сыр отжимают под прессом 24 часа. Употребляют, нарезая ломтями.

Я в молоко кидаю что есть:кефир,сметану,или лимонную кислоту,инжир.Не кипячу его и не мешаю.Сырообразование длится у меня часа два.Потом аккуратно сцеживаю сыворотку.Сырные хлопья фильтрую через лайкровые колготы:girl_crazy:.Через 2-6 часов творог готов. Хочу раздобыть сычуг для варки брынзы:girl_sad:

Пундик
23.06.2010, 01:07
Я в молоко кидаю что есть
А молоко має бути свіже чи вже скишше?

Маруся-мама
23.06.2010, 02:41
А я не вмію,навіть незнаю як і з якої сторони до того підійти і скільки те молоко має стояти ,і як його варити!!!

Молоко має стояти день-два при кімнатній температурі поки не скисне. Повинно бути досить густе. Найкраще буде якщо його поставити в тій баньці що й кисло в баняк з холодною водою так щоб вода була майже до горла баньки і поставити на маленький вогонь. Воно не повинно кипіти а так трошки булькати. Просто грітись. Цей процес займає добрий 4 години.
Можна також перелити скисле молоко в баняк, бажано не поливаний щоб не пригоріло, і відігрівати на маленькому вогні поки не зробиться сир. Десь так години 3-4.

Якщо молоко перекисло, то сир буде мати неприємний запах.

arushka
23.06.2010, 08:16
Я відігріваю сир ввечері і залишаю на ніч у тій сироватці. Сир тоді не сухий і смачнющий

Можна також перелити скисле молоко в баняк, бажано не поливаний щоб не пригоріло, і відігрівати на маленькому вогні поки не зробиться сир. Десь так години 3-4
Я відігріваю максимум хвилин 30. За 3 години у мене з нього був би вже певно голандський:xaxa: Чи ви під баняк ще даєте якусь підставку?

Amilada
23.06.2010, 11:15
Если использовать стартер(кефир,сметану,или лимонную кислоту,инжир),молоко можно не скислять,лишь выдержать при комнатной температуре часов 5(считать от времени надоя, или вынимания из хдлодильника).Технология приготовления всех сыров одинакова.Вкус его зависит от выдержки, температуры и длительности варения.Чем дольше сыр варить тем он плотнее,чем дольше молоко само по себе скисает тем более кислый вкус получается.Правильный сыр- продукт живой.Вкус его формируют бактерии и ферменты, а не добавки.
Сыр кипятить конечно можно, но тогда это выйдет творог длительного хранения.Полезных бактерий, которые могли бы улучшить его вкус во время выдержки,внем врятли останется.
Вобщем,поле для экспериментов огромное.И если вы не гурман,или у вас нет цели изготовить конкретный сорт,результат всегда будет удовлитворительным.Вкусный творог вы получите в любом случае.

А моя цель- брынза,или мозарелла.Оттого ищу пепсин.Через ин-ет можно заказать лишь из России,невыгодно:girl_sad:

majolika
23.06.2010, 11:46
рецепт будь-ласка

для тих, хто любить чорний гіркий шоколад :girl_smile:

Чорний домашній шоколад:
на кожну столову ложку какао-порошку беру столову ложку цукру (це на смак, можна і більше) , ложку молока або вершків, 10 г масла і десь третину чайної ложки борошна.

Какао-порошок перемішуємо з цукром і молоком. Якщо буде загусте, можна дати ще трохи молока. Варити, і пробувати, поки сухуватий смак порошку не стане більш шоколадним. Важливо, щоб не пригоріло. Потім дати масла і борошна, і ще трошки (хвилини 3-5) поварити. Потім перекласти в формочки і покласти на ніч в холодильник. Правда, шоколад не завжди застигає на твердо, деколи чомусь буває м'яким (чому - не знаю, може рідини чи масла забагато даю), а ще смак відрізняється в залежності від того, який виробник какао-порошку. Наприклад з порошку ТМ Мрія - буде дуже чорним і гірким, а є більш світлий порошок - то цей найкращий.

Якщо дати більше борошна, вершків, згущеного молока і дрібно перетертих лісових горіхів, то буде подібно на нутеллу :girl_curtsey:

---------- Додано в 08:46 ---------- Попередній допис був написаний в 08:37 ----------

Шоколадные трюфели
Скажіть, я вони виходять тверді, як шоколад, чи маслянисто-м'які?

Lady_Opium
23.06.2010, 11:57
куліш той котрий кукурудзяна
той, що кукурудзяна

але я тільки що подивилась в свої запаси, в мене ше є пшоняна:girl_emo: - шо ж з неї можна смачного зробити?:crazy:

Пундик
23.06.2010, 13:34
[/COLOR]Скажіть, я вони виходять тверді, як шоколад, чи маслянисто-м'які
Твердіші за масло,але на такі як шоколад...щось середнє...Залежить від жирності вершків,і я б рекомендувала давти трошки менше чим пише в рецепті,бо будуть дуже мякі

SOSKA
26.06.2010, 17:54
Дівчата можливо хтось має рецепт такого варення з червоних порічок,щоб без шкірки та кісточок,як мармелад,буду дужу вдячна.

KNadya
26.06.2010, 18:14
можливо хтось має рецепт такого варення з червоних порічок,щоб без шкірки та кісточок,як мармелад
Желе з поричок
Пермиті і відібрані від листків порички варити пів години і помішувати. Коли охолоне - віддушити сік. Потім дати літру цукру і літру соку та кип"ятити теж пів години. Після чого розлити у банки.
Дуже легко і просто. Бажаю успіху

Prutylyatko
26.06.2010, 18:22
Дівчата, виручайте.
Пробувала вже кілька разів пекти Пташине молоко, але щоразу тісто сідає і замість пухкого стає........
Чоловік його дуже любить, а в мене чомусь з ним повний завал..

Suzi
26.06.2010, 18:33
Пермиті і відібрані від листків порички варити пів години і помішувати. Коли охолоне - віддушити сік. Потім дати літру цукру і літру соку та кип"ятити теж пів години. Після чого розлити у банки.
Дуже легко і просто. Бажаю успіху
То на скільки ягід? Варити ж без води, ягоди у власному соці, так?А потім варим разом тільки той сік і цукор?

.......................

Господиньки, а навчіть мене як стерилізувати банки разом з продуктом?

KNadya
26.06.2010, 18:49
То на скільки ягід? Варити ж без води, ягоди у власному соці, так?А потім варим разом тільки той сік і цукор?
Скільки ягід є, стільки можна і варити. Потім в пропорції цукру і додасте. Можна перед варінням порички трішки подусити, але не обов"язково. Також можна додати води, щоб не пригоріло. На 5 л 100-200гр води. Дивіться наскільки сочні порички. Хоча, думаю, вода нічого не зіпсує. А потім варим разом тільки той сік і цукор, так я ви і пишете. Все правильно

Маруся-мама
27.06.2010, 03:16
Я відігріваю максимум хвилин 30. За 3 години у мене з нього був би вже певно голандський Чи ви під баняк ще даєте якусь підставку?

Напевне ви його грієте на дуже великому вогні, бо за 30 хвилин у мене баняк ледь встигне нагрітись не те що відігрітись сир. Я відігріваю на такому вогні що ледь тліє... так як на студинину, а то і менше.
Моя бабця в Україні завжди ставила підставку. Тут у мене нема проблем з підгоранням бо беру баняк з подвійним дном і обовязково НЕ поливаний.

arushka
27.06.2010, 09:51
Моя бабця в Україні завжди ставила підставку. Тут у мене нема проблем з підгоранням бо беру баняк з подвійним дном і обовязково НЕ поливаний.
А моя підставка після ремонту дістала ноги:bye2::diablo: Я не знала, що в поливаному не можна відігрівати сир. Це через те, що якісь хімічні реакції починаються чи щоб не підгоріло? (бо я ставлю в поливаному і все добре).
До речі, робила ваші ліниві голубці:nyam2: - втоптали достроково усьо, дякую!

Маруся-мама
27.06.2010, 22:41
щоб не підгоріло

власне що треба такий щоб не пригорало. Поливаний нераз має затонке дно.
Доречі, поки були в церкві нині зранку відварився сир. Вийшов добрий. :girl_dance:

втоптали достроково усьо, дякую!

їжте на здоров’я :girl_in_love:

kitka
27.06.2010, 22:48
Марусю, я вичитала, що для налисників ви взяли мінеральну наполовину з молоком. Вона якось особливо впливає на якість? І ще запитання: це має бути сильногазована вода, чи вчора відкрита, чи яка:)? Тобто, газованість має якесь значення?

Kasia
27.06.2010, 22:51
я все так роблю. беру любу мінералку яка є в хаті.

пропорції на 200 мл. молока -75 мл. води.

п.с. на мою думку ні на що не впливає.
просто без води на молоці - налисники мені не такі смачні і не такі тонкі.

kitka
27.06.2010, 22:54
просто без води на молоці - налисники мені не такі смачні і не такі тонкі.
Ну та мені так само, але я розвожу простою кип'яченою водою. Треба буде спробувати з мінералкою.

Маруся-мама
27.06.2010, 23:04
Вона якось особливо впливає на якість?

так. Ті «бульки» роблять тісто дуже ніжне. В мене і на молоці досить добрі виходять але власне мінеральна вода за рахунок того содіуму дуже добре розпушує муку і налисники виходять мягкі і тоненькі. Чим тонші зможете зробити тим краще, бо не будуть рватись. Грубі налисники рвуться.

Тобто, газованість має якесь значення?

Так має. Краще якщо зразу відкрита пляшка бо на другий день всі бульки тю-тю :girl_impossible:

arushka
02.07.2010, 07:42
Дівчата, зараз починається сезон кабачків. Хто які страви з них готує? Я роблю хіба овочеве рагу або кабачки обсмажені в муці і яйці, але вже приїлось.

zetta
02.07.2010, 12:06
сезон кабачків. Хто які страви з них готує?
варiантiв безлiч.... все залежить вiд фантазii i бажання. i нарiзати можна по рiзному. Недавно робила таку собi канапочку обсмажувала кабачок(в муцi без яйця) i баклажан...тими плястерками до купи а мiж ними майонезиком з часничком)). Або так само тiльки не майонез а добрий домашнiй сир з яйцем, часником i паприкою))

MakarOnka
02.07.2010, 15:12
Допис від arushka
сезон кабачків. Хто які страви з них готує?

.тими плястерками до купи а мiж ними майонезиком з часничком)
А я між плястерками кабачка кладу кружальце помідора і ковбаску:girl_smile:

popelushka
02.07.2010, 15:27
Я ще роблю таку страву з кабачків: ріжу кабачки на кубики, потім їх обсмажую на сковорідці, коли всі кабачки обсмажені, кладу у глибоку каструлю, додаю спецій, можна ще так само і цибульки додати і поливаю все сметаною. Тушу на слабкому вогні близько 20 хвилин. Виходить дуже смачно, навіть нагадує смак грибів.

arushka
02.07.2010, 16:00
Я ще роблю таку страву з кабачків: ріжу кабачки на кубики, потім їх обсмажую на сковорідці,
Як я люблю такі рецепти!!! Щоб порізати, закинути і ....Я так роблю баклажани, а про кабачки не подумала. Дякую

Arctica
02.07.2010, 16:25
Дівчата, зараз починається сезон кабачків. Хто які страви з них готує?
У нас всі люблять кабачки, тож відповідно стараюся урізноманітними з ними блюда. Готую:
1. ріжу кружельцями, обсмажую з обох сторін (попередньо обмочивши в муку і яйце) зверху кружельце помідора, тертий твердий сир, майонез із часничком і зверху петрушка.
2. ріжу кабачки на кубики, трішки тушкую... а потім додаю кружельця помідорів, порізаний на кубики болгарський перець, терта морква і кружельця цибульки, все це солю і трішки перчу, за бажанням можна додати сметанки чи майонезу.
3. тру кабачки як картоплю на деруни, і смажу кабачкові деруни, ласуємо із сметаною смакота.
4. кабачкові канапе. Кружельця кабачків обсмажую, зверху плястерок твердого сиру, трішки майонезу, оливка або маринований грибочок(печериця) зверху і все це на спажку нанизую.
Кілька разів ще запікала у духовці фаршировані кабачки, але з ними багато роботи. Кабачки розрізала навпіл, середину вибирала, попередньо трішки відварила (не довго, коли закіпить вода то на малому вогні 15 хв.), а вже всередину кабачка можна ложити чого душа бажає, я терла картоплю, моркву, додавала м"ясного фаршу, вже під кінець готовності, поливала це все соусом (майонез+кетчуп+спеції) і терла твердий сир, коли подавала до столу то щедро ще посипила зелениною.

Smorodynka
06.07.2010, 00:18
На днях їла в "Вероніці" дуже смачний пиріг. Пісочне тісто, вишні і зверху пишна маса із збитих білків. З тістом і вишнями проблем нема, а от з білками :girl_cray:. Не виходить в мене в кінцевому результаті така висока маса, навіть якщо спочатку ця маса висока, то після теплової обробки вона сідає. Я вже пробувала такі варіанти: до готових збитих білків давала сухий пудінг і під гриль, самі білки давала під гриль. В обох випадах осідали :girl_cray:
заварний білковий
Може цей крем мені допоможе :) Це, можливо, той випадок, коли до білків дають гарячий цукровий сироп? Розкажіть будь-ласка, хто знає детально як робиться такий крем !

pelagiya
06.07.2010, 02:19
Це, можливо, той випадок, коли до білків дають гарячий цукровий сироп?
це італійська меренга. детальніше можете глянути тут -http://elaizik.livejournal.com/74138.html
там є ще про французьку (коли білки просто збивають з цукром і потім сушать) та швейцаську (коли білки збивають на водяній бані) меренги.

---------- Додано в 00:19 ---------- Попередній допис був написаний в 00:02 ----------

а взагалі рекомендую завантажити з нету книжку Новое о десерте. Кулинарные шедевры от Le Cordon Bleu або серію "Хорошая кухня". Дуже корисна література для куховарства.

Маруся-мама
06.07.2010, 03:22
В обох випадах осідали
зависока температура в духовці була. Вони осідають від тепла.

Тут (http://www.youtube.com/watch?v=r-cQKDou1V0) є відео.

250 гр. цукру
100мл води
4 білка
Білки збити з дрібкою солі чи кількома краплями оцту в круту піну. Цукровий сироп уварити до проби на тверду кульку. Влити під вилки міксера під час збивання ( намагайтесь не попасти на самі вилки, бо сироп намотається нитками ) Збивати ще хвилин 15. Крем завариться і стане "міцної " консистенції. Тоді з нього можна виробляти різні штуки

pelagiya
06.07.2010, 10:38
Вони осідають від тепла
навряд чи. запікати меренги рекомендують при високій температурі. сушать (як тістечка чи коржі) при температурі 60-100С (але довго - від години до 5-6), запікають - при 220-250С (але недовго)

mileneva
06.07.2010, 11:07
Дівчата, побачила на ринку грибочки - козарі, маслюки. Так захотілося мені, а готувати я їх не вмію:girl_sad:
Підкажіть, будь ласка, які страви ви з них готуєте

---------- Додано в 11:07 ---------- Попередній допис був написаний в 11:02 ----------

В обох випадах осідали
Я збиваю білки на сирник зверху, або пиріг фруктовий. Вони виходять як ніжний мус. Збиваю їх безпосередньо перед тим, як ставити в духовку. Беру 4 білка і 0.5 ст.цукру, збиваю до піків. Ставлю в духовку на 10 хв на 180 гр.

Smorodynka
06.07.2010, 11:14
250 гр. цукру
100мл води
4 білка
Білки збити з дрібкою солі чи кількома краплями оцту в круту піну. Цукровий сироп уварити до проби на тверду кульку. Влити під вилки міксера під час збивання ( намагайтесь не попасти на самі вилки, бо сироп намотається нитками ) Збивати ще хвилин 15. Крем завариться і стане "міцної " консистенції. Тоді з нього можна виробляти різні штуки
Сделать так: на 4 белка :
120 гр сахара ( приблизительно 150 мл ) залить 40 мл воды и варить 7 минут . Огонь сделать маленький и непрерывно мешать сироп, пока сахар не растворится полностью.
Сахарный сироп для меренги должен быть уварен до "пробы на мягкий шарик" - приблизительно до 116С -120С .
Чесно кажучи, я незнаю, яку із запропонованих пропорції білок-цукор-вода вибрати ;), боясь, щоб не було занадто солодке, і знову ж таки боюся, що крем не вийшов. А сироп варити до проби на тверду кульку чи на м"яку? Бо різні джерела подають різну інформацію?

швейцаську (коли білки збивають на водяній бані) меренги.
Італійську найшла, а швдську щось не можу знайти :girl_cray:

mileneva
06.07.2010, 11:23
швдську щось не можу знайти
гляньте за цим посиланням тут (http://forum.say7.info/topic17806.html?sid=17053198f724d66684bf5b04e95fca 9f)

pelagiya
06.07.2010, 11:44
Італійську найшла, а швдську щось не можу знайти
швецька (http://elaizik.livejournal.com/78695.html)

napoleona
06.07.2010, 16:56
дівчата, а навчіть мене:nyam2::nyam2: як гарно приготувати фаршировану тушку курки, пишіть всі хто що знає!!!

Маруся-мама
07.07.2010, 06:39
запікають - при 220-250С (але недовго)

Можу подати багато посилань на пляцок з білковою піною де її ніхто не пече на високій температурі, найвища це 185 градусів цельція і аж ніяк не 250, це вам не піцца і не булочки.
У нас такі пляцки, чи паї в оригінальній назві, печуть дуже багато і всіляких. Кожен перепис каже після викладення білків пекти ще 12 хвилин при температурі 350 градусів фаренгейта.

Це моя думка і при ній я залишаюсь бо вже таке випробувала і знаю.

---------- Додано в 04:39 ---------- Попередній допис був написаний в 04:35 ----------

Бо різні джерела подають різну інформацію?

Найкраще якщо у вас є термометр тоді ви зварите до правильної консистенції, але цей сироп не може варитись на великому вогні, бо він пожовтіє і крем стане відповідно жовтий. Сироп має залишатись прозорим, тому його вариться на середньому вогні але він повинен постійно булькати.

pelagiya
07.07.2010, 11:35
швецька
взагалі-то вона швейцарська меренга, а не швецька

У нас такі пляцки, чи паї в оригінальній назві, печуть дуже багато і всіляких. Кожен перепис каже після викладення білків пекти ще 12 хвилин при температурі 350 градусів фаренгейта.
Це моя думка і при ній я залишаюсь бо вже таке випробувала і знаю
Ваш власний досвід - це добре, але про високу температуру я не сама придумала, а зацитувала кавалок з книжки кордон блю. і думаю, нічого страшного не станеться з паєм з білковою шапкою, якщо його допікати при високій температурі. тим паче, якщо пиріг з пісочного чи рубаного тіста, то його й так випікають не при 180С, а щонайменше при 200С. Зрешто, я знаходила рецепти, де меренги на пляцках запікали як при високій температурі - більше 200С, так і при нижчій - 180С. Тому, думаю, просто треба пробувати.

---------- Додано в 09:35 ---------- Попередній допис був написаний в 09:32 ----------

Чесно кажучи, я незнаю, яку із запропонованих пропорції білок-цукор-вода вибрати , боясь, щоб не було занадто солодке, і знову ж таки боюся, що крем не вийшов. А сироп варити до проби на тверду кульку чи на м"яку? Бо різні джерела подають різну інформацію?
Смородинка, тут вже пробувати треба. Для інформації гляньте ще рецепт (http://chadeyka.livejournal.com/79469.html)

Milka
07.07.2010, 20:05
Дівчатонька, маю на весілля спекти 5-6 сирників. Простий сирник де просто тісто а поверху сир у мене виходить чудово, але хочеться спекти якісь цікаві сирники з маком чи ще з чимось..викладають якось шашками мак і сир, можливо є якісь перевірені рецепти .ПОДІЛІТЬСЯ рецептами, дузе просю.:girl_in_love:

Nata
07.07.2010, 20:11
то його й так випікають не при 180С, а щонайменше при 200С
Спеціально пішла до духовки, у мене максимум 220 С, при яких пиріг горить миттєво, а все пісочне тісто прекрасно випікається на 180 С

Smorodynka
07.07.2010, 22:10
Дівчатонька, маю на весілля спекти 5-6 сирників. Простий сирник де просто тісто а поверху сир у мене виходить чудово, але хочеться спекти якісь цікаві сирники з маком чи ще з чимось..викладають якось шашками мак і сир, можливо є якісь перевірені рецепти .ПОДІЛІТЬСЯ рецептами, дузе просю.www.myrecipe.at.ua Це сайт нашої форумлянки і на головній сторінці можете знайти багато різноманітних за своїм складом сирників і дуже смачних

Smorodynka
08.07.2010, 15:37
Зараз сезон вишень. Поділіться будь-ласка перевіреним рецептом приготування вишневого лікеру :)

zetta
12.07.2010, 16:24
Свекруха принесла говяже серце (нема слiв однi эмоцii):girl_impossible: розморожуеться......Дiвчатка пiдкажiть шо можна з того приготувати? Шо там викидаеться, як його обробляти?:khomyak:

kati
12.07.2010, 16:49
говяже серце (нема слiв однi эмоцii)
а ви не любите серце?

я салат дуже люблю- відварити серце,порізати соломкою, протушкувати з великою кількістю морки і цибцльки, додати кукурузку і заправити майонезом.

Можна серце відварити. а потім протушкувати з морукою/цибулею, додати водички чи сметани і буде з підливкою.

---------- Додано в 16:49 ---------- Попередній допис був написаний в 16:48 ----------

В мене теж питання. Я замаринувала сьомгу щоб запекти і забула про неї, сьогодні згадала, а то вже позавчора було, і вона вже так троха ніби просолилась...і от незнаю чи можна її запекти чи краще вже лишити ще на день два досолюватсь?

Маруся-мама
12.07.2010, 17:52
незнаю чи можна її запекти чи краще вже лишити ще на день два досолюватсь?

Думаю, що це вже як захочете, бо не бачу проблем аби її запекти.

zetta
12.07.2010, 21:24
а ви не любите серце?любити то одне... а готувати ...)))

чи можна її запекти
запекти з лимончиком у фользi, але не дуже тоненькими кусочками. Або вiдварити броколi, положити порцiю на папiр для випiкання, туди ж рибку , поруч гiлочку розмарину i просто похляпати лимоном i поперчити, без лишнiх приправ,завернути i хв 15. Теж смакотiща.

kati
13.07.2010, 00:16
Думаю, що це вже як захочете, бо не бачу проблем аби її запекти.
та власне що вона вже не як свіжа риба а як малосольна стала....таки не стала я ризикувати, додала солі і лишила ще на добу-дві, і буде солена сьомга:)

Юкола
13.07.2010, 14:45
Дівчата, а як приготувати шпарагівку? Просто відварити і на пательні з цибулькою та морквою підсмажити? Чи може є більш оригінальні варіанти?

Vittoriya
13.07.2010, 14:46
з цибулькою та морквою підсмажити
ми ще сметанки додаєм

Medusa
13.07.2010, 14:50
Шпарагівку зварити, засмажити цибульку, вкинути в шпарагівку і видусити туди часнику. Страшенно люблю :)

arushka
13.07.2010, 15:13
А в мене люблять відварену і обсмажену шпарагівку вкінці залити яйцем з петрушкою, часничком і кропом і протушити ще 5 хв.

stira
13.07.2010, 15:21
А я відварену шпарагівку підсмажую на маслі з додаванням панірувальних сухарів.

olja_zaj
13.07.2010, 16:22
івчата, а як приготувати шпарагівку? Про
Я обожнюю шпарагівку,готую так.
Трошки відварюю,перед тим насмажила моркву з цибулькою(багацько),додала туди шпарагівку,трохи тушу,додаю панірувальних сухарів,часничок і майонез.

napoleona
13.07.2010, 16:24
дівчата, підкажіть як запекти рибу(філе морського окуня), я замаринувала але не знаю чи у збитому яйці чи як?

Prutylyatko
13.07.2010, 16:39
підкажіть, що цікавого можна зробити з кислого молока. Поки привезли із села, воно прокисло, а оладки вже набридли.

Suzi
13.07.2010, 16:40
запекти рибу
Краще або в фользі,або просто на дечку, в яйці смачніше на сковорідці смажити.

Пупсик
13.07.2010, 20:24
Привіз чоловік з городу два великих кульки шпинату і кульок зеленого салату. Тепер не знаю що з тим добром робити. :girl_impossible: Порадьте що файного можна приготувати і чи можна морозити шпинат і салат і як? Дуже потрібна рада!:girl_bye:

kati
13.07.2010, 20:30
чи можна морозити шпинат і салат і як? Дуже потрібна рада!
шпинат точно можна, а салат не пробувала

Пупсик
13.07.2010, 20:43
шпинат точно можна
А як його морозити?

kati
13.07.2010, 20:55
я шинкувала і по пакетиках.

---------- Додано в 20:55 ---------- Попередній допис був написаний в 20:47 ----------

попередньо промила і просушила:)

Муська
13.07.2010, 20:55
чи можна морозити шпинат і салат
якраз сьогодні привезли морозилку. З інструкції: непридатні для заморожування-сметана,майонез,листковий салат,редис,редька,хрін,цибуля,часник. Придатні для заморожування-всі види м"яса і птиці,риба,м"ясні вироби,ягоди,фрукти,випічка,готові страви,молочні продукти.

olja_zaj
13.07.2010, 22:06
Дівчата поділіться хтось рецептом смачних,твердих та хрустячих квашених огірочків.

Грильяжка
13.07.2010, 22:31
що цікавого можна зробити з кислого молока
коктейль-киньте ягід, цукру ванільного, пудри можна морозива, збийте блендером чи міксером і Смачного!

Usmishka
13.07.2010, 22:37
смачних,твердих та хрустячих квашених огірочків
аж слинки потекли:girl_crazy:

Milka
13.07.2010, 22:37
підкажіть, що цікавого можна зробити з кислого молока.
Можна запекти картоплю в мундирах і їсти з кислим молоком, можна зробити сир, а ще я недавно навчилась робити тісто на кислому молоці, яке підходить під будь-що, якщо додати цукру то буде для солодкої випічки, а якщо трохи підсолити то для піци. Один заміс розділяю на 4 порції, тримаю в морозилці...
Отже, 500мл квасного молока+100г дріжджів+1ст.ложку цукру....все це змішати до однорідної маси і поставити хай кисне, потім додати 1-2 яйця, 1пачку розтопленого маргарину. Якщо готується під солодку випічку то додати 1 стакан цукру, а якщо під піцу то підсолити трошки. Муки давати стільки щоб тісто було таке як на пироги. Свіже приготовлене тісто поставити на 2-3 год в холодильник і тоді можна пекти, а решту в морозильну камеру. Тісто дуже мягеньке і смачне, родичка використовує для круасанів, як тісто під сирник, для піци, солодких булочок з начинкою...

Kasia
14.07.2010, 09:25
Дівчата поділіться хтось рецептом смачних,твердих та хрустячих квашених огірочків.
типу малосольних? чи ви вже на зиму квасите?
бо я не можу визначитися чи то ще не зарано..

я роблю так:

1 банки чисто вимити.
2 на дно - кріп зонтики, листочки смородини, вишні, дуба, листок хрону або сам корінчик шматочки , часник кілька зубців порізати, 2-3 колечка червоного стручкового перцю.
3 огріки намочити-3 і більше год.
4 скласти в банки ( з дупками чи без - за бажанням ). зверху повторити листяний-часниковий набір , але в меншій кількості.
5 на 1л. банку - 1 ст. л. солі з чубком
6 залити холодною водою
7 прикрити кришками

2-3 дні при кімнатній температурі дати викиснути - залежить від температури повітря, якщо дуже тепло , то 2 дні достатньо. якщо раптом верхній огірок перекис і змяк - викинути. запхати свіжий маленький. піну знімати, якщо сильно лізе через верх.
8 злити росіл, перекипятити. залити в банки. закатати . перевернути ( оскільки я не катаю, а закриваю кришками з вакуумним всмоктуванням, то перевертаю, щоб перевірити чи не протікає)

---------- Додано в 09:25 ---------- Попередній допис був написаний в 09:21 ----------

п.с. вдома гляну перепис , може що забула.

olja_zaj
14.07.2010, 09:32
типу малосольних? чи ви вже на зиму квасите?
Хочу вже на зиму.Ше зарано,але питаю наперід,бо їду,приїду тоді коли вже можна починати квасити.Дякую буду пробувати,бо завжди мариную.

Klava
14.07.2010, 11:51
оскільки я не катаю, а закриваю кришками з вакуумним всмоктуванням
То таку машинку ви маєте, що закриває під тиском вакуумним чи як? Бо моїй мамі хтось розповів про таку, що не треба крутити, а просто поршень натискати. А я тепер змучилась шукати то чудо по магазинам... Де ви таке купували?

Chortenia
14.07.2010, 12:00
А ми вже потрохи закриваєм на зиму, огірки свої - по ходу збору і закриваємо.

Kasia
14.07.2010, 12:26
То таку машинку ви маєте, що закриває під тиском вакуумним чи як? Бо моїй мамі хтось розповів про таку, що не треба крутити, а просто поршень натискати. А я тепер змучилась шукати то чудо по магазинам... Де ви таке купували?

ні. ні. певно якось не правильно написала. я закриваю без ключа. просто банки в мене на закрутку. як це пояснити? ну такі банки і кришки, як наприклад , томатні пасти Чумак. тільки звісно не 0,5л, а 1,8-2л.

ось найшла приклад в неті. фото не моє.
http://i018.radikal.ru/0802/86/98865b956b2f.jpg

olja_zaj
14.07.2010, 12:45
просто банки в мене на закрутку. як це пояснити?
Євробанка.

---------- Додано в 12:44 ---------- Попередній допис був написаний в 12:36 ----------

ервоного стручкового перцю
То той такий пекучий має бути?

---------- Додано в 12:45 ---------- Попередній допис був написаний в 12:44 ----------

залити холодною водою
Вода має бути перекип"ячена,чи можна не кип"ятити?

Mazerati
14.07.2010, 13:28
Вода має бути перекип"ячена,чи можна не кип"ятити?
я кмп"ячу, тоді заливаю нею сіль, щоб краще розчинилась і чекаю поки охолоне, а тоді огірки заливаю.