КПК

Показати повну версію : А навчіть мене... або таємниці файної господині

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

Дана
22.12.2009, 14:41
то ви про морожене листкове тісто чи про лаваш тонкий .. і якщо про тісто то треба олію на пательню чи ні ?Так про нього, розморожую,ріжу на квадрати,розкачую десь щоб стало наполовину тоньше, в середину начинку, загортаю конвертом, на пательню з товстим дном, лию ложку дві олії, даю добре розігрітися, швом вниз кладу хачапур, накриваю кришкою. і печу на середньому вогні до гарної скоринки, потім перевертаю, і вже без кришки дожарюю, виходять подібні доо тих що на Південному продають.
А рецепт вишневого соусу я сама "стиряла" в кафе Славутич в Івано-Франківську багато років назад. :-)

Пеппі
23.12.2009, 13:06
гуляю тут по розділах кілька годин, стільки цікавого!!!дівчата ви супер господині!!!
може підкажете якийсь смачний салатик з оселедцем, бо я знаю хіба шубу :)

olenkastar
23.12.2009, 15:01
а мені рецепт юшки грибної,пліііііііііззззз:girl_wink: замочила ото гриби (нашла в каладовці баньку сушених біленьких).замочила.а от шо далі?собі уявляю як його варити,але може хто має які перевірені смачнющі рецептики:)?

Kasia
23.12.2009, 15:16
на чому варите?

якщо на кістці чи курці, то закидаєте кістку, знімаєте шум, +цибуля ціла, морква ціла, кавальчик пору, селери, корінця петрушки - трошка покипіло. +покраяні замочені гриби.
варите до готовності мяска та грибів. виймає овочі - викидаєте , моркву трете на дрібну терку або ріжете як любите, і повертаєте назад.
заправляєте сіль+перець.
окремо робите домашню лапшу або варите дрібнесенькі макарони - павутинки.
в тарілку - макарон +юшка+сметана.

п.с. є любителі грибної юшки з фасолею, перловкою і т.д.

olenkastar
23.12.2009, 15:17
якщо на кістці чи курці, то
ооо..я думала самі грибочки. а просто м'яско можна.лопатку?
варите до готовності мяска та грибів

приблизно скільки гриби варяться?годинку?

і скільки мусять вони відмочуватися?

я ще з сушеними грибами ніц не робила ніколи..

Kasia
23.12.2009, 15:27
відмочуватися годинки досить і варити теж. на смак пробуйте, щоб були мякі , а не сухі.
можна й без мяска. тоді засмажте морквою дрібно натертою на олійці. буде пісна.

п.с. я варю юшку грибну по принципу росолу - пусту овочі+мясо ( або без)+гриби.
без картоплі. може вам хтось порадить інший перепис - ситніший.

Mazerati
23.12.2009, 15:31
Дівчата, може хтось порадить хороший рецепт сирничків. Але хочу такі, щоб не були забиті сиром...Легесенькі, повітряні...колись такі в знайомої їла..не маю як з нею зв"язатись..

Olenka
23.12.2009, 15:55
Дівчата, може хтось порадить хороший рецепт сирничків. Але хочу такі, щоб не були забиті сиром...Легесенькі, повітряні...колись такі в знайомої їла..не маю як з нею зв"язатись..
Я люблю рецепт від Мішель
Творожные сырники
Состав
500 г творога
2 ст.л. сахара
щепотка соли
1 ч.л. ванилина
2 яйца
1/4 ст. изюма
2 ст.л. муки + для обваливания
Приготовление
Растереть творог с сахаром и ванилином. Добавить яйца, изюм, соль, муку и перемешать. Сформировать 10 маленьких колобков. Обвалять их в муке.
Разогреть сковороду с небольшим количеством растительного масла. Выложить шарики на небольшом растоянии друг от друга, слегка прижимая сверху ладонью. Обжарить до золотистого цвета с двух сторон.
Присыпать сахарной пудрой и подавать с мёдом, вареньем или со сметаной.

може підкажете якийсь смачний салатик з оселедцем, бо я знаю хіба шубу
Я дуже люблю оселедець з яблуком.
Але це салатом назвати важко.
На дно тарілки ріжете невеликими шматками оселедець. Берете цибульку білу, ошпарюєте кипятком, навіть бланшуєте. Далі берете яблоко-грушу, звільняєте від серцевини. Я роблю все в блендері, кладу цибульку, пару секунд подрібнила, потім яблучко, знову подрібнила, даю трохи сметани і майонезу, приправляю за смаком і викладаю на оселедець.
Останнім часом ніхто іншого оселедця навіть не визнає.

Дана
23.12.2009, 16:26
щоб не були забиті сиром..Ось ця фраза мене заставила задуматися про які сирнички ви говорите? Може мається на увазі сирні пампушки - тоді там сиру взагалі не відчувається і не видно? Або сирнички звичайні просто муки дати небагато щоб тісто було не забите і сирнички вишли легкі?
До речі Оленка дала хороший рецепт, практично такий як у мене:girl_tender:

Mazerati
23.12.2009, 16:30
Може мається на увазі сирні пампушки
Мабуть ,таки я про них :o... Просто я в кулінарії початківець..Буду вдячна, якщо дасте рецепт.

Дана
23.12.2009, 16:59
Сирні пампушки я пекла по рецепту Касі (той рецепт що вона на конкурс сніданків готувала)- дуже вдалий рецепт:girl_tender: а власне рецепт сирничків ви вже нашли в мене:girl_bye:

Грильяжка
24.12.2009, 13:46
Дівчатка а як ви готуєте тушку кальмара, мене цікавить в більшості фарширування і як вичищаєте його від тої плівочки???

olenkastar
24.12.2009, 14:20
Кася,дякую за рецептик! вийшла смачнюща грибна юшка.запросили друзів ..і уже її нема.чоловік просить зварити сьогодні ше раз:)

Kasia
24.12.2009, 14:23
ооо. супер. то я страшенно тішуся.

Юкола
24.12.2009, 14:27
Грильяжко, кальмар я ніколи не фарширувала.
Але можу про чищення сказати.
Його чистити дуже легко (якщо пам"ять не зраджує). Добре мила і головне витягнути такі прозорі плавнички з нього. Вони вилазять легко, береш і тягнеш. Головне не пропустити.

Wanderlust
24.12.2009, 14:40
тушку кальмара, мене цікавить в більшості фарширування і як вичищаєте його від тої плівочки???
гарячою водою спробуйте полити спочатку, шкірка скручується.

Indi
26.12.2009, 16:56
дівчата, хто знає як правильно бланшовати яблука , щоб не потемніли?

smeet
26.12.2009, 21:20
Доброго вечора.Дівчатка виручайте.Сьогодні на ринку купив заморожені фляки чи то пак рубці.Мене сестра у Львові частувала дуже смачною стравою з фляків.Це було по типу першої страви - білий супчик,доволі гострий і смачний.Не можу чогось до неї додзвонитись і незнаю як його приготувати.Будьте такі добрі,допоможіть.Я знаю що свіжі рубці ошпарюють і знімають з них шкірку.Це заморожені здається що польські,якісь волохаті з одного боку.Що мені з ними робити і як їх приготовити щоб були смачні .Наперед дякую за інфу.

olenkastar
26.12.2009, 22:10
отже,зустрічати рік тигра будем з м'ясом,як і пише в гороскопах,жареному на металі...робитимем шашлик. сьогодні привезли з села половинку свинки:):) хочу замаринувати м'яско на шашлик і на запікання.з запіканням я вже визначилася,а от який маринад до шашлику?я завжди маринувала в кефірі,дуже м'ягеньке м'яско виходить,але в кефірі ну максимум день маринується,а до Нового року ше 5 днів. може,підкажете мені якісь маринади файні?

Грильяжка
26.12.2009, 22:35
?я завжди маринувала в кефірі
мій чоловік так само як кефіром заливає томатним соком, або мінеральною водою але мені чомусь кефір най най най. Оленко а як запікатимете бо теж з села передали половину хрюні сидю в роздумах

olenkastar
26.12.2009, 22:44
ще думаю.або нашпигую часником,гвоздикою,натру перцем+сіль+води трохи і в рукав або замариную на день-два в спеціях і потім запечу.

ще файно виходить,коли брати такий кусок м'яса зверху з салком,натирати спеціями,скручувати-зв'язати ниточкою,в фольгу і пекти.такий рулетик виходить смачний

Маруся-мама
27.12.2009, 05:41
Сьогодні на ринку купив заморожені фляки чи то пак рубці

За такими порадами не до мене, бо страшенно їх не люблю. Думаю спочатку треба буде добре вимочити і вимити а потім вже щось готувати.

Може Дана щось підскаже?

може,підкажете мені якісь маринади файні?

в нас тут було обговорення на кілька сторінок про те як правильно маринувати шашлик. Пошукайте в цій темі. Кізонька розказувала, що її чоловік маринує в вині. Інші оповідали що в гранатовому соці і ще щось всіляке. Перелистайте. Якщо нічого не знайдете тоді кажіть.

або нашпигую часником,гвоздикою,натру перцем+сіль+води трохи і в рукав або замариную на день-два в спеціях і потім запечу.

Я так запекла на сьогодні карківку, тобто горловий кавалок мяса від поросяти.
Мені здається що це найкращий варіант. А хіба хочете спробувати кисло-солений варіант, тоді дуже раджу запеки з ґоґодзами. Мясо виходить просто чудне. Я давала перепис в відповідній темі.

Лянка
27.12.2009, 05:42
Ой, а розкажіть, як то маринувати мяско в кефірі, будь ласка.

Маруся-мама
27.12.2009, 05:55
дівчата, хто знає як правильно бланшовати яблука , щоб не потемніли?

ну їх не бланшоється а бланширується (є процес бланширування), це так до слова. А ви чому не додаєте цитринового соку? Це щось обовязкове. Яблука ніколи не потемніють якщо ви припините реакцію окислення, тобто додасьте цитриновий сік. Сік з одної цитрини буде достатньо, засипете цукром і все гарно зварите до тої консистенції яка вам подобається.

Ірена
28.12.2009, 21:01
дівчатка, а що з клюквою робити? витягла добряче поделко з морозильника, а крім компоту що з нею робити незнаю:confused:

Грильяжка
28.12.2009, 22:21
а що з клюквою робити?
кисіль, нямочка)))
Я роблю так-клюкву в блендері, або через соковитискач, жмих кидаю в окріп і хвилин п"ять проварюю, відціджую через марлю, до тої клюкво-водички додаю розведений водою крохмалик + цукор , чекаю щоб вихолов і вливаю сік-корисно, то почула рецепт від Наталі Земної, зберігає вітаміни клюкви

Маруся-мама
28.12.2009, 22:47
дівчатка, а що з клюквою робити?

Я роблю соус до мяса а також роблю дуже смачний кекс з клюквою і фісташками. Раджу і то і друге. Про кекс я писала в переписах а соус дуже просто.
Ставите банячок на маленький вогонь, висипаєте туди клюкву, склянку цукру, заливаєте склянкою помаранчевого соку і варите хвилин зо 20-ть. В кінці можна додати або мякуш помаранчі покраяну на кубики або цедру помаранчі. Все. Хрумайте на здоров*я. Клюква сама по-собі кисла то вийде такий кисло-солодкий соус який чудово підходить до птиці.

Myroslava82
28.12.2009, 22:48
1 уп фіксатора до збитої сметани

А шо то таке?

olenkastar
28.12.2009, 23:04
Ой, а розкажіть, як то маринувати мяско в кефірі, будь ласка
очень просто..ріжете на куски,посипаєте улюбленими спеціями (я люблю коріандр,гвоздику,перець) і поливаєте кефіром.все перемішуєте.воно робить м'яско м'ягким,і навіть після 2-3х годин маринації вже йде на шашлик

Маруся-мама
28.12.2009, 23:15
очень просто

це класичний маринад південних штатів америки (конфедератів), правда вони так маринують куски курки а потім смажать ті куски в великій кількості олії/смальцю (fried chicken) Це як ви б попали в любий штат від Кароліни до Техасу, знайдете цю страву в першу чергу. Її обовязково подається з мятою бульбою і зеленою фасолею. А і поливається все поливою. Я це до того, що воно смачно.

http://www.youtube.com/watch?v=uxEhH6MPH28

Маруся-мама
29.12.2009, 05:12
А шо то таке?

Ce ось це : http://ecx.images-amazon.com/images/I/21DxKA7RYSL._SL500_AA145_.jpg або
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51SdFI49LzL._SL500_AA280_.jpg

Тобто воно позволяє вершкам триматись купи і не осідати. В його склад входить крохмаль.

Дана
29.12.2009, 11:53
Доброго вечора.Дівчатка виручайте.Сьогодні на ринку купив заморожені фляки чи то пак рубці.Мене сестра у Львові частувала дуже смачною стравою з фляків.Це було по типу першої страви - білий супчик,доволі гострий і смачний.Не можу чогось до неї додзвонитись і незнаю як його приготувати.Будьте такі добрі,допоможіть.Я знаю що свіжі рубці ошпарюють і знімають з них шкірку.Це заморожені здається що польські,якісь волохаті з одного боку.Що мені з ними робити і як їх приготовити щоб були смачні .Наперед дякую за інфу.
Я готувала для тата флячки, і Юра мій їх любить, але направду після самого процесу готування мені їх їсти аж ніяк не хочеться, хоча якщо у вас польський рубець, то не так страшно(вони вже чищені і не так смердять:girl_cool:)
Рубець добре помити під проточної водою, натерти кам'яною сіллю, залишити, на годину, і знову добре промити під проточною водою, я виварювала по три рази, зливала воду і знову варила,(по 15-20хв)третій раз з додаванням усіх можливих ароматних коренів(селера,корінь петрушки, одна цибулина розрізана навпіл, одна морква, пару горошин перцю пахучого ). Все вариться добрих 4годин.
Коли рубець звариться, воду злити, сам рубець як трошки охолоне порізати на вузькі смужки 0,5см х2см. В чисту каструльку наливаємо воду, додаємо порізані флячки,доводимо до кипіння, даємо по новій овочі (морква, селера, корінь петрушки,цибулька )потерти на терку з великими отворами, і тушкуємо на олії хвилин з 5, робимо запражку. 2-3ст л муки підсмажуємо на сухій пательні до золотистого кольору. В посудині змішуємо муку, пару ложок сметани і трошки води щоб вийшло як густа сметана без комочків, вливаємо запражку до фляків, добре солимо і перчимо, даємо на кінчику ножа меленого червоного гострого перцю, пів чайної ложки майорану сухого. і варимо ще пару хвилин. По густині має бути як чанахи. При подачі на стіл в тарілку насипаємо тертого на терці гострого твердого сиру.

meri5
30.12.2009, 10:27
Дівчата виручайте розкажіть як зафарширувати гуску. З горем пополам зняла шкіру а тепер тре придумати якою начинкою начинити.

kati
30.12.2009, 14:18
А мені терміново як запекти індичку!!!!!!!!! и Нараі лише натерла її сіллю/перцем і лишила,що далі робити незнаю.Може є якісь приправти які підійдкть до індика? запікати планую в рукаві,

OxankaF
30.12.2009, 14:57
Каті, колись Софія-Соня викладала рецепт фаршированої індички, пошукай.
А в мене питання по кальмарах. На фото в фотопереписах вони такі білесенькі, а я купила, то вони з синім відтінком. То в мене не свіжі/спорчені, чи то такі теж можуть бути.

Myroslava82
30.12.2009, 15:10
ось це : або
Тобто воно позволяє вершкам триматись купи і не осідати. В його склад входить крохмаль.
На жаль у продукції французьких фірм я того не знайшла. Значить буду замовляти на Україні

Kasia
30.12.2009, 15:14
вони такі білесенькі, а я купила, то вони з синім відтінком.
я думаю що у вас не чищені просто

OxankaF
30.12.2009, 15:23
Вони були чищені, але з шкіркою, я зняла шкіру, як тут дівчата писали, а мясо було місцями з синім відтінком.

Дана
30.12.2009, 15:26
[quote=Myroslava82;605571]а жаль у продукції французьких фірм я того не знайшла. Значить буду замовляти /quote] Та мусить бути., це загущувач вершків, ось є від Др.Откер такий :
http://www.oetker.fr/medias/Image/_img_dyn/thumb/302703002865-8-cremfix1210079709.jpg
http://www.oetker.fr/aides-a-la-patisserie__cremfix.html (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.oetker.fr%2Fai des-a-la-patisserie__cremfix.html)

Каті у нас індичку пекла мама, я не як хочеш можу її спитати, ще пам'ятаю наша Коза-Дереза пекла на день подяки індичку, має бути її рецепт.

zetta
30.12.2009, 20:31
дiвчатка маю кусок говяжого мяса......шо з ним зробити святкового?

Leila
30.12.2009, 20:59
гов"ядину з чорносливом тушену, або крученики

Маруся-мама
30.12.2009, 21:22
А мені терміново як запекти індичку!!!!!!!!!

Ну то треба лишень трохи пошукати, бо я вже описувала як онто чудо готувати, щоб воно було соковите і не сухе.

OxankaF
30.12.2009, 22:25
А в мене питання по кальмарах. На фото в фотопереписах вони такі білесенькі, а я купила, то вони з синім відтінком. То в мене не свіжі/спорчені, чи то такі теж можуть бути.
Вони були чищені, але з шкіркою, я зняла шкіру, як тут дівчата писали, а мясо було місцями з синім відтінком.
невже ніхто не знає?

Маруся-мама
30.12.2009, 22:34
невже ніхто не знає?

http://www.freshfishonline.com.au/images/categories/Fresh_Whole_Calamari.jpg
отакі чи синіші?

OxankaF
30.12.2009, 22:41
Ви мене налякали цим фото.:girl_crazy:
Марусю, в мене були чищені вже кальмари з плівкою. Коли я зняла плівку, почистила і вимила, то мясо було блідо синього кольору. Але на так як нафото, а такими ніби чорнильними плямами. Ніби пояснила

Маруся-мама
31.12.2009, 05:11
Але на так як нафото, а такими ніби чорнильними плямами.
то напевне той кальмар з переляку замість в народ стріляти своїм чорнилом в середину сам в себе стрілив, обробився.
Виглядає що ніц йому не є, он тільки питання а чи він дуже негарно пахне? Бо свіжа риба не повинна мати ніякого запаху, ну хіба трошки віддавати піском з моря.:girl_haha:

OxankaF
31.12.2009, 09:14
Я кальмари перший раз купила і не знаю, як має пахнути, але ніби нормально. Я вже стушила його зі сметанкою, але ті плями повирізала і повикидувала.

Маруся-мама
31.12.2009, 09:18
Я вже стушила його зі сметанкою

Ну то як йому вже сліду нема, то чого ми ту бідну тваринку на консиліумі розбираємо?
З*їли? Було добре? Ну і усьо. А посиніло воно від злості на вашу владу.

olenkastar
31.12.2009, 09:23
або крученики
люблю їх їсти..крученичка з рибочками такі смачні,а от сама ще ніколи не робила.здається,що то дуже важко:girl_crazy: мабуть треба раз зробити і тоді вже важко не буде. але то не на ці свята,якось для себе.як гнадумаю,штурмуватиму гілку:)

Маруся-мама
31.12.2009, 09:26
дiвчатка маю кусок говяжого мяса
шкода пізно побачила, напевне також вже тваринку з*їли.

Але залежить який кусок, то його можна запеки в спеціях і в вині. Буде таке мягесеньке і смачнюче мяско.
Можна зробити біф веліньгтон, тобто запекти в тісті. Воно правда залежить який кусок мяса ви маєте. Ви не знаєте що то за кусок воловини?
Бо можна дуже добре зробити біф-строганоф, тобто крається мяско на тоненькі плястерки і спочатку трошки висмажується з цибулькою а потім тушиться в сметанці. Правда тому що то воловина то її треба буде тушити довго. Але знову ж таки, все залежить що це за кусень. Відкіля. (не те що з села чи маґазину, а з якої частини корови).
А якщо так зване філе мінйон (хоча сумліваюсь) то зробити стейки і з*їсти з задоволенням.

skarlet
03.01.2010, 00:59
Підкажіть , будь- ласка, як зробити масляний крем із згущеним молоком (сирим) так, щоб не розшаровувався на грудочки (що в мене завжди відбувається) а був однорідним і пухким. Ну ніяк в мене такий не виходить!

olya_d
03.01.2010, 01:44
skarlet, мені здається, що це залежить від якості масла чи, скоріше за все, якості згущеного молока. На крем не купляю спреду, завжди стараюсь купити хороше масло. Але від різних виробників згущеного молока крем різний виходить - деколи нормальний, а деколи грудочками, хоч завжди однаково роблю

Liliyah Romanova
03.01.2010, 02:06
skarlet, мені здається, що це залежить від якості масла чи, скоріше за все, якості згущеного молока. На крем не купляю спреду, завжди стараюсь купити хороше масло. Але від різних виробників згущеного молока крем різний виходить - деколи нормальний, а деколи грудочками, хоч завжди однаково роблю
Здається, то саме масло робить таку каку. Якщо в ньому є рослинні додатки, воно не дасть доброго крему, коли змішувати зі згущеним молоком чи робити заварний крем.

Анута
03.01.2010, 02:08
Підкажіть , будь- ласка, як зробити масляний крем із згущеним молоком (сирим) так, щоб не розшаровувався на грудочки (що в мене завжди відбувається) а був однорідним і пухким. Ну ніяк в мене такий не виходить!
самий перший секрет - це масло повинно бути добре м"яким. Тобто нормально розмякнути при кімнатній Т. З холодним маслом будете мати грудочки однозначно! ну і відповідно воно має бути розм"яклим, а не топленим ;)
Спочатку взбиваєте масло, а потім потроху добавляєте згущенку.
Успіхів!

olya_d
03.01.2010, 02:20
Здається, то саме масло робить таку каку
Певно так і є, бо деколи з масла буває що так ніби як крапельки води виходять

Маруся-мама
03.01.2010, 02:55
Певно так і є, бо деколи з масла буває що так ніби як крапельки води виходять

Ні то не масло. Масло і згущене молоко має бути тієї самої температурти. Це по-перше.
Далі масло треба дуже сильно збити перед тим як пробувати додавати згущене молоко. Додавати його треба лишень по одній ложці, і після кожного додавання сильно збивати. В самому кінці додати ложку рому або ванілії. Якщо додасьте забагато есенції, то ваш крем звурдиться. Але, навіть якщо крем звурдився, то його можна врятувати. Миску в якій збивається крем треба або поставити на парову баню і сильно і довго збивати, або поставити миску на парову баню, щоб крем майже розтопився і знизу «поплив» а тоді знову дуже сильно на найбільших скоростях міксера його знову сильно збити і хімічна реакція має бути в порядку, так що все зіб*ється гарно в однорідну масу. (Мною неодин крем так врятовано. Особливо коли збивали холодну манну кашу або холодний заварний крем. Тому його ніколи не треба охолоджувати в холодильнику.)

Якщо в ньому є рослинні додатки, воно не дасть доброго крему

В Америці всі комерційні пекарні роблять крем лишень з кулінарного жиру або марґарини. Сама пробувала. Навіть комбінація масла і кулінарного жиру збивається добре. Правда смак нікудишній, але про смак не питали.:girl_cool::girl_haha::girl_haha:

Анута
03.01.2010, 10:24
В Америці всі комерційні пекарні роблять крем лишень з кулінарного жиру або марґарини. Сама пробувала. Навіть комбінація масла і кулінарного жиру збивається добре. Правда смак нікудишній, але про смак не питали
не тільки в Америці. В нас сусідка пекла торти на замовлення. Вона ніколи масла не брала і взбивається це все значно краще. Смак і користь - питання інше.

холодними добре взбиваються лишень вершки! навіть яйця краще взбиваються коли вони кімнатної Т ;)

Cranberry
03.01.2010, 11:57
Скажіть будь-ласка, чи хтось пробував робити ролли на дому. І чи вийшло? А ще, де можна купити комбу(водорості). Дуже вже засмакувала японська кухня,а ціни в суші барах таки кусаються:girl_sad:
П.С Перепрошую, вже знайшла тему "суші".

skarlet
03.01.2010, 13:09
Дякую всім за поради. Справа тут не зовсім у рослинних домішках в маслі, оскільки ще за радянських часів мама теж з тим мала проблеми (тоді , ніби, масло натуральне було). Певне, треба температуру врахувати.

Chereshka
03.01.2010, 13:40
в мене тоже таке було, що масло віддавало воду, але потом замінила масло на краще, в нас в Тернополі купляю Бучацьке таке палкою, за палку даю десь 60 грн там кілограм десь є точно, а деколи більше. Так воно на смак ліпше значно, якесь солодше, і коли робила той крем, то воно як розмякне ніякої води не пускає

zetta
03.01.2010, 16:35
Мама Маруся...не знаю я шо то за мясо було )) але вже нема, i напевне запеклось не погано, було мягуське з чорносливом i грибками )а шоб напевне то ше й в майонезi i в гусятницi запечене цiлим куском але в дизайнi Даниноi мясноi книжки )))

Маруся-мама
03.01.2010, 18:50
але вже нема

Нє, ну я так і знала.:girl_cray::girl_cool:

TanyaB
03.01.2010, 18:57
Хочу зробити пиріг з налисників та начинкою з лисичок,шукала в іне ,але нічого
цікавого не було.:girl_smile:Підкажіть хто знає.

Myroslava82
03.01.2010, 21:36
А в нас такий торт називається Смерекова хата, тільки в мене шось той сметанковий крем не виходить

Людок
03.01.2010, 23:31
Підскажіть,будь-ласка,що можна смачненького приготувати з варено-морожених мідій і креветок?

Маруся-мама
04.01.2010, 06:32
смачненького приготувати з варено-морожених мідій і креветок?

Можна багато. Он наприклад можна паею, це таке кропітке творіння іспанської кухні а можна лінґвіні з мідіями і креветками вершковому або томатному соусі. А можна креветки окремо а мідії окремо. Мідії дуже смачні коли їх просто на парі приготувати в вині з маслом і часничком, аби но вони лишень відкрились а тоді поливати цитриною і хрумати.

Отаке я їла, але ніколи сама не готувала. Виглядає просто.

Ингредиенты

* мидии 20 шт;
* 50 гр. размягченного сливочного масла;
* 2 зубчика чеснока;
* 3 ст. ложки поджаренных ржанных панировочных сухарей;
* небольшой пучок петрушки;
* соль;
* черный перец;
* пакет крупной соли для устойчивости раковин.

Инструкции
1. Поместите мидии в большую кастрюлю, налейте холодную воду так, чтобы она покрывала мидии, накройте крышкой и нагревайте на среднем огне 2 минуты, пока створки не откроются. Снимите с огня, остудите, разогрейте гриль.
2. Разомните масло в небольшой миске, очистите чеснок, пропустите через пресс и добавьте в масло, затем всыпьте туда же панировочные сухари. Мелко нарежьте столько петрушки, чтобы получилось 2-3 столовые ложки и добавьте в масляную смесь, слегка посолите и обильно поперчите.
3. Противень наполовину заполните солью. Осторожно откройте раковины. Укрепите раковины в слое соли и положите сверху масляно-сухарную смесь.
4. Запеките в течении 1-2 минут или пока смесь не начнет пузыриться и слегка не зарумянится. Сразу же подавайте блюдо к столу.

Маруся-мама
04.01.2010, 06:36
тільки в мене шось той сметанковий крем не виходить

може сметана не надто жирна? В нас вдома то сметану «підвішували» в марлі на ніч, щоб стекла вода а тоді вже робили сметанковий крем. Я пробувала так робити тут, то крем потріскався на другий день, тобто висох. Але збився добре і тримався купи файно, так що гарно все пересмаровувалось.

Usmishka
04.01.2010, 07:14
Дівчатка, допоможіть, маю на Святвечір приготувати борщ, хочу на грибах, киньте лінком або перевіреним рецкптом, бо я завжди варю непісний, а свекруха того року працює і всі щось готюють потрохи.

Лянка
04.01.2010, 11:37
Я брала 4 пакети сметани Молокія, виливала на махрові рушнтки. Рушник ввбере вологу, додаємо пудру і крем готовий.

Myroslava82
04.01.2010, 13:34
може сметана не надто жирна?

Не знаю: я брала 40 процентів, то максимум тут. А може я той крем пробувала в комбайні збивати на завеликій швидкості, бо зразу масло робилося: тобто вода відходила і все?

Грильяжка
04.01.2010, 15:50
. А може я той крем пробувала в комбайні збивати на завеликій швидкості
Ще треба щоб сметана стояла не в холодильнику а на кухні принаймі годин 10 перевірено не один раз + інколи я даю згущувач до сметани польський

Маруся-мама
04.01.2010, 20:33
Не знаю: я брала 40 процентів, то максимум тут. А може я той крем пробувала в комбайні збивати на завеликій швидкості, бо зразу масло робилося: тобто вода відходила і все?

Виглядає що то у вас густі вершки були. Якщо вершки перебити на великій швидкості, то справді зробиться масло. У мене також таке було. Правда масло смачне вийшло, то я рідину відлила і мала масло на масу. :girl_haha:

А я взагалі сметанковий крем не збиваю. Якщо так як Грильяжка каже, потримати сметану в теплі, то наша тутешня підходить водою і ту воду треба злити. Але я беру просто з холодильника, вимішую з цукром і додаю якийсь смак, якщо смак сметани мені не підходить. Там ванілію чи ще щось. І все.

Curly Xena
04.01.2010, 20:46
я брала 40 процентів, то максимум

при такій жирності ви саме масло і отримаєте . :girl_crazy:
трошки офтоп - про цей тортик і сметану. було це давно - вирішила цей торт спекти чоловіку на дн. сметану вибрала на базарі - шикарну, кремову - почала збивати - отримала перше в житті маслечко .висновок - "не вимахуватися:girl_cool:" - сметану з магазину, 20 відсотків і все.
успіхів!

simona
04.01.2010, 21:59
А яке ви робите м*яско, ну так щоб на Різдво гостям подати? Може поділетесь досвідом, а то зазвичай то саме печене шинка, шпондерик, паштет

І ще хочу пораду, а вірніше прохання - навчіть робити голобці з бульби, який він є той процес))))))))))))))

natorella
05.01.2010, 15:20
ау - підкажіть рецепт як засолити лосося
купила замороженого - шо далі?
дякую

і ше дануся казала шось про салат з фети - а ну ану)))

Яруська
05.01.2010, 15:28
навчіть робити голобці з бульби, який він є той процес)

Легко.
Відварюєм капусту, як звичайно на голубці.
Потерти на терку(таку як деруни) картоплю, туди додаю підсмажену на олії цибульку, сіль, перець, яйце, манки або муки. Загортаю голубці, складаю в гусятницю, заливаю соусом-сметана, вода, томатна паста, приправи і в духовку.
А з грибовим сосом це просто смакота...

Дана
05.01.2010, 16:16
Наталь не те щоб салат, то скоріше варіант "грецького", різні овочі грубими кусками(помідори, перець, огірок, листя салату) то все на салатницю, заправляємо заправкою,(1ч.ложка меду, 1ч.л гірчиці гострої, 3 ст.л олії краще оливкової, 1 ст.л лимонного соку). як салат заправила і перемішала зверху "живописно" розкидаєш фету порізану на кубики і обкачану або в "італійських травах" або в сухому базиліці. все

natorella
05.01.2010, 16:25
не те щоб салат, то скоріше варіант "грецького", різні овочі грубими кусками
то є люкс, особливо заправка)))) дякую

в мого мужа 10 січня 30 років - то маю празники нонстоп))) мус викручуватись

Грильяжка
05.01.2010, 16:44
помідори, перець, огірок, листя салату
я ще даю оливки зелені і чорні і тонбсінько-тонюсінько нарізаю шампіньйони. А заправка люкс на Різдво зварганю

Маруся-мама
05.01.2010, 17:58
я ще даю оливки зелені і чорні

Там по суті і мають іти оливки тільки не ті з баньки а такі мариновані каламата. Дуже смачні, як вам колись попадуться в шклянім слоїчку такі, то беріть не пошкодуєте.

І ще до тої салати греки подають маринований пекучий перчик, такий зелений але не халапіньо, той їхній голубец з виноградного листя і свіжу паляницю (піту).

Потерти на терку(таку як деруни) картоплю, туди додаю підсмажену на олії цибульку, сіль, перець, яйце, манки або муки. Загортаю голубці, складаю в гусятницю, заливаю соусом-сметана, вода, томатна паста, приправи і в духовку.
А з грибовим сосом це просто смакота...

Ну то не пісний варіант. Ми робимо повністю пісний варіант. До бульби ніяких яєць і муки не додаємо, тільки злиємо трохи води з бульби і заберемо назад той крохмаль, що осів на дно тарілки. І заливаємо просто водою приправленою сіллю і перцем. А ще бабця порадила додати ложку-дві оцту, це не дає капусті розваритись.

підкажіть рецепт як засолити лосося

Я зробила так. Помила ту рибину і порізала на такі куски завеличиною які мені б вмістились в миску. Тоді файно засолила сумішю солі і цукру 2:1. Поскладала в миску і накрила цираткою а зверху поставила груз і в холодильник. Перепис казав, що через 24 години буде готове але мені здається, що треба хоча б 48 витримати. Кількість солі і цукру беріть за бажанням. Сіль краще брати грубу.

Ann
05.01.2010, 18:10
А в нас улюблений салатик з печінки тріски, незнаю як він називається)
Значить так, туди даю печінку тріски консервовану, маслини, варені перепелині яйця розрізані навпіл, свіжі огірки порізані і листя салату, заправити можна як олією звичайно, так і олією з консерви, або ж майонезом. Ну , і, звичайно сіль перець до смаку)))

simona
05.01.2010, 19:51
ЛегкоЯ якось сама сьогодні наугад, але яйце і манки не давала. Так ніби нічого їсти можна).Дякую

poputochka
05.01.2010, 19:56
Дівчата,киньте рецептик пампухів, бо колись мама готувала, теоретично я приблизно знаю як, але сама ще не робила і точних пропорцій продуктів не знаю.
Може хтось має роками вивірений безпрограшний рецептик,бажано з сухими дріжджами?
Буду дуже вдячна.

simona
06.01.2010, 01:39
Рецепт пампухів на початку самому, я теж буду завтра пробувати (вірніше сьогодні) за рецептом Марусі-мами.
А на рахунок солення риби, то зробила так: горбушу (може бути і філе) розморозила і помила, на пробу зробила з половини, тому цілу ту половину зі шкіркою поклала і залила маринадом (на 2л води холодної 400 грам солі), лавровий листок дала і духмяний перець. По рецепту 10 годин і рибка готова, але я тримала добу. Пізніше зняла шкірку, повитягувала ості, порізала (то кому як довподоби), заправила оливковою олією і приправами для риби.

OxankaF
06.01.2010, 01:44
на 2л води холодної 400 грам солі
400 грам солі ???!!!:girl_crazy:

simona
06.01.2010, 01:56
Не зрозуміла чому так багато чи чому так мало?!!!

OxankaF
06.01.2010, 02:03
багато....
може ви мали на увазі 40грам?

simona
06.01.2010, 02:13
ні, саме 400 грам. Вона взагалі не солена, так легко, сильно солені лише ті косочки що біля голови були (незнаю як то вам пояснити), але їх ітак зрізаєш.

OxankaF
06.01.2010, 02:14
:girl_in_dreams::girl_in_dreams::girl_in_dreams:

Маруся-мама
06.01.2010, 06:29
Рецепт пампухів на початку самому, я теж буду завтра пробувати (вірніше сьогодні) за рецептом Марусі-мами.

Там в мому рецепті трохи забагато цукру. Я тепер даю менше цукру і вони не розкриваються так сильно як колись. А смак добрий.

---------- Додано в 05:29 ---------- Попередній допис був написаний в 05:08 ----------

Дівчатка, допоможіть, маю на Святвечір приготувати борщ, хочу на грибах, киньте лінком або перевіреним рецкптом, бо я завжди варю непісний, а свекруха того року працює і всі щось готюють потрохи.

Шкода що недогляділа. Був тут у нас перепис в темці про борщі. Але я вас кину на ЖЖ одної пані яка оповідала про пісний борщ (http://pani-stefa.livejournal.com/6565.html).

Usmishka
06.01.2010, 15:15
Шкода що недогляділа. Був тут у нас перепис в темці про борщі. Але я вас кину на ЖЖ одної пані яка оповідала про пісний борщ.
Дякую за ссилку, зварила я просто пісний, бо вимушено з малечею дома і надвір не вилазю, а моє чудо-старше грибів так і не купило-тозабув, то не було, робіть що хочете, єдине не давала сметани, але по правді не знаю чи можна-то ж таки тваринне жирне...

skarlet
09.01.2010, 01:26
Але, навіть якщо крем звурдився, то його можна врятувати. Миску в якій збивається крем треба або поставити на парову баню і сильно і довго збивати, або поставити миску на парову баню, щоб крем майже розтопився і знизу «поплив» а тоді знову дуже сильно на найбільших скоростях міксера його знову сильно збити і хімічна реакція має бути в порядку, так що все зіб*ється гарно в однорідну масу.
Велике "ДЯКУЮ" за пораду, в мене вперше цей крем вдався.

Валентина Соболь
09.01.2010, 21:51
Шкода,що тільки сьогодні зайшла на цю гілку,але нехай буде на майбутнє.Отже,солимо горбушу.Риба повинна відійти,не розморозитись,а власне відійти .В такому випадку добре знімається шкірка.Отже,знімаємо шкірку,і лишаємо рибину розморозитись ,щоб можна було відділити від хребта.Звичайно ж філе миємо,обсушуємо,натираємо сумішшю солі(не шкодувати),трохи цукру і сумішшю всіх спецій,які ви любите і які є в хаті,обов*язково добавити тмин(він додає рибі неперевершеного смаку).Складаємо посолену рибку в емальовану або скляну посудину і ставимо на добу в холодильник,зрідка перевертаючи.Потім нарізаємо тоненькими шматочками,складаємо в посудину і заливаємо олією.Якщо бракує солі,можна досолити,коли складаєте шматочки.Так же можна засолити форель,попередньо потримавши в лимонному соці ,але не додавати тмин,форель його не любить.:girl_in_love::girl_in_love::girl_in_love:

---------- Додано в 21:51 ---------- Попередній допис був написаний в 21:41 ----------

А в якості нового салату в мене виступає зелена редька.Дешево-3 гр. 1 кг.Гарно--зелененька з білим. Отже,натираю редьку на тертці для корейської моркви,залишаю на 20 хв. постояти.Потім відтискаю сік,добавляю підмариновану цибулю,солю,добавляю трошки майонезу.Святковий варіант:трошки доброї копченої ковбаски ,порізаної соломкою,можна просто посипати нею салат зверху.:girl_in_love::girl_in_love::girl_in_love:

Vittoriya
09.01.2010, 22:17
складаємо в посудину і заливаємо олією
Ой який класний рецептик засолення!Але маю одне питання,а риба не буде дуже жирна, якщо її ще й олією полити? можна без олії обійтися?

Валентина Соболь
09.01.2010, 22:39
Горбуша сама по собі не жирна,а форелька так само смачно виходить,хоч і жирніша .А цього разу форель у мене вийшла взагалі чудова,я її потримала з годинку в соці лимона,а далі,як написала.В олії риба довше зберігається і стає ніжніша,олія виступає в ролі натурального консерванта.

Holly
11.01.2010, 11:31
Навчіть щось готувати з гарбуза. Незнаю чи то вагітність так діє, чи що - сплю і бачу гарбуз. Каша гарбузова і просто запечений гарбуз вже набридли. Хочеться якоїсь запіканки, десь зутрічала оладки з гарбуза, можливо є якийсь салатик?

natorella
11.01.2010, 17:20
яку сметану ви використовуєте
в мене глазур не вийшла така як треба(((

Маруся-мама
11.01.2010, 20:14
яку сметану ви використовуєте
в мене глазур не вийшла така як треба(((

Я брала звичайну магазинну 20%. Вона в мене правда вийшла трошки густіша ніж з вершками але глянцева і смачна.

natorella
12.01.2010, 00:32
брала звичайну магазинну 20%
гамериканську? бо марусю, направду - мишлю жи в анс не сметана, а якийсь викид шкідливих випарів в осад(((

Маруся-мама
12.01.2010, 02:34
направду - мишлю жи в анс не сметана, а якийсь викид шкідливих випарів в осад
усе можливо. На нашій пише вміст - вершки і ензими. А цікаво що на вашій пише? Емульгатори і кольори з вдосконалювачами смаку?

Лянка
12.01.2010, 02:38
Емульгатори і кольори з вдосконалювачами смаку
Певно так і є, бо коли кидаєш її на сковородку, то одразу вурдиться. А добра сметана мала би розтанути, як масло.

Дана
12.01.2010, 10:06
яку сметану ви використовуєте в мене глазур не вийшла така як треба(Наталь я беру вершки "Простоквашино" 20% - все виходить суперово і не "вурдиться"

natorella
12.01.2010, 11:33
я беру вершки "Простоквашино" 20% - все виходить суперово і не "вурдиться"
ДЕ????? ти їх береш? і зразу напиши свій рецепт глазурі
дякі

Дана
12.01.2010, 11:41
Е????? ти їх береш? і зразу напиши свій рецепт глазурі дякіВ Сільпо, Фуршеті, Арсені та навіть на Добробуті пару раз зустрічала де молочка, маленькі коробочки, ось така
http://www.furshet.ua/products_pictures/slivki_prostokvashino_20.jpg
Я ці вершки беру і для глазурі і для соусів різних.
А рецепт глазурі в мене на око, купую на Краківському базарі шоколад на вагу плитами, десь на 150гр шоколаду беру 50мл. вершків і 50гр масла, все в мікро розтоплюю(пару раз треба помішати, щоб грудочок не було), і далі дивлюся як загусте додаю ще трішки вершків, (це залежить від якості шоколаду)і обов"обов'язково пару капель лимонного соку, тоді глазур буде блищати.

Бурулька
12.01.2010, 11:48
А добра сметана мала би розтанути, як масло.
Колись в якійсь телепередачі про продукти розповідали як визначити натуральність сметани і, відповідно, її якість. Потрібно кинути ложку сметани у воду. Хороша сметана має розчинитися рівномірно. Натомість, сметана не дуже якісна важко рочинна і потім опадає в осад дуже швидко.

kitka
12.01.2010, 11:53
Дана, а така глазур не береться до рук? на скільки швидко вона застигає на торті? І чи практикуєте Ви якісь інші вершки, бо в нас я таких не зустрічала?

Дана
12.01.2010, 12:08
Неа, на основі шоколаду не береться, а наскільки швидко застигає, я не знаю:girl_in_dreams:, як правило заливаю торт вечором, і до ранку тримаю або на балконі або в холодильнику. якщо робити глазур з какао, то раз на раз не приходиться, може бути зарідка або загуста і липнути до рук може, а на основі шоколаду в мене завжди добре получається, але шоколад треба брати або кондитерський або якщо брати в плитках магазинний то шукайте найгіркіший з вмістом какао більше 70% і без домішок, чим більше домішок тим більше шансів отримати липучу глазур. Розтоплювати шоколад можна як на водяній бані так і в мікро, головне не перегріти, я ставлю в мікро на 10с, перемішала, знову на 10, знову перемішала, і знову в мікро, тоді глазур виходить однорідна, якщо шоколад вже з вмістом масла то масла не давайте тільки вершки, або додати вершки, масло, шоколад(100гр) і одну ложку темного какао(не несквік), і добре все розмішати, спочатку маса буде блідо коричневого кольору але в процесі вимішування стане гарного темно-коричневого забарвлення. :girl_spruce_up:
Час від часу в нашому Фуршеті купую натуральні вершки 33% жирності то і їх даю, на сам кінець підійде ложка солодкою, базарної, сепараторної сметани(не кислої)

Mariya
12.01.2010, 16:49
Люде, як ви не даєте пампуху з начинкою "розчепіритися" і перетворитись на два менші пампухи без начинки?

Дана
12.01.2010, 17:04
Під час випічки? То справа напевно в тісті, дайте тісто більше часу на підхід, щоб воно добре викисло, пару разів його рукою перемішайте щоб осіло і знову виросло, потім формуєте пампух і ще раз на розстойку. Доречі а як ви формуєте з одно куска тіста чи з двох? мені з двох кусків краще вдаються, я беру дві склінки одна трошки більша по діаметрі за іншу, вирізаю з тіста кружальця більшого діаметра, кладу на кружальце начинку, накриваю, таким самим кружальцем тіста, добре те діло добре защипую, і вирізаю пампух меншою склянкою, виходять гарненькі і ціленькі.
І ще спробуйте спекти пампухи по іншому рецепту як варіант:girl_smile:

Mariya
12.01.2010, 17:10
Доречі а як ви формуєте з одно куска тіста чи з двох? мені з двох кусків краще вдаються, я беру дві склінки одна трошки більша по діаметрі за іншу, вирізаю з тіста кружальця більшого діаметра, кладу на кружальце начинку, накриваю, таким самим кружальцем тіста, добре те діло добре защипую, і вирізаю пампух меншою склянкою, виходять гарненькі і ціленькі.

З двох. Потім файно защіпую. А потім .... одні розлазяться, коли ростуть, а інші - коли смажаться :(

Дана
12.01.2010, 17:35
Спробуйте робити так як робила моя бабуся, вирізаєте склянкою великого діаметру кружальце(товстеньке, кледет його на долонь, в середину ложку начинки, збираєте всі кінці до купи і защіпуєте, далі з двох протилежних кусків приблизно по середині пальцями захоплюте тісто і підтягуєте до середини, зчіплюєте, так само робите з двох інших частин(так ніби у вас вийде навхрест), далі шарік тіста пару раз в долонях прокочуєте щоб получився гарненький колобок.
Ох я вже як описала, самі нічого не зрозуміла:girl_sad: як би то вам показати:girl_in_dreams:, я буду пекти на щедрий вечір і зазнимкую, якщо до того часу чогось кращого вам не підкажуть:girl_smile:

Mariya
12.01.2010, 17:40
Ох я вже як описала, самі нічого не зрозуміла

Я зрозуміла. Дякую, буду пробувати.

Маруся-мама
12.01.2010, 19:53
З двох. Потім файно защіпую. А потім .... одні розлазяться, коли ростуть, а інші - коли смажаться

В мене також завжди була така проблема, то я її вирішила таким способом:
головне не дуже присипати мукою тісто, щоб воно залишалось досить клейким. Тоді вирізаю великою склянкою круг і кладу мармоляду, але обовязково дуже густу в середину. Далі накладаю одни половинку на другу і защіпую як звичайний пиріг/вареник а тоді беру один кінець і защіпую його до середини і другий також так само, що виходить колобок. Тоді той колобок кладу швом вниз на стільницю і даю вирости. Але пильную щоб ніде не було дірки.
Дуже важливо, коли кидаєте пампух на гарячу олію, то його треба кидати шфом вниз, щоб схопило а тоді вже перевертати на іншу сторону.

Валентина Соболь
12.01.2010, 22:08
Щоб пампухи не розвалювались при смаженні треба вкидати їх вдобре розігріту олію швом донизу і на кілька секунд притиснути пампух або виделкою або лопаточкою,щоб випустити повітря,тоді він не відкриється.

Vittoriya
12.01.2010, 22:54
Не знаю, може тут писали вже, я все роблю пампухи так-розкатую одну половинку тіста, накладаю начинку, там на око відстань, тоді наверх на то накладаю другу половинку розкатану і потім склянкою видавлюю кружки і на сковорідку. Виходить добре і нема дирочок ніколи :) Не знаю, може то і дурний спосіб, а мені підходить.

---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:50 ----------

я беру дві склінки одна трошки більша по діаметрі за іншу, вирізаю з тіста кружальця більшого діаметра, кладу на кружальце начинку, накриваю, таким самим кружальцем тіста, добре те діло добре защипую, і вирізаю пампух меншою склянкою, виходять гарненькі і ціленькі.
І ще спробуйте спекти пампухи по іншому рецепту як варіант
А може я так робила..:girl_in_dreams: Просто давно вже пампухів не смажила, не можна мені такого смаженого:girl_sad: останній раз робила десь 5 років тому

Liliyah Romanova
14.01.2010, 16:42
Шукаю переписи заварного крему. Хто які має? Щось у мене манія на заварний з*явилася. :xaxa:

bagata mama
14.01.2010, 18:31
Перепис заварного крему:1 склянка цукру, 1 скл.молока, 1 жовток, 2 ст. ложки муки, 1 ст. ложка розчинної кави- розмішати і заварити. Коли вистигне додати 200г масла.

Лянка
14.01.2010, 18:33
Маю такий рецептик моєї бабці(перекладаємо ним Спартак):
1/2л. молока розділити на 2 частини. Одну частину поставити на вогонь, а в іншу додати 5ст.л. (рівних) муки. Ту другу част. перецідити через ситко в гаряче молоко, помішуючи заварити. Коли охолоне додати 400г.масла і 250г.пудри

bagata mama
14.01.2010, 18:36
ще один: 3 яйця, 1 скл.цукру-варити до густоти. Як вистигне додати 200г масла і какао до смаку

Лянка
14.01.2010, 18:36
І ще маю один хороший рецепт:
2жовтки і 1шкл.цукру розтерти. Додати 2 ч.л. муки і 1 шкл.води. Варити на малому вогні, коли охолоне додати 350г. масла.

І ще один на манці:
3 шкл.молока
3шкл. манки
Варимо 20 хв. Коли вистудимо додаємо 1/2шкл. цукру і 350г.масла

bagata mama
14.01.2010, 18:43
Знайшла ще один:3 жовтки збиваємо міксером додаємо 1 білок,1 скл. цукру, 2ст. ложки води, 3ст. ложки розчинної кави-заварити весь час помішуючи, остудити і додати 300г. масла

Arctica
14.01.2010, 23:48
1 варіант. – ½ л кип’яченого молока, 2 ст. л. муки, 3 яйця, 1 склянка цукру, ванілін, 100г масла.
2 варіант.(економ-варіант) – 1 яйце, 2-3 ст. л. муки, 1 ст.л. крохмалю, 1 ст. л. муки, 0,5 л молока, 50г масла

kitka
15.01.2010, 09:02
А таке питанько: не звурджується вам, дівчата, крем під час варіння, якщо даєте цілі яйця? Не звертається білок? Бо я все життя даю тільки жовтки, тоді він гладенький. В нас в кафешках наприклад для "Наполеона" варять заварний крем на жовтках, а потім в охолонутий крем замішують взбиті білки. Крем виходить такий пухнастий і трохи пористий. Але я так ще ніколи не пробувала.
Я завжди варю з 0,5 л молока, 4 ложок муки і 6 ложок цукру. Або муки беру менше і даю трохи крохмалю. Або даю 2-3 жовтки, тоді теж муки трохи менше. Потім вимішую окремо масло, і якщо я крем недоцукрила, то додаю до масла пудру. Потім ці дві масси добряче міксером вибиваю.

Дуже часто додаю какао (тоді відповідно муки менше, бо дуже густий вийде).
Інколи до білого крема додаю молоті грецькі горіхи. Такий крем басує до тонких медових коржів.
Інколи додаю кілька крапель ромової есенції.

Kasia
15.01.2010, 09:27
Я завжди варю з 0,5 л молока, 4 ложок муки і 6 ложок цукру.
буду пробувати. маю перепис пляцка смачного з вишнями. типу як п'яна вишня, але крем заварний а не масляний ( який я не люблю)

kitka
15.01.2010, 09:34
буду пробувати.
Але май на увазі, що крем досить густий виходить. Але потім з маслом виб'ється, то нормальний стає. Бо я люблю "стоячй" крем. Тобто коли можна ним щедро змастити і не треба по бокам ловити.

Kasia
15.01.2010, 09:38
а там такий і треба. бо 2 коржі а між ними густа стояча маса.

kitka
15.01.2010, 10:00
бо 2 коржі
Там просто два коржі, чи треба виковирювати середину?

Kasia
15.01.2010, 10:03
треба виковирювати. і те ковиряня йде в крем:girl_haha:

meri5
15.01.2010, 10:07
Я завжди роблю такий крем: 1ст цукру 2-3ст л крохмалю вимішую, туди влию 1ст молока гарненько ще раз розмішаю щоб небуло грудок, варю на невеличкому вогні весь час помішуючи поки незгусне (до густоти сметани) більше ні бо як охолоне загусне і важко буде збити. Беру 300-400г масла збиваю і туди по трохи додаю холодну масу. В кінці за бажанням ванілій, горіхи, какао. Мої домаші всі в захваті.

kitka
15.01.2010, 10:23
і те ковиряня йде в крем
Ага, ясно. До речі є в мене один тортик, який я дуже часто печу, бо і простий, і вигідний. Значить, форма така, як ото Анута демонструвала з тої силіконової форми круглий, всередині дірка, тільки висота моєї форми на 2 см менша. Печу звичайний бісквіт з 4-5 яєць. Інколи, як не лінуюся, ділю сире тісто пополам і в одне даю какао, виливаю в форму "від фонаря". Як спечеся - схоже на жирафа. Як вистигне добре, зрізаю верх десь на 1 см. Тоді виковирюю ту середину. Залишається таке, як рів навколо замку. Варю крем 0,5 л молока, 3 ст.л. муки, 2 ст.л. какао +цукор, ну потім масло, як вистигне крем (десь пів пачки даю, не менше). Тоді в той крем даю виковиряне тісто і ріжу один банан на кружечки товщиною десь 4-5 мм. Перемішую обережно ложкою, щоб ті шматки бісквіта не дуже розлізлися (бо якщо дуже розлізуться, то в розрізі тортик буде мати занадто однорідну текстуру, а так видно: ось бананчик, ось бісквітик, ось крем). Але дехто навпаки робить дуже однорідне, тоді і банан тоненько ріже. Заповнюю рів, втрамбовую, але "з розумом", щоб стінки рову не порозпирало від маси. Як правило 1/4 маси залишається, але я маю на неї їдоків:girl_curtsey:.Накриваю зрізаною кришкою. Цілий обмащюю збитими вершками і обсипаю коричневою присипкою у вигляді мишачих какашок:girl_crazy:. Має гарний вигляд, добре і зручно ріжеться на порційні шматочки, але тільки на другий день.

Лянка
15.01.2010, 10:56
А хтось має добрий рецепт "П"яної вишні". Бо мій чоловік мене вже замордував, страшенно любить той торт, а куплені не досить шоколадні і не досить п"яні.

Olenka
16.01.2010, 11:07
А хтось має добрий рецепт "П"яної вишні". Бо мій чоловік мене вже замордував, страшенно любить той торт, а куплені не досить шоколадні і не досить п"яні.
Киньте в пошуку по форуму, вже були рецепти Пяної вишні. Якщо не помиляюсь Ная давала хороший рецепт.

наталя 2204
17.01.2010, 11:49
Вчора перший раз готувала домашній майонез. Вирішила робити Провансаль(з гірчицею). Получилась якась КАКА, а не майонез.:girl_flirt: Вилила в унітаз. Збивала вручну, бо міксер зламався на початку приготування.
Коротше, повна невезуха.
Навчіть мене хтось робити майонез.

Олюська
21.01.2010, 20:51
А в мене така справа: прочитала я на якомусь кулінарному форумі про фаршировані печериці. Там треба було для начинки нарізати ніжки + цибуля + морква і все це підсмажити. Я так і взялася робити. мала 14 шапочок печериць, фаршу вистачило лише на 8. Це при тому, що я ще натерла до тої начинки багато твердого сиру. Так ось питання: що ви ще даєте до начинки?
З того, що шукала тут, знайшла лише печериці з фетою та шпинатом від Дани

Грильяжка
21.01.2010, 21:10
: що ви ще даєте до начинки?
я ще даю перемелені в порошок грецькі горіхи і два сирих перепелиних яйця

bagata mama
21.01.2010, 21:40
що ви ще даєте до начинки?
Все те що ви перерахували + відварені і дрібненько нарізані яйця. А потім щедро посипаю зверху тертим твердим сиром і в духовку на кілька хвилин(щоб сир розтопився). Подавати гарячим.

OxankaF
21.01.2010, 22:08
Олюська, на наступний раз просто давайте до начинки ще кільки грибів з шапочками. Тобто на 14 шапочок робіть начинку з 14 ніжок і 4 грибів. Я так роблю.

Олюська
21.01.2010, 22:42
Все те що ви перерахували + відварені і дрібненько нарізані яйця.
Яйця я давала наступного разу теж, але щось мені не дуже засмакувало. Може, тому, що різала грубими кубиками

OxankaF
21.01.2010, 22:51
мені з яйцями теж не дуже смакує..

Грильяжка
21.01.2010, 22:54
ще даю перемелені в порошок грецькі горіхи і два сирих перепелиних яйця
забула написати, потім цю всю смакоту в духовку

nataliachita
21.01.2010, 23:02
Дівчата, напишіть як ви робите заливний язик. Вже два рази він в мене получається якийсь твердуватий... неможу зрозуміти, що роблю не так :confused:

Person
21.01.2010, 23:18
Вчора перший раз готувала домашній майонез
Я на новий рік перший раз також майонез готувала з таким же результатом - вилила - в мене причина була в тому, що продукти були різної температури, частина з холодильника, може у вас щось подібне? На Різдво вже вийшло краще :)

Arctica
21.01.2010, 23:32
Так ось питання: що ви ще даєте до начинки?
Я даю все те, що Ви перелічили і мені завжди вистарчало... а сестра моя додає ще кубиками нарізану варену ковбаску, каже що так смачніше, але я так не коштувала.

kitka
22.01.2010, 08:24
заливний язик. Вже два рази він в мене получається якийсь твердуватий
А скільки часу варите? Головне не спішити з ним. Старайтеся варити до тих пір, поки вилка не буде вільно входити в язик.

Маруся-мама
23.01.2010, 22:19
Старайтеся варити до тих пір, поки вилка не буде вільно входити в язик.

А в мене якось навпаки зробився не язик а якась ґвазя. Напевне таки переварила або тут язик не язик а шось непонятне. :D:D:D

kitka
23.01.2010, 22:25
Напевне таки переварила
А якщо його переварити, то він знову стане твердий, так? Бо в мене ще такого не було, тому питаю...

А гвазя - то є цо:girl_haha:?

Грильяжка
23.01.2010, 22:37
Марусю, мо ви шкіру стягнули з нього перед варкою?

Маруся-мама
23.01.2010, 22:37
А гвазя - то є цо?

а ґвазя то болото, ну таке розлізле як ...

Марусю, мо ви шкіру стягнули з нього перед варкою?

Он що не пригадую, то не пригадую. П*яная була.:girl_flag_of_truce:

Грильяжка
23.01.2010, 22:39
Як стягнули шкіру, хоч то дуже і дуже тяжко, значить може в тому і причина

cleonata
23.01.2010, 22:44
А гвазя - то є цо?
то таке дуже мякеньке, подекуди ріденьке, як де:girl_haha:

Щось я не вірю що Маруся-мама "вміє" аж гвазю робити. Може у вас не такі язики продають?

Маруся-мама
23.01.2010, 22:50
Може у вас не такі язики продають?

Я не знаю. Печінка в нас добра а он з язиком щось неповезло мені. Мушу знову спробувати.

cleonata
23.01.2010, 23:29
язиком щось неповезло мені
Я собі уявляю ваші страви тільки як - "пальчики оближеш"!!!, може дійсно якийсь неправильний язик виріс:girl_blum:

ksjuha
23.01.2010, 23:35
Я на новий рік перший раз також майонез готувала з таким же результатом - вилила - в мене причина була в тому, що продукти були різної температури, частина з холодильника, може у вас щось подібне? На Різдво вже вийшло краще
І пробувала зробити майонез, всі продукти були з холодильника, олія з морозильника, так пише у мому рецепті. А майонез чомусь не вийшов. Результат аналогічний вашому першому. :girl_sad:

La esposa
24.01.2010, 00:40
І пробувала зробити майонез, всі продукти були з холодильника, олія з морозильника, так пише у мому рецепті. А майонез чомусь не вийшов. Результат аналогічний вашому першому.

А в нас все виходить, і виходило з першого разу... Спочатку накидаємо в блендер всього, крім олії, збиваємо, а потім даємо тоненькою цівкою олію... Як загусте - ложку гарячої води - супер майонез :)

irushka
24.01.2010, 15:25
Робили ми з малою тортик "бите шкло" з галяретки і сметани. Нарізали повно фруктів, подрібнили печиво, желе кубиками, тоді до сметани дала желатин розчинений у гарячій воді. В результаті сметана не загусла, так і залишилась рідкою. Не могла зрозуміти в чім причина, бо не вперше так роблю, але вперше не вдалося. Виявляється, справа була в желатині, бо решки його розчинила у воді і залишила наніч, то це теж не загусло.
Так от, виявляється желатин на желатин не подібний, який саме використовуєте ви, порадьте, будь ласка!

kitka
24.01.2010, 18:17
який саме використовуєте ви
Я беру завжди в оранжевому пакетику. Він є всюди на кожному кроці. Користуюся відносно рідко, але завжди мені гусне.

Okunjo
24.01.2010, 21:20
підкажіть як готовити тефтелі.

poetka
24.01.2010, 21:51
Тюфтелі готувати дуже просто.
Дивлячись з якого м"яска. Я завжди готую з телятини.
РОблю фарш сама, одразу з мяском перемелюю цибулину(інколи ще моркву) солю,перчу, можна спеції,обов"язково додаю ложку сметани і трошки готової гірчиці,все вимішую і підсмажую на розжареній пательні з обох боків.
Потім всі тюфтелі викладаю до каструлі заливаю до половини водою і ставлю потушкувати десь на 6-7 хв. потім розводжу у стакані води трошки борошна сметанки і томатного соусу перемішую і заправляю тим тюфтелі залишаю ще на малому вогні до 5 хв.

Arctica
24.01.2010, 23:21
підкажіть як готовити тефтелі.

РОблю фарш сама, одразу з мяском перемелюю цибулину(інколи ще моркву) солю,перчу, можна спеції,обов"язково додаю ложку сметани і трошки готової гірчиці,все вимішую і підсмажую на розжареній пательні з обох боків.
Потім всі тюфтелі викладаю до каструлі заливаю до половини водою і ставлю потушкувати десь на 6-7 хв. потім розводжу у стакані води трошки борошна сметанки і томатного соусу перемішую і заправляю тим тюфтелі залишаю ще на малому вогні до 5 хв.
Я роблю майже все те сема що і poetka + ще до соусу, в який викладаю тефтелі ріжу кружельцями цибульку (при бажанні можна ще додати кружельця моркви, це вже хто що любить).

OxankaF
24.01.2010, 23:34
А я практично так само, але ще до соусу тру сир твердий. Я майже до всіх соусів-підлив сир даю.

наталя 2204
25.01.2010, 18:09
А в нас все виходить, і виходило з першого разу... Спочатку накидаємо в блендер всього, крім олії, збиваємо, а потім даємо тоненькою цівкою олію... Як загусте - ложку гарячої води - супер майонез

В мене теж вже получився, але я робила без води.

Ная
25.01.2010, 18:22
Мені майонез дуже добре получається робити міксером.Блендером спробувала раз-не вийшов. Продукти в мене ніколи не є однакової температури-олія кімнатної,а яйця з холодильника,на якість майонезу аж ніяк не впливає.

Господиньки навчіть мене пекти рогалики типу круасанів,шоб всередині були з шоколадом. Вони вже тиждень за мною "ходять",магазинні мені не такі.

billuy
27.01.2010, 19:55
а хто знає як зробити прикольне тісто на чебуреки таке щоб було мякеньке і пухкеньке .

Лянка
27.01.2010, 21:14
Рецепт чебуреків: 4 шкл,муки, 1,5шкл.води, 1 яйце, 2ст.л.олії, 0,5ч.л. солі.
Воду, олію, сіль - перекип"ятити, туди ж додати 0,5шкл.муки і добре вимішуємо, студимо. Додаємо 1 яйце і 1ст.л. горілки і решту муки. Місимо і залишаємо на 1 год.

Arctica
27.01.2010, 22:41
Знайшла в своїй книжечці - рецептів:
600 г муки;
300 г теплої води;
1 чайна ложка цукру;
1 чайна ложка солі;
4 столових ложки рослинного масла або 80 г будь-якого кулінарного жиру.

І ще один рецепт (дуже простий)
500 г борошна;
50 г дріжджів;
1 яйце;
сіль (за смаком).

sofcja
27.01.2010, 23:19
до рецептів чебуреків : є одна хитринка - якщо заливати муку не теплою водою , а кип'ятком, то тісто буде з бульбашками, хрумне і приємне - ну як всі ми любимо:girl_curtsey:

Маруся-мама
27.01.2010, 23:56
І ще один рецепт (дуже простий)
500 г борошна;
50 г дріжджів;
1 яйце;
сіль (за смаком).
без рідини?:girl_blum:

а кип'ятком, то тісто буде з бульбашками

Ну я так завжди і робила, саме звичайнісіньке як на вареники - мука, вода, сіль і ложка олії. Були дуже смачні.

Arctica
28.01.2010, 13:38
без рідини?
Ой :girl_in_dreams:...добре що підмітили :girl_claping:. По цьому рецепту вода на "око".

Milka
28.01.2010, 18:17
Дівчата :clapping:, навчіть мене варити згущене молоко "по-домашньому". Може в когось є рецептик так щоб з домашнього молока, цукру .....
А ще розкажіть як варити солянку, можете скинути сайтик з рецептиком, за яким готуєте:girl_curtsey:

kvVItKA
28.01.2010, 20:50
А ще розкажіть як варити солянку
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=626410#post626410

mikykysya
29.01.2010, 19:53
А розкажить, як чинахи в горщиках готувати, будь-ласка :girl_smile:

billuy
29.01.2010, 20:19
Дівчата , навчіть мене варити згущене молоко "по-домашньому". Може в когось є рецептик так щоб з домашнього молока, цукру .....
я правда не дівчина але робим так: баклажка 1,5л. молока доводим до кипіння висипаєм 0,5 л цукру розмішуєм до повного розчиненя додаєм приблизно пів чайної ложки соди але треба вважати бо починає дуже пінитися все це постійно перемішуючи варим приблизно 2 год на середньому вогні можна і довше в залежності яку згущонку ви хочете.
p.s. доречі щоб горох скоріше зварився і гарно розварився також даю трохи соди і ніякого попереднього замочування чи ще якоїсь дурості:rus:

Маруся-мама
30.01.2010, 22:28
варити згущене молоко
Можна скористатись пошуком, наприклад,

http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=533852&postcount=1126

Olenka
30.01.2010, 23:42
Ой дівчата, а я хочу горішки, такі як у нас на свята роблять, а не ту пародію, що в магазинах продають.
Маю 2 переписи з інструкцій з під форм, але за ними пекла - не то. І маю перепис Олі (ще не пробувала), може хтось ще якісь знає?

Злата
31.01.2010, 01:38
на жаль, не бачила перепис Олі і не пам'ятаю звідки у мене цей рецепт, тому не виключено, що Ви вже такий маєте, але

тісто на горішки

3 скл. муки
2 шт. яєць
0,5 скл. цукру
1 пачка маргарину
0,25 ч. л. соди
0,25 ч.л. солі

Білок збити до піни, цукор розтерти з жовтками, соду загасити оцтом, маргарин розтерти з мукою - все змішати.

Маруся-мама
31.01.2010, 05:25
такі як у нас на свята роблять
Ну я не певна які в нас на свята роблять... робила один перепис власне такий як є на упаковці до горішків і вийшли добрі, правда я масу робила масляну з згущеним молоком і подрібленими горіхами.

А ще колись робила перепис тіста на майонезі, то він мені більше сподобався.
Перепис такий:
6 яєць
1.5 скл цукру
400грам марґарини
3 ст. ложки майонезу
6 шклянок муки
1/2 ч.л соди і солі

Збити жовтки з цукром а білки з сіллю. Змішати муку з марґариною і майонезом, тоді додати жовтки, далі білки і в кінці соду погашену оцтом. Замісити тісто і робити кульки які потім випікати в горішниці.

Я брала пів порції бо тіста дуже багато.

kitka
31.01.2010, 13:34
Збити вершки з цукром
Марусю, напевно, жовтки, нє?

Маруся-мама
31.01.2010, 22:06
Марусю, напевно, жовтки, нє?

Точно, точно. Іду виправляти. Пізно то було, дитина шарпала мене он я і написала неправильно.

Svitlanka
31.01.2010, 22:14
А хто вміє готувати твердий сир? Типу російського/голандського. Моя мама колись робила, але все забула :( В неті рецепти якісь не такі.
Якщо хтось вже викладав рецепт - вибачайте, щось значить в мене з пошуком.

Elichka
03.02.2010, 21:25
Шановні господиньки, підкажіть будь-ласка, як Ви готуєте запіканку з сиром і родзинками?
Буду вдячна)):girl_smile:

niamlyk
04.02.2010, 10:34
Дівчата , навчіть мене варити згущене молоко "по-домашньому". Може в когось є рецептик так щоб з домашнього молока, цукру .....
Я пробувала за різними рецептами, але є один найкращий. 1 л молока і 400гр. цукру. Варити на маленькому вогні, накрити кришкою і помішувати час від часу. Спочатку нічого не видно, але десь за 1-2 год. видно як на стінках почне щось таке збиратися як звурджене. Під кінець вся маса має бути такої консистенції. Треба її збити міксером до однорідної маси. СМАКОТА.

rysaj
04.02.2010, 13:51
Шановні господиньки, підкажіть будь-ласка, як Ви готуєте запіканку з сиром і родзинками?
Буду вдячна))
Пишу вам свій рецепт,користуюся ним вже багато років.
Проста запіканочка

Сир 500гр
манка 4ст л
сметана 150гр
яйця 2шт
цукор 4ст л
масло вершкове 50гр
цедра лимона або ваніль(для запаху)
кулак родзинок(того разу недавала бо лінь було в магазин йти)

http://s002.radikal.ru/i199/1002/ec/8f85a5287afd.jpg

Добре вимішати всі продукти,можна навіть збити міксером до гарної однорідної маси.Форму добре змазати маслом,а решта масла дрібними кусочками порізати по дні форми.Поставити у добре розігріту духовку і пекти десь 30хв.Запіканка може сильно осісти але я відразу не виймаю з духовки а даю можливість їй там трохи охолонути.
Подавати можна зі сметаною або з йогуртом.

Христка
04.02.2010, 14:05
як Ви готуєте запіканку з сиром і родзинками?

я готую ось цю (http://relax.ua/menu/cheese-zapekanka/lang/ua). однак направду іноді роблю тільки сирну її частину, додаючи туди родзинок. Відповідно яблука і вишні не кладу.

kitka
04.02.2010, 14:11
манка 4ст л
Скажіть будь ласочка таке: а Ви як вимішаєте масу, то залишаєте, щоб постояло і та манка трохи набухла чи відразу в духовку ставите? Чи то не має значення? Питаю, бо в запіканках я не тямлю ніц...

rysaj
04.02.2010, 15:51
а Ви як вимішаєте масу, то залишаєте, щоб постояло і та манка трохи набухла чи відразу в духовку ставите?
Ні відразу ставлю.Манка при високій температурі вбере вологу від сиру і сама набухне і провариться

Маруся-мама
05.02.2010, 05:39
Відповідно яблука і вишні не кладу.

а дарма. В мене запіканок ніхто не їсть але коли роблю для себе то кладу яблука. Мені дуже подобається. А під кінець зверху ще смарую сметанкою з цукром. Воно трохи осяде але то не страшно.

Хомуся
05.02.2010, 11:32
Захотіли мої хомчики фаршированої гречкою курки. Але я того ще ніколи не робила... Вчора насмарувала тушку сумішшю солі, перцю і гірчиці та й поставила в холодильник. Підкажіть будь ласка як то далі робиться. Гречка має бути варена чи ні? Дякую.

Iskra
05.02.2010, 18:57
дівчатка, підкажіть, що можна приготувати з брюссельської капусти? а то я дуже люблю капусту у різних виглядах приготування, а брюссельської ще не пробувала... знайшла в неті рецепт такої капусти з сухарями, думаю, мо', зроблю таку, якщо не знайду альтернативного варіанту.
і уточнення: це має бути друга страва, а не перша (на перше - бульйончик):girl_smile:

orysja
05.02.2010, 21:17
Привіт!!
Купила сьогодні оселедець, а він заморожений і несолений.. Потрібно засолити а я не вмію...:confused:
Сподіваюсь на вашу допомогу :girl_smile:

Niferttiti
05.02.2010, 21:33
Для початку потрібно його почистити від кишок і відрізати голову, ну і помити.
Потім добре натерти сіллю , покласти в якусь посудину і в прохолодне місце на день, два.
Потім оселедці потрібно залити маринадом.
Все на око, тому точні пропорції сказати не можу.
Закипятити водичку, десь шклянку, туди дати лавровий листок, перець горошком (пару горошинок), солі. Дати трішки вистигнути і залити тою водичкою оселедець і знову у прохолодне місце.
Якщо є час і можливість, можна на другий день повторити процедуру з маринадом.
Ну а далі стандартна процедура: зняти шкірку, витягнути косточки, додати цибульки з оцетом.
Чула, що оселедець якось в молоці маринують. Але для мене це якісь непоєднувані речі.

Маруся-мама
05.02.2010, 21:39
Чула, що оселедець якось в молоці маринують
Його в молоці не маринують а вимочують якщо дуже солений з баньки. А так як в дівчинки він морожений то я б просто зробила такий маринад як ви запропонували і вже. В нас оселедці маринує тато і чоловік. Тато робить так як ви а чоловік лишень в олії з великою кількістю цибулі. Я люблю і так і так. Щеб мені не їсти того що чоловік робить.:girl_haha::girl_haha:

Юкола
05.02.2010, 21:44
Щеб мені не їсти того що чоловік робить
та чого, Марусю, очеледчик можна спокійно їсти. І ті крижавочки. що ваш чоловік робить.

До речі, робила я крижавки тоді, як питалася.
Щось зробила не так, бо були дуже часничні і з сильним присмаком бурячку. Але хрумкі:)
Кіко того буряка тре і як йогодавати, щоб капуста пофарбувалася, але на смак капустою лишилася?

Vittoriya
05.02.2010, 21:47
Кіко того буряка тре і як йогодавати, щоб капуста пофарбувалася, але на смак капустою лишилася?
а то так важливо, щоб пофарбувалася?Я от люблю крижавки без бурячка взагалі, мені і так їхній колір до вподоби!

Юкола
05.02.2010, 22:38
то так важливо, щоб пофарбувалася?
чоловік нерожеву крижавку їсти не бу.
балуваний.

Маруся-мама
05.02.2010, 23:52
Щось зробила не так, бо були дуже часничні і з сильним присмаком бурячку. Але хрумкі

Якщо забагато часнику, то беріть більше води або менше часнику ;) бо мій любить такі гострі. А буряку треба дуже трошки адже він дуже добре фарбує. Одного манєнького має вистарчити.

Vittoriya
06.02.2010, 00:01
Залишив на верха на кілька днів а потім поставив на холод
Так, сама захотіла зробити крижавки за вашим рецептом. Допоможіть, що то є "залишив на верха"? То де їх треба тримати кілька днів, перед тим як в холод ставити?І солі , часнику на око давати? Боюся пересолити, але й недосолити недобре... Буду вдячна за ваші поради!!
P.S.А на рахунок книжки, то ви дуже скромно, бо усі ваші рецепти, то є такі прості але шедеври!!!

Sandoryk
06.02.2010, 13:41
підкажіть чи можна замість сметани дати кефір в пиріг!?

Валентина Соболь
06.02.2010, 20:36
Оселедець засолити дуже просто.Для початку його треба розморозити,відрізати голову,витягнути кишки.Промити його в соленій воді(кількість солі значення не має).Скласти в якийсь посуд,може бути звичайна скляна банка,залити водою соленою(на 1 літр води 150 гр. солі),поставити в холодильник на добу.Потім знову ж таки промити в підсоленій воді,залити новим розсолом,через добу можна їсти.За рахунок того,що риба промивається підсоленою водою,вона буде біленька,блискуча і пружна!Не радила би добавляти перець і лавр.листок,вони дають запах специфічний,риба скоріше псується.СМАЧНОГО!!!:girl_in_love::girl_in_love::g irl_in_love:

Маруся-мама
06.02.2010, 22:59
підкажіть чи можна замість сметани дати кефір в пиріг!?

залежить яке тісто. Якщо крухе то краще замінити на майонез, а якщо дріжджове то можна спокійно дати кефір.

"залишив на верха"?

на верха, мається на увазі десь в кутику в кухні але не в спіжарці, бо вона має кілька днів постояти при кімнатній температурі.

natorella
07.02.2010, 08:29
хочу подякувати данусі за допомогу в приготуванні до ДН саші. всі страви нашого міні-фуршету я зготувала за тими рецептами,які ти підказала. було просто надзвичайно смачно
якшо комусь цікавий саме такий варіант дитячого свята - можу тепер підказати - чого,скільки треба
а данусі - аплодисменти. ДЯКУЮ

Женічка
07.02.2010, 10:12
варіант дитячого свята
а фото будуть? :girl_claping:

Smorodynka
07.02.2010, 12:35
Дівчата! Можливо хтось знає рецепти приготування хачапурів, але таких як на "Південному". Бо в неті є багато. Я пробувала деякі з них і не виходили такі, як на "Південному". У всіх рецептах їх треба було жарити, а я б хотіла рецепт таких, які можна пекти.

Iskra
07.02.2010, 13:56
дівчатка, просила якийсь рецептик з брюссельської капути, але щось Ви не підкинули жодної ідеї, тож вирішила приготувати за тим рецептом, що знайшла в неті - з сухарями. і от вийшла вона якась гіркувата. то брюссельська капуста така має бути? тобто то її стандартний смак? бо готувала і їла її я вперше. чи то лише в мене вона така?:umbrage:

Кольорова
07.02.2010, 15:02
Дівчаточка, шукала - не можу тут знайти.... Чи має хтось файний перевірений рецепт торта "Мурашник"? В неті є всілякі-різні, але який з них найкращий - не знаю....

Kasia
07.02.2010, 18:43
брюселька -дуже молода не гірчить. а та старша - гірчить . я тільку зупку варю з неї.

Ірка-Шкірка
08.02.2010, 01:49
Iskra, я Вам тут скопіюю рецепт брюсельської капусти від Марусі-Мами. Не можу знайти оригінальний допис, тому копіюю вже з заниканого в своїх рецептах:

Брюсельська капуста.
Її можна зробити з беконом/бочком. Капусту треба відварити трошки (8-10 хв в соленій воді з лимонним соком) і кинути на холодну воду, аби вона не втратила кольору. А потім її можна кинути на пательню з підсмаженим беконом; вимішати в сухарях як робиться шпарагівка; залити сирково-вершковою масою і зробити ґратен.

Думаю, що те відварення в соленій воді з лимонним соком мало б зняти гіркоту?.. Завтра спробую, до речі - відпишу, бо маю якраз в холодильнику.

Iskra
08.02.2010, 11:20
Ірка-Шкірка, дякую!!!!:girl_smile:
буду чекати Вашого допису. бо я відварювала просто в підсоленій, то гіркота була іщьо та....:bad:

Надя К.
10.02.2010, 18:29
Дівчата, хто може поділитися рецептом рисово-яблучної запіканки? Шукала у відповідному розділі, але так нічого і не знайшла.

Ірка-Шкірка
10.02.2010, 20:58
Спеціально для Іскри: я сьогодні робила брюсельську капусту по рецепту Марусі-мами, відварювала в соленій воді з соком лимона, вийшла зовсім не гірка.
Я думаю, що ще гіркота тої капусти залежить від сорту/виду, крім того, молода, чи стара. Та, що з мого городу, зовсім не гірчила, а також та, яку я купувала на Добробуті в бабок. З супермаркету мені гірчила.

Маруся-мама
10.02.2010, 23:30
Дівчата, хто може поділитися рецептом рисово-яблучної запіканки?
Я робила таку що потім заливала яйцями з молоком і мені не сподобалась.
Моя бабця робить так, що варить рис з молоком до готовності. Далі викладає в тортівницю/баняк варений рис, посипає цукром викладає дуже багато покраяних яблук, посипає яблука цукром і цинамоном, знову кладе решту рису і ставить пектись в духовку. За 15 хвилин до кінця викладає на запіканку сметану збиту з цукром. Мені здається що повністю процес випікання займає хвилин 40.

Юкола
11.02.2010, 13:35
Дівчата, а скажіть мені, це правда, що кукурузні палички (такі в жовтій коробці з зайцями) - це суцільне ГМО.
Невже в Україні нормальна кукурудза перевелася?

Грильяжка
11.02.2010, 13:38
Дівчата хто знає як правильно приготувати гриби-гливи, бо вчора смажила а вони такі тверді були

Arctica
11.02.2010, 14:03
Дівчата хто знає як правильно приготувати гриби-гливи, бо вчора смажила а вони такі тверді були
Я завжди перед тим як щось готувати із гливів, то по-перше добре їх відмочую у воді, а по-друге відбиваю трішки молоточком як відбивні, посипаю сіллю і перцем і на деякий час ставлю в холодильник.
Ще читала, щоб гливи були м"якими і сочними, то необхідно їх з обох сторін намастити трішки олією (я сама цього не пробувала).

Рибка
12.02.2010, 18:16
як правильно приготувати гриби-гливи, бо вчора смажила а вони такі тверді були
Ви певно їх задовго готували. Тоді якраз вони получаються як резина. Хоч як їх маринуй....
А щоб були м"які, то треба недовго смажити, до 5 хвилин.
Я теж роблю як відбивні, в муці і яйці. Тоді вони соковиті.

mileneva
13.02.2010, 01:17
Дівчата та парубки!!!
Може хто знає як приготувати корзинки з варенням та кремом (в моїй памяті там ще й грибочок був)- поділіться переписами, бо вже другий місяць ломки в мене:girl_cray:

natorella
13.02.2010, 01:38
роблю як відбивні, в муці і яйці. Тоді вони соковиті
слина голосно капнула на квавіватуву. ..... йой - течеееее

algo
13.02.2010, 18:38
Нині купили філе кальмара. що з ним робити? знайшла в неті що жарити як мясо! хтось пробував?

Laskava
13.02.2010, 20:09
Нині купили філе кальмара. що з ним робити? знайшла в неті що жарити як мясо! хтось пробував?

Досить смачно буде якщо просто їх відварити протягом 3 хв., нарізати соломкою, присолити і підсмажити трохи на вершковому маслі. Ми таким полюбляємо ласувати :girl_in_love: .

Є ще купа салатів з кальмаром. Можу запропонувати Вам один смачненький.
Буде потрібно :
4 яйця,
4 відварених кальмара,
1 свіжий огірок,
1 банка консервованої кукурудзи,
майонез

Яйця і огірок ріжемо кубиками, кальмар ріжемо мілкою лапшою. Все перемішати, добавити майонез.

Смачного! :girl_curtsey:

Олюська
15.02.2010, 13:38
Пам'ятаю, колись в піцерії їла-м млинці з такою начинкою: нутелла, банани кусочками і горіхи покришені. Дйже файні були. Хотіла своїм зробити, але думаю, чим би то нутеллу замінити. Хтось щось може порадити?

Дана
15.02.2010, 14:08
Хтось щось може порадити?Розтопіть кусок шоколадки з маслом і молоком, на 100гр шоколадку 50гр масла і 70мл. молока, на бані водяній чи в мікро, пару секунд, помішати і знову в мікро до однорідного стану, за потреби додати ще молока.

DIUJMYK
15.02.2010, 17:17
Ми відварені не любим, тому роблю так: ріжу тоненькими плястерками кальмари і півкільцями цибулю, її треба досить багато, десь третю частину кальмарів.Обсмажуєм цибулю до ледь золотистого кольору, потім додаєм кальмари, якщо кальмари куплені вдалі, то їх потрібно готувати небільше 5-ти хвилин, вони пустять сік, який доречі є дуже корисним, далі додаєм сметану і щоб і хвилину покипіли.

sofcja
15.02.2010, 17:58
пробували, смажила як відбивну - в клярі шматочками. дуже смачно!
їх ще фарширувати класно, а тоді в духовку тушкуватись)

а і коли смажите то добре зробити ножем з обох боків "сіточку" - злегка прорізати, тоді скручуватись не будуть!

Олюська
15.02.2010, 19:48
Хточсь підкаже мені, які складники в салаті з ананасами, крабовими паличками і курячим філе?не пам'ятаю, чи то ще дається сир тверлий чи кукурудза?

TASJA
15.02.2010, 19:55
Навчіть мене будь-ласочка, як зробити тісто на піцу, щоб воно було коли спечеться такої товщини, як в піцерії. А то в мене виростає, що на піцу навіть не схоже.

наталя 2204
15.02.2010, 20:01
Хточсь підкаже мені, які складники в салаті з ананасами, крабовими паличками і курячим філе?не пам'ятаю, чи то ще дається сир тверлий чи кукурудза?
Та мабуть і так і так буде дуже смачно. Зробіть раз з сиром, раз з кукурудзою, наступний раз -з обома інредієнтами. Експерементуйте!

kvVItKA
15.02.2010, 20:06
Навчіть мене будь-ласочка, як зробити тісто на піцу, щоб воно було коли спечеться такої товщини, як в піцерії.
може тут (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=31715&highlight=%F4%EE%F2%EE%EF%E5%F0%E5%EF%E8%F1%E8&page=20) гляньте, допис 195, тісто дуже тонко розтягують

які складники в салаті з ананасами, крабовими паличками і курячим філе?
я б додала і сир і кукурудзу (хоч останньої не їм)

Vittoriya
15.02.2010, 20:45
Я такий салат дуууже люблю, роблю його саме так-ананаси консервовані,філе куряче варене, крабові палички, печериці варені, кукурудза і майонез. Все порізати і заправити майонезом. Це для мене ідеальний варант, бо сиру твердого не люблю і картоплі в салатах не дуже люблю.Салат виходить дійсно смачний, всі мої його просто змітають за 6 секунд.

SniganaN
16.02.2010, 12:07
дівчата, піднімалась тема Як вдома зробити майонез?
ось знайшла кілька рецептів:

2. з кулінарного форуму
В основе майонеза яичные желтки и растительное масло. На 1 желток в среднем 50 (иногда больше) мл растительного масла. При выборе масла следует учесть, что в майонезе почти неощутимый аромат и вкус масла усиливается, это может понравиться, а может и нет. Я беру растительное масло без запаха. Желтки взбиваем в миске венчиком или в миксере, добавив вкусовые добавки - соль, горчицу, сахар (по желанию) и пр. В процессе взбивания добавляем очень малыми порциями растительное масло, каждую порцию после тщательного вмешивания предыдущей. Постепенно порции добавляемого масла будут побольше, чем в начале взбивания, а смесь становится все гуще и гуще - чем больше добавляешь масла, тем гуще. Когда смесь станет практически мягким комом (как крем), ее разжижают и одновременно отбеливают и добавляют вкуса, для чего разводят "ком" водой с добавлением уксуса или лимонной кислоты (лимонного сока), количество воды и концентрация кислоты по вкусу. Я люблю разводить майонез рассолом от огурцов или помидоров, если он приятный по вкусу и аромату. Если в рассоле мало кислоты, можно подкислить тем же уксусом (лично я не люблю уксус) или лимонной кислотой. Главное - добавлять масло очень маленькими порциями (если делаю из 2 желтков, то начинаю добавлять масло буквально по несколько капель, если из 3-4, то по 0,5 чайной ложки). Раньше взбивала вилками, теперь ручным миксером. Попробуй сначала с минимумом вкусовых и ароматических добаво, потом подберешь те, которые по вкусу.
Велике ДЯКУЮ АНУТІ за рецепт, сьогодні зробила в міксері, все вийшло, клас!:girl_claping::girl_claping::girl_claping:

natorella
16.02.2010, 13:44
за рецепт, сьогодні зробила в міксері
я роблю так - але до жовтка зразу даю і сіль і перець і цукор і сік димону. не люблю оцет. потім на 1 жовток даю 2 стол ложки кипяченої теплої води - шоб був на салат, або 1 - шоб на канапку

Юкола
16.02.2010, 15:23
Дівчата, навчіть робити круасани! такі ніжні, слоєні зі смачною начинкою!
І щоб швидко та легко!

wenecja
17.02.2010, 16:49
Може хто знає як приготувати корзинки з варенням та кремом (в моїй памяті там ще й грибочок був)- поділіться переписами, бо вже другий місяць ломки в мене
Маєте на увазі, такі як колись в кафе продавали? Я маю вдома рецепт корзинок з пудинговим кремом та фруктами, хочете? Сама не робила але їла такі, супер!

Маруся-мама
17.02.2010, 16:53
Може хто знає як приготувати корзинки з варенням та кремом

А ви подивіться в нас де конкурс Різдвяного коржика, там були корзинки. Он тільки без крему. :D

Smorodynka
17.02.2010, 19:20
Я маю вдома рецепт корзинок з пудинговим кремом та фруктами, хочете?
Хочем:) Поділіться рецептом, будь- ласка.

Amilada
18.02.2010, 01:22
йогурт

Рецепт.
Непастерезованное молоко(например с базара) увариваете от 15 до 40 минут,постоянно помешивая. Чем дольше варить тем гуще йогурт. При изготовлении йогурта важен температурный режим. Поэтому варить молоко нужно при температуре не выше 70 градусов. На слабом огне, не кипятя. Остужаете до температуры 45(я использую градусник для измерения температуры в аквариуме) Добавляете готовый йогурт, из расчёта 1 литр молока\120 грамм йогурта(из опыта, галичина или призедент подходят лучше всего). Сахар по вкусу, минимум ч. л. Когда всё тщательно перемешаете, выливайте в термос. Важно: температура должна быть 45-40 градусов, потому советую ополоснуть термос горячей водой. Через 4-8 часов йогурт готов. Всё это время термос нельзя двигать. Чем дольше йогурт вызревает, тем гуще выходит. На выходе получаете продукт напоминающий кисляк. Чтоб добиться однородности, взбиваете блендером.

wenecja
18.02.2010, 09:16
Корзинки з кремом та фруктами.
Тісто:
150 гр масла
250 гр муки
100 гр цукрової пудри
1 яйце
дрібка солі
трішки ванілі
30 гр мигдалю
Пудинг:
2 яйця
150 гр цукру
3 ст л крохмалю
1 пачка вінального цукру
1/2 л молока
1 сл л масла
Для декорування:
3 ст л джему
фрукти на ваш вибір
Масло розтерти деревяною ложкою, додавати пудру, сіль, яйце, мигдаль, муку. З готового тіста зробити кулю та покласи на 1 год. в холодильник.
ФОрмочки посмарувати маслом та щедро посипати мукою. Тісто розкатати товщиною 0,5 см та викласти у формочки. Випікати в духовці 20 хв. при темп. 180 С електрична духовка/ 200 С - газова, до золотистого кольору. Ще теплі витягнути з формочок і відкласти, щоб вистигли.
Крем:
Всі складники, окрім молока, викладаємо в кастрюлю та розтираємо до гладкої маси.
Кип'ятимо молоко.
Кип'ячене молоко вливаємо в масу тонкою струйкою, інтенсивно перемішуючи. Якщо маса приготовлена раніше опала, потрібно її ще раз розмішати, перед вливанням молока.
Кастрюлю ставимо на маленький вогонь, інтенсивно перемішуємо поки маса не загустіє. Додаємо ложку масла і перемішуємо. Залишаємо, щоб вистигло.
На дно корзинки викладаємо трішки джему. Потім викладаємо крем. Під кінець викладаємо фрукти.
Корзинки повинні постояти близько 2-ох годин, щоб тісто зм'якло.
.....щоб корзинки танули в роті, додаємо в тісто не ціле яйце, а тільки жовток.....
Смачного!

Олюська
18.02.2010, 18:04
Хто вміє сам варити кисіль? Пам'ятаю, моя бабця варила на крохмалі, тобто, наприклад, до соку з вишень (ті, що в свому соці) додавала крохмаль і так варила, вкінці - цукор при потребі. Але я от не пам'ятаю пропорцій

карапуз
18.02.2010, 20:59
Хто вміє сам варити кисіль?
В 1 л води всипати 250 г ягід , додати цукор, варити поки ягоди не потріскаються. Тоді процідити компот, якщо потрібно додати ще цукру. Окремо в 150 мл холодної води розбавити 2 ст.л. крохмалю і тоненькою струйкою, помішуючи, влити в компот. Варити ще декілька хвилин, поки не почне гуснути. За таким же принципом можна зварити, наприклад, і кисіль з шипшини чи яблук

poputochka
02.03.2010, 09:49
Як приготувати перепелине м"ясо,щоб можна було дати дитині на пригодовування?
Чоловік купив десь три заморожені тушки,то наразі я нічого не придумала,як поставила одну варити,але що з того вийде,буде вона жилава чи м"якенька-не знаю.
Може хто готував,і маєте свої перевірені рецептики,бо навіть не уявляю,що до тої пташки можна додати.

Sera
02.03.2010, 11:45
Ми просто робимо бульйон з перепілки(так як і звичайний).М'яско дуже ніжне,та й бульйон не жирний(хоча одного разу така жирна перепілка була,що ого-го :girl_smile:).

Надя К.
06.03.2010, 16:46
Дівчата, поділіться, будь-ласка, перевіреним рецептом салату з креветками.

Грильяжка
06.03.2010, 17:20
перевіреним рецептом салату з креветками
скористайтесь "пошуком" безліч перевірених дівчатка давали

галичанка
07.03.2010, 00:47
Чи готував хтось солодкі пироги з великою кількістю олії в рецепті? Прочитала в газеті цікавий рецепт: фруктовий пиріг, до складу входить 180 мл олії, 100 г муки. Чи не буде він жирний?

Маруся-мама
07.03.2010, 05:14
Чи готував хтось солодкі пироги з великою кількістю олії в рецепті? Прочитала в газеті цікавий рецепт: фруктовий пиріг, до складу входить 180 мл олії, 100 г муки. Чи не буде він жирний?

а тісто само по собі яке? без яєць? якщо без яєць тоді олії забагато і ви впевнені що то олія а не жир?

Я роблю зараз багато солодкого на олії але там співвідношення муки і жиру 2:1 відповідно.

наталя 2204
07.03.2010, 14:01
Людоньки, навчіть мене знімати плівку з курячої печінки. Вчора так намучилась поки ту печінку почистила. Може хтось знає якийсь секрет, як її можна швидко і легко відділити???

галичанка
07.03.2010, 15:11
а тісто само по собі яке? без яєць? якщо без яєць тоді олії забагато і ви впевнені що то олія а не жир?
Я роблю зараз багато солодкого на олії але там співвідношення муки і жиру 2:1 відповідно.
180 мл олії, 100 г муки
Наплутала я трошки, 180 мл олії і 1 скл муки, значить десь 200 грам
Отже рецепт
300 г коричневого цукру (такий в нас по 70грн/кг, то буде білий)
180 мл олії
4 склянки фруктів (морожених чи свіжих)
2 яйця
2 ч л ванільного екстракту
2 ч л кориці
1 скл муки
1 ч л порошку до печива
дрібка солі

Що скажете? Я може спробую додати трошечки більше муки....
Марусю-мамо, а можна якийсь ваш рецепт з олією, щось смачненьке, провірене :o. Бо багато маю рецептів з маргарином, а склад нашого маргарину такий...

bagata mama
07.03.2010, 19:15
Дівчатка, підкаріть добрий рецепт як фарширувати щуку. Я пробувала так: зняла шкірку, змолола м"ясо + тертої цибульки, розмоченоЇ булки, солі і спеції. Начинила і запекла в духовці- вийшла дуже суха. Як правильно приготувати, а то чоловік ловив, мерз, а я переводжу ту смакоту? :confused:

Vittoriya
07.03.2010, 19:16
Людоньки, навчіть мене знімати плівку з курячої печінки. Вчора так намучилась поки ту печінку почистила. Може хтось знає якийсь секрет, як її можна швидко і легко відділити??
А то треба відділяти? Я так смажу і ніяка плівка не відчувається..

WildWind
07.03.2010, 20:49
Дівчатка, підкаріть добрий рецепт як фарширувати щуку. Я пробувала так: зняла шкірку, змолола м"ясо + тертої цибульки, розмоченоЇ булки, солі і спеції. Начинила і запекла в духовці- вийшла дуже суха. Як правильно приготувати, а то чоловік ловив, мерз, а я переводжу ту смакоту?
Чесно, ніколи сама не фарширувала, але їла дуже смачнющу і соковиту щуку, так мені господиня сказала практично ваш рецепт, але з додавання перемеленого сала(!). Певно в цьому секрет. А ще бачила таку хитрість,- фаршировану щуку обгортали марлею і варили у бульйоні, лише потім трішки підпікали в духовці. Ото все що я знаю)

billuy
07.03.2010, 20:59
Дівчатка, підкаріть добрий рецепт як фарширувати щуку. Я пробувала так: зняла шкірку, змолола м"ясо + тертої цибульки, розмоченоЇ булки, солі і спеції. Начинила і запекла в духовці- вийшла дуже суха. Як правильно приготувати, а то чоловік ловив, мерз, а я переводжу ту смакоту?
я до того мяса зі щуки додавав пів на пів свинини. вийшло значно краще. перед тим додавав куряче філе теж було добре але зі свининою більше сподобалось але то на любителя. мясо гарно перемелював комбайном на суцільну кашу

---------- Додано в 18:59 ---------- Попередній допис був написаний в 18:51 ----------

А то треба відділяти? Я так смажу і ніяка плівка не відчувається..
і я так само. це для мене щось нове

sani
07.03.2010, 22:47
Підкажіть будь ласка,
як закидувати вареники в окріп щоб не обпектись?..
Якби не закидував, завжди обпечу руки, чи лице чи інші частини тіла, куда хляпне!
Буває з іншого кінця кухні кидаю, але теж проблема, баскетболіст з мене поганий, не влучаю в баняк :(

Як то робити правильно?