КПК

Показати повну версію : А навчіть мене... або таємниці файної господині

Сторінки : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Ольга
20.02.2009, 10:45
Ой прекрасно, я на завтра на приїзд мужа теж реберця хотіла робити, а про рукав з картоплею - це ідея! ;)

kati
20.02.2009, 10:46
Я ще додаю цибулі до того тіста :) малі тез із задоволенням їдять, бо на печінку носом крутять.

ага,я теж даю,забула написати

Анута
20.02.2009, 11:25
дівчата, є просрочений фруктовий йогурт. вилити шкода. може хто порадить якийсь пляцок?

kitka
20.02.2009, 12:35
Каti, ну як там, з'їли ви вже своє кільо трускавок, чи як там у Львові їх називають?:xaxa:

Nadijka
20.02.2009, 12:48
дівчата, є просрочений фруктовий йогурт. вилити шкода. може хто порадить якийсь пляцок?
я собі записала кекс від Kati(правда ще не пробувала)

Кекс йогуртовий від Каті
мука-250г
масло-20 г
цукор-200г\
яйце-2шт
сіль 1/4 ч.л.
розпушувач-2 ч.л.
йогуртфрукт.-200мл

борошно змішати зсіллю,розпушувачем.
масло розтерти з цукром+ з яйцем і змішатти з борошном.Влити йогурт і розмішати
випікати при т 200 градусів 40 хв

Квіточка
20.02.2009, 14:07
я собі записала кекс від Kati(правда ще не пробувала)

Я той кекс вже пекла... все було чудово, поки не прийшла подруга і принесла якісь там одьожки.... побалакали, поприміряли.... а кекс:suicide:..... чорний.... але нічого і чоловік і сестра казали шо тісто смачне, але його було мало:lol:...все решта вугілля.... вони вже звикли до таких моїх смакотиків...:lol:

kati
20.02.2009, 14:57
Каti, ну як там, з'їли ви вже своє кільо трускавок, чи як там у Львові їх називають?:xaxa:

не з"їли:lol:,однозначно буде бісквіт...оттільки ніяк не дойдуть руки....

п.с.в мене не кільо.а пів морозилки::shutup:,то мені з села привезли а добра мама вирішила допомогти заморозити,от тільки їй лінь було пацькатись і вона то поробила величезними брикетами

Анута
20.02.2009, 15:05
Дівчата, дякую! я спробую в мульті (як Зебру доїмо)

Квіточка
20.02.2009, 15:10
пекла я не давно рулет з бізквітного тіста:shutup:, трохи підгорів(але до того вже звикли, того разу було зовсім трошечки), ну короче тримала я його сутку на балконі, потім мала полити сиропом і помазати згущонкою з горіхами, то я так його тим сиропом полила, що скрутити вже не могла:lol::lol:, але я взяла себе в руки, почучуть-почучуть і в рушник закрутила і в холодильник(думала може трохи рушник того сиропу впитає), вечером гордо виставила на стіл, збоку поставила ложечку(бо ріфзати було неможливо), сестра і чоловік зїли за вечір, я й не признавалася шо шось не вдалося...:lol::lol:

kitka
20.02.2009, 15:16
не з"їли:lol:,однозначно буде бісквіт...оттільки ніяк не дойдуть руки....

п.с.в мене не кільо.а пів морозилки::shutup:,то мені з села привезли а добра мама вирішила допомогти заморозити,от тільки їй лінь було пацькатись і вона то поробила величезними брикетами
А, що воно не дається навіть відколоти частину для "нужди"?
Короче, їде мій чоловік в понеділок до Львова по роботі, то може хай би зайшов - поміг би раду дати:lol:

kati
20.02.2009, 15:30
А, що воно не дається навіть відколоти частину для "нужди"?
Короче, їде мій чоловік в понеділок до Львова по роботі, то може хай би зайшов - поміг би раду дати:lol:

та я цілу зиму колю...на компот, от думаю може господині ще якогось рецептику підкинуть:)))))))))))

Вам адрсесув пп кидати???:xaxa:

Mira_SH
20.02.2009, 15:32
Не будьте такі добрі, бо зараз пів фооруму на трускавки збіжиться:lol::lol:

Я ще полуницю додаю до запіканки з рисом і яблуками..

Дана
20.02.2009, 16:09
От би мені таку запасливу маму:shy:.
А як на рахунок вареників з полуницею? Десь мала торт типу тірамісу з полуницею,штрудель з полуницею, всякі полуничні муси, або сорбет, якщо ви любити заморожені десерти. Ох, ох, ох:beee:

kati
20.02.2009, 16:19
якщо можна рецепт муса?:))))

Квіточка
20.02.2009, 16:34
оладки за рецептом kati вже зробила, швидко, смачно, рекомендую спробувати...:clapping::clapping::clapping: можна цілий обід на форумі відсидіти а потім взяти гречку відварити,закинути печінку в блендер, 15 хв і вечеря готова... :p

kati
20.02.2009, 16:35
оо,ая ще не починала,все,тре валити до станка тобто до плити):)))))))))))

Дана
20.02.2009, 16:47
якщо можна рецепт муса?:))))

Ой то саме просте. Щоб не писати своїми словами ось тут рецепт.
Мусс клубничный

300 г клубники, 100 г сахара, 15 г желатина. Желатин залить водой, дать набухнуть, затем развести горячей водой. Ягоды протереть через сито, добавить сахар, раствор желатина и взбить в густую пену. Разложить массу в порционную посуду, охладить, украсить целыми ягодами клубники и подавать с молоком. або ще таке
http://www.kuking.net/class/weblog_entry.php?e=9316&sid=b897abb01d008aea41e760ec788ce4bc
Єдине від себе я беру не жирну сметану а просту магазинну просто збільшую кількість желатину. А сорбет то ось таке
http://www.gotovim.ru/recepts/sbs/sherbklubn.shtml
Смачненьке морозиво без калорій, може знаєте літом було таке морозиво"заморожений фруктовий лід" то воно.

Alias
20.02.2009, 17:06
А ми мус з манки робимо.Ой, треба маму попросити зробити, у нас вишні заморожені ще є

kitka
20.02.2009, 17:18
оо,ая ще не починала,все,тре валити до станка тобто до плити):)))))))))))
От от, нас всіх наговорила, а сама:lol:
А я теж вже насмажила їх, хоч в обід ще навіть не думала про таке:p. Дуже смачно, швидко і легко. Діти їли і хвалили:clapping:

Квіточка
24.02.2009, 16:13
як ви думаєте купусту тушковану в якій капустою і чути мало, пересолена, викидати одразу чи можна її якось врятувати а заодно і свою репутацію???

kati
24.02.2009, 16:16
яке викидати!!!!!!!!!!!!!!:)))))))))))))))))

все відкинь на друшлаг,добре промий під холодною водою,зроби по новій зажарку-побільше цибульки,моркви,якщо маєш мороженого перцю,помідори,зелені.(але не соли):)))))),потім тудиж капусточку івсе протушкуй,добав ложку/другу сметани і ложку томату

Квіточка
24.02.2009, 16:18
дякую йду рятувати:8:.... шось я завбула шо вона якшо кисла, то вже солена:(, я завжди тушу свіжу:)...

Kasia
24.02.2009, 16:21
хіба як начинку, але не знаю чесно як порадити. а що так? як то не чути капустою?

КАтя випередила:y::y:

Квіточка
24.02.2009, 16:48
хіба як начинку, але не знаю чесно як порадити. а що так? як то не чути капустою?

КАтя випередила:y::y:
та не чути капустою, бо як тільки кладеш до рота то чуєш сіль:xaxa:.... та вже промила, то подивимся шо з того вийде...:xaxa:

Зорянівонька
24.02.2009, 17:27
Дівчатка, а що можна простеньке з кукурудзяної муки зробити?

Gala
24.02.2009, 17:41

Діткам кашку вару на молочці:)

kati
24.02.2009, 17:42
а я люблю оладки з кукурудз.муки

Irus'ka
24.02.2009, 18:10
Мамалигу або банош:clapping:

Irus'ka
24.02.2009, 18:46
а я люблю оладки з кукурудз.муки
+1:y:. Я такі влітку робила з поливкою сливовою!:y:

Маруся-мама
25.02.2009, 07:08

Можна хлібчик або кексики з цедрою помаранчі і сушеною клюквою. Мням.

* 1/2 скл. мягкого масла
* 1 скл цукру
* 2 яйка
* 1 1/2 скл. звичайної білої муки
* 1 скл кукурузної муки
* 2 ч. л. порошку до печива
* 1/2 ч.л солі
* 1 1/2 скл кефіру або квасного молока
* 1 ст. ложка цедри з помаранчі
* 1 скл бакалії (сушена клюква)

В мисці змішайте муку (пшеничну + кукурудзяну) з порошком до печива і сіллю.
В іншій мисці збийте файно міксером масло з цукром і додайте по-одному яйце. Щераз добре все збийте. Тоді на зміну додайте мучну суміш і кефір. В кінці вмішайте цедру і сушену клюкву.
Все гарно викласти в форму яка до вподоби і випікати в рурі, приблизно 40-45 хвилин, при температурі 190 градусів цельсія (375 фаренґейта)

А ще знайшла ось такий перепис на кукурузний хлібчик з медом. Той вже не потребує міксера.

* 1 скл звичайної білої муки
* 1 скл кукурузьної муки
* 1/4 скл білого цукру
* 1 ч.л порошку до печива
* 1 скл вершків (високої жирності)
* 1/4 скл олії без запаху
* 1/4 скл меду
* 2 яйка, злегка збиті

В миску висипаємо всі сухі компоненти і перемішуємо. В центрі робимо колодязь і в нього виливаємо всі рідкі компоненти. Тоді ложкою все гарно вимішуємо і виливаємо в змащену маслом бритванку. Бажано квадратову на 22см шириною, але і кругла підійде.
Печемо в рурі при температурі 200 градусів приблизно 20-25 хвилин. Провіряємо сірничком чи готове.

kati
25.02.2009, 20:13
колись на роботі пригощалась сирником,дуже смачним,єдине що пам"ятаю з рецепту,то там до сиру додається пудинг....ХТОСЬ ЗНАЄ ТАКИЙ рецепт???
сирник був не зовсім сирником,а такий трішки зхожий на суфле,і здається тусто було лише знизу

відгукніться,бо зіпсується сир в мене:)))))))))))))))) ,вже 3 день в холодильниу лежить

Irus'ka
25.02.2009, 20:37
Спеціально для kati:) Сирник "На росі"
Тісто: 100г цукру
2 жовтки + 1 ціле яйце
100 г масла
2ст.л. сметани
0,5 ч.л. порошку ло печива
300г муки (приблизно)
консистенція тіста як на вареники
далі: на 1 кг сиру змеленого:
1,5 шклянки теплого молока,
1 шкл. цукру
1 Будин (котрий - пудинг ванільний чи сметанковий),
цедра і сік однієї цитрини,
ваніль (за смаком),
2 яйця + 4 жовтки
Усі компоненти змішати, додати 4ст.л. олії без запаху, ще раз перемішати
Пічка на 230 градусів, випікати хвилин 30. За той час збити відділені білки з шклянкою цукру (бізе) викласти на сир, випікати ще хвилин 15-20 при меншій температурі. На бізе виступають крапельки "роси" - готово, але витримуємо мінімум 12 годин в духовці.:)

kati
25.02.2009, 20:40
дяка!,а 12 годин в духовці обов"язково?:eek:

Irus'ka
25.02.2009, 20:43
Ну як дуже припече, то можете їсти як тільки вистигне:) Але суфле встоятися має, бо буде розпадатися.
І ще я не додаю до тіста порошку до печива, бо люблю тоненьке щоби було:) Смачного!

kati
25.02.2009, 20:48
о,я теж хочу тоненьке....,завтра бду братись за сирник:)

Anastasia
25.02.2009, 21:18
Спеціально для kati:) Сирник "На росі"
...
далі: на 1 кг сиру змеленого:
1,5 шклянки теплого молока,
1 шкл. цукру
1 Будин (котрий - пудинг ванільний чи сметанковий),
цедра і сік однієї цитрини,
ваніль (за смаком),
2 яйця + 4 жовтки
Усі компоненти змішати, додати 4ст.л. олії

А що такe будин ? Це "цедра і сік однієї цитрини,
ваніль (за смаком),
2 яйця + 4 жовтки
"?

kati
25.02.2009, 21:39
БУДИН-це пудинг,просто на пачці буде писати будин польською,бо я їх бачила тільки польські

так,вибачайте таку господиню як я:))),але питаннячко,а пудинг сухий давати чи вже готовий ?

Irus'ka
25.02.2009, 22:09
До змеленого сиру додати молоко і сухий будин (цілу пачечку)

Анута
25.02.2009, 23:36
колись на роботі пригощалась сирником,дуже смачним,єдине що пам"ятаю з рецепту,то там до сиру додається пудинг....ХТОСЬ ЗНАЄ ТАКИЙ рецепт???
сирник був не зовсім сирником,а такий трішки зхожий на суфле,і здається тусто було лише знизу

відгукніться,бо зіпсується сир в мене:)))))))))))))))) ,вже 3 день в холодильниу лежить
такий сирник по імпортному називається чізкейк.
я його роблю в мультиварці - так простіше. рецепт давала в темці Мультиварка http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=383319&postcount=92

kati
26.02.2009, 14:33
поділіться тонкощами приготування бізе:)
Ніяк не можу зрозуміти,чому одного разу за три хвилини виходить гарна стійка піна,а наступного ні.Завжди роблю однаково
білки+шкл.цукру.Білки кімнат.темератури.Посуд сухий,(десь читала що неможна щоб була хоч крапля води) + крапля лимонного соку.
лишається одне-залежить від самих яєць????

Irus'ka
26.02.2009, 14:36
Сонечко,ще щіпка солі і море удачі:xaxa:

kati
26.02.2009, 14:38
я солі ніколи не давала....тоді чому деколи виходить супер,а?:)

Анута
Ніяк не можу зрозуміти,чому одного разу за три хвилини виходить гарна стійка піна,а наступного ні.важко сказати. знаю лише, що для гарного запікання потрібно щоб були щойно збиті і у духовку. Бо якщо постоять - осядуть і гаплик :(
а щодо стійкої піни - не задумувалась, завжди гарно збивалось в піну. Починаю взбивати на малих обертах -> великі бульбашки. Потім добавляю оберти -> м"які піки. Під час взбивання даю по ложці цукру -> тверда піна.

точно, ще трішки солі до білків перед початком взбивання

kati
важко сказати. знаю лише, що для гарного запікання потрібно щоб були щойно збиті і у духовку. Бо якщо постоять - осядуть і гаплик :(
а щодо стійкої піни - не задумувалась, завжди гарно збивалось в піну. Починаю взбивати на малих обертах -> великі бульбашки. Потім добавляю оберти -> м"які піки. Під час взбивання даю по ложці цукру -> тверда піна.

а сіль????

Irus'ka,глянь ще в "що ви сьогодні готуєте" про мої пригоди з сирником:))))))))))))))))))

Анута
26.02.2009, 14:45
а сіль????

щепотку солі я даю завжди (я вже верхній пост відредагувала :ninja:).
яйця кімнатної температури.

kati
26.02.2009, 14:51
може в мене параноя,але я от що зауважила-з свіжих яєць бізе не виходить.
Пояснюю-з магазинних яєць в мене ще жодного разу не споганилось бізе,а магазинні зрозуміло не є щойно зібрані.
А от сьогодні робила з домашніх,які мені вчора передали з села( а мені завжди для дитини передають щойно зібрані) і білки погано збились.І це я не перший раз помітила:confused:

Анута
26.02.2009, 14:52
А от сьогодні робила з домашніх,які мені вчора передали з села( а мені завжди для дитини передають щойно зібрані
ну з таких яєць не доводилось бізе робити :) тому мало чим допоможу

Irus'ka
26.02.2009, 15:28
Я роблю з домашніх свіжих яєць - там краще жовток від білка відділяється. Тут щось інше: або посудина мокра була, або комбайн глючить, або таки в білки крапля якогось домішку попала - жир, жовток, вода...
Дівчата поділіться секретами приготування терчиних пляцків. Тих, котрі ще називають дерунами ????

Олюська
27.02.2009, 22:17
Згадала собі, як Софія-Соня колись писала про такий десерт: відкрила банку абрикосів, на тому соці зварила манку (густу), розлила по салатничках і - в холодильник. Потім перевернула, вийшли такі пасочки, полила соком і обклала абрикосами. Так ось, а в мене є чорниці (щось типу "в свому соці") і вишні в свому соці. Може хтось має уявлення, чи вийде такий десертик з цього? Бо моя мама каже, що воно буде чорне

Ная
27.02.2009, 22:33
З чорниць той десертик чорним не буде,а темнофіолетовим:)

А в мене є трохи заморожених чорниць,ще позаминулорічних,може хто підкаже,що б то з них такого зготувати,в мене фантазії більше як на компот нема:confused:

Ольга
27.02.2009, 22:40
я нині робила струдель. Дуже добре вийшло тісто, легко і тонко розкачала, але як з духовки витягнула то зверху тісто було дуже крихке. По ідеї струдель мав би бути мяким. Як цього досягнути?

kati
27.02.2009, 22:45
З Так ось, а в мене є чорниці (щось типу "в свому соці") і вишні в свому соці. Може хтось має уявлення, чи вийде такий десертик з цього? Бо моя мама каже, що воно буде чорне

а я люблю робити галяретку саме з вишень у власному соці,обов"язково цей сік доливаю до галяретки і вишеньки....ммм...така смакота

Mira_SH
27.02.2009, 22:50
А в мене є трохи заморожених чорниць,ще позаминулорічних,може хто підкаже,що б то з них такого зготувати,в мене фантазії більше як на компот нема:confused:

Я робила вареники, але то трохи довго і марудно. Можна пиріг з пісочного чи бісквітного тіста з чорницями, а ще кисіль.
Якщо бісквіт, то дно братванки я посипаю сухарями, далі даю, чи вишню, чи яблука, або в вашому випадку чорницю, а зверху бісквіт, виходить а-ля шарлотка, якщо чорниць мало, то можна яблука додати.
А якщо з пісочного тіста, то на дно шар пісочного тіста, далі ягоди, потім пісочне тісто з какао, трохи потримане в морозильці, і потерти зверху, а потім залити білок+ цукор.

Чоловік каже, що то пацьканина, він би то з цукром і з сметаною схрумав:)

Ная
27.02.2009, 23:21
А чорниці треба розморожувати перед тим?
З цукром і сметаною морожені чорниці не дуже,бо від заморозки вони тверднуть,а от з морозивом дуже навіть смачно:) В мене мама фанатка по збиранню чорниць,позаминулого року наморозили стільки,шо дотепер з"їсти не можемо:xaxa:

Mira_SH
27.02.2009, 23:53
З цукром і сметаною морожені чорниці не дуже,бо від заморозки вони тверднуть,а от з морозивом дуже навіть смачно:) В мене мама фанатка по збиранню чорниць,позаминулого року наморозили стільки,шо дотепер з"їсти не можемо:xaxa:
Я розморожувала виклавши в друшляк, бо інакше може бути багато рідини.
Ми їли з цукром і сметаною, то смачно, розморожена чорниця в мене така як свіжа, тільки трохи пом"ята, смакові якості практично не втраченні:)

Irus'ka
28.02.2009, 00:23
я нині робила струдель. Дуже добре вийшло тісто, легко і тонко розкачала, але як з духовки витягнула то зверху тісто було дуже крихке. По ідеї струдель мав би бути мяким. Як цього досягнути?
Власне тісто на штрудлі має бути як тонесенька але твердюща і крихка скоринка. Ну, це так мені австріяки пояснювали. Хоча насправді штрудель вони "позичили" зі Сходу, там його "капама" називають. Різниться лише начинкою -вона зі сухофруктів різноманітих складається. Я пробувала вдома таку капаму відтворити - смакота:y:. Спробуйте, не пошкодуєте!

Маруся-мама
28.02.2009, 05:01
Олю, пурєдний струдель має бути такий що тісто розсипається, трохи.
А сухий то в розумінні що твердий? А чим смарувалисьте зверху?

Ольга
28.02.2009, 09:05
тонесенька але твердюща і крихка скоринка,
має бути такий що тісто розсипається, трохи.
так і є, при розрізанні розсипалося тісто. маслом зверху помазала...
чого я питаю - бо в кафешках наших подають струдель мякенький...

Полуничка
28.02.2009, 13:07

треба розморожувати. Я би радила вареники або кисіль. Бо зазвичай чорниці після розморозки розлазяться і стають майже як каша. Особливо спілі.

Квіточка
28.02.2009, 15:11
Усі компоненти змішати, додати 4ст.л. олії без запаху, ще раз перемішати
Пічка на 230 градусів, випікати хвилин 30. За той час збити відділені білки з шклянкою цукру (бізе) викласти на сир, випікати ще хвилин 15-20 при меншій температурі. На бізе виступають крапельки "роси" - готово, але витримуємо мінімум 12 годин в духовці.:)

А В ЯКІЙ ФОРМІ КРАЩЕ ПЕКТИ??? в мене наприклад є така скляна прямокутна, то в такій можна?... І ще десь читала що якщо пекти в духовці то треба в іншу фому води влити, в вашому рецепті то не обовязково?

kati
28.02.2009, 15:17
квіточка,я пекла в звичайній тортівниці,і води не наливала

Анута
28.02.2009, 15:18
І ще десь читала що якщо пекти в духовці то треба в іншу фому води влити, в вашому рецепті то не обовязково?
чізкейки загалом печуть при низьких температурах і на водяній бані, тобто саме так як ви це описали. то трохи мороки, але воно того варте. ще зверху закривають фольгою і дають остигнути в духовці.
в ще чізкейки є такі, які не треба запікати. а просто добре охолодити в холодильнику ;)

а за скляну форму - не знаю. нема такого досвіду

kitka
28.02.2009, 18:10
А хто бачив сьогодні на Інтері в "Картатій Потаті", Даша Малахова готувала Данині млинці макові (тільки вона в тісто ще дріжджі давала): клала на середину начинку, підіймала краї, робила торбочку і зав'язувала то желейними кольоровими черв'ячками:xaxa:. Досить оригінально виглядало.

Liliyah Romanova
28.02.2009, 18:13
чізкейки загалом печуть при низьких температурах і на водяній бані, тобто саме так як ви це описали. то трохи мороки, але воно того варте. ще зверху закривають фольгою і дають остигнути в духовці.
в ще чізкейки є такі, які не треба запікати. а просто добре охолодити в холодильнику ;)

а за скляну форму - не знаю. нема такого досвідуЯ пекла сирники в скляній формі. Витягається просто, але я давала на дно крихти з пісочного печива, змішані з маслом. То трошки іншого плану сирники. :)

Olenka
01.03.2009, 11:34
Дівчата, хочу "Пяної вишні", ходить за мною вже третій день.
Вишні вже надибала, сьогодні привезуть. Коньяк купила з дешевих. Рецепт знайшла в картинках в інтернеті.
А може хтось вже робив і підкаже?

Mira_SH
01.03.2009, 11:57
6 яєць
1скл цукру
100гр сметани
200гр масла
3ст ложки какао
1ст. л. порошку до печева
1скл грецьких сушених і подріблених горіхів
1-2 скл муки

Печеться 1 корж, знімаєте верх, вибираєте м"якоть, змішуєте з 1 скл вишень(замочених в алкоголі)
1 банка згущонки збивається з 1 пачкою масла, і розмішується з вишнями і тістом, яке попередньо подрібнюється.
Накриваєте верхом, і заливаєте шоколадною поливкою.

Р.С. Може і собі спечу:), рецепт перевірений:) мною і неодноразово

Olenka
01.03.2009, 12:29
Дуже дякую, завтра спробую
http://img3.imageshack.us/img3/2794/bigb14.gif

kati
01.03.2009, 12:48
ія люблю пьяну вишню....
питаннячка- який алкголь ліпше брати
в чому пекти той корж
на якій температурі і час

Olenka
01.03.2009, 13:57
ія люблю пьяну вишню....
питаннячка- який алкголь ліпше брати
в чому пекти той корж
на якій температурі і час

На скільки я знаю, то має бути коньяк, але може бути і горілка, і портвейн, і бренді і марсала. Якщо вишні кислі то можна до алкоголю додати цукор.
корж пекти у формі при температурі 180 градусів до готовності.

kati
01.03.2009, 20:27
6 яєць
1скл цукру
100гр сметани
200гр масла
3ст ложки какао
1ст. л. порошку до печева
1скл грецьких сушених і подріблених горіхів
1-2 скл муки

Печеться 1 корж, знімаєте верх, вибираєте м"якоть, змішуєте з 1 скл вишень(замочених в алкоголі)
1 банка згущонки збивається з 1 пачкою масла, і розмішується з вишнями і тістом, яке попередньо подрібнюється.
Накриваєте верхом, і заливаєте шоколадною поливкою.

Р.С. Може і собі спечу:), рецепт перевірений:) мною і неодноразово

ще питаннячко-згущ.молоко ванене чи ні?
пачка масла - це на крем,чи в тісто також ?

kitka
01.03.2009, 21:16
ще питаннячко-згущ.молоко ванене чи ні?
пачка масла - це на крем,чи в тісто також ?
kati, хоч питання не до мене, але скажу. Я такий тортик пекла, але я брала тільки пів банки вареної згущонки+пачка масла (можна і трохи менше масла, я 50-70гр залишаю на глазурь). Не забувайте, що все одно то все тісто, що виколупаєте, фізично не поміститься назад, бо ще вишні, крем (теж може не весь піти). Коли дуже сильно мокре і важке виходить, то теж не дуже файно. Треба старатися його в міру наповнювати, залишки не пропадуть:xaxa:.

У моєму рецепті в тісті масла нема, всі інші складники можна сказати ті самі.

Маруся-мама
01.03.2009, 22:37
У моєму рецепті в тісті масла нема, всі інші складники можна сказати ті самі.

Бо у вас напевне просто чеколядовий бисквіт. Просто якщо додається масло до тіста то текстура його буде інакша. А в тому переписі що дала Міра щей сметана йде. Не знаю як той корж, але мені він здається буде хотіти багато напоювання. :xaxa:

А алкоголь до печива краще брати або бренді, або коньяк або ром. Горівка це не те. Їй бракує витримки що мають ром і коньяк. Раджу цими алкоголями користуватись. Купіть собі літру файного темного рому і тримайте від мужчин подальше, бо їх чомусь серце болить коли алкоголь не йде на пряму в шлунок. :confused::xaxa::xaxa::xaxa:

Маруся-мама
01.03.2009, 22:51
можна до алкоголю додати цукор.
а знаєте що буде як до алкоголю додати цукор? Від цукру алкогольний напій стає міцнішим. ;)
Доречі до п*яної вишні я б не радила брати вино. Вино найкраще пасує до забальйону, тобто збитих жовтків на парі.

kitka
01.03.2009, 22:53
Бо у вас напевне просто чеколядовий бисквіт. Просто якщо додається масло до тіста то текстура його буде інакша. А в тому переписі що дала Міра щей сметана йде. Не знаю як той корж, але мені він здається буде хотіти багато напоювання. :xaxa:

Трошки не зовсім бісквіт, бо теж іде 2 столові з гіркою ложки сметани. Але може за переписом Міри тісто маючи не таку ніжну текстуру, як бісквіт, має краще тримати форму, і при нарізанні себе гарно вести. Тоді може і треба банку згущонки.

А на рахунок рому повністю згідна:y:. Горілка не годиться однозначно: пробувала. І витримати ті вишні треба в горючому хоча б 12 годин, в ідеалі - два дні.

kati
01.03.2009, 22:56
так дівчата....я переписую рецепт....скажіть чітко-масло в крем чи в тісто???? А то ви мене заплутали:)

kitka
01.03.2009, 23:03
Каti, я знайшла ще такеhttp://www.dreamcity.com.ua/doc/12/1/43/

kati
01.03.2009, 23:07
дякую:) масло все ж таки до крему:)

Маруся-мама
01.03.2009, 23:13
так дівчата....я переписую рецепт....скажіть чітко-масло в крем чи в тісто???? А то ви мене заплутали:)
Сонечко, це так. Чи ви коли небудь готували бисквіт? Бо він трошки вибредний і може опасти якщо зашвидко витягти з духовки. Ніжний він дуже.

Тому ось пропоную версію тіста:

Далі робимо тісто для коржа:
6 яєць з цукром перетираємо дуже гарно до білого кольору, тобто робимо це старанно і з душею.
Окремо беремо стакан муки і змішуємо з 3 столовими ложками какао, додаємо муку з какао до яєць. А потім чайну ложку соди гасимо в оцті і додаємо до всієї маси.
Ось і готове тісто, воно має бути густим як найсмачніша сметана. Заливаємо тісто в тортівницю.
Якщо духовка нагрілася, то скручуємо газ в ній, і кладемо тортівницю в духовку на 45 хвилин.

Ось тут описаний чоколядовий бисквіт з розпушувачем. Яйця справді треба вбивати довго, напевне з 15 хвилин це точно. І до цього перепису раджу надібрати від муки дві ложки а на це місце додати 2 ложки крохмалю.

А ось інший варіант

# мягкое масло 185 г
# сахар 330 г (я беру на 30-50 г меньше)
# ванильный экстракт 2.5 ч.л. (я взяла пакетик ванильного сахара)
# яйца 3 шт
# мука 300 г
# пекарский порошок 2,5-3 ч.л.
# сода 1,5 ч.л.
# какао порошок 80 г
# кефир 280 мл

Духовку разогреть до 180° С.
Масло хорошо взбить с сахаром, потом добавить по одному яйца, каждый раз все хорошо взбивая. Муку просеять с какао и содой. В масляно-сахарно-яичную смесь попеременно добавляем небольшими порциями муку и кефир, каждый раз все хорошо перемешивая миксером.

Готовую смесь вылить в форму (26-28 см) и выпекать до готовности. Сколько времени вам понадобится, сказать не могу, невысокие коржи пекутся минут 30, высокие - минут 50 или дольше. Готовность я проверяю деревянной палочкой - если она чистая, но на ней висят пара крошек, то пора вынимать. С коржами ничего не случается, если открыть духовку раньше времени, поэтому лучше несколько раз проверить на готовность, чем передержать их в духовке.
Если есть возможность, то их лучше испечь за день до того, как собирать торт - с ними тогда легче работать.

Коржи можно прослоить сливками с ягодами или сметанным кремом.

Источник: Женя-crazy,Огонёк

Бачите це такі складники як давала Міра, тільки тут дівчина додає кефір а не сметану. Я б всетаки додала сметану або йогурт.

kitka
01.03.2009, 23:13
Але за цим моїм посиланням така "непристойна" кількість масла!
Побачите, наскільки Вам виросте той пляцок, а тоді вже будете бачити скільки треба крему. До речі краще спекти одного дня, а начиняти другого, щоб він трохи підсушився, тоді і виколупувати легше. Але тоді їсти аж третього:eek:.

kati
01.03.2009, 23:17
я взагалі мушу подякувати форуму:)Ще донедавна я взагалі НІЧОГО абсолютно не випікала,і була впевненна що ніколи не буду...
А зараз чоловік в шоці з мене...мало не щодень щось виробляю...Сирник від іруськи пекла,булочки від оленки пекла,еклери,кекси....поперло мене щось:xaxa:В мами переписала купу рецептів,найближчим часом буду експерементувати....

п.с. правда мама мене застерігла...каже в свій час також присадилась на випічку,то за рік часу набрала *** кільо:ninja:
так шо пьяна вишня буде вже на якусь подію

kitka
01.03.2009, 23:26
так шо пьяна вишня буде вже на якусь подію
От тобі й на!
:cool: Ми тут вишуковуємо, стараємося, спішимо, бо може вже завтра зранку хоче пекти, а тут вона ще подумає, "панімаєш", на яку б то подію спекти:tanksmile::xaxa:.

PS А взагалі то молодець:)

Маруся-мама
01.03.2009, 23:42
п.с. правда мама мене застерігла...каже в свій час також присадилась на випічку,то за рік часу набрала *** кільо
а ви не мусите все самі їсти, той не поправитесь :xaxa::xaxa::xaxa::xaxa:

kati
01.03.2009, 23:46
:cool: Ми тут вишуковуємо, стараємося, спішимо,

дякую-дякую....я тепер як бачу якійсь добрий рецепт,зразу його переписую,бо потім не знайду.....а як не напишу все в деталях,то потім буду думати,куда ж то масло дати....не така я добра господиня,щоб всі тонкощі знати,мені все треба розжувати( а то буде як з сирником....думала півгодини олію в тісто чи крем.... а форум глючив:xaxa:)

kitka
01.03.2009, 23:53
я тепер як бачу якійсь добрий рецепт,зразу його переписую,бо потім не знайду
А я знаєте як роблю (доречі недавно лиш додумалася), беру і копіюю хороші рецепти відразу на сторіночку у "ворді" і - в папочку "Рецепти" на комп'ютері. Бо через кілька днів треба добре погортати, щоб знайти то що захочу готувати. Потім собі то видрукую, порозрізаю і вклею в свій зошит з переписами. О!:xaxa:

Анута
02.03.2009, 00:05
розповідаю по секрету ;)
є така програмка, називається Кулінарний блокнот
скачати можна наприклад тут (http://y0.ru/sergio/b01/cooknotes06b1.exe)
в ній дуже зручно зберігати рецепти і потім швиденько шукати потрібний ;)

Mira_SH
02.03.2009, 03:50
пачка масла до крему:), згущонка сира. я завжди на зад все впиху;), і в мене трохи начинка виступає, то я змащую, то глаурю, і воно застигає, і не видно, а ріжеться справді гарно. з алкоголю даю коньяк

Дана
02.03.2009, 11:01
Для "пьяної вишні" я вишню на ніч заливаю коньяком, а вже добре напоєну:xaxa: кладу в крем. Смачно в крем дати ром, але я його дуже люблю:ninja: і мені рука не піднімається влити його в крем, я краще коктельчик закалатаю :xaxa:
Програмою "Кулінарний блокнот" я також користуюся, мені зручно, але треба мати на увазі що час від часу копіюйте базу в окрему папку, бо мені два рази злітала програма, без копії було би дуже складно то все відновити. Рецепти поділила на категорії, в программі є пошук по назві або по продукту. Я вже більше 4 років користуюся цією програмою, пробувала інші - мені не підійшли.

Полуничка
02.03.2009, 14:49
А я навіть не знала про таку програму. Дуже класна. Вже навіть почала користуватись.
Анута, дуже дякую за ссилочку!!!

Анута
02.03.2009, 15:21
;) мені нею користуватись дуже зручно.

Полуничка
02.03.2009, 18:21
До речі, тет недавно просили запіканку з макарон. Мені моя бабуся колись пекла кожен день, коли я на літо до неї приїжала!!!!!!!!!
Правда точну вагу інгредієнтів не знаю бо вона і я завжди робили на око, десь на одну сковорідку щоб помістилося майже до верху.

макарони відварені
яйця
2 ст. л. молока (можна і без нього)
2 ст.л. олії
Ці всі їнгредієнти перемішати. Яєць має бути достатньо, щоб макарони були досить "мокрі". Потім на сковорідку і смажити.
Перевертала бабуса так: сковарідку накривала кришкою і перевертала, потім перевертала ще раз на іншу кришку, потім звеху наложувала ту ж сковорідку і перевертала. Сира сторона виходить знизу, знову смажимо.
Ми любили порізані кусочки вмакоти в цукор і так їсти!

Тошеня
03.03.2009, 13:17
Моя бабуся теж так робила!!! Ще додавала корицю. Незвичне поєднання, але з корицею та ще й цукром досить смачно

Полуничка
03.03.2009, 14:01
Моя бабуся теж так робила!!! Ще додавала корицю. Незвичне поєднання, але з корицею та ще й цукром досить смачно

А ваша бабуся часом не з вінницької області? Бо там ця запіканка щось на зрозок національної страви!!!

Анута
03.03.2009, 16:17
знайшла на просторах інету рецепт і оскільки хочу опробувати розміщу його тут (аби не загубився) ;)

Предлагаю рецепт ликёра "Бейлиз". Говорят не отличишь от оригинала.
Взбить!
Добавить:
2 ст. ложки мелкого-мелкого кофе растворимого
Взбить!
300 грамм 33% сливок
Взбить!
300 грамм водки
Взбить!
Разлить по бутылкам, дать постоять ночь и можно пить.

Советы:
1. Если нет мелкого растворимого кофе, можно взять крупный, но капнуть чуть-чуть водички.
2. Сливки 33% можно заменить 20%. Заметно не будет.

kati
03.03.2009, 16:49
ДЯКУЮ!!!! я теж попробую обовьязково.Бейліз-найулюбленіший лікер!

Ная
03.03.2009, 17:05
А в мене коліжанка його дуже любить і скоро в неї ДН,зроблю їй цілу літру,най смакує:)

Дана
03.03.2009, 17:22
Є такий сайт(англомовний topsecretrecipes) де розкриваються рецепти багатьох відомих марок, там є рецепти і бейліза.
cups evaporated milk (1 12-ounce)
1c cup Irish whiskey
2/3 cup granulated sugar
1 tablespoon Hershey's chocolate syrup
1 tablespoon vanilla extract
1/2 teaspoon instant coffee

ось приблизний переклад
сгущоне молоко (1 12 унций)
1 чашка ирланського віскі
2/3 чашки цукру
1 столова ложка шоколадного сиропу Hershey's
1 столова ложка екстракту ванілі
1/2 чайної ложки швидкорозчинної кави . Все збити міксером
Єдине но, у них згущоне молоко не таке як у наc, я підозрюю що мається на увазі конденсоване молоко без цукру.

Lyudik
03.03.2009, 17:23
Бейліз-найулюбленіший лікер!
... а в мого чоловіка Бейліз і Шеріданс. І от одного разу спробувала домашній Бейліз - дуууже смачно:clapping:. Рецепт був схожий до вище наведеного, тільки пропорції менші і без яєць... вирішила зробити, але купила зажирні вершки, то він вийшов занадто густим:(, але якось та й випили:xaxa:, а пізніше якось розговорились з коліжанками, то ще одна з нас мала невдалу спробу, теж вийщов загустий, хоч ложкою їш... її чоловікові не сподобалось, то вона його поставила в холодильник, а за пару днів насмажила налисників та й перемастила тою "лікерною" масою:clapping:. Чоловік був в захоплені від тих "модних" млинців:xaxa:

kati
03.03.2009, 21:04
ось приблизний переклад
сгущоне молоко (1 12 унций)
1 чашка ирланського віскі
2/3 чашки цукру
1 столова ложка шоколадного сиропу Hershey's
1 столова ложка екстракту ванілі
1/2 чайної ложки швидкорозчинної кави . Все збити міксером
Єдине но, у них згущоне молоко не таке як у наc, я підозрюю що мається на увазі конденсоване молоко без цукру.

lapocka
04.03.2009, 09:57
Дівчата я тут помаленько з вами стану доброю господинею:shy: Тихенько перечитую гілку, а от недавно зробила чіскейк по Анютиному перепису, така смакота вийшла:clapping:

Nata
04.03.2009, 10:10
Дівчата, звітую :)
Оскільки я лікери не дуже люблю, а чоловік Бейліз взагалі називає згущеним молоком зі спиртом :) то робити за рецептом Дани мене просто жаба дусила.
Зробила за рецептом Анути. Смачно!!! Навіть для мене.
Тепер запитання: скільки часу такий лікер може зберігатися в холодильнику?

Дана
04.03.2009, 10:37
А який смак у лікера? Подібний до оригіналу? У мене дома бутилка віскі стоїть розпочата, і ніхто не пьє, можна би було збацати лікер, але щось я останнім часом полюбила текілу і коктелі :ninja: так і спитися можна:xaxa:

Nata
04.03.2009, 10:55
Смак схожий до оригіналу, кремовий із нотками кави (я правда як завжди: розчинной кави дома не тримаю, тому додала трохи міцної заварної).

Маю ще в хаті пляшку кавового лікеру, колись нам принесли, але я волію доброго вина випити, тому лікер вже порохами припав :). Подайте ідею: що з ним зробити би не викинути :)

Анута
04.03.2009, 12:54
в коментах писали що довго, але як я зрозуміла в холодильнику

Маруся-мама
05.03.2009, 01:14
Маю ще в хаті пляшку кавового лікеру, колись нам принесли, але я волію доброго вина випити, тому лікер вже порохами припав :). Подайте ідею: що з ним зробити би не викинути :)

Кексик забацайте ;)

* 125 г пшеничной муки
* 125 г крахмала
* 4 ч. л. (без горки) разрыхлителя
* 250 г просеянной сахарной пудры
* 2 пакетика ванильного сахара
* 5 яиц
* 250 мл растительного масла
* 250 мл яичного*** ликера
*
* По желанию:
* сахарная пудра

1. Просеять в большую емкость муку, крахмал, разрыхлитель, сахарную пудру.
Все хорошо перемешать. Можно просто закрыть емкость и в течение 15-30 сек. встряхнуть.

2. В смесь добавлять по одному яйцу, каждый раз перемешивая венчиком. Затем влить тонкой струйкой масло, взбивая венчиком. Так же добавить ликер.
Все компоненты тщательно перемешать.

3. Тесто выложить в смазанную жиром и присыпанную мукой форму для кекса диаметром 24 см. Выпекать в духовке на решетке примерно 60 минут.

4. Электродуховку разогреть до 180 С.
Газовую духовку: регулятор в положении 2-3
(без предварительного разогрева)

5. Кекс оставить в форме примерно на 10 минут, затем вынуть из формы, перевернуть и остудить на подставке.

6. По желанию можно посыпать кекс сахарной пудрой.

*** В оригіналі там іде яєчний лікер, але я робила з молочно-шоколадним і було дуже добре.

ckorpionsha
05.03.2009, 02:28
А я напевно з тою картоплею скоро "поїду". Ну чого вона в мене пригорає в духовці? Хто скаже? Мушу її перевертати постійно і олію підливати

Nata
05.03.2009, 17:38
Таню, а духовка яка? Все інше не горить тільки картопля? Питаю, бо в свекрухи духовка така, що горить все, тому... може то не картопля винна :)

natka75
05.03.2009, 18:24
Таня, у вас пригорає, а у мене така духовка, що боюся підпалювати і тому нічого не печу...

а їмо сьогодні:бульйон з макароном, гречка, підлива з курячої печінки, салат з крижавок(капуста замаринована куплена), в який додаю ще часничку, олію, трошки цукру.

Olenka
06.03.2009, 12:16
знайшла на просторах інету рецепт і оскільки хочу опробувати розміщу його тут (аби не загубився) ;)
Я за цим рецептом робила лікер вже купа разів. Дуже подібний до оригіналу. У мене коліжанки не відрізнили :). Тепер його всі роблять. Тільки коли будеш брати вершки більше 20% довго не взбивай, бо утвориться крем. Останнього разу 50 грам горілки замінила коняком. Коняк дав такий прємний аромат.
Дівчата, звітую :)
У мене найдовше стояв 2 тижні - споююсь по трошки :) Але я його тримаю в холодильнику.

Olenka
06.03.2009, 12:20
Ще забула написати, що у мене є кілька рецептів Бейлізу (всі з інету), є такі, що треба шоколад давати - хочу наступного разу спробувати. І ще я даю горілку лайт, тоді менше присмаку горілки чути.
Дано, думаю з віскі навіть гурмани не відрізнили б від справжнього лікеру.
Ах, полізла в холодильник :)

Анута
06.03.2009, 13:58
хочу ще раз подякувати за чудовий рецептик Кекс йогуртовий від Каті
те, що в мене вийшло - це просто ФАНТАСТИКА! зусиль мінімум, а результат, мммм
на вигляд симпатичненький, високий, пухкенький :)
правда я його не в духовці пекла, а в мульті (65 хв), але до чаю суперово!
тим більше що з просроченого йогурту ніц особливо не зробиш, окрім пляцка.

по темі: маю квасне молоко. Що з ним таке придумати, щоб не довго паритись біля плити і бути СУПЕР господитькою :)

Olenka
06.03.2009, 14:22
Дівчата, а у мене пляшка кефіру велика (1л), вчора вийшов строк. що зробити?
і ще таке....
може хтось знає (або має) про терку Борнер (http://www.boerner-germany.de/)? цікаво почути відгуки від своїх :)

Незнайомка
06.03.2009, 14:23
дівчата, чим ви змащуєте випічку, щоб гарна була? бо я не можу знайти кулінарний пензлик, пробувала серветкою - не дуже...

Chortenia
06.03.2009, 14:42
Дівчата, а у мене пляшка кефіру велика (1л), вчора вийшов строк. що зробити?
і ще таке....
може хтось знає (або має) про терку Борнер (http://www.boerner-germany.de/)? цікаво почути відгуки від своїх :)
Зробіть оладки

Irusya
06.03.2009, 15:22
дівчата, чим ви змащуєте випічку, щоб гарна була? бо я не можу знайти кулінарний пензлик, пробувала серветкою - не дуже...

Звичайним пір"ячком зі свійської птиці змотаним в пучок:)

kitka
06.03.2009, 16:06
Колись гусячим пером мастили... А можна серед звичайних пензликів пошукати, але має бути десь 1.5 см широкий і не з натуральної щетини, а штучний, і щоб не ліз. Але я наразі не маю ні одного ні другого, то я три пальці макаю в яйце - і раз-раз, навіть швидше, ніж пензликом:xaxa:.

Незнайомка
06.03.2009, 22:35
я також пробувала пальцями - незручно:(. чоловік радить помити лапку кицьки для цих цілей - буде мягко, як пензликом і кицька задоволена:)

ckorpionsha
06.03.2009, 22:46
Таню, а духовка яка? Все інше не горить тільки картопля?

Не горить інше,ну курка не пригорала і мясо теж..а картопля..ну її їла в сестри таку апетитну аж слюни текли, може не в тому що треба жарю..:no:

Ірена
07.03.2009, 07:21
дівчатка, поділюся рецептом лазаньї, що мені вдається останім часом: печемо звичайні млинці (як на налисники), тушкуємо з сіллю і перцем печериці з цибулькою, тремо на тертці будь який сир твердий і перемащуємо млинці шарами, пересипаючи сиром. потім на кілька хвилин в духовку чи мікрохвильову.
моїм смакує:)

Златка
07.03.2009, 07:57
А хто що готує з стручкової фасольки? Бо хочеться чогось нового і смачненького :), а на думку спадає лише овочеве рагу з нею

Liliyah Romanova
07.03.2009, 08:15
Шпараґівка з булкою чи сухарями (чи без них) із часничком.
Тут вже десь є переписи на посиденьках, киньте в пошук. Здається, Кася писала про неї.

Olenka
07.03.2009, 11:01
Дівчата, з половини кефіру зробила бананові налисники від Ліони, а з другої половини картоплю (картопля шайбами слоями з цибулькою залила кефіром). Дякую Ануті за ідеї!!!!
Але сьогодні у мене нове завдання. Малий заникав ключик від стаціонарного компа і я не можу подивитися рецепт творожного тіста для піци. Я рецепт приблизно памятаю, але не памятаю чи кладу соду чи дріжджі... Підкажіть, будь ласка...
Продоблюю ще в темі про піццу.

Mira_SH
07.03.2009, 11:07
Я даю дріжджі

А стручкову квасолю, можна потушкувати зі сметаною, помідорами, морквою, цибулькою, помідори можна замінити томатною пастою. Спочатку відварюєте квасолю, а потім в жарену цибулю з морквою додаєте всі інші інгредієнти.

odree
07.03.2009, 11:19
Шпараґівка з булкою чи сухарями (чи без них) із часничком.
Тут вже десь є переписи на посиденьках, киньте в пошук. Здається, Кася писала про неї.

ще можна замість сухарів насіння сезаму :y:

Leila
19.03.2009, 09:51
Irus'ka, вчора ввечері спекла сирник на росі, сьогодні пробували всі зранку, і малий, дуже смачно вийшло, думаю що швидко його з"їмо і треба буде знов щось вигадувати. Дякую за рецептик!

Gala
19.03.2009, 10:20
Irus'ka, вчора ввечері спекла сирник на росі, сьогодні пробували всі зранку, і малий, дуже смачно вийшло, думаю що швидко його з"їмо і треба буде знов щось вигадувати. Дякую за рецептик!

А де цей рецептик?:umbrage:

Leila
19.03.2009, 10:24
Так це рецептик Irus'ku, допис № 534, сторінка 54

СОФІЯ -СОНЯ
19.03.2009, 22:23
Колись моя бабця в піст дуже часто запікала капусту в печі. В казанку чи чугунному пекачеві, отак цілою головкою. Пам"ятаю той смак, ніби і запечена, і трішки як маринована, з часничком. Може хто знає рецепт чи готує таку капусту, допоможіть, хочу запекти в духовці.

Zlju4ka
20.03.2009, 00:15
а мені от який рецептик підсказали(я ж взагалі не знала що з фасолі щось готують):варити фасольку,потім товчете ,додоєте сиру натерту бульбу,(на два стакани фасолі 4 середні картоплі)морквочку,цибульку,трішки олійки або жиру або масла,багато тертого часнику,і все це або тушкуєте,або запікаєте,потім сметанку і затирати тв.сиром.Мені сподобалось!

Дана
20.03.2009, 10:03
Колись моя бабця в піст дуже часто запікала капусту в печі. В казанку чи чугунному пекачеві, отак цілою головкою. Пам"ятаю той смак, ніби і запечена, і трішки як маринована, з часничком. Може хто знає рецепт чи готує таку капусту, допоможіть, хочу запекти в духовці.

Почитайте тут http://www.gazeta.rv.ua/?n=8354 я думаю то якраз про таку капусту йде мова, правда ніколи такого не пробувала:)

SOLODKA
20.03.2009, 15:42
До Пасхи залишилось менше місяця,але рецептів смачних і м"яких пасок не знайшла.Допоможіть спекти паску,кращу ніж у свекрухи.

Дана
20.03.2009, 16:16
А яка паска у свекрухи? Які навики в кулінарії ви маєте? чи маєте якесь поняття в випічці? І головне яку паску вихочете отримати на виході, здобну( багато яєць, багато масла і цукру) чи не дуже?
В селі мого тата паску печуть несолодку але з ізюмом, без лимонної цедри, таку щоб з паскою можна було їсти і салати і шинку з бурячками:xaxa:

pavuchok
20.03.2009, 16:50

Я як запікаю то розрізаю на дві чи чотири частинки так щоб влізли в чигунчик, заливаю водою і у газову духовку (оскільки пічки в квартирах немає:xaxa:) десь дві години вони там собі кайфують, заглядаю час від часу щоб води долити а то можна так і спалити. А як вийняли поливаєм олійкою і посипаєм дрібнопорізаним часничком. Смакота неймовірна:8: а ще село дуже нагадує:xaxa:

SOLODKA
20.03.2009, 18:19
Якщо послухати мого чоловіка-у свекрухи все краще:паска.борщ.вареники.холодець...........
Щодо моїх вмінь у випічці.то я просто не надто люблю пекти з дріжджового тіста.А паску хочу з цукатами.солодку,жовтеньку,пухку(щоб тиждень не черствіла),щоб зверху не тріскала,ну і щоб місити не дуже довго.
Колись чула про рецепт "ХОЧ САМИМИ ГУБАМИ ЇЖ".:confused:

галичанка
21.03.2009, 22:19
Дівчата, чи готував хтось Королівський пиріг? Я знайшла ось такий цікавий рецепт, може хтось вже подібне робив?

Пиріг Королівський

Складники:
Для тіста:
• 750 г борошна
• 350 г маргарину
• 8 жовтків
• 6 ст.л. сметани
• 3 ст.л. цукру
• 50 г дріжджів
Для горіхової начинки: 8 білків
• 200 г мелених волоських горіхів
• 200 г цукру
Для макової начинки:
• 1 скл. маку
• 2 яйця
• 2 ст.л. панірувальних сухарів
• 3 ст.л. цукру

Мак промити, залити 2 склянками води і варити на слабкому вогні, поки вся вода не випарується, охолодити і змолоти на спеціальному млинку. До маку додати яйця, цукор і сухарі і все ретельно перемішати.

Горіхова начинка:
білки збити на круту піну, додаючи цукор. Білкову піну обережно вимішати з меленими горіхами.

Приготування тіста:
Дріжджі розвести в сметані кімнатної температури, додати теплий топлений маргарин, розтерті з цукром жовтки, всипати борошно і замісити тісто (місити, поки тісто не відлипатиме від рук). Залишити тісто на 20-30 хв у теплому місці, ще раз замісити, поділити на 4 частини і розкачати пласти. У змащену маслом форму викласти 1 частину тіста, покрити маковою начинкою. На мак викласти наступну частину тіста і змастити її повидлом (краще кислим). На 3-тю частину тіста викласти горіхову начинку, накрити рештою тіста, залишити підніматися на 3 години. Перед випіканням поверхню пирога змастити жовтком. Випікати при 160-170 градусах протягом 1,5 години.

галичанка
21.03.2009, 23:12
В цьому рецепті мене непокоїть таке - чи не замала кількість рідини для розчинення дріжджів на такий об'єм тіста - 6 ст л сметани 50 г дріжджів і 750 г муки? :confused:

СОФІЯ -СОНЯ
22.03.2009, 11:24
Я пекла тільки отакий королівський пиріг:
Королевский пирог
для теста:
4 желтка
2 стакана муки
0,5 стакана сахара
100 г сливочного масла
0,5 ч. л. гашеной соды
растительное масло для выпекания
для безе:
4 белка
0,5 стакана сахара
для начинки:
300 г клубники, малины или других свежих ягод
Белки поставить в холодильник . Желтки растереть с 0,5 стакана сахара и маслом, добавить муку и соду. Замесить негустое, эластичное тесто. Форму для выпекания смазать растительным маслом. Тесто выложить в форму и распределить по ней, покрыв тестом и бортики. Положить на тесто ягоды ровным слоем. Поставить пирог в духовку , разогретую до 200°С, печь 15 мин. Взбить миксером охлажденные белки, постепенно добавляя 0,5 стак. сахара. Выложить белковую массу на пирог с помощью шприца. Выпекать еще 15 мин, уменьшив огонь. Вынуть пирог из духовки, дать остыть, переложить из формы на блюдо.
Замість соди - порошок для печива.
А цей ваш рецепт на дріжджах дуже цікавий. Хоча і дійсно рідини мало, але ж маргарину дуже багато - 350 гр і 8 жовтків розтерти - теж багато виходить за об"ємом. Мабуть на тижні спробую на півпорції, щоб не дуже ризикувати:).

галичанка
22.03.2009, 19:10
А сьогодні передали мені солодке з святкування - і там серед всього здається був Королівський пиріг! Тільки трошки інший, ніж в інтернеті: тісто, мак, тісто, варення, тісто, білки з горіхом! Такий смачний! Шар тіста був не дуже великий, а варення, маку і білків щедро дали. Постараюсь роздобути рецепт!

Ольга
22.03.2009, 20:08
ільки трошки інший, ніж в інтернеті: тісто, мак, тісто, варення, тісто, білки з горіхом! Такий смачний! Шар тіста був не дуже великий, а варення, маку і білків щедро дали.
цей пляцок мама моя пече на кожне свято, особливо смачно якщо варення яблучне, або айва, а слой маку і горіхів однаково високий :)
завтра в мами візьму 100% перевірений перепис

kitka
22.03.2009, 20:08
Я печу часто такий пиріг, як СОФІЯ -СОНЯ давала рецепт, тільки замість ягід -яблука. Я їх ріжу на четвертинки і потім на впоперек на плястерка, а потім тушу трохи до золотистого кольору, потім додаю цукор і 3 чайні ложки манки. Як вистигне, то викладаю на тісто у форму. Далі - так само: печеться і за 15-20 хв ті білки з цукром збиті просто викладаю і розрівнюю. Начинка гарна висока і не темна (бо яблука тушилися), тане в роті. Можна ще зверху пописати шок.глазуркою.

галичанка
22.03.2009, 20:56
цей пляцок мама моя пече на кожне свято, особливо смачно якщо варення яблучне, або айва, а слой маку і горіхів однаково високий :)
завтра в мами візьму 100% перевірений перепис

Буду чекати з нетерпінням! :)

Маруся-мама
23.03.2009, 04:15
А сьогодні передали мені солодке з святкування - і там серед всього здається був Королівський пиріг! Тільки трошки інший, ніж в інтернеті: тісто, мак, тісто, варення, тісто, білки з горіхом! Такий смачний! Шар тіста був не дуже великий, а варення, маку і білків щедро дали. Постараюсь роздобути рецепт!

Я такий пекла на Різдво. Знайшла польський перепис і був висьмєнітий. Власне що там було дріжджове тісто, але воно не було таке пухке як булка а радше коржі були як крухі. Мені сподобалось дуже. І стоїть він довго, якби бува часом не з*їось все зразу.

Дана
23.03.2009, 09:59
Якщо послухати мого чоловіка-у свекрухи все краще:паска.борщ.вареники.холодець...........
Щодо моїх вмінь у випічці.то я просто не надто люблю пекти з дріжджового тіста.А паску хочу з цукатами.солодку,жовтеньку,пухку(щоб тиждень не черствіла),щоб зверху не тріскала,ну і щоб місити не дуже довго.
Колись чула про рецепт "ХОЧ САМИМИ ГУБАМИ ЇЖ".:confused:

Я паску печу часа вже сім років, перші паски були трохи кращі за підошву :xaxa:, з кожним роком все краще і краще, йшла робота над виправленням помилок. Я трошки розберуся зі справами і напишу свій рецепт з власними думками і порадами і усіма "підводними каміннями".

Маруся-мама
23.03.2009, 21:03
Доречі на рахунок паски. Я її колись тут описувала від початку до кінця.

Ольга
23.03.2009, 21:11
Буду чекати з нетерпінням! :)

Галичанко, мама каже, що перепис такий як Ви дали, тільки дає 6 білків до горіхів, а 2 білки до маку. Виносить на холод на 3 години перекладений пляцок, а не в теплі. І на дно кладе повидло :)

Маруся-мама
23.03.2009, 21:13
Знайшла. Прошу переглянути в цій самій темі ось ці дописи.
http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=277974&postcount=126

http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=277389&postcount=119

SOLODKA
23.03.2009, 21:25
Щиро дякую, ДАНА І МАРУСЯ-МАМА.Прошу ще повідомити ,скільки тих пасок виходить з ваших рецептві.Чи за один раз помістяться в духовку?

Полуничка
23.03.2009, 23:11
Підкажіть що таке смачненьке можна приготувати з яєць. Маю їх багато. Домашніх

odree
23.03.2009, 23:31

сирник ммммммм смакота

natorella
23.03.2009, 23:41

фаршировані яйця - смакота

Panadolka
23.03.2009, 23:44
сирник ммммммм смакота

а може ще рецептик дасте, а то в мене так само яєць домашніх багато.

галичанка
23.03.2009, 23:50
Я такий пекла на Різдво. Знайшла польський перепис і був висьмєнітий. Власне що там було дріжджове тісто, але воно не було таке пухке як булка а радше коржі були як крухі. Мені сподобалось дуже. І стоїть він довго, якби бува часом не з*їось все зразу.

А можна ще вас рецептик? :o

Галичанко, мама каже, що перепис такий як Ви дали, тільки дає 6 білків до горіхів, а 2 білки до маку. Виносить на холод на 3 години перекладений пляцок, а не в теплі. І на дно кладе повидло :)

Я дістала перепис від родичів, там також доповнення до інтернетівського перепису: 2 білки до маку, 6 білків до горіхів. І більша кількість цукру - до маку 1 скл, до горіхів також 1 скл.

Ольго, Марусю-мамо, а треба чекати, щоб тісто підросло перед тим, як розкачувати коржі і перекладати, чи тільки вже потім 3 години, коли він вже перекладений?

Полуничка
23.03.2009, 23:54
фаршировані яйця - смакота

А чим. На думку нічого смачного не приходить

галичанка
23.03.2009, 23:55
А чим. На думку нічого смачного не приходить

Жовток, потерти сир твердий, часник, кріп, майонез. Ням-ням!

ckorpionsha
24.03.2009, 00:10
А як зробити так,щоб пельмені в морозилці не злипались. А то потом абабагаламага виходить(

Полуничка
24.03.2009, 00:12
покласти на дошку, гарненько посипати мукою, а потім примррозити в морозилці. Пізніше висипаєте в кульочок і заморожуєте! От і все

ckorpionsha
24.03.2009, 00:14
покласти на дошку, гарненько посипати мукою, а потім примррозити в морозилці. Пізніше висипаєте в кульочок і заморожуєте! От і все

Ну дошка з пельменями мені в морозилку не станеться,клала в холодильник просто години на півттори,але всерівно позлипались

галичанка
24.03.2009, 01:02
Ну дошка з пельменями мені в морозилку не станеться,клала в холодильник просто години на півттори,але всерівно позлипались

Кладіть так, щоб вони не торкались один одного.

Маруся-мама
24.03.2009, 01:19
Щиро дякую, ДАНА І МАРУСЯ-МАМА.Прошу ще повідомити ,скільки тих пасок виходить з ваших рецептві.Чи за один раз помістяться в духовку?

Залежить якого розміру але мої ідуть в два заходи на один не помістяться, тому можете спробувати половину норми. А той перепис що від Дарії Цвек то виходить одна велика або дві середні паски.

Ольго, Марусю-мамо, а треба чекати, щоб тісто підросло перед тим, як розкачувати коржі і перекладати, чи тільки вже потім 3 години, коли він вже перекладений?
В тому переписі що я робила то тісто зразу розкачується і перекладається а тоді ставиться аби підросло.:)

А перепис такий:
* Тесто:
*
* • 250 граммов маргарина
* • 500 граммов муки
* • 40 граммов дрожжей
* • 3-4 ст. ложки сахара
* • 3 ст. ложки сливок
* 2 яйца
* • щепотка соли

а решта все так само, тільки зверху поливається шоколадною глазурю

Маруся-мама
24.03.2009, 01:23
А як зробити так,щоб пельмені в морозилці не злипались. А то потом абабагаламага виходить(
тут в нас деякі господині готові вареники або пельмені змащують олією а потім складають в кульки і в морозилку. я готові вареники то просто поскладала в кульочки і не мала проблем з злипанням, а сирі і справді треба сильно пересипати мукою і класти окремо один від одного аж поки не замерзнуть повністю.

Анута
24.03.2009, 10:22
а може ще рецептик дасте, а то в мене так само яєць домашніх багато.
рецепти знайшла два (тут же)

Сирник на росі від Irus'ka (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=417513&postcount=534)

Чізкейк (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=383319&postcount=92)

СОФІЯ -СОНЯ
24.03.2009, 11:17
Щодо фаршированих яєць. часто готую таку закуску, яка шикарно виглядає на столі: яйця варимо, розрізаємо поздовж. Жовтки виймаємо, розтираєм і ділимо на чотири частини.
перша - жовтки+майонез чи сметана з гірчицею+зелена цибулька. Фаршируємо і зверху в начинку вставляємо кілька маленьких маринованих шампіньойнчиків. Так, ніби вони там ростуть :)
друга - жовтки+сир (будь-який)+майонез з часничком. Зверху зубочистка із тоненьким кружальцем огірка та квадратиком сиру - так зване "вітрило", знаєте певно.
третя - жовтки+ масло+обрізки червоної риби . Зверху із смужки червоної риби робимо кульочок, встромляємо у начинку (виходить така собі примітивна трояндочка), всередину - піволивки.
четверта - жовтки+ зелень+дрібненько різаний свіжий помідорчик +майонез. Зверху - кружальце помідора сторчма :) ( невеликі помідорки краще брати) і з обох сторін кульочки із салямі.
Як святковий стіл, то викласти на велику тарелю із листковим салатом - ну дуже нарядно! Жаль , нема фоток!!!
А як на вечерю - то сісти і з"їсти. Теж непогано.:)

Usmishka
24.03.2009, 11:42
А я фарширувати яйця люблю з печінкої тріски, плюс трошки лимончику і перцю,
ну і класично, з маринованими шампіньйонами.
Смакота, от тільки яєць не має:)))

Полуничка
24.03.2009, 13:04
Негайно вимагаю фоток))))))))
А я теж згадала рецепт, який робила на новий рік. Я фарширувала ось чим: жовтки перетерті з маслом+ варена ковбаса або шинка + підсмажені шампіньйони+ багато зелені і спеції, можна з майонезом. Це все гарно перетерти. І ще. Стараюсь трохи побільше вирізати білка зсередини і добавляю до фаршу, так набагато смачніше.
Навіть фотки знайшла, але не знаю чи вийде зменшити, зараз попробую.

Полуничка
24.03.2009, 13:14
http://s51.radikal.ru/i134/0903/ec/1e8b077b0882.jpg
Правда шапочки мухоморів не дуже вийшли

СОФІЯ -СОНЯ
24.03.2009, 13:15
Негайно вимагаю фоток))))))))

:confused: Прийдеться чекати до Великодня:confused:

Маруся-мама
25.03.2009, 04:23
Дівчата, а навчіть мене що таке Мазурек може хтось знає?
Це таке польське печиво яке обовязково подається на Паску :)

Анута
25.03.2009, 09:52
МАЗУРЕК

Украинское печенье, распространенное главным образом в Правобережной части Украины. Это упрощенная модификация папошника - украинского кулича.

В основе рецепта - стойкое соотношение объемов: желтков, сливок, сахара, масла, дрожжей (3:3:1:1:1). Мука добавляется произвольно, после того, как все продукты перемешают. В последнюю очередь добавляется масло. Тесто должно получиться крутым. Оно раскатывается тонко сразу после первого подхода, накалывается вилкой. Смазывается яйцом и маслом и выпекается на листе в духовке. Затем в теплом виде его ломают на куски или нарезают. Сверху посыпают корицей, цедрой, сахарной пудрой, цукатами или смазывают вареньем.

решта тут (http://www.kuking.net/18_1522.htm)

Дана
25.03.2009, 15:48
Я їла мазурик,але сама ні разу не готувала, розкажу що то було на мій смак, Крухке тісто(скоріш за все пісочне) вистелено дно і боки форми. випікаємо, далі заповнюємо масою.
Я їла з вареної згущонки, згущонки і шоколаду, і з заварного крему, ще роблять мигдалеву масу, білкову, мастять джемом і кладуть зверху на джем крем, все прикращається різними горішками, родзинками, посипками, все що є вдома.
Трошки пошустрила по польському інтернеті, мазурками називають практично усі пляцки з начинками, мазурек може бути і у виді спеченого пляцка политого поливкою, і в виді маси горіхової на споді вафля і також все полите поливкою, усі тарти можні нахвати мазуреками ось такі
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Mazurek_polski_z_kajmakiem,,39175003,9495 .html
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Mazurek_krakowski_z_makaronikowa_dekoracj a,,61692548,9495.html
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Mazurek_orzechowy,,20183604,9495.html

Esperanza
25.03.2009, 16:26

Пропоную рецепти Мазурика від Ольги Франко (Книга "1-ша українська загальнопрактична кухня, 1929 р.):

1. Мазурик з варених жовтків
Розтерти 10 варених жовтків, поступово підливаючи 1/2 скл. холодного перетопленого масла, додати 1/ 2 скл. цукру, цедру 1/2 лимона, 3/4 скл. муки, 2 сирих яйця і вимішувати протягом 1 год. Викласти на лист, зверху накрити змащеним папером, випікати у негарячій духовці. Готовий мазурик полити помадкою, прикрасити конфітюром.

2. Український мазурик
Натерти на терці шкірку з 1 лимона, а сам лимон зварити, вийняти зернятка, розтерти і відтиснути сік. Усе це з"єднати, додати 2/3 скл. цукру, 6 жовтків і розтирати протягом 1 год. Відтак додати піну з 6 білків, досипати 1/3 скл. картопляного крохмалю, розмішати і цією масою наповнити змащену маслом форму. Випікати у духовці до готовності.
Так само можна випікати мазурик з абрикосами і персиками.

Маруся-мама
25.03.2009, 18:51
Дана, дуже дякую. Так як я полазила по-польських сайтах то власне таке якесь - крухе тісто з горіхово-чеколядовою масою.

Esperanza , дякую за пошук. То справді цікаве тісто але воно більш схоже на цвібак. Обовязково спробую для себе український мазурик.

Олька
25.03.2009, 18:59
2. [B][U] мазурик

:xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa: тепер буду знати що моє прізвище означає:xaxa:

Nata
25.03.2009, 20:03
О, Дано, глянула в посилання і згадала: моя свекруха пече щось схоже на Великдень. Пісочне тісто, а зверху начиняє розплавленими цукерками Корівка :)

Tutuka
25.03.2009, 21:17
Дівчата, у кого-небудь є рецепт "червоного дерева"? У моєї бабульки був такий перепис, але я примудрилася посіяти його купу років тому. :(
Воно готувалось приблизно як зебра, але на амоняку і какао було більше. Скільки не пробувала спекти щось подібне - все-одно не воно.

kati
25.03.2009, 21:45
Черемша Які:no::confused: ви робите салати з нею?

Ніка
25.03.2009, 21:51
в Єгипті підсіла на випічку! там були дуже класнючі печенька з кокосової стружки, у нас десь їх тут теж бачила.
може хтось знає рецептика???

odree
25.03.2009, 22:28
в Єгипті підсіла на випічку! там були дуже класнючі печенька з кокосової стружки, у нас десь їх тут теж бачила.

маю файний рецепт і швидко і смачно. правда там не тільки кокосова стружка, а основне вівсянка. але може комусь сподобається
Печиво з вівсянки

2 шклянки вівсяних пластівців
100 г кокосовох стружки (я даю більше)
3/4 шклянки муки
200 г масла
2 ст.л меду
1 шклянка цукру (можна трохи менше)

Змішати пластівці, муку і кокосову стружку.
Масло, мед і цукор підігрівати на слабкому вогні, постійно помішуючи, поки не отримаємо однорідну массу.
Потім вимішати все разом.
Викласти на братванку, попередньо застеливши пергаментом, і вирівняти.
Випікати 20хв при температурі 160 градусів з конвекцією.
Як тільки спечеться вийняти, перевернути і зняти пергамент поки ще гаряче.
Порізати на квадратики і дати вистигнути.
Отримуємо смачне хрукстке печиво. Мої малята їдять залюбки.

Ще можна додавати порізаний мигдалевий горіх, або замість вівсяних пластівців взяти мюслі.

Olay
25.03.2009, 22:45
Черемша Які:no::confused: ви робите салати з нею?

З яйком або з домашнім сиром.

kati
25.03.2009, 22:46
яйце,черемша? шо все? чим заправляти?

Олька
25.03.2009, 22:48

майонезом. А ще один: черемша, свіжий огірок, сирі шампіньйони, заправляти олією з оцтом!:y:

Olay
25.03.2009, 22:50

Так майонезом :)

Анута
25.03.2009, 23:10
дівчата, піднімалась тема Як вдома зробити майонез?
ось знайшла кілька рецептів:

1. від Юлії Висоцької
Приготовление майонеза.
Взбить желтки со щепоткой соли и горчицей и медленно, капля по капле, добавлять оливковое масло. Майонез должен начать формироваться в густую кремообразную массу.
Как только майонез уплотнится, можно добавлять масло быстрее, время от времени, вливая по капельке лимонный сок.

2. з кулінарного форуму
В основе майонеза яичные желтки и растительное масло. На 1 желток в среднем 50 (иногда больше) мл растительного масла. При выборе масла следует учесть, что в майонезе почти неощутимый аромат и вкус масла усиливается, это может понравиться, а может и нет. Я беру растительное масло без запаха. Желтки взбиваем в миске венчиком или в миксере, добавив вкусовые добавки - соль, горчицу, сахар (по желанию) и пр. В процессе взбивания добавляем очень малыми порциями растительное масло, каждую порцию после тщательного вмешивания предыдущей. Постепенно порции добавляемого масла будут побольше, чем в начале взбивания, а смесь становится все гуще и гуще - чем больше добавляешь масла, тем гуще. Когда смесь станет практически мягким комом (как крем), ее разжижают и одновременно отбеливают и добавляют вкуса, для чего разводят "ком" водой с добавлением уксуса или лимонной кислоты (лимонного сока), количество воды и концентрация кислоты по вкусу. Я люблю разводить майонез рассолом от огурцов или помидоров, если он приятный по вкусу и аромату. Если в рассоле мало кислоты, можно подкислить тем же уксусом (лично я не люблю уксус) или лимонной кислотой. Главное - добавлять масло очень маленькими порциями (если делаю из 2 желтков, то начинаю добавлять масло буквально по несколько капель, если из 3-4, то по 0,5 чайной ложки). Раньше взбивала вилками, теперь ручным миксером. Попробуй сначала с минимумом вкусовых и ароматических добаво, потом подберешь те, которые по вкусу.

3. і ще один майстер-клас з фото тут (http://www.kuking.net/10_410.htm)

і ще:
У меня майонез получается всегда. Секрет - в специальном блендере для пюре, иногда называемый "нога". Делается майонез в специальном высоком пластиковом стакане, продающимся с блендером.
Рецепт очень прост - берем яйцо, чайную ложку горчицы, по столовой ложке лимонного сока и уксуса ( или 2 ложки чего либо одного ), солим, перчим. Взбиваем полученную смесь. На этом этапе можно сделать майонез с различными вкусами - добавить чеснок или лук-шалот, петрушку, зеленый лук и пр. продолжая взбивать. Добавляем масло понемногу, непрерывно взбивая, до получения нужной консинстенции - чем больше масла, тем гуще майонез.

Я делаю домашний майонез обычным ручным миксером. Просто, быстро и вкусно.
Продукты:
4 яичных желтка
1 чайная ложка винного уксуса
1 чайная ложка лимонного сока
2 стакана растительного масла.

Желтки смешать с уксусом и лимонным соком и взбить до светлого кремообразного состояния. Затем по капле непрерывно добавлять масло, не переставая взбивать. Посолить и поперчить по вкусу. Я добавляю еще чайную ложку горчицы. Масло кукурузное.

Маруся-мама
25.03.2009, 23:29

Це напевне кокосові макарунчики, як їх називають. Основний вміст цих тістечок це кокосова стружка. Спробуйте ось такий рецепт:

* 3 скл кокосової стружки
* 1 скл згущеного молока (звичайного, не вареного)
* 1/8 ч.л. солі
* 1 1/2 ч.л. ванілії
* 1/2 ч.л міґдалового екстракту

Всі компоненти добре змішати, щоб утворилась однорідна маса.
Нагріти духовку до 180 градусів цельсія.
Бритванку сильно змазати жиром. Викладати кокосову масу чайною ложкою на бритванку. Пекти 15 хвилин.

Olenka
26.03.2009, 10:56
Анута, мене питання майонезу теж дуже цікавить.
Буквально на днях дивилася по СТБ ту передачу про продукти... волосся дибки стає... в списку був і майонез...
Я купую майонез польський, він майже не містить тих всяких добавок і по консистеції такий як густа сметана сепараторна, я його навіть замість соусу вживаваю. Мені привозить товариш, але в нього зараз машина поломалася і я до Паски залишилася з півбанкою :(
Майонез ще ніколи не робила, але мене цікавить жовтки мають бути сирі чи варені і гірчиця (вона зараз теж з добавками) чи можна використовувати, наприклад, суху?

Kasia
26.03.2009, 11:05
сирі. я колись робила. гірчицю давали яку мали. суху теж давали.
на мою думку олія має бути високоякісна. від неї смак майонезу залежить.

Olenka
26.03.2009, 11:11
Про Паски.
Я колись відкрила темку про паски (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=35889), але вона не пішла...
Напевно всі такі добрі господині :)
Я коже рік печу паску за новим рецептом, бо ще не можу визначитись, який мені подобається найбліьше. Ось (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=294924&postcount=1) рецепт минулого року.
На цей рік вакансія вільна :), тому запрошую до колективного обговорення і до нових рецептів. А ще я шукаю рецепт для баранчика. Минулого року робила з рецепту, де купа горіхів було і мені не дуже сподобався...

Ніка
26.03.2009, 11:12
Маруся-мама, дуже дякую!!!
певно збігаю за кокосовою стружкою (бо вдома маловато) і піду робити!!! :)
а що це за мигдалевий екстракт? можна просто мигдаль перетерти чи не підійде?

Olenka
26.03.2009, 11:22
сирі. я колись робила. гірчицю давали яку мали. суху теж давали.
на мою думку олія має бути високоякісна. від неї смак майонезу залежить.
А скільки такий майонез можна зберігати? (щоб знати скільки його робити...)
А де гірчицю суху купити? Ми не вживаємо взагалі гірчиці, тому я не знаю..

Kasia
26.03.2009, 11:23
на жаль, я не знаю. останній раз робила майонез ще в школі. навіть не памятаю чому - видно то був дефіцитний товар. а перепис у нас був з книжечки до міксера. але то було дуже давно.

Mira_SH
26.03.2009, 11:31
на жаль, я не знаю. останній раз робила майонез ще в школі. навіть не памятаю чому - видно то був дефіцитний товар. а перепис у нас був з книжечки до міксера. але то було дуже давно.
Ідентично, ще в класі так 4:), але помалолетствю взяла алюмінєву каструлю, то був сірий:ninja:, прийшлося викинути, а от сьогодні зроблю обов"язково.

Анута
26.03.2009, 11:34
такс, зробила сьогодні вранці майонез, рецепт вийшов МІЙ )))))))))) тобто виходила з того, що мала.
а мала я 1 яйце, гірчицю готову Дідусева скляна банка (без консервантів - так написано) - пів чайної ложки, шіпотку солі, трошки оцту (вийшов трішки кислуватий - наступного разу буду оцет міряти чайною ложкою, а не просто так плюскати). це все перемішала і в блендер в комбайні. Тобто блендер з чашою (не погружний).
Пару секунд на маленькій швидкості і потім на максимальну і тонкою цівкою вливала олію (звичайна соняшникова, рафінована). на одне яйце йде орієнтовно півсклянки олії. Взбивала поки не стало однорідним.
Вийшов густою сметанкою, батькові на смак сподобався, але я ще буду експериментувати з сухою гірчицею і оцет планую яблучний (має бути ніжніший смак).

з одного яйця вийшло 60 грам майонезу

фото додаю
http://s50.radikal.ru/i130/0903/b7/960fd58c02a0.jpg
http://s54.radikal.ru/i143/0903/65/f63139fa7f36.jpg

офф. Оленко, ми ту передачу обговорювали на форумі ось тут (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41594) Запрошую до дискусії ;)

Анута
26.03.2009, 11:37
Оленко, суху гірчицю купити не проблема, просто уважніше подивись на прилавках. я купувала і суху в зернах (потім молоти або як спеції кудить давати), і суху порошком.

ще хотіла сказати щодо зберігання: я ось собі подумала що готувати його цілком не складно і тому при готтуванні салатів можна одночасно приготувати майонез і одразу ж використати. Або ж постійно робити невеличкими порціями, щоб не залежувався ;)

Ная
26.03.2009, 13:29
А гірчичний порошок,той,що можна купити в аптеці,то та сама суха гірчиця,чи я помиляюсь:confused:?
Дякую за рецепти майонезу,я його не їм,хіба шо по святах,а от чоловік полюбляє,переживаю за його здоров"я:)
І ще,а можна такий домашній майонез додавати до салату,який буде їсти і дитина? Маю шанувальницю салатів,дотепер,правда,лише на олії.

Анута
26.03.2009, 13:37
А гірчичний порошок,той,що можна купити в аптеці,то та сама суха гірчиця,чи я помиляюсь:confused:?

поняття не маю :confused:

І ще,а можна такий домашній майонез додавати до салату,який буде їсти і дитина? Маю шанувальницю салатів,дотепер,правда,лише на олії.
а в ньому все, так би мовити, перевірене. яйця, олія, сіль, гірчиця, оцет або інші смакові уподобання (дають часничок наприклад)

Дана
26.03.2009, 14:10
Дякую за рецепти майонезу,я його не їм,хіба шо по святах,а от чоловік полюбляє,переживаю за його здоров"я:)

Можна і до салатів, я замість оцту лимонний сік даю. Гірчичний порошок купувала в сільпо наш, кажись фірми Мрія, на базарах на розкладках з приправами також є, тільки спитайся продавщиць. До салату краще робити рідший майонез, тобто я робила звичайний і розбавляла сметаною рідкою або вершками 10%. Тільки у мене той майнез їли і з салатом і з хлібом і просто ложками, то я перестала його робити, щоб не спокушати:xaxa:

галичанка
26.03.2009, 14:14
Спекла я королівський пиріг. Вийшов смачний, але шар білків зверху тонесенький. Я збила таку гарну круту піну, посипала горішками, виклала на верхній корж десь 2 см тої піни. Через віконечко бачила, як гарно вона виросла. Не відкривала на початку, перший раз заглянула до пирога тільки десь через годину. А потім, коли витягла пиріг - за якийсь час, піна впала... Може треба було остуджувати в духовці? Може вибрати інший режим випічки? Чекаю порад, що зробити, щоб на другий раз було все було ідеально :)

kitka
26.03.2009, 16:34
такс, зробила сьогодні вранці майонез
Анута, Ви робили з домашнього яйця?
Я так розумію, що домашній жовток в процесі готування майонезу "вибілюється", тобто майонез не вийде таким собі трошки жовтуватим, а світленьким як у пакетику, так?

kitka
26.03.2009, 16:44
А потім, коли витягла пиріг - за якийсь час, піна впала... Може треба було остуджувати в духовці? Може вибрати інший режим випічки? Чекаю порад, що зробити, щоб на другий раз було все було ідеально :)
У мене теж завжди сідає десь наполовину. Я не знаю, чи можна якось добитися того, щоб не сіло:confused:.
Але якщо я хочу, щоб у мене був шар гарного високого білку, то я його збиваю з цукром на парі, а тоді вже викладую на готовий спечений пляцок (це може бути наприклад мішане шоколадне тісто з ромом і повтиканими вишеньками консервованими). І тоді як покладу 2 см тих білків, так і будуть вони стояти 2 см. Допікати вже не треба, бо білки вже готові.

Анута
26.03.2009, 19:02
Анута, Ви робили з домашнього яйця?
Я так розумію, що домашній жовток в процесі готування майонезу "вибілюється", тобто майонез не вийде таким собі трошки жовтуватим, а світленьким як у пакетику, так?
яйце буле магазинне.
майонез вийшов трошки жовтявим - думаю завдяки гірчиці

Tutuka
27.03.2009, 15:50
Якщо майонез робите для дитини, можна перестрахуватись і взяти перепелині яйця замість курячих, вони стерильні. (здається, на одне куряче треба 5 перепелиних). Я раніше робила на курячих, але потім в інтернеті прочитала крик душі однієї дівчини про її нещасливе кохання. Чим те кохання закінчилось, вже не пам"ятаю, але дуже вже запала в душу історія про те, як її незабутній коханий один раз на сто років вирішив зробити їй приємне, приготував щось на вечерю, а на гарнір було неземне картопляне пюре "за секретним рецептом". Після того, як їх обох швидка забрала в лікарню з отруєнням, він все-таки розколовся, що вкинув до пюре сире яйце. :)
А так майонез я роблю приблизно так, як Анута, хіба що олії йде грамів 250-300, і цілий час розмішую в блендері на найменшій швидкості. Колись сусідка спробувала повторити мій рецепт і потім ще довго згадувала мене "незлим тихим" : її блендер мав тальки дві швидкості, та й ті високі. Потім ще довго витирала олію по всій кухні. А ще колись не мала звичайної гірчиці, тільки суху, то вийшов не майонез, а якась рідкісна гидота. Видно, щось з кількістю напартачила.

Olenka
27.03.2009, 21:40
гарнір було неземне картопляне пюре "за секретним рецептом". Після того, як їх обох швидка забрала в лікарню з отруєнням, він все-таки розколовся, що вкинув до пюре сире яйце. :)

Мій тато тільки таке пюре і робить, дуже смачно. Взагалі то у нього фірмова страва, там не тільки яйце, а й вода з під картоплі, молоко гаряче, масло.... не памятаю що ще.... Вже давно того не їла....
Думаю, якщо яйце домашнє то можна давати....

Квіточка
27.03.2009, 22:05
поділіться секретом маринаду для шашлика, але щоб був супер-бупер....

bast3t
27.03.2009, 22:10

на скорую руку: мясо, лук, приправы (можно купить на любом базаре, попросивши продавца собрать вам набор для шашлыка), уксус и сильно газированная вода.
так же можете попробовать летом всё тоже, только вместо уксуса дать майонез и помидоры (:

Mira_SH
27.03.2009, 22:15

Морква, цибуля, біле сухе вино, гірчиця коріандр, можна приправу до шашлика.
Можна додати оливову олію, додає м"якості.
Якщо треба швидко, то можна в майонезі, ще непогано в гранотовому соці

Ная
27.03.2009, 23:16
Мій чоловік недавно шашлик в кефірі маринував. Я не в курсі всіх деталей,знаю,що було ше там багато цибулі,порізананої кільцями і сіль до м"яса додавалася за півгодини до смаження. Той шашлик був суперовий.

kati
27.03.2009, 23:19
в гранотовому соці:y:

в нас шашлик мариную завжди я. Роблю два варіанти- стандарт майонез, цибуля спеціі і в гранатовому соці- мені ну дууууже подобається, але то на любителя, кому подобається кисло-солодкий присмак мяса( чоловік не любить такий:ninja:)
пробували і в сухому вині, в пиві, по рецепту татар тільки в спеціях-але шось не дуже

Olenka
28.03.2009, 09:48
У нас до шашлика батьки ще додавали рюмку горілки і звичайно дуже дуже багато цибулі кільцями... І поливали шашлик при смаженні вином або пивом.
Я так не мучуся, даю просто приправо до шашлику Авокадо + трохи їхньої приправи Для жарки мяса + багато-багато цибулі.
Коли на швидку руку треба, то тут без майонезу не обходимося.
А ще один татар мені розказував, що на мясі, коли воно вже на шампурах треба такі невеликі надрізи робити.

А ще я недавно собі замовила "маринадницю" від Tupperware. кажуть там маринувати можна взагалі без нічого... Скоро спробую....

Дівчата, у мене ще таке питання.
Ми завжди мясо до Паски самі робимо і ковбаси, і шинку, і полядвицю...
Але баба завжди дає трохи селітри до мяса, а тепер малий полюбляє посмоктати мяско, то я не знаю чи варто давати ту селітру???

Галченя
28.03.2009, 10:16
А в мене все ще простіше.
Для шашлику вибираю молоде, м"яке м"ясо- бажано свинину (шию).
Мию, ріжу, солю, перчу, добавляю майонез, лаврове листя (подрібнене) і цибулю кружальцями.:)
Мабуть весь секрет в тому, що м"ясо мариную хоча б добу.
Всі хто пригощаються потім таким шашликом чомусь дуже його розхвалюють:). Кажуть, що відчувається смак справжнього шашлику, а не купи приправ (до яких вже так всі звикли)

Дівчата, у мене ще таке питання.
Ми завжди мясо до Паски самі робимо і ковбаси, і шинку, і полядвицю...
Але баба завжди дає трохи селітри до мяса, а тепер малий полюбляє посмоктати мяско, то я не знаю чи варто давати ту селітру???

В мене мама теж завжди готує м"ясне сама. І ніколи ніяких добавок не добавляла. Але наслухавшись "добрих людей" одного разу таки закупилась якоюсь хімією:8:. Добре, що хоч попередела про те що збирається травити нас. Загальними вмовляннями таки дала обіцянку не сипати ту гадість.

Тому думаю і вам від того треба відмовлятись. Навіщо самим себе свідомо підтравлювати. Колись ніхто не знав ні про які добавки, а страви були не менш смачні:) Тим більше якщо є вибір.
Моя думка категорична - ніякої селітри!!!!!!

kati
28.03.2009, 13:09
від селітри -рожевий колір,так? ніби більше вона ніяких властивостей немає....Ми недаємо ніколи.

Маруся-мама
28.03.2009, 20:45
а вас б тут за маринування мужчини кавказького походження кидали тапки, бо на шашлик мясо не повинно маринуватись а при смаженні лишень поливається вином.

Мій чоловік колись маринував в майонезі. Родичі роблять рідкий маринад: оцет, лавровий листок, перець горошком, сіль, цибуля кільцями.
Я особисто проти маринаду бо люба кислота руйнує структуру мяса, так як оцет чи вино чи сік цитриновий. Я щось люблю просто кусень мяса - посолити, поперчити і смажити на грилю, а в процесі поливаю вином яке не допили. Але це лишень я і нема гарантії що купите добрий кусок мяса. Тому і маринувати треба.

Маруся-мама
28.03.2009, 20:47
Моя думка категорична - ніякої селітри!!!!!!

Селітра додається коли готується ковбаса, особливо молочна, щоб воно довго тримало той рожевий колір. Я також за натуральний продукт і ніколи в життю не додаю нікуди ніякої селітри.

mashka
01.04.2009, 16:56
Підкажіть, форумчане, як фарширувати щуку. Ну дуже вже вона мені смакує

Анута
02.04.2009, 15:45
думаю, що дана інформація стане в нагоді як і досвідченим куховаркам, так і починаючим ;)
Специи и пряности (описание) (http://ukrspice.kiev.ua/)
колонка справа, а там вже обираєте, що цікавить.

Полуничка
02.04.2009, 20:27
а заодне підкажіть будь-ласка як фарширувати карпа, бо не знаю що з ним робити

Olenka
02.04.2009, 20:38
А я часом сюди (http://gotovim-doma.ru/massa.php) ходжу: різні продукти в скланках і ложках :)

Яруська
02.04.2009, 21:06
а заодне підкажіть будь-ласка як фарширувати карпа, бо не знаю що з ним робити

Ой, це до мене:)

Треба надрізати по-під жабрами легенько по колу шкіру і стягати її, як шкарпетку, там де плавники обережно зсередини підрізати, щоб не порвати.Вже біля хвоста обрізаєм зсередини мясо. Потім відрізати голову. Далі; обібрати всю мякоть
4 яйця
намочений в молоці кусок батона
масла 50 гр. приблизно
2-3 цибулини.
Це все перемолоти 3 рази. Додати сіль, перець, мускатний горіх. І напихаєм в шкірку...спереду зашити.

Викласти в бритванку ті кості які лишились, кусками моркву, селеру, лавровий лист,цибулю. Зверху рибу і голову(в неї теж можна напхати фаршу...тільки почистити) Залити до половини водою і трошки олії і печем десь на 160 град. поки не зарум"яниться. Поливати періодично тим бульйоном.
А....і перед тим як пекти зробіть пару проколав зубочисткою.
А щука, то взагалі ідеальна для фарширування:rolleyes:

Koza-Dereza
02.04.2009, 21:11
Чи хтось знає як вiдмити нагорiле жирове покриття з сковорiдки нержавiйки? Я терла звичайною содою i не вiдтерла все. Поставила вiдмокати з водою й милом. Чим ще можна природнiм? У мене є всякi блиски i чистки для нержавiйки (поверхнi) але щось не хочеться до посуди то вживати.

Шашлики Я роблю як Оленчинi батьки: 50г горiлки, багато цибулi, лавровi листи, сiль, i перець-горошок, i на нiч в холодильник. Смак дуже добрий, але муж ще не навчивя їх добре жарити, все пересушує. Правда ми завжди робим з говядини, може ще й тому сухiшi виходять.

Маруся-мама
03.04.2009, 03:24
Чи хтось знає як вiдмити нагорiле жирове покриття з сковорiдки нержавiйки? Я терла звичайною содою i не вiдтерла все. Поставила вiдмокати з водою й милом. Чим ще можна природнiм? У мене є всякi блиски i чистки для нержавiйки (поверхнi) але щось не хочеться до посуди то вживати.

В таких випадках я беру набираю в пательню трошки води і кидаю соду і ставлю на газ щоб вода закипіла. Коли воно кипить той пригоріле від дна відстає. Але якщо треба з назовні, тоді попробуй намочити в каскейд з водою.

SOLODKA
05.04.2009, 20:56
Дуже люблю сир "Фета",але роблю з нього тільки салат з огірком,
Поділіться рецептиками:clapping::clapping::clapping:.

taho
05.04.2009, 21:01
[QUOTE=Koza-Dereza;431520]Чи хтось знає як вiдмити нагорiле жирове покриття з сковорiдки нержавiйки? Я терла звичайною содою i не вiдтерла все. Поставила вiдмокати з водою й милом. Чим ще можна природнiм? У мене є всякi блиски i чистки для нержавiйки (поверхнi) але щось не хочеться до посуди то вживати.

Попробуйте посипати сіллю і дати постояти, а потім змити водою.

карапуз
08.04.2009, 00:05
Дівчатка,як ви готуєте парові котлетки? Бо я фарш роблю такий смачний і делікатний,як паста,а котлети виходять чомусь тверді і забиті :(.
Мама моя готує не в пароварці,а просто на друшляку,то в неї такі смааачні :no:.

Irus'ka
08.04.2009, 08:39
Дівчата, а що би такого смачного з тунця консервованого приготувати???:confused:

Lavazza
08.04.2009, 09:21
Дівчата, а що би такого смачного з тунця консервованого приготувати???:confused:
я роблю рис з тунцем

Рис вариться окремо, обов'язково розсипчастий, я беру нешліфований.

Тунець на сковорідку, додати томатну пасту (як найпростіший варіант) але як є, то можна помідор без шкірки, протушений перед тим або консервований, можна додати чорні оливки.

Смажити не потрібно, просто добре розігріти, додати рис і вимішати.

Дана
08.04.2009, 12:18
Я дуже люблю тунець :) з консервованого готую окрім саталів, пиріг-кіш, начинку до пиріжків, мус в корзинках, начинку для лавашного рулету, для піцци, напростіший омлет з тунцем ще щось згадаю напишу:xaxa:

Irusya
09.04.2009, 22:25
дівчата, запропонуйте, будь-ласка "перевірені" рецепти запеченого м"яса, типу "шинки"

Зорянівонька
22.04.2009, 21:50
Дівчата, тут вже питали про підливки. Ну напишіть мені, криворукій як зробити, щоб було багато підливки. Тушу мясо - смакота, але підливки нема. Сьогодні печериці тушила - теж смачнющі, амакарон полити нема чим... Може сметана погана? Чи замало?

Irusya
22.04.2009, 21:55
Якщо ви любите трошки густішу підливку, то підбийте трошки муки з водою і сметаною та додайте до того що тушите. Кількість самої підливки вже тоді самі регулюєте.

Зорянівонька
22.04.2009, 22:00
А ту муку вже в кінці додавати?

Panadolka
22.04.2009, 22:24
Я даю трошки більше води і тоді підливка супер! Муку даю в самому кінці. Розводжу її в мисці, щоб не було комочків і тоді вливаю в сковорідку.

Дівчата ще мені підскажіть як ви чистите ті горнята для кип'ятіння молока ( що мають подвійні стінки і дно). А то я сьогодні як мила то помітила що в середені калатають грудиночки накипу.

Irus'ka
22.04.2009, 22:46
Просто поміж стінки закладаю лимонну кислоту (приблизно півпачечки) і кип'ячу разом з водою, потім споліскую. І все - чистенько! До речі таким же чином чищу праску, пральку, чайник...

Полуничка
22.04.2009, 23:30
Я даю трошки більше води і тоді підливка супер! Муку даю в самому кінці. Розводжу її в мисці, щоб не було комочків і тоді вливаю в сковорідку.

Дівчата ще мені підскажіть як ви чистите ті горнята для кип'ятіння молока ( що мають подвійні стінки і дно). А то я сьогодні як мила то помітила що в середені калатають грудиночки накипу.

А я муку підсмажую, так смачніше, потім даю сметану і воду

Natalya Engy
23.04.2009, 12:19
Так-с, підкажіть, будь ласка, чи можна шось зробити, якшо я передала соди у випічку (бо жаль викидати)?

Спекла, значить, банановий кекс (за фотопереписом Лілі), який перед тим вдавався "на ура". А цього разу страшенно чути содою.:(:( Не розумію чому, дала 1ст.ложку до борошна. Піднявся, пропікся...а їсти майже неможливо.
Отож, маю два кекси.
Один, на власний розсуд, порізала і "вимочую" кислим фруктовим чаєм. Планую перекласти зі сиром і ще раз запекти.
Але так як господиня з мене тіко в далеких мріях, то може хтось підкаже чи варто з тим бавитися чи спробувати песиків погодувати?:)

Kasia
23.04.2009, 12:23
думаю, не врятуєте

Дана
23.04.2009, 13:09
я також думаю що то марна справа:umbrage:

Ная
23.04.2009, 16:12
Навчіть мене як готувати рибу з назвою "масляна",купила якось,бо на вигляд сподобалась. Потім начиталась,шо жир тої риби не засвоюється організмом і якшо ту рибу неправильно приготувати,будуть катастрофічні розлади травлення,деякі радять її їсти тільки на вихідних,шоб в робочий час проблем не мати:).Основне шо я зрозуміла,ту рибу найкраще готувати на грилі.Вдома грилю не маю:confused:.Хтось може вже готував ту рибу,поділіться досвідом.Кажуть,шо попри все та риба дуже смачна.

Panadolka
23.04.2009, 16:14
Навчіть мене як готувати рибу з назвою "масляна",купила якось,бо на вигляд сподобалась. Потім начиталась,шо жир тої риби не засвоюється організмом і якшо ту рибу неправильно приготувати,будуть катастрофічні розлади травлення,деякі радять її їсти тільки на вихідних,шоб в робочий час проблем не мати:).Основне шо я зрозумілв,ту рибу найкраще готувати на грилі.Вдома грилю не маю:confused:.Хтось може вже готував ту рибу,поділіться досвідом.Кажуть,шо попри все та риба дуже смачна.

Риба дійсно смачна, але як для мене то жирна, і для малого так само. І дуже швидко приїдається. Я декілька разів купувала, і все тепер навіть не хочеться, приїлася!А готувала її як звичайне філе хека в клярі, ніяких розладів не було :)

Usmishka
23.04.2009, 16:22
В сестри свекруха постіно готує звично в клярі, але дала трошечки Ірі, і відбекувла вона мені то цілий день, так шо для дитини то точно закруто, а як на мене рибка смачна.

Дана
23.04.2009, 16:54
Навчіть мене як готувати рибу з назвою "масляна",купила якось,бо на вигляд сподобалась. Потім начиталась,шо жир тої риби не засвоюється організмом і якшо ту рибу неправильно приготувати,будуть катастрофічні розлади травлення,деякі радять її їсти тільки на вихідних,шоб в робочий час проблем не мати:).Основне шо я зрозуміла,ту рибу найкраще готувати на грилі.Вдома грилю не маю:confused:.Хтось може вже готував ту рибу,поділіться досвідом.Кажуть,шо попри все та риба дуже смачна.

Ная риба дійсно жирна, і для грилю супер, а те що нема грилю не біда, в духовці є решыіка? можеш на ній спекти (вниз бритванку, зверху решітку)а нема то на бритванку фольгу і також в духовці, просто рибу перед жаркою замаринуй добре (мінімум 30хв в холодильнику)в лимонному соці+свіжомелений перець+сіль можеш і цедру одного лимону втерти, і до такої рибки чудово піде рис з овочами а бо картопляне пьюре і овочевий салатик:)
або зроби по такому рецепту, рибку замаринуй як я писала(трави до тої риби не дуже пасують, то моя власна думка) бери кусок фольги, змаж олією, потри моркву на грубім терку, цибулю тоненькими кільцями, викладай шар морквочки, трішки цибульки, пару плястерок помідорки, і перцю солодкого(або і без того) можні печерицю плястерками, на всю цю споруду викладай по куску риби, зверху плястерко лимону, загортай фольгу і в духовку на хвилин 30(до готовності риби)за пару хвилин до готовності відкрити фольгу щоб рибка підпеклася, я роблю такі пакуночки порційно, кожному з їдоків.

Дана
23.04.2009, 17:57
Знаєш Надя, я ось по твоєму прикладу порилася в інтернеті, щось не хочу більше її(масляну) готувати:8::xaxa:

Liliyah Romanova
23.04.2009, 18:23
Так-с, підкажіть, будь ласка, чи можна шось зробити, якшо я передала соди у випічку (бо жаль викидати)?

Спекла, значить, банановий кекс (за фотопереписом Лілі), який перед тим вдавався "на ура". А цього разу страшенно чути содою.:(:( Не розумію чому, дала 1ст.ложку до борошна. Піднявся, пропікся...а їсти майже неможливо.
Отож, маю два кекси.
Один, на власний розсуд, порізала і "вимочую" кислим фруктовим чаєм. Планую перекласти зі сиром і ще раз запекти.
Але так як господиня з мене тіко в далеких мріях, то може хтось підкаже чи варто з тим бавитися чи спробувати песиків погодувати?:)

Просто наступного разу дайте менше соди. Або не давайте взагалі, лише порошок до печива. Може, бути, що у вас сода сильніша. :confused:

Irus'ka
23.04.2009, 19:43
Передали мені сиру домашнього ну дуууууже кислого:8: Щоби такого з того сиру приготувати щоб хоч до рота можна піднести???:)

Ольга
23.04.2009, 19:53
може зробити такий "домашній голандський" сир?

Megan
28.04.2009, 11:41
Порадьте, що зробити, щоб не пригоряла чавунна сковорідка? Сіль пережарувала - не помагає.

kati
28.04.2009, 11:42
може зробити такий "домашній голандський" сир?

а ще напишіть як його робити, бо нам часом з села теж передають кислятину яку їсти неможливо

Маруся-мама
28.04.2009, 21:50
Порадьте, що зробити, щоб не пригоряла чавунна сковорідка? Сіль пережарувала - не помагає.
Чавунна пательня потребує особливої уваги. ЇЇ ні в якому разі не можна мити милом чи содою. Мити лише водою і після кожного миття смарувати пательню олією. Вона повинна бути жирна постійно.
А якщо у вас вона прилипає то ви або її не смаруєте коли не користуєтесь або не пропалили в духовці перед використанням. Попробуйте потримати її кілька годин в духовці, пусту, а після того як вона вистигне обовязково насмаруйте її оливою.

Anastasia
05.05.2009, 16:12
Підкажіть будь ласка щодо котлет: хліб/сухарі треба обов'язково давати до фаршу? Я раз не дала і котлети вийшли якісь 'жосткуваті', мясо-телятина. Чи то не від сухарів залежно, може треба молока трохи?

Бурулька
05.05.2009, 16:23
Підкажіть будь ласка щодо котлет: хліб/сухарі треба обов'язково давати до фаршу?

Якщо нема сухарів (а їх зазвичай нема), то я додаю жменьку сирої манки. Тоді котлети виходять пухкіші, ніж ті, які зроблені зовсім без хліба чи манки. Завжди додаю яйце. Щодо молока, то додаю його зовсім трішки, або й зовсім не додаю, якщо є загроза, що фарш буде надто рідким

Ірена
05.05.2009, 16:52
Підкажіть будь ласка щодо котлет: хліб/сухарі треба обов'язково давати до фаршу? Я раз не дала і котлети вийшли якісь 'жосткуваті', мясо-телятина. Чи то не від сухарів залежно, може треба молока трохи?

телятина взагалі жорстка для смажених котлет (хіба робити парові), а смажені ліпше навпіл із свининою жирненькою

Маруся-мама
05.05.2009, 16:54
Все залежить від жирності фаршу і від того хліба який додаєте до мяса.
Радянські повари радять гарно вимочити в воді або молоці вчорашній житній хліб, але ні в якому разі не зі шкіркою. Шкірку обрізаєте і додаєте лишень мякуш.
Американські повари кажуть що до котлеток додається лишень мякуш свіжого білого хліба, попередньо вимоченого в молоці.

А щоб котелти не були забиті то треба змішувати кілька видів мяса.
А ще дуже важливо під час того як смажаться шницельки нівякому разі не натискати на них аби вийшов сік і щоб вони посмажились швидше. Ви таким способом витискаєте сік з мяса і воно буде просто як підошва.:(

Ірена
05.05.2009, 16:57
дівчата, а скільки часу тре в духовці кролика тримати?
(надивилася передач Висоцької, про кролі з оливками, а скільки пекти - забула:confused:)

Анута
05.05.2009, 17:23
дівчата, випічка з Сільпо навіяла на роздуми. Я не скажу, що я сильний кухар, але мені їхні булочки зовсім не виглядали на дріжджові, а скоріш на випічку з розпушувачем. Вже в одній гілочці велась розмова, що так швидше і простіше, оскільки дріжджове тісто повинно підійти, переміситись, підійти, а це не зовсім вигідно (надто багато часу і мороки). всім нам знайомі "Гумові" батони (названі в народу турецькими), які здуваються як їх ріжеш...
так ось до чого веду: одна знайома мене переконувала, що така випічка (содова) краща, оскільки дріжджове тісто шкідливе. Відверто скажу, я це вперше чула і хотіла б почути від вас хто що знає на цю тему. Заздалегідь усім дякую!