КПК

Показати повну версію : Дитина - лівша

Natalka
21.07.2007, 01:43
Всім привіт!
Мене цікавить одне насправді практичне питання: Де у Львові можна знайти ножиці для дитини-лівші?
Хто знає - допоможіть будь-ласка. Наперед вдячна ...:) :) :)

Полковник
21.07.2007, 09:05
Всім привіт!
Мене цікавить одне насправді практичне питання: Де у Львові можна знайти ножиці для дитини-лівші?
Хто знає - допоможіть будь-ласка. Наперед вдячна ...:) :) :)

Ой!
Что, резать его собрались?
Ой, жахи!
У меня тоже левша, но что бы его за ЭТО ножницами??????
Ну и нравы!:ninja:

New Shrek
21.07.2007, 10:34
ножиці для дитини-лівші?що дитина на перукаря вчиться

Natalka
21.07.2007, 11:43
Та ні, панове. Коли дитина-лівша звичайними ножицями пробує різати, тримаючи їх у лівій руці, то папір просто між лезами проходить але не ріжеться. Спробуйте самі лівою рукою ножицями папір або щось інше розрізати, особливо тонкий матеріал. Просто у лівшів інший спосіб чи напрям натискання (щось схоже на дзеркальне відображення нашого)...
Тому у світі вже давно придумали і ножиці і багато інших пристосувань для тих, хто користується лівою рукою як провідною...
Саме такі я шукаю для свого похресника... До речі, у прайсі ЧАС-Пік ( є такі канц товари у Львові), я зустріла точилку (стругалку) для олівців для лівшів (але її не було в наявності , тільки в асортименті).

І ще запитання до мам діток-лівшів: Коли ви побачили напевне, що Ваша дитина лівша? Бо у мене таке враження , що й моя найменша доня теж краще працює лівою ( їй зараз чотири місяці) Але може т о я себе накручую...

New Shrek
21.07.2007, 11:55
Спробуйте самі лівою рукою ножицями папір тільки що спробував,перестаньте себе накручувати все ріжеться добре, ножицям все рівно в якій вони руці ,тре щоб ножиці були заточені ,купіть в аптеці хірургічні ,най собі дитина витинає,може хірургом стане

dArt
21.07.2007, 16:09
У меня малый к стати тоже еще подозрительно неопределенный правша или левша иногда правой все делает а иногда левой, говорят в 3 года где то тоочно можно сказать.

lotr_an
24.07.2007, 00:12
І ще запитання до мам діток-лівшів: Коли ви побачили напевне, що Ваша дитина лівша? Бо у мене таке враження , що й моя найменша доня теж краще працює лівою ( їй зараз чотири місяці) Але може т о я себе накручую...

я не мама :) але можу сказати що моя мама замітила це у першому класі - з першою вчителькою воювали десь 1-2 місяці і от тепер я лівша (тобто не перевчений). з ножицями проблем немає (просто навчився різати правою рукою)

пупер
24.07.2007, 11:40
Та ні, панове...
справді, є труднощі....

пс. а яка різниця: правша чи лівша?!....
як на мене: однаково.....

mota_boy
24.07.2007, 12:35
Моя доня з пів-року все бере лівою.

Nadin
24.07.2007, 14:15
В мене чоловік лівша, а донечка по-моєму все може робити, як правою так і лівою. Маленькою їла лівою, а тепер не спостерігаю.:dance:

levandivka
24.07.2007, 14:43
мама замітила це у першому класі - з першою вчителькою воювали десь 1-2 місяці і от тепер я лівша
Я нікого не звинувачую, але мої теж пробували лівакувати. переклав в праву, раз, другий. І всє дєла... Уважніше тре до дітей... :)

Наспівуючи:
Гдє ж ти раньше бил
столька днєй і лєт...

lotr_an
24.07.2007, 15:23
Я нікого не звинувачую, але мої теж пробували лівакувати. переклав в праву, раз, другий. І всє дєла... Уважніше тре до дітей...

ну, розумієте п. Левандівка вони-то перекладали... а я теж не дурний, вчителька за мною весь час не слідкувала...
тут уважний не уважний - як такі гени (мама перевчена лівша) то не попреш.

guculyanka
03.08.2007, 22:03
Я вважаю, що це не проблема - дитина лівша. Треба обидві руки розвивати, а не тільки праву, чи ліву. Нехай пише, малює, витинає і пробує робити це і правою, і лівою рукою. Дитинка собі буде вибирати що якою рукою їй зручніше робити.

Крім того, вчені говорять, що розвиток правої руки стимулює розвиток лівої півкулі мозку, відповідального за логіку; розвиток лівої руки стимулює праву півкулю мозку, відповідальної за творче, образне мислення. Навіщо обмежувати дитину через якісь стереотипи?

Natalka
03.08.2007, 22:19
Дитина, про яку я пишу, чітко виражена лівша. Тобто писати, малювати, їсти.....правою не може (чи радше йому це не вдається зовсім) . Батьки пробували стимулювати робити все правою але їм це не вдалося. Насильно перевчати - ніхто не намагався: просто поки був маленький намагалися перекласти з лівої руки до првої лопатку чи ложку...
Справа в тому, що наш "світ" орієнтований є на праворуких ( все - двері, замки, ті ж ножиці, крани , абсолютно все для праворуких)... Дитина робить все так як їй зручно, але все виходить не так швидко, як би йому того хотілося і часом не такякісно (акуратно), Тому я й задалася знайти ці ножиці для лівшів про які мова була спочатку. Знаю що такі є, але не зустрічала їх у Львові, а так би хотілося зробити дитині приємність...

Natalka
05.08.2007, 23:15
І до речі ще раз про наболіле (про ножиці). Сьогодні знайшла [B]ножиці для лівшів[B] в "Арссені" ціна 8 грн. і щось там копійок, але важлива не ціна, важливо те що і до наших торг.компаній доходять потреби звичайних людей.

New Shrek
06.08.2007, 17:57
[b]ножиці для лівшів[b] а фото мона

Natalka
07.08.2007, 15:38
Фото не маю, а зробити не можу, бо вже віддала самі ножиці. Можу розказати.
Виглядають як звичайні ножиці, але леза розташовані в дзеркальному порядку, тобто праве лезо у звичайних ножиць зверху, а в цих знизу...
Зрештою можете подивитися самі, я їх знайшла в "Арсені" що на Сихові. Відділ канцтоварів, на упаковці написано "left hand"

Lady
05.03.2008, 10:24
В мене старший синок вже з 2 років все лівою ручкою робив. Помітили що він ложечку завжди в ліву руку бере. А зараз і їсть і пише лівою рукою і на гуртку лівою рукою малює.
А що саме цікаво коли сидить за комп"ютером мишку в праву руку бере :) і каже що йому так зручно.
Думаю йому це по спадковості передалось, у нас бабуся і прабабуся лівша.

viltis
05.03.2008, 11:00
От я лівша, але перевчена. Тобто все можу робити двома руками. Перевчилась сама. Бо коли писала чорнильною ручкою лівою рукою , то прохи розмазувала, і зошити вигліділи не надто акуратно. То я за літо і перевчилась сама писати правою . Малювала двома руками . Пам"ятаю в 3 класі всі бігали дивитись , як я маючи в обидвох руках по олівцю --розмальовувала малюнок:)))

Няких незручностей ніколи не помічала:)))Єдине, що їсти на весіллях і забавах не надто зручно ..то я собі сідаю на кут, щоб нікому не заважати.

А от брат в мене --стовідсотковий лівша. Він навіть не може писати чи їсти правою ...І нічого, живий, здоровий, майстер спорту, красавец:))

А всі ті прибамбаси для шульг.:?? Знаю, що в Німеччині цілий такий магазин був ---то ми там кружки тільки купляли:))) такі, що коли їх тримаєш лівою, то пише всякі смішні приколи, а як правою. то сумна рожица:)))

Зорянівонька
08.03.2008, 21:27
Кажуть, що ще на УЗД видно, чи лівша - який пальчик дитина смокче...

Женічка
09.03.2008, 11:38
за своє життя я зустрічала 2-3 лівші.
і всі вони мені здавались якимись особливими, дуже творчими натурами.
а можливо це був просто збіг.

Toyvo
09.03.2008, 23:23
У мене багато друзів лівші. Велика проблема знайти речі для лівої руки. Один мій знайомий змовляє десь через інтернет де-які дрібнички. Я правша, але вільно володію й лівою рукою...

Зануда
09.03.2008, 23:51
Я нікого не звинувачую, але мої теж пробували лівакувати. переклав в праву, раз, другий. І всє дєла... Уважніше тре до дітей..
А навіщо? Що за совдепівські замашки? Якою краще дитині, тою нехай і працює. Що в тому злого?

Lady
10.03.2008, 00:51
А навіщо? Що за совдепівські замашки? Якою краще дитині, тою нехай і працює. Що в тому злого?

Я також такої думки і свого сина заставляти не буду правою працювати він у мене лівою рукою малює краще ніж я правою.

Toyvo
10.03.2008, 22:09
А навіщо? Що за совдепівські замашки?

До речі, читала що науковці доказали що зміна руки впливає на психіку дитини і цього просто не можна робити

вишиванка
18.06.2008, 16:00
Привітик всім. я теж лівша і ось бачу що моя донечка (1 рік і 7 міс), теж більшість робить лівою рукою.
Чесно кажучи, у мене нема ніяких предметів конкретно для лівшів :)
в першому класі мама все таки мене первчила писати правою рукою, а ось все інше роблю лівою (малюю, ріжу, вишиваю..).

nastinka
18.06.2008, 16:04
я лівша, і такої проблеми на рахунок ножиць не помічяала)))
нормально все ріжеться, прото іншим боком тре повернути їх :)

карапуз
18.06.2008, 16:27
в першому класі мама все таки мене первчила писати правою рукою, а ось все інше роблю лівою (малюю, ріжу, вишиваю..).
Все як про мене написано. :no: :) Наслідок того,що мене відівчили писати лівою рукою,зіпсутий почерк.І кому це було потрібно?..:beee: :)

Яруська
02.09.2008, 09:37
І я лівша яку в школі теж перевчили писати правою рукою, маю тепер докторський почерк:crazy:Все решта роблю лівою, але от що я зауважила...коли розмовляю по телефону і треба щось записати, то трубка в правій, а пишу все рівно лівою.
І синок мій лівша, ось пішов в перший клас...треба прослідкувати, щоб не вздумали його переїнакшувати:aggressive:

Zoryanazirka
02.09.2008, 20:47
В нас зараз виробляється преференція руки - і я бачу що щодня малий частіше вживає ліву. Я не втручаюся в процес, думаю так краще для дитини.

Koza-Dereza
03.09.2008, 23:19
А я ще з 3-4 мiс помiтила що мала скорше всього лiвша, до сих пiр бачу цю тенденцiю. Я теж не збираюсь перевчати чи вiдiвчати.

Borodinka
29.10.2008, 18:09
У нас тато - лівша, менша мала очевидно також. З цього приводу скажу, що моя мама десь вичитала чи почула, що лівшам треба не круглі, а трикутні ручки та олівці давати, ніби їм так зручніше. Ми купили, на них так і написано, що добрі для лівшів. Але бачу, що малій все одно. Принаймні наразі.

Irus'ka
29.10.2008, 18:16
Моя Ясочка помаленьку вчиться писати цифри-букви:) Вже є перші успіхи,але всі вони виходять в дзеркальному відображенні:8: Ясочка - шульга (мама в спадок передала:ninja:) Питаннячко до батьків дітки яких тоже полюбляють ліву руцю - чи було у вас таке? чи треба втручатися? може в садочку вихователів попередити,щоб всяким казусам запобігти? спецыальне обладнання купувати? І, взагалі, "как быть?"

Gala
29.10.2008, 18:46
Моя доця теж здається лівша,їй 3 рочки-їсть,малює,і т,п. робить лівою.В сім"ї всі правші,тому не знаю як з цим буде в майбутньому,Напевне не буду перивчати.

pampyshka
21.11.2008, 14:34
Моя Ясочка помаленьку вчиться писати цифри-букви:) Вже є перші успіхи,але всі вони виходять в дзеркальному відображенні:8: Ясочка - шульга (мама в спадок передала:ninja:) Питаннячко до батьків дітки яких тоже полюбляють ліву руцю - чи було у вас таке? чи треба втручатися? може в садочку вихователів попередити,щоб всяким казусам запобігти? спецыальне обладнання купувати? І, взагалі, "как быть?"

я сама лівша і в мене таке було в ранньому дитинстві, то мені просто показували як правильно написати, але не перевчали:)

про ножниці - коли я шила на машинці - кроїла завжди правою, бо дійсно незручно. тре обов"язково найти й собі такі ножниці для лівшів:xaxa:

ми з чоловіком обоє лівші, імовірність, що доця теж буде - 45%:) але наразі я іграшки вкладаю в праву руку - правшам в цьому світі жити зручніше:) але як виявиться що точно лівша - перевчати не буду нізащо. Перевчання може призвести до таких наслідків як неврози і навіть затинання. До речі, мені, як була малою, олівець перекладали в праву, то я перекладала назад:xaxa:

Zoryanazirka
21.11.2008, 14:39
У нас все сильніше помічається пріоритетність лівої руки. Я нічого не роблю, тільки спостерігаю за дитиною. Все частіше бере ложку-виделку лівою, і малює більше лівою ніж правою.

Zoryanazirka
21.11.2008, 14:42
У нас тато - лівша, менша мала очевидно також. З цього приводу скажу, що моя мама десь вичитала чи почула, що лівшам треба не круглі, а трикутні ручки та олівці давати, ніби їм так зручніше. Ми купили, на них так і написано, що добрі для лівшів. Але бачу, що малій все одно. Принаймні наразі.

А ми купили трикутні кредки :) Але Маркові всеодно котрі ламати :)

СОФІЯ -СОНЯ
21.11.2008, 14:56

Більше половини діток, у яких ведучою є ліва рука пишуть і малюють у дзеркальному відображенні. Нічого страшного в цьому нема, з часом стане писати нормально. Якщо у садочку попаде грамотна вихователька, то проблем не буде. Гірше, коли загострить на цьому увагу, типу: "гляньте, діти, у всіх гачки у правильну сторону, а у Іванка в іншу дивляться". А Іванко то не розуміє в чому справа, бо бачить так як треба... Я займалася один раз з хлопчиком, якого так затюкали у садочку з тим дзеркальним відображенням, що він у 2 класі продовжував так писати через літеру.
З вихователькою треба поговорити однозначно.

natka75
21.11.2008, 16:37
У нас все сильніше помічається пріоритетність лівої руки. Я нічого не роблю, тільки спостерігаю за дитиною. Все частіше бере ложку-виделку лівою, і малює більше лівою ніж правою.

Я помічаю за своїм те саме, все що не дам в праву руку, він потримає і через кілька секунд перекладає в ліву, може пройде:confused: всі правші у нас, крім моєї мами,яка все робить лівою (чистить картоплю, вишиває і тд),але пише правою, бо перевчили так:8:

Lyudik
21.11.2008, 17:07
все робить лівою (чистить картоплю, вишиває і тд),але пише правою, бо перевчили так:8:
В мене двоє хресних є "перевчиними" лівшами. Я 100% лівша. Коли я йшла в школу, то бабуля знайшла першу вчительку мого хресного, і розказала про "біду" зі мною, а та відповіла, що може перевчити будь-якого затятого лівшу. Коли про це дізнався мій хресний, то так кричав... заборонив дитину до неї водити, бо він добре пам"ятав, як ця вчителька його вчила правою писати: або прив"язувала ліву руку під партою, або била тоненькою указкою по кісточках лівої руки:8: В результаті, як каже хресний, він ні лівою, ні правою не вміє писати (має дуже поганий почерк). На тому мене лишили в спокої... Щодо спеціальних товарів для лівшів, то потреби не відчувала ніколи, користуюсь звичайними ножницями, олівцями і т.д., за виключенням ручок з чорнилами, тут була біда, бо те що писала зразу ж і розтирала тією ж рукою...теж були проболеми з вишиванням-в"язанням, все мене було шиворот навиворт, ліві петлі - правими і навпаки, тому моя мама, яка дуже гарно в"язала не могла нічого мене навчити і журнали всі розраховані на правшів:)...тому я собі сама "переробляла" узори...
А от з моїх малих жодна немає навиків лівші:).

kitka
22.11.2008, 14:08
все що не дам в праву руку, він потримає і через кілька секунд перекладає в ліву,
У нас так само починалось. Тепер Ромчик - успішний третьокласник-лівша. Свого часу перечитала купу інформації на цю тему. Спочатку писав дійсно у дзеркальному відобраенні, особливо, цифри. У 2,5 років знав всі букви, а в 4,5 дуже легко навчився читати. Найважче було мені навчити його писати письмові букви. Адже я не можу взяти його руку у свою і виводити нею букви, бо це дуже неприродньо. Тому, щоб йому ту ліву руку добре розвинути і щоб він у першому класі так не змучувався, я влітку купила прописи з письма і математики. Протягом всього літа він в них тренувався. Перша половина зошита була просто жахливою, але потім пішло краще і краще:):):). Він сам наловчився, як зручніше йому тримати руку. І як почалася вже наука, то я з ним проблем вже не мала, хоч писати задавали дуже багато. Пише він тільки гельовими ручками, бо вони легше ковзають по паперу. До речі, дуже любить ними щось дрібне малювати чи креслити.

kitka
22.11.2008, 14:35
Ще про ножиці. Я купила Ромчику до школи звичайні "праві". Але вибирала їх так: брала ножиці в свою ліву руку і в магазині пробувала ними різати. І знайшла. Вони були дуже якісні, невеликі, із заокругленими кінцями, а головне - леза в них прилягали дуже щільно. Тому вони ріжуть і в лівій руці. Ромчик ними ріже на праці лівою рукою вже третій рік.

molcha
11.12.2008, 11:07
наш Орко - класичний лівша. все робить лівою і в дзеркальному відображенні. І ми дуже тішимося, що в садку у нас хороша вихователька, котра завжди сприяє тому, щоб полегшити малому процес навчання - за партою він завжди сидить з лівого боку, коли вони розкладають картки по порядку особливу увагу приділяє Орчику, бо в нього все завжди "по-арабськи", а також наголосила, що чорнильної ручки у нього не буде, а тільки гелева. от лиш з ножицями в нас проблема, йому ніякі не підходять, та і я не можу до пуття уявити, як то різати лівою рукою.:confused:

kedio
11.12.2008, 18:30
є ножиці для "ліваків". чесно, кажучи, їх навмисне не шукав, але бачив в якомусь садку - в знайомих - значить Є (http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=%D0%BD%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8B+%D0%B B%D0%B5%D0%B2%D1%88%D0%B0)такі. І ще колись в Антошці бачив олівчики "трикутні" - дітям пальчиками дуже зручно тримати

dieSonne
14.05.2009, 12:10
Мій Олежик теж лівша. Це було ясно ще з народження. В родині багато малькутів. Дитина все робить так як і ми, тільки лівою. Навіть коли він пише - ручку тримає так як ми, тільки в лівій. я не наголошувала і навіть не звертала уваги дитині на це. просто кажу коли ми щось ріжемо6 ти бери свої ножниці а мені принеси мої. Ножниці для лівші можна купити, думаю, в канцтоварах. Ми свого часу купили в Арсені на відділі канцтоварів.

Т@нюшк@
22.12.2009, 17:33
А в мене схоже проблема з цим буде. Малий ще замалий щоб сказати правша він чи лівша. Але я не збираюся його переучувати, а от чоловік, мама і бабуся категорично проти: як дитина буде не такою як всі, а бабуля, то взагалі видала: які лівші негарні. Я в шоці!
І вони вже взялися переучувати, незважаючи на мої протести. Тішить те, що ми далеко від них живемо, алеще лишився чоловік) Зараз збираю статті для нього про шкідливість переучування.

LILY
22.12.2009, 21:33
збираюся його переучувати
то всьо вибачте до одного місця,я лівша і я тим горжусь,всі з цікавістю слідкують за тим як я пишу, кажуть: "Ви якось навиворіт пишете")))мене в перших класах намагались переучувати,але їм невдалось, поки дивились писала правою тільки відвернулись і пішла жара лівою!!!не партесь!

Тетянка
22.12.2009, 22:13
ія, і я лівша! І я теж цим горджусь! Прекрасн опишу і однією і дргою рукою. Їсти, правда, перевчили - бо так прийнято, але я все одно, коли дома, беру прибори в ліву - так зручніше, все роблю лівою - хто не знає, що я лівша , то дуже з того чудуються, як то в мене так виходить - я все кажу, що нормально виходить:girl_bye:,ніц складного. Але дуже ображає і зачіпає, коли чоловікова мама все норовила мені повчання давати, коли малий народився - першою праву грудь давати (щоб не дй , Боже, лівша н еполучився - я вже пр оце в забобонах писала), і все дуже дивитись, в яку руку дитина швидше бере. Каже, щоб шульгою н евиріс - і чуть не хреститься при тому, ніби то якас ьпроказа:girl_devil:, що тоді про иене говорити?.......

Яруська
29.12.2009, 09:34
і я лівша! І я теж цим горджусь! Прекрасн опишу і однією і дргою рукою

І я, і мій тато, і мій син! Ну і що. Це абсолютно не проблема, а навіть навпаки. Дай Бог, щоб всі правші могли стільки робити руками:girl_cool:

Люша
29.12.2009, 09:51
У нас не знаю, хто))) він пише та малює правою, а їсть та тримає горнятко лівою... Я нічого не роблю - як йому зручно так і буде.

Лянка
29.12.2009, 10:11
В мене чоловік лівша і старша доня успадкувала це від тата. Переучувати не збираюсь. Якщо природою це закладено, то навіщо ламати цей, як на мене Дар. Лівші - творчі особистості, вони гарно малюють, в них гарний почерк. А то що все роблять на виворіт, то це аж ніяк не недолік, а їхня винятковість.

Postonatika
09.01.2012, 19:03
Та ні, панове. Коли дитина-лівша звичайними ножицями пробує різати, тримаючи їх у лівій руці, то папір просто між лезами проходить але не ріжеться. Спробуйте самі лівою рукою ножицями папір або щось інше розрізати, особливо тонкий матеріал. Просто у лівшів інший спосіб чи напрям натискання (щось схоже на дзеркальне відображення нашого)...
Скільки рочків Вашій дитині-лівші (шульзі)? Можливо, вона ще не вміє правильно різати, бо я сама лівша, але ніколи не помічала, що мені потрібні були б якісь інші ножиці...

smugastik
09.01.2012, 19:32
В мене малий також шульга, все робить лівою рукою, ніяких спеціальних ножиць не купували, ніколи його не перевчали, та й в школі половина класу пише лівою рукою.

Тетянка
09.01.2012, 21:10
вони гарно малюють, в них гарний почерк. А то що все роблять на виворіт
так-так, ми , лівші, такі :d23:. Як малий тільки родився, свекруха давала "пораду" - в жодному раці не прикладати до лівої груді спочатку, бо буде шульгою :girl_devil: і матиме "погане око". Таке висловлювання мене дуже обурило- це ж , получається, я така..З поганими очима..В житті ліворукість абсолютно не заважає, просто дійсно зручніше все зробити лівою. Я непогано малюю, але це швидше гени від тата.

Cikava
25.01.2012, 14:59
В мене доня також шульга. І правою ручкою важкувато їй вдається вирізати. З ножицями для лівшів у Львові справді тяжко. У ''Вам''і на Виговського є магазинчик з різною канцелярською дріботою, там продавець казала, що на початок шкільного навчального року в них такі ножиці бувають. Але зараз нема.

dieSonne
25.01.2012, 15:03
З ножицями для лівшів у Львові справді тяжко
я б не сказала. В центрі, на Дорошенка в канцтоварах бувають, часто бачила, я на заняття купую і сину до школи. В Арсені в канцтоварах бувають. Якщо задатися проблемою пошуку, то виявляється, що то не така то вже й проблема.

innamorata
25.01.2012, 17:08
В мене чоловік і мама лівші, тож є цілком реальна ймовірність що малеча буде лівшею.Я завжди чула що лівші навпаки дуже талановиті. Багато геніїв минулого і сучасності були лівшами. Тож не вважаю це якимось недоліком і однозначно вважаю що діток перевчати не варто. Ось що каже Вікіпедія:
Левши имеют тенденцию быть сверх представленными в обоих концах интеллектуальной шкалы: в группе насчитывается непропорционально высокое количество не только гениев, но и людей, имеющих трудности в обучении.
В 2006 году исследователи из Лафейетского Колледжа (англ. Lafayette College) и Университета Джона Хопкинса (англ. Johns Hopkins University) пришли к заключению о том, что среди тех, кто закончил колледж, мужчины-левши на 15 % богаче мужчин-правшей, а среди получивших высшее образование мужчины-левши богаче на 26 %. Различие заработной платы все ещё необъяснимо и не имеет установленного влияния на женщин.[33]
Кроме возможных преимуществ интеллекта, левша может также получить другие выгоды, такие как:

Разделение работы (труда) полушариями мозга: предпосылкой этой теории является то, что для разговора и ручной работы необходимы прекрасные моторные навыки. Одно полушарие мозга может делать это эффективнее, чем разделение работы на два полушария

Ная
18.02.2013, 22:50
Наша Софійка зараз пише і малює правою рукою але раніше був час коли вона однаково все робила і лівою, і правою руками, правда, писати тоді ще не вміла. Тепер, коли пише якесь слово поспішаючи, то пише справа наліво і всі до одної букви в дзеркальному відображенні... якщо не спішить, то думає як написати, перепитує в який бік писати кожну букву або підглядає в абетку.
Я от не знаю - це нормально, таке трапляється і вона з часом навчиться писати правильно, чи все ж вона лівша, котрій забагато звертали увагу на те, що ложку, олівець і т.д. треба тримати правою рукою ?..

Lira
19.02.2013, 10:40
Мій Антон-лівша вже в 3-му класі, але і досі, коли дуже нервує, або спішить, то читає, рахує і переписує справа наліво і плутає сторони. Я усвідомлюю, що лівші, щоб призвичаїтися до звичайних для правшів речей, мусять віддзеркалювати своє бачення світу, тому ніколи його не спішу. але англійські букви b i d для нього відрізнити- то проблема практично невирішувана. Весь час тільки вгадує. Ну треба потерпіти. Так що 5 років- це ще рано переживати. З кожним роком стає все краще.

Ная
19.02.2013, 20:06
Мій Антон-лівша вже в 3-му класі, але і досі, коли дуже нервує, або спішить, то читає, рахує і переписує справа наліво і плутає сторони
а пише правою рукою чи лівою?
моя дитина ніколи 100%-ою лівшею не була, їй завжди було все одно якою рукою щось робити, а от коли дійшло до письма, бачу що їй складно правою, навіть думаю може б то запропонувати їй щоб спробувала писати лівою рукою... чи краще залишити як є і сподіватися що з часом проблема минеться...:confused:

Lira
20.02.2013, 00:17
а пише правою рукою чи лівою?
Антон пише лівою.
запропонувати варто. Але натискати на дитину ніяк не треба. Нам психолог радила, коли малий дуже виражено дзеркалив,щоб ми взагалі на якийсь час дали йому спокій з письмом. В мене був шок: як пів року до школи? коли готуватися? Але мене таки відрадили штурмувати дитячу психіку. І дійсно перерва дуже добре вплинула на власне оте дзеркалення. Хоч я не можу сказати що я дуже на нього натискала з письмом. Просто я впала в ступор, коли дитина почала старанно дзеркально відмальовувати цифри і не могла побачити різниці між написаним в книжці і ним в зошиті. Ото я налякалася. А тепер згадую- смішно.

Беата
20.02.2013, 00:50
Я також лівша. І у родині дуже багато пишуть лівою рукою ( хоча обидвоє моїх батьків - правші). Брат моєї бабусі був лівшою і надзвичайно талановитою людиною, в Ростові робив копії картин Айвазовського, майстрував літаючих відьом і роботів для дитячого театру. ...І це не маючи ніякої освіти. Мої брати також всі лівші, а тепер доня все бере у ліву руку. Братів перевчили (тоді час був такий, СССР) а тепер про це шкодують. Сподіваюсь що зараз з цим легше у школах і моя доня не стикнеться з таким абсурдом ( мені вчителі не довіряли малювати і писати чорнильною ручкою).
на сайті "мир левши" можна придбатибагато канцелярського приладдя для маленьких лівшів

Яруська
20.02.2013, 21:51
Сподіваюсь що зараз з цим легше у школах і моя доня не стикнеться з таким абсурдом ( мені вчителі не довіряли малювати і писати чорнильною ручкою).
Зараз все спокійно. Мій Марко пише тільки лівою, правою взагалі якісь каракулі виходять)))) причому має дуже гарний і акуратний почерк. Жодного разу в школі за 5 років не стикались з якимись переучуваннями.

Nitriotka
20.02.2013, 22:16
Артемко пише лівою рукою. Ходимо зараз на підготовку і вчителька стверджує, що малий неуважний тому, що він лівша. Треба вчити писати правою. Я таких дурниць не слухаю. Сказала, що він неуважний, бо маленький ще, не звик до такого режиму. А перевчати не збираюсь, Артемко правою навіть ручку не вміє тримати, а лівою гарно ті всі гачки пише. Більше зауважень щодо письма у вчительки не було. Ну і малий не тільки пише лівою рукою, все нею робить.

maty
20.02.2013, 23:55
і вчителька стверджує, що малий неуважний тому, що він лівша.
я б подумала про іншу вчительку - бо то серйозно ...
в мене дочка - першокласниця теж лівша , пише звичайною ручкою , чудово то їй виходить

Ука
21.02.2013, 10:50
ото почитала вас і зрозуміла, що про ножиці ніколи не задумувалася. В нас вдома ножиці лише звичайні, і Лідка дуже акуратно витинає. Треба буде глянути, якою рукою. Бо пише і їсть - лівою.

Яруська
21.02.2013, 17:35
Якраз на злобу дня...вчора коліжанка звернула увагу, що я малюю нігті лівою руукою. І пішло...малюю і пишу лівою, вяжу на право, вишиваю лівою, друкую двома))))
А вчителька ваша хай своїх внуків переучує, лівші прекрасні.:girl_curtsey:

Nitriotka
22.02.2013, 08:18
я б подумала про іншу вчительку
В нас іншої немає. Це сільська школа, тому вчителька лише одна на цьогорічний перший клас.
А вчителька ваша хай своїх внуків переучує
100 % згідна з вами,я приблизно так і сказала. З того часу почалась явна нелюбов до моєї дитини. Але я тим не переймаюсь. Мені важливо, щоб моя дитина вчилась добре, і те, що він в мене розумний хлопчик, я знаю. А те, що якійсь там вчительці щось не подобається, то це вже її особисті проблеми.
лівші прекрасні
Дуже! Не розумію, чому люди роблять проблему з того, що дитина - лівша? Яка різниця якою рукою писати? Головне щоб гарно написано було :girl_yes2:

Беата
22.02.2013, 16:59
малий неуважний тому, що він лівша
Ух я б ту вчительку :ireful:!!!! І що то за вчителі такі? Невже не розуміють що це вроджена особливість дитини! Лівші талановиті люди! А переучування ламає їхню психіку, кардинально змінює. Просто у таких діток краще працює права півкуля мозку, отже дітки є творчими. Я навіть по собі дивлюсь, маю професію економіста, але постійно фантазую))))) Добре що є мамочки які відстоюють своїх діток і не ведуться на провокації......Треба ще дитину навчити захищатись від таких

Nitriotka
22.02.2013, 18:07
Ух я б ту вчительку
Я не хочу сваритись з вчителькою, бо вона на перший клас тільки одна. Щось їй не сподобається в подальшому, відразу буде на Артемкові нерви зганяти, чи оцінки занижувати. Тому не загострюю увагу на її словах. Але я її попередила, щоб ручку дитині в праву руку не давала. Тільки як він сам того захоче. Кожного разу питаю Артемка якою рукою він писав, що вчителька говорила йому. Покищо все ніби доходить.

Khoma
25.02.2013, 11:22
За СССР писати лівою не можна було, то мою маму перевчали - привязували руку, то вона пише правою, але все решта робить лівою Мене в школі пробували перевчити - не виходило і тоді батьки ходили до деректора щоб дозволив писати лівою, зараз мені здається таких проблем нема - хто якою хоче тою і пише --- і взагалі дуже багато відомих людей лівші - Клінтон, Маргарет Течер...

Krasynja
15.07.2013, 11:56
У мене в садочку з 20 дітей 4 лівші, але ніхто їх не збирається перевчовувати, я схвалюю це, тому що вони малюють, пишуть так само як і інші діти правою, просто у них права півкуля більше розвинута і лівою рукою їм легше і краще працювати, батьки принесли ножиці окремі для них (ножиці для лівші відрізняються від звичайних), яким їм набагато легше працювати.

Hermi
15.07.2013, 12:11
мені здається що сьогодні немає проблеми лівша ти чи правша. Зараз дуже багато спеціальних речей для лівші. Мене з дитинства привчили писати правою (ніби ніяких проблем не було і нівкого не виникало сумніву що я правша). а от мені зручніше користуватись речами для лівші. Все почалось з горнятка, і помаленьку перейшло на все інше. Мене в тих речах зацікавила незвична форма, вигляд, а потім виявилось що ними дуже зручно користуватись. А потім після деяких психологічних тестів сказали що я лівша. Працюю обома руками однаково (правда писати лівою так і не навчилась).

Gloria Tempus
15.07.2013, 13:44
А як визначити, чи дитина лівша? Чи в такому як у нас віці це ще нереально? Малий активно користується двома руками, щоправда, ложку майже завжди бере лівою. І от зараз як мені зорієнтуватися, яка півкуля мозку в нього домінанта. Мій чоловік теж мав бути лівшою, але у ті часи багато кого перевчали, от і його перевчили. Хоча зараз він деякі речі все одно робить лівою (до прикладу, ріже хліб чи рубає дрова:)

Markkomp
15.07.2013, 14:08
Чи в такому як у нас віці це щк нереально?
я десь читала то десь в 4 рочки вже видно стає.Мій так само обома руками користується і їсть лівою

Натуля
15.07.2013, 15:28
А як визначити, чи дитина лівша? Чи в такому як у нас віці це щк нереально?
Антон будучи таким маленьким ложку-вилку-пензлик брав лівою рукою. Зараз може обома руками - він в нас наполовину лівша))))) А от Діма бере все чітко правою рукою.

Андріана
15.07.2013, 16:25
Доця ще маленька 6-7 місяців брала іграшки переважно лівою, тоді я запідозрила що можливо лівша, з віком все чіткіше було видно, а син відразу правою.

ViTanya
17.07.2013, 22:59
Действительно, сегодня физиологи, психологи, педагоги уверены: переучивать левшу нельзя! Такое переучивание — большой стресс для всего организма, что может привести к различным проблемам со здоровьем и развитием. Кроме страха перед неудачами и ощущением собственной неполноценности, у ребенка может появиться раздражительность, повышенная утомляемость, истощение нервной системы и даже заикание, нарушение сна, потеря аппетита. Помимо этого, у переученных левшей часто отмечают скованность и угловатость движений пальцев и кистей рук.

Поэтому главное — найти правильные методы воспитания.
Поскольку дети-левши более ранимы и впечатлительны, на них нельзя кричать, т.к. они могут замкнутся в себе.
Как правило, все — от дверных ручек до уличного движения — рассчитано на «большинство», поэтому таким детям нужно помогать приспосабливаться ко всему, что окружает нас в повседневной жизни.
Так, переходя дорогу, мы сначала смотрим налево, потом направо. У левшей все иначе: они смотрят направо, а потом переводят взгляд слева. Учитывайте это.
Писать и читать леворукие малыши тоже пытается справа налево. Нужно время и терпение, чтобы научить его воспринимать текст.
В школе обязательно выделить место за партой слева, чтобы школьник не сталкивался с правым локтем соседа. Дома место для занятий должно освещаться с правой стороны.

Родителям необходимо каждый убеждаться, что малыш действительно усвоил новый материал. Используйте его образное мышление. Скажите буква «X» — это шагающий человек, «Ф» похожа на очки, а «М» — на открытый клюв птенца. Похожие ассоциации можно подобрать к любой букве.
Часто бывает, что леворукие дети пишут буквы не в ту сторону, будто «отражая» их. Помочь этому помогут специальные упражнения. Заполните целую строку буквой «Р» и несколько раз специально нарисуйте ее неправильно, «зеркально». Пусть ребенок найдет эти буквы.
Учителя отмечают, что такие дети по-особому составляют числа. Если мы привыкли добавлять многозначные числа столбиком и считать сначала единицы, а затем десятые и сотые, левши делают это по-другому. Например, составляя 24 и 65, они могут сначала к 65 прибавить 5, потом 20, а затем вычесть единицу.

И запомните: нельзя считать леворукость недостатком. Лучше расскажите, что многие известные люди были такими. Ведь, как утверждают детские психологи, часто комплекс левши появляется именно по вине родителей.
Джерело тут (http://bebiklad.ru/wospitanie/rebenok-levsha)