КПК

Показати повну версію : Вибираємо ім'я для дитинки

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12

марі177
24.02.2011, 13:08
з жіночих дуже подобалося Домініка
і мені дуже подобається Домініка правда чоловік сказав що я здуріла зовсім.А коріння тут ні до чого головне щоб по-батькові звучало.:girl_yes2:

DivineVanGate
24.02.2011, 13:58
це ім'я було зовсім непоширене, я не знала жодної дівчини-ровесниці з таким іменем
Серед всіх моїх і чоловікових знайомих була тільки одна Соломія. Я і думаю "Буде рідкісне ім'я серед ровесниць".
Ага, аж ніяк не рідкісне:girl_wink:

---------- Додано в 13:58 ---------- Попередній допис був написаний в 13:48 ----------

якщо дитина у сні просить її назвати якимсь конкрктним іменем
Ну тоді дійсно без питань ;)

а взагалі нема жодного імені, котре б на 100%всім подобалося. Вважаю, тільки батьки мають право голосу( ну якщо чесно мама 60%,а тато-40:girl_blush2:
І,звичайно, ще треба дивитися як прізвище та по-батькові звучить.
Погодьтеся, що Шкварок Єлизавета Остапівна якось не звучить (ПІП підібрала випадково)...

irushka
24.02.2011, 13:58
Дівчата, скажіть, а Матвій - то таке дуже складне і незвичне ім`я? Бо мого Матвійка хоча б раз на день, та хтось назве Максимком, свекруха то постійно на нього Максимко каже :girl_haha: А мій тато часом каже Матволко :girl_haha:, у Винниках є такий підприємець Матвол, то татові легше так запам`ятати. Ще один чоловіка друг казав, що то люди зовсім помішалися на тих дивних іменах, коли почув про нашого Матвійка :girl_in_dreams:. А я то думала, що кожен, хто хоч зрідка в церкві буває, чув це ім`я і навіть не сподівалась, що його так важко запам`ятати :girl_in_dreams:.

DivineVanGate
24.02.2011, 14:04
кажіть, а Матвій - то таке дуже складне і незвичне ім`я? Б
Абсолютно ні! Серед знайомих знаю 2 Матвійка.І мені подобається, особливо, коли на питання "Як звати?",відповідає "Маті-і-і-йко":girl_claping:
люди зовсім помішалися на тих дивних іменах, коли почув про нашого Матвійка

Матвія я б дивним не назвала, от Добриня-Нікітіч(хтось тут писав) самий раз![COLOR="Silver"]

hrystusja
24.02.2011, 14:04
, а Матвій - то таке дуже складне і незвичне ім`я?
Я б радше сказала незвичне а ніж складне. Просто воно досить рідкісне. Але явно відрізняється від Максик. Саме звучання відрізняється. Може просто свекруха хотіла внука Максимом назвати, тому й кличе так?))

DILEMMA
24.02.2011, 14:06
Матвій
не звертайте увагу,як на мене це дуже гарне імя, я б теж так назвала синочка:girl_claping:

irushka
24.02.2011, 14:14
не звертайте увагу
Та я не переймаюсь, сміюсь з того, і свекруху люблю, вона не навмисно так говорить, а мені незручно її весь час виправляти. Думаю,що з часом звикнуть всі :).

Kofein
24.02.2011, 14:15
Мені з чоловічик дуже подобається ім*я Максим. Хочу в майбутньому так синочка назвати.
А з жіночих імен навіть не знаю.... поки що найбільше схиляюсь до Аліни

DILEMMA
24.02.2011, 14:18
Думаю,що з часом звикнуть всі
Звикнуть, куди вони всі дінуться)))))))))

arina
24.02.2011, 14:41
Бо мого Матвійка хоча б раз на день, та хтось назве Максимком, свекруха то постійно на нього Максимко каже
))))ідентично!!!!!!!!!!!! притому, що нам вже майже рочок!!! Від першої невістки має Ромчика і Володю -то ніколи не поплутає, а тут- або просто Максимко, або довга пауза і Матвійко, або.... пауза і ... "ма...ма....ленький"! Я раніше так нервувалась, як то можна не запамятати за стільки часу, а тепер вже просто не звертаю уваги....
П.с. Але тепер Матвійчиків багато стало, так ся тішу з того)))

Haidee
24.02.2011, 15:03
Олеся - нє, Іванка - нє, Настя, Софія - нє, Аня, Марічка - нє, Христинка - може бути

Христинка теж нє:girl_in_dreams:
Мені ЖОДНЕ дівчаче ім'я не подобається. Кажу до чоловіка: "Ну і як я маю тепер до пуза звертатися? Придумай шось!" А він не знає... Добре, що купа часу попереду. Але мені здається, що поки не побачу на власні очі малявку, буде вона в мене просто "пузік". (Спочатку треба відвикнути казати "він", "малий",...)

marianast
24.02.2011, 15:04
а Матвій - то таке дуже складне і незвичне ім`я?
Дуже-дуже красиве. І дуже звичне. Не слухайте ви нікого. Я б також хотіла Матвійчика, але недавно чоловіка близький друг так назвав синочка. Для мене то не перешкода,а коханий навіть чути не хоче(

In4a
24.02.2011, 15:05
буде вона в мене просто "пузік"
Коли Тимофій ще не народився, ми називали його "Запуз" (хоча і знали вже майбутнє ім"я), після пологів ще декілька днів так і кликали "Запуз", ніяк не могли звикнути :girl_haha:

Ljolik
24.02.2011, 15:22
але оскільки ні я, ні чоловік не маємо іноземного коріння, то вважаю що було б дивно так називати дитину, ІМХО..
А співробітник чоловіка як почув, що старшу назвали Соломійка, то питав чи нам мало українських імен, що ми дитину єврейським назвали:connie_pull-pigtail. А Злата в його версії теж погане - польське.

kati
24.02.2011, 15:34
зранку допитуюсь Сашу,як же ми братика назвемо)). Саша думає думає і видає:"Давай зайчиком!"Я сміюсь і кажу що так не називають діток, на що Сашка з повною серйозністю відповідає:" ну мене ж ти так називаєш!")))

DILEMMA
24.02.2011, 15:35
Хоч діточок в мене ще немає, але дуже про них мрію!:girl_tender:
Тому часто задумуюсь над тим, як би я назвала хлопчика чи дівчинку....Поділюсь з вами своїми вподобаннями, може комусь допоможу)))
Чоловічі імена:Тадей, Матвій, Марко, Демян, Тимофій, Арсен, Артем, Мартин.
З жіночими трошки важче...(((( Дуже давно подобається Яна і Вероніка, більше на думку нічого не спадає.....((((:girl_in_dreams:

Zhaba
24.02.2011, 16:44
Я з дитинства знала як будуть звати мою дочку - Яриною. Але декілька років тому вирішила, що назву в честь моєї бабці Анною. Довго мріяла про двійню Анну і Ярину. Але не так сталось, як гадалось :girl_smile:, і так поки що виходить, що буде синуля. Нічого з чоловічого не подобається, але коли з чоловіком познайомились з одним малявкою з іменем Яромир, ми вирішили сина так назвати. Незвичне і"мя, як на мене, але чомусь сподобалось. Певно той малявчик дуже сподобався :girl_flirt:

Natalya
24.02.2011, 18:59
А мені хлопчачі імена ну ніяк в голову не лізуть. Навіть не можу змусити себе про них подумати... Побачимо.

Maksutka
24.02.2011, 19:12
А мені хлопчачі імена, ну ніяк в голову не лізуть.
в мене та сама ситуація...всі мене питають як будемо називати синочка......а я не знаю. Поки подобається Матвій і Максим:girl_in_dreams: а далі буде видно, може ще якісь імена почнуть подобатись:girl_wink: ........ще трошки є часу:connie_pull-pigtail

Panadolka
25.02.2011, 00:22
Іра, Дімі вже 5-й рік пішов, а далі мене всі гризуть, що я дитину маскальським ім'ям назвала :) Має бути тільки Дмитро і все. Мене це злить, я раніше на це уваги не звертала, але постійно де б ми не були кожен раз нас зачіплють і починають мене виправляти, що не Діма, а Дмитро, бо ми живемо на Україні....а якщо мені Діма більше подобається, то, що мені в Роісю їхати :)
Матвій - дуже гарне ім'я і їм дійсно непевно просто не звично, тому й вигадують собі будь-які імена :) Матвол :)))) Максимко....думаю вони звикнуть :)

marianast
25.02.2011, 08:38
дитину маскальським ім'ям назвала
В мене чоловік Діма і мій дід (97років)страшно зі мною воював, щоб я хоч в його хаті "по людськи" чоловіка Дмитром кликала:girl_haha:.Але видно в мене характер інший - раз сказала,що називатиму так як мені зручно, більше ніхто не пхається. Він в мене і Діма, і Дімуля, і Дімасік, і Дімочка,і Мітька як порпикалувась, і Дімон як щось вчудить, а як вчудить щось серйозне то навіть Дімонстр. А ще Дімон-покемон:girl_in_love:

olena
25.02.2011, 10:06
Ой,в нас ніяк емоції не вщухнуть з приводу того як ми будемо доню називати.Я ще як тільки дізналась ,що буде дівчинка ,вирішила,що буде Вероніка-Нікуся,
так до пузіка і зверталась,а тут після народження почались "страсті".Баби категорично проти цього імені,хоча вчора моя мама сказала,що вона звикне і то моя справа,
але все ж додала,що малому буде зараз важко вимовляти,а йому зовсім не важко ,бо кличе її Нікусею і так гарно в нього то виходить,так лагідно.
Якщо чесно,то прикро мені слухати ті торги щодо імені,бо все ж я ту дитинку носила,родила і ростити теж будемо ми з чоловіком,тому маємо повне право назвати так,як хочемо.
Зрештою,уподобання не можуть збігатися у всьому,тому сподіваюсь,що старше наше покоління все ж спокійно поставиться до нашого вибору.

IndigoChild
25.02.2011, 10:31
Баби категорично проти цього імені,хоча вчора моя мама сказала,що вона звикне і то моя справа,
але все ж додала,що малому буде зараз важко вимовляти,а йому зовсім не важко ,бо кличе її Нікусею і так гарно в нього то виходить,так лагідно.
Якщо чесно,то прикро мені слухати ті торги щодо імені,бо все ж я ту дитинку носила,родила і ростити теж будемо ми з чоловіком,тому маємо повне право назвати так,як хочемо.
Зрештою,уподобання не можуть збігатися у всьому,тому сподіваюсь,що старше наше покоління все ж спокійно поставиться до нашого вибору.
Головне, щоб Вам ім"я подобалось!)) А з часом бабусі-дідусі звикнуть:d25:

mrochkizm
25.02.2011, 10:43
Баби категорично проти цього імені
Моя бабуся теж була проти, коли її молодша дочка вирішила назвати сина Денисом. Аргументація залізна: "В нас в селі ні одного Дениса нема, і то ім"я паскудне". Але нічого, звикла потім так, що вже ім"я здавалося найкращим :connie_pull-pigtail

Nata
25.02.2011, 10:46
Баби категорично проти цього імені
"Як я вас розумію..." У мене скоро буде маленьке племінчатко :) статі ще не знаємо, але братова хоче Веронічку (ну брат звичайно Михасика :)), то почалося "фе" вже. Щодня з мамою воюю що вони свою дитину самі назвуть і щодня чую що мама втручатися не буде, але Вероніки не хоче :(
А нам подобається.

Maksutka
25.02.2011, 10:59
100%
тому коли мене питаються, як будемо називати то кажу-незнаю :connie_pull-pigtail ,а якби й придумали вже імя, все одно не сказала б, щоб зараз такого не було
Щодня з мамою воюю що вони свою дитину самі назвуть і щодня чую що мама втручатися не буде, але Вероніки не хоче

Bride
26.02.2011, 18:52
Мені чогось дуже подобається ім"я Марта, але підозрюю що до нашого прізвища воно не пасуватиме.
Мама порадила обрати ім"я Ксенія, Ксеня (як гуцулка з пісні) От і мені воно тепер в душу запало. Ще подобаються Поліни, але чоловік не дасть :-)
Хлопчики подобаються Андрійки та Ромчики. Але в мого чоловіка брат Роман, то мабуть наші батьки не дадуть так назвати.
Називати дітей на честь бабусь - мені така традиція до душі. В нас дві бабусі Ганни, проте одну називали завжди Ганя, а другу Галя. Я десь вже підлітком дізналася, що насправді моя найрідніша бабуся - Ганна, а не Галина :girl_haha: це був шок всього мого дитинства.
А ще дві - Стефанія і Наталя. Стефі маленька в родині вже є, а Наталь мені здається дуже багато, хоча ім"я теж не з гірших...
Дідусі - Мирон і Дмитро...Хоча дід мій завжди був для нас Митя.
Добре що вибі рне є терміновим, і є час подумати.

raspberry
06.03.2011, 13:27
В нас дочка - Яна. Вона після Івана народилась, Ім'я Іванка мені не подобається, то ж ми і назвали Яна, трохи на польський манер. Особливо ніяке ім'я не подобалось, тому назвали тим, яке вона сама собі принесла. Думала, що буде рідкісне, а тепер на вулиці зі всіх сторін Ян кличуть :(

xdusia
15.03.2011, 15:10
А мені страшенно імя Марко подобається, але всі проти, бо ніби за характеристикою імені такі люди самолюби і егоісти. Хоча я не дуже вірю в гороскопи і різні такі характеристики. А буквально кілька хвилин тому натрапила на імя Світозар і з кожною хвилиною воно мені все більше подобається.

марі177
15.03.2011, 15:41
А буквально кілька хвилин тому натрапила на імя Світозар і з кожною хвилиною воно мені все більше подобається.
мені теж це ім"я дуже подобалось довго думала і зрештою назвала малого Зорян.ну а хресна хотіла Святослав,то записали через тире і тепер вдома він Зорян а в школі Свєтік:girl_crazy:

raspberry
15.03.2011, 18:02
А мені страшенно імя Марко подобається, але всі проти, бо ніби за характеристикою імені такі люди самолюби і егоісти
Ви всім можете відповідати, що дивитись треба не лише на характеристику імені, а ще й на прізвище, по-батькові, дату, день, годину, хвилину, секунду народження :). А взагалі, поменше треба на цьому зациклюватись. Дитина буде такою, якою Ви її виховаєте.

festa
20.03.2011, 17:27
Ми свою Дзвіночку називали вдвох з чоловіком, я запропонувала він погодився. Родичі і решта наближених були м,яко кажучи здивовані, але не заперечували. А тепер це найбільша улюблениця обох родин, бо всі решта хлопці, її лагідно називають Дзвіночок.
А зорян мені також до вподоби, хоча не зустрічалося.

napoleona
05.04.2011, 20:42
вибираємо ми із чоловіком імена для для нашої лялі і він хоче Оріяна, а я - Тереза і ніяк не дійдем до згоди

Shatenka
05.04.2011, 20:46
Тереза
Мені теж Тереза подобається, але чоловік категорично проти.. Так що, якщо буде дівчинка, то буде Світланка(тут ми дійшли спільної думки):girl_crazy:

napoleona
05.04.2011, 20:48
мені обидва подобаються, але ніколи не могла подумати, що йому сподобається саме то, скоріше думала, що Терезка, але....:)
він мене майже переконав

Shatenka
05.04.2011, 20:56
мені обидва подобаються
Якщо подобаються обидва, то добре:girl_smile: От в нас з чоловіком якось так виходить, що йому подобається, то мені зовсім не подобається і навпаки.. Ніяк не погодимося:girl_crazy: Хоча, то ще є час, може, ще хтось змінить свої уподобання:girl_crazy:

mrochkizm
05.04.2011, 20:57
мені обидва подобаються,
А якщо дати подвійне ім"я ? :girl_wink:

napoleona
05.04.2011, 20:58
А якщо дати подвійне ім"я ?
не хоче, хоча це варіант, можна перехитрити, але я думаю як народиться манюня то ми побачимо чи ім"я їй підходить;)

ljalechka
05.04.2011, 20:59
до кінця своєї вагітності ми не знали хто у нас буде, на УЗД малеча завжди ховалась, зовнішній вигляд у мене був як на хлопчика, але мріяла все своє життя мати донечку) дуже мені подобалось ім"я Меліса(анг. ім"я) україн. Емілія, але чоловік був проти такого імені, також подобається Єва, но чоловік також відхилив, і знайшли ми для нашої доці, як пізніше вияснилось після пологів, ім"я Роксолана, яке нам дуже подобається, а варіант для хлопчика був тільки Роман. Хоча мені тепер подобається дуже ім"я Северин, а чоловікові знову ні, а сестричка моя зараз вагітна і в неї буде хлопчик, то вибрали вони цікаве ім"я Дем"ян.

napoleona
05.04.2011, 21:02
Єва
у нас воно вже було визначено, що буде Єва поки чоловікові не сказала, що є Оріяна і воно українське:)

Oduvashka
05.04.2011, 21:04
Мама порадила обрати ім"я Ксенія
Ой, мені страшенно то ім"я подобається, а чоловіку жодне жіноче, крім Катрусі, але то мене так звуть, і мені не дуже не подобаєтьсяї коли в одній сім"ї однакові імена.

ljalechka
05.04.2011, 21:09
а ще в знайомої донечка називається Ребека, а в другої Маланія

Надя К.
05.04.2011, 21:20
А ми ще досі не визначилися з ім"ям для хлопчика. Чоловік хоче Олександр, а мені більше подобається Олексій. Добре, що хоч з дівчачим ім"ям дійшли згоди.

Oduvashka
05.04.2011, 21:20
о Маланія мені теж подобається

nattsol
05.04.2011, 21:41
вибираємо ми із чоловіком імена для для нашої лялі і він хоче Оріяна
ги, і ви туди ж (http://posydenky.com/showpost.php?p=913530&postcount=1704)? :)

ljalechka
06.04.2011, 10:59
ще забула цікаві імена, мій кум має донечку назив. Мілана, а кума має донечку називаєт.Мая

Svoja
08.04.2011, 16:04
люблю гарні українські імена... коли взнали з чоловіком про вагітність, то зразу ж таки почали вибирати імена))) з іменем для хлопчика визначились в ту ж секунду - Кирилко, а для донечки думали-гадали....місяців зо три.обом сподобалось ім"я Ярина. І сильне, і водночас якесь лагідне...Яринка))):girl_curtsey:

kljysochka
08.04.2011, 17:05
сподобалось ім"я Ярина. І сильне, і водночас якесь лагідне...Яринка)))
гиги! то я така :) так от хочу сказати, шо дуже ім"я своє люблю і приємне воно мені:girl_dance: і власне як ви казали-сильне і тверде,та ніжне! (отак розхвалила:girl_blush2:)
я також прихильник старих імен, рідкісних,тому вибирали мучітєльно довго, чоловік звикав. але я дико рада, шо так назвала,бо кожен раз як кличу-балдію...:girl_dance:

VERO
08.04.2011, 19:04
Коли ми тільки познайомились з чоловіком, то він мене попередив, що в них кілька поколінь підряд називають по черзі хлопчиків Павлом та Андрієм. Так як мій чоловік Андрій, то в нас мав бути Павлик на честь діда. Коли ми довідались, що буде хлопчик, то і сплила стара пісенька про спадкові імена. Не можу сказати, що Павлик мені дуже не подобається, але в мене теж є тато, який теж заслуговує, щоб єдиного внука у батька трьох доньок назвати його ім'ям. Так спадкова традиція себе вичерпала. Почались пошуки імені. Ми разом з чоловіком повиписували імена, які хоч комусь подобались, а потім по черзі викреслювали ті, які комусь не підходять. Залишилося два компромісних варіанти- Захар і Ростислав. В результаті маємо Ростика, бо більше подобалося мені. А так як я за час вігітністю пройшла три круги..., то ніхто навіть не смів сперечатися. А тепер нова дилема- маємо в пузику донечку і поняття не маю, як називати. Колись вважала, що дівчинку назвати значно простіше, багато імен подобалось. А як прийшлося вибирати, то ніц... Але ім'я однозначно має бути ніжним і не чоловічим, бо прізвище і побатькові досить тверді і гримучі. А я вірю, що ім'я впливає на характер дитини.

Liliyah Romanova
08.04.2011, 20:23
в мене теж є тато, який теж заслуговує, щоб єдиного внука у батька трьох доньок назвати його ім'ям.
Українська традиція цього не передбачає. Хлопців називали іменами по чоловіковій лінії, саме старший син мав то переймати й вести далі. Тої традиції вже мало-хто дотримується.

ljalechka
09.04.2011, 11:08
в нашій родині ця традиція ще підтримується частково, моя бабця має ще свої дві рідні сестри,і кожна має внучку,от наші батьки кожної внучки страршої, назвали їхніми іменами

Fechka
09.04.2011, 11:43
донечка називається Ребека
якось не звично... Та гадаю можна звикнути..Лагідно звучить не дуже-Ребекочка..Чи як?
Ні,ім"я не погане...
Мілана,

Оріяна

Ксенія
Теж чудові імена!
ка поколінь підряд називають по черзі хлопчиків Павлом та Андрієм.
Нічого не маю проти традицій. Але б не хотіла називати дитину так бо така традиція. Хочеться чогось оригінального,свого, іншого..
Так спадкова традиція себе вичерпала.Сміливо з Вашого боку! Підтримую... :girl_curtsey:

mrochkizm
09.04.2011, 11:48
Лагідно звучить не дуже-Ребекочка..
Напевне, від Ребекки зменшувальне - то Беккі :)

ljalechka
09.04.2011, 11:50
Ребека це єврейське ім"я, а скорочено і лагідно її кличуть Бекі, от так)))))))))))))

talja
09.04.2011, 11:55
Хлопців називали іменами по чоловіковій лінії, саме старший син мав то переймати й вести далі. Тої традиції вже мало-хто дотримується.
Я напевне роки чотири тому дізналась що така традиція ще живе і деякі сім'ї дотримуються її. Була трошки здивована тим, бо не у всіх це добровільний крок і дуже багато проблем і негараздів чи небажання приймати це, супроводжують це маленьке дитятко! Добре коли все добровільно, ніхто не має ніяких претензій і образ і всі розуміють для чого це! І ця традиція стосується не лише чоловічого імені а й жіночого, хлопчика по батьковому імені дівчинку по маминому...;)

FoRtune
09.04.2011, 11:58
На благовіщення хрестили чоловікового племінника.Хлопчика назвали Арсен.

Liliyah Romanova
09.04.2011, 17:21
На благовіщення хрестили чоловікового племінника.Хлопчика назвали Арсен.
Син мого племінника також називається Арсен, а друге ім'я - Агатангел.

natorella
09.04.2011, 17:34
буде у нас маленький Домінік
другий домінік на посиденьках)))) прикольно

Olena-m
09.04.2011, 17:36
Мені останнім часом подобається називати донечку Асею. Муж нервується, каже що вона Настя, а не Ася. :) Але Артемко мене підтримує :)

natorella
09.04.2011, 17:36
я ше хотіла запитати (то певно ліля скорше відповість)
я думаю над іменем (якшо буде хлопчик) юрій. так звали мого тата. і я б хотіла назвати дитину так. то сильне ім*я. а якшо разом з піб - дуже сильне)
але от чи так варто називати? кажуть не можна давати імена померлих родичів
от тепер думаю
розкажіть як тут нюанси

Shatenka
09.04.2011, 18:19
кажуть не можна давати імена
а чому не можна? В мене сестра скоро буде мати донечку, хоче назвати в честь бабусі(вона вже померла) Катрусею

Котя
09.04.2011, 19:08
другий домінік на посиденьках)))) прикольно
Це вже третій буде Домінік на посиденьках:girl_spruce_up:

DivineVanGate
09.04.2011, 19:36

Не думаю, що варто вірити, що щось погане станеться з дитиною, котру назвати на честь померлої людини.

Мого брата назвали Ігорем, тому що у бабусі у віці 6 р. помер син(татовий брат). Все ок :)

А ім'я Юрій мені теж подобається ,як Бог дасть хлопчика теж би так назвала( хоч у нас і мій тато ,і чоловіка Юрій, ніби багато тих Юрків виходить, але що зробиш як ім'я файне :)

Oduvashka
09.04.2011, 20:12
кажуть не можна давати імена померлих родичі
Я не думаю, що треба в то сліпо вірити, бо завжди можуть знайтись імена, які носили померлі родичі, може навіть дальні.
(Сподіваюсь зрозуміло написала)

vernata
09.04.2011, 22:16
Чоловік хоче Олександр, а мені більше подобається Олексій.
А ми якось зразу обоє зійшлися на імені Олександр, а тепер якщо буде другий хлопчик, то назвемо Олексій, а от якщо дівчинка... Щось ніяк не можемо вибрати імені.

zetta
09.04.2011, 22:32
менi.теж подобаеться Олексiй, а чоловiк проти дуже. а от для дiвчинки взагалi туго з варiантами.

vernata
09.04.2011, 22:52
кажуть не можна давати імена померлих родичів
У чоловіка мав би бути старший брат, але помер при народженні, йому дали ім"я Олександр. Нас це трохи бентежило, але ім"я так подобалося обом, що вирішили назвати синульку саме так.

VERO
10.04.2011, 00:51
Недавно впало мені в око ім'я Інесса. Чоловік навіть не сказав, що не подобається. Як правило, йому більше імпонують традиційні українські імена. Думаєм тепер над таким варіантом.

Liliyah Romanova
10.04.2011, 02:32
Можна. То все забобони, Наталю. Називай так, як відчуваєш і не переймайся дурницями. Гарне ім'я.

Gemmy
10.04.2011, 13:07
Тут такі цікаві імена дітям дають, звичайних не так уже і багато. От напишу кілька: Вів’єн, Ніколетта, Адріен, Барбара, Габріелла, Каталін, Жужанна, Бернадет, Іветта, Бертолон... Правда, це в зв’язку з близкістю кордону з Угорщиною, але такі смішні бувають поєднання ПІБ. От знайома моя назвала малу Мерседес (скорочено - Мерці, Мерцуш - бо говорять в сім’ї переважно по-угорськи), тато - Йосип (по-їхньому - Йоцо чи щось таке), ну і виходить Мерседес Йосипівна, як на мене - зовсім не гарно.

Yarmila
10.04.2011, 17:59
Мерседес Йосипівна, як на мене - зовсім не гарно.
і кумедно )))

Liliyah Romanova
10.04.2011, 18:08
ну і виходить Мерседес Йосипівна, як на мене - зовсім не гарно.
Чомусь думаю, що вони такими категоріями не мислять.
Мені в канадському посольстві в Києві написали в документах "Лілія Олегівна". І куди не візьму свій дозвіл на працю, мене всюди питають, чи то моє друге ім'я. :girl_crazy:

Gaichka
10.04.2011, 18:15
я думаю над іменем (якшо буде хлопчик) юрій.
Мені теж це ім"я дуже подобається. Скажу чесно, як в мого Сашки буде братик, то Юрчик однозначно. Ще жартома собі кажу, що буде в мене Шурік і Юрік.

Незабудка
10.04.2011, 18:43
Мерседес Йосипівна, як на мене - зовсім не гарно.
Абсолютно не бачу проблеми. Можна дуже і дуже легко привчити усіх називати її просто Мерседес чи, якщо вже так хочеться показати шану, пані Мерседес.
По роботі часто спілкуюся з досить поважними (і за віком, і за статусом) людьми. Спостерігаю тенденцію до того, що все частіше просять звертатися саме по імені. На "ви", чи разом зі звертанням "пане" чи "пані".

classic
11.04.2011, 23:23
А ми ще до того, як взнали ,що вагітні , знали, що будемо мати синочка Юрчика, а щодо імені дівчинки не могли дійти згоди .. нам все підійшло класно, бо 6 травня -Юрія, а а ми десь пішла Пасхи маємо появитись ...

Salamandra
23.05.2011, 11:36
У кого які асоціації з іменем Давид. Хотілося б так назвати синочка, але от батьки кажуть, що в них це асоціюється з єврейським

marianast
23.05.2011, 11:41
асоціюється з єврейським
Як і Анна, Марія, Йосип і ще ціла купа звичних імен. Ми також розглядаєм такий варіант і оте "єврейське" вже забембало)))) Кумедні в нас люди, чесне слово.
Батькам перекажіть, що ім"я якраз грецького походження :)))

Котя
23.05.2011, 11:44
У кого які асоціації з іменем Давид.
Нам з чоловіком теж дуже подобається це ім"я:girl_in_love:, але маєм вже давно інше ім"я для малечі.
Хотілося б так назвати синочка, але от батьки кажуть, що в них це асоціюється з єврейським
Ми такі люди, що нам всеодно хто що скаже:girl_cool:

Натуля
23.05.2011, 12:04
У кого які асоціації з іменем Давид
У мене хороші, бо моя знайома назвала та свого сина і він дуже сипатичний і позитивний хлопець.

Nastylove
23.05.2011, 12:16
У кого які асоціації з іменем Давид
І в мене дуже гарні асоціації з цим ім*ям, знаю ну дуже гарного і доброго хлопчика, і іншого імені я йому навіть не уявляю .
А я синочка хочу назвати Артемчиком, але дуже часто стикаюсь з такою ситуацією, що коли кажу людям, що хочу так дитинку назвати, то якась в них на це незрозуміла мені реакціяспочатку здивування:eek:, а потім одразу розмову переводять на іншу темуНе можу зрозуміти чому так?:girl_sad:
Ще дуже подобається ім*я Ілля:girl_in_love:

Котя
23.05.2011, 14:56
А я синочка хочу назвати Артемчиком, але дуже часто стикаюсь з такою ситуацією, що коли кажу людям, що хочу так дитинку назвати, то якась в них на це незрозуміла мені реакція
Дуже гарне і досить популярне ім"я:girl_curtsey: Може , то люди якісь далекі?:girl_in_dreams:

Nastylove
23.05.2011, 15:04
Може , то люди якісь далекі
Може й так! але цікаво те, що то не посторонні люди так реагують, а близькі (хресна мама чоловіка, подруги з роботи, навіть бабуся моя невдоволення виявила) Ну ми з чоловіком намагаємось не звертати на то уваги, але мені трошки неприємно:girl_sad:

Brillante
23.05.2011, 18:15
Ну ми з чоловіком намагаємось не звертати на то уваги, але мені трошки неприємно
5 років назад, коли ми називали свого синочка Домініком, то рідні теж трохи дивувались, а зараз вже всім привиклось! Головне, назвати дитину так, як хочеться і приємно саме Вам, а рідні звикнуть

Holly
23.05.2011, 18:25
хочу назвати Артемчиком
але дуже часто стикаюсь з такою ситуацією, що коли кажу людям, що хочу так дитинку назвати, то якась в них на це незрозуміла мені реакціяВ мене, наприклад, свекруха теж не любить цього ім"я і імена Арсен, Артур, Анжела, Ілона..... Каже, що то не українські.

---------- Додано в 18:25 ---------- Попередній допис був написаний в 18:23 ----------

У кого які асоціації з іменем ДавидНашого майбутнього синочка так назвем :)
Ми ще до одруження вибрали це ім"я для сина

nattsol
23.05.2011, 18:37
А я синочка хочу назвати Артемчиком, але дуже часто стикаюсь з такою ситуацією, що коли кажу людям, що хочу так дитинку назвати, то якась в них на це незрозуміла мені реакція
ми як сказали моїй мамі, що хочемо свою доньку назвати Оріяною, вона до останнього вірила, що ми ще передумаємо. зате тепер лише чути "Оріянка, Оріяся, Яся" :girl_in_love:

Yarmila
24.05.2011, 09:33
Може й так! але цікаво те, що то не посторонні люди так реагують, а близькі
ми з чоловіком рідко кому казали варіанти імен, бо завжди найдуться люди з критикою... і рідно особливо в тому числі.. і тому свекрусі нічого не казали поки самі не назвали дитину) але вона досить гарно сприйняла і я тому рада. а! ми сина назвали Марк (але не Марко а власне Марк)

algo
24.05.2011, 10:04
А наша мабуть буде Златочка. або Дануся. але швидше перший варіант!

zetta
24.05.2011, 10:14
а в нас купу радникiв ) я нiяк не реагую на тотi поради бо сама не знаю що би хотiла... чомусь дуже вiдштовхують значення тих iмен, тобто характеристики.

Ljolik
24.05.2011, 10:18
А ми нарешті ніби зійшлися на імені Дзвінка (Двенислава).

xdusia
24.05.2011, 12:41
А ми ніби зійшлись на імені Квітослава, Квітка, Квітуся :girl_in_love: І я намагаюсь не реагувати на людей, які зразу починають говорити, шо ми робимо дурницю, бо її будуть обзивати і дражнитись будяком або що - бо вона буде Квітка Полева в скороченому варіанті імені. Я не бачу нічого поганого і чого мають дражнитись :shout: Тим паче знаю і інші приклади коли в людей дуже цікаві прізвища і імена, до прикладу мій співробітник Лев Рудий - як на мене просто шикарно і крім того він сам по собі дуже харизматична людина, і кожного разу коли отримую листи від нього мимоволі посміхаюсь..

Lithium
24.05.2011, 13:04
А я страшенно хочу донечку Даринку, ну просто, а ж серце мліє, але родина чоловіка проти бо вже є одна, тітка Дарка і це буде ніби названо на її честь. Не знаю, ще подобається Анна, Яна, Юстина і Софія, думаю що то робити, як переконати.

Ravlyk
24.05.2011, 13:20
Даринка, зараз досить популярне ім"я:good:, маю трьох знайомих в котрих донечки так називаються, правда кожен собі кличе по-різному, але одна виключно - Даринка, і ні в якому разі не можна її "обізвати" Дашуня, Даруня......от так:girl_wink:

Natalya
24.05.2011, 13:29
а в нас купу радникiв )
А в нас жодного. Знаючи, що вони подумають, а я все рівно вирішу, навіть не пробують думати :) Дівчинку назвемо в честь моєї бабусі (хоч це зараз дууууже поширене ім'я), а якщо випадково хлопчик, то будемо думати по факту народження :)

Virginia
24.05.2011, 14:09
А мені хоч би одного порадника, всі шось мене бояться:)
Виписала собі декілька імен, які буду читати чоловікові, мо йому шось сподобається: Адріана, Антоніна, Аделіна, Валерія, Варвара, Дарія, Евеліна, Іванна, Кароліна, Олеся, Соломія, Софія, Юліана. З хлопчачими мені легше мені і Лук"ян, і Матвій, і Іван, і на крайняк Роман, і ще пару таких поширених.

Nastylove
24.05.2011, 14:33
Якщо не можете визначитись з ім*ям дитинки (ваші вподобання відрізняються від чоловікових) спробуйте так: напишіть на листочку 5 імен які вам подобаються, теж саме повинен зробити чоловік. потім обміняйтесь листочками, якщо є співпадіння - то тут вже все ясно:girl_tender:, якщо нема - обираєте 1 ім*я, яке вам подобається найбільше із запропонованих, і тоді вже шукаєте компроміс так:aggressive:, так:o, чи так:(
В нас з чоловіком зразу співпало:give_heart:

Virginia
24.05.2011, 14:36
В нас з чоловіком зразу співпало

Класно вам... а нам ніц не подобається. Екзотичного імені не хочу, "заїждженого" теж не дуже хочу.

Haidee
24.05.2011, 14:55
Валерія
Дууже хотіла б так назвати, але скорочення Лєра все бажання відбиває.

Іванна
Маю багато знайомих з тим іменем (в т.ч. сестру:)), то ті дєвки всі такі з характером:)

Олеся, Соломія
Просто дуже гарні.

В нас напевно буде Вероніка, хочу називати Веронкою. Моєї бабці найстаршу сестру так звати, але не думаю, що то буде як "в честь бабці Веронки", бо я її навіть не бачила жодного разу. А ще мені подобається, що ім'я чотирискладове і має букву "р", так само, як прізвище і по-батькові. Знаю, що багато хто уникає таких повторів і хочуть навпаки пом'якшити звучання, а мені воно якось так аж співає. Надіюся, не буде такого, що от подивлюся на маля і те ім'я їй не буде пасувати. Тоді щось інше придумаємо. Ну або УЗД обманює про "100 відсотків" і буде хлопчик:)

AilataN
24.05.2011, 15:09
Коли була вагітна в голову приходили імена- Агата, Магда, і ще всілякі польські, чоловіка дуже любила дратувати іменем Дорота( жартома, таке ім"я не розглядала))
Коли майбутній тато почув -А може Маруся? щастю і полегшенню не було меж))
Але за Агатою шкодую.

Venezianka
24.05.2011, 16:08
Для донечки я би обрала імена: Анна, Анастасія, Єлизавета чи Софія.
А для синочка - навіть не знаю. Подобаються Ігор, Максим, Марко.
Але я думаю треба вибирати ім"я, щоб гарно звучало з прізвищем і по-батькові. А то трапляються: Артур Зіновійович, Віолетта Іванівна....

raspberry
24.05.2011, 16:09
Якщо не надаєте переваги жодному імені, то, як варіант, можна дитину назвати іменем, чиї іменини в день народження або близько до нього. Вважаю, що кожне ім'я гарне по своєму і достойне того, щоб його носили.

Котя
24.05.2011, 16:19
Артур Зіновійович, Віолетта Іванівна....
А що Вам не подобається в таких співзвучностях?:confused:
Вважаю, що кожне ім'я гарне по своєму і достойне того, щоб його носили.
+100!!!

Liliyah Romanova
24.05.2011, 16:24
Маю багато знайомих з тим іменем (в т.ч. сестру), то ті дєвки всі такі з характером
А я знаю тільки ніжних і творчих Іванок. Та ще й дуже красивих до того ж.

Tutuka
24.05.2011, 16:47
Муж нервується, каже що вона Настя, а не Ася.
Моя Настя коли почала говорити, називала себе Аця. :)

Kykysik
24.05.2011, 16:53
Колись мені подобалось ім"я Софія, зараз ні!!!
Подобається мені Ізабелла, Асмік, Інга,Наіра,Єва.

Oriana
24.05.2011, 17:11
Іванок. Та ще й дуже красивих до того ж.
Це точно! Моя двоюрідна сестричка - модель:girl_tender:

---------- Додано в 17:11 ---------- Попередній допис був написаний в 17:08 ----------

А мені ще почало подобатися ім`я Едуард:girl_in_dreams:Може колись так синочка назву.

Shatenka
24.05.2011, 17:14
А ми з чоловіком, здається, нарешті дійшли до спільного знаменника, а то ніяк не могли вибрати ім'я, яке б обом подобалося:girl_smile: Напевно буде Богданчик:girl_yes:

Virginia
24.05.2011, 18:52
Доречі, ще про ім"я Меланія, яке зараз дуже популярне. Воно означає - темна, чорна... якось не дуже...

Olka Sherolka
24.05.2011, 19:27
от тепер думаю - ой, чого тільки не кажуть - і що не можна називати так само, як звуть батька дитини, і не можна називати в честь живих родичів - бо тоді хтось із них помре, тепер ще й таке... а як тоді називати? Забобони це все:girl_smile:
А щодо незвичних імен - моя особиста думка - треба з ними бути обережними! Я ще розумію коли дитину називають незвичним для загалу ім'ям коли хтось з батьків має походження з тих країв де це ім'я звичне, чи, наприклад, в цьому регіоні подібні імена не рідкість через близькість кордону, чи на честь святих. Але називати дитину з причини "бо хочу і все", " бо з дитинства мріяла (сама так називатись)" чи " бо герой-героїня-артист-артистка... з таким ім'ям дуже подобається" щонайменше недалекоглядно і певно егоїстично. До того ж часто про якесь певне ім'я мріє хтось один із батьків і часто через це починаються суперечки. Мені чомусь здається що остаточно ім'я варто обирати вже після народження малечі - придивитись яке б личило, яке відповідає характеру (звісно складно вгледіти характер в новонародженого, але вірю що батькам серце підкаже).

squirrel
24.05.2011, 20:25
Мені чомусь здається що остаточно ім'я варто обирати вже після народження малечі - придивитись яке б личило, яке відповідає характеру
Я так і зробила. Подивилась що моя донечка така спокійна і тихенька, ну просто янголятко і назвала її Ангеліною. А тепер вона зовсім за характером на янголятко не схожа.:girl_crazy:

Gala
24.05.2011, 22:21
за характером на янголятко не схожа.
Моя теж за характером на ангелика не схожа,теж маю Ангелінку,їй 8років.Але то навіть в тлумаченні імені написано, що спокійна буде не буде,а з характером.

Незабудка
24.05.2011, 22:33
Але називати дитину з причини "бо хочу і все", " бо з дитинства мріяла (сама так називатись)" чи " бо герой-героїня-артист-артистка... з таким ім'ям дуже подобається" щонайменше недалекоглядно і певно егоїстично
Трохи не погоджуюсь. Якщо ім'я милозвучне, не є іменником-загальною назвою з дивним значенням (ну, Табуретка, наприклад :girl_wink:) то чому б і ні?

Недалекоглядно? Теперішні "модні" та популярні імена ще 10 років тому були дивними для нашого вуха. І навпаки, вони можуть стати дивними і незвичними через років 20, коли дитина виросте. Цього не вгадаєш.

Егоїстично? Чому? Якщо ім'я не спричинить неприємних дражнилок в школі, садочку, то в чому тут егоїзм - назвати свою дитину ім'ям, яке найбільше подобається?

Моє омріяне ім'я для донечки - Беатріче. Ще зі школи. :girl_curtsey:

IndigoChild
24.05.2011, 23:05
А мені дууууже подобаються імена Аніка і Еріка:girl_wink:може колись так донечку назву)))

Olka Sherolka
24.05.2011, 23:27
Якщо ім'я милозвучне, не є іменником-загальною назвою з дивним значенням (ну, Табуретка, наприклад ) то чому б і ні? - так, якщо милозвучне, але часом поєднання абсолютно українського по-батькові й прізвища з закордонним ім'ям відверто негармонійно звучить. Маю такий приклад в родичів - манюню назвали Ніколь. Саме по собі ім'я гарне, але не в поєднанні з прізвищем й по-батькові - ну дуже вже дивно, до того ж скорочено дівчинку називають Ніколька (майже як Колька) або Ніка (популярна собача кличка, в мене самої собачка була з такою - певне тому мені так ріже слух). Можливо її задразнять в садочку-школі, а може й ні, можливо в неї характер загартується, а може й зламається - життя покаже, просто моя думка - імя в першу чергу має належати дитині, її особистості, а не бути захцянкою батьків.

Теперішні "модні" та популярні імена ще 10 років тому були дивними для нашого вуха - а які наприклад? бо я щось про це з такої точки зору не задумувалася:girl_blush2:

Незабудка
24.05.2011, 23:45
а які наприклад?
Наприклад, Домінік, Марко, Юстина. Я, наприклад, ці імена в нашому регіоні вперше почула років так 5 тому, а то й менше. А тепер вони вже досить поширені, нікого ними не здивуєш.
часом поєднання абсолютно українського по-батькові й прізвища з закордонним ім'ям відверто негармонійно звучить
Так, погоджуюсь, на це теж слід звертати увагу. Але поєднання ім'я+по-батькові, на мою думку, не є критично важливим. Можна привчити усіх оточуючих називати дівчинку-жінку-бабусю просто Ніколь. Без по-батькові.

Ljolik
24.05.2011, 23:48
Можливо її задразнять в садочку-школі, а може й ні

Задразнити можуть з будь-яким іменем, рідкісним чи самим звичайним, було б бажання. Невдячна це справа - намагатись спрогнозувати чужу дурість.

Aster
25.05.2011, 02:57
а які наприклад? бо я щось про це з такої точки зору не задумувалася

Нестор, наприклад. Я ще років 3 назад не бачила жодної дитини з таким їм'ям. Зараз воно набуває популярності.
Матвій. Ще років 10 назад це було найрідкісніше ім'я. Зараз Матвійчиків є багато.
Діана, Меланія, наприклад. Домінік...

Haidee
25.05.2011, 09:21
А я знаю тільки ніжних і творчих Іванок. Та ще й дуже красивих до того ж
Та одне іншому не заважає:) Про творчих і красивих 100% згідна, а от характер в моїх знайомих з таким іменем спокійним не назву.

Ніка (популярна собача кличка, в мене самої собачка була з такою - певне тому мені так ріже слух)

А в селі, звідки я родом, всі бички Юрки, а корівки Мартусі. І що з того? Мені таке скорочення дуже подобається, і ніяких асоціацій з собачими кличками не викликає.
І взагалі, ім'я має подобатися батькам. Мене от Марією назвали, бо родилася між двома Маріями (17 вересня), то сказали бабці, що тільки Марія і вже. А тато дуже не хотів, але хто б то слухав. В мене в класі було ще дві Марії: одна родилася за тиждень до Марії, інша в травні - то місяць Марії, і без варіантів тут:girl_mad:Отакі в місцевості вимоги до імені. Потім родилася моя сестра, і вже тато хотів її по-своєму назвати, але захотілося їй родитися 19 січня, то мама як в ПБ їхала, думав, аби не хлопчик, бо Івана не переживе. Родилася Іванка, теж без варіантів.
Мені в серпні родити, перед Марією:) готуватися до війни, чи як?:connie_pull-pigtail

zetta
25.05.2011, 10:39
а нам ніц не подобається. Екзотичного імені не хочу, "заїждженого" теж не дуже хочу.
отак i в нас....

Віолетта Іванівна
я Вiолетта Чеславiвна ) а мала бути Iванкою бо родилась на Iвана Богослова.
(популярна собача кличка
то проблема собак а не людей.... якщо у господарiв бракуе фантазii то хай будуть собаки Нiки. Машину он теж жiночим iменем назвали i файно так живеться тому бренду ))
Задразнити можуть з будь-яким іменем, рідкісним чи самим звичайним,
однозначно. якось включила телебачення а там Дом 2 i той парубок котрий Венцеслав.... мале, тоще, убоге, а яке коронарне iмя у нього.... а поведiнка пiдла... iмя не вiдповiдае нi зовнiшностi нi характеру.

Donner
25.05.2011, 10:52
Висловлюю суто свою думку, не як докір будь-кому. Але от не розумію пристрасті до екзотичних ( а часто просто транскрибованих з інших мов) імен. Всілякі там "Жозефіни, Ліонелі, Ізабелли, Патріки, Даніли, Єгори, Віолетти, Джесіки". Нє, ну коли росіяни називають дитину Єгор, це зрозуміло, в них така вимова. Але ж нашим галичєнам тоже сі хоче не простого Ігора, а таки Єгора, не Антона, а Антуана, не Мар'яну, а Маріанну:)
Щось не чув, щоби французи чи іспанці свого Жозе чи Хосе називали українським Йосипом, поляки Яна - Іваном, а росіяни Агафию - Гапкою:)

zetta
25.05.2011, 11:02
галичєнам тоже сі хоче не простого Ігора, а таки Єгора, не Антона, а Антуана, не Мар'яну, а Маріанну
в кожноi сiм"I, людини... свое життя, iсторiя, свiй мотив.
Але от не розумію пристрасті до екзотичних
з рештою а кому яке дiло.... я теж багато чого не розумiю, але коли люди приймають якесь рiшення вони моеi думки не питають )

solomka
25.05.2011, 11:16
Домінік, Марко, Юстина. Я, наприклад, ці імена в нашому регіоні вперше почула років так 5 тому, а то й менше. А тепер вони вже досить поширені, нікого ними не здивуєш.
Але це все ж таки українські імена, хоча і давні. Точніше, такими іменами називали дітей на нашій території. А такі імена як
Жозефіни, Ліонелі, Ізабелли, Патріки, Даніли, Єгори, Віолетти, Джесік
зовсім не притаманні на українських землях.

Donner
25.05.2011, 11:28
з рештою а кому яке дiло.... я теж багато чого не розумiю, але коли люди приймають якесь рiшення вони моеi думки не питають )

Маєте рацію. Але позаяк форум - то така собі "курилка", то кожен висловлює і своє "вав!" і своє "фе", так, чіста патріндєть:)

apelsyn
25.05.2011, 12:03
Але от не розумію пристрасті до екзотичних
Згадала, як я була мала до нас в двір до своєї бабусі приїзджав хлопчик Річард. При чому по-батькові в нього було якесь звичайне- чи Олексійович, чи Олександрович, вже не пам"ятаю. Дуже дивно звучало

Незабудка
25.05.2011, 15:08
Але це все ж таки українські імена, хоча і давні. Точніше, такими іменами називали дітей на нашій території
Не зовсім так. Домінік, Марко - мають грецьке походження. Юстина - калька з французького імені Жюстіна.

Більшість сучасних імен - і близько не українські. З приходом християнства у нас стали "модними" імена грецького, латинського та староєврейського походження. Якщо вже слідувати логіці, що ім'я мусить бути лише рідне-українське, то не варто називати дитину Іваном (євр.), Петром (гр.), Оленою (гр.) Катериною (гр.), Ігорем (скандинавське), Тетяною (римське).

DesperateHousewife
25.05.2011, 15:34
Нестор, наприклад. Я ще років 3 назад не бачила жодної дитини з таким їм'ям.
Мушу непогодитись :) То що хтось такого імені не чув, не означає, що ним не називали. Називали, просто не було воно таким популярним. В мене у Львові в подвір"ї є хлопчик Нестор (зараз йому десь 14 років).
Рідний брат моєї бабці - Нестор, також була у бабці подруга цьоця Юстинка і цьоця Меланка, у моєї мами подруги - Квіта і Тереза, а в мене є знайомий одноліток Марко :) Тому ці імена для мене ніколи слух не різали, а були нормальними традиційними іменами.

Liona
25.05.2011, 17:52
Дууже хотіла б так назвати, але скорочення Лєра все бажання відбиває
Ну і даремно ) Лєруся - дуже ніжно звучить )
Насправді ім'я це дуже сильне, бо має чоловіче коріння. Усі дорослі Валерії, яких знаю, дуже красиві, розумні та цілеспрямовані. Та й не мусите кликати саме Лєра, можете повним ім'ям весь час називати ) Коротше, я мабуть необ'єктивна, бо від цього імені до сих пір балдію ))

Юстина
25.05.2011, 18:09
калька з французького імені Жюстіна.
Та де ж французького. Устинія споконвіку існувала на слов"янських землях. Юстина дещо видозмінений його варіант, більш притаманний саме західним, ближчим до Польщі регіонам.

Aster
26.05.2011, 02:16
Та де ж французького

Але ім'я, певно, все одно те саме, з одного джерела? Так само, як Мєрі і Марія, Кетрін і Катерина, Мішель і Михайло?

---------- Додано в 02:16 ---------- Попередній допис був написаний в 02:12 ----------

Називали, просто не було воно таким популярним

Я саме про це і пишу. Ці імена до останніх років були зовсім не популярні. Одна-дві людини з таким іменем на ціле місто - це дуже мало.

Donner
26.05.2011, 07:55
Більшість сучасних імен - і близько не українські.

Ну, зрештою, вони й не англійські/французькі/італійські. Іменами християнських святих чи біблійними іменами називають всі християнські нації, просто в кожної - своя вимова. Але британець ніколи не назве Джеремі українським Яремою, а француз Габріеля Гаврилом. А ми можемо, ми такі:)

Yarmila
26.05.2011, 12:19
а я дуже люблю імя Адам, і вибір імені стояв між Адамом, Натаном і Марком
але таки назвала дитину після народження аж за тиждень... ніколи не могла зрозуміти чого іноді батьки тягнуть тижнями після народження з іменем дитини:girl_nea: а тепер прикрасно розумію... :girl_wink:

Gala
26.05.2011, 13:13
А як назвали?

Yarmila
26.05.2011, 15:09
А як назвали?
назвали таки Марк )

хельга
26.05.2011, 15:24
А в нас Тимофій.
Всю вагітність просила чоловіка допомогти вибрати ім"я. Я собі вибрала Тимофій, а чоловіка просила підкинути ще ідеї, бо не дуже бурно реагував на мій вибір. А він все на завтра перекладав. Ось коли в мене почались перейми, то я сказала, що варіянти вже не приймаються :agree: - синочок буде Тимофій :smile:

solomka
27.05.2011, 18:05
Нещодавно почула дуже дивне, як на мене, ім'я - Творимир. Вперше зустріла дитину з таким іменем.

marianast
27.05.2011, 18:09
А мені чоловік вчора вручив список варіантів. Вибираєм:girl_tender: Оскільки там включені усі варіанти які мені подобаються - не маю нічого проти такої наглості з боку чоловіка:girl_wink:

Kolizhanka
27.05.2011, 19:01
А у нас синочок Дарій (Дарусик). Я ще як не була вагітна десь почула це ім’я так до мене і приклеїлось,а коли завагітніла то навіть і не думала про інші імена. Маю племіника з оригінальним ім’ям Яромир (Ярчик),а сестричка в нього Яринка.

zetta
19.06.2011, 19:45
я вирiшила не втручатися в вибiр iменi i хай чоловiк сам називае,(ну хiба як вже зовсiм менi не сподобаеться) ...... назвав -Єлезаветою )

Megan
19.06.2011, 20:49
назвав -Єлезаветою )
Скажіть, а має бути саме Єлезавета? Бо я всюди читаю Єлизавета... просто питаю...

Анютка
19.06.2011, 21:38
Має бути через И
У нас теж Єлизавета;)

Roxie
19.06.2011, 22:39
а в нас Соломійка )) співуче імя, ми з ним точно не помилились, бо коли в церкві хрестили - "співала" увесь час )) священик так і сказав, що буде співуча дівчинка

читала, що для того щоб дитині легко було знайти спільну мову з обома батьками, а батькам з дитиною - в імені дитини має бути присутня одна голосна буква з імені мами і одна - з імені тата.. тобто якщо тато Ігор, а мама Дарина то дівчинку можна назвати Олександра (з татом спільна О, з мамою - А), Віолетта, Оксана, Марія..

Virginia
19.06.2011, 23:10
Має бути через И

А чого так категорично? Є ж різні імена...напр. Ірина, Ірена

zetta
20.06.2011, 01:40
фактично я коли шукала як точно мае бути то варiантiв декiлька. Але оскiльки вона не буде громадянкою Украiни (вiдповiдно i написання буде iншим) то той факт щодо Е чи И не е дуже суттевим.

Merry
20.06.2011, 11:18
Хто ще тут http://stat6.stat.lviv.ua/dw_name/top10.aspне був, то загляньте. Офіційний сайт Львівської статистики. Тут є цікава інформація щодо імен якими батьки називають львів'ян (та й області). Як вам імена- лідери, ще не проїлися?

Ravlyk
20.06.2011, 13:43
Як вам імена- лідери
100% правдива інформація, маємо доказ на нашому подвір"ї, 5-Анастасій (не враховуючи старших дівчаток), 2-Софії, 2-Христинки, 1-Яна, 1-Вероніка, 2-Анни, а от з хлопчиками скрутно, мало їх в нас:(

zetta
20.06.2011, 13:45
Як вам імена- лідери, ще не проїлися?
нi )) менi всеодно що там у кого, я роблю так як подобаеться менi, i будь поруч хоч мiльйон Анастасiй все залежить вiд самоi людини, i хтось все життя буде Шуркою а хтось таки Олександрою. Насправдi дуже часто не любила якесь iм"я через його власникiв, та з часом зустрiчаеш людину з не любимим тобi iм"ям i так воно вiдкриваеться зовсiм по iншому , може завдяки самiй людинi ). Я кожного разу як промовляю iм"я Настя чомусь з задоволенням слухаю то звучання ).

Oriana
20.06.2011, 13:51
часом зустрiчаеш людину з не любимим тобi iм"ям i так воно вiдкриваеться зовсiм по iншому

Во-во. Ніколи не любила ім`я Василь, а маю чоловіка Василя - саму кращу, саму розумну, саму чуйну, люблячу, чесну .... людину з найкращим, наймилішим серцю іменем:)

Яруська
20.06.2011, 13:57
А таки дійсно...
Добре що ми туди не попали цього року:girl_crazy:

на нашому подвір"ї, 5-Анастасій
Я коли народила Марка, то всіх! дівчаток які народились тими днями назвали Настями.

Natalysa
20.06.2011, 14:03
буде Шуркою а хтось таки Олександрою.
100%
В мене брат Олександ, але Шура чи Саша він у нас не був ніколи. Спочатку Сашуня, а тепер Олександр. Це який у вого підхід.
А серед рейтингу нашого нема :girl_crazy:Матфей

TASJA
20.06.2011, 14:28
Офіційний сайт Львівської статистики. Тут є цікава інформація щодо імен якими батьки називають львів'ян (та й області)

Дивно, що нема там в списках імені Святослав ))). Мені здавалося, що воно популярне (принаймні, я вже не раз зустрічала дітей з таким іменем). Але я рада, що можливо це не так.

Maksutka
20.06.2011, 14:36
І нашого імені нема (Ярослав) певно не дуже популярне:girl_in_dreams::girl_wink:

Fleshka
20.06.2011, 14:42
2-Софії, 2-Христинки, 1-Яна, 1-Вероніка, 2-Анни, а от з хлопчиками скрутно, мало їх в нас
приходьте на наше подвір"я - дев"ять пацанів-ровесників і ні одної дівки

Venezianka
20.06.2011, 15:12
А мені так подобаються саме ці найпопулярніші зараз імена (Анастасія, Софія, Анна, Максим, Владислав...) А ще знайомі назвали Емілія і Єлизавета - так гарно...

innamorata
20.06.2011, 16:13
Марко, Юстина
Нестор, наприклад. Я ще років 3 назад не бачила жодної дитини з таким їм'ям. Зараз воно набуває популярності.
Матвій. Ще років 10 назад це було найрідкісніше ім'я. Зараз Матвійчиків є багато.
Всі вище згадані імена з дитинства чула - імена старших людей які жили на нашій вулиці, Матвієм був мамин дядько. Так що все нове, то добре забуте старе :girl_cool:
Щодо імені своїй дитині, буду напевно обирати ті які без іноземної помпезності, і бажано міжнародні, такі як Анна, Софія, Марія, Катерина, Олександр і т.д.
Ну це поки моє бажання :girl_crazy: а що майбутній чоловік скаже, то вже будем бачити :girl_crazy:
А ще колись в університеті однин викладач свого синочка Устимком назвав. Ще відтоді то ім"я до душі припало :girl_tender:

Незабудка
20.06.2011, 16:48
Знайшла дещо цікаве на тому сайті статистики імен. Ось (http://stat6.stat.lviv.ua/dw_name/blyzn.asp?PIK=2011&MEC=1). Там внизу сторінки, де імена хлопчиків-близнят, можна побачити, що якась сім'я не дуже заморочувалася з іменами, і обидвох близнюків назвала Артемами. :girl_crazy:

Ну і ще. З того ж сайту:
Часто батьки шукають чогось незвичайного, рідкісного, пам’ятаючи, скільки на їх життєвому шляху зустрічалося Сергіїв, Світлан, Наталь та Сашків. Але нерідко вони забувають, що набагато комфортніше психологічно почуває себе третя в класі Настя, ніж єдина в місті Есмеральда чи Мерисабель.
Я, видно, виключення з правил. Бо у класі, а навіть і у всій школі була єдиною дівчинкою з іменем, як у мене. Почувала себе дуже навіть комфортно. А вже на роботі нас таких двоє. То, чесно кажучи, ця ситуація мене трохи "напрягає". Хочеться бути єдиною такою..:girl_blush2:

Liliyah Romanova
20.06.2011, 18:13
В мене брат Олександ, але Шура чи Саша він у нас не був ніколи. Спочатку Сашуня, а тепер Олександр. Це який у вого підхід.
Мій брат Олександр, але інакше як Олесем його ніхто не кликав і не кличе.
Я, видно, виключення з правил. Бо у класі, а навіть і у всій школі була єдиною дівчинкою з іменем, як у мене. Почувала себе дуже навіть комфортно. А вже на роботі нас таких двоє. То, чесно кажучи, ця ситуація мене трохи "напрягає". Хочеться бути єдиною такою..
У нас у школі були лише дві Лілі, я і секретарка. А тут узагалі жодної Лілі не знаю. Ну, але Ліля - то не Мерисабель чи Сусанна. Такого імені я би в житті собі не хотіла.

Ljolik
20.06.2011, 18:28
Екзотичність імені - досить відносна категорія. Ніколи не думала що виникне такий спротив з боку рідних і близьких :) щодо нашого рішення як назвати третю дитину. Якщо для мене ім"я Дзвінка не є аж такою екзотикою, зрештою походження імені саме слов"янське а не іноземного походження, то для наших батьків це ім"я надзвичайно екзотичне, і як так можна взагалі дитину назвати :xaxa:. Свекруха в шоці "єто как ми ее називать будем, Звоночек ? "

mrochkizm
20.06.2011, 18:32
єто как ми ее називать будем, Звоночек ? "
А я вам скажу, що досить непогано звучить!
Маю далекого знайомого, хлопаці 25-ий рік, всі його кличуть не інакше як Дзвіночок :girl_curtsey:
От пишу це повідомлення і розумію, що забула як його насправді звати :girl_blush2: - але що Дзвіночок, то пам"ятаю. :girl_blush2:
Нічого поганого в імені Дзвінка не має :) і зараз воно не таке вже й незвичне:)

Alicia
20.06.2011, 19:05
Я собі ще з дитинства придумувала імена для майбутніх дітей. Для дівчаток імена змінювалися постійно: Юлія, Лілія, Майя (від Майї просто тану:girl_in_love:), Злата, Діана...Ще досі не знаю, яке б обрала, вже б радилася з кимось ще. А от сина я завжди знала, що назву Діма. У мене така ніжність і безмежна любов до цього імені! Така ж сильна, як і до мого брата, ідеала у всьому...
Коханому також це ім'я подобається. Солідарний зі мною. Про дівчинку навіть не говорить, чомусь впевнений, що у нього в майбутньому буде син.

Ravlyk
20.06.2011, 19:27
Fleshka ми б залюбки приїджали до вас, але трохи далеченько:girl_smile: і хлопчики є, просто не в такій кількості як дівчатка, є у нас на подвір"ї: Володя, Ярослав, Олександр, Марко, Дмитро, Роман:girl_cool:

zetta
21.06.2011, 03:19
щодо Нестора то в мене похресник Нестор))5 рочкiв.
Лiлю, a Олесь то не Олексiй?

Liliyah Romanova
21.06.2011, 04:00
Лiлю, a Олесь то не Олексiй?
Ні, чому? Я знаю кількох Олесів, які мають повне ім'я Олександр.
Саша - це російська форма для імені Олександр. Кажуть, що Петро І таку форму придумав для свого сина.

zetta
21.06.2011, 10:33
ну тодi Олексiiв не правильно Олесями кликати?

Oliusia
21.06.2011, 10:40
Олесь, це окреме ім"я.
а Олександрів чи Олексіїв так "ласкательно" називають батьки,родичі.
чула, як в різних сім"ях Олега і Олексія називали Лесиком.

natorella
21.06.2011, 10:42
Олексiiв не правильно Олесями кликати?
звичайно
олексій, олесь і олександр - 3 різних імені

знаю кількох Олесів, які мають повне ім'я Олександр
то вже хіба олекса, але ж не олесь.

Alicia
21.06.2011, 10:45
Я собі згадала, як до моєї однокласниці приїжджали родичі з Пітеру. Мама, тато і четверо дітей. Я тоді була в шоці від їхніх імен: Феліцитата (Філя - лагідно кликали), Аглая (Глаша), Лукерія (Луша) і молодший синочок Василько. На ньому вирішили не експерементувати. Одягнуті дівчатка були в довгі сарафанчики, хусточки на голові, таке враження склалося, що вони старовіри, чи ще щось таке...
Зараз вже частіше можна такі імена ще десь почути, але тоді так було дивно..Коли в нашому дворі одні Альони і Наташі були...

solomka
21.06.2011, 11:00
Я взагалі-то не дуже вірю статистичним даним, але тут 100-відсоткова правда. Куди не глянь серед дівчаток одні Насті, Софії, Вікторії....., а серед хлопчиків Максими, Назарчики (то серед моїх знайомих). Я не сперечаюсь, що імена дуже гарні, мені особисто подобаються, але це вже явний перебор. Я дуже тішуся, що імена моїх дітей в цей перелік майже не попали.

natorella
21.06.2011, 11:00
Феліцитата (Філя - лагідно кликали), Аглая (Глаша), Лукерія (Луша) і молодший синочок Василько
крім феліцитати такими іменами зараз багато в росії називають дітей
їм зате незвичні наші соломійки, ярославчики, маркіянчики
шо там казати - моя бабуля з тернопільської області, то довго не могла зрозуміти шо то за ім*я маркіян. все допитувалась - то марко?
кажу - ні, маркіян - то не марко
а вона - ну шо то за ім*я таке?
не називають в них в селі таким іменем
зато діана - пажалуста

mrochkizm
21.06.2011, 11:03
маркіян - то не марко
А я як ваша бабуся завжди думала, що то єсть одно і то саме ім"я :) просто що Марко - коротша форма. Чи то не так?

Alicia
21.06.2011, 11:07
Якось читала інтерв'ю зі Скрябіним, то дізналася, що його дочку Барбара звати (Бася - її називає). А потім ще десь читала, що він її також Варварою називає...Варєнькою...Цікаво так. Такі собі інваріанти, чи як...

Фіяна
21.06.2011, 12:30
моя бабуля з тернопільської області, то довго не могла зрозуміти шо то за ім*я маркіян. все допитувалась - то марко?
не називають в них в селі таким іменем

моя бабуся також з тернопільської області, і свого сина (мого татка) назвала власне Маркіяном (не знаю, де вона те ім'я почула і собі сподобала, бо Маркіянів в їхньому селі більше не було)...

а ми зараз в роздумах над іменем третьої дитинки :girl_in_dreams:
дівоче ім'я я вже для себе обрала - хочу Агафію - Гафійку - Гапочку :girl_in_love: (тільки чоловік ніяк не може те ім'я на 100% прийняти, але й іншого варіанту на разі не пропонує)))
а з варіантом чоловічого імені взагалі повний ступор - імена, котрі розглядали як варіант при попередніх вагітностях, вже "віджили своє"...

olya_d
21.06.2011, 12:48
зато діана - пажалуста
недавно їздили зі знайомими в одне село - там самі Ангелінки і Анжеліки :)

дашулька
21.06.2011, 14:12
У нас у дворі одні Софійки, Ані та Христинки, з імен для хлопчиків найбільш популярними є Максим, Олег, Вадим та Роман. А ще в нас один Лукасик, Лука себто (Короні привіт), дуже класне ім*я, просто балдію.:girl_dance:
дівчинку одну звати Емілія, то кожен раз задумуюсь як її назвати, бо для мене щось заважке, а Поля моя взагалі перекручує). Думала, що ми одні Полінки, але є ще одна дівчинка постарше, теж назвали Поліною. Дуже її бабуся не задоволена її ім*ям, сварилась мені на невістку, бо "що ж то за ім*я таке? хіба галицьке? Вот - Софія, Соломія, то я розумію..." не берусь з нею сперечатись...просто, яка різниця як батьки назвуть своїх дітей? можна подумати бабуся/дідусі від того їх менше стануть любити:girl_in_love:

Dobra
21.06.2011, 14:16
можна подумати бабуся/дідусі від того їх менше стануть любити
А у нас свекро-дідусь вже півтора роки бойкотує наше єврейське імя Таїсія. Називає какойто "Тоська". Нічого не допомагає. Але любить того "Тоську" страшенно.

Venezianka
21.06.2011, 14:30
А в нас кожна друга Настя. Є ще в знайомих, родичів, сусідів: Кирил, Лука, Ярополк, Божена, Лоліта, Анжеліка, Каріна.
Мені дуже подобаються імена Домініка, Юліана, Матвій, Марко. З традиційних: Ігор, Роман, Олександр, Андрій, Анна.:girl_smile:

solomka
21.06.2011, 14:39
Поліною
Ми як були на морі, поряд відпочивала дівчинка Поліна, то для мого малого то було надзвичайно дивне ім'я і він її кликав Коліна

mrochkizm
21.06.2011, 14:39
в нас кожна друга Настя.
Серед моїх знайомих то теж кожна друга Настя, а ще багато Софій, Соломій та Христин :)))
З чоловічих - то Максимів є певне найбільше:)

Megan
21.06.2011, 14:41
У нас в садочку Вероніки 3, Насті 4, Іринка 1, Оля 1, Даринки 2, подружка мого малого Ельвіра, ще є Юля, Діана, Ліля, і Євгенія (подобається мені). З хлопців Дениси 3, Данило 2, Максим 2, ще є Владислави 4, Святослав 1, ще є Назар, Саша і Арсен. Зате в нас найрідкісніше виходить ім"я - на весь!!! садок 1 Остап. А ще мені подобається Станіслав і Вадим. З дівчачих подобається Злата і Оленка, і Христинка. Як ходила вагітна думала, що чекаю Христинку... да там, зате маю Остапчика:girl_in_love:

olenkastar
21.06.2011, 14:50
а я хочу назвати дитинку нашим словянським іменем.чим більше цікавлюся темою імені, тим більше розумію як це важливо дати дитині гарне і правильне імя.
наразі, для хлопчика є 2 імені на вибір- Володимир і Ярослав. А от з дівчачим не можу визначитися, варіанти - Даринка, Орися, Яринка і Златка, ну і дууже подобаеться Олеся)))

Liliyah Romanova
21.06.2011, 14:55
чула, як в різних сім"ях Олега і Олексія називали Лесиком.
У нас у родині Олегів кличуть Ольчиками.

mrochkizm
21.06.2011, 14:58
У нас у родині Олегів кличуть Ольчиками.
В нас в родині так само :)
Мені дуже подобається!

Usmishka
21.06.2011, 15:04
ну і дууже подобаеться Олеся)))

:girl_dance:

Liliyah Romanova
21.06.2011, 15:08
то вже хіба олекса, але ж не олесь.
Чому ні? Люди ж кличуть саме так. Хто заборонить? :xaxa:
В одній статті пишуть таке:
Статусу офіційного набуло в наш час і ймення Олеся, а також паралельні форми чоловічого імені — Олесь, Лесь, що раніше побутували лише як здрібніло-пестливі варіанти повного імені Олександр. На усталення цих імен у ролі офіційних великий вплив мали літературні наймення видатних українських письменників і діячів культури, таких як Лесь Мартович (документальне ім'я та ім'я по батькові Олекса Семенович), Лесь Курбас (Олександр Степанович), Олесь Гончар (Олександр Терентійович).

дівчинку одну звати Емілія, то кожен раз задумуюсь як її назвати
А батьки її як кличуть? Зрештою, саму дівчинку можна спитати. У Львові в нас була сусідка, то кликали Міля, а тут дівчинка так називається, то її навіть її мама (українка) інакше як повним ім'ям не називає.

Грильяжка
21.06.2011, 15:17
у співробітниці доця-Евеліна, дуже гарне ім"я, рідкісне і таке милозвучне.

Liliyah Romanova
21.06.2011, 15:21
А у нас свекро-дідусь вже півтора роки бойкотує наше єврейське імя Таїсія. Називає какойто "Тоська". Нічого не допомагає. Але любить того "Тоську" страшенно.
А самого дідуся як звуть? І його сина? Не єврейські імена?

дашулька
21.06.2011, 16:12
А батьки її як кличуть?
батьки кличуть саме повним іменем, ніяк інакше...я не знаю чому, але я завжди задумуюсь перед тим як звернутись до дівчинки. якесь заскладне для мене, багато приголосних чи що? :)

Borsychok
21.06.2011, 16:32
А я знаю одну маленьку дівчинку Августинку :) А коли народилась наша доця ми з чоловіком не могли дійти згоди у виборі імені.Мені дуже подобались Даринка, Олеся, а йому -Галя, Наталя і т.д.Виручив дідусь-попросив назвати Соломія. Я зразу погодилась-колись дуже це ім"я подобалось.

Ная
21.06.2011, 16:49
нас свекро-дідусь вже півтора роки бойкотує наше єврейське імя Таїсія. Називає какойто "Тоська"
У-ууу,таке гарне ім"я так паскудно обзивати:girl_sad: Хоча мої свекри і чоловік деколи також нашу Таю називають Таїса,мені то ніяк не подобається але мовчу і називаю по своєму,тепер чую і вони вже те Таїса вживають рідше.

Jupiter
21.06.2011, 16:58
У нас в дитсадку в групі є 2 дівчинки Емілії. Одна Міля, а друга Мілка. Так їх вдома кличуть.

Ravlyk
21.06.2011, 21:59
а у нас знайомі називають свою доцю Емілію- Емою:confused:

Dobra
21.06.2011, 23:49
самого дідуся як звуть? І його сина? Не єврейські імена?
Там абсолютно традиційні імена - сам Михайло, сини Роман, Андрій, є ще Анна.
У-ууу,таке гарне ім"я так паскудно обзивати Хоча мої свекри і чоловік деколи також нашу Таю називають Таїса,мені то ніяк не подобається але мовчу і називаю по своєму,тепер чую і вони вже те Таїса вживають рідше.
Я надіюсь що він так називатиме лише поки вона смішний карапуз, то ще якось можна зрозуміти, а потім, коли буде доросліша, буде :girl_feminist:
Причиною є несприйняття імені з самого початку, я участі у виборі не брала (то була розплата за мій безапеляційний вибір імені старшої - Лілія), називала старша дочка з чоловіком. Прожужжали родичі всі вуха чоловікові, хотіли в чесь бабусі Катериною назвати. Але старша вже з 5 місяця вагітності назвала сестру Тася, Тая, і якось рука не піднялась переіменувати. Поки чоловік вибирав ім"я, мимоволі називав її Таєю. Одного разу була комічна ситуація, він схилився над нею, і каже - ну як же тебе назвати, Тася?
Тепер називаємо Тая, Таюся, і імя їй так підходить - вона така ніжна, "я від Таї просто таю..."

Aster
22.06.2011, 01:25
Там абсолютно традиційні імена - сам Михайло, сини Роман, Андрій, є ще Анна

Ню-ню. :) :) Михайло і Анна - це ж найдавніші єврейські імена...

МИХАЙЛО. Ім'я походить від давньоєврейського імені Мікаель, що означає "рівний, подібний до Бога".
АННА. Ім'я має давньоєврейське походження й означає "благодать".

mashynka
22.06.2011, 02:33
Ми вагалися при виборі між Марко (подобалось чоловікові) і Дем'ян (мені). Вибрали останнє, оскільки доню безапеляційно назвав чоловік Мартою. А хрестити будем подвійним. Дем'ян-Марко.

olenkastar
22.06.2011, 08:54
Ню-ню. Михайло і Анна - це ж найдавніші єврейські імена...
та власне, що багато отих запозичених імен ми вже вважаємо "своїми". Як, наприклад, імя Петро чи Іван, ми звикли вважати українськими,а насправді то є запозичення.
ось тут (http://www.svarga.kiev.ua/mynuv2.htm) гарна стаття про символіку рідних імен))

Люша
22.06.2011, 09:15
ну тодi Олексiiв не правильно Олесями кликати?
у мене знайомий Олексій, так він по паспорту Олекса, живе не в Україні і англійською так само пише Олекса.
А у нас для дівчинки ім"я є, а для хлопчика нема... є одне, що подобається і мені і чоловіку, але так звати кількох родичів, а так хочеться чогось особливого... Мені подобається Вадим та Станіслав, а чоловіку ні...

Мамусічка
22.06.2011, 09:48
Олекса.

Одразу згадується така історична постать , як Олекса Довбуш. Гарне імя)
А ми першого синочка назвали спільно Кирилом. Кожен по своїй причині: Я - бо ще малою у мене була одна з улюблених казок про Кирила Кожумяку. Такого собі сильного, красивого і розумного чоловіка. Хотілося щоб і синок таким став. Чоловіку сподобалося, бо його так діда звали. Так ми і назвали першого синочка Кирилком( Ім'я давньогрецького походження, зменшувальне від Кір - "пан, владика". За іншим даними, від грецького слова, що означає "сонце"). Уже мав син ім*я коли я була вагітна на 4 місяці:)
Другу дитину мені прийшло в голову назвемо або Захар, або Матвій на початку вагітності. Чоловіку неподобалися імена. Переривали інтернет... і нічого чоловік не знайшов кращого. Дивилися характеристики імен, що означають.Вибрали ніжніше Матвійко, що значить з давньоєврейського "Дарунок Яхве". Я чесно кажучи хотіла більше Захар, але вирішували спільно. І не жалкую зараз.
А взагалі, коли ми з чоловіком почали ще тільки зустрічалися то наснилося мені, що я народила дочку від тоді ще майбутнього чоловіка і світиться на стіні імя Зоряна. Хоч я і не думала тоді про дітей, а тим більше, як назву.:girl_impossible: Я розповіла це потім чоловіку.Думали, як матимем дочку то назвем Зоряна, як мені наснилось. А ні! Не так сталося, як наснилося. Двоє синів. І де наша дочка? Гадаю, що ще буде)

zetta
22.06.2011, 10:04
Мамусiчка, а може то мав бути Зорян? знаю пару хлопчакiв Зорянiв.(наголос на О)
але з тими iменами така заморочка.... як от для мене Вiта звучить ну як Вiталiна але з Вiкою я нiяк ii не чую..

Liliyah Romanova
22.06.2011, 15:21
Там абсолютно традиційні імена - сам Михайло, сини Роман, Андрій, є ще Анна.
Михайло має єврейське походження. Означає "хто як Бог?"
Роман походить із латини, означає "римлянин, громадянин Риму".
Андрій - грецьке ім'я, означає "чоловік, воїн".
Анна - єврейське ім'я, означає "Він (Бог) зглянувся наді мною".

Таїса, Таісія - походження грецьке, а ніяке не єврейське. Древнє грецьке ім'я, значення якого невідоме. Правда, на українських ресурсах пишуть, що йдеться про богиню Ізіду в ньому.

Поділіться зі свекром цією інформацією. :wink:
ось тут гарна стаття про символіку рідних імен))
"Нерідні" імена просто прийшли до нас із християнством.

Dobra
22.06.2011, 18:21
Поділіться зі свекром цією інформацією.
Та ми ділились вже, у різних формах причому...У нього ситуація "Тоська, і фсьо".

Zyzya
23.06.2011, 17:10
все залежить ще від сімії. українська чи російська. мені теж не подобаєть як на українській манер до малої звертаються Настуся.

Juliasia
01.08.2011, 21:02
Мені дуууже подобається ім"я Софія, під час вагітності (ми не знали хто в нас буде) в мене для дівчинки був лише цей один варіант і він не обговорювався, а народився хлопчик. Я сподіваюсь, що доки у нас буде дівчинка, ажіотаж на Софійок мине :) Зараз можна навіть не питати на майданчику як звати ту чи іншу дівчинку, бо 99% відповідей "Софійка" :girl_wink:

mrochkizm
01.08.2011, 21:28
бо 99% відповідей "Софійка"
А ще - Настя, Ярина, Яна, Соломійка і Христинка:))) Принаймні так у 90% моїх родичів/одногрупників/знайомих і т.д. :)
Сестра, яка на Володимира народила, спершу вагалася між подвійним іменем, але тепер вирішили, що буде Володя:) А знайома, яка народила в кінці червня, хрестила сина на Петра і Павла, то дали подвійне ім"я - Тарас-Павло.

jalla
09.08.2011, 01:24
А ще - Настя, Ярина, Яна, Соломійка і Христинка
А Яринок я дуже мало знаю і дуже мало це ім"я чую.

А свого сина назвала Святославом тільки через те, що ім"я надто подобалось. Так і кличу Святослав, ніколи не перекручую і не викручую так як люблять. І коли хтось називає його Славка, або ж доказує що Святослав, то є Славік, то хоч таке рідко буває і це переважно не знайомі люди, але сварюся. Не люблю взагалі коли імена переручують. Це не правильно, бо називаєш одним ім"ям, а люди перекрутять і виходить зовсім інше.

hrystusja
09.08.2011, 01:28
А Яринок я дуже мало знаю і дуже мало це ім"я чую.
а я останнім часом дуже багато чую. Раніше не знала жодної Яринки, а тепер певно зо 5 знайомих з таким іменем і більшість дітки.
Так і кличу Святослав, ніколи не перекручую
А ласкатєльно?) Мої знайомі скорочують до Святик.
Я свого Роман ніколи не кличу. В основному Ромчик, Ромашка чи Ромась.

Незабудка
09.08.2011, 01:31
Не люблю взагалі коли імена переручують. Це не правильно, бо називаєш одним ім"ям, а люди перекрутять і виходить зовсім інше.
100%

Мене батьки назвали Маріанною.
А більшість кличе Мар'яною :girl_devil: Я вже звикла, канєшно.. Але от вчора дивилась фільм, де головна героїня - Маріанна. Нє, не "Багаті теж плачуть" гг, - "Розум і почуття"
І так мені любо і мило звучало те ім'я :girl_tender: Все, буду всіх привчати називати мене правильно!

Vittoriya
09.08.2011, 02:07
А більшість кличе Мар'яно
а мені так подобається ім'я Маріанна, але я не знала, як тебе правильно величати. Тепер буду тільки Маріанна!:girl_yes2:

nattsol
09.08.2011, 09:36
А більшість кличе Мар'яною
мене назвали Мариною, а у Львові мене постійно перейменовують на Марію або Мар'яну :girl_devil:

mrochkizm
09.08.2011, 09:44
мене назвали Мариною, а у Львові мене постійно перейменовують на Марію або Мар'ян
Я навпаки маю знайомих Марин не зі Львова, які у Львові живуть, і яких кличуть Марина, ніяк не перекручують.

arina
09.08.2011, 09:55
недавно в нас в районі на пісочниці познайомилась з бабусею, яка гуляла з внучком-ровесником мого Матвійка. То в нас було взаємне здивування іменами діток, хлопчика звали Крістіаном - я ще такого імені не зустрічала, але мені сподобалось))

terezka
09.08.2011, 14:59
я ще такого імені не зустрічала, але мені сподобалось))
та що там Крістіан, я зустріла ім"я Каспер Нєнаглядний, ото назвали:))):girl_crazy:

jalla
09.08.2011, 15:25
А ласкатєльно?)
Ласкатєльно перважно синочок, можу ще сонечко, пташечка, котику, зайчику. Інколи Святославчик. А так переважно саме Святослав. Настільки люблю звучання цього імені, що навіть ніяк по-іншому кликати не хочеться.)))

Vероніка
09.08.2011, 16:57
але я не знала, як тебе правильно величати.
А мене Маріанна одного разу поправила, то я тепер чемно намагаюсь це не забувати ! :girl_blush2:

Lamara
10.08.2011, 15:30
Усім привіт! В нас народилась донечка, і тепер дивлячись на неї обираєм ім'я. Я наприклад в розгубленості, а ось чоловіку ну дуже подобається Іларіа . Він в мене грузин, тому і ім'я хоче дуже гарне та рідкісне. В Грузії це надзвичайно рідкісне ім'я, не кажучи про Україну.
Хотіла спитати думки форумлянок, вам подобається? І як вам на слух?

napoleona
10.08.2011, 15:32
чоловіку ну дуже подобається Іларіа
мені більше Іларія - щоб закінчувалось на "я"..
якось краще звучить

solomka
10.08.2011, 15:39
Іларіа
Дуже милозвучне ім'я, і хоча вперше його почула мені сподобалось.

tsarivna
10.08.2011, 15:40
а ось чоловіку ну дуже подобається Іларіа
перше враження :eek::eek::eek: А читаючи далі, що чоловік - грузин, зразу стає зрозумілим таке ім"я. Головне, щоб і прізвище до імені допасовувалось. І підтримую мені більше Іларія - щоб закінчувалось на "я"..

Tsokotukha
10.08.2011, 15:50
чоловіку ну дуже подобається Іларіа
Для сім"ї де батько грузин, а братики з іменами Мелор та Іраклій, ім"я для донечки, як на мене, сприймається цілком органічно і дуже навіть пасуватиме.
мені більше Іларія
Ось тут цілком згідна з Наполеоною. Правда це не таке вже й принципове питання.

Тетянка
10.08.2011, 16:24
Іларіа
Гарне ім"я :)

Artemida
10.08.2011, 16:45
мені більше Іларія - щоб закінчувалось на "я"

Ага, підтримую.

А взагалі, ім'я дуже красиве.

---------- Додано в 16:43 ---------- Попередній допис був написаний в 16:38 ----------

мене назвали Мариною, а у Львові мене постійно перейменовують на Марію або Мар'яну

Моя кума Марина і коли її хтось називає Марією, її просто передьоргує:girl_smile: Не тому, що ім"я не подобається, а тому, що багато людей так і не усвідомлюють, що це два різних імені. Так здивовано запитують: "А хіба то не одне і те ж саме?"

---------- Додано в 16:45 ---------- Попередній допис був написаний в 16:43 ----------

До речі, в моєї бабці на селі, всі баби Марії величаються бабами Маринами. І спробуй їх в чомусь переконай:girl_bye:

Tsokotukha
10.08.2011, 18:24
Інколи Святославчик. А так переважно саме Святослав.
У нас колись були сусіди, які сина з іменем Святослав у зменшувально-пестливій формі кликали Святусиком. Мені подобається.

Сьогодні Ламара підняла тему типово національних, а для нас дещо екзотичних імен. Маю давню товаришку чоловік якої француз, а дітки Леяна, Даяна та Вітана. Так ніби і пасує, враховуючи, що батька звати Боян. Але мама у дівчаток - Леся :girl_nea:...

mrochkizm
10.08.2011, 18:42
Маю давню товаришку чоловік якої француз, а дітки Леяна, Даяна та Вітана. Так ніби і пасує, враховуючи, що батька звати Боян. Але мама у дівчаток - Леся
Я думаю, важливо і те, у якій країні потім дитина постійно житиме. Бо все-таки важливо, аби вона не страждала від надмірної екзотичності імені. Хоча ім"я можна змінити :)
Мені Леяна перегукується з Ліліана, Даяна - з Діана, Вітана - Віта :) Гарні імена, якщо сім"я інтернаціональна :)

DesperateHousewife
10.08.2011, 19:20
Я думаю, важливо і те, у якій країні потім дитина постійно житиме. Бо все-таки важливо, аби вона не страждала від надмірної екзотичності імені. Хоча ім"я можна змінити

То ми потрохи вже собі з чоловіком над тим голову ламаємо. Наша дитина буде жити тут, але ми з чоловіком обоє українці і хотілось ім"я б українське. Але практично всі імена, які подобались довелось відкинути через можливий перекрут, чи смішне читання англійською, чи просто тому, що англійці то ім"я не прочитають... І власне не хочеться, щоб дитина при повнолітті собі зразу ім"я міняла.

jalla
10.08.2011, 19:56
Я думаю, важливо і те, у якій країні потім дитина постійно житиме. Бо все-таки важливо, аби вона не страждала від надмірної екзотичності імені.
От власне, а якщо ім"я буде надто екзотичне, то тоді насправді люди можуть перекручувати. А мені особисто ті перекручення, як я вже писала, аж надто не до душі.

Donata
10.08.2011, 20:37
Іларіа ... вам подобається? І як вам на слух?
мені сподобалось :girl_tender:, гарно звучить.
А ми доню назвали Ія, синок після такої моєї пропозиції всі інші варіанти відкинув і тепер гордо всім заявляє, що то він таке ім"я придумав :).

TASJA
10.08.2011, 21:09
У нас колись були сусіди, які сина з іменем Святослав у зменшувально-пестливій формі кликали Святусиком

Я також свого синочка Святусиком в основному називаю))). Мені так подобається.

kvVItKA
10.08.2011, 21:09
Він в мене грузин, тому і ім'я хоче дуже гарне та рідкісне.
думаю таке бажання є не тільки у грузинів:) не кидайте тапками, але вже давно хотіла написати, що ім"я призначене щоб ідентифікувати людину, а не щоб "було як у всіх". Тому закиди типу, що зараз вимахуються називаючи дітей незвичними чи рідкісними чи старовинними іменами мене мягко кажучи дивують. Скажу за себе, коли росла то поруч не було жодної Віки ні в садочку, ні в школі, ні в гімназії і мені то дуже подобалось:), перша тезка з"явилась в універі на моєму потоці, навіть не в групі. Я себе комфортно почуваю, коли розумію, що звертаються до мене, а не до одної з , і на роботі я була одна Віка поміж трьох Наталь.:girl_blum: Зараз я розумію, що Вікторій є дуууже багато, а особливо маленьких:girl_tender: Мені б не хотілось щоб коли звертаються до моєї динити оберталося ще троє, чесно. Поки я росла знала одного Романа, свого хресного і ще дининою вподобала собі це ім"я, якось так сталось, що Ромчиків почала зустрічати також вже в універі, а тепер, коли назвала так сина, то прям на кожному кроці одні Романи:girl_crazy: Тому і добре, що дали два імені, але й погано. Назвали б просто Домінік так всі б і називали. недавно знайомились з сусідами, питає як малого звати кажу : Ромчик-Домчик, а вона так :" хе, Домчик кумедно" , а потім кличе чоловіка і каже : " дивись який гарний хлопчик, Домінік називається" і протягом розмови постійно так гарно про все питала називаючи лише Домініком, мені дуже приємно було. ) А раз зустріли знайому мужа і коли вона почула друге ім"я малого то скривилась і запитала, що то за ім"я? і нашо так назвали? (ну не рагульство?) а ж не питала чому вона сина бубенадцятим Максимком назвала. По -моєму, то справа особиста і робити такі зауваження по меншій мірі не гарно. Я то все до того, що як вам подобається так варто і називати. Думаю дітки б не зверталися один до одного на прізвище, що часто зустрічається починаючи зі школи, якби у всіх ( ну + - ) були різні імена, звісно, що якщо в класі 3 Оксани, то простіше ідентифікувати їх за прізвищем. І ще раз - то все відносно, наприклад Ліана для когось не звично, а мені вже природньо, бо в мене так сестра називається, а от Уляна для мене було страшне незвично, поки так не назвали мою племінницю і я навіть подумати не могла, що у Львові є стільки Улян, Юстин і Злат :unknown:
головне, щоб вам подобалось до вашої дитини:) мені на слух-гарно:girl_yes2:

Orman
10.08.2011, 21:14
Я наприклад в розгубленості, а ось чоловіку ну дуже подобається Іларіа . Він в мене грузин, тому і ім'я хоче дуже гарне та рідкісне. В Грузії це надзвичайно рідкісне ім'я, не кажучи про Україну.

ой клаааас! І на квітку схоже і на воду (це в мене асоціації такі), дуже гарно!

А це ім"я щось означає - цікаво.

kvVItKA
10.08.2011, 21:14
Ія
вже кілька разів чула це ім"я :)
а щодо перекручувань, то вже теж писала, що страшно цього не люблю. А ще дратує, коли на синочка кажуть Ромко чи РОман:girl_emo:

Liliyah Romanova
10.08.2011, 21:21
То ми потрохи вже собі з чоловіком над тим голову ламаємо. Наша дитина буде жити тут, але ми з чоловіком обоє українці і хотілось ім"я б українське. Але практично всі імена, які подобались довелось відкинути через можливий перекрут, чи смішне читання англійською, чи просто тому, що англійці то ім"я не прочитають... І власне не хочеться, щоб дитина при повнолітті собі зразу ім"я міняла.
Тут один канадець українського походження назвав сина Орест (Orest). Ніхто з англомовних не перекручує. При тому його дружина теж англомовна.

Маруся-мама
10.08.2011, 21:24
Тут один канадець українського походження назвав сина Орест (Orest). Ніхто з англомовних не перекручує. При тому його дружина теж англомовна.

У мене племінник Орест з таким ім’ям живе в Америці вже 19 років, і ще ніхто його ніколи не перекрутив. І американську школу закінчив, і університет, і на роботі... все ґуд :girl_wink:

А ще я тут зустріла одного разу жіночку з ім’ям Ореста. Тут дуже багато греків і один з моїх босів був Константин, і вимовляли повністю.

nattsol
10.08.2011, 21:54
А це ім"я щось означає -
цікаво.ім'я грецького походження, означає "весела" :) англомовний аналог - Хіларі

DesperateHousewife
10.08.2011, 22:07
Тут один канадець українського походження назвав сина Орест (Orest). Ніхто з англомовних не перекручує.

Ми власне відкинули і це ім"я. Якось для мене дуже очевидний привід для "клички". Хоча, можливо, ми і занадто перестраховуємся і надумуєм собі можливі перекрути, а можливо канадці і американці в тому плані розумніші.
Я просто знаю, як то моє просте ім"я і дуже коротке прізвище тут умудряються щоразу по-іншому перекрутити, і треба постійно поправляти, тому хочеться, щоб дитя цього уникнуло хоч трохи.
Вже мовчу про те, що якщо, наприклад, коментують якісь спортивні змагання чи якісь новини з слов"янськими іменами-прізвищами, то взагалі повний атас...

TASJA
10.08.2011, 22:35
Мої знайомі, які на даний час проживають у Німеччині, назвали свого синочка Мартин. У сім"ї вони називають його по-українськи - Мартин, Мартинко; а для усіх решти він МАртін (наголос на А). Ось так вони вирішили питання з іменем :girl_smile:

Liliyah Romanova
10.08.2011, 22:38
Ми власне відкинули і це ім"я. Якось для мене дуже очевидний привід для "клички". Хоча, можливо, ми і занадто перестраховуємся і надумуєм собі можливі перекрути, а можливо канадці і американці в тому плані розумніші.
Просто ви думаєте з української перспективи. Дарко лише раз мав проблеми з ім'ям, бо йому сказали, що в його імені є dark, а ще було, що почали кликати light'ko. Ми дитині пояснили, що означає його ім'я, він пояснив тим, хто пришпилювався - і на тому все закінчилося. Так що в імені проблем нема, головне навчити дитину постояти за себе.
От із прізвищами гірша справа, але нема ради. Нам наше перекручують цілий час. Я вже й звикла. Я тут узагалі Лилия, а Роман - Ромееен. :xaxa: Але от Дарко вимовляють без проблем усі й він своє ім'я любить. Лише тепер має пунктика на другому імені. Конче хоче мати middle name. Лиш ходить і придумує, яке буде мати. Ну, але то таке, то переросте.
У нас молодший взагалі записаний на англійський манір, при тому що я хотіла зовсім інакше записувати, але чоловік чомусь записав Nathaniel.

DesperateHousewife
10.08.2011, 22:51
Мій чоловік запропонував ім"я Дарко, а потім його сам і відкинув через оте "dark". Бо чогось подумали, що буде привід для насмішок.

Так що в імені проблем нема, головне навчити дитину постояти за себе.
Та то правда, але хочеться якось наперід дитину убезпечити. І я впевнена, що наша з чоловіком уява буйніша ніж то буде в реальності :)
Наразі ми виріши зачекати до народження дитинки :)

jalla
10.08.2011, 23:43
Шкода, що самої дитини не можна запитати чи подобається їй дане ім"я чи ні. Я жартую звичайно, але насправді дитні з цим іменем жити і це потрібно в першу чергу враховувати.
Мене назвали Жанна, не знаю де мама винайшла це ім"я. Ніби казала фільм якийсь дивилася і там Жанна була, але це ім"я мені страшно не подобається. Загалом по житті Жаннів зустрічала певно з рази два. Рідкісне ім"я, але мені не до вподоби. Хоч я не часто над тим задумуюсь і все ж... А якщо приплюсувати ще мою чисто українські дівочу фамілію, то на мене коли десь називалась повністю, очі витріщали і одностайно стверджували, що поєднання дивне. І побатькові теж щироукраїнське.
Так от до чого я веду. Вибираючи ім"я своїй дитині треба ще хоч трохи враховувати як воно буде звучати з фамілією і побатькові.

kvVItKA
11.08.2011, 00:07
Вибираючи ім"я своїй дитині треба ще хоч трохи враховувати як воно буде звучати з фамілією і побатькові.
ага, але при тому варто абстрагуватись від того, що "так звиклось", бо можливо те , що для когось звучить як "щироукраїнське" прізвище, інший "щирий українець" вперше чує:)
те що Оксана Богданівна звучить звично не означає, що воно мелодійніше ніж Августина Аркадіївна. я не знавець фонетики і т.д., то просто так до прикладу. ааа, щоб пояснити ще наведу такий приклад : чую пісню по радіо, ну таке фуфло, що вуха в"януть, наступного дня знов чую ту пісню-вже терпимо, потім не звертаю на неї уваги, а вже коли забула про її існування, вмикаю радіо і грає та після, я не знаючи , що це саме вона, але в моїй підсвідомості виринає продовження мелодії і я кажу чоловікові " залиш, я знаю ту пісню" та ще й починаю підспівувати:girl_haha: сподіваюсь зрозуміло про що я?;)
Шкода, що самої дитини не можна запитати чи подобається їй дане ім"я чи ні.
як страх не подобається, матиме право змінити:)

jalla
11.08.2011, 00:15
бо можливо те , що для когось звучить як "щироукраїнське" прізвище, інший "щирий українець" вперше чує
Угу, але не з фамілією Кобзар.))

Oddly
11.08.2011, 00:20
А ми доню назвали Ія,
Так гарно. Означає з грецької "фіалка".
Я зустрічала двох дівчат з таким іменем.
сама розглядала як варіант, бо шукала для доні коротке ім"я (щоб не перекручували).

Незабудка
11.08.2011, 00:30
Мене назвали Жанна, не знаю де мама винайшла це ім"я. Ніби казала фільм якийсь дивилася і там Жанна була, але це ім"я мені страшно не подобається. Загалом по житті Жаннів зустрічала певно з рази два. Рідкісне ім"я, але мені не до вподоби.
Гарне ім'я. В мене так називалася і перша вчителька, і потім, в старших класах, ще й класна керівничка.

Чи ти б більше хотіла бути Іванкою? :girl_wink:

DesperateHousewife
11.08.2011, 00:40
Дівчата, а як Ви ставитесь до того, що дитинку називають як когось з батьків (ну типу дівчинку як маму чи хлопчика як тата)?
Бо мене це завжди чомусь смішило (типу не могли придумати нічого оригінальнішого) :girl_smile:

jalla
11.08.2011, 00:52
Чи ти б більше хотіла бути Іванкою?
Нєєє))))
Дівчата, а як Ви ставитесь до того, що дитинку називають як когось з батьків (ну типу дівчинку як маму чи хлопчика як тата)?
Мені такий варіант не подобається. От завжди мріяла, що як буде в мене колись син, назву Тарасом. І на маєш, чоловік Тарас, все відмінила я свою мрію.))

Sandoryk
11.08.2011, 00:58
Мені подобається імя Іванка, я народилася 5.07 але назвали Олександра, кличуть Леся хоча дуже подобається імя Олеся.
Дуже подобаються імена Дарко, Даринка, Злата - знаю що вони вони дуже популярні, але колись напевно назву так діток.
дитинку називають як когось з батьків (ну типу дівчинку як маму чи хлопчика як тата)?Бо мене це завжди чомусь смішило (типу не могли придумати нічого оригінальнішого)
В сусідів 13.12 народився хлопчик - Андрій Андрійович, тепер між сусідами є 7 Андріїв.

Liliyah Romanova
11.08.2011, 04:51
чогось подумали, що буде привід для насмішок.
Щиро кажучи, я ще не чула, аби насміхалися в школах. Може, в UK інакше, ніж у Канаді, але тут максимум можуть питання задавати, але щоби дражнитися, насміхатися - таке зразу присікається. Ми навіть з тої точки зору не дивилися, коли ім'я вибирали.
Та то правда, але хочеться якось наперід дитину убезпечити.
Не вийде. Всього не передбачите. Якщо батьки матимуть певність, то й дитина буде захищена й зуміє за себе постояти. До того ж тут щороку діти роблять презентації короткі про свої імена, відповідно тоді й можуть розповісти про те, що їхнє ім'я означає.
Ми Дарчикові завжди пишемо, що "дар" - це gift. І тоді виходить, що в нього суперове ім'я, чим усі захоплюються. :wink:

Orman
11.08.2011, 09:46

мене завжди дивувало, і своїх я би так не називала. От як дідусів-бабусь - це дуже гарна традиція

kvVItKA
11.08.2011, 09:57
мене завжди дивувало, і своїх я би так не називала. От як дідусів-бабусь - це дуже гарна традиція
підписуюсь під кожним словом:girl_yes2:

ivanyska
11.08.2011, 12:23
Допис від nezabudka
Нєєє))))[/QUOTE]
Моя мама дуже хотіла Мартусю. Я народилася 07,07, тому ІВАНКА. Як кажуть -сама собі імя принесла.

tsarivna
11.08.2011, 13:35
А я хотіла! Батьки з дитинства розказували історію як вони довго вибирали мені ім"я, хотіли щось дуже незвичайне і красиве. А вибрали "Іванка", бо родилась я майже на Івана Купала. Та й історія про те, що татовий тато Іван плакав від щастя, що внучку зватимуть так як і його, додала впевненості, що моє ім"я для мене найкраще.

solomka
11.08.2011, 13:42
От як дідусів-бабусь - це дуже гарна традиція
А мені така традиція не подобається. Чому я маю називати своїх дітей в честь когось? Коли мене запитують як звати моїх дітей, то після відповіді відразу наступне питання - то в честь бабусі (дідуся)? З мене хватило того, що мій дідусь був Степан, свою дочку назвав Стефанія-Віра і коли народився мій тато, то його теж назвав Степан.

Girljanda
11.08.2011, 14:46
От завжди мріяла, що як буде в мене колись син, назву Тарасом. І на маєш, чоловік Тарас, все відмінила я свою мрію.))
Те саме, тільки в мене чоловік Андрій. Ну дуже колись хотіла так синочка назвати. Не получиться.

solomka
11.08.2011, 14:55
От завжди мріяла, що як буде в мене колись син, назву Тарасом. І на маєш, чоловік Тарас, все відмінила я свою мрію.))
В мене так було з іменем для дівчинки - завжди хотіла доцю Настю, а свекруха виявилась Анастасією, тому так не назвала.