КПК

Показати повну версію : Вибираємо ім'я для дитинки

Сторінки : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

hrystusja
07.05.2010, 14:50
Я коли народжувала, то в той період (в районі місяця) половина моїх знайомих назвали діток Максимами
Можливо тому в мене і немає таких знайомих, бо нема тих хто народжував в найближчий період))

Liliyah Romanova
07.05.2010, 19:26
Дівчатка, а чим керуєтеся при виборі імені? І чи перевіряєте значення?

Я вчора вперше глянула значення імені Юрій. Ніколи б не подумала, що воно означає "хлібороб".

TASJA
07.05.2010, 19:49

Коли ми обирали ім"я синочкові, то значення імені не перевіряли (були інші мотиви). Коли малий вже народився, то я пошукала значення. Нещодавно знову перечитала і була шокована, бо кожне слово ніби писане з нашого Святослава (ну те про що можна судити в такому віці):

Що означає ім'я СВЯТОСЛАВ
Ім'я Святослав споконвіку слов'янське. Утворено із двох слів: "свята" (або "світла") і "слава". Ім'я Святослав рідко використалося на Русі. Так називали дітей, що народилися в іменитих сім'ях, які принесли народу щастя, удачу, мир.

Святослав - працьовита й талановита людина. Має вроджений такт і делікатність, однак легко уразливий. Ці якості змушують Святослава бути дуже обережним у виборі жінки. Тому жениться він, як правило, пізно, повністю переконавшись, що не помилився у своєму виборі.

Святослав готовий поступитися, якщо це йому потрібно, але вміє твердо стояти на своєму. Він людина мирна, безконфліктна.

Слава у всьому схожий на маму. Він дуже емоційний, непостійний у бажаннях і допитливий. У нього буде багато друзів. Святослав - талановита людина, повна ідей, готова постояти за них. У той же час він непоступливий і егоїстичний.

Так можна назвати Стрільця й Водолія. Але не Риб, Тельців, Дів і Козерогів.

П.С.: і до того ж наш Святослав по знаку гороскопу Водолій ))).

irushka
07.05.2010, 19:53
Не знаю чим це пояснити, але просто якесь відчуття, що цій дитинці таке ім`я буде пасувати, а інше - ні. Принаймні ті імена, які нам подобались раніше, зараз зовсім не пасують нам до цієї дитинки.
А тлумачення теж має значення для нас. От думаю над Дем`янком - звучання подобається, але зі слов`янської означає:
"ДЕМ’ЯН, ДЕМКО – домовий. На пару з Кузьмою символізують двох зміїв охоронців зародку."
зате з грецької:
Дем'ян - грецьке, можливо від „дамазо” — приборкую, підкоряю.
Навіть не знаю...

Nata
07.05.2010, 21:33
Не знаю чим це пояснити, але просто якесь відчуття, що цій дитинці таке ім`я буде пасувати, а інше - ні.
У мене з Петром так було. Всі чекали дівчинку, а коли сказали що у нас живе хлопчик ще на УЗО разом із шоком (ну бо ж 20 тижнів чекали доцю :)) прийшло ім"я. Хоч мала бути Соломія :) згодом нас це ім"я таки наздогнало: ми з чоловіком маємо по похресниці Соломії: дві донечки і одним іменем :).
З Дмитром точно знала що буде хлопчик і те саме з ім"ям. Якось посто і природньо. І в думці не було що може бути щось інше, ніби діти самі собі імена принесли.
Тепер на хлопчика (на всікий випадок :)) теж чекає ім"я і знову без альтернативи. А от з дівчинкою ніяк не виходить. Ніби і є ім"я і якось сумніви гризуть. Вчора так чоловіка дістала що знайшов календар, перебрав серпневі імена і казав що буде Філомена :) А старший синочок нас теж шокував: йому бачте тепер тільки Ілона подобається (ну хоч в одному ми з чоловіком одностайні: хором сказали: ніколи!)

bioland7
07.05.2010, 21:45
Я коли народжувала, то в той період (в районі місяця) половина моїх знайомих назвали діток Максимам
А я про це взнала вже коли сама свого так само назвала.:) Вибираючи ім"я дивилася щоб було не суто слов"янське,а міжнародне.:)

Liliyah Romanova
07.05.2010, 21:47
А старший синочок нас теж шокував: йому бачте тепер тільки Ілона подобається (ну хоч в одному ми з чоловіком одностайні: хором сказали: ніколи!)
Наш Дарко нам пропонував такі імена... :8:
Роджер, Ґреґ, Мауглі... Останній хіт - Родрик. :girl_crazy:

А в нас з іменами виходить якось банально просто. Виникає відчуття, що от саме це й жодне інше. І якщо мені на це ім*я робиться затишно й тепло, то я точно знаю, що це воно. Так і було, коли Роман у машині раптом посеред наших сміхів і жартів сказав "Натанаїл".
Батьки мають надію, що все ще зміниться, а ми перестали думати про вибір імені взагалі. Зрештою, поблизу ПДП якраз є Натанаїла.

Dobra
07.05.2010, 21:52
Не знаю чим це пояснити, але просто якесь відчуття, що цій дитинці таке ім`я буде пасувати, а інше - ні.
Навіть не знаю...
Чула дуже корисну пораду - не поспішати, у мами відкривається внутрішній інтуїтивний канал, вона повинна серцем відчути ім"я дитинки, і дуже часто воно не співпадає з попереднім. Так наша Катя стала Лілією. Я довго вагалась, але коли відчула впевненість - відвоювала це ім"я у родичів, які абсолютно всі були проти. Розберіться спочатку у собі, до чого душа лежить. Мені здається що десь внутрішньо ви вже вирішили...
Я вчора вперше глянула значення імені Юрій. Ніколи б не подумала, що воно означає "хлібороб".
Я керувалась вподобаннями і інтуїцією, але в результаті опис співпав з характером, як вияснилось згодом. Другий раз старша дочка вперлась на Таїсії, ми прочитали характеристику імені, і здались.
У мене брат Юра. Навіть не знала, що у цього імені таке значення.

Curly Xena
07.05.2010, 21:55
Лілю, ім"я гарне , гармонійне, не змінюйте

Liliyah Romanova
07.05.2010, 22:33
Лілю, ім"я гарне , гармонійне, не змінюйте
Дуже дякую! :girl_tender:
Нам воно теж надзвичайно подобається. А ще ми поскладали докупи різні моменти й нам воно ще більше до душі припало. Вчора малятко так приємно мене лоскотало, коли ми це ім*я обговорювали. :girl_in_love: Та й не міняємо ми вибір так легко... Вже почали до мацьопки ім*я вживати.

Казала одна з мамів подивитися, яке ім*я в календарі випаде й таке дати. Я подивилася, то ПДП якраз на Маманта припадає. :lol:
Учора найближчому приятелеві сказали, яке ім*я обрали й що батьки будуть шоковані, то він сказав, що ім*я чудове і "yes, they will die".
Купа сміху коротше...

А ще придумала два варіянти на здрібнілі форми: Натусь і Натусик.

DarkNess
07.05.2010, 22:49
не поспішати, у мами відкривається внутрішній інтуїтивний канал, вона повинна серцем відчути ім"я дитинки
Хм, а в мене він не відкривається, той канал! :girl_cray:
І в голоау нічого не приходить. Всі, що перебираю - не подобаються так, щоб я відчула шо саме ВОНО. Раніше хотіла Максимка. Але сусідка так малого назвала і співробітниця. І ви пишете, шо нещодавно спостерігався бум на то ім'я, і не імпонує воно мені вже так, як до вагітності - то я й передумала. А альтернатива так і не з'явилася.
Щоб не вийшло так, як у одних моїх знайомих, які місяць не хрестили дитину, бо не могли придумати ім'я. :girl_crazy: Ще й штраф за то заплатили.

Зануда
07.05.2010, 22:58
Роджер, Ґреґ, Мауглі...
Прикольне ім"я - Мауглі. І головне "вєрняк"! Такого імені гарантовано немає ніхто з реально існуючих людей. :girl_crazy::lol:

Liliyah Romanova
07.05.2010, 23:05
:lol: :lol: :lol: Та ми не шукали оригінального. :girl_haha: Ми шукали, аби до душі було...

Зануда
07.05.2010, 23:15
Та ми не шукали оригінального.
"Скучные вы люди" (с)

Dobra
08.05.2010, 13:13
Хм, а в мене він не відкривається, той канал!
Потрібно глянути спершу на дитинку, тоді воно якось легше, в більшості випадків імя приходить саме, несподівано, і дивно, чому раніше на нього не зверталось уваги. Дуже часто буває, що обране під час вагітності імя не пасує дитині. Ми також цілий лютий вагались з іменем, із-за того ще навіть не отримали грошей на дитину, хоч нам 4 місяць пішов, в РАГСі 2 тижні, одне за одним, так і затягнуло. Але імя важливіше - воно на все життя.

Ірена
08.05.2010, 13:18
мені чомусь під час вагітності дівчачі імена в голові крутились два: Марія і Олексндра. Не знаю чому Марія... ніколи особливо не любила того імені.
а глянула на малу і зрозуміла, що вона Сашенька:girl_spruce_up:

MILITARIYA
09.05.2010, 12:33
Хм, а в мене він не відкривається, той канал!
І в мене теж. Чомусь думала, що нарожу хлопчика, то імен купа, але все життя мріяла про дівчинку, імя чомусь не можу підібрати, хоч за синочком зразу знала, шо буде Володею)))))
Мені подобаються Марта, Діана, Марія, Лілія але ні до одного душа особо не лежить))))

Іриска
10.05.2010, 19:21
мені ім"я синочка приснилось на 4 місяці вагітності - Ярко...хоч це ніби як похідне від кількох окремих імен)))) до 8 місяця я не знала хто буде, але знала точно, що або Вікуська, або Яремчик.... коли масік народився, то я сказала - то не Ярема і все, йому не пасує то ім"я.... і десь днів 5 він був без імені, а потім раптом я на нього глянула і то був лише Яремуська...ось так))))
В перекладі з древньоєврейської означає «Ягве (бог) піднесе (високо)».

irushka
10.05.2010, 19:49
Наш Дарко нам пропонував такі імена...
Роджер, Ґреґ, Мауглі... Останній хіт - Родрик
:lol: Катя теж має свої варіанти: для дівчинки - Настя, а для хлопчика... Насть. Все, інші не проходять :girl_haha:

Holly
10.05.2010, 21:59
Мауглі...То, певно, дітки мультиків надивились :xaxa: Яринка сьогодні нам теж запропонувала цікаве ім"я. підійшла поцілувала живіт і каже "Там Фіона є"

viltis
10.05.2010, 22:07
ми з Ярком визначились за тиждень після першого УЗД..от тільки з повним іменем трохи вагались : Ярема, Яромир чи Ярослав.Спочатку хотіла Ярему, але ВСІ мене запевняли, що Ярком його не можна кликати ...Яромиром....то би було дуже багато "р" ( ще й Тарасович)...тому й зупинились на імені Ярослав....але то таке, бо для нас він завжди є і буде Ярчиком ..і мене чомусь аж перевертає, коли одна сусідка намірено кличе його Славчиком...от написала Славчик ..і навіть не читається мені то по відношенню до мого синочка

А от з дівчинкою ....то певно буде проблема ...бо поки та дівчинка буде ( якщо Бог дасть), то всі імені вже будуть "розібрані" найближчою родиною і друзями...

Liliyah Romanova
10.05.2010, 23:41
то би було дуже багато "р"
Наш Дарко має 4 "р" в повному імені: два і прізвищі, одне в імені, одне в поб. :girl_crazy:

kati
11.05.2010, 00:04
Наш Дарко має 4 "р" в повному імен
а як повне? я чомусь думала Дарій?

карапуз
11.05.2010, 00:20
я чомусь думала Дарій?
Так і є.
одне в імені
:girl_smile:

Liliyah Romanova
11.05.2010, 02:02
а як повне? я чомусь думала Дарій?
Я мала на увазі всі три частини разом. Катю, не дивуйтеся, у мене нині такий день вар'яцький, що я трохи заплутано висловилася.

Зануда
11.05.2010, 09:09
мене чомусь аж перевертає, коли одна сусідка намірено кличе його Славчиком.
Я так болісно реагую, коли на мою Аню кажуть Гануся, або Ганя. Відносно своєї дитини не сприймаю такого варіанту і все. :)

Nata
11.05.2010, 11:49
так болісно реагую, коли на мою Аню кажуть Гануся, або Ганя
У моєї мами того року була студентка Даша, мама її називала тільки Даринка, до кінця семестру вже вся група її називала Даринкою :)
Я тому свідомо вибираю ім"я котре не має варіантів.

Зануда
11.05.2010, 12:40
Я тому свідомо вибираю ім"я котре не має варіантів
А так буває? :) Бо я з власного досвіду бачу, що деякі люди проявляють несподіваний ентузіазм, щоб "відкрити" мені очі на моє власне ім"я і довести, що так не буває, що це якась помилка. Хоч бери і паспорт показуй. :)

Liliyah Romanova
11.05.2010, 15:40
А так буває? Бо я з власного досвіду бачу, що деякі люди проявляють несподіваний ентузіазм, щоб "відкрити" мені очі на моє власне ім"я і довести, що так не буває, що це якась помилка. Хоч бери і паспорт показуй.
Це про те, що ти Віта, а не Віка?
Мене часто священики на Ліліану перейменовують, замість Лілії.

Tsokotukha
11.05.2010, 16:07
Я так болісно реагую, коли на мою Аню кажуть Гануся, або Ганя. Відносно своєї дитини не сприймаю такого варіанту і все.
Як я Вас розумію.
Але у нас усе навпаки. Болісно реагую, коли мою дитину називають Анею. У нас Ганнуся, або Ганна і це настільки ж принципово, як і для інших батьків у подібних ситуаціях.
Мрію ще про донечку Дарусю.
А от з варіантом для хлопчика у нас маленький казус. Ганнуся протестує, а нам з чоловіком дуже подобається ім"я Мартин (як синочок Карапузика).

Nata
11.05.2010, 16:31
А так буває?
Ну поки що зупинилися на Златі, тут складніше ніж з Ганусею і Даринкою (хоч обидва імені дуууже мені подобаються, але...:) :)

irushka
11.05.2010, 17:36
Бачу ім`я Даринка тут популярне, ми вже майже визначились, що дівчинка таки буде Даринка, над хлопчиком ще думаємо :)

Уляночка
11.05.2010, 18:00
хлопчиком ще думаємо
Дем"янчик:girl_claping:

kvVItKA
11.05.2010, 22:13
Це про те, що ти Віта, а не Віка?
о! мій випадок,але навпаки, терпіти не переварюю, коли мене не моїм ім"ям називають, нікому того не попускаю, ні викладачам свого часу,які мене Вітусею хотіли величати ні будь-кому,хто на мене Віту ,Віточку і т.п." приміряв" бо моє ім"я Віка, від Вікторія (перемога), а не Віта (життя):) хоч знаю багато історій (на Львівщині зокрема),коли Вікторій називають Вітами, мої знайомі Віти записані Віта, або Віталія, або Віталіна, во:)

Бо я з власного досвіду бачу, що деякі люди проявляють несподіваний ентузіазм, щоб "відкрити" мені очі на моє власне ім"я і довести, що так не буває
ага, один дядечко сильно наполягав, що краще скоротити до"життя" ніж до "перемога":girl_haha:

ckorpionsha
11.05.2010, 22:19
які мене Вітусею хотіли величати
ото мене бісить коли мого малого Віталіком називають..ще й тато мій..Віталік іди сюди...На вулиці всім кажу Віктор,сама скорочено Вітя або Вікуша..а він за себе гордо каже Вікор!

Girljanda
14.05.2010, 15:21
Я так болісно реагую, коли на мою Аню кажуть Гануся, або Ганя.
Знаєте, я також дуже не люблю, коли дівчинку Ганьою називають. Ну як в кучерявому селі, чесне слово!

kolibri
16.05.2010, 12:34
а ми з чоловіком поки що зупинились на іменах Єва(життя) і Констянтин(переможець), але нарахунок Єви чоловік сумнівається через його біблійне негативне (чуть-чуть) походження

Prutylyatko
16.05.2010, 12:39
Для Скорпіонші: так Віталік і Віктор різні імена. Якщо мого малого починають називати Віталіком, я відразу кажу, що він Віктор.
А в нас з іменами якось банально вийшло: старшого назвали в честь мого тата, меншого - в честь мого чоловіка, а малу - в честь свекрухи. Правда, я не шкодую, бо всі імена мені до вподоби: Ігорчик, Віктор, Надійка.

Ніколь
16.05.2010, 12:54
Допис від kvVItKA
терпіти не переварюю, коли мене не моїм ім"ям називають, нікому того не попускаю, ні викладачам свого часу,які мене Вітусею хотіли величати ні будь-кому,хто на мене Віту ,Віточку і т.п." приміряв" бо моє ім"я Віка, від Вікторія (перемога), а не Віта (життя)
І мене чомусь всі крім рідних намагались Вітою назвати, хоча я Вікторія. Думаю це через неуважність, бо як людина уважна і вихована то вона буде називати дитину так як її батьки називають, а не так як їй більше подобається чи хочеться.
Допис від Зануда
Я так болісно реагую, коли на мою Аню кажуть Гануся, або Ганя. Відносно своєї дитини не сприймаю такого варіанту і все.
саме по тій самій причині, що мою дитину через одного будуть називати не Анею а Ганею, Ганусею.... я то їмья викреслила зі списку можливих в числі перших.
Потій самій причині було викреслене Александра - бо від варантів Олеся, Леся мене підкидало. А Сашенькою крім батьків доню мало хто називав би.
Тому в нас Юлія - універсальне імья яке по всякому звучить однаково :girl_claping: і зараз я бачу що це імья найкраще малій підходить, як на неї не глянь - вона тільки Юля, Юлькосік-абрикосік :girl_in_love:

Liliyah Romanova
16.05.2010, 16:28
нарахунок Єви чоловік сумнівається через його біблійне негативне (чуть-чуть) походження
А в чому негативність? Ім'я Єва означає "життя, жива".
Другий раз не їсти яблука не доведеться. ;)

Nadijka
16.05.2010, 17:19
І мене чомусь всі крім рідних намагались Вітою назвати, хоча я Вікторія.
моя свекруха збиралась мою доню Вітою називати:girl_devil: бо десь там по-сусідству є дівчинка Вікторія і всі її Вітуся кличуть...один раз культурно пояснила шо мою дитину звати Вікторія, а скорочено Віка або Вікуся...Віта для мене абсолютно інакше ім'я і прошу нашу Віку не путати з Вітою...дійшло:) (ну принаймі більше так її не кличе:girl_in_dreams:)

Alonka
29.05.2010, 00:29
знайшла статтю "Ім’я для дитини — вибір згідно із законом.", і сиджу в шоці:eek:, і невже в людей такі проблеми бувають і вони так їх вирішують?!!! Жах!:girl_devil:
http://www.mamashka.com.ua/content/view/638/281/

Олюська
31.05.2010, 21:43
Подобається Даруся, але, думаю, як виросте будуть кликати Дарка або Дара - не дуже. Подобається Дануся і Дана, але Богдана і Данута теж ніяк...Йой, як то назвати, після Олесі ніц не впадає в голову, крім Меланії, а чоловік ніяк не піддається...

Fleshka
31.05.2010, 21:52
крім Меланії, а чоловік ніяк не піддається
А Меланія і Маланка це одне і теж? Меланія повне ім"я, а як по ніжному?
Бо в себе в під"їзді маю сусідів-діток дошкільнят - Данилка та Маланку. То ніколи не чула щоб її якось пестливо кликали.
Тільки чую Маланко та й Маланко.

Liliyah Romanova
31.05.2010, 22:02
Меланія повне ім"я, а як по ніжному?
Мені дуже подобається, як звучить Мелася. :girl_claping:

napoleona
31.05.2010, 22:08
а знайомі мого коханого, коли у них народилася дитина говорили до неї імена, і на які вона найбільше реагувала , то так і назвали!! Отаке-то:girl_smile:

dianisia
31.05.2010, 22:11
А ми дуже довго спорили як назвати дитинку. Для хлопчика імя давно мали Давид, а для дівчинки ніяк визначитись не могли. ПДП припадає на 10 серпня, а 7 серпня Анни, то думали, що будем називати Анною. А тепер вирішили Вероніка. Основне, що усім сподобалось.:girl_claping:

Fleshka
31.05.2010, 22:16
ПДП припадає на 10 серпня, а 7 серпня Анни, то думали, що будем називати Анною. А тепер вирішили Вероніка. Основне, що усім сподобалось
Я ще до вагітності мала ім"я для дівчинки. Мала бути Аня. А от з чоловічими іменами ніц не могла придумати, нічого так в душу не впадало. Коли на УЗД мені повідомили ПДП - 11 серпня, то це ім"я я затвердила на 100%.
І шо ви думаєте? Маю Ромка!:girl_crazy::girl_haha:

sweetditya
31.05.2010, 23:52
ми назвали доньку Алісою, як тільки на УЗД сказали, що дівчинка. Щоправда, христили іншим іменем - Пелагея.Тепер в неї аж два дивних імені:girl_crazy:

Kecan
01.06.2010, 00:01
А Меланія і Маланка це одне і теж? Меланія повне ім"я, а як по ніжному?
Бо в себе в під"їзді маю сусідів-діток дошкільнят - Данилка та Маланку. То ніколи не чула щоб її якось пестливо кликали.
Тільки чую Маланко та й Маланко.
В наших знайомих дівчинка називається по свідоцтву Меланія, а ніжно кличуть - Міланочка. Меланія і Маланка - це різні імена.

Зануда
01.06.2010, 00:18
Меланія і Маланка - це різні імена.
Це різне звучання одного імені.
http://ru.wikipedia.org/wiki/Мелания
Ось ще таке вичитала, там також мова про те,що це ідентичні імена, а все решта було для мене повною несподіванкою, бо ім"я Меланія мені подобається. але я ніколи не цікавилась ані його значенням, ані пов"язаними з іменем народними асоціаціями :)
День тринадцятий від зустрічі Нового року якщо й розпочався півнячою піснею, то це ще не означає, що щирі українці сліпо поклоняються Східному календарю. День тринадцятий обов’язково має завершитися водінням Маланки. Тепер з вашої ласки глянемо уважненько у свій український календар - там якраз і позначено одне-єдине жіноче ім’я - Маланка. Колись так називали дівчаток, і були вони Меланіями. Тепер таке жіноче імення - величезна рідкість. Хоч за кордоном і досі популярні співзвучні Емануель, Еммі, Емма. От якраз перед Новим роком за старим стилем або ж перед Василем святкували українці іменини Маланки. Справа зводилась не лише до традиційної чарки. З іменем Маланки пов’язаний змістовний передноворічний обряд. Образ дівчини Маланки асоціюється чомусь із незугарною вайлуватою дівкою, що береться до будь-якої домашньої роботи, але в неї все, як на біду, валиться з рук.

Dobra
01.06.2010, 00:22
христили іншим іменем - Пелагея
У нас так прабабуся зветься, рідкісне імя.

levandivka
26.06.2010, 10:31
коли у них народилася дитина говорили до неї імена, і на які вона найбільше реагувала , то так і назвали!!
Гм-м-м...
Можна ж було і написати ті імена. При написанні которого дитина голосніше плаче - тим і наректи.
Або шаманові то доручити...
Нє?

Uhramolina
07.07.2010, 11:22
Ми назвали нашого ангелика Ярина, і от я не знаю чи при хрещенні давати їй друге ім"я (бо родились ми 18 травня - на Ірини) ? Чи Ярини і Ірини це те саме? Може хтось підкаже?

Natalysa
07.07.2010, 11:30
Uhramolina (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=29945), такої святої, як Ярина немає, а є Ірина. При хрещенні потрібно наректи іменем святої - в вашому випадку Іриною. А вдома можете називати Яриною - а небесну покровительку донька буде мати:)

anka
07.07.2010, 15:25
а ще можна хрестити двома іменами-Ярина і друге- яке собі оберете, щоб була така свята. А в свідоцтво запишете Яриною- так, як Вам подобається.
Хоча, здається, не всі священники вимагають хрестити іменем із календаря. Знаю людей з іменами, яких в календарі нема, а їх хрестили одним іменем (тепер вони халявлять, бо не мають іменин- нема зайвої нагоди прийти до них на тортик:) )

DarkNess
08.07.2010, 11:15
Подивилась календар на липень, - щось зовсім ніяких підходящих імен нема для малесенького... Невже прийдеться чекати до останнього і вирішувати "по ходу"...:girl_in_dreams: Чоловік хоче сильне ім"я для сина, а я хочу щоб мало гарні зменшувальні форми :girl_in_love: Нічого не приходить, як то так? мені всі дивуються, що до цього часу не оприділилась, а животик мовчить і ніц не підказує...:girl_sad:

Котя
08.07.2010, 11:37
Чоловік хоче сильне ім"я для сина
А сильні імена , то які?:confused:

bioland7
08.07.2010, 11:45
а я хочу щоб мало гарні зменшувальні форми
Наприклад? Я думаю, що можна знайти компроміс.:)

SOLODKA
08.07.2010, 12:09
9.Давид, Іван, Тихон
10.Георгій, Іван, Мартин
11.Герман, Іван, Павло, Сергій
12.Павло, Петро
13.Андрій, Варфоломій, Іван, Іуда, Матвій, Петро, Симон, Фадей, Філіп (Пилип), Фома (Хома), Яків
14.Ангеліна, Арсен, Василь, Дем'ян, Кузьма, Никодим, Никон, Петро, Тихон
15.Фотій
16.Анатолій, Василь, Іван, Костянтин, Марк (Марко), Никодим, Олександр, Філіп (Пилип)
17.Андрій, Богдан, Єфим (Юхим), Марфа (Марта), Федір, Федот
18.Анна (Ганна), Варвара, Єлизавета, Кирило, Сергій
19.Авакум, Антон (Антоній), Валентин, Василь, Єремій, Інокентій, Лука (Лук'ян), Марина, Марфа (Марта), Сидір, Уляна, Фелікс
20.Герман, Євдокія, Євфросинія, Лук'ян, Папій, Фома (Хома)
21.Прокіп
22.Кирило, Панкрат, Олександр, Федір
23.Антон (Антоній), Аполлоній, Данило, Леонтій, Олександр
24.Єлена (Олена), Ольга
25.Арсен, Гаврило, Іван, Іларій, Михайло, Симон, Федір
26.Маркіян, Мирослав, Степан (Стефан), Юліан
27.Онисим, Степан (Стефан)
28.Василь, Володимир
29.Валентина, Павло, Юлія
30.Лазар, Леонід, Маргарита, Марина
31.Іван

DarkNess
08.07.2010, 12:10
А сильні імена , то які?
Ті, які гордо і твердо звучать і/або які носили видатні люди, полководці... і/або мають сильне значення. Н-д, Віктор, Олександр, Володимир, Юрій, Ярема, тощо.

Наприклад? Я думаю, що можна знайти компроміс

Ну наприклад, Віктор - Вітя, Олександр - Саша, Ярема - Ярко, - мені не подобається зменшувальна форма, а от Марко - Марчик, Ярослав - Ярчик, - зовсім інша справа.

Недавно вичитала, що бажано, щоб в імені дитини були голосні від імен батька і матері. По такому принципу підходить Олексій. Але, чи то сильне ім"я, - не знаю. Та й зменшувальна форма хіба Олексійко.

SOLODKA
08.07.2010, 12:14
:girl_dance::girl_in_love:До кожного імені, яке Вам сподобається , можна дібрати зменшено-пестливу форму. Вибирайте.

---------- Додано в 09:14 ---------- Попередній допис був написаний в 09:11 ----------

Знайомі свого синочка Олексія кличуть Лесик.Мені дуже подобається. Хоча як буде у старшому віці - не знаю.

DarkNess
08.07.2010, 12:17
До кожного імені, яке Вам сподобається , можна дібрати зменшено-пестливу форму
Н-д, Анатолій або Леонтій...?

SOLODKA
08.07.2010, 12:28
Знаю особисто вже старшого пана Леонтія- всі кличуть просто Льоня.По-моєму таке ім"я має син Тіни Канделакі.Щодо Анатолія- Толік, Толюсик, Толька, Тольчик..

DarkNess
08.07.2010, 12:34
Льоня - мені шось явно не теє :girl_nea: А як вам ім"я Єремій (він же Ярема) ? Якесь дуже незвичне.

Iryna
08.07.2010, 12:45
А як вам ім"я Єремій (він же Ярема) ? Якесь дуже незвичне.

Мені дуже подобається Ярема- Ярко-Ярчик:girl_in_love: Я вже натякала чоловікові, що як другою дитинкою буде хлопчик, то хочу Ярему))

DarkNess
08.07.2010, 12:56
Не знаю...:girl_in_dreams: Наразі варіанти: Олексій, Анатолій, Ярема, Юра, Матвій (?). Хоч шось. Але жодне з них я не відчуваю "шо то воно!"... :girl_in_dreams:
А ще чомусь мені вже пару місяців крутиться в голові ім"я Степан !? Воно мені ніколи не подобалось і зараз не подобається, але регулярно приходить в голову !?

kvVItKA
08.07.2010, 13:09
в мене 2 прадіди були Леонтіями і обох називали Левками. Левко мені подобається:) Анатолія кличемо Толік,Толюсик,Толюня,Толюся,Тольчик,Толічка і Толян:) та безліч варіантів:)

DarkNess
08.07.2010, 13:18
kvVItKA, а як до вас прийшло ім"я синочка? Чим ви керувались?

kvVItKA
08.07.2010, 13:29
http://posydenky.com/showthread.php?t=23560&page=92 пост917
http://posydenky.com/showthread.php?t=23560&page=103 пост 1027
http://posydenky.com/showthread.php?t=23560&page=110 пост 1098

і всетаки Роман-Домінік;) так ми і в свідоцтві про народження записали,так і хрестили Чоловік в пологовому сам почав називати його Ромчиком (може тому,що знав,що мені це ім"я дуже подобається), а Домінік ,бо в нас обох це ім"я цілу вагітність звучало (і прабабця в мене була Домнікія-Домка) Сина називаємо:Ромчик,Ромашка,Нікуся,Домік,Домінік і жабка (але то інша історія):)

Sonne
08.07.2010, 13:30
До кожного імені, яке Вам сподобається , можна дібрати зменшено-пестливу форму
Н-д, Анатолій
А ще можна Толя. В мене доця гордо розказує, що маму звати Оля , а тата - Толя:)

Neverland
08.07.2010, 13:38
А ми малому вже вибрали ім"я:girl_dance: Буде Святополком:girl_in_love: Мені особисто це ім"я не так щоб аж нестерпно подобалось, але саме цій дитині воно підходить, от просто чогось то знаю і все. Раніше ще до вагітності хотіла Владислава, але зараз щось воно геть не пасує...

DarkNess
08.07.2010, 13:44
Буде Святополком
А з по-батькові співзвучне?

anka
08.07.2010, 13:52
Та й зменшувальна форма хіба Олексійко.
Лесик або Олесь (Хоч є і Олесь як окреме ім"я) Ми над ним задумувалися

airy_cat
08.07.2010, 14:04
Я всю беременность думала, что у нас будет Никита или Илья. Будущий папа думал, что у нас будет Платон или Марк. В итоге у нас замечательный сыночек Тимофей - при том, что решение было совместным. Когда увидели кроху - поняли, что ни одно имя, которое мы придумывали до рождения ему не подходит :)

Уляночка
08.07.2010, 23:25
от Марко - Марчик, Ярослав - Ярчик, - зовсім інша справа.
оооооооо...як мені подобаються імена моїх синочків:girl_in_love:...старшого,навіть коли вже матиму невістку, ніколи Любомиром не кликатиму...тільки Любчиком:girl_in_love:..а зараз він ще Любасик,Любік..
а Марко для нас це і Марчик,Маркусик,Марек..і для цьоці з Італії МАРЧЕЛО:girl_dance:

viltis
08.07.2010, 23:38
Так , а наш Ярослав скорочено є; Ярко ( Ярко-батярко), Ярчик, Ярусь, Ярек, Ярік, Ясік, навіть Ясь....а от про другу складову ( Славчик) не згадуємо...

і десь таки трошки шкодую, що не назвали повним іменем Яромир ( могли б ще Мирчиком кликати:)

Іруня
09.07.2010, 09:18
В мене знайомий має синочка Зіновія. То кличуть скорочено Зінчик:girl_in_love:.

Arctica
09.07.2010, 09:53
Нещодавно познайомилася із хлопчиком на ймення Мірча, власне він так і записаний і так його називають. Окрім Мірча Луческо, футбольного тренера більше такого ім"я не чула :girl_cool: а тут у нас в подвір"ї сусідський хлопчик так називається, зпочатку було незвично а потім привикла, до слова дуже гарна і спокійна дитина, я б сказала що йому це ім"я підходить:girl_dance:.

Dobra
09.07.2010, 10:31
Недавно знайомі знайомих назвали хлопчика Нестором. Як кликати таку дитину ніжніше? Хто стикався?

nattsol
09.07.2010, 10:43
Нестором
хіба якось на зразок Несторко, Несторчик, Несик (за принципом Назар - Назарко, Назарчик, Назик)

я тут думаю, як мені племінника (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=755962&postcount=4914) кликати :girl_in_dreams::girl_crazy:

Klava
09.07.2010, 10:50
В мене в знайомих Нестор - то кличуть Несторусик, Несторулько. Гарне ім"я!

Dobra
09.07.2010, 10:58
я тут думаю, як мені племінника кликати
Страшно щось пропонувати - може Ельве, Ельвес?

окса
09.07.2010, 11:01
Моя подруга назвала свою донечку-Мартіна(це ім"я їй дуже пасує).Кличуть її Тінка,Тінуся,Мартінка.А мама називається Марта.Тому і донечка-Мартина Тіна

Arctica
09.07.2010, 11:02
назвали хлопчика Нестором. Як кликати таку дитину ніжніше?
Я от до речі теж нещодавно задумалася як пестливо кликати Нестора? Несторчику ;) якось не дуже звучить...Хоча саме ім"я Нестор як на мене гарне.

---------- Додано в 11:02 ---------- Попередній допис був написаний в 11:01 ----------

кличуть Несторусик
о, якось не подумала, Несторусик, пасує.

nattsol
09.07.2010, 11:09
Страшно щось пропонувати - може Ельве, Ельвес самій страшно :girl_crazy: чекаю наразі, коли зможу бодай почути як воно читається (шкода, брат не надто часто дзвонить), наразі кажу "Елік" (в латині ніби як написано, так і читається, але ж вони в Гамериці, там можуть бути і інші правила звучання, типу "Елай")

tslezinska
09.07.2010, 11:57
вони в Гамериці, там можуть бути і інші правила звучання, типу "Елай"
Згадала одразу актора Елайджа Вуд:)
А взагалі думаю, що Елі мало б бути скорочене.

Liliyah Romanova
09.07.2010, 16:06
я тут думаю, як мені племінника кликати
Eli читається як "Ілай", з наголосом другому складі. Кличте Ільком. :wink:

Eli
The boy's name Eli \e-li\, is pronounced EE-lye.
The name Eli is a baby boy name. The name Eli comes from the Hebrew origin. In Hebrew The meaning of the name Eli is: High, ascended, or 'my God'.
Famous bearer: The Old Testament priest Eli cared for the prophet Samuel when Samuel was a child.

Коротше, це те, що в нас Ілія.

Latane
13.07.2010, 12:38
В Харкові знайома назвала синочка Елай (мають 4-х місячного Елая Андрійовича):)

hrystusja
13.07.2010, 17:56
А в нас от якась незрозуміла ситуація з вибором і мені. Вже ніби вибрали- Орест, Орчик. І я звийла до тої думки, хоч не була в захваті, а чоловікові сподобалось. А тут деякі члени родини переконують Орестом не називати. Я от тепер думаю як говорити до синочка??? Може Маркіян. Що думаєте на рахунок цього імені?

Ная
13.07.2010, 18:16
Може Маркіян. Що думаєте на рахунок цього імені?
Думаю,шо ім"я гарне,але аж занадто популярне...

hrystusja
13.07.2010, 18:18
Думаю,шо ім"я гарне,але аж занадто популярне...
Ніде не можу знайти тлумачення цього імені. Може хтось знає де підшукати.
А на рахунок популярності, то немає багато знайомих з таким іменем, тому це мені не страшно)

Dobra
13.07.2010, 18:24
А в нас от якась незрозуміла ситуація з вибором і мені. Вже ніби вибрали- Орест, Орчик. І я звийла до тої думки, хоч не була в захваті, а чоловікові сподобалось.
Маю кілька родичів та знайомих з таким іменем, дуже позитивні мужчини. Жінка одного з них називає його Орчик, і в неї це з такою любовю говориться, що я балдію. А родичів в будь-якому випадку не слухайте, я мала двічі баталії з називанням дітей, купу спорчених нервів, але вистояли цей терор і зараз задоволена. Нашу Лілю хотіли Катею, Сніжаною і Андріаною, при чому кожна бабця чи прабабця мала своє "мненіє". Хай здоровеньке родиться, може тоді легше буде визначитись, пасує, чи не пасує.

Rodionochka
14.07.2010, 10:11
Ми, коли була вагітна з першим і дізналась що буде хлопчик, довго думали і підібрали ім"я Марко. Але коли малий народився, чоловік категорично вперся, що не хоче. Я була в такому післяродовому легенькому шоці, що було в принципі все рівно. Назвали Максимом. Зараз би так не назвала, бо тоді не знала наскільки це ім"я популярне. Але це ім"я йому дуже пасує і подобається. З другим ситуація була інша. Ім"я не шукали аж поки не народився. А тут хрещена терміново мала їхати надовго за кордон, тому хрестили малого на 12-й день після народження. Імена перебирали з шаленим темпом. Що чоловіку подобається - мені зовсім ні. Назвали Денисом. Теж популярне, але нам подобається!

Юстина
14.07.2010, 10:15
Я от кілька днів тому мала підстави думати, що в Юстини буде братик (але так вийшло, що ще не цього року), то в голові проскакував Тадей, Тадек, Тадьо.

Грильяжка
14.07.2010, 10:28
Тадей, Тадек, Тадьо.
Балдію від цього імені. Знаю одного Тадея-він пан дуже поважний, але дуже класний

Іруня
14.07.2010, 18:52
Нашу Лілю хотіли Катею, Сніжаною і Андріаною, при чому кожна бабця чи прабабця мала своє "мненіє"

Наші дві бабці і прабабця теж мали свої "мнєнія". Євуню хотіли назвати Єлизаветою, Олесею чи Соломією. З того всього вийшла Єва-Софія:girl_tender:.

MILITARIYA
14.07.2010, 19:39
Ой, яка то проблема для мене з тим іменем, я вже всі імена перебираю, але ну нічого до душі не лягає, як почне подобатися одне, то за місяць вже не подобається. І як то визначитися?

Fleshka
14.07.2010, 19:42
О, і в мене так було. Сестричка мені на те казала, шоб я вспокоїлась, як народиться синуля, то будеш бачити, що пасує.
Зараз не уявляю Романа з іншим іменем. Як побачила його вперше, то нічого крім того імені в голову і не лізло.

MILITARIYA
14.07.2010, 20:04
Я тоже вже так думала, що перестану шукати ім'я, а як народиться доня, то зразу буду знати як назву, за синочком я твердо знала, що буду називати Володінькою, чогось припало то імя до душі, а тут......

Ravlyk
15.07.2010, 16:34
Маємо також знайомих у котрих бабуся таки настояла на своєму....батьки планували назвати дівчинку Євгенією,але бабуня розказала цілу теорію,що ім"я для дитини то як доля,і обравши їй ім"я з чоловічим началом то просто жаххххххххх:girl_impossible:і в коханні не буде щастити і дітей не буде...і т.д....То ж бідні батьки вже замучені тими теревенями,змушені були назвати по-жіночому:girl_yes:Вероніка. Але просто дивуюся людям котрі в таке вірять,маю знайому Володимиру,яка прекрасно живе з любим чоловіком і ростять вже трійко дітлахів..... Щодо нашого вибору то бабуні взагалі не втручалися,яке собі вибирете ім"я таке й будете мати,от ми і маємо наше кохане золотко -Даніеллу.:girl_claping:

Arctica
15.07.2010, 19:12
Сьогодні вичитала в газеті які імена найпопулярніші від початку року на Львівщині. Отже, серед чоловічих імен дуже популярні Максим, Андрій, Роман, Олександр та Дмитро, лідер серед імен - Назарій.
А серед жіночих- Христина, Соломія, Вероніка, Анна, Софія, Юлія та Анастасія.
Не вмирає й мода на давні українські імена, серед них Юстина, Меланія, Мотря та Євдокія, а серед хлопчиків - Ярема.
Серед найбільш екзотичних зафіксовані жіночі імена Кармеліта та Женев"єва, а чоловічих - Адей та Абу.

Natalysa
15.07.2010, 23:23
батьки планували назвати дівчинку Євгенією,але бабуня розказала цілу теорію,що ім"я для дитини то як доля,і обравши їй ім"я з чоловічим началом то просто жахххххххххі в коханні не буде щастити і дітей не буде...і т.д....То ж бідні батьки вже замучені тими теревенями,змушені були назвати по-жіночомуВероніка
Хочу зазначити, що є жіноча свята з іменем Євгенія - як тільки б вони звернулись до священика, він би їм про це сказав.
До речі, день Ангела Євгенії є 6 січня - моя бабуся так називається. Маю двоє дочок, 7 внуків і вже 3 правнуків. Це я так, похвалитись.:girl_tender:

MYR
15.07.2010, 23:39
як народиться доня, то зразу буду знати як назву
А мій животик вже після першого УЗД, ніхто інакше як Ксеня не називав, а десь на 7 місяці я навіть переживати почала, думаю, а якщо буде синочок, а ми його Ксенею кличемо.:girl_smile:Але народилась таки Ксенія. Проблем з бабусями не було, тільки одна прабабуся була проти, але прямо мені того не казала, то я й уваги не звертала. Зараз вже привикла.

kolibri
16.07.2010, 17:47
а ми думаємо над 3ма і не можемо вибрати:
Констянтин, Дмитро і Ярема
побатькові буде Ігоревич і ну дуже важко підібрати:girl_sad:
та й взагалі то є величезна проблема - вибір імені

Smokky
16.07.2010, 22:51
Підтверджую на всі сто
бабуня розказала цілу теорію,що ім"я для дитини то як доля,і обравши їй ім"я з чоловічим началом то просто жахххххххххі в коханні не буде щастити і дітей не буде...і т.д....
Брехня це все! От я - Євгенія. Маю чудову сім'ю, чекаю синочка, і зовсім не вважаю своє ім'я чоловічим :connie_pull-pigtail

Sahibi
16.07.2010, 23:33
Констянтин, Дмитро і Ярема
Я цілу вагітність хотіла назвати сина ім"ям Ярема!Таке гарне і оригінальне.
А наш татусь мріяв про Кузьму:khomyak:
Зійшлися на Данилкові:girl_curtsey:

Glori
18.07.2010, 14:09
kolibri, у нас синочок Дмитрій Ігорович. Правда він сам приніс собі ім"я, тому ми дуже не роздумували, хоча був варіант Нестор як прадіда. Мені подобається. А доця Лілія, хоч вона теж народилась на Трьох святих Івана, Василія, Григорія, та то чоловічі імена .Деколи жалію що не охрестила іі Лілія-Марія, щоб мала сильну покровительку.

олюся_зі_львова
25.07.2010, 11:58
От сиджу і мрію... відколи дізналась, що матимемо синочка, почали приходити думки про те, як назвати... ніби вже зупинилась на імені Олег, а тут стали подобатися ще і Роман, Матвій, Віталій... от і вибери тепер... Думаю, часу ще досить, щось виберемо...

madchen
26.07.2010, 16:19
В нас теж почались роздуми над вибором імені:girl_mad: Навіть не думала, що це так складно:girl_impossible: Наразі зупинились над двома іменами: Данило та Валентин. Хоча Данило Романович звучить якось по-княжому...а це мені не дуже до вподоби:girl_nea: .Ну а татулічка наш сильно хоче Романа Романовича. Добре, що є багато часу для роздумів....

Nata
26.07.2010, 18:30
у нас синочок Дмитрій Ігорович
І у нас Дмитро Ігорович :)
Ех, з хлопцями якось було простіше, імена приходили самі, а тепер... Дітиська певно вже півсловника власних імен перебрали :( Тільки звикну до якогось - вже нове придумали. Тепер у нас хіт - Мандаринка :) себто Даринка.

Artemida
26.07.2010, 19:57
сьогодні перерахувала синочків своїх друзів, сусідів та знайомих віком від 0 до 3-х років - з них 90% Максимки!!!!! Оце популярність))))))

hrystusja
27.07.2010, 20:38
А в нас дилема з вибором імені для нашого синочка ніби закінчується. Буде в нас ...Ромчик. Всі задоволені і ми з чоловіком також. Тому будемо ростити Ромашку))

Kecan
27.07.2010, 20:41
Буде в на ...Ромчик. Всі задоволені і ми з чоловіком також. Тому будемо ростити Ромашку))
Дуже рада за вас. Бажаю, щоб ваш Ромасік тішив маму й тата та бабусів і дідусів:girl_tender:

popelushka
27.07.2010, 20:42
Наш Юльчик чітко визначив для себе, яке ім'я буде мати його сестричка (майбутня) - Яринка... а ще обов'язково буде братик - Матвійко:) Ми з чоловіком для себе інші імена вибрали, але напевне слово Юльчика буде вирішальним:)

hrystusja
27.07.2010, 20:45
Імена які дають сестрички і братики, як на мене, майже завжди є вирішальними. Я яскравий цьому приклад. Мала бути Мартуся, а моя сестра в роддом мамі записку передала : як там моя Христинка. От і все вирішилось)))

Liliyah Romanova
27.07.2010, 20:48
Імена які дають сестрички і братики, як на мене, майже завжди є вирішальними.
Дійсно майже завжди. Ми були проти Родрика, і Мауглі нам теж не підійшов. :girl_crazy:

kvVItKA
27.07.2010, 21:01
Тому будемо ростити Ромашку)
в наших рядах прибуває:)

Ми були проти Родрика, і Мауглі нам теж не підійшов.
посміхнуло:)

мій брат хотів братика,тому я деякий час для його друзів була Віктором:girl_crazy:

Злата
27.07.2010, 23:28
Українці називають своїх дітей іменами Клеопатра і Султанпаша
З початку 2010 року при реєстрації дітей найчастіше використовувалися імена Анастасія і Максим. Такі дані навів міністр юстиції Олександр Лавринович, повідомили ForUm’у у прес-службі Мінюсту України.

Загалом з початку року в Україні були популярними приблизно 60 імен. Серед жіночих – Ганна (Анна), Дарина (Даріна), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Кристина (Христина), Єлизавета, Ангеліна, Вероніка. Крім того, популярністю користувалися імена Аліна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Аріна.

Серед чоловічих імен найпопулярнішими були Артем, Денис, Данило, Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Микита, Назар, Кирило. Популярними були також імена Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євген, Сергій, Арсеній, Юрій, Тимур, Давид і Марк.

В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов’янські імена, як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав.

Достатньо часто, за бажанням батьків, дітям давалися імена, які не відповідають правилам правопису і можуть надалі спричинити колізію при оформленні документів. Наприклад, зустрічаються такі форми імен (в українській транскрипції), як Владімір, Даніїл.

А у рідкісні імена з початку 2010 року потрапили такі популярні колись імена, як Олесь, Арсен, Влад, Владлен, Герман, Лев, Ніка, Снєжана, Лада, Соломія, Елеонора, Ельвіра, Таміла, Нора, Ляля, Ліка, Дана, Еліна, Нонна.

Нетрадиційними для українців залишаються імена, дані під час реєстрації дітей батьками, які є представниками інших національностей. Серед таких з початку 2010 року були імена Фатіма, Лейла, Аміну, Тамріко тощо.

Реєструвалися і застарілі імена, такі як Мотрона, Мотря, Меланія.

Продовжують користуватися популярністю і біблейські, міфічні або історичні імена. З початку 2010 року зареєстровані діти з іменами Аврора, Афіна, Аріадна, Юнона, Даяна, Даная, Деметра, Венера, Вірсавія, Клеопатра, Єва, Адам.

А ось герої телевізійних серіалів або відомі літературні герої у 2010 році поки не мають колишньої популярності.

У той же час реєструвалися імена, які є рідкісними не тільки в Україні, але й у світі – Домисла, Далія, Оліанна, Антос, Хрізон, Малкіель.

Не користуються особливою популярністю, проте регулярно реєструються і подвійні імена. Так, з початку 2010 року в Україні були зареєстровані дівчатка з іменами – Либідь-Тетяна, Естер-Хая, Естер-Адесса, Мальвіна-Вікторія, Софія-Едже, Рейчел-Аданна, хлопчики – Маркус-Ада, Ільяс-Адріано, Іан-Нікіта, Фево-Богдан, Таш-Даур, Дарій-Георг, Лерім-Лев, Янатан-Едвін.

Не користувалися особливою популярністю імена, які в українській мові є іменниками. Проте у першому півріччі цього року були зареєстровані діти з іменами – Калина, Талія, Миля, Риза, Ніл, Султан, Емір, Іслам, Мілан, Тузель.

А найдивовижнішими іменами, якими з початку року називали новонароджених дітей в Україні, виявилися жіночі імена – Азімаой, Султанпаша, Жаклін-Нанїп, Еліф Су і чоловічі імена – Віват, Ейлей, Нац, Йосеф-Северьян, Северин-Іларіон, Мартін-Лютер і Добриня Нікітіч.

Зануда
28.07.2010, 01:13
Добриня Нікітіч.

:D:clapping::khomyak::lol:

карапуз
28.07.2010, 21:59
Сьогодні говорила з чоловіком про імена.Для хлопчика у нього-Микита (Хрущов ),Нестор (Шуфрич) або Матвій,а для дівчинки-ніяких ідей.Все ,що я пропонувала-відкидається категорично.Які ж ті хлопці вредні :girl_impossible:.
Пи.Си.Щось мені так почало подобатись ім"я Меланія :girl_tender:.

Уляночка
28.07.2010, 22:02
хлопчика у нього-Микита або Матвій,а для дівчинки-ніяких ідей
отже,буде 2-ий синочок....

viltis
28.07.2010, 22:27
отже,буде 2-ий синочок....

я щось недочитала ??? чи Занудка передала естфету?

Уляночка
28.07.2010, 22:31
щось недочитала ??? чи Занудка передала естфету?
питання не до мене

карапуз
28.07.2010, 22:33
чи Занудка передала естфету?
Наразі,то лише мрії на майбутнє:d25: :girl_smile:.

Незнайомка
29.07.2010, 13:29
щось я зовсім "зависла" в питанні імені... 2 узд показали дівчинку, а ідей ніяких... тоді як для синульки ім"я вибрала ще до того, як взнала стать... спочатку подобалось "Вікторія"(Віка, Віта), але душа таки не лежить, чоловік пропонує "Валентина" чи "Валерія", але вони ще менше подобаються... може, узд таки помилилось і буде хлопчик?;)

kati
29.07.2010, 14:37
Щось мені так почало подобатись ім"я Меланія
і мені подобається....а ще подобається Міла, але то напевне вже не Меланія?

Зануда
29.07.2010, 14:48
чи Занудка передала естфету?
Ше не передала, але я над тим працюю ;) Процес обробки запущений!:ed4d70def841dc74b57

napoleona
29.07.2010, 14:52
а мені для хлопчика дуже подобається Кіндрат, а для дівчинки - Єва, Валерія, Домініка, Ілона, Гортензія, отаке-то, але мій коханий навіть чути не хоче про такі дівочі імена:girl_sad:

Галюсік
29.07.2010, 15:07
Гортензія

Це назва квітки. А хіба є таке ім'я? До цього не чула. І як потім скорочено "любя" називати? ...Тензя? Горта? Можна ще назвати Ромашка, Волошка, Конвалія.. То я не зі зла, просто думки вслух. :)

napoleona
29.07.2010, 15:16
так це назва квітки, вже можна називати як хочеш! В тому то і проблема, що нема люблячого, але дівчинці з голубими очками і світлим волосячком підходить! Але ж лілія це теж назва квітки і нічо, і ліана якась там рослина.... Справа не в тому чия це назва просто хочу оригінальне але і щоб можна було песливо назвати, а написала те що подобається, а не так як назву:girl_smile:
Це назва квітки. А хіба є таке ім'я? До цього не чула. І як потім скорочено "любя" називати? ...Тензя? Горта? Можна ще назвати Ромашка, Волошка, Конвалія.. То я не зі зла, просто думки вслу

allusya
29.07.2010, 15:27
а для дівчинки-ніяких ідей.Все ,що я пропонувала-відкидається категорично.Які ж ті хлопці вредні

У мене аналогічно, для хлопчика вже придумали, варіантів кілька і всі обом подобаються, а от для дівчинки я пропонувала Даринка, чоловік сказав, шо не гарне і взагалі буде хлопець і ніяк інакше:girl_crazy:

slobodianka
29.07.2010, 15:28
тоді як для синульки ім"я вибрала ще до того, як взнала стать
в нас аналогічна ситуація.Тільки в нас хлопчик таки буде, нам легше.Але навпаки надіялись на дівчинку, хоч як назвали б її досі не придумали-крутиться Настуся, або Вероніка, а ще мені подобається Христинка, та так і не можемо визначитись. А треба-чоловік каже доки не народжу дівчинку, не заспокоїться:girl_haha:

Котя
29.07.2010, 15:41
а ще подобається Міла, але то напевне вже не Меланія?
Я вже давно мрію назвати так дівчинку (якщо колись буде...), і Меланію, і Мілану можна скорочено називати Міла(а ще краще Мілочка:girl_in_love:).

Зануда
29.07.2010, 17:07
і взагалі буде хлопець і ніяк інакше
:) Кілька тижнів тому зустріла знайомого - чекають дитинку і він точно був впевнений, що то дівчинка буде, бо "як інакше!", а минулого тижня пересіклися знову - були з дружиною на УЗД - сказали хлопчик. Ох я вже мала "мотівчік" для підколок. :girl_dance:

Bogdanka
29.07.2010, 20:01
Ох я вже мала "мотівчік" для підколок
добра ти)))))

allusya
29.07.2010, 21:42
він точно був впевнений, що то дівчинка буде

на УЗД - сказали хлопчик
Шось і я думаю, шо буде навпаки, хоче синочка, а матиме доцю:girl_dance:

Natalia
29.07.2010, 21:49
Шось і я думаю, шо буде навпаки, хоче синочка, а матиме доцю

murawka
29.07.2010, 21:59
А мені подобається ім'я Гражина. Тільки чоловік проти: каже, що то-якась собача кличка.
А ще просто бісить, коли у вибір імені дитини починають вмішуватись майбутні дідусі і бабусі. В мене строк на початок серпня виходить. Так я сказала, що, якби був хлопчик, то був би Ілля (2.08 іменини). Так свекор зразу: "Не, то всі будуть гілля кликати. Я-проти." Ледве стерпіла, щоб не висказати свою думку про то його "проти." Але має бути дівчатко, так що нервуватись нема чого на нерозумні закидони.
Ім'я я вже вибрала, тільки нікому не кажу.:girl_smile: Щоб без образ і зайвого тиску на мене було. І без тих закидонів: "А, може..., в честь... на пам'ять про... і т.д."

mamulja
30.07.2010, 00:06
Ім'я я вже вибрала, тільки нікому не кажу

В мене аналогічна ситуація. Сина називав чоловік, то вибір імені для доньки за мною. І я теж не хочу казати на перід, хочеться самій якось впевнитьсь і остаточно визначитися з іменем.
Але чоловіки є чоловіки, терпіння нуль, мій довго за мною ходив, хотів взнати мій вибір, що я вирішила, але знаючи що він не любить ніяких закручених імен, а віддає перевагу традиційним, то я і сказала що буде Аріанна, він був просто шокований...........:khomyak::khomyak::khomyak: :crazy:

А загалом мені подобається Олеся (але воно трішки зам'яке), а ще Катерина,Катруся...
Ще наразі визначаюсь.:girl_in_dreams:
Але після "Аріанни" мій чоловік прийме вже все що захочеш.:girl_wink::girl_haha:

kati
30.07.2010, 00:49
мені подобається ім'я Гражина.
перший раз таке чую.... але так назвати дитинку....ви мене вибачте...але я тільки уявила скільки вона наслухається в свою адресу у школі...

Vittoriya
30.07.2010, 01:01
перший раз таке чую.
чому? це польське ім'я.Гарне,просто в нас невідоме,тому так сприймається.

---------- Додано в 01:01 ---------- Попередній допис був написаний в 00:57 ----------

Grażyna Bacewicz
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Grazyna_bacewicz.jpg/200px-Grazyna_bacewicz.jpg
(ur. 5 lutego 1909 w Łodzi, zm. 17 stycznia 1969 w Warszawie) – polska kompozytorka i skrzypaczka
відома композиторка,як бачите ім'я вже таке давно є.

kati
30.07.2010, 01:04
ну в польші можливо це ім2"я і розповсюджене...але в нас.... якщо ви збираєтесь прожити життя тут, в Україні, то і ім"я потрібно підбирати таке,щоб сприймалось нормально пересічному українцю.

napoleona
30.07.2010, 09:07
це польське ім'я.Гарне,просто в нас невідоме,тому так сприймається.
а мені з польських дуже подобається Луція, Йоланта, Барбара

мені подобається ім'я Гражина.
дуже оригінальне:girl_smile:

murawka
30.07.2010, 09:49
перший раз таке чую.... але так назвати дитинку....ви мене вибачте...але я тільки уявила скільки вона наслухається в свою адресу у школі...
Ню, починати треба з того, що перекрутити будь-яке ім'я можна так, що непереливки буде. От чогось Соломій( по крайній мірі, яких я знаю) завжди соломами звали. Думаю, то не є дуже приємно. Але все залежить від дітей.
Називати так свою мацьопу я не буду.
От ще Вероніка подобається. Але вже подруга так свою назвала. По моїй "наводці", між іншим:girl_crazy:
Чомусь в мене деякі імена асоціюються лише з певними людьми. І. якщо є в мене недобрі спогади про Світлану, називати так дитину не буду. (хоч ім'я і гарне).
Думаю, що до того, що м вибрала, ні в кого претензій не буде. Старовинне українське ім"я.
В принципі, була в ене на роботі колись дівчина, яка назвали донечку Варварою. Зразу ж купа негативу було на то. А вона так чемно відповіла: "Яка різниця, хоч Даздраперма:girl_impossible:, головне, щоб здорова і щаслива була"

Kasia
30.07.2010, 11:06
маю коліжанку Йоланту. до Польщі немає взагалі відношення жодного.
звемо- Йола, Йолка, Йоланя.

ГРАЖИНА - то явно польське імя. але була на весіллі в неділю, і одню гостю звали Гражина. люди, яка то була файна пані. а який щирий тост вона сказала:girl_in_love:бомба.. тепер тільки з нею будуть асоціації до цього імені.

дашулька
30.07.2010, 11:56
, яка назвали донечку Варварою
Дуже мені подбається ім*я Варвара-Варя,Варечка,Варюся....хоча.напевно,навряч би так назвала дитину (коханий би не дозволив)))

карапуз
30.07.2010, 11:57
а ще подобається Міла, але то напевне вже не Меланія?
Міла,Міля -це Емілія.

дашулька
30.07.2010, 12:00
Міла,Міля -це Емілія
Справді? з нами гуляю маленька Емілія-я всьо не знаю як до неї звертатись)). Взагалі,мені треба постояти, подумати,що до тої дівчинки звернутись. якось мені важко дається Емілія,напевно треба звикнути.

Vittoriya
30.07.2010, 12:08
маю коліжанку Йоланту
і я знаю одну жінку Іоланту, українка,у Львові живе.

Галюсік
30.07.2010, 12:12
Взагалі,мені треба постояти, подумати,що до тої дівчинки звернутись. якось мені важко дається Емілія,напевно треба звикнути.

Отак і буде з тими "оригінальними" іменами, які тут в темі фігурували. Чи не відчуватиме дитина з віком дискомфорт, називаючи своє ім'я? Чи не буде такою собі "білою вороною" серед наших звичних Олесь, Галинок, Іринок, Наталок, Улянок і т.д.? (хоча чим далі, тим більше у нас закордонних імен) Кому потрібна та оригінальність, це щось типу "Чим страшніше - тим модніше"? От сусіди назвали дитину Агрипина, це начебто старовинне укр.ім'я (здається в книгах зустрічала), але та дитина виросте, і в школі її всі будуть кликати Грипа :) (Пташина Грипа, Свиняча Грипа і т.д.). Не розумію я моду на всі ті Сандри, Сабріни і т.д. Ну невже немає гарних українських імен? Наприклад Богданка - дана Богом, Даринка - від слова дар - Божий дар, Світлана - світла і т.д. Звичайно, це особиста справа кожного, як називати свою дитину, і не мені це радити, але просто іноді зачіпає ота всюдисуща мода на закордонне, а своє теж потрібно якось підтримувати. Не сприйміть мій допис за образу, це чисто моя думка. Просто щось нині дуже емоційна..

Незнайомка
30.07.2010, 13:06
Луція
ім"я мені також дуже подобаються, але є його слов"янський аналог - Світлана
Міла,Міля -це Емілія
знала одну пані Емілію. її називали Ема (з 1 "м").
а мою прабабусю звали Олімпіада (ух, звучить: Олімпіада Максимівна). то так священник при хрещенні нарік (батьки б таке не придумали, вона родом з сільської родини). то її всі називали Уліта (як потім я взнала - це зовсім різні імена)

napoleona
30.07.2010, 13:07
Отак і буде з тими "оригінальними" іменами, які тут в темі фігурували. Чи не відчуватиме дитина з віком дискомфорт, називаючи своє ім'я? Чи не буде такою собі "білою вороною" серед наших звичних Олесь, Галинок, Іринок, Наталок, Улянок і т.д.? (х
Я теж хочу сказати свою думку: от назвали мене Оля і куди не підеш чути "Оля", оглядайся весь час чи то не тебе кличуть, хоча мали називати мене Ілона і була би одна така на селі:girl_curtsey: , але нє свекруха сказала де таке видано?! А зараз я би непроти бути Ілоною...... Тому якщо моя дитина буде така як я то вона мене зрозуміє, головне правильно подати їй імя, щоб вона ним гордилася! Так думаю я, і теж емоційно...(бо вирішила пройтися з Патона до Тролейбусної і тепер, лежачи на дивані думаю що тре було трохи менше йти, щоб не переповнювали емоції:girl_cray:

kati
30.07.2010, 13:16
Міла,Міля -це Емілія.
Міля- так, але Міла то точно не Емілія... Мілана, Мілєна

nattsol
30.07.2010, 13:39
маю коліжанку Йоланту
і я знаю одну жінку Іоланту
і я знаю одну Іоланту-Йоланту-Йолку :) може, то одна і та сама людина? :) художниця-фотограф

Котя
30.07.2010, 14:13

Правильно:yes: , але і Меланію теж можна називати скорочено Міла (я б точно так називала).

от назвали мене Оля і куди не підеш чути "Оля",

Повністю з вами погоджуюсь, і мене це теж дратувало:beee:,у нас в класі було чотири Олі, то однокласники придумували "кличкі", щоб якось розрізняти. А в кого було оригінальне ім"я, то звертались по імені:girl_yes:
А мені останнім часом ще почало дуже подобатись дівочі імена Кароліна і Каміла:girl_in_love:Знаю що це не українські імена, але мені подобаються:girl_cool:
Доречі мені дуже повезло ,що у нас з мужом абсолютно одинакові смаки на імена:girl_dance:

napoleona
30.07.2010, 14:17
Доречі мені дуже повезло ,що у нас з мужом абсолютно одинакові смаки на імена
добре вам, а я мушу вдаватися на всякі хитрощі, щоб він зі мною погоджувався:girl_in_love:

Seppy
30.07.2010, 14:34
Все дитинство я добивала маму питанням, за що вони мого брата Олегом назвали. Я не любила і досі не люблю цього імені. А тепер наша невістка каже, що синочка назве Олегом. І що то буде, Олег Олегович? Я б його Петрусиком назвала або Стефком, Сашунею та тільки все одно якось кострубато вийде "Олегович".
Хоча, насправді, дитина їхня і їм вирішувати, а я можу хіба що тут пообурюватись.

Oriana
30.07.2010, 14:39
Міла - це скорочена форма від імен Каміла та Людмила.
Мені ще з раннього дитинства подобалася Даринка (Дана) і Яринка ( Яна, Яночка, Яруся). Тепер ще подобається Діана (Діна, Діночка). З неординарних подобається Лея і Анжела. І чого мене так пробиває на дівчачі імена? З хлопчиками простіше - мені Вадимчик і все:) Чоловікові з вищеперелічених мною подобається тільки Анжела та Діана. Хлопчика хоче Ростислава:)

Уляночка
31.07.2010, 16:50
Богданка - дана Богом

мо мені ще двійнят-дівчаток народити..такі імена класні

Нікуся
31.07.2010, 16:58
маємо в родині Тамілу,то її теж Мілою звуть

олюся_зі_львова
01.08.2010, 19:34
Ось ми і визначились з іменами, які подобаються нам обом, Володя або Миколка. Більше звертали увагу, як буде звучати в поєднанні з прізвищем і по батькові, а ще мені хотілось, щоб не надто популярне було і не екзотичне... Микола Андрійович- гарно звучить, і Володимир Андрійович- теж гарно, а малюк як народиться, буде видно, яке ім"я йому більше пасуватиме :girl_curtsey:

Грильяжка
01.08.2010, 19:54
Іоланту-Йоланту-Йолку
і я її знаю. Класний до речі фотограф

Яська Березнева
01.08.2010, 20:12
Все дитинство я добивала маму питанням, за що вони мого брата Олегом назвали.

Я своїх теж діставала. Ходила ще в радянський садок, там всі Наталі-Олі-Тані-Каті-Юлі, а Ярослава одна.

Как тебя зовут? Слава? Ты что, мальчик? Это мальчиков Слава зовут!:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
Ууууууууууууууууу...:girl_cray:

На майданчиках, коли з дітьми знайомилася, кожного разу називалася іншим іменем - Настуся, Яринка, Оленка, Катруся... Потім дітки були в обломі, коли мама кликала мене справжнім іменем.:girl_crazy:

Поки писала, в голову прийшли імена для двійні - Богуслав і Богдана.:girl_smile:

Tutuka
02.08.2010, 09:00
І що то буде, Олег Олегович?
У мене чоловік Олег і я сама Олегівна, і живемо ми разом з моїм татом. Вічно такі заморочки, коли просять до телефону Олега, а ще гірше, коли людина не в курсі, що Олегів два і після запитаття "а якого вам - старшого чи молодшого?" впадає в ступор... :)
Колись ми з чоловіком обговорювали дитячі імена, він згадав Олега, а я як уявила, що вийде "Оле Голегович", то ридала під столом.

napoleona
02.08.2010, 09:07
І що то буде, Олег Олегович?
а мені нормально, бо сама Ольга Олегівна

Каміла
02.08.2010, 11:10
я не думала, що буде так важко з іменем..вже декілька днів ламаю собі голову..мені подобається Давид , а чоловіку Нестор..чоловік навіть запропонував назвати Давид-Нестор, але я як подумаю, що батьки чоловіка будуть називати виключно Нестор, то в мене починає повіка тіпатись..так було звати діда чоловіка..і що робити..:girl_sad:

Уляночка
02.08.2010, 11:13
не думала, що буде так важко з іменем..вже декілька днів ламаю собі голову..мені подобається Давид , а чоловіку Нестор..чоловік навіть запропонував назвати Давид-Нестор, але я як подумаю, що батьки чоловіка будуть називати виключно Нестор, то в мене починає повіка тіпатись..так було звати діда чоловіка..і що робити
знайдіть 3-ій варіант...

slobodianka
02.08.2010, 11:21
Давид-Нестор, але я як подумаю, що батьки чоловіка будуть називати виключно Нестор
Мої друзі теж не могли ніяк визначитись з імям-було два варіанти Віталій і Марян, так і назвали Віталій -Марян. Родичі тата кличуть дитятко Марясиком, родичі мами-Віталька. Як та дитина справляється? Але прикольно:girl_haha:

Каміла
02.08.2010, 11:27
знайдіть 3-ій варіант... з третім варіантом важкувато..щось не можу придумати..

---------- Додано в 11:27 ---------- Попередній допис був написаний в 11:22 ----------

Як та дитина справляється? так, от і я знаю на перед що мої батьки будуть кликати Давид, а чоловіка Нестор..от і потрібно нам найти третій варіант, щоб мацьопа не губилася..

Suzi
02.08.2010, 12:07
одичі тата кличуть дитятко Марясиком, родичі мами-Віталька. Як та дитина справляється?
Ви ще прийміть до уваги, що дітей крім імен називають всякими лапочками-зайчиками і т.д. Так що одним імене більше, одним менше :)

allusya
02.08.2010, 12:21
мені подобається Давид

І мені з чоловіком подобається імя Давид, раніше самі думали так назвати. Але ше не відомо кого матимемо, хлопчика чи дівчинку.:girl_wink:

Girljanda
02.08.2010, 12:39
Микола Андрійович- гарно звучить, і Володимир Андрійович- теж гарно
Перший варіант мені більше подобається, легше вимовляти.

---------- Додано в 12:39 ---------- Попередній допис був написаний в 12:34 ----------

І що то буде, Олег Олегович
Мені, якщо чесно таке не подобається, типу Олег Олегович, Роман Романович, ніби й імен більше нема. Мені дуже подобається ім"я Андрій, але в мене чоловік Андрій, тому це ім"я для дитини зразу відпало без обговорення, а назвали Юрчиком. Юрій Андрійович... Вроді нічо...:girl_tender:

lerucha
02.08.2010, 12:54
Згадала одну історію з життя. Вийшла заміж моя співробітниця і отримала прізвище "Карлсон". Народилася в неї дівчина, назвали її Герда (Карлсон):lol: Уявляю, як вона батькам подякує, як в школу піде...

Seppy
03.08.2010, 10:16
ніби й імен більше нема
Дивні люди бувають. В університеті у мене була викладачка Романів Романна Романівна, а зараз працюю з Богданович Богданою Богданівною. Вона й свого синочка Богданчиком назвала :girl_haha: Добре, що чоловіка інакше звати.

---------- Додано в 10:16 ---------- Попередній допис був написаний в 10:13 ----------

А ще знаю дуже багато випадків, коли сина на честь батька називають. От і виходить покоління з поколінням Микола Дмитрович-Дмитро Миколайович-Микола Дмитрович і т.д...

Nana11
03.08.2010, 10:26
А мені подобається коли такі "дубльовані імена", Сергій Сергійович, Андрій Андрійович чи Володимир Володимирович(я вже коханого просююю нашого синочка так назвати, якщо буде)...
То моя мама каже, що в школі страшно нелюбила імя Степан, каже якби мені хтось сказав що чоловік буде Степан а ше й сина назву Степаном то я б мабуть очі повидерала:girl_mad: а так воно і сталося:girl_dance:

popelushka
03.08.2010, 11:01
Мені з дитинства подобалось ім'я Кароліна. Мріємо донечку назвати таким іменем, усім подобається, навіть старшому поколінню:)

Girljanda
03.08.2010, 11:16
у мене була викладачка Романів Романна Романівна, а зараз працюю з Богданович Богданою Богданівною
В мене таке враження, що батьки просто прикольнулися над своїми дітьми.:girl_haha:
Хоча в кожного свої смаки...

Liliyah Romanova
03.08.2010, 19:46
А ще знаю дуже багато випадків, коли сина на честь батька називають. От і виходить покоління з поколінням Микола Дмитрович-Дмитро Миколайович-Микола Дмитрович і т.д...
Взагалі-то це давня українська традиція.

Seppy
03.08.2010, 20:02
давня українська традиція
Не кажу, що це нагарно, просто тепер це рідкість. Сама б хотіла, щоб брат синочка на честь нашого татка назвав. Переважно цього не роблять мабуть з міркувань, що тато дружини може образитись.

Liliyah Romanova
03.08.2010, 20:24
Переважно цього не роблять мабуть з міркувань, що тато дружини може образитись.
То стосується лише чоловічої лінії в сім*ї. Тато ж не ображається, що зять його прізвища не взяв. А взагалі в тих усіх образах родичів дідько ногу зломить... :girl_crazy:

Мар'яся
03.08.2010, 20:26
Ще коли у школі вчилась, то був у мене вчитель,який називався Роман Володимирович, то свого синочка він назвав Володимир Романович, так нам то сподобалось, що довший час його питали "Як справи у Володимира Романовича?" :)
А от Романна Романівна, то це вже як аксіома, бо щось всі мої знайомі Роми обов"язково Романівни. І від багатьох таке чула.
Якщо я колись матиму донечку, то вона обов"язково буде Дарусею - це ім"я обрала ще задовго до того як воно стало мегапопулярним, чоловік вже в курсі :girl_in_dreams:

Gala
03.08.2010, 20:55
Маю сусіда через пліт,Тато -Борис,син його вже Борис Борисович і в сина родився малий теж Борис:girl_in_dreams:

Андріана
03.08.2010, 21:01
Маю сусіда через пліт,Тато -Борис,син його вже Борис Борисович і в сина родився малий теж Борис
в мене знайомі так само з іменем Богдан, дід Богдан Богданович, тато Богдан Богданович і от місяць тому родився син планували теж Богдана, але родився 7 липня на Івана і припинилися ті Богдани:girl_haha:

Seppy
03.08.2010, 21:40
Я імена завжди асоціюю з людьми, які їх носять. Хороші люди - хороші імена. Хоча це не закономірність, просто серед знайомих, наприклад, Остапів є вар'ят чи серед Галь - зрадниця.

Іруня
03.08.2010, 21:51
В університеті у мене була викладачка Романів Романна Романівна, а зараз працюю з Богданович Богданою Богданівною.

А в мене однокласник був Василик Василь Васильович:girl_haha:.

тетяна7777
03.08.2010, 23:09
Взагалі-то це давня українська традиція
О,то в мене видно так і вишло,маємо два діда Михайла,чоловіковий тато-Михайло Миколайович,мій чоловік Микола,а син виключно наразі Михайлик,його вже всі так і привикли називати.В нас питання імені довго не обговорювалось,якось само по собі так сміхом було мною сказано,що буде місько,щойно взнала,що буде син. і все,приклеялось.Скільки я потім не просила про інші імена-категорично чоловік казав ні(Ну нічого,другу дитинку сама назву!!!.) А мій тато не хотів Мішу,казав,що його всі будуть кликати Місько,але нічого подібного,ми всім зразу кажемо,познайомтесь з Михайликом!)))

allusya
04.08.2010, 12:13
познайомтесь з Михайликом

Мені здається, шо саме важливо предтавити правильно дитину, бо якшо сказати: Знайомтесь - Місько, то так і буде, а як сказати гарно Михайлик, то тільки так і називатимуть оточуючі.
В нас сусідка називає малих Стьопка і Колька, і я ніяк не можу звикнути до таких імен, чому ж не назвати гарно Степанко і Миколка (наприклад). Сприймаєтсья зразу інакше оточуючими.

Kecan
04.08.2010, 12:27
В нас вийшла досить цікава історія з іменем для сина. Коли рахували дату народження, то виходило на Михайла (21 листопада) - воно мені категорично не подобається. А синулька народився 29 листопада. Дідусь натішитися не міг - внука назвуть Романом, як його, бо ж 1 грудня Романа. Я чуть не плакала... Але все вирішила тітка - каже народився між двома святами - назвіть Святославом. Всіх влаштувало, хоча я дуже хотіла, щоб був Богданчик:girl_cray:

Lebidka
05.08.2010, 09:13
Наша доня народилася 17 липня, а 17 і 24 є іменини Ольги, всі родичі так хотіли, щоб дівчинка називалася Олічкою, як мама, тобто я. Та ми з чоловіком не любимо повторів у іменах, ну як потім розібрати кого кличуть?;)

Мені всю вагітність дуже подобадося ім"я Лілія, але з чоловіком ми зійшлися на імені Ліляна, хоча хрестити будемо Лілією (так священник забажав).

Юстина
05.08.2010, 09:21
А в мене однокласник був Василик Василь Васильович.
А в мене Юрчик Юрій Юрійович.
А ще в знайомого 16 серпня буде святкувати два рочки Андрусів Андрій Андрійович.

napoleona
05.08.2010, 09:39
Тато -Борис,син його вже Борис Борисович і в сина родився малий теж Борис

дід Богдан Богданович, тато Богдан Богданович і от місяць тому родився син планували теж Богдана
прямо як Людовіки:girl_haha:, ще бракує чисел(I II III IV....)

Яська Березнева
05.08.2010, 09:43
Цитата:
Допис від Seppy Переглянути допис

Взагалі-то це давня українська традиція.
Мій прадід був Микола Степанович, дід - Степан Миколайович (а баба - Стефанія Миколаївна:girl_crazy:), тато - Микола Степанович, а брата назвали Назар, і по всьому.:girl_smile:
З жіночими іменами теж: прабаба - Ольга, баба - Ярослава, мама - Ольга, я - Ярослава, я назвала малу Яна і теж по всьому.:girl_smile:

Цікавий випадок стався у свекрухи. Народила мого чоловіка і назвала Віктор (на честь своєї свекрухи Вікторії). Свекор, якого звали Микола, образився. Сказав їй: ти знаєш, то внука має сі на честь діда називати, то тре назвати Микола. А свекруха каже: не переживайте, буде ще й Микола.
І через 4 роки вона народила чоловікового брата - не повірите! - 19 грудня!:girl_yes: Само собою, що назвали Микола.

Lingerie
05.08.2010, 11:01
А я вчора натрапила на статтю "Вибір імені для дітей".Ось дещо з неї:
"Найбільш правильно, як представляється багатьом дослідникам цієї теми, коли ім'я дитині дає мати, оскільки вона краще за всіх його знає, тому що вона його носила, народжувала і їй його виховувати. Думка батька, безумовно, дуже значимо, і прекрасно, якщо в обох батьків сходяться смаки на предмет благозвучне імені або асоціацій. Слід бути дуже обережними, якщо ім'я дитині намагається нав'язати бабуся. Вона, швидше за все, керується своїми уявленнями про благозвучіі імені і благополучній життя, виходячи із співзвучанні з голосними, укладених в її власному імені. Добре, якщо вони співпадають з літерами, наявними в іменах батьків.
Вважається правильним, якщо імена батьків і дітей співзвучними. Початок імені повинно бути схожим на ім'я матері, а середина і закінчення - на ім'я батька (наприклад: Аліна (Ганна та Леонід)). І взагалі, право вирішувати, яке ім'я дати дитині, мають тільки його батьки."
"Мінімум клопоту доставляє син, названий на честь батька Олександр Олександрович, Михайло Михайлович. У будь-якому віці він буде знаходити спільну мову зі своїм батьком. Дочки, названі на честь матері, все життя залишаються для неї і дітьми, і подругами."
"При виборі імені слід враховувати й інші складові імені людини - по батькові та прізвище. Бажано, щоб між цими складовими не було дисонансу, оскільки поєднання екзотичного імені зі звичним для нашого слуху по батькові та прізвищем звучать якщо не смішно, то, по крайній мірі, безглуздо.
Як уже згадувалося, вживання звуків, яких немає в імені, може наділити дитину додатковими якостями, а крім того, це дасть можливість передавати різні відтінки ставлення до людини. Цікаво, що чим більше похідних від імені, тим багатогранні характер, і, як наслідок більш різноманітне і цікаве життя чекає дитину."
"У наших предків проблему вибору імені вирішували Святки (православна церковна книга), які містили месяцеслов (календар).
При хрещенні ім'я дитині давали священики по імені християнського святого, день пам'яті якого збігався з днем хрещення або народження дитини. Існувала думка, що якщо при народженні дитина одержує ім'я святого праведного, йому уготоване довге щасливе життя, якщо ж мученика - то його чекають страждання і випробування."

Girljanda
05.08.2010, 11:24
В сім"ї мого тата також була традиція називати на честь діда. Тому прадід - Степан Михайлович, дід - Михайло Степанович, тато - Степан Михайлович. В мене є старша сестра, тому тато дуже хотів другого сина (підозрюю, що Михала), а тут бац - і я ся вродила!:girl_haha: Добре, хоч Михайліною не назвали.:girl_haha::girl_haha::girl_haha:
Мінімум клопоту доставляє син, названий на честь батька ....................................Дочки, названі на честь матері
один священик казав, що не можна називати дитину іменем, яке вже є вдома, бо тоді ангел-охоронець буде один на двох.

Мар'яся
05.08.2010, 11:53
один священик казав, що не можна називати дитину іменем, яке вже є вдома, бо тоді ангел-охоронець буде один на двох.

а то вже з розряду забобонів

Lingerie
05.08.2010, 12:01
Я то не прихильниця називати дітей тими іменами,які вже є "в одній хаті"

Liliyah Romanova
05.08.2010, 17:39
Страшно спитати, де той священик ся вчив, що такі дурниці заплітає? :girl_crazy:

Маруся-мама
05.08.2010, 18:21
тоді ангел-охоронець буде один на двох.

ЄЙКУ!!! Чось ти мене не попередили!!! В мене всі дітиска мають по два імені і обов’язково або перше або друге як вже в когось в хаті.
ЛЮДОНЬКИ!!! БІДНА МОЯ АНДРІАНА!!! Уявляєте, вона ж названа на чесь тата і дідуся - Андріана Михайлина. Ну добре тато з нами живе, а дідусь ж то далеко. Бідний той ангел.:girl_in_dreams:

Незнайомка
05.08.2010, 20:11
я також не сильно люблю, щоб в сім"ї імена повторювались чи давались в честь якогось родича. хіба дуже подобається то ім"я батькам - тоді інша справа.
Маруся-мама, в нас син також Михайло, а якщо ще додати всіх мішелів, майклів, мігелів і т.п. то що ж робити?

Іруня
05.08.2010, 22:09

Мати рідна!!! То Вам таке священник сказав? Я б в такого дітей не хрестила...

Iagidka
05.08.2010, 23:45
Мені наприклад везе на ім'я чоловіче Ігор - тато мій Ігор, чоловік Ігор, похресник Ігор, мій хресний Ігор. Мама хотіла, щоб я ще свого малого назвала Ігором, але я сказала, що мені вже хватає Ігорів, ми живемо з моїми батьками і коли ми кличим якогось з Ігорів, то не знає якого Ігора кличуть, то ми тепер до імені додаєм призвіще, щоб ясно було хто саме потрібний, трошки не зручно.:girl_in_dreams:

madchen
06.08.2010, 00:26
Народження дитини – це завжди свято для майбутніх батьків. А ще якщо це первісток, то взагалі. Батьки хочуть щоб їх дитина була найкращою. Про неї вони піклуються від зачаття до народження і після нього.

Але є одна проблемка як назвати Вашого малюка?

Деякі батьки заздалегідь придумують ім’я своїй дитині ще до народження, деякі після. Процес вибору імені досить складний, бо як назвеш дитину – таке ім’я буде на все життя. Тут треба бути максимально обережним. До вибору імені підходити із тверезою головою.

Переважно за статистикою чоловіки віддають цю процедуру жінці. Кажуть, мол називає як хоче. Буває, що називають за згодою двох батьків. А буває виникають сварки між партнерами. Тоді як варіант дати дитині подвійне ім’я. Таке практикують досить часто.

Як ж потрібно називати Вашого малюка?

Дуже важливим при виборі імені є чи це є чи буде дівчинка чи хлопчик.

Переважно дітей називають на честь святих, які у цей день мають іменини або приблизно. Можуть бути іменини наприклад завтра чи після завтра. Приклад, дитина народилася 6 липня, а 7 – Івана. Називають малюка – Іваном.

Та це не тільки така прерогатива. Потрібно називати дитину так, щоб ім’я звучало легко, а то ж Вашому малюку потім рости, йти в школу, і взагалі йти між люди. Деколи дивляться як називають дітей сусіди. Батьки хочуть, щоб повторень не було.

Також потрібно враховувати чи римується ім’я із ім’ям по-батькові. Наприклад, гарно звучить Іван Васильович. Отак має звучати.

Ще є варіант називати дитину у пам’ять своїх родичів. Це дуже популярно у Західній Україні, хоча тут є один мінус. Деякі люди при називанні імені Вашого малюка будуть згадувати трагічні події. Це також потрібно зважувати.

Ще є така штука як називання дітей в залежності від регіону.

Скажімо у кожній області є свої найпопулярніші імена:

Львівщина – Назар, Маркіян, Тарас, Богдан;
Рівненщина – Христина, Карина, Роман;
Харківщина – Орина, Єва, Кіра, Ростислав, Арсеній, Ілля, Іван, Всеволод;
Київська область – Єгор, Назар; Одеська – Ксенія, Микола;
Житомирщина – Ангеліна, Вероніка, Катерина, Олексій;
Івано-Франківці називають – Ольга, Таїсія, Юлія, Марта, Діана, Василь, Іван;
Закарпатці – Тетяна, Ангеліна, Ніколетта, Юрій, Михайло;
у столиці (м. Києві) – Маргарита, Катерина, Аріна, Михайло, Тимофій;
у Криму – Аліна, Володимир;
Донецьк –Віктор, Альоша.

Дуже часто імена вибирають закордонні. Таким чином батьки кажуть, що їхня дитина буде мати унікальне ім’я. Найпопулярніші такі:

Наомі, Каміла, Ніколь, Ніколєтта, Дженіфер, Мадонна, Магдалена, Франческа, Мірабелла, Саманта, Скарлет, Луіза; для хлопчиків – Марк, Себастьян, Рафаель, Ернест, Крістіан, Оскар. Як бачимо, простежуються імена відомих людей і особистостей. Це теж як варіант.

Загалом у 2009 році у Нашій державі були найпопулярніші такі імена.:

Дівчатка – Анастасія, Софія, Вікторія, Анна, Марія.

Серед хлопців – Максим, Андрій, Роман, Олександр, Дмитро.

Отакі от справи!!!!

Все рівно щоб не казали кінцевий вибір імені належить батькам. Тільки вони і ніхто інший має право називати свого малюка і це рішення потрібно поважати. :girl_claping:

Seppy
06.08.2010, 09:31
При виборі імені слід враховувати й інші складові імені людини - по батькові та прізвище. Бажано, щоб між цими складовими не було дисонансу, оскільки поєднання екзотичного імені зі звичним для нашого слуху по батькові та прізвищем звучать якщо не смішно, то, по крайній мірі, безглуздо.
Я звичайно не засуджуватиму футболіста Андрія Шевченка, можна до певної міри зрозуміти його повагу до думки дружини, а можливо і його бажання підкреслити, що діти все ж "західноєвропеці" (ну не бачу я в нього проявів любові до Батьківщини, окрім фінансових). З таким гарним прізвищем, назвати дітей Джордан та Крістіан. :girl_cray: Дивно звучить для України - Джордан та Крістіан Шевченки. От вам і дисонанс!

Галюсік
06.08.2010, 13:06
Дивно звучить для України - Джордан та Крістіан Шевченки. От вам і дисонанс

Джордан Андрійович Шевченко :girl_crazy: ; Крістіан Андрійович Шевченко :girl_haha:

Грильяжка
06.08.2010, 13:11
Народження дитини – це завжди свято для майбутніх батьків. А ще якщо це первісток, то взагалі. Батьки хочуть щоб їх дитина була найкращою. Про неї вони піклуються від зачаття до народження і після нього.
Ми інтернет читати вміємо і з ним дружимо

allusya
09.08.2010, 20:12
Ну і що можу сказати, була сьогодін на УЗД, буде дівчинка - гарнюня, махала мамі і таткові ручкою, так гарно. :girl_in_love: Чоловік до останнього не вірив, що дівчинка і вирішив спитати в лікарки, як вона бачить, що то саме дівчинка. Реакція на то була спокійна, вона навела курсор (чи як то назвати) саме туди, що підтверджує стать і гарно пояснила, що саме на картинці видно :girl_in_dreams:
А взагалі тутка я, бо треба вибирати тепер точно імя тільки для дівчинки, а з тим у нас проблеми. Прийдеться ще раз перечитувати усю тему і шукати-шукати і ще раз шукати:girl_dance:

Nata
16.08.2010, 14:18
Наша епопея з іменен завершилася дуже несподівано для мами :) (я вже писала, що мене "усунули" від вибору імені для донечки). Як тільки я прийшла до тями мені в лікарню зателефонував старший синочок і привітав з сестричкою... Даринкою. Так наша Дзвінка-Софія стала називатися Дарусею.

Gala
16.08.2010, 15:39
привітав з сестричкою... Даринкою.
А ми думали молодшу назвати Даринка,але старша сестричка назвала Оксанкою:girl_crazy:

Siania
16.08.2010, 15:45
А я недавно зрозуміла що хочу в майбутньому хлопчика Владислава, або просто Влада:girl_in_love:

LoveIzabella
16.08.2010, 16:23
У нас Діанка, хоч священник казав, що так не можна бо то якась там богиня чогось там....
Тому у церковному вона ще і Анастасія, але ми кажем Діанка, Діашка, Діашенька-мурашенька...

Un.Known
16.08.2010, 16:27
Тому у церковному

У церковному чому?

Каміла
16.08.2010, 16:33
З таким гарним прізвищем, назвати дітей Джордан та Крістіан. Дивно звучить для України - Джордан та Крістіан Шевченки. От вам і дисонанс!
на мою думку, це їхній вибір, всім вгодити важко..

LoveIzabella
16.08.2010, 23:37
У церковному чому?
У церковному свідоцтві! Священник наполіг щоб було ще і церковне ім"я!А я була не взмозі сперечатися(хрестили на другий день після виписки).Але так само ще...Нас відраджував так анзивати, а сам перед нами дівчику також Діанкою хрестив (то ми потім у журналі вичитали,коли записувалися)

Knopka
17.08.2010, 00:26
Священник наполіг

У мене похресниця - теж Діанка. Її священик спершу теж не хотів так хрестити, але батьки наполягли і мають Діану Віталіївну)))

LoveIzabella
17.08.2010, 01:18
Діана Віталіївна - так гарно звучить, велично якось...

О, це вже другий випадок. А чим священник аргументував небажання так називати?

WhateverMS
20.08.2010, 15:33
Я дуже хочу назвати доньку Єва, а сина Матвій. Ніколи не була знайома з людьми з такими іменами. Плюс - вони християнські.

JAriNOCHKA
31.08.2010, 10:25
А в мене донечки називаються- Яна і Яринка! Чоловік сміється, каже якщо буде хлопчик то назвемо Ярчик! :biggrin:Нас питають чи ми спеціально всіх на"Я" називаємо ми кажем що ні, просто нам так подобається! :bye2:

viltis
31.08.2010, 20:44
А ми маємо Ярчика:)) і думали, що якщо буде в нього сестричка, то Яринка :)

Liliyah Romanova
31.08.2010, 20:49
А ми маємо Ярчика) і думали, що якщо буде в нього сестричка, то Яринка
От і в Романового брата так. Ярко і Яринка. )))

Яська Березнева
04.09.2010, 16:16
У церковному свідоцтві! Священник наполіг щоб було ще і церковне ім"я!А я була не взмозі сперечатися(хрестили на другий день після виписки).
Нам так само не дуже хотів дитину Яною хрестити - казав, що то по-нашому Іванна і треба хрестити Іванною.:girl_crazy:

Те саме за Іванну казав мені колишній шеф. А в самого внук - Ярема-Емануїл.:girl_crazy:

Грильяжка
04.09.2010, 17:36
Яною хрестити - казав, що то по-нашому Іванна і треба хрестити Іванною.
Мене друзі деколи щоб подратувати називають Яночка, Яна-бо знають що того не люблю, Іванна дійсно наш варіант імені, але батькам вирішувати яким називати дитину.

veronka
20.09.2010, 11:44
Я хотіла доню Варварою назвати, нам з чоловіком дуже подобалося)) але як з пологового приїхали додому, то моя мама влаштувала некрасиву істерику, що як так назвемо дитину, то вона навіть приходити не буде (часом тєжка буває, вік вже такий "перехідний")... коштувало воно нам багато нервів, бо іншого імені яке б нам обом подобалось не було, зрештою надумали Тамара, Маргарита, Вероніка і Єва. Лежу, годую і розмовля з чоловіком, тут доня при імені Маргошка сміятися починає і так двічі))) ось так ми наше коханятко назвали Маргариткою)
а висновок "мораль" цієї історії - як матимемо ще дітей - нікому ні слова про ім*я))

галичанка
20.09.2010, 13:36
Івано-Франківці називають – Ольга, Таїсія, Юлія, Марта, Діана, Василь, Іван;
Я була цього року в кількох селах на Івано-Франківщині, таких жіночих імен не зустрічала... Але Ганусь там і Марійок! В мене скалось враження, що в кожній хаті є своя Гануся і Марійка:girl_wink:

Liliyah Romanova
20.09.2010, 16:00
а висновок "мораль" цієї історії - як матимемо ще дітей - нікому ні слова про ім*я))
Романові батьки були дуже проти імені, яке ми вибрали. Але зрозуміли, що ми непохитні, то тепер вчаться в моїх батьків хорошої риси: сприймати все таким, як є, особливо, якщо змінити це неможливо.
Наш малючок уже мав у п'ятницю обряд найменування. Отримав два імені, які вже й у свідоцтві також зазначені: Натанаїл Йоаким. :girl_tender:

veronka
20.09.2010, 17:05
сприймати все таким, як є, особливо, якщо змінити це неможливо.
моя мама так і робить, просто це, як я кажу, "магнітні бурі на маминих роках" - рідко, але як накипить в ній щось та ще й одне на одне накладається, а ще плюс "аццкий" темперамент... то раз на рік бува "збій в системі"

robik
20.09.2010, 17:35
Я при виборі імені для своїх чад орієнтувалася на те, щоб не можна було обізвати. Євген і Андрій -мій вибір. Мене так дратувало в дитинстві, коли мене навіть рідні кликали спрощено-обзивально( ото словечко придумала ГГ) Наталька. БЄЄЄЄЄ!!! Хоча зараз мене де-яка людина називає і нічого. (ну не деяка, а особлива):girl_smile:

Vitaminka
20.09.2010, 17:40
у нас ім'я вибирав татко
була домовленість ще на початку вагітності, якщо синочок - я вибираю ім'я, якщо донечка - чоловік :girl_smile:
я до пологів не знала, яке ім'я вибрав чоловік для нашої дівчинки
після пологів, наркозу, мені чоловік приніс донечку і сказав - знайомся, це наша Вікторія, наша перемога:girl_in_love:

Редвумен
21.09.2010, 18:33
Наш малючок уже мав у п'ятницю обряд найменування
а що це за обряд? цікаво..:)

slobodianka
21.09.2010, 18:44
була домовленість ще на початку вагітності, якщо синочок - я вибираю ім'я, якщо донечка - чоловік
Прикольно!!! В нас така сама ситуація, тільки я вже давно думала, що хлопчика назву Даниїлом, а чоловік все не може вибрати між Веронікою і Анастасією. Нам на УЗД сказали два рази, що буде хлопчик, от ми і заспокоїлись і вовсю до дитятка звертаємось на імя, аж тут в неті надибала різні схеми по визначенню статі майбутньої дитинки-всі показують, що дівчинка. Оце буде прикол, як дівчинка народиться-буде одного дня Веронічка, другого-Настуся:girl_haha:

Liliyah Romanova
21.09.2010, 21:08
а що це за обряд? цікаво..
Зараз то є частиною хрещення. Отець, котрий буде хрестити Натанчика, запропонував розділити. Ми погодилися. Дуже коротко тривало, 10-15 хвилин.

Редвумен
21.09.2010, 21:17
Зараз то є частиною хрещення. Отець, котрий буде хрестити Натанчика, запропонував розділити. Ми погодилися. Дуже коротко тривало, 10-15 хвилин.
Я вперше про таке чую. Лілю, як думаєш, в нас також таке можна обумовити з священником? Маю на увазі, чи наші греко-католицькі священники таке практикують? чи знають як це зробити?

Liliyah Romanova
21.09.2010, 21:58
Я вперше про таке чую. Лілю, як думаєш, в нас також таке можна обумовити з священником? Маю на увазі, чи наші греко-католицькі священники таке практикують? чи знають як це зробити?
Хе, то треба якогось нелінивого священика. :xaxa: Думаю, якщо маєте такого, що вас знає, то мав би погодитися.
У Требнику (виданому "Свічадо") то називається "Молитва для знаменування дитяти, що приймає ім'я".

solomka
08.10.2010, 22:26
була домовленість ще на початку вагітності, якщо синочок - я вибираю ім'я, якщо донечка - чоловік
У нас точнісінько так само!!! Коли УЗД показало, що буде дівчинка, то чоловік повідомив мене про ім'я Катруся. Але що саме дивно - я теж хотіла Катрусю. А вже коли другий був хлопчик, то ім'я вибирала я. Так в нас з'явився Остапчик, хоча чоловік був не дуже задоволений іменем (більше хотів Данилка), але "уговор дороже денег".

Ljus6ka
11.10.2010, 22:40
Я коли була вагітна то ми стать дитинки не знали, то мали варіанти дівчачих та хлопчачих імен, десь до 6 місяця хлопчаче ім"я залишилось одне, а дівчачих було 4 і так ми не могли визначитися, аж тут коли я була на початку 9 місяця мої племінники попросили щоб ми назвали якщо буде донечка Діанкою, оскільки вони далеко від нас , а це дітки моєї сестрички, і я їх дуже люблю, то і мови не було так і назвали доню. Доречі ім"я Діана ми навіть не розглядали, але тепер уявити її з іншим важко.

Ная
18.10.2010, 12:40
В чоловікової сестри пару днів тому народилася донечка,і вони її називатимуть Софія,так само як нашу звати. Мають баба з дідом три внучки і дві з них Софійки,чи то імен більше нема?..Ше б зрозуміло було якби дитина в день іменин народилася,а так... довкола самі Софійки,шось ми необдумано дали дитині таке популярне ім"я..,чи то я до того неправильно відношуся,але хоча б в близьких родичів в дітей би були різні імена. В мене є двоюрідна сестра,так само Надя,то нас ніхто по імені і не називав,ми обидві мали клички-шоб не путали:girl_devil:

SOLODKA
18.10.2010, 13:13
Мій син народився 6 липня, отже проблема з вибором імені мала би відпасти..:girl_wink:Але...До зустрічі з чоловіком я деякий час зустрічалась з хлопцем на ім"я Іван.Чоловіків племінник (старший від нашого сина на 11 років) народився 2 липня-Іванко.Мій двоюрідний брат Іван, сусід зліва Іван, справа -два Івани,через дорогу-знов Іван.І що було мені робити ?Назвали Тарас,хрестили Іван-Тарас.Священик після хрещення сказав, що він більше Іван , а не Тарас.Хочаіноді мені здається, що коли б ми назвали його лише Іван,можливо , він був би іншим...Ніколи не задумувалась над трактуванням імені, а тепер думаю, що в цьому щось є.:girl_curtsey:

Girljanda
18.10.2010, 13:19
Мій син народився 6 липня...............хрестили Іван-Тарас.
Ну взагалі-то Івана 7липня, то чому була така необхідність називати Іваном?

SOLODKA
18.10.2010, 13:56
За УЗД син повинен був народитись 12 липня- я зразу була налаштована на "Петрика П"яточкіна".Всі мамусі у палаті( нас було 6 )визначились з іменами-Дем"ян-Іван ,Богдан-Іван, Роман-Іван,Омелян-Іван,Петрик,ну і я,дивлячись на всіх ,слухаючи всіх, вирішила дати дитині два імені.
Хоча з другою дитиною історія з іменами повторилась..:girl_wink:
Маю коліжанку з трьома дітьми, то чоловік та родичі не прислухались до її думки зовсім- жодному з дітей вона імені не вибрала-свекруха(бо в неї живуть), донька для брати, її мама.Хоч роди четверте для себе...:girl_wink:

Fleshka
18.10.2010, 14:11
Мають баба з дідом три внучки і дві з них Софійки
В сестри моєї мами народилась доня через рік після того, як з"явилась я. Назвали Наталя. Такщо в моєї бабусі дві внучки - Наталі, майже ровесниці.

kati
18.10.2010, 14:48
Дуже часто чула від знайомих, що подобається наприклад якесь ім"я, але так звати двоюрідну сестричку, сусідську дитнину чи ще там когось і що треба щось придумати своє.
Якби мені подобалось конкретно те чи інше ім"я то мала б я далеко і глибоко
що в когось є дитинка з таким же іменем.

Natalya
18.10.2010, 15:20
Мій син народився 6 липня, отже проблема з вибором імені мала би відпасти...
До речі, 6 липня іменини Святослава.
я зразу була налаштована на "Петрика П"яточкіна"
Ми свого хрестили 14 липня - точно Петрик П'яточкін... :)))

Olena-m
19.10.2010, 00:34
А в мене проблема з вибором імені :( . Ну нічого не подобається з дівочих імен так, щоб було "моє".
З першою дитиною проблем не було, чоловік захотів Артем, я підтримала, хоч воно було в мене на третьому місці з обраних імен. Тоді домовились, що другій дитині ім'я виберу я. А в мене поки без варіантів ((

Aster
19.10.2010, 01:16
Якби мені подобалось конкретно те чи інше ім"я то мала б я далеко і глибоко, що в когось є дитинка з таким же іменем.

Тому і з'являються сотні дітей з однаковими іменами. От у нас в одному дворі ростуть 4 (!) Насті однаковісінького віку (різниця буквально пару тижнів). Зара вже ходять у школу, і в кожної в класі ще по 3-4 Насті. І всі мами точно так відповідають: "Подобалося, ось і назвали". Але тепер жалкуюють...

kati
19.10.2010, 14:50
Тому і з'являються сотні дітей з однаковими іменами.
тисячі))
Скільки там "залишилось" населення України? Думаєте на всіх вистачить імен щоб не повторювались?)

kostuk
27.10.2010, 09:38
Нашого синочка ми назвали Костянтином, кличемо Костиком. Хоча ні в родині, ні серед знайомих немає нікого з таким іменем. Це єдине ім'я, яке нам обом сподобалось.
А якби родилась дівчинка, то була б Віталіна або Єва. Мені ці імена дуже подобаються.

Heureuse
24.11.2010, 10:49
я вже давно полюбляю на дозвіллі обирати імена для наших майбутніх діток, знаю, що то трохи смішно, але мені так приємно:girl_in_love:
отже десь рік тому засіла мені в голову Діана, бо першою в мене буде дівчинка(якась підсвідома інтуїція)...ну страшенно просто подобалось мені це ім"я, навіть коханого переконала так, що йому вже теж заподобалось:girl_haha: і ось десь на днях розумію я, що щось вже не з таким захопленням ставлюсь до Діанок... тому тепер вже точно номер один в моєму рейтингу ім"я Єва...ах, в мене ще бабуся носила це ім"я, тому буде дуже гарно і символічно...все, хочу Єву!!!! :girl_dance:
а от з хлопчиками поки що варіантів нема...ну не подобаються мені всі наші традиційні і не дуже імена...шо дєлать??? хоча думаю поки в нас ще дітки намалюються, то щось придумаєм:girl_blush2:

solomka
24.11.2010, 10:56
Дуже часто чула від знайомих, що подобається наприклад якесь ім"я, але так звати двоюрідну сестричку, сусідську дитнину чи ще там когось і що треба щось придумати своє.
Якби мені подобалось конкретно те чи інше ім"я то мала б я далеко і глибоко
що в когось є дитинка з таким же іменем.
От в мене мама називається Оля і мамина рідна сестра свою дочку назвала Оля, так тепер коли ми збираємось десь разом, то завжди перепитують яку саме Олю. Розрізняють їх Оля мала і Оля велика.

Котя
24.11.2010, 11:02
А ми вже ніби визначились точно з іменем для хлопчика, покищо Домінік і інших варіанів я не бачу:girl_dance:. А от для дівчинки ми ніяк не можимо вибрати між двома іменами Міла (Мілана або Мілена) і Кароліна, перше ім"я мені вже давно подобається, а друге нам більше підходить до Артура. Причому малого коли питаєш як його звати , то він відповідає:" король Артур"( ми його цьому не вчили...):girl_crazy:, а Кароліна значить королева, ото сімейка б була:girl_crazy:.

Олька
24.11.2010, 11:19
Розрізняють їх Оля мала і Оля велика

В мене тітка Оля (в честь якої мене назвали), колись ми жили всі в одному особняку, то нас так само розрізняли, потім мене та ж тітка перехрестила на Альону, то так і дотепер називає:))