КПК

Показати повну версію : Перші дні життя дитини

Сторінки : [1] 2

Імель
30.09.2013, 18:06
Перші дні життя дитини - з моменту народження і до досягнення 28 днів життя!
Про ГВ, сон, горщик, підгузники, хвороби, харчування, вагу, щеплення, ванночки, свекруху, маму і сестру чоловіка - ідемо в існуючі тематичні гілки! :banned:

На створення нової теми мене наштовхнула замала кількість інформаціі зібраної в одному місці.
Хочу знати як поводиться дитина в пеші дні.
Як за нею доглядати, чи можливо це здійснити без нагляду медперсоналу?

Amilada
01.10.2013, 12:37
На створення нової теми мене наштовхнула замала кількість інформаціі зібраної в одному місці.
Хочу знати як поводиться дитина в пеші дні.
Що є нормою, коли варто бити на сполох, чого варто остерігатись?

Хоч ти мене трісни, я не вірю, що дитина родиться такою собі лічинкою. Якій байдуже, що першими на руки її беруть чужі люди, що її таскають то на ваги, то на заміри. всякі невідомі штуки пхають в ніс(це про відсмоктувачі слизу)

Irysochka
04.10.2013, 14:41
Що є нормою, коли варто бити на сполох, чого варто остерігатись?
Цікава тема - підтримую!
Також цікавить, які книги читають мамусі по вихованню дітей, по психології дітей до 1р.?
Особисто про здоровий спосіб життя і деякі аспекти доголяду за дитиною я почерпнула з книги Комаровського "Здоров’я дитини і здоровий глузд її родичів", а от книг про розвиток дитини до 1р., її виховання щось не знаходила.

natorella
04.10.2013, 15:34
які книги читають мамусі по вихованню дітей, по психології дітей до 1р.
найкраща книга - то спілкування з мамами, котрі мають позитивний досвід
бо книжка-то одне, вживу воно краще

як поводиться дитина в пеші дні
шо саме вас цікавить?

cjomcjomka
04.10.2013, 16:04
Діти в перші дні життя поводяться по-різному. В залежності від того, як пройшли пологи, та і зрештою, тому, що діти - то теж дуже різні люди :)
мені дуже сподобалось питання про те, чи можливо доглядати за щойнонародженою дитиною без допомоги медперсоналу. Справді, трапляється, що молода мама чомусь вважає, що вона "все робить не так", а насправді, доглядати лялю самостійно - можна і треба, адже ніхто краще за маму не знає, чого малюся хоче. А хоче дрібне - небагато. На ручки, молочко, гігієнічні всякі потреби. Все це втілилось в мамі, тому ляля постійно хоче маму. Не хоче дурачка, не хоче грітись під сотнею ковдр на окремому ліжечку. Хоче цьоматись, різноманітно обійматись-гладитись, хоче, щоб на кожен писк мама тулила до себе і щось у вушко шепотіла, заспокоюючи.
Важливо - не панікувати від дитячого плачу. Бути спокійною і готовою допомогти - носити в різних позах, допомагати пукнути-покакати, постійно пропонувати груди тощо. Спокійно. Вірити і знати, що ми маємо абсолютно все для новонародженого і можемо йому допомогти. Ну і не боятись дитинки - не боятись взяти, не боятись поцьомати-обійняти. Більше контакту для більшого порозуміння :) НМСД, в перші дні нічого іншого і не треба.

Fistawka
04.10.2013, 16:31
Ну і не боятись дитинки - не боятись взяти, не боятись поцьомати-обійняти.
Мені здається, що той страх присутній тільки до народження дитинки:)
Коли моя сестра народила малого, я на той час була на 8 місяці вагітності. Коли побачила малого, то мене охопив шок, бо ж воно таке манюнечке (хоча малий родився середьостатистичною дитинкою по вазі)!!! І я так і не наважилась її малого взяти на руки:)
Відтоді я довго переживала як буду доглядати за такою мацьопою. Але коли народила, то навіть не задумалась як то дитину правильно взяти, як підгузник змінити, як переодіти. Якось воно само прийшло і все природньо виходило. Інстинкти:)

Імель
04.10.2013, 16:52
Також цікавить, які книги читають мамусі по вихованню дітей, по психології дітей до 1р.?
:banned: не тут! є теми відповідніші!

Olka Sherolka
04.10.2013, 17:41
а я і не думала що мені потрібна буде допомога медперсоналу у догляді за дитиною в перші дні - сама роздуплилась як підмивати-перевдягати, до годування готувалась майже всю вагітність (читала, на курси різні ходила), тому допомога мені і не була потрібна, та і ніхто не пропонував, а я сама і не просила. Здоровий глузд, логіка і материнський інстинкт - велика сила. Ну і спокій - треба вірити в свої сили і не боятись.

Fistawka
04.10.2013, 17:49
а я і не думала що мені потрібна буде допомога медперсоналу у догляді за дитиною в перші дні
:)
Точно-точно:) То ж дитинка! Людина. Хіба людині потрібен медперсонал для щоденного догляду?:)
Та і не захочете ви, щоб хтось з медперсоналу вам допомагав))
Я в пологовому в медсестри малого з рук видерла, як та взяла його, щоб до педіатра на огляд занести. Після того вже мою дитину ніхто не брав самовільно. Тільки питали чи сама принесу. Воно так рідненьке і найдорожче з перших же секунд, що серце завмирає, як хтось чужий його бере на руки:)

Amilada
04.10.2013, 19:25
Питання про догляд поставила не чітко.
Якщо наприклад малятко народилось, і все у нього і породіллі добре, чому в пологовому їх тримають декілька днів? Якщо одразу ш рушити додому, як визначити, що з дитиною все добре? Якщо народити вдома, як по новонародженому зрозуміти що йому нічого не бракує?

З різних дописів вичитила, що дитятки то червоніють, то жовтіють. То в них якось одразу пуповина відпадає. А як ту пуповину не одразу перерізають, то малятко не кричить. Що вони самостійно не регулюють температуру тіла, як його не перегріти чи не захолодити?
Цікавлять якісь конкретні параметри, як у дорослих, температура тіла, характер виділень, колір шкіри і т.п.

cjomcjomka
04.10.2013, 19:39
температура - в нормі до 37.4
не перегріти - основна задача. Дитина народжується у світ, готовою до температурних адаптацій. Мамське бажання погріти малюсічку треба задовольняти, гріючи теплом власного тіла (у слінгу, наприклад, чи лежачи шкіра до шкіри).
про перерізання пуповини і про те, як кричать - кричать всі по-різному, і у різних розповідях про пологи можна прочитати, що одна дитина кричить, щойно народиться голівка, а інша народжується - і лише крехтить. Різні люди :)
пуповина якось одразу не відпадає :) у ПБ є практика - відірвати пупочок, який скоро має сам відпасти. І то погано, звісно, моєму старшому так зробили. Меншенького виписали з пуповиною, вдома за пару днів все потрошку відпало без жодних наших зусиль, і някої мороки з зеленками не було.
про перебування в ПБ - маєте право піти під розписку додому після закінчення раннього післяпологового періоду.
Не памятаю, з якого конкретно віку діє "тест мокрих пелюшок" - норма пісяння з частотою 10 разів на добу. Але якось мої хлопці того тесту і не потребували, бо обидва і пісяли багато, а Сергійко і какав порядно. Важливо, щоб немовля нямкало маму стільки, скільки воно хоче. Тоді і зайво досліджувати виділення потреби не буде.
При однаковому терміні, на якому народились обоє, Дмитрик був жовтуватий, а Сергійко - темно-рожевий. Ну якось теж питань не виникало...

Brenda
04.10.2013, 20:32
Ви знаєте, дівки, то певно кому як. В мене питання виникали, я боялась підійти до дитинки, поміняти ій памперс, зробити ій боляче :girl_blush2:
Мені стидно признаватись, але я спочатку пару раз просила медперсонал поміняти памперс моій дитині і переодягнути іі, бо я дуже переживала, руки тряслись, боялась, щоб нічого дитині не зробити поганого... Звичайно, зараз я думаю, яка я дурна і перстрашена, але тоді я так не думала...

semgalka
04.10.2013, 21:33
А я перші рази в роддомі, кожних пів години дивилася чи сухий памперс. Потім найстрашніше було для мене - це перевернути дитину "пасти коники". Але медсестра каже: склади ручки дитинки навхрест і перевертай. І так я ще глянула як вона то робить, а потім освоїлася.
Хоча маю свою дитину, недавно будучи в знайомих, в яких двотижнева дитинка, я не ризикнула взяти її на руки, бо боялася. Тож з власного досвіду скажу, що боязнь взяти дитину на руки буде завжди. Але кожна мамуся для своєї дитини буде найкращою доглядальницею, адже вона буде відчувати вашу любов.

Olka Sherolka
04.10.2013, 21:44
Звичайно, зараз я думаю, яка я дурна і перстрашена, але тоді я так не думала...
та всі напевно були такі, от в мене була фобія що якщо не притримувати дитині голову - щось страшне станеться. Так і підтримувала, перелякано, поки малий в два місяці не підняв високо голову. Вже потім до мене дійшло що він непогано тримав голову і в 2 тижні, але це помічали всі, крім мене, а все через свої страхи:)

Багіра
05.10.2013, 00:25
не сказала б що було важко в перші дні, але привикати довелося)
єдине що далося буквально недавно то одягати одяг через голову:) в перші дні я б це точно не подужала отак з первістком, тому весь одяг був на застібки вздовж тіла
а потім свалу не було, бо почали носити одяг на 3-6 місяців, а бодіків на застібки такого розміру ніде не було)))
і чоловікові непросто було призвичаїтися правильно малого брати - що треба притискати до себе, а не тримати так ніби дитина сидить на руці))) але нічо, з часом прийшло

читайте відповідну літературу, дивіться повчальні відео, спілкуйтеся з мамами, підіть на курси майбутніх мам
а взагалі - дуже добре, що цікавитеся тим вже, бо багатьох цікавлять більше пологи, а далі якось буде.. а далі буває непросто від незнання, хоч може то індивідуально)

buhgaltersha
05.10.2013, 10:38
чоловікові непросто було призвичаїтися правильно малого брати - що треба притискати до себе, а не тримати так ніби дитина сидить на руці
А мій брав малу як рознос - на витягнуті руки, одна під шию, одна під попку... і то довго, до 2 місяців, мабуть
В мене питання виникали, я боялась підійти до дитинки
І в мене виникали, і багато. Памперси, правда, із нашої трійки (мама-свекруха-я) міняла лише я, вони дивились на них, як на НЛО, але от що робити з коліками, які в малої почались на 2 (!) же день - в мене викликало легку паніку. Та і поради того ж хвальоного медперсоналу... часом добре псували мені життя. "не вздумайте пеленати дитину" - а в мене донечка найкраще засинала, якщо ручки спеленати... "міняйте памперс перед кожним годуванням" - ага, я навіть перший час так і робила, аж смішно зараз: дитя голодне верещить, а я не цицю даю, а памперс біжу міняти, руки-крюки, швидко не виходить, ще й часом штани-повзуни змінити, вона ще більше нервується, верещить... ну і ще таких парочка порад, зараз не згадаю.
Я вже мовчу, що виписали нас з жовтою донечкою на 5ий день (КР), кожен день на обході я питала: чи не занадто вона жовта? - а мені -"ноги не жовті - знач, нормально". Нікому і в голову не прийшло аналіз зробити, покласти під лампу... І в 1 місяць (!) моя доця мусила пройти 5 (!) крапельниць, щоб якось збити білірубін під 300.

Sankasan
05.10.2013, 10:50
В мене давно, ще 10 років назад був практикум з племінницею своєю. Я приїхала після сесії, і все літо допомагала сестрі з дитинкою. тобто з дитинкою я була з 2х тижневого віку.( до сих пір пам'ятаю закакані пеленки, перу в тазіку на вулиці, бо каналізації нема) Не знаю чому, а от на рахунок брати на руки, переодягати - взагалі не боялася ні тоді, ну і тим паче зі своєю. В пологовому мені запропонували переодягти дитину, а я така, та я в принципі вже...чекати вас, чи що...:) Проте були очі на мокрому місці, коли кололи дитині Вітамін К....
На рахунок досвіду вже мамусь. ну тут треба бути дуууууууууже обережною. Поради читати та слухати, та треба вчитися відчувати самостійно. Я звісно ще не експерт, але за місяць з моєю крихіткою, я вже розрізняю її плач, вже знаю як допомогти коли коліки, яку зарядку вона любить, що не любить. на курсах нам таку штуку сказали, що інтуїція мами то найголовніше. От заплакала дитинка, і перша думка яка прийшла до голови - так і є. Перевірила, спрацювало:) досить складно налаштуватися і не панікувати, особливо, як наприклад в мене, був постійний потік сліз перші 2 тижні, щось так мені плакалось. тоді і дитинку не чуєш...
і майже всі мої знайомі Мамочки кажуть так: то важко до 3х тижнів( перший варіант), потім до місяця, потім до 3х місяці, потім до півроку і т.д. В кожного свій досвід.
на рахунок температур та кольору. В мене дитина народилась фіолетовою, такий гарний відтінок:) за декілька хвилин - стала рожевою. Після пологів спала 7 годин, температура була 37.
З моїх особистий порад: не забувати протирати всі складочки!!!в мене маська любить поспати на моїх грудях, то головка пріє за вушками. БУла ситуація, тому тепер постійно всі складочки перевіряю.:girl_blush2:
А ще я вірю, що чим спокійніше пройде ваша вагітність, тим спокійніше буде дитинка. І приблизно який режим був у вас з малечею, десь так і буде потім.

jalla
05.10.2013, 11:12
Звичайно, зараз я думаю, яка я дурна і перстрашена, але тоді я так не думала...
Я така зі старшим малим була. Вже дуже боялась йому нашкодити. А на руцях носити- мені увесь час здавалось, що ношу його не правильно. В пологовому просила медперсонал допомоги взяти, переодіти, бо ота "бовтающаяся" голова. Як ж я того боялась.))). Мені ніяк не вдавалось її правильно притримати.
Дома старалась сама. А тут свекруха під боком увесь час рипіла, що треба брати дитинку "на рівненько", тобто дитина мала бути рівна як струна і увесь час на руках в горизонтальному положенні, в вертикальному боронь Боже. І тільки я малого брала, відразу купа зауважень і стогонів. Те саме з перевдяганням "ой, важай ручка, ой важай ножка..." , "ой, та полегше, ой, не перевертай його так, ой не тріпай ним так"))) В мене тоді навіть комплекси понаростали, типу нікудишня мама, ні взяти ні передіти дитину нормально не може.
Ото дурне...:)

MarichkaR
05.10.2013, 12:43
Мені стидно признаватись, але я спочатку пару раз просила медперсонал поміняти памперс моій дитині і переодягнути іі, бо я дуже переживала, руки тряслись, боялась, щоб нічого дитині не зробити поганого...
Про памперс в мене була інша ситуація, наділи його як дитинка народилася вечером влизько 5 години і я додумалася в нього подивитися і поміняти аж зранку біля 7 години :girl_impossible:. Дитинка мирно спала і мені чисто з голови вилетіло, що він може вже наповнитися, а про меконій я просто забула в той час. Не буду описувати, що в ньому було коли переодягала і яка була дупця дитинки. Після того випадку я дивилася кожні пів годинив памперс близько тижня, ніяк не могла заспокоїтися.
досить складно налаштуватися і не панікувати, особливо, як наприклад в мене, був постійний потік сліз перші 2 тижні, щось так мені плакалось.
Ой, і я плакала в цей період, так щось себе жалко було. Ніби все в нас добре, всі здорові, молочко було, дитинка їла, проблем аж таких не було, а я плачу. З того стану мене вивів чоловік і ще те, що ми живемо самі.
дитя голодне верещить, а я не цицю даю, а памперс біжу міняти
І мені таке лікар неонатолог говорила, але я міняла після їди, доця б не дала себе переодягти :girl_crazy:.
"не вздумайте пеленати дитину"
Справді, все залежить від дитинки. Ми також руки пеленали, набагато краще після цього спала. Хоча під час вагітності, як мені таке казали, то я була дуже проти :girl_nea:.
інтуїція мами то найголовніше. От заплакала дитинка, і перша думка яка прийшла до голови - так і є
Так і є. Завжди так і робила!:girl_yes:

fiesta
05.10.2013, 13:58
А я вагітна читала книжку і ще маркероммалювала: як мити дитині очка дупцю сладовчи; коли масаж; як купати - як в школі. А тоді сиджу і думаю: ЯК то все встигнути? Коли? ...???
А принесла маля до хати - і все стало на свої місця.
А ще в пологовому доня раз покакала при медсестрі і та мила дупцю під краном. Як жабенятко. Мені так сподобалось. Я теж потім так мила. Сама певно б не додумалась до того...

Багіра
05.10.2013, 16:16
Те саме з перевдяганням "ой, важай ручка, ой важай ножка..." , "ой, та полегше, ой, не перевертай його так, ой не тріпай ним так")))
в мене така родичка є, вона коли в гостях чи ми в одній компанії, то постійно: поклади його, прикрий його, говори з ним, роби так-роби сяк.. я не знаю як стільки порад вміщаються в пару хвилин нашого спілкування.. іто було ще за вагітності: роби так, вдівай то, не кажи так)))
якби в мене хтось з домашніх був такий, я би або мозгами поїхала або переїхала будь-куди
правда неповноцінності я не відчувала зовсім, хіба злість, бо дуже багато порад застарілих - нашо воно мені?!

sweet baby
05.10.2013, 16:57
а я перші рази, без допомоги медперсоналу, не могла малого до грудей прикласти. дитина голодна, кричить, груди взяти не може... не знаю, що робила б без медсестри...)

Almariel
05.10.2013, 18:50
а я перші рази, без допомоги медперсоналу, не могла малого до грудей прикласти. дитина голодна, кричить, груди взяти не може... не знаю, що робила б без медсестри...)
це, мабуть, єдине, що можна корисного взяти від медперсоналу (чи консультанта), а все інше якось саме приходить. головне не панікувати і мати форум під боком)))

Brenda
05.10.2013, 22:46
і мати форум під боком)))
+100! Не знаю, що б я робила без ДП !!!

invisible
11.10.2013, 01:32
Хото лиш з родичів взнає про вагітність, перше питання- що з папугою будете робити.
Мене теж питали це іноді. У нас двоє, хвилястики. Були мені як дітки до народження малої :) Зараз мала страшне ними тішиться, дуже любить за ними спостерігати. Правда переселили ми їх повністю на кухню, в нашій кімнаті літати не випускаємо, і взагалі літають рідше значно тепер, на жаль. Віддавати не планувала і не планую, але звичайно якщо, не дай Бог, постане питання здоров'я дитини, то доведеться (сподіваюся, що до такого не дійде).

Чи врятує малятко від того іонізатор, чи нема чого й переживати?
А чому заздалегідь собі проблеми створювати? Ситуація покаже, цілком ймовірно, що маля не матиме ніякої алергії.

Інше, що він страшно крикливий. То пищить, то говорить години 4 поспіль. Я то вже привикла, хіба коли на високі частоти переходить то заважає. Сподіваюсь малятко в животику до того звикне, і по народженню йому не заважатимє то спати.
Як мала спить, то папуг накриваємо. То тепер, коли в неї чітко встановилися 3 денні сни. А раніше, як багато спала, то навіть не накривали. Але я вам скажу так: як дитя спить міцно, то її і гармата не розбудить (у нас мала іноді під телевізор спить), а якщо чутлива фаза сну - то навіть найменший шурхіт. Принаймні мою малу папуги ще ні разу не будили.

Amilada
11.10.2013, 13:30
мою малу папуги ще ні разу не будили
Так то ж дрібота, хвилястики:)- вони порівняно з моїм просто цвіркочуть . А тут і сигнилізація, і верески птахів за вікном, і всякі курочки, собачки

Ще маю питання на яке толкової докладної відповіді не знайшла.
Як в перші дні визначити, що малятко хоче спати на животику, чи на спині? Чи то вже на власний розсуд, нема супротиву- то хай так і лежить.

Almariel
11.10.2013, 14:02
Як в перші дні визначити, що малятко хоче спати на животику, чи на спині? Чи то вже на власний розсуд, нема супротиву- то хай так і лежить
пробуйте і так і так класти. зазвичай, якщо на дорослому спить - то тільки на животі.

buhgaltersha
11.10.2013, 14:05
Як в перші дні визначити, що малятко хоче спати на животику, чи на спині?
Моя взагалі на боці гарно спуняла, але в ПБ вимагали на спині і голову на бік (не забувайте міняти місцями правий-лівий бік, щоб не було кривошиї). Якщо засне на животику - нічого страшного, голівку - на бік.
Та і в перші дні то ще не проблема, як покладете - так і буде спати.
Доця коли засинала на животі, то могла так до 5 годин спати, хоча то вже не перші дні життя були, а десь 1 місяць.

Margarett
11.10.2013, 14:05
на животику, чи на спині
Та в перші таких бажань визначити не можливо. Грубо: як покладуть, так і лежатиме. Проте викладати дитину живіт треба з перших днів. Спочатку по-трошки, а потім частише упродовж дня. На животі мале намагається тримати голову, а це - хороша вправа на зміцнення різних груп м'язів. Відповідно зміцнені м"язи у свою чергу будуть сприяти тому, що дитина швидше навчиться перевертатись, сидіти ... Голова буде округлятися. Та ватро наголосити, що багатьом дітям лежання на животі є не довподоби. І чим старше тим більше буде протестувати проти цього. Про себе: викладалися на живіт з моєї ініціативи до тих під поки не навчилися вивертатись. Вміння таке робити прийшло десь в 4-4,5 міс. То вже викласти було не можливо, бо та штука не подобалась і дитина відразу викручувалась.

Olka Sherolka
11.10.2013, 14:07
Як в перші дні визначити, що малятко хоче спати на животику, чи на спині? Чи то вже на власний розсуд, нема супротиву- то хай так і лежить.
якщо вдасться перекласти на живіт - добре, не вдасться - то і не треба. Мій малий кричав як тільки я його клала на живіт - чи уві сні, чи коників попасти. Спати на животі став десь з 8 місяців

invisible
12.10.2013, 01:04
Мені чомусь здається, що далеко не всім дітям отак зразу до вподоби спати на животі. Я свою спочатку клала на бочок, а тепер вона спить виключно на спині. А загалом особисто я не дуже уявляю сон малюсінької дитини на животі, бо моя завжди засинає з цицею. А коли в перші місяці іноді доводилося заколисувати, то теж зручніше якось на спинку чи бочок класти, а не перевертати на живіт. Ну то моє ІМХО. Зрештою моя взагалі на животі не любить лежати.

Magnit
12.10.2013, 13:43
я не дуже уявляю сон малюсінької дитини на животі
То дуже файно виглядає на татовому пузі :girl_wink: І спиться маляті дуже солодко :girl_tender:

Gabi
12.10.2013, 13:46
Як положите - так і буде спати)) Я свою малу клала на бік завжди, тільки кожного разу змінювала бік. Коли доця почала повертатись сама, то почала спати на животику. Зараз спить тільки на животику.

Khrystik
12.10.2013, 19:51
наше чудо спить на боці або на спині. а на животику хіба коли годую і вона лежить в мене на пузі(і то, певно, найулюбленіша поза) :)

invisible
13.10.2013, 15:59
То дуже файно виглядає на татовому пузі
А ну так, то та. Моя так любила свого часу, і досі так іноді спить. Я мала на увазі як то класти приспане малятко на животик вже на ліжечко, мені було б незручно.

hannatal
13.10.2013, 20:49
іноді доводилося заколисувати, то теж зручніше якось на спинку чи бочок
та то все на смак дитини, певно впливає, як маля в животі спало - на спині, чи на животі, чого ми взнати не можемо. Ромчику з другого дня сподобалось - в роддомі - проспав найдовше на животі. Потім вдома викладали спати на живіт лише вдень, а в ніч - на спинку, я боялася, щоб не задихнувся, боялася проспати, але з місяців трьох така проблема пройшла - вже тримав голову добре. А заколисувався так: лежав животом на ліжку, моя рука на його дупці-крижах і лю-лі лю - колишемо. Коли засинав на руках, то клали в люлю не так, щоб руки з-під нього витягати, а перекочували з рук в ліжко

Vittoriya
13.10.2013, 21:29
Дівчата, ніби ж пишуть, що на животику не можна дитині спати в перші місяці життя. Я як читала інфу щодо отої раптової смерті немовлят, то знайшла таке. Моя сестра просто має певний страх до того, про то багато говорять, що буває діти уві сні перестають дихати. То власне серед того, що робити , аби запобігти такому-класти лише на спинку. І всі книжки так пишуть. Хоча той же Комаровський каже спати на животику.

Halina
13.10.2013, 21:58
Моя сестра просто має певний страх до того, про то багато говорять, що буває діти уві сні перестають дихати.
Я теж такий страх мала і не клала малу спати на животик в ліжечко чи ліжко.

Gabi
13.10.2013, 22:11
Моя сестра просто має певний страх до того, про то багато говорять, що буває діти уві сні перестають дихати.
Я також мала такий страх. Ще дуже боялась, що доця зригне молочко і захлеснеться ним, тому для мене самим оптимальним варіантом для спання була поза на бочку. І саме таку позу найбільше радять на курсах для вагітних. Хоча моя дитина по суті зригувала рази 4 поки була немовлям, але той страх був нереальним. Я навіть інколи в ночі прокидалась між годуваннями подивитись чи вона дихає. Покласти спати її на животик я могла тільки вдень і тільки на себе, коли я повністю бачила, що з нею і як вона дихає.

Almariel
13.10.2013, 22:54
Я навіть інколи в ночі прокидалась між годуваннями подивитись чи вона дихає.
я також. але ніколи не пов’язувала це зі спанням на животі. моя доня іноді переверталась з бочка на животик і так спала. ясно, що назад я її не перевертала в сні.

Багіра
13.10.2013, 23:11
з народження малого ставили на бочок спати (як радили в ПБ)
але більше любить на спинці, то деколи валік з рушника, яким фіксувала його на бочку, посував (активним руханням всього тіла) і спав на спині
на животі теж може заснути, але тільки в тата-мами.. отак просто на ліжку ще ніразу

Amarillis
15.10.2013, 10:16
Мій малий спить включно на спині і я буває просинаюсь в ночі і перевіряю чи дихає.
В мене родичка взагалі прийшовши в гості не дивилась на малюка, бо десь там в них в селі в дитинки був СРДС після хрестин. Так що вона сказала що на дітей до року дивитись не можна що б не перестали дихати(

Багіра
16.10.2013, 10:51
вже давно хотіла підняти ту тему (думаю вагітним буде цікаво)
в ПБ питали дозволу на проведення скринінгу на те, чи не має маля вроджених (типу фенілкетонурія) серйозних хворіб
то загальна практика? чи варто здавати?

Margarett
16.10.2013, 11:40
в ПБ питали дозволу на проведення скринінгу на те, чи не має маля вроджених (типу фенілкетонурія) серйозних хворіб
то загальна практика, чи варто здавати?
Справа у тім, що то добре те про, що вас питали. І такий тест повинні робити усім діткам після народження. Зараз я то питання упустила (для себе, бо моя дитина підросла), але свого часу перед народженням дуже цікавилась. Тобто маю на увазі, що точно не знаю, що то за документ МОЗ, який би мав убомовлювати таку процедуру. Певне треба дивитись матеріали про обов"язкову вакцинацію. Я такого тесту дитині не робила з тої причини, що ніхто не питав і самих тест-систем не було. Коли у перші дні прийшла сестра і лікар на потронаж новонародженого, відразу спитала чи зроблять. Ага, лікар покивала головою зроблять-зроблять .... Але то є вкрай важливо (сам тест з 60 років), тобто ті у кого батьки народились раніше не знають чи є їхні батьки носіями і відповідно вони (діти) чи є носіями. Та, що там говорити практично ніхто не знає чи є носієм того гена. А за умови того, що 2 батьків є носіями і коли "зорі" (чи доля) так стануть, що з тих гіпотетичних чотирьох варіантів поєднання генів батьків співпадає той один зловіщий = дитина унаслідує ту хворобу і без спец. харчування, вибачайте, але то буде овоч. Тому як на мене треба на то звертати увагу і відразу поговорити про це з доктором, щоб зробили. Ясно то 1 дитина на десять чи більше тисяч дітей, але ж така проблема є і ніхто не застрахований від цього. Варто не упускати того питання. Тому дуже гарне питання Багіро (+100).

Gabi
16.10.2013, 12:26
то загальна практика? чи варто здавати?
То загальна практика і варто той аналіз здати. Дитинці просто візьмуть кров, якщо все добре то вас ніхто більше потурбує. А якщо, не дай Боже, виявлять щось - то вас повідомлять. Здається то все відбувається на потязі пів року.

Orman
16.10.2013, 12:49
Сподіваюсь малятко в животику до того звикне, і по народженню йому не заважатимє то спати.
не заважатиме - 100%

Останнє що він пилячний. Це не тіки про сміття по всій хаті. Він замість жирового секрету для пір*я має пудру- притулиш до себе, як залишається біла пляма від того. Знаю для алергіків то шкідливо. Чи врятує малятко від того іонізатор, чи нема чого й переживати?
не буде у вашої дитини алергії, на те з чим вона стикнеться ще в животі
малятко вам дасть знати

а взагалі, ви так заморочуєтесь. Здоровий глузд та інтуїція - мамине все

---------- Додано в 12:49 ---------- Попередній допис був написаний в 12:35 ----------

чи варто здавати?
не варто, тому що
Дитинці просто візьмуть кров
дитинці "просто" проб"ють п"яточку (бррр). Почитайте щось про те як організм реагує на прокол. Для чого травмувати дитину? Як прямо не йметься то хай здасть тато з мамою аналіз.

сніжна
16.10.2013, 13:56
чи не має маля вроджених (типу фенілкетонурія) серйозних хворіб
то загальна практика?
так. це робиться вже більше десяти років
А якщо, не дай Боже, виявлять щось - то вас повідомлять. Здається то все відбувається на потязі пів року.Набагато скоріше. Батькам повідомляють лише у випадку "позитивного результату". Бо від цього залежить подальше здоров я дитини. Чим раніше дитині почнуть прийом спец. харчування з відсутністю білків фенілаланіна ( навіть при ГВ частково дають спец. суміш) , тим менший вплив токсинів на нервову систему і клітини головного мозку. Бо перші прояви захворювання ( без тесту) лікар може зауважити лише тоді, коли вже почалися регресивні зміни- після 2 місяців з дня народження малюка. І не кожен лікар , при перших симптомах зможе правильно діагностувати захворювання ( ну бо симптоматика схожа із багатьма ін. "діагнозами немовлят". Один із типів фенілкетонурії є особливо небезпечний своїм агресивним розвитком ( може при відсутності корегування призвести до смерті дитини вже до 3 років)

---------- Додано в 10:56 ---------- Попередній допис був написаний в 10:53 ----------

Для чого травмувати дитину
в пологовому дитину і так "травмують", бо беруть обов язково кров на рівень гемоглобіну, білірубіну.

Orman
16.10.2013, 14:12
в пологовому дитину і так "травмують", бо беруть обов язково кров на рівень гемоглобіну, білірубіну.
в моєї не брали.

а чойто в лапках? Ну і правда як травмували один раз, то можна і другий. І ще два щеплення чоуж. Тобто за три дні життя дитину 4 рази штрикають голкою. Нє, не травмування зовсім, всьо кльово, медицина.

Gabi
16.10.2013, 14:36
дитинці "просто" проб"ють п"яточку (бррр). Почитайте щось про те як організм реагує на прокол. Для чого травмувати дитину?
вже мене випередили
в пологовому дитину і так "травмують", бо беруть обов'язково кров на рівень гемоглобіну, білірубіну.
Моїй дитині брали з великого пальчика на нозі, вона жодного разу навіть ніяк на це не прореагувала. Тому, навряд, її аж травмували.

Orman
16.10.2013, 14:53
я про те як організм реагує на прокол. Дитина не розуміє. Вона приймає правила мамині - раз мама дозволяє колоти, значить тут такий світ і такі правила.
в моєму світі, з новонародженимим треба поменше маніпуляцій і побільше інстинктів.

Margarett
16.10.2013, 15:11
Не знаю чи точніше не зовсім розумію того сприйняття світу. Десь рація є. Але як на мене - це не безцільний прокол у тілі немовляти - це є спосіб визначити навність або відсутність такої (страшної) хвороби, яка з відповідним харчуванням дає людині можливість нормально існувати у світі. Те харчування і, що з ним робить МОЗ, то питання 7, але дбаючі батьки знаючи про хворобу реально роблять все, щоб забезпечити дитині необхідну умови для життя. Тому цікаво є почути ін. т.з. та все таки я вважаю, що добре є те, що такі тест-системи є, і є вказівка це робити. Ну і до повноти, також певне для людей, котрі це не пітримують медики ставлять питання - "Чи згодні ви ?".

Almariel
16.10.2013, 20:59
це не безцільний прокол у тілі немовляти - це є спосіб визначити навність або відсутність такої (страшної) хвороби, яка з відповідним харчуванням дає людині можливість нормально існувати у світі.
це генетична хвороба? якщо так, то схильність дитини до неї можна визначити, взявши аналіз у батьків. і тільки якщо в обох виявиться той ген, то тоді можна перевірити і дитинку. чи я помиляюсь?

Margarett
16.10.2013, 21:13
це генетична хвороба?
Вірно, це спадкова генетична хвороба. Трапляється тоді коли обидвоє батьків є носіями гена. Але не всі варіанти поєднання цих генів батьків будуть хворобою. Тобто по генетичних варіантах дітей, які можуть народитись у такої пари лише одна на певну кількість буде хвора, інші ж стануть носіями.
якщо так, то схильність дитини до неї можна визначити, взявши аналіз у батьків. і тільки якщо в обох виявиться той ген, то тоді можна перевірити і дитинку. чи я помиляюсь?
Звичайно можна, але то варіант не для всіх. Ну і тут те тестування крові батьків за власний кошт. Якщо комусь так зручно, то чому б і ні. Теоретично, то є реально.

Багіра
17.10.2013, 00:43
бо беруть обов язково кров на рівень гемоглобіну, білірубіну.
то беруть зразу після родів?.. бо реально не памятаю, щоб малому брали.. а він весь час був з нами.. чоловіка запитати чи шо

BlackTee
17.10.2013, 00:53
то беруть зразу після родів?
мені неонатолог казала, що брали пуповинну кров

сніжна
17.10.2013, 02:40
зразу після родів?.
у перший день. При потребі- повторюють. Стосовно ж аналізу на фенілкетонурію. то у наших пологових він обов язковий і проводиться на 2-3 день.паралельно ж визначається схильність ще до таких генетичних захворювань як муковісцедоз та гіпотеріоз. В Росії зараз цей аналіз роблять не у пологовому, а батькам дають скерування у дит. поліклінки чи лабораторії і рекомендують пройти у перші дні після виписки.
У СРСР аналіз на фенілкетонурію у пологових теж проводили. Але оскільки він був дуже дорогим, то застосовували інший метод-брали мокру дитячу пеленку і капали на неї розчином оцту і хлористого заліза. І лише тоді, якщо з являлася зелена пляма, тоді дитинку додатково скеровували на аналіз крові.

п.с. взагалі, якщо у дитинки усі показники у нормі, то батькам просто не повідомляють нічого ( це стосується різних показників крові). Повідомляють, якщо виявлені відхилення.
якщо так, то схильність дитини до неї можна визначити, взявши аналіз у батьків.
Стосовно фенілкетонурії- так.А от з гіпотериозом так не вийде. Бо той же гіпотериоз викликається випадковою мутацією. А частота його не така і мала- приблизно 1 на 3-5 тис. пологів.Для фенілкетонурії випадковість вдвічі-втричі менша. Але близько 50-100 новонароджених діток в Україні щороку отримують цей діагноз.І якщо розпочати дитинці давати корегуюче харчування не пізніше 21 дня від народження, вона розвиватиметься як і однолітки. Чим пізніше діагностується і пізніше починається корегування- тим більші шанси порушення роботи головного мозку.
З гіпотериозом теж ситуація своя- його діагностують частіше ( до 300 діток щороку). І тут теж є небезпека, якщо невчасно проводити корегування: знижена функція щитовидки призводить до порушення нервової системи. Такм діткам важливо не пізніше 6 тижня від народження вводити гормони+ обов язково годувати ГМ з народження( бо з ГМ малюк буде отримувати додаткову порцію материнських гормонів)

п.с. ну і такий приклад, щодо рідкісності хвороби - у якомусь там сезоні "Мастер шефу" брала участь така симпатична дівчина із села Таня ( яка ще кабанчика вправно розробляла). У неї дитинка власне хвора на фенілкетонурію. Але корегуючим харчуванням вони змогли добитися того, що дитинка розвивається у нормі. Щоправда, це боротьба щоденна, до грама вимірювати вміст феніланіну у кожному продукті і не перевищувати добову норму. І так- до підліткового віку.

Vittoriya
27.10.2013, 14:44
Дівчата, не знаю де спитати. Як має виглядати пуповина, сьогодні вона в Юстинки нашоі стала якась волога, сестра каже, що до того так не було, є якась засохша кров, зовсім трошки, щось треба робити? Переживати? Юстинка народилася в понеділок 21.10

Corena
27.10.2013, 14:48
Дівчата, не знаю де спитати. Як має виглядати пуповина, сьогодні вона в Юстинки нашоі стала якась волога, сестра каже, що до того так не було, є якась засохша кров, зовсім трошки, щось треба робити? Переживати? Юстинка народилася в понеділок 21.10
пупок сам вже відпав?
чимось обробляєте?

Vittoriya
27.10.2013, 15:52
,Пупок ще не відпав

buhgaltersha
27.10.2013, 15:53
Vittoriya, засохша кров - не страшно, можна протерти спиртиком 70% (у нас так було в ПБ - то сестричка так зробила), але у Ані сам пуп вологим не був.

Vittoriya
27.10.2013, 16:33
Пуповинка ще є, а коло неі шкіра ніби трошки волога, хоча то все відносно певно, просто як не знаєш то страшніше

Corena
27.10.2013, 16:38
Вітторія, підгізник закочувати, щоб він не накривав пупок, і щоб був нормальний доступ повітря. обробляти антисептиком 1-2 рази на день

Margarett
27.10.2013, 18:21
підгузник закочувати, щоб він не накривав пупок
Вірно. І ще хороша дезинфекція і поміч заживанню така: коли відпаде пуповина на ранку ковпачок (той, що закриває пляшку) Н2О2 і після такий ж ковпачок зеленки і закілька днів так й пупок заживе. Поради не мої, а кваліфікованого неонатолога + перевірено на дитині й не одній. Пару днів і процес заживання закінчується. Може вам згодиться.

Almariel
27.10.2013, 22:16
Як має виглядати пуповина, сьогодні вона в Юстинки нашоі стала якась волога, сестра каже, що до того так не було, є якась засохша кров, зовсім трошки, щось треба робити?
я не розумію, невже у пологовому не дали ніяких настанов? ніхто не приходить дивитись на дитину?
нам радили нічого не чіпати, але не мочити, поки не відпаде пупок. підгузниками ми не користувалися. як відпаде пуповина - витирати вушною паличкою, вмоченою в материнське молоко. там може бути трохи крові, то розмочувати молоком, щоб не засихала. ніяких антисептиків, зеленок, перекисів не рекомендували.

Vittoriya
27.10.2013, 23:13
Ну напевно так і сказали-нічого не чіпати, але воеи ще такі налякані батьки :), нині трохи перелякалися з тою пуповиною, думаю, що нічого страшного там нема. А дивитися дитину ніхто не приходить, я сама здивована, вони 5ого листопада мають задзвонити і записати малу на прийом до педіатра (тут медицина дибільна)

Gabi
27.10.2013, 23:58
вмоченою в материнське молоко. там може бути трохи крові, то розмочувати молоком, щоб не засихала. ніяких антисептиків, зеленок, перекисів не рекомендували.
Про закапування молоком пупочка ще не чула. Це в Німеччині так радять?

Зі свого досвіду: нам також в пологому ніяких настанов по догляду за пупочком не давали. Але я промивали пупочок перикисю (власне оту кров засохшу вимочувала) і замазувала зеленкою. Він у нас дуже швидко зажив. Наш кум нічого не робив і вони з тим пупком довго мордувались, бо він все ніяк не заживав. Мало до загноєння не дійшло.
А дивитися дитину ніхто не приходить, я сама здивована
Це, напевне, тільки у нашій країні ще приходять додому дивитись. Всюди решта пацієнт їде до лікаря, а не навпаки.

сніжна
28.10.2013, 00:51
закапування молоком пупочка ще не чула
молоко після засихання є поживним середовищем для розвитку бактерій. Тому закапування очей, носиків і пупочків молоком- вкрай не бажане
Але я промивали пупочок перикисю (власне оту кров засохшу вимочувала) і замазувала зеленкою.
якщо у пупочній ранці є засохша кров, туди справді варто капнути краплинку перекисі, почекати поки почне пінитися і розм якшені кірочки забрати ватною паличкою. зеленкою змазується лише кільце навколо пупка і слідкується, щоб зеленка не потрапляла у середину. ( п.с. маємо у родині безпосередньо дитячу медсестру, яка працює з немовлятами, тому вимоги догляду за дитячим пупочком і зараз не змінилися)

---------- Додано в 22:51 ---------- Попередній допис був написаний в 22:48 ----------

тільки у нашій країні ще приходять додому дивитись
ви праві. Мало того, у дусі реформ медичної галузі, які зараз постійно йдуть і кожен день щось нове придумують, у планах є запровадження такої самої системи. Якщо це впровадять, дільничні педіатри ( чи то вже сімейні) перестануть ходити на виклики та до немовлят.Прийом буде вестися лише у поліклініках

HAPPY NATA
28.10.2013, 03:54
замазувала зеленкою. мені в пологовому наголошували, що обробляти треба медичним СПИРТОМ, бо зеленка тааак все зафарбовує, що не видно, як заживає ранка...

---------- Додано в 03:54 ---------- Попередній допис був написаний в 03:45 ----------

перестануть ходити на викликишкода, бо це так зручно! Сподіваюсь, цього не запровадять...

DesperateHousewife
28.10.2013, 11:07
Всюди решта пацієнт їде до лікаря, а не навпаки.
Як правило так, але якраз до немовлят періші два тижні приходять патронажні акушерки ( на наступний день після виписки, потім на 3, 7 і 9 день, здається, вже призабула). Дитину оглядають, важать, оглядають маму, якщо гв то дивляться за правильністю прикладать. А потім вже з трьох тижнів то таки вже мама сама везе дитину до лікаря.

Vittoriya
28.10.2013, 11:15
т періші два тижні приходять патронажні акушерки
до моєї сестри теж має прийти акушерка, але вже пройшов тиждень, а нікого не було :girl_nea: А як з вагою до речі? Треба мати вдома, аби важити, чи то лиш при відвідинах в педіатра?

Gabi
28.10.2013, 11:38
молоко після засихання є поживним середовищем для розвитку бактерій. Тому закапування очей, носиків і пупочків молоком- вкрай не бажане
От, власне, я також це знаю. Тому мені дуже дивно, що в Німеччині (Almariel проживає там, якщо не помиляюсь) - країні, де медицина на дуже високому рівні радять таке.

зеленкою змазується лише кільце навколо пупка і слідкується, щоб зеленка не потрапляла у середину.
Я саме так мазала. Моя мама медик, то вона мене так і вчила.

DesperateHousewife
28.10.2013, 12:02
до моєї сестри теж має прийти акушерка, але вже пройшов тиждень, а нікого не було А як з вагою до речі? Треба мати вдома, аби важити, чи то лиш при відвідинах в педіатра?

Може хай передзвонить перепитає, коли прийдуть, бо мало що, може десь інфо про сестру загубилась, чи по неуважності іі в якійсь список не внесли. Тиждень то вже досить багато.
В нас вагу оті перші рази акушерка сама приносила, потім вже ходили коли хотіли самі важитись. Мати вагу вдома потреби не бачу.

Almariel
28.10.2013, 18:52
Про закапування молоком пупочка ще не чула. Це в Німеччині так радять?
не закапувати, а вмокати ватну паличку і витирати там. так радять в Німеччині.
Це, напевне, тільки у нашій країні ще приходять додому дивитись. Всюди решта пацієнт їде до лікаря, а не навпаки.
до лікаря треба йти, але можна і знайти лікаря, який проведе перший огляд вдома (на 3-10 день після народження). але акушерка до тижня приходить щодня, або через день, якщо бачить, що батьки справляються і все ок з малюком.
мені теж таке на форумі казали, але я просто сказала, як нам радили.

Vittoriya
30.10.2013, 15:29
Може хай передзвонить перепитає, коли прийдуть, бо мало що, може десь інфо про сестру загубилась, чи по неуважності іі в якійсь список не внесли. Тиждень то вже досить багато.
В нас вагу оті перші рази акушерка сама приносила, потім вже ходили коли хотіли самі важитись. Мати вагу вдома потреби не бачу.
Чоловік сестри їздив взнати, чому ніхто не приходить, а виявилося, що тут не положено, акцшерка має прийти раз на протязі 6 тижнів-тільки от кому вона потрібна? Вагу дитини не перевіряв ніхто після виписки. Я тихенько прозріваю. А пуповина до речі вже вночі відпала! А ще прозріла, що манюні потрібно буде робити карту побиту,.яку і м
и маємо-на 2 роки і далі певно теж.. А для цього іі малюсіньку треба везти в салон фоткати...

DesperateHousewife
30.10.2013, 17:05
Вагу дитини не перевіряв ніхто після виписки.
То дійсно дуже дивно. Якесь таке ставлення байдуже! Ще про таке в жодній країні не чула.
. А для цього іі малюсіньку треба везти в салон фоткати
То не так страшно, ми нашу красуню теж в пару тижнів знимкували.

Багіра
04.11.2013, 00:04
Чоловік сестри їздив взнати, чому ніхто не приходить, а виявилося, що тут не положено, акцшерка має прийти раз на протязі 6 тижнів-тільки от кому вона потрібна?
і до мене ніхто не приходив))) сама в місяць пішла
я думаю, якщо є потреба то можна викликати лікаря чи ще хто в них там є (медсестри) щоб глянули маля (може в приватному порядку)
щодо ваги - якщо хочеться проконтролювати, то можна позичити чи взяти напрокат
щоб не думати куди куплену пристроювати
потреби в тому для багатьох нема ніякої, але просто приємно бачити як маля росте і наїдає пампулі)))
можна важитись також на дорослій вазі - вираховувати різницю між зважилась з малям на руках і зважилась сама

Savchenko
14.11.2013, 21:04
Можливо не сюди,перенесіть будь ласка у відповідну темку) Малеча весь цей час какала нормальними жовтими каками, а тепер зелені((( Раціон свого харчування не змінювала, нямаємо цицю як нямали...то може ще бути меконій?

invisible
14.11.2013, 22:31
Малеча весь цей час какала нормальними жовтими каками, а тепер зелені(((
Зелений це варіант норми, так само як і трохи слизу, допоки малечу нічого не турбує. У моєї кілька раз бували зелені.

Logos
14.11.2013, 23:51
Раціон свого харчування не змінювала, нямаємо цицю як нямали...то може ще бути меконій?
меконій ніби чорний був, виправте, якщо помиляюсь

buhgaltersha
15.11.2013, 06:28
тепер зелені
в Ані часто зелені, особливо з ночі (припускаю, через те, що вночі не особливо слідкую за годуванням, засинаю) скоріше за все, їй заднього жирного молока менше попадає
але слідкуйте за загальним станом малечі

korolevna
20.11.2013, 13:14
Щодо пупка ще я поділюся. Нам порадила неонатолог промивати таким препаратом - Бетадин (зелена баночка), він на йодній основі, коли промиваєш, то коричневий, але потім кольору не залишає. я капала в пупок 2 краплі і вимивала ватною паличкою. Пупок загоївся дуже швидко. Щодо перекису то та, вона казала, що перекис розквашує в пупку все і загоєння іде повільніше.

Suzi
20.11.2013, 13:33
В перші дні малятко хоче спати на мамі. Або на татові, поки мама в душ побігла.

katysik
20.11.2013, 16:50
Щодо пупка
нам радили капати спиртом, дві-три капельки піпеткою, але не тим 90%, а слабшим 68% здається, то пупчик теж швидко загоївся.

Savchenko
21.11.2013, 12:45
Моя донечка стала часто пчихати і ще час від часу ніби кашляє, температури нічого такого немає,постійно ручки, ніжки і носик перевіряю чи теплі все ок((( Я то після пологового маю легке орз,то п"ю афлубін і тепер боюсь щоб малечі то не передалось((( Що це може бути?:girl_cray:

Мацьопа
21.11.2013, 12:56
пчихати і ще час від часу ніби кашляє
В нас теж таке було раніше, особливо під ранок. Я думаю, що вночі повітря в нас було холодне (це ще до опалювального сезону) і за цілу ніч він тим повітрям дихав, на ранок пчихав і кашляв. Як почали вмикати обігірвач, перестав кашляти. Зараз як ввімкнули опалення, вже нашу малечу кашель не турбує. Принаймні, нам це допомогло, може й Ви спробуйте.

rununkulos
21.11.2013, 18:34
Моя донечка стала часто пчихати і ще час від часу ніби кашляє, температури нічого такого немає,постійно ручки, ніжки і носик перевіряю чи теплі
і ми таке мали, що всім,крім мене, здавалось, що я простудила дитину(((а насправді так було,як каже Мацьопа. В нас і зараз з ночі може то закладати носик, то пересушуватись, бо важко тримати в кімнаті баланс тепла-вологи, вранці,коли дитина активніша все проходить. А інколи йдем над ранок 5-6 досипати в прохолоднішу кімнату.
Я то після пологового маю легке орз,то п"ю афлубін і тепер боюсь щоб малечі то не передалось((( Що це може бути
Як кажуть старі люди: "жінка після пологів-ще сира". Мене ще до сьогодні,тобто вже більше 3-х міс.періодично всяка зараза чіпляється. Тому зараз треба себе особливо берегти, малечі потрібна здорова мама)))):d25:

jMoondance
28.11.2013, 19:57
В нас також декілька днів носиком сопіла, сопельки бували. То ми купили зволожувач хороший для кімнати, провітрюєм. А ще капали аква маріс (морська вода) і соплевідсмоктувачем забирали слизь, коли малій взагалі худо було. Нам наша лікарка казала так робити. А тепер все пройшло. Нам набагато краще. А зволожувач цілодобово майже працює.

barsiko
04.12.2013, 13:45
Дівчата, в нас з"явилась висипка на статевих губках і на попочці. Може це потнічка? Як допомогти дитинці?

Margarett
04.12.2013, 13:51
висипка на статевих губках і на попочці
Може й так, вона характерна у складках і часом прищики ще мають білі вершки дрібненькі.
А більше нема по тілу, на чолі, потилиця, за вухами .... ?
Цілком можливо, що то від памперсів (якщо користуєтесь) і треба змінити на ін. ми таке мали (і пітничку теж, але вона була в основному на верхній частині тулуба).

barsiko
04.12.2013, 14:11
Ні більше по тілу немає. Просто змінити памперси на іншу фірму?Бо мені порадили мазь Бепантен, третій день мажу, а нічого не допомагає...Починаю хвилюватись

Heureuse
04.12.2013, 14:13
в нас ше не відпав пупчик, і я шось запуталась як за ним доглядати. в пб казали капати зранку і ввечері септилом протягом місяця. але то після того як він відпаде чи вже починати?
і ще нам дозволили з таким пупком купатись. то нормально?

Margarett
04.12.2013, 14:16
а нічого не допомагає...
Та воно заспокоює шкіру, але якщо той памперс не підходить, то результат 0. Бо помастили і знову й той ж подразник.
Спробуйте купити якісь ін. і замінити. Ми мали у такому віці як зараз вам +- на нюборн від Хагісів і все закрите підгузкою було в прищиках. Замінила на ін. навіть дешевший і минуло за тиждень. З віком то зникло і Хагіси вже були добрі.
А знайома мала з дитиною клопіт, бо висипало на всі крім Преміум К.

DesperateHousewife
04.12.2013, 14:20
Ми малу не купали поки пупчик не відпав, а просто обмили після пологового ручки, ніжки, голову і тд, і як відпав то нічим не обробляли. Там по суті не було що обробляти - все гарно стягнуте було.
Поки не відпав, то взагалі потреби в обробці не бачу.

Corena
04.12.2013, 14:24
Ні більше по тілу немає. Просто змінити памперси на іншу фірму?Бо мені порадили мазь Бепантен, третій день мажу, а нічого не допомагає...Починаю хвилюватись
регулярна гігієна - не серветками, а водою чистою.
голопопити побільше.
спробуйте саму звичайну аптечну присипку

barsiko
04.12.2013, 16:59
Мию водичкою,присипкою теж пробувала...., може дійсно, як ви кажете, поміняю памперс, бо той самий подразник не дає заспокоїтись шкірі.

---------- Додано в 16:59 ---------- Попередній допис був написаний в 16:58 ----------

Ми малу не купали поки пупчик не відпав, а просто обмили після пологового ручки, ніжки, голову і тд Теж саме робили. Але після того , як пупчик відпав всерівно треба місяць ще обробляти зеленкою (так сказала нам педіатр)

konsyltant
04.12.2013, 17:54
Дівчата, в нас з"явилась висипка на статевих губках і на попочці. Може це потнічка? Як допомогти дитинці?
Намагайтеся щоб дитина більшість часу була без одноразових підгузників протягом дня - наприклад одягайте одноразовий підгузник тільки на прогулянку і на ніч, намагайтеся як тільки дитина попісяє одразу міняти його, а так дитинку просто одягати в повзунки. з марками підгузників теж поекспериментуйте.

Gybka Bob
05.12.2013, 13:00
обробляти зеленкою
нам сказали, що зеленка не обов'язкова, а спиртом до місяця часу 2 рази на день капати...але вчора до нас прийшов сімейний лікар з поліклініки і сказав, що спирт засушує і що шкірочку ту треба знімати і перекись капати! о так...і ми вже вчора нарешті покупались!
Ще хотіла запитати, коли і на скільки можна виходити на вулицю на початках?
думала сьогодні на балкон винести на пару хвилин, але всі кричуть, що "дубак" на дворі!

buhgaltersha
05.12.2013, 20:26
дубак-не дубак, а хвилин з 5-10 можна почати, тож зразу 2 години ніхто не совається)))
якщо вітер сильний - то справді на балкон винесіть

invisible
05.12.2013, 21:37
Ми народилися минулої зими (тоді коли зима затягнулася на 5 місяців:)), то десь через тиждень після народження почали гуляти на балконі потрохи (була мінусова температура).

Mazerati
05.12.2013, 22:39
Ми з пупчиком нічого не робили і не купали дитину, поки він не відпав.
А про присипку, то американські лікарі не радять нею взагалі користуватись. Бо потім, змиваючи їх, ви змиваєте захисний шарзі шкіри дитини і це може якраз спричинити висипку.
Цитата з книжечки, яку нам дали в шпиталі при виписці:
Do not use powders. Removing them from the skin will actually remove the first layer of skin, which protects your baby from bacteria. This could eventually result in diaper rash.
До слова, під памперсом жодного разу не мали подразнень, а от на голові мали пітничку через перегрів. Поклала раз дитину в шапці спати...одним словом, не повторюйте цієї помилки.

Людок
05.12.2013, 23:27
регулярна гігієна - не серветками, а водою чистою.
голопопити побільше.
спробуйте саму звичайну аптечну присипку

Згідна, зі всім крім присипки, вона нам ще гірше наробила

katysik
06.12.2013, 01:41
А про присипку, то американські лікарі не радять нею взагалі користуватись
Згідна, зі всім крім присипки, вона нам ще гірше наробила
На всі 1000% погоджуюсь! Якось посипала присипку на прищики схожі на пітничку на ніжках, то ще гірше стало... То був 1ий і останній раз, так і лежить собі та присипка без діла :)

Vittoriya
06.12.2013, 09:30
Моїй сестрі тут в Польщі теж сказали, що в жодному разі не користуватися присипкою! Минулого тижня як я була в них, в Юстинки дуже була червона попа, так ніби попечена. Змінили фірму підгузників (чоловік її купує Даду з Бедронки, бо вона дешевша, але тепер вже точно буде тільки Памперс брати) і за день як ніби й нічого не було..

Fleshka
06.12.2013, 09:38
До слова, під памперсом жодного разу не мали подразнень

А в Ромчика були в перші тижні. Я купувала звичайні памперси. Коли змінила їх на преміум, то перейшло. Назад до більш бюджетних памперсів змогли перейти вже коли йому місяці поза 3 виповнилось, а до того шкіра реагувала на будь-які інші крім памперс-преміум.
Присипка теж не знадобилась, пітничку під ручками і під пампіком дисетином вилікували. Його якийсь час не було в продажі, чула таке, цікаво чи зараз є.

Megan
06.12.2013, 09:43
цікаво чи зараз є.
ні, нема зараз. кажуть, що зняли з виробництва.

Nana11
06.12.2013, 11:47
гідна, зі всім крім присипки, вона нам ще гірше наробила
А нам допомогла, в нас був страшний дерматит після пологового, нічого не допомагало, то я мила відваром ромашки попу малій, ніяких серветок мокрих, і пробувала різні марки памперсів, нам підійшли тільки памперси преміум, ну і побільше голенькі лежали на пеленці непромокаємій. якось так. а ше одне, судокрем! мазал судокремом, тільки так шоб не було шо і судо крем і присипка, або одне або інше.

сніжна
06.12.2013, 12:24
коли і на скільки можна виходити на вулицю на початках?
думала сьогодні на балкон винести на пару хвилин, але всі кричуть, що "дубак" на двор
я про себе писати не буду, бо ми народилися навесні, тому гуляли одразу і не по 10 хвилин, а з першого ж разу годину відгуляли і за кілька днів були на вулиці вже по 7 годин на день. А от моя сестра народила доню в грудні. Тоді погода була подібна на сьогоднішню, тільки без сильного вітру. І хоч їй педіатр наказувала два тижні після пологового в хаті сидіти, вони з донею пішли гуляти теж на наступний день після виписки. І з першого разу вигуляли 30 хвилин. Взагалі сьогодні є досить сильний вітер. Тому для першої прогулянки не зовсім сприятлива погода. Але якщо у вас є власний балкон, то не бачу перешкод винести дитину туди принаймні хвилин на 15. Для перших прогулянок важливий не показник на градуснику ( хоча, звісно , при -10 новонароджену дитину вперше на прогулянку не винесеш), а вітряність та вологість.
кажуть, що зняли з виробництва.
шкода, що немає вже деситину. Нас колись тільки він і виручив- з пологовго виписали із жахливою пітницею на попі ( дітки тоді були окремо від мам і як там їм міняли памперси, ми могли лише здогадуватися). Не допомагали ні ромашки, ні присипки, ні бепантени , ні креми під підгузник і інші засоби. І лиш коли застосували деситин, за 2 дні узагалі забули про жахливі подразнення на сідничках.

Gorda
06.12.2013, 12:52
Ще хотіла запитати, коли і на скільки можна виходити на вулицю на початках?
думала сьогодні на балкон винести на пару хвилин, але всі кричуть, що "дубак" на дворі!
Я вже три рази на двір виходила, правда не можна більше 30 хв і коли вітер сильний. От сьогодні не вийду гуляти бо пориви вітру сильні. А так коли спокійно і до -10 градусів без заметів, то можна виходити.

katysik
06.12.2013, 13:31
От сьогодні не вийду гуляти бо пориви вітру сильніХотіла сьогодні піти погуляти з малим, але як побачила то вітрисько, теж передумала...Йдемо гуляти в слінгу на балкон :)

Haidee
06.12.2013, 13:57
Я зі старшою відразу гуляла, і з молодшою теж. В хаті сидіти нема чого, хіба якщо та прогулянка некомфортна навіть мамі. От в такий вітер мені не хочеться носа з хати висувати, але в мене і так старша хвора, то мусимо вдома відсиджуватися:( ну і гуляємо ми далеко не 30 хвилин. З чого то такі обмеження?

cjomcjomka
06.12.2013, 14:27
зі старшою відразу гуляла, і з молодшою теж
і я. Сергійко гуляв з 2 тижнів тільки через -28 - -30 надворі, які для мене робили прогулянки некомфортними.
Віруня гуляє з 4 днів - щойно я почулась в силі вийти надвір.

Gorda
06.12.2013, 15:35
Я зі старшою відразу гуляла, і з молодшою теж
Ну я не відразу. Сиділа вдома ще 7 днів, так казали, що дитина має звикнути до температури кімнати.

сніжна
06.12.2013, 16:46
що дитина має звикнути до температури кімнати.
то в перли медиків чи що? у мене так сусідка в червні місяці мало не місяць з хати не виходила...
правда не можна більше 30 хв
а чому не можна більше 30 хвилин? Сестра з малою у вашому віці в грудні місяці по 3 години в два заходи вже вигулювала. А я, напевно, була узагалі мамою-садистом- я гуляла з малим у будь-яку погоду , що навесні (коли народився), що взимку ( коли йому було 7 місяців на той час). І під дощем, і під вітром. На вулицю не виходила взимку лиш коли було більше-20. Тоді він у мене денний сон мав... на лоджії ( вдома не хотів, так як звик спати під час прогулянок)
Віруня гуляє з 4 днів - щойно я почулась в силі вийти надвір
+100

Khrystik
06.12.2013, 16:58
ми останнім часом гуляємо на балконі, або "догулюємо", якщо я змерзну, а малеча спить. заношу возика на балкон і вона собі досипає, а я відпочиваю\прибираю\готую :))
не бачу нічого поганого в гулянні на балконі. для мене то вихід, бо маю трохи вільного часу:girl_cool:

Gorda
07.12.2013, 10:35
то в перли медиків чи що?
Певне що таки в перли медиків :) Ну а те що не можна більше 30 хв. то вже чисто десь мені страшно, потрошки виходжу, щоб звикала до холоду. Хоча, лікар каже що можна гуляти скільки хочеш.

Heureuse
07.12.2013, 10:47
нам педіатр в пологовому сказала виходити гуляти через 10 днів, спочатку на 5 хвилин і кожного дня збільшувати тривалість. судячи з погоди, в нас певно так і буде, я сама на той вітер боюсь вийти...

elektronika
07.12.2013, 11:19
Ми мазали судокремом, один-два рази і минало.

сніжна
07.12.2013, 17:35
педіатр в пологовому сказала виходити гуляти через 10 днів, спочатку на 5 хвилин і кожного дня збільшувати тривалість.
в пологовому неонатологи чомусь такі поради дають не залежно від пори року. Ми народилися у квітні, один племінник- у березні,другий- в січні, племінниця- у червні, друга- в листопаді. У всіх поради були однаковісінькі. Сидіти вдома після виписки мало не 2 тижні, а тоді починати з 5 хвилин. Скажу по правді, ніхто з нас того так і не дотримався , окрім січневого племінника, який пробув вдома 3 тижні ( бо спочатку були морози по -15-20, а потім мамі вже було важко "налаштуватися" на перший вихід на вулицю)

Rostuslavchuk
07.12.2013, 18:01
а чому не можна більше 30 хвилин? Сестра з малою у вашому віці в грудні місяці по 3 години в два заходи вже вигулювала. А я, напевно, була узагалі мамою-садистом- я гуляла з малим у будь-яку погоду , що навесні (коли народився), що взимку ( коли йому було 7 місяців на той час). І під дощем, і під вітром. На вулицю не виходила взимку лиш коли було більше-20. Тоді він у мене денний сон мав... на лоджії ( вдома не хотів, так як звик спати під час прогулянок)
ото в нас аналогіча ситуація що зі старшим, що з молодшим - мама-садист - гуляєм в любу погоду. сусіди кажуть що я вар"ятка, а я кажу що я швидше з розуму зійду в хаті сидіти. Зі старшим перші прогулянки робив чоловік, бо я немогла то починав гуляти з 20 хвилин, тоді в квітні дуже холодно було пам"ятаю, а боротись з ним що можна гулькати довше, то було марно. А з меншим в липні на другий день після виписки півтори години прошвендялись зразу і пішли гамати. А вже через день гуляли цілми днями, до хати лише гамати ходили.

Що до висипки на попі, теж ту біду вхопили від Хагісів і то нам хватило раз в них погуляти і одну ніч поспати (то нам ще місяця не було і ми практично підгузками не користувалися) і на ранок на дупці одна половинка така червона і ширшава була як наждачка. Спас нас (і не тільки нас ;)) звичайнісінький крохмал, ну звичайно дупцю мили водичкою, памперси на гуляння і на ніч поміняли на памперси зелені посипала дупцю крохмалом як присипкою. Я чомусь категорично проти присипок, а особливо тих ароматизованих, не довіряю я їм не добре то тальк на дупцю сипати(((

Amilada
09.12.2013, 10:33
У мене назріли конкретні питання. Дублюю в цій темі.

Як тримати малятко при висужуванні?
Відколи його можна примотувати до себе?
Як в тому потренуватись до народження?

Розумію, що боятись брати на руки свою крихітку зовсім не буду. Та одне діло тримання на руках, друге всякі маніпуляціі.

cjomcjomka
09.12.2013, 10:50
Як тримати малятко при висужуванні?
під коліночка, спиночкою спираємо до себе, кут нахилу регулюємо під зручність свою і малюка. в неті є фотки.

від народження.
Як в тому потренуватись до народження?
з висаджуванням - не знаю, мені здається, то все нормально з досвідом вже прийде. З мотанням слінга є сенс потренуватись, поки великого живота нема. Плюшеві зайці, звісно, не діти. Але відчути де котре полотно проходить, де бортики, як то діло підтягнути - можна.

І взагалі, не так то все і складно :)

Heureuse
09.12.2013, 11:11
дитина хрипить. не завжди, переважно коли їсть. звук такий ніби треба йому добре відкашлятись. шось навіть не знаю що думати, змерзнути не міг...
і ще скажіть ше ви мені, що гикає дитина не обов'язково тому, що їй холодно, бо я вже сама починаю сумніватись

cjomcjomka
09.12.2013, 11:14
дитина хрипить. не завжди, переважно коли їсть
а в пб такого не було? лікар слухала?
якщо тільки коли їсть - може, молоко в носик залітає, бо інтенсивто тече....
гикає дитина не обов'язково тому, що їй холодно,
гикає - бо гикає. не тому що холодно.

Heureuse
09.12.2013, 11:22
а в пб такого не було?
не було, почалось два дні тому, після першого купання. мама звісно ж каже, що змерз. ну але ми температуру до градуса вимірювали, і кімнатну, і води, того купання було хвилин 5, може навіть менше, швиденько обтерли, висушили, закутали. якщо справді змерз, я не знаю тоді як купати...

cjomcjomka
09.12.2013, 11:31
як прийдуть патронажні - варто попросити, щоб послухали дитя. а між тим - класти на животик і лененько масажувати грудний відділ спинки, ІМХО.
думаю, нічого страшного нема, в мене всі діти в різні періоди потроху хрюкали і похропували.

Haidee
09.12.2013, 11:35
Юля, то нормально, що хрипить. Я так підозрюю, що не хрипить, а типу хрюкає, так? Те явище в новонароджених навіть назву якусь спеціальну має. Моя хрюкає, булькає, навіть часом покашлює. В діток є особливості в будові носових ходів, тому вони ті звуки видають. Ну і плюс сезон зараз такий: сухо в хаті, а може й зажарко. Як маєте балкон, виносьте дитину дихати свіжим повітрям.

barsiko
09.12.2013, 11:42
Моя лялька теж хрипить, булькає і хрюкає, особливо , коли тужиться після їжі, патронажна приходила слухала, казала все ОК, лише, щоб дитинку на підвищення класти, як в пологовому

GONE BABY GONE
09.12.2013, 11:45
навіть назву якусь спеціальну має
стридор

я теж свого часу переживале, за те, але наша педіатр нас заспокоїла, що нічого не страшного нема. Головне правильна температура, провітрювання і зволоження кімнати, бо при опаленні малюкам ще важче дихати від дуже сухого повітря.

Akina
09.12.2013, 12:01
що гикає дитина не обов'язково тому, що їй холодно
Нам вже 2 місяці, але малий і зараз інколи починає гикати після того як зригне. Але видно що то його не дуже хвилює, то я просто даю запити молоком якщо гикавка сама не проодить.

Fistawka
09.12.2013, 12:15
і ще скажіть ше ви мені, що гикає дитина не обов'язково тому, що їй холодно, бо я вже сама починаю сумніватись
ВІДПОВІСТИ
Дитина гикає не тому, що холодно)))
Мене моя мама мурдувала, що гикає, бо змерз))
Я тільки питала чи сама вона часто гикає коли змерзне:girl_crazy:

Heureuse
09.12.2013, 12:15
стридор
якраз читаю про це. таки мабуть воно і є, бо більше дитину нічого не турбує

Як маєте балкон, виносьте дитину дихати свіжим повітрям.
від завтра планую почати, бо шось мені все страшно і страшно..

Людок
09.12.2013, 12:56

Примотувати чим?
якщо шарфом, то дехто так з роддому виписується:)

BlackTee
09.12.2013, 13:21
Наш малий ще досі гикає коли трошки відбекне:)

сніжна
09.12.2013, 14:02
таки мабуть воно і є
у новонародженої дитинки фізіологічно звужені носові ходи. Тому вона посапує. При стидорі іде власне оте похрюкування у носику. Якщо би було щось серйозніше, то ви би почули важке дихання власне нижче, при плачі звук би трішки інший був ( трішки глухіший чи хрипший ніж зазвичай). В принципі, якщо дуже переживаєте, завжди можете викликати лікаря- до 40 днів після народження ваша дільнича і патронажна зобов язані першочергово з являтися при викликах до таких малків. Навіть без особливих підстав- щось вас турбує- передзвонили- викликали.Чим свіжіше, прохолодніше і вологіше ( в сезон опалення особливо) буде у кімнаті, тим легше дитинці буде дихати. Не бійтеся виносити малюка на балкон- там він буде захищений від вітру, а холод йому у одязі не страшний. Спокійно можна класти у люльку спати на балконі. Бо при такій погоді, як зараз, невідомо коли можна буде повноцінно з лялюсиком вийти погуляти. Весь цей час він дихає пересушеним "тепличним" повітрям.Для імунної системи це не найкращий варіант. Чим довший період кімнатного перебування, тим складніше йому потім адаптуватися до холодних умов на вулиці.
гикає
бо гикавка у малюків часто зумовлена власне або надлишком повітря, яке вони захоплюють під час годування, або підвищеною збудливістю нервової системи.

Brenda
09.12.2013, 14:03
Моїй Вікусі вже 8 місяців і вона теж гикає часто, після того, коли відригне. Це нормально, змерз- не змерз, тут ні до чого. На рахунок хрюкання, то ми теж перший місяць хрюкали, то типу нежить новонароджених чи як... Купіть зволожувач, провітроюйте часто і чо ви так боїтесь гуляти з дитиною? Ми винесли на балкон вперше відразу ж на наступний день після виписки , то було холодно ще, так як нині погода була. Гуляти почали десь на 5-ий день, спочатку 20 хв, потім півгодини, 40хв і годину, потім вже ггуляли нормально і повноцінно:)

jalla
09.12.2013, 14:44
в пологовому неонатологи чомусь такі поради дають не залежно від пори року
Нєа.)) Ми народились в розпал літа, то неонатолог в пологовому сказла по приїзді з ПБ на другий ж день вийти на 20 хв на вулицю. На третій можна 40 хв, до години, а далі вже необмежено гуляти.
Ми так і зробили. Нас коли знайомі на вулиці побачили, ужаснулись, кажуть "та ти ж два дні тому ще з пузом гасала"))) я кажу "не два, а три...":girl_crazy:

На рахунок присипки- то як кому. Для нас то помічник номер один. Оця аптечна сама дешевша. Зі старшим малим брала від Джонсона, але то один і той самий ефект.

звук такий ніби треба йому добре відкашлятись. шось навіть не знаю що думати, змерзнути не міг...
Ми то проходили. У мене двоє так хрюкали, з часом пройшло.
Але для власного заспокоєння дійсно хай послухає патронажна.

GONE BABY GONE
09.12.2013, 16:04
Ми народились в кінці вересня і неонатолог при виписці сказала,що сьогодні наше перше гуляння, і вже на наступний день можна йти гуляти, ми так і зробили правда казала хвилин 15-20 а ми пішли десь на 40хв.
Дівчата не бійтесь, своїх малюків :) так вони потребують нас і догляду, але не треба за все переживати, чи можна на вулицю, чи не захолодно дитинці, чи правильно я купаю( ми з нашим взагалі пірнаємо в ванні))), мама відчуає своє дитя і знає , як йому найкраще, і слухати як там хтось радить, і не виходити з хати, теж не вихід, я найбільше всього не хотіла, народити дитину і сидіти в дома, нехай маля відразу привчається ходити кудись і їздити, бо маю знайомих в яких малий народився на початку жовтня, рік тому, то вони всю зиму ніде не ходили, бо зима.... тепленько вділи ( не навдягали як капусту, що дитя все червоне і спотівше) і йдіть де вам хочеться чи потрібно.
Ми з тижневим малюком вже на закупи в Ашан їздили, і зранку виїжали так в вечері приїжали.
Знаю, що спочатку страшно за все і навіть зараз проскакувати може щось таке, але тими переживаннями, ви ні собі ні дитинці краще не зробите))

Khrystik
09.12.2013, 16:15
погоджуюся, що найкраще для дитини знає саме мама. то на рівні відчуттів, інтуїції. і купати треба, і гуляти, і нормально харчуватися і взагалі жити нормальним життям(то я про маму:)) єдине в чому я себе обмежую, то стараюся не ходити по дуже людних місцях з дитиною, та й сама також. щоб часом якийсь вірус не вхопити.

buhgaltersha
09.12.2013, 16:33
я найбільше всього не хотіла, народити дитину і сидіти в дома, нехай маля відразу привчається ходити кудись і їздити
+500
моя кума зі своїм синочком вдома цілий рік сиділа, ну типу в дворі (приватний будиночок) гуляли і вздовж по вулиці.... ні в кафе, ні в супермаркет, ні-ні, рано, рано
я не особливо передовик, але ми от хрестили - Ані було 16 днів - то ми вже до тої пори повноцінно гуляли (по 2 години); в 2,5 місяці ми вже з нею і чоловіком в кафе кілька годин могли посидіти; в 4 місяці нас носило вже де попало... та і до цієї пори носить:girl_crazy: (коли здорові)

Rostuslavchuk
09.12.2013, 17:08
в 2,5 місяці ми вже з нею і чоловіком в кафе кілька годин могли посидіти;
то я напевно тільки мачуха)))))) в тиждень ми їздили на озеро. я з мальком правда тільки повітрячком там дихали, але ... , в кафе ми справляли моє ДН як мальку було десь 9 днів (він 26 липня народився а ДН моє 3 серпня;)), то правда було на вулиці;) а в 2,5 місяці ми вже з мианюньчиком гуляли на весіллі, то ще самі кльові місяці десь з мальком розвіятись, поки маля тільки спить і їсть, в 3,5 на хрестинах. Такщо ніц страшного в тому нема, а про звичайне гуляння, то я взагалі мовчу. Треба гулькати, гулькати і ще раз гулькати!!!! Зі старшим теж постійно десь відпочивали.

Gorda
11.12.2013, 17:17
А що це коли в дитинки язичок біленький? не сильно, але всеодно. Казала медсестра якщо таке побачу, то промазати розчином соди 1 ч.л на шклянку води.

Lapatulya
11.12.2013, 17:51
А що це коли в дитинки язичок біленький?
в мене мала допоки була на ГВ, то в неї постійно був біленький язичок, це тривало до 2,2 роки. Лікар теж говорила брати марлю і розчином соди з водою чистити, нічого з тих рекомендацій не робила.

Khrystik
11.12.2013, 18:00
язичок біленький
білий наліт може означати молочницю. тоді дійсно радять протирати розчином соди.
а може просто бути наліт від молочка(якщо після годування з*являється)

Oliusia
11.12.2013, 18:56
в дитинки язичок біленький?
якщо тільки язичок (нема на піднебінні, щічках з внутріш.сторони) то від молочка вашого. з часом біьше слини буде виділятись і це проходити буде.

natorella
11.12.2013, 19:38
якщо тільки язичок (нема на піднебінні, щічках з внутріш.сторони) то від молочка вашого.
+++
якшо ж будуть такі собі *хлоп*я* на щоках і деснах- то молочниця

Gorda
12.12.2013, 17:03
Приходила сьогодні медсестра до нас. Подивилась і сказала, що кал трохи зі слизом, приписала давати один раз на день біфідумбактеріум, в кого була схожа ситуація? чи не зашкодить препарат дитині?

BlackTee
12.12.2013, 17:40
в кого була схожа ситуація
була і слизь і зелені каки- то нормально, ніц з тим не робили

Fistawka
12.12.2013, 17:53
приписала давати один раз на день біфідумбактеріум
В нас теж була слизь і зеленим какали, нічого не давала. Але в нас і зараз буває слизь, малого ніц при тому не турбує.
Я якось взагалі скептично відношусь до всяких бактеринів...НАм приписували від всіх проблем бактерії))Навіть від того, що мало спить)) Як на мене, якщо дитину нічого не турбує, то в такий манюнький організм не варто втручатись. Та флора собі сама сформується без всяких додаткових бактерій, то природньо. Чим менше втручатись, тим воно собі краще і швидше сформуться і заселиться корисними бактеріями.

Gorda
12.12.2013, 18:03
В нас теж була слизь і зеленим какали, нічого не давала. Але в нас і зараз буває слизь, малого ніц при тому не турбує.
Я якось взагалі скептично відношусь до всяких бактеринів...НАм приписували від всіх проблем бактерії))Навіть від того, що мало спить)) Як на мене, якщо дитину нічого не турбує, то в такий манюнький організм не варто втручатись. Та флора собі сама сформується без всяких додаткових бактерій, то природньо. Чим менше втручатись, тим воно собі краще і швидше сформуться і заселиться корисними бактеріями.
Сказала ще що то може бути грибок у кишечнику. Бо в малої ще висипка є на щочках, прищики маленькі,і це від того може бути, але вони не завжди червоні деколи коли годую, а так щочки біленькі. Але і не їм нічого алергенного, приймні стараюсь суттєво не змінювати свій раціон, все записую і їм таке, що вона нормально перетравлює. Єдине буває ще тужиться часто і пукає, в неті начитала, що це тоже може бути проблема з кишечником, але це добре що пукає, животик не вздутий

Fistawka
12.12.2013, 18:36
Єдине буває ще тужиться часто і пукає, в неті начитала, що це тоже може бути проблема з кишечником, але це добре що пукає, животик не вздутий
Оооо, ви би знали як моє чудо тиснулось)) Він тиснувся постійно! Коли спав, коли не спав, і навіть вночі...постійно. То тривало десь місяць. І само все пройшло. Я теж тут постійно жалілась. І коліки в нас були, місяць плачів. Прийшов час, шкт почав краще працювати і все внормувалось. Думаю, що з бактеріями теж би внормувалось(не факт що швидше), але я вирішила, що моїй дитині то не потрібно. Навіть в неті зустрічала десь думку, що отакі стимулювання нормалізації шкт призводить потім до всяких проблем з алергічними реакціями, з запорами і т.д.
Але то ваша дитинка і вам вирішувати що для неї краще.
Сказала ще що то може бути грибок у кишечнику. Бо в малої ще висипка є на щочках, прищики маленькі,і це від того може бути
Не шукайте проблем де їх немає:)
Які прищики? Може то у вас акне новонароджених ще не зійшло?

Mazerati
12.12.2013, 22:09
Про тиснення, пам'ятаю, що в нас таке було десь, коли малій було близько 2 місяців. Педіатр сказала, що то такий період і що дитина так тренується :))) само пройшло за декілька тижнів.
Ну і про догодовування, якщо малеча пісяє біля 8 раз на день, то все ок і ніякого догодовування не треба!

HOPIC
13.12.2013, 11:55
В мене питання щодо жовтушки: мала вже активніша, не спить по 5 годин, я її вже на годування не тормошу, але ми ще схожі на апельсинку. Через скільки часу воно пройде?
нам проходило місяць і кілька днів) я не переймалася дуже так, бо в нас в динаміці падав показник білірубіну, хоч і повільно

І що робити з тремором підборіддя?
нічого) перейде. незріла нервова система) ну хіба би дууже сильний, то може тонус і то я не впевнена

buhgaltersha
13.12.2013, 14:07
питання щодо жовтушки: мала вже активніша, не спить по 5 годин, я її вже на годування не тормошу, але ми ще схожі на апельсинку
мабуть, варто проконтролювати білірубін (здати кров), бо в нас жовтушка сама не сходила, до місяця Аня була як апельсин, а тоді довелось ставити крапельниці + пити гепатопротектор, бо білірубін був під 300

Gorda
13.12.2013, 15:05
Сказали нам що все таки молочниця в дитини є (язичок біленький і має два прищики на піднебінні). Призначили розчин Кандіду, читаю інструкцію в неті пише, що дітям застосовувати не можна. Зараз протираю язик розчином соди. Хто чим лікував? Чи той розчин соди допоможе?

Gybka Bob
13.12.2013, 15:07
Моя малеча, як приїхали з пологового, то спала досить довго між годуваннями...по 3 і навіть по 4 год! тепер ледве на 1,5 год вистачає їй того спання. Інколи відразу після годування засинає (переважно вдень) а інколи і до 5 год їй не спиться (переважно вночі):girl_nea:
От в нас проблема в тому, що хлептає вона з такою швидкістю, що дуже часто це закінчується фонтаном!
А ще в нас жахливо закисають очі! Дитина не взмозі очі сама відкрити після довгого сну! Ще в пологовому як з"явилось, так не проходить...капаємо, промиваємо - немає результату. Педіатр сказала, що якщо до місяця не пройде, їхати в Брюховичі, там очна лікарня і щось там пробивати.....надіюсь обійдемся без того!
Ну і вискочили нам десь три вугрики...що воно таке? і чи варто хвилюватись!?
Ой нажалілась...порадьте щось, досвідченні матусі!:girl_smile:

cjomcjomka
13.12.2013, 15:07
Чи той розчин соди допоможе?
У Вірусиному випадку допоміг. Буквально пару днів по 2 рази почистила тампончиком з содовим розчином - і все ОК.

Rostuslavchuk
13.12.2013, 15:13
мені ж далі говорять що не наїдається.
дуже важко морально, коли ти знаєш що правильно роблять, а тобі масло в вогонь підливають, ви постарайтесь не чути те що вам говорять, мама краще дитину відчуває. Головне не сумнівайтесь в тому що робите. Бо завжди всі "мудріші" ніж мама, а тим паче коли дитятко перше;) Ми це вже проходили))) Такщо можу побажати вам лише вірних рішень ;)

---------- Додано в 15:10 ---------- Попередній допис був написаний в 15:09 ----------

Хто чим лікував?
може полетять у нас капці, але оскільки я великий противник соди, то протирала розчином синьки в аптеці в рецептурному відділі купувала. то нам за 2 дні пройшло.

---------- Додано в 15:13 ---------- Попередній допис був написаний в 15:10 ----------

мої "крупні" діти - Сергійко і Віруня - потребують не те що прикладання на вимогу, а пропозиції. Лінтяї трохи От Дми як приклався - так і їв так, що, здавалось, відпусти руки - висітиме на циці силою "присоски". Різні діти...
отв нас теж так зі старшим було, як Дми. А молодший, не лінтяй, а просто зівака мала, лишній звук і вже йому туди треба, відволікається дуже))))

Gorda
13.12.2013, 15:14
може полетять у нас капці, але оскільки я великий противник соди, то протирала розчином синьки в аптеці в рецептурному відділі купувала. то нам за 2 дні пройшло
Ну мені сьогодні казали за синьку. Що сода не допомогла, а синька одразу вилікувала. Ну поки содою помажу а далі буду бачити.

Gybka Bob
13.12.2013, 17:35
А очка чим промиваєте
промиваю ромашкою, а капаю левоміцитином

katysik
13.12.2013, 18:13
І що робити з тремором підборіддя
Ми не робили нічого, з часом нервова система внормувалась і тремор пройшов сам :)

молодший, не лінтяй, а просто зівака мала, лишній звук і вже йому туди треба, відволікається дуже
хі, у мене такий самий зівака. Вчора лежить собі їсть, відвернувся, подивився на чоловіка, знов їсть, знов відвернувся, подивися пару хвилин телевізор, знов їсть, ше любить поагукати до мене, посміятись і далі цямати :girl_smile:

сніжна
14.12.2013, 02:05
що хлептає вона з такою швидкістю, що дуже часто це закінчується фонтаном!
можливо частіше пропонуйте їй груди.Для 16-денної лялі перерва у 1,5 і більше годин ще є велика. Вона потім із жадністю починає пити молочко і захоплює при прикладанні багато повітря, що і призводить до значних зригувань.
Ну і вискочили нам десь три вугрики
а чому ви вирішили, що це вугрики? У діток на носику та личку бувають білі маленькі прищики- мілії. З ними нічого не потрібно робити- вони минають самі. Бо вугрики у класичному розумінні для дитинки непритаманні. Це вже одна з ознак того ж стафілококу чи іншої бактеріальної інфекції. Але при цьому там би ще купа супутніх ознак була. Так що у вас , скоріше за все звичайні мілії
Ще в пологовому як з"явилось, так не проходить...капаємо, промиваємо - немає результату. Педіатр сказала, що якщо до місяця не пройде, їхати в Брюховичі, там очна лікарня і щось там пробивати..
є ще спеціальні масажі для відкриття сльозового канальчику, але вам їх лікар має показати. Якщо мазі-масажі не допомагають, тоді канальчик пробивають.

sanches
14.12.2013, 02:05
І що робити з тремором підборіддя?
в нас само пройшло...
навіть якщо двійня - у кожного свій темп набору.
Так! В моїх зараз біля 1,3 кг різниці, а народились з різницею в 100 грам...
Різні діти...
І знову - так. Матвій лінивий, а Віталік до циці як присмокчеться, то як пилосос))
Вже тепер можу сказати, що я сама винна, що загубила ГВ..
Аналогічно. Не витримала нагрузки. Сподіваюсь хоч змішане простягти подовше.

Gybka Bob
14.12.2013, 10:40
У діток на носику та личку бувають білі маленькі прищики
та власне, що це не білі прищики, а темно-коричневі цятки трішки випуклі, що при дотику їх відчутно!

bobryha
14.12.2013, 11:32
А ще в нас жахливо закисають очі! Дитина не взмозі очі сама відкрити після довгого сну! Ще в пологовому як з"явилось, так не проходить...капаємо, промиваємо - немає результату. Педіатр сказала, що якщо до місяця не пройде, їхати в Брюховичі, там очна лікарня і щось там пробивати.....надіюсь обійдемся без того
В мене з малим було таке ж. жахливо закисали очі((( промивали і ромашкою і чаєм і потім фурациліном і нічо не допомагало, капали всякі каплі і 0 ефекту. а мама моя вперлася рогом , що не дозволю такій маленькій дитині до очей лізти і не впустила мене з ним в Брюховичі(за що зараз я їй дуже вдячна). ми похрестили малого, коли йому було 1,5 місяці, і після чого поїхали на дачу на 5 днів. я там нічим не мазала ,нічим не капала і очка самі пройшли.і слава Богу більше воно не поверталось. потім я вже взнала що пробивання слізних каналів дуже складна процедура, звичайно дуже стресова для дитини і дуже часто буває що навіть після такої операції в дитини повторяються проблеми з очками.(в моєї родички таке було що операція взагалі не дала ніякого ефекту). а як потім вияснилось, в нас був стафілокок і то пробивання би нічого не дало.
п.с. доречі ви можете робити масажик дитині(якщо є підозра що це все таки забиті слізні канали). пальцем легенько помасувати круговими рухами між носиком і під початком очка( там де знаходяться слізні канали). в неті десь має бути більш детальний опис з малюночком

Bree van deKamp
15.12.2013, 10:01
що це не білі прищики, а темно-коричневі цятки трішки випуклі, що при дотику їх відчутно!
То подібне на такі "файні" підліткові вугрі з темним кінчиком? В нас таких було два на личку. Один сам десь дівся(напевне одягом зчухрався), а другий я сама видушила десь тиждень тому( легенькл натисла і з відтам вискочила така коричнева, тверда горошина) З"явились ці прищики коло нам щей місяця не було.

Імель
18.12.2013, 16:52
Прошу не забувати про існування профільних тем! І про догодовування, і про коліки!!!
Бонуси за модераторську доставку у відповідні теми ніхто не відміняв!

Gybka Bob
19.12.2013, 10:47
Дівчата, а коли малюки почали вас впізнавати? ну реагувати якось особливо?

Savchenko
19.12.2013, 23:50
Наша Надійка почала шукати мене очима два тижні тому, на кухні чоловік тримав її на руках, а я готувала вечерю і ходила туди сюди - то до плити,то до столу і вона голівкою крутила і повертала за моїми пересуваннями:kiss: Відтоді і посміхається і коли чоловік глядить в іншій кімнаті і мене немає,потім приходжу,то в доні змінюється вираз обличчя як мене бачить...таке захопливе і теж відразу посміхається як починаю до неї щось говорити)

Kohaju
20.12.2013, 10:26
Десь теж в такий період, як в Савченко, +\-.

hitrynja
30.12.2013, 13:50
дівчатка, хвилює таке питання - яка кімнатна температура і вологість у вас в квартирі і яка б була комфортна для малюка? а то бабусі товчуть одне, в інтернеті інше(((((
зараз у нас +24 і вологість 38-41. в інтернеті пише - комфортна 18-19, вологість 58-60. можливо хтось теж цим заморочувався))) і ще - як і скільки варто надягати? чи вдягаєте шапочку вдома? бо ми зараз в бодіку+чоловічок+тоненьке покривальце або байкова пеленочка+ на сон накриваю теплішим одіяльцем... чоловік кричить, що перегріваю дитину, а я трогаю по ручкам - то так йому тепло... скільки разів провітрюєте кімнату? ох ж ці перші тижні і новоспечені матусі - стільки інформації треба взнати)

Margarett
30.12.2013, 14:06
комфортна 18-19
Так і є.
вологість 58-60
Тут межі зазначають 50-70 %.
Дотримуватись було би зовсім не зле (особливо коли хвороба чи насмарк у дитини, холодніше повідря сприяє більшому охолодження тіла відповідно це прив"язано до гарячки(звісно коли є); вологіше повітря - швидше і краще виходить слиз з носа), але з ряду певних обставин не усі так роблять. У мене в квартирі тепліше і сухіше ніж зазначені вище межі, власне намагаюсь перевітрювати кімнати і відповідно знижувати темп. і розмішувати це сухе повітря. Але для останнього ще добре слугує зволожувач повітря.

Взагалі то краще не догріти.

buhgaltersha
30.12.2013, 14:17
зараз у нас +24 і вологість 38-41
зараз у вас новонароджений, то в принципі, може бути і +24, але поступово трохи прикручуйте батареї, або провітрюйте часто
взагалі, це трохи забагато, краще близько +20,+19
а вологість - явно низька, або рушники на батареї, або зволожувач (ми купили, ще ні разу не пошкодували, кожну ніч працює)

cjomcjomka
30.12.2013, 14:37
все з двома реально
і з трьома теж :)
+24 і вологість 38-41
жаркувато, сухувато. в мене коли вологість нижче 50 опускається, всі починають сухо підкашлювати
зараз в мене в хаті 21.5 градуса і 52 вологості, Віруся в тоненькій бавовняній кофтинці і штанятках

Amarillis
30.12.2013, 14:55
дівчатка, хвилює таке питання - яка кімнатна температура і вологість у вас в квартирі і яка б була комфортна для малюка? а то бабусі товчуть одне, в інтернеті інше(((((
зараз у нас +24 і вологість 38-41. в інтернеті пише - комфортна 18-19, вологість 58-60. можливо хтось теж цим заморочувався))) і ще - як і скільки варто надягати? чи вдягаєте шапочку вдома?

24 то в нас найвища температура в середньому 22-23 більше стараємось не піднімати. Вологість не нижче 45.
Ніякої шапочки, навіть після купання наші "коси" висихають після витирання рушником.

Pearl
03.01.2014, 19:39
можливо хтось теж цим заморочувався)))
Я з таких))) Тому з першого дня вдома температура повітря в нашій кімнаті 19-21 град., а вологість 68-70%(завдяки зволожувачу повітря, який працює практично постійно). Провітрюємо регулярно щодня, окрім того маємо ще очищувач повітря з різними фільтрами, іонізатором і ультрафіолетовою лампою.

як і скільки варто надягати?
Ми одягаємо так:
1) звичайний тоненький бавовняний бодік на короткий рукавчик + трішки тепліший мікрофлісовий чоловічок/костюмчик зі шкарпеточками
або
2) звичайний тоненький бавовняний бодік на довгий рукавчик + звичайний бавовняний чоловічок/костюмчик зі шкарпеточками

чи вдягаєте шапочку вдома?
Тільки після купання(купаємо дуже пізно) на ніч.

трогаю по ручкам - то так йому тепло...
Читала, що ручки, ніжки і носик - не показники. Кажуть, що найкраще орієнтуватися по животику))

hitrynja
03.01.2014, 23:05
була сьогодні у нас педіатр і назначила малому вітамін Е і магне б6, бо я сказала, що трохи нас животик мучить..виписала ще лактомун і якщо щось колікід. якщо з 2 останніми зрозуміло, то навіщо 2 перших?

Мар'яся
03.01.2014, 23:17
навіщо 2 перших?
а навіщо два других?

hitrynja
03.01.2014, 23:33
ну я написала "зроуміло", ане "треба")))

invisible
04.01.2014, 00:58
Капець. Ото в нас лікарі. Магне Б6 кількатижневій дитині... Мдя. Мабуть щоб спокійніша була чи що. А вітамін Е... Вперше чую про таке для немовлят. Навіщо взагалі такій дитині на ГВ штучні вітаміни? Терміново міняйте лікаря. Банальне "мучить животик", через яке всі проходять, отак лікувати?!

hrystusja
04.01.2014, 01:11
Ото в нас лікарі, якщо викликали, значить треба лікувати, ліки приписувати. Слів бракує. Насолоджуйтесь малям і фільтруйте поради лікаря, або й міняйте зовсім того порадника.

сніжна
04.01.2014, 02:16
малому вітамін Е і магне б6,
якщо "докопуватися до суті" препаратів, то:
-магній діє розслабляюче на нервову систему, відповідно і на гладку мускулатуру. Оскільки підвищене газоутворення у кишківнику частіше спостерігається у емоційно-нервово-підвищенозбудливих осіб, то Магне В6 мало би діяти дещо "заспокійливе". Питання у тому, що природа колік у немовлят в основному зумовлена іншими чинниками, ніж у дорослих осіб. Ну а про фізіологічне дозрівання ферментної системи та нервової системи з віком говорити не варто. Тоді, яким чином Магне В6 аж так помічне при коліках?
- вітамін Е- має антиокислювальну дію на клітини. Знов таки, цей вітамін має дію і на нервову систему, сприяючи її нормальному функціонуванню. Його призначають хіба недоношеним діткам, в яких виявлений авітаміноз та анемія. Питання у тому, що надлишок вітаміну Е в організмі є куди шкідливішим, від його недостачі. Для чого призначати вітамін Е від колік? Адже знову-таки- якби це все було зав язано лише на незрілості нервової системи малюків...
- лактомун- у дитинки порушена мікрофлора кишківника, що визначено аналізами і що є причиною колік?
-колікід- той самий симетикон ( діюча речовина еспумізану і іже з ними подібних синтетичних медикаментів)- розщеплює бульки газу у кишківнику, полегшує стан при сильних коліках. Принцип дії- той самий, що у будь-яких вітрогінних засобів ( синтетичних чи природніх на кшалт укропної водички)

hitrynja
04.01.2014, 15:02
та я вчора сама проштудіювала купу інформації і дійшла до висновку, що нічого з того давати не буду!!! все, що вводиться штучно - ще більше порушує роботу ЖКТ дитинки+ коліки - це нормальний процес розвитку і всі через це проходять - за кордоном взагалі таке не лікують. на скільки мені відомо.
вчора активно викладались на животик і вночі перед годуванням також і спали спокійно - дитина в мене тільки час від часу (декілька разів надень) може пискнути від животика - не вважаю то приводом вживати хімію!!!!!! їсть нормально, в туалет ходить відмінно - для чого??? просто якось віриш завжди, що то фахівець, повинен знати і все таке і по наївності думаєш, що твоїми проблемами справді переймуться...дякую, сніжна, за тлумачення!

Brenda
04.01.2014, 15:57
просто якось віриш завжди, що то фахівець, повинен знати і все таке
та-та, тільки ті фахівці так звані деякі, щоб стати лікарями і закінчити нарешті той ВУЗ та й влаштуватись на роботу - мусять обезбашені бабки башляти, бо самі тупі і нічого не знають. Що не знаєте, яка в нас медицина? ;-)

сніжна
04.01.2014, 16:56
яка в нас медицина?
не вся така медицина (на щастя). Але окремі "кадри" попадаються. Думаю, тут проблема ще може бути у тому, що тепер- "сімейна медицина". І якщо консультації педіатра тепер надає терапевт , який усе життя лише дорослих лікував, а по сімейній медицині пройшов 2-місячні курси підвищення кваліфікації, відповідне і призначення буде. Як для дорослого, без урахувань нюансів немовлят.

Kohaju
04.01.2014, 22:39
Ми правда штучники, але я лактомун даю, коли алергійка, дуже швидко минає, з чого я роблю висновки, що всяка бяка все ж з кішківника. І сама попила лактомун, бо сама маю проблеми з ЖКТ. Думаю, якщо ви на ГВ, то вам і не треба.

Gorda
20.01.2014, 17:59
Цікавить якими кремами для личка дитинки від морозу користуєтесь? Чи користуєтесь взагалі? В мене є крем Червона шапочка, не знаю чи ним можна мазати дитинку, чи не зашкодить?

rununkulos
20.01.2014, 18:28
Чи користуєтесь взагалі
Якщо дитя їде у возику-то не бачу в тому потреби. Коли вже бігає, то можливо, хоча це теж індивідуально.
Ми наразі ніяким засобом ще не користувались конкретно для лиця.

katysik
20.01.2014, 19:29
якими кремами для личка дитинки від морозу користуєтесь?
я десь недавно вичитала, що для захисту дитячого личка від морозу/обвітрення, треба використовувати крем, в складі якого не буде води. Ми на разі мастили звичайним, як будуть морози, так планую купити спеціальний, напр від чіко.

Brenda
20.01.2014, 20:51
Ми поки шо нічого не використовували. Я думаю, коли дитинка лежить в люльці, то ніякі обвітрення їйн страшні, тим більше, що при морозі Ви більше години точно не витримаєте...

Gorda
23.01.2014, 12:11
Як почистити дитині носика, правильно? Бо я чищу і не завжди на ватці залишаютьс сопельки. Переживаю щоб дитині біди не наробити, бо можу їх позабивати глибше.

Margarett
23.01.2014, 12:20
Як почистити дитині носика, правильно?
Робила так.
Скрутити джгутик (ще кажуть ротунда) з вати/ можна бинту (кому як простіше). Такий по розміру ніздрі. В ніс пару крапель соляного р-ну (тоді кірочки від слизу краще відлущуються від слизової) і після закапування джгутик у ніс і прокрутити, витягти. Довжина ротунди (+-) ніздря + та частина за яку тримати джгутик. Так на око прикидала, щоб задалеко не запхати.
Хоч то і не боляче, але дітям така маніпуляція не подобається.

Gorda
23.01.2014, 18:27
Дякую. Я так робила , але може затонкі джгутики робила. Та вона так плаче і корчиться.....але що зробиш.

fiesta
23.01.2014, 18:50
Як почистити дитині носика, правильно? Бо я чищу і не завжди на ватці залишаютьс сопельки.

В дитини нежить? Я капала аква-маріс і аспіратором витягала.
Але якщо нежиті нема, то нащо вичищати?

Irysochka
23.01.2014, 19:43
Як почистити дитині носика, правильно? Бо я чищу і не завжди на ватці залишаютьс сопельки
Зараз при простуді (відповідно і сопельок більше) я користуюся назальним аспіратором (отривін) і капельками для очищення носа (отривін, аквамаріс). У деякій літературі читала, що такий соляний розчин можна зробити самому (розвівши у відповідній пропорції сіль та воду) або використовувати фізіологічний розчин (той, що використовують для крапельниць).
Для щоденної гігєни використовую ватні джугитики, змочені у теплій кип’яченій воді.

Heureuse
24.01.2014, 13:08
маєм бюбхенівський крем від вітру та морозу. мастила пару раз як сильний вітер був, бо хоч там в люльку справді мало шо задуває, мені так спокійніше :) а на мороз навіть не знаю чи вартує мазати...

jMoondance
24.01.2014, 15:23
маєм бюбхенівський крем від вітру та морозу. мастила пару раз як сильний вітер був, бо хоч там в люльку справді мало шо задуває, мені так спокійніше а на мороз навіть не знаю чи вартує мазати...
я також таким кремом користуюсь, і в мороз також, але вдома за мазаю за хвилин 10-20 до виходу на вулицю.

---------- Додано в 15:23 ---------- Попередній допис був написаний в 15:20 ----------

Як почистити дитині носика, правильно? Бо я чищу і не завжди на ватці залишаютьс сопельки. Переживаю щоб дитині біди не наробити, бо можу їх позабивати глибше.
я користувалась аква марісом тоді та соплевідсмоктувачем, допомогло. Тай на далі для профілактики раз в день капаю крапельки.

Almariel
24.01.2014, 16:41
Тай на далі для профілактики раз в день капаю крапельки.
у вас дуже сухо? чи для якої профілактики? нехай би слизова сама пристосовувалась до навколишнього середовища, ІМХО. або зволожуйте повітря.

Gorda
24.01.2014, 18:41
А скільки часу гуляєте в таку погоду з мацьопами?

Lapatulya
24.01.2014, 19:04
А скільки часу гуляєте в таку погоду з мацьопами?
ми гуляємо хвилин 40-60, а сьогодні взагалі не виходили, то потім про це пожаліла, боо фактично цілий день не спав...

Khrystik
25.01.2014, 14:47
в такий мороз гуляємо на балконі. там температура трохи вища, ніж надворі. спимо-колишемося до 3х годин в обід.
раз виповзла на вулицю(десь на годинку), то так змерзла, та і малеча чомусь не дуже спала...

jMoondance
25.01.2014, 23:57
у вас дуже сухо? чи для якої профілактики? нехай би слизова сама пристосовувалась до навколишнього середовища, ІМХО. або зволожуйте повітря.
у нас досить сухо, батареї шмалять по повній, вікна майже дуже часто відкриті навіть зимою, бо душнувато стає. Зара даю для профілакти. А зволожувач ми купили, тільки він зараз в ремонті((

---------- Додано в 23:57 ---------- Попередній допис був написаний в 23:55 ----------

Ми гуляєм до -10 сьогодні гуляли на балконі, дуже добре спали аж 3 год. Балкон засклений, але вікна привідкриваю.

Gorda
26.01.2014, 00:35
ми гуляємо хвилин 40-60, а сьогодні взагалі не виходили, то потім про це пожаліла, боо фактично цілий день не спав...

Я тоже стільки часу гуляю. Бо вже подумала, що може де задовго, але значить нормально. І ми не виходили. Такий вітер і мороз, я не ризиунула.

Gabi
26.01.2014, 14:00
Носик дуже файно капати Аквамарісом для профілактики сопельок і зволоження слизової. А от відсмоктувати соплі без потреби я б не радила. Бо чим більше будете ті соплі тягнути, тим більше їх буде + можна пошкодити слизову.

jalla
26.01.2014, 17:00
Носик дуже файно капати Аквамарісом для профілактики сопельок і зволоження слизової.
Я б не лізла з тими всякими сольовими розчинами до насика дитини без потреби. Я промивала коли малий сопельки мав, то були цілі тортури з тими крапаннями.
Якщо все гуд, то краще почати з врегулюваннч вологості повітря в приміщенні.

Імель
05.02.2014, 18:01
Розгребла тему! Закріпила топ!
Будьте уважні!
В цій темі обговорюємо догляд за дитиною до досягнення нею 28 днів життя, але всі профільні питання несемо у відповідні існуючі теми!

irushka
07.02.2014, 09:06
Дівчата, а коли треба йти вперше гуляти з немовлятком, що родилося взимку? Мої двоє листопадові, то ми були надворі наступного дня після пологового, ловили сонячні дні, а моїй сестрі педіатр сказала про двір навіть не думати ще в найближчі два тижні, а дитині вже тиждень є, тобто майже місяць дитина не буде надворі? Лікар чогось пов`язала це з пупчиком, казала поки не заживе - ніякого двору, може хтось знає в чому тут зв`язок?

Chekay
07.02.2014, 09:37
а коли треба йти вперше гуляти з немовлятком, що родилося взимку?

я народила в середині грудня, то як виписували з пологового сказали з наступного дня поступово виносити на двір, по 10хв збільшуючи час перебування, бо як сказала лікар - холодно, але ж не будемо 3 місяці чекати весни, щоб потепліло. Коли вперше прийшла додому сімейна лікарка - сказала до 10 днів не виносити, бо так вони всім рекомендують, я гуляти почала через день після виписки, і одразу на вулиці наткнулася на свою сімейну (на наступний день після її візиту), вона тільки усміхнулася, а в місяць на огляді каже - ви молодці скоро гуляти почали..... от і зрозумій їх - то казала ще тиждень вдома тримати, а я не послухала її і за її словами молодець:girl_crazy:

fiesta
07.02.2014, 11:41
Моя мала в березні народилась - сніг і мороз були огого. Але ми теж відразу гуляли 10 хв і більше.
А до чого тут пупчик???

oksumoron
07.02.2014, 14:21
Ото я вже вночі перестрашилась, взяла малюка в руки щоб змінити памперс (десь година пройшла з моменту годування) а дитина давай спершу випчихувати соплями, а потім бачу, що посинає пускати слюни і відригувати!
До повного шастя ше і попісяв на мене, поки я щось пробувала його мити!

Heureuse
07.02.2014, 14:54
До повного шастя ше і попісяв на мене
ггг, мій ше як в роддомі вперше мене обпіськав, так тепер кожного разу фонтани пускає як міняєм підгузник :girl_haha:

Patty
07.02.2014, 16:04
так тепер кожного разу фонтани пускає як міняєм підгузник
Ага, це напевно така реакція на холодне повітря після теплого підгузника. Я завжди розстібала, і ще трошки прикритим тримала, і в процесі зміни рушник на пузіку на випадок чого. Мій ще в перші дні докакнути полюбляв так прицільно (
Взагалі ми частіше до їжі міняли, ну і за потребою, звісно, часом після їжі також. Бо якщо його зайвий раз після їжі турбували з підгузником, малий ставав дуже вредно-плаксивий, зригував і не міг заснути. :(
І що то мене в яслі занесло? Давно не нянчилася :d25: Ех..

buhgaltersha
08.02.2014, 06:39
Лікар чогось пов`язала це з пупчиком, казала поки не заживе - ніякого двору, може хтось знає в чому тут зв`язок?
не чула ще такого
коли немає сильного морозу (ну от до -10 приміром) і сильного вітру - то чому не гуляти?
я вважаю, що маринувати вдома не варто
і ще питання, як гуляти, бо у візочку довго тинятись в мороз таки не варто - маля ж не рухається, в слінгу - інша справа, мама гріє

Gorda
08.02.2014, 10:14
не чула ще такого
коли немає сильного морозу (ну от до -10 приміром) і сильного вітру - то чому не гуляти?
я вважаю, що маринувати вдома не варто
і ще питання, як гуляти, бо у візочку довго тинятись в мороз таки не варто - маля ж не рухається, в слінгу - інша справа, мама гріє

Я зі своєю малою нормально у візочку гуляла 30-40 хв. В мороз. Нормально. Вона була закутана і завжди тепленька. І так з перших днів фактично.

cjomcjomka
08.02.2014, 10:36
Гуляли з Сергійком у слінгу під слінгокурткою. починаючи від 2 тижнів малюка. Надворі було в середньому -20, гуляли хвилин по 40.

buhgaltersha
09.02.2014, 06:22
Я зі своєю малою нормально у візочку гуляла 30-40 хв. В мороз
стільки і є нормально
бо 2 год у візочку в -20 - знущання, то чисто моя думка, приймаю тапки
ааа, згадала, колись теж в мороз гуляли у візочку - то я їй сольову грілку під ніжки засунула (Ані місяці 4 було, але вона все-одно на вулиці весь спала)
мені педіатр говорила на рахунок морозу, що краще вийти 3 рази по 30 хв, ніж 1 раз на півтори години (але ми всі розуміємо, що стільки часу, щоб тричі вдягнути/роздягнути дитину, та і самій одягнутись/роздягнутись ніхто не має)

Gorda
09.02.2014, 08:04
стільки і є нормально
бо 2 год у візочку в -20 - знущання, то чисто моя думка, приймаю тапки
ааа, згадала, колись теж в мороз гуляли у візочку - то я їй сольову грілку під ніжки засунула (Ані місяці 4 було, але вона все-одно на вулиці весь спала)
мені педіатр говорила на рахунок морозу, що краще вийти 3 рази по 30 хв, ніж 1 раз на півтори години (але ми всі розуміємо, що стільки часу, щоб тричі вдягнути/роздягнути дитину, та і самій одягнутись/роздягнутись ніхто не має)

Я також думаю що то знущання. Мені педіатр одна казала, що можеш гуляти 2 год. Навіть при -10 нічого не буде. Я одного разу годинку при такій темперетурі погуляла, то в малої носик був холоднющий і червоний. Вона була добре одягнена. То я злякалась думала що захворіє. Зараз я такого вже не роблю.

cjomcjomka
09.02.2014, 09:30
Мені все руки не доходили розповісти от про що. Про шкіру малюків, особливо - народжених в терміні поза 40 тижнів.
Дуже запало в пам'ять, як Наторелла розповідала про народження Юрчика - що з малявочки не витирали змазку. Мене то зацікавило, здалось мені суттєвим. З Сергійком, нажаль, того моменту відслідкувати не вдалось, але вже з Вірунею я чітко пам'ятала: нікого і нічого не витирати. Чоловік каже: "а як? потім помиємо, чи що?" а я кажу: 20 хвилин - і нікого не треба буде мити. І правда, за 20-30 хвилин змазка вся увібралась у шкіру, і доця була така гарна і оксамитова.
А коли ми потрапили в ПБ - я не відслідкувала як слід. Відмови написала від щеплень, а стояти біля оглядаючого лікаря не могла, бо голова мені крутилась... і її першим ділом протерли спиртом - з голови до ніг. По ідеї мали б обробити складочки, але вирішили вже дезинфікувати - так дезинфікувати. Що потім було в нас зі шкірою... чисто пергамент. Ручки-ніжки облущились цілими "шкарпеточками" і "рукавичками", а на животику і шийці у складочках утворились тріщини до крові. Патронажна медсестра була в шоці.
Вдома то все минуло, бо ми подовгу висиджували з донею в ромашкових ваннах, провітрювались, легенько мастились олійкою - ручки-ніжки. Одяг - тільки бавовна. Наше щастя, що ні на вулиці ні вдома не було спекотно.
Загалом, от вам і "суха шкіра у переношених". просто не вимивати, не обробляти агресивними засобами - і нічого в тій шкірі страшного нема. Ми от до сих пір миємось просто водою, або - просто травичкою завареною. Без мила і шампунів. І шкіра супер, і волоссячко.

Женічка
09.02.2014, 09:41
протерли спиртом - з голови до ніг.
Юля, то всім так роблять? я в шоці, ще такого не чула. мій Сашко теж, типу, переношений за їхніми мірками був, але зі шкірою проблем не було взагалі. з Настею, яка народилась на 40 тижні зі шкірочокою ми намучились досить сильно, все облазило, шелушилось страшно.

DesperateHousewife
09.02.2014, 13:03
О, я теж сьогодні якраз питання сухої шкірочки обдумувала. Марічка народилась майже в 42 повних тижні, облазили тільки кінцівки ручок і ніжок, ну і я то розуміла як ознаку переносу. Але Дануся народилась на 40 тижні (а якщо по місячних, то ще на півтора тижні раніше), але облазить повністю все тіло. Змаску не змивали нічим. Чим то пояснити не знаю.

Маю питання про гіпертонус. Де можна щось толкове і адекватне почитати? Бо маю на нього підозру і не знаю чи починати панікувати, чи бігти до лікаря.

Fleshka
09.02.2014, 13:41
Юля, то всім так роблять?
Приєднуюсь до запитання.
Раніше, швидше за все не практикували, бо Ромчик хоч і на тиждень довше графіка ношений, проте шкіру мав ніжну, ніякого натяку на сухість. Я тими олійками і не користувалась, і щиро дивувалась, навіщо вони в списках в пологовий.

А тепер читаю вас, і певне всеж візьму в баночку трішечки, на всякпожарний, тим більше, якщо з"явилась практика спиртом діток обробляти.

cjomcjomka
09.02.2014, 13:54
Юля, то всім так роблять?
Приєднуюсь до запитання.
наскільки я знаю - складочки обробляють камфорним спиртом усім діткам. А Віруся - ойойой брудна нестерильна дитина. і обтерли всю...

napoleona
09.02.2014, 14:04
тим більше, якщо з"явилась практика спиртом діток обробляти.
ми родились на 41 і 3дні, шкіра була суперова, ніколи нічим не мастила, але таки в пб дитину кожен день обробляли камфорним спиртом, я була в шоці і його навіть не мала, то лікарка брала у сусідки по палаті, от і мені цікаво чи то знову тре мати той спирт?(хто останнім часом народжував розкажіть)

---------- Додано в 14:04 ---------- Попередній допис був написаний в 14:03 ----------

складочки обробляють камфорним спиртом усім діткам
мою всю обробляли, у мене ще такі великі очі були, але відповідь лікаря була геніальна - великий плід на 42 тижні) того так треба

Orman
09.02.2014, 15:06
але таки в пб дитину кожен день обробляли камфорним спиртом
я так розумію, це від пб залежить. От вам і страшний мед метеликів не ставлять, дітей не забирають ні на секунду, і нічим не пацькають. Варю нічим не обтирали. І я би спиртом (хоть яким) не дала.

Nimfa
09.02.2014, 15:10
наскільки я знаю - складочки обробляють камфорним спиртом усім діткам
Нам на Мечнікова обробляли спиртовим хлорофіліптом, від нього шкіра дуже суха стає, бо на спирту, ще вдома казали обробляти, але я не робила вже того вдома.

Almariel
09.02.2014, 16:07
Варю нічим не обтирали. І я би спиртом (хоть яким) не дала.
не обробляли і не пропонували чи Ви не дали?

cjomcjomka
09.02.2014, 16:10
це від пб залежить
так, моїм складочки обробляли камфорою на Батальній і на Джамбула. Вже не вперше чую, що в меді того не роблять

invisible
09.02.2014, 16:12
ми родились на 41 і 3дні, шкіра була суперова, ніколи нічим не мастила, але таки в пб дитину кожен день обробляли камфорним спиртом, я була в шоці і його навіть не мала, то лікарка брала у сусідки по палаті, от і мені цікаво чи то знову тре мати той спирт?(хто останнім часом народжував
Обробляли лише складочки ввечері, камфорний спирт входить в дитячий набір "обов'язковий", то на Батальній. Я щось тоді не мала достатньо сил і знань, щоб подумати чи варто.

Khrystik
09.02.2014, 16:50
я вже писала десь, що нас так обробляли хлорофіліптом, що я думала в дитини жовтуха. бо відразу шкіра набуває жовтуватогоо відтінку від їхніх манітуляцій. жах:girl_devil:

Orman
09.02.2014, 17:25
не обробляли і не пропонували
не обробляли і не пропонували

сніжна
09.02.2014, 18:57
ойойой брудна нестерильна дитина. і обтерли всю...
раніше дітей нею теж з ніг до голови обробляли. Нам приносили малят таких "проспиртованих", що запах тієї камфори ще довго у палаті тримався ( п.с. дитина переношеною не була, шкіра не лущилася і не була пересушеною)

Fleshka
09.02.2014, 19:00
раніше дітей нею теж з ніг до голови обробляли. Нам приносили малят таких "проспиртованих", що запах тієї камфори ще довго у палаті тримався

А в чому полягає сенс отого оброляння? Що "лікують"?

сніжна
09.02.2014, 19:01
сенс отого оброляння
я так розумію- дезинфекція

fiesta
09.02.2014, 22:15
А в чому полягає сенс отого оброляння? Що "лікують"?

На Батальній складки протирали тим камфорним спиртом. Казала лікар, що дитину 3 дні не купають, тому хоч складки протирають.

evstaxivna
09.02.2014, 22:49
От вам і страшний мед метеликів не ставлять, дітей не забирають ні на секунду, і нічим не пацькають.
точно так! принаймі, три тижні тому так і було...:girl_wink:

Fleshka
09.02.2014, 23:21
Ну от скажіть, чому можуть бути такі різні оті протоколи в одному місті, в одній країні...не розумію.
Чи можна на мєчнікова вімовитись від тих метеликів якимось макаром, ну і від камфорки? Хтось пробував? Чи воно не варто звязуватись.

То медсестра приходить в палату до вас і протирає щодня? Чи забирають десь на огляд типу і проводять всякі маніпуляції?

Уляночка
09.02.2014, 23:23
То медсестра приходить в палату до вас і протирає щодня? Чи забирають десь на огляд типу і проводять всякі маніпуляції?
ні,все робить мама..хоч робиш/хоч не робиш...

Мар'яся
09.02.2014, 23:26
ну і від камфорки?
не було в нас такого і не пропонував ніхто. Навіть спитали мене чи витирати змазку з дитини чи залишити.

hrystusja
10.02.2014, 00:43
не було в нас такого і не пропонував ніхто
На Джамбула стандартні процедури. На огляді зранку дивляться, оглядають, протирають, закапують пупок. Ніхто не запитував, ніхто і не протестував. В мене мала мала алергію якусь, то я і не заперечувала проти протирань.

oksumoron
10.02.2014, 09:11
От тобі і на маєш, малюка щедро пообсипало біленькими прищиками по личку, я навіть не знаю що то я таке з'їла, починаю думати, що може це лимон, який я в чай даю!
Педіатр казала, що висипка по тілу це нормально, але з личком явний перебор, сварю себе!

Milady
10.02.2014, 09:17
пообсипало біленькими прищиками по личку
Так це Акне новонароджених, то ніц страшного! То не від їжі;)

buhgaltersha
10.02.2014, 10:19
пообсипало біленькими прищиками по личку
100% акне, воно пройде, і воно не алергічне

rununkulos
10.02.2014, 12:29
Слухайте, а те акне, це те саме, що біле пшоно?!

raspberry
10.02.2014, 16:43
Але якщо нежиті нема, то нащо вичищати?
Новонароджені дітки часто пчихають, стараються випчихати те, що залишилось в носику ще після утроби. Варто капнути фізрозчин чи сольовий розчин і потім вичистити турундучкою. Або щоб в кімнаті працював зволожувач + вологе прибирання. Дитині дуже важко дихати сухим повітрям.

---------- Додано в 16:26 ---------- Попередній допис був написаний в 16:22 ----------

коли треба йти вперше гуляти з немовлятком, що родилося взимку?
Починати можна з балкону і з перших днів від 10 хв. і щодня додаючи по 10 хв. Коли перебування на балконі дійде до години - можна починати виходити на двір.

---------- Додано в 16:28 ---------- Попередній допис був написаний в 16:26 ----------

До повного шастя ше і попісяв на мене
Після першої дівчинки, ніяк не звикну до тих хлопчачих фонтанів:lol:

---------- Додано в 16:31 ---------- Попередній допис був написаний в 16:28 ----------

це напевно така реакція на холодне повітря після теплого підгузника
Я помітила, коли перебирала малого, в нього коли ноги холодні, якщо стопи взяти собі в долоні - одразу впісювався. Це коли ще кілька днів йому було, зараз вже такого нема.

---------- Додано в 16:35 ---------- Попередній допис був написаний в 16:31 ----------

носик був холоднющий і червоний
Краще перевіряти за вушком, або, якщо є можливість дотягнутись до спинки. Ніс не завжди правильно інформує змерзла дитина чи ні.

---------- Додано в 16:43 ---------- Попередній допис був написаний в 16:35 ----------

тре мати той спирт?
На Мечнікова Хлорофіліптом спиртовим складочки обробляли.

Roksolana G
21.02.2014, 17:18
Підкажіть, як на вашу думку, де краще класти спати дитину?В ліжечко, чи біля себе?

Raven
21.02.2014, 18:00
В ліжечко, чи біля себе?
біля себе, поки є можливість (всі влізають:girl_crazy:)

fiesta
21.02.2014, 23:20
Підкажіть, як на вашу думку, де краще класти спати дитину?В ліжечко, чи біля себе?

Тут думок багато різних... І є окремі тем і про спільний сон, і про ліжечка.

invisible
22.02.2014, 00:18

Дитина вам сама підкаже:) Взагалі маляткові найкраще біля маминої циці. Але не будемо оффтопити, почитайте тему про спільний сон.

ReyeN
14.03.2014, 18:51

Нам на Джамбула складочки змазували вазелыновою олійкою, в нас трохи пересушена шкіра (народились на 42 тижні)

maty
14.03.2014, 21:12
взагалі-то олійним хлорофіліптом добре обробляти складочки

korolevna
26.03.2014, 15:54
Ми обробляли і досі (6 міс) обробляємо олійкою календуловою від Веледи, ніякими іншими засобами не користуємося - присипки, молочко і тп. Дуже рекомендую.